BINNENLAND LPF in zwaar financieel weer Pingpongen met een stiefkind-portefeuille 'Enquête niet gebruiken voor lastercampagne' al ongeluk vakantie iwe verhoren iak-Vaatstra «holverbod nsterdam bijganger revolver af tips in rdzaak sterie laks VN-verdrag' !I( O, HAVO, S in 1 jaar Tweede-Kamerfractie voelt niks voor voorgestelde bijdrage in partijkas 'Dwaze vaders' gearresteerd tijdens protest Eis acht jaar in zaak-Luten Wie wordt de nieuwe staatssecretaris van emancipatie? COMMENTAAR Verplicht schoolzwemmen Zeezeiler Henk de Velde wil overwinteren bij Alaska Ministers willen volgend jaar WW-premies verlagen Dertig jaar emancipatiebeleid Een verkeersongeluk op wanse eiland Ibiza heeft Ine toeristen, onder wie derlander, het leven ge- politie maakte gisteren dat twee andere Neder- mannen levensgevaarlijk d zijn geraakt. Het onge- »d zich voor op de zoge- e 'Discoroute'. Een auto jjdens een inhaalma- e frontaal op een taxi. chauffeur van de taxi laarbij om het leven. iRDEN - Het nieuwe re- eteam dat onderzoek i^aar de moord op Marian- ie tstra, gaat tientallen ge- horen. Volgens persoffi- irerein gaat het zowel om e in die al gehoord zijn, als s uwe getuigen. „Sommi- ten moeten nader wor- derzocht", aldus Seve- se latstra uit het Friese e vesteinde werd drie jaar ,e i op 16-jarige leeftijd Lr ht en vermoord in een "n i vlakbij haar woon- v! g, dam - De voorzitter van Y terdamse binnenstad, A. Stoel, wil een algeheel verbod voor brallende !n en andere groepen rlast veroorzaken in het - itrum van de hoofdstad. Van der Stoel is de pro- Jrond het oppakken we- lenbare dronkenschap achtig om de overlast te innen. Het verbod zou i toepassing zijn op ter en voor mensen die voor ur een biertje willen Een woordvoerster gemeester Cohen iet plan nog erg 'prema- i - Een bromfietser indagochtend in een iet Gelderse Ugchelen 'n auto slapende man offen met op zijn schoot ilver. De voorbijganger !t wapen af en belde Ije verderop de politie, later de 32-jarige man In de auto werden eelheid drugs en een lesmes aangetroffen en ïuiszoeking vond de ïog meer drugs. De man in de cel. in zee - Bij het televisie- ïma Opsporing Verzocht eren acht tips binnen- n van mensen die Irene fvlak voor haar dood ben gezien. Buren trof- rouw op 11 juli dood en zomerhuisje in haar pats Wijk aan Zee. Uit eek de vrouw te zijn ilagen. De dader werd I onden, waarop de ficier van justitie een g uitloofde van 20.000 )r de tip die leidt tot op- van het misdrijf en aan- van de dader(s). - Het ministerie van mdse zaken is laks met ven van het VN-verdrag uitbannen van rassen- rla natie. Dit schrijft het I k Bureau ter bestrijding iendiscriminatie (LBR) bij rief aan minister De oo heffer. Nederland is iittlVUR-verdrag onder- :hfwaarin landen verkla- in te spannen voor het b en van rassendiscrimi- ve)e deelnemende landen om de twee jaar rap- ïwat ze doen aan dis- liebestrijding. Volgens heeft het ministerie dit niet gedaan. Toenmalig Van Aartsen besloot rapport te koppelen portage over 2003. een woordvoerder van sterie hebben de VN id met het koppelen Ar^PPortages. (advertentie) Jrasmus College Ïh a a r l e m piraat 15. Tel. 023 542 85 60 ntlglngen le Eindhoven, km, Maastricht, Rotterdam, fjk secretariaat Tel. 040 251 81 14 w.erasmuscollege.com (NDERWIJS)KLASSE BETER" den haag/cpd - De LPF verkeert in een beroerde financiële positie. De partij heeft een schuld van 350.000 euro. Dat blijkt uit een onderzoek dat het accountants bureau Deloitte Touche deed in opdracht van de tijdelijke partij bestuurder Ed Maas. De LPF heeft jaarlijks tussen de een en twee ton extra geld nodig om uit de problemen te blijven, zo blijkt uit het onderzoek Als dat er niet komt, dan is een fail lissement niet uitgesloten. De schuld wordt vooral veroorzaakt door het plaatsen van peperdu re advertenties vlak voor de ver kiezingen en het veelvuldig in winnen van extern advies. Om de financiële nood te leni gen wil hij dat de 26 Tweede- Kamerleden van de partij een deel van hun vergoeding van 90.000 euro bruto per jaar stor ten in de partijkas. Andere par tijen als de SP en de PvdA heb ben al een regeling waarbij de Kamerleden een deel van hun vergoeding vrijwillig afstaan aan de partijkas. „Ik kan niet eeuwig blijven bij springen", zegt Maas. „Ik wil dat de partij moet blijft bestaan, maar de liefde moet wel van twee kanten komen." De vast goedondernemer zelf is de LPF al met enkele tonnen te hulp ge schoten. Het werven van leden is een andere optie, maar door het rumoer in de LPF is dit 'niet de beste periode om zieltjes te winnen', zegt Maas. De LPF kan weliswaar rekenen op subsidie van het rijk, maar daar kan de partij niet van rond komen. Extra geld is bijvoor beeld nodig omdat de LPF nog een landelijke en regionale orga nisatie moet opbouwen. Alleen dan kan de LPF meedoen aan de verkiezingen voor de Provin ciale Staten volgend jaar. De LPF-fractie voelt vooralsnog weinig voor het voorstel van Maas. „Hij mag natuurlijk aller lei ideeën ventileren, maar ik word er moe van dat hij dat via de media doet", zegt fractielid Fred Schonewille. „Br zijn nooit afspraken gemaakt over het af staan van een deel van de ver goeding. Voorlopig zie ik echter geen enkele reden om geld te geven. Ik wil eerst volledig in zicht hebben in de financiële positie van de partij." Ook de buitenlandwoordvoer der van de fractie, Jim Janssen van Raay, weet niets van afspra ken die indertijd gemaakt zou den zijn over het afstaan van een gedeelte van het honorari um aan de partijkas. „Zulke af spraken kunnen ook niet. Die zijn nietig." Maas peinst er niet over om ook aan de ministers en staatssecre tarissen van de LPF een donatie te vragen voor de partijkas. „Die hebben echt een volledige dag taak. De Kamerleden zitten na tuurlijk ook niet stil maar voor hen is een donatie wat mij be treft wel bespreekbaar." De slechte financiële positie is volgens de tijdelijk bestuurder ook de aanleiding om de leden vergadering waar een nieuw be stuur moet worden gekozen, uit te stellen. Aanvankelijk zou dit voor het eind van het jaar moe ten plaatsvinden. Sommige LPF- fractieleden wilden zelfs al in september een partijbestuur la ten kiezen. Maas ziet daar niets in. Bovendien is er geen geld voor. „Eerst moeten de financi en op orde zijn. Daarna komt er wel een bestuur." rotterdam/gpd - Twee 'dwaze vaders' zijn gistermorgen in Dordrecht opgepakt tijdens een protestactie tegen gedwongen opname van de vierjarige kleu ter Rochelle Rikkers. De vaders wilden het pand van de stich ting Jeugdzorg bezetten om aandacht te vragen voor de in hun ogen 'schandalige opname' van de kleuter, 'die gewoon bij haar vader Martin Huisman hoort te wonen'. Rochelle Rikkers, zusje van de vermoorde Rowena (het meisje van Nulde) werd twee weken geleden in het Centrum voor Kinderpsychiatrie RMPI in Ba- rendrecht ondergebracht. Bela chelijk, vindt Tjerk Bakker, op richter van de Stichting Dwaze Vaders. „Ik ontken niet dat het kind hulp nodig heeft maar dat kan ook vanuit een stabiele thuissituatie. Ze hoort bij haar vader of tenminste haar groot ouders." Vader Huisman is niet op de hoogte gebracht van de bezettingsplannen. De Stichting Dwaze Vaders strijdt voor het recht voor vaders om hun kinderen te mogen zien. assen/gpd - Voor de rechtbank in Assen is gisteren acht jaar ge vangenisstraf geëist tegen een 27-jarige man uit Zuidwolde. Officier van justitie M. Wolters acht bewezen dat de man in 1993 de toen 15-jarige Andrea Luten uit Ruinen in een bos bij Gijsselte om het leven heeft ge bracht. Van een vooropgezet plan is volgens de officier geen sprake, zodat hij het op dood slag houdt. Ook is de verdachte in zijn ogen schuldig aan twee pogingen tot doodslag op zijn ex-vriendin Angelique Blokzijl. Volgens A. Moszkowicz, raads man van de Zuidwoldenaar, hebben de beide rechercheurs, die het onderzoek twee jaar ge leden nieuw leven inbliezen, al les gedaan om de bewijzen in de richting van zijn cliënt te krij gen. Daarbij zou het duo het ei genhandig wijzigen 'of verval sen, zo u wilt' niet hebben ge schuwd, aldus de strafpleiter. Moszkowicz noemde voorts de kroongetuige in de zaak een 'grote fantast'. De zaak is gro tendeels gestoeld op de getuige nis van de man aan wie de ver dachte de moord in een dron ken bui zou hebben opgebiecht. Wolters vergeleek de zaak met een puzzel: „Veel stukjes ont breken, maar het beeld is vol doende helder." Een 'dwaze vader' zit op de trappen bij het politiebureau in Dordrecht. De politie had e Foto: ANP/Guido Benschop r op de dag twee mede-demonstranten opgepakt. den haag/anp-gpd - Voorzitter C. de Reus van de verenging van grote, professionele projectont wikkelaars Neprom vindt dat de parlementaire enquête niet ge bruikt moet worden voor een lastercampagne over Vïnex-lo- caties en de betrokken markt partijen. Hij reageerde gisteren op aantijgingen van oud-be stuurder Terlingen dat ambte naren eind jaren tachtig gehei me informatie zouden hebben gelekt. „Volledig uit de lucht ge grepen en in strijd met de ge schiedenis", aldus De Reus. Vol gens hem hadden de aankopen van de Vinex-gebieden begin ja ren negentig plaats. „Terlingen is al sinds 1986 uit de sector ver trokken. Dat was ver voordat er sprake was van Vin ex." Ook de door het Tweede-Ka merlid Crone overgenomen sug gestie dat kopers van Vinex-wo ningen tienduizenden euro's te veel betaald hebben, is klinkkla re nonsens." „Crone moet beter weten. Nog geen twee jaar geleden sloot een werkgroep van de Tweede Ka mer een onderzoek af naar Vi nex. Uit dat onderzoek bleek dat de Vïnex-grondaankopen bin nen het toenmalig rijksbeleid pasten. De verhoren van de parlemen taire enquêtecommissie naar de bouwfraude gaan donderdag van start met klokkenluider Ad Bos. Onder de andere getuigen die worden opgeroepen zitten vrijwel alle toppers uit de bouw wereld, onder wie Elco Brink man, de voorzitter van het Alge meen Verbond Bouwbedrijven en Joop Janssen, president-di recteur van bouwbedrijf Heij- mans. De commissie gaat ook ex-ministers en andere politici verhoren. De commissie, die onder leiding staat van Groenlinks-Kamerlid Marijke Vos, gaat de verhoren schematisch aanpakken. Eerst wil de commissie een beeld ge ven van de structuur en cultuur van de bouwwereld, vervolgens wordt dieper ingegaan op mo gelijke onregelmatigheden. De laatste dagen, de verhoren lopen tot en met 16 september, komt de rol van de overheid, de inte- Voorzitter Marijke Vos (GroenLinks) en commissielid Jan ten Hoopen (CDA) worden naar hun plaats gewezen voorafgaand aan de techni sche toelichting gisteren van de commissie bouwfraude in de Twee de Kamer. Foto: ANP/Fred Ernst door Angelique Mulders den haag - De LPF is volop aan het zoeken naar de achtentwintigste bewindspersoon. Wie wordt er staatssecretaris voor emanci patie? Afwachten dus met deze portefeuil le die als een pingpongbal heen en weer schiet. Kraaijeveld: 'Het is een stiefkindje. Dan ligt het weer bij een minister en dan weer bij een staatssecretaris. Zoiets is niet goed'. „Het gaat erom dat er iemand op de emancipatiezaken komt die werkelijk de power heeft om er iets van te maken. An ders wordt het een excuus-post en werkt het alleen maar averechts." Wie Jeltien Kraaijeveld-Van Hemert, in 1977 de eer ste staatssecretaris ooit voor emancipa tiezaken, zo hoort praten over haar vroe gere baan prijst Fiona de Vilder mis schien wel dat zij bedankte voor de eer. Eerder trad Philomena Bijlhout in re cordtijd af. CDA'er Kraaijeveld twijfelde destijds ook of ze er in het eerste kabinet-Van Agt wel aan moest beginnen. „In Frankrijk werd in die periode een staatssecretaris met dezelfde portefeuille helemaal afgebrand. Zoiets zie je met jezelf niet graag gebeu ren." De emancipatie-portefeuille is niet alleen door de recente verwikkelingen een 'gek ke' post. Het is een beetje een pingpong bal die op en neer schiet tussen staatsse cretarissen en ministers. De ene kabi netsperiode is er een aparte secretaris voor, terwijl een verkiezing later een mi nister het 'erbij' doet. Voor Kraaijeveld maakt het weinig uit, al heeft ze een lich te voorkeur voor een apart staatssecreta risschap. „Mits het een krachtig en ge dreven persoon is die tegen tegenspoed en vooral tegenwind kan, want dat kom je geheid tegen." Inmiddels zullen sommigen de zoektocht naar de laatste lid voor het kabinet Balke nende misschien als een soap van het ni veau 'Goede Tijden, Slechte Tijden' be schouwen. Geluiden dat een speciaal bewindsper soon voor emancipatiezaken anno 2002 overbodig is, zijn eveneens te horen. Na tuurlijk niet bij erkende deskundigen als hoofdredacteur Cisca Dresselhuys van het feministisch maandblad Opzij en woordvoerders van het Clara Wichmann Instituut, een expertisecentrum voor vrouw en recht. Zij hekelden eind vorig week nog de 'laksheid' van de politiek rond invulling van de openstaande vaca ture. Kraaijeveld, staatssecretaris van 1977 tot en met 1981, doet evenmin schamper over de noodzaak van de post. „De for mele gelijke behandeling van mannen en vrouwen is in praktisch iedere wet wel ingevoerd, maar de praktijk levert regel matig het tegendeel op. Zo is het mini mumloon bij wet geregeld, maar het is een feit dat meer vrouwen dan mannen onder het minimumloon werken", noemt ze als willekeurig voorbeeld. Liesbet van Zoonen, als hoogleraar ver bonden aan de leerstoel gender en multi- dinsdag 20 augustus 20o2 Nederland is in het weekeinde opgeschrikt door een groot aantal verdrinkingsgevallen. Vooral de tragische dood van twee Chinese zusjes (6 en 9 jaar) in een bad van 1.40 meter diep, heeft de discussie over het verplichte schoolzwemmen en het gebrekkige toezicht in zwembaden aangewakkerd. Een Kamermeerderheid lijkt nu het verplichte landelijk schoolzwemmen opnieuw te willen invoeren. Sinds de afschaffing ervan wordt voortdurend getwijfeld aan de wijsheid van die maatregel. Het rijk laat het aan gemeen ten over om al dan niet de 'natte gymles' in te roosteren in het lespakket. Tal van gemeenten bezuinigden deze uitgave echter vrij snel weg met het argument dat het merendeel van de kinderen toch al op jonge leeftijd leerde zwemmen. Indertijd is van verschillende kanten gewaarschuwd dat kin deren uit minder draagkrachtige gezinnen en allochtonen de dupe zouden worden van deze maatregel. Deze voorspelling is uitgekomen. Het merendeel van de kinderen dat verdrinkt is inderdaad van allochtone afkomst De vraag is of de herinvoering van verplicht schoolzwem men de oplossing is? Het antwoord op deze vraag moet na enige aarzeling toch 'ja' luiden. Want hoewel er veel begrip valt op te brengen voor het standpunt dat het toch in de eer ste plaats een verantwoordelijkheid van de ouders is dat hun kinderen leren zwemmen, moeten sommige kinderen tegen hun ouders in bescherming worden genomen als die het om welke reden dan ook laten afweten. Maatregelen gericht op specifieke groepen (zoals allochto nen) of een strenger toelatingsbeleid in zwembaden (wie geen diploma heeft komt niet in het diepe) zullen nooit hele maal waterdicht zijn. En ook al is het toezicht in veel zwem baden voor verbetering vatbaar, de enige manier om het aantal jonge drenkelingen omlaag te krijgen is ervoor te zor gen dat alle kinderen kunnen zwemmen. Blijft over de groep peuters tot vier jaar die domweg te jong is om te leren zwemmen. Aan de ouders de taak goed op ze te letten! griteit van de ambtenaren en de rol van belangenorganisaties van de bouwers aan bod. Dan worden ook ex-ministers en an dere politici gehoord. Een centrale rol is weggelegd voor Ad Bos, die de bouwfraude aanzwengelde door de scha duwboekhouding van bouwbe drijf Koop Tjuchem naar buiten te brengen. In de laatste week wil de commissie de gang van zaken bij de aanleg van de Schipholtunnel bespreken. Deze zaak werd in november tot er gernis van de Tweede Kamer ge schikt. Een aantal bedrijven werd in deze zaak verdacht van het vervalsen van facturen, op drachtbonnen en financiële overzichten tussen 1990 en 1998. Vos stelt nadrukkelijk dat het niet de bedoeling van de enquê tecommissie is om mensen pu bliekelijk aan de schandpaal te nagelen. „De bedoeling is dat we uiteindelijk adviezen aan het parlement geven over verbete ring van de wet- en regelge ving", aldus Vos. Parallel aan de enquête loopt een justitieel onderzoek en een onderzoek van de Nederlandse Mededingingsautoriteit naar de bouwfraude. Dat onderzoek is meer gericht op de strafbare fei ten van individuele bedrijven en personen. amsterdam/gpd - Zeezeiler Henk de Velde wil zich met zijn boot (de MV Campina) laten 'in vriezen' in de Bering Straat bij Alaska. Tijdens zijn overwinte ring probeert hij alsnog een ver gunning te krijgen voor een doorvaart in de Noordelijke IJs zeeën, ten noorden van Siberië. De Russische marine hield de zeiler in juli 2001 aan, toen hij aan die doorvaart wilde begin nen. De Velde werd opgebracht naar Moermansk en terugge stuurd. Na maanden van onder handelingen heeft hij nog steeds de begeerde vergunning niet. We zijn nog altijd met de Rus sen bezig, we worden van het kastje naar de muur gestuurd', meldt De Velde vanaf z'n 17 me ter lange schip waarmee hij mo menteel naar Hawaï koerst. Daarna gaat hij naar Nome op Alaska. Ook bemiddeling van de Nederlandse ambassade en het ministerie van buitenlandse za ken heeft de Russen nog niet kunnen vermurwen. Vandaar dat de solozeiler nu noodgedwongen voor een over wintering kiest bij Alaska en niet naast Spitsbergen, waar hij in het historische kielzog wilde gaan varen van landgenoot Wil lem Barentsz. Zeker is dat De Velde ook bij Alaska temperatu ren kan verwachten van 35 gra den onder nul. De winterse tus senstop geeft hem op papier dan nog één kans om de noor delijke doorvaart boven Siberië in de zomer van 2003 te vol brengen. De Velde zelf blijft op timistisch: de Duitser Arved Fuchs kreeg immers na drie af wijzingen wél toestemming om met een schip en een 18-koppi- ge bemanning de Russische ter ritoriale wateren te bezeilen. Misschien schiep dat een prece dent. den haag/anp - De meest be trokken ministers willen vol gend jaar de WW-premies voor werkgevers en werknemers met zeker 300 miljoen euro verlagen. Mogelijk loopt dat bedrag op tot 500 miljoen. Volgens bronnen in politiek Den Haag hebben de bewindslieden dat gisteren afge sproken. Ze praten vandaag ver der. Eerder kwam het kabinet al overeen om volgend jaar 1,5 miljard euro op de uitgaven te bezuinigen om het financie ringstekort binnen de perken te houden. Daar komt nu dus nog eens 300 tot 500 miljoen bij om de lastenverlichting te betalen. Door de lastenverlichting hoopt minister De Geus (sociale za ken) de sociale partners te be wegen tot loonmatiging en zo de economie te stimuleren. Mochten werkgevers en werk nemers niet bereid zijn de lonen te matigen, dan komt de lasten verlichting mogelijk op losse schroeven te staan, aldus een bron in politiek Den Haag. Om werken aantrekkelijker te maken, willen de ministers vol gend jaar de nominale zieken fondspremie (die voor iedereen gelijk is) verhogen en tegelijk ook een fiscale aftrek voor wer kenden te verhogen. Die maat regel pakt gunstig uit voor wer kenden en ongunstig voor uitke ringsgerechtigden. Naar verwachting zullen de mi nisters vandaag een politiek ak koord bereiken over de rijksbe groting voor volgend jaar. media die tot voor kort werd gefinancierd door maandblad Opzij, is niet gelukkig met wat zij het gedonderjaag met eman cipatiezaken noemt. „Het is een stief kindje. Dan ligt emancipatie weer bij een minister en dan weer bij een staatssecre taris. Dat geeft al aan dat de prioriteit nooit bijzonder hoog heeft gelegen. Goed voor de continuïteit van het beleid is het niet", oordeelt zij. Hoofdschuddend heeft de professor van de Universiteit Maastricht de speurtocht van de LPF naar een bewindsvrouw ge volgd. Het feit dat iemand een alleen staande moeder is, zoals Bijlhout en De Vilder, maakt iemand niet tot een ge schikte kandidaat. „Ik hoor niets over deskundigheid. Annelies Verstand vond ik al niet best, maar wat nu gaande is geeft helemaal weinig hoop." De sterke focus van de Lijst Pim Fortuyn op de emancipatie van allochtone vrouwen is evenmin naar de zin van wetenschapper. „Zo stel je het voor dat voor Nederlandse vrouwen alles al klaar is en dat is discuta bel." schrapte en de portefeuille over deed aan CDA-minister van so ciale zaken Jan de Koning. Overigens had zijn partijgenoot De Graaf gedurende enkele maanden ook nog wat te zeggen over het emancipatiebeleid, om dat hij kortstondig de taken van De Koning overnam toen deze eveneens kortstondig naar Bin nenlandse Zaken toog om daar een zieke minister te vervangen. Nadat Lubbers in 1989 de VVD inruilde vqw de PvdA als coali tiegenoot, Ifeeeg emancipatie weer een eigen staatssecretaris, Elske ter Veld (PvdA). Nadat zij in 1991 aftrad vanwege de be zuinigingen op de WAO nam partijgenoot Jacques Wallage het iets meer dan een jaar van haar over. Met de komst van het eerste paarse kabinet in 1994 ver dween opnieuw emancipatie als aparte portefeuille. De sociaal democraat Ad Melkert deed het er, net als Jan de Koning bij als minister van sociale zaken on der premier Kok. Pas bij de vor ming van het tweede paarse ka binet kwam er ineens weer een staatssecretariaat uit de hoge hoed en ging Annelies Verstand van D66 het emancipatiebeleid gestalte geven. En als alles goed gaat is de Lijst Pim Fortuyn over enige tijd de zesde partij die een bewindspersoon voor deze post gaat leveren. den haag - De portefeuille voor emancipatie bestaat sinds 1973. In de bijna dertig jaar die volg den, vond het beleid onderdak bij verschillende ministeries en schoof het nogal eens heen en weer tussen ministers en staats secretarissen. In het kabinet Den Uyl (1973 - 1981) boog minister Van Doom (PPR, later opgegaan in Groen links) van wat toen nog het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heette, zich als eerste over de ongelijk heid tussen de seksen. De chris ten-democra te Kraaijeveld- Wouters was in het eerste kabi net Van Agt ('77-'81) de eerste speciale staatssecretaris op dit terrein. In de acht maanden van de vechtcoalitie Van Agt II (CDA/PvdA/D66) nam de soci- aal-democrate Hedy d'Ancona de honneurs waar als staatsse cretaris bij sociale zaken en werkgelegenheid (SZW), waar emancipatie inmiddels naar was verhuisd. In het nog korter bestaande der de kabinet Van Agt bestierden de ministers Max Rood (D66, binnenlandse zaken) en Van Doom (CDA, SZW) de boel. De WD'er Annelien Kappeyne van de Coppello was staatssecretaris van 1982 tot 1986 onder premier Lubbers die in zijn tweede kabi net het staatssecretariaat

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 3