DUIN BOLLENSTREEK Speurtocht langs Voorhoutse spiegels I§^ 'Teylingen' gaat aan de slag met welzijn 0 Hengst kan gegijzeld wordei Tik tik tik II Enkel kapot onder vrachtauto Promotiedag jeu de boules Voorronde WK Kolonisten Catan Sassenheim, Voorhout en Warmond stellen actieplan op Jp ---ookterspost p Gegevens Voetbalgala blijven nog steeds achterwege de Bijenkorf ANNO 1977 dinsdag 20 augustus 20q2 lisse - Een 16-jarig meisje uit Lisserbroek is met een kapotte enkel naar het LUMC gebracht, nadat ze onder een vrachtwa gen terecht was gekomen. De Lisserbroekse fietste gistermid dag even voor half vier naast de vrachtwagen op de Kanaal straat in Lisse, toen de vracht auto rechtsaf sloeg. Vermoede lijk zag de bestuurder, een Ha genaar van 23, het meisje over het hoofd. Ze viel en kwam met haar fiets onder het rechter voorwiel van de vrachtwagen terecht. lisse - Op 1 september is het nationale jeu de boulesdag en in het kader daarvan houdt ver eniging Les Boules Fleuris in Lisse een demonstratiedag. Van 11.00 tot 14.00 uur zijn belang stellenden welkom op de eigen baan op het sportpark Ter Specke, vlak achter het grote parkeerterrein. Volgens de ver eniging, die 165 leden telt, is jeu de boules beslist geen sport die alleen voor ouderen is bedoeld. rijnsburg - Rijnsburg krijgt de Nederlandse voorronde voor het wereldkampioenschap Ko lonisten van Catan. Op vrijdag 13 september schuiven de deel nemers aan het bordspel aan in het kerkelijk centrum De Voor hof aan De Vliet. De voorronde begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer middernacht. Op geven kan bij ToplToys in Rijnsburg, via nummer 06- 15353947 of via e-mail wpde- mooij@hotmail.com. Deelname kost 2,50 euro. sassenheim - Opperste concentratie. Timmeren is ook niet makkelijk, en de spijkers moeten er echt recht in, want het moet goed vastzitten. Op de ijsbaan aan de Kagerweide in Sassenheim begon gisteren de huttenbouw voor kinderen van ongeveer zes tot twaalf jaar. Hameren, zagen, boren, en in de hitte ook heel veel drinken. Tot Kinderstad er staat. Dit jaar bevolken 385 jongens en meisjes de zelfgebouwde stad. Die blijft staan tot donderdagmiddag. In Kinderstad staat vandaag de verkiezing van burgemeester en wethouders op het programma, en een grote bar becue. Morgen houden de kinderen een waterspektakel - 'even wat anders dan vandaag', hoopt coördinator Rob Kuyp- met een springkussen en tobbedansen. Donderdagochtend is de zeepkistenrace, 's middags breken de kinderen hun hutten weer af. En dan is het weer net of Kinder stad er nooit heeft gestaan. Foto: Hielco Kuipers voorhout - De gemeenten Sassenheim, Voorhout en Warmond gaan gezamenlijk een actieplan opstellen op het terrein van welzijn. In november houden de drie ge meenten een werkconferentie voor de gemeenteraadsleden en mensen van or ganisaties en belangengroeperingen. De bedoeling is om vier concrete actiepun ten te kiezen waaraan de komende tijd wordt gewerkt. De conferentie is een uitvloeisel van een eerdere conferentie in maart van de tien SDB-gemeenten en de GGD Zuid-Hol land Noord waarin de knelpunten wer den opgespoord in het lokale gezond heidsbeleid. Dat waren er nogal wat. Uit eindelijk kwamen de gemeenten tot veer tien concrete hoofpunten. Samengevat: zorg wordt vaak versnipperd aangebo den, de informatievoorziening moet be ter en er wordt te veel langs elkaar heen gewerkt. Dat geldt voor zowel de jeugd zorg als de ouderenzorg. Daarnaast con stateerden de deelnemers dat veel ouders kampen met opvoedingsproblemen, dat de levensstijl van veel mensen ongezond is (stress en ongezond eten en drinken) en dat er te weinig huisvesting voor met name ouderen is. Tenslotte is er ook nog een groeiend tekort aan vrijwilligers en zogeheten mantelzorgers zoals kinderen die de zorg voor hun ouders voor een deel op zich nemen. Om alles tegelijk aan te pakken is onmogelijk. Sassenheim, Voorhout en Warmond willen daarom in november in gezamenlijk overleg vier ac tiepunten kiezen. Dat betekent overigens niet dat er met de rest niets gebeurt of gaat gebeuren. Maar dat zijn punten van later zorg. Vooral op het terrein van ou derenzorg bestaan tussen de drie ge meenten al belangrijke dwarsverbanden. Zo hebben ze gezamenlijk de stichting Welzijn Ouderen Teylingen, die allerlei activiteiten en cursussen voor ouderen in De avond begint. Je was al de hele dag een beetje niet zo lekker, maar 'niet zo lekker' ver andert langzaam in 'helemaal niet lekker'. Verhoging, borrelende inge wanden - alsof er een centrifu ge in je buik zit. Het eerste maagzuur baant zich al een weg naar boven, brandt in je keel. Wat doe je dan, als bollenstre- ker? Dan ga je naar Voorhout Naar de dokterspost Denk je. Dat dacht ook Herman Noord man, Lissenaar, wiens echtge note 'helemaal niet lekker' werd. „Ik dacht: hup, ik rijd even naar Voorhout, om wat medicijnen voor haar te halen. Ik weet waar waar hij zit, want ik heb zelf daar in de buurt ge zeten." Bij de dokterspost aangeko men, stond hij voor een hek. Aan de achter kant. Met ner gens een bordje dat naar de in gang verwijst. „Gelukkig kwam er net een stel aanlo pen, en die zei den: Je moet hier temg naar de stoplichten, rechtsaf, dan weer rechts, en daar staat een bordje 'dok terspost'. Oké, da's mooi, dacht ik." Noordmeer ging terug naar de stoplichten, rechtsaf, weer rechts, en daar stond een... „Ja, dat zie je dus niet in het donker, als je je koplampen aan hebt", zegt hij. „Dat bordje is gewoon een spiegel. Niet te lezen." Dat is niet het enige verwijs- bordje naar de centrale dok terspost dat een probleem ople vert. Er staan nog een paar van die spiegels, een van de kleinere bordjes is half weggedoken in de heg van een woonhuis. Als je de route naar de dokters niet kent, dan kom je er nooit. En daar houdt het niet mee op. Stap je na de zorgvuldige zorg van de artsen in je auto, dan kom je er ook niet meer van daan, vertelt Noordman. „Ner gens een bordje 'uitgang'." Hij kan er nu om grijnzen, maar vindt het wel zorgwekkend. „Ik hoefde alleen maar wat te halen voor mijn vrouw, we wisten wat er aan de hand was. En ik had geen vreselijke haast. Maar je zult er maar in een wat ge- stresstere situatie moeten zijn. Dan schiet het niet op." Noordman maakte zich zorgen. Grote zorgen. En die zorgen werden nog er ger, toen een paar dagen later bleek dat het recept van zijn vrouw een paar pille tjes te wei nig omvat te. De klachten kwamen te rug, dus belde hij maar eens naar de dokterspost. Op vrijdag middag. Niks. Tweede po ging: wel wat geluid, maar na een halve minuut hing de boel automa tisch op. Noordman maakte zich nog grotere zorgen. „Op normale werkdagen zijn de dokters tot vijf uur bereikbaar, a De mooie, glimmende borden die de weg wijzen naar de dokterspost werken 's avonds vooral als spie gels voor de koplampen. Foto: Hielco Kuipers Onder redactie van Rob Onderwater tel. 0715356457 en daarna neemt die centrale dokterspost het over. Op vrijdag rijn de gewone dokters tot half twee bereikbaar. Maar de dok terspost nog steeds pas vanaf vijf uur. Daar klopt dan toch iets niet?" Hij maakte zich enorme zorgen. Noordman belde zelfs de poli tie, om te kijken of die wellicht een dokter konden bereiken. „Lukte ook niet." Hij ging eens zelf op onderzoek uit. Om te beginnen viel hem op dat de apotheek, naast de dokterspost, een container is. „Die staat in de brandende zon, zonder airco, weet je hoe warm het dan binnen wordt? Dat kan niet goed rijn voor die medicij nen. En ook dat racekarretje van de dokter staat in de zon. Daar stap je dan voor je lol niet in." Navraag bij de gemeente leerde Noordman dat verwijsborden voor een dergelijke 'dokters post' niet aan vaste eisen moe ten voldoen. „Dus die leken in de gemeenteraad mogen dat zelf verzinnen. Sorry dat ik het zeg, maar dat rijn toch meestal mensen die naar een deskundi ge stappen voor advies en het vervolgens zelf allemaal veel beter weten. Geen wonder dat het een speurtocht is gewor den." De gemeente laat in een eerste reactie weten dat er nog niet eerder klachten rijn geweest over de vindbaarheid van de dokterspost. En dat er op vrij dagmiddag drie uur lang geen arts te bereiken zou rijn, dat lijkt uitermate onwaarschijnlijk, zegt een woordvoerster. Maar ze gaat het nog wel navragen, en er zo nodig iets aan doen. Anton Diedrich bollenstreek - Marcel Hengst hangt wellicht een gijzeling bo ven het hoofd. De failliete voor malig advocaat was bestuurder van het al eerder failliete Voet balgala van de Bollenstreek. Daarvan heeft curator M. de Goeij, Van advocatenkantoor Teekens Karstens uit Leiden, nog steeds niet alle benodigde gegevens binnen. Dit ondanks een in maart van dit jaar gesteld ultimatum. Hengst heeft zelf niet gerea geerd op herhaalde oproepen van curator De Goeij. Hij is zelf ook niet verschenen op de fail- lissements-hoorritting. Volgens de jurist van het nieuwe bureau Hengst Partners heeft Marcel Hengst vanwege rijn persoonlij ke faillissement geen tijd om zich intensief met de nasleep van het voetbalgala bezig te houden. De Goeij probeert nu via de andere ex-bestuursleden van de Stichting Voetbalgala als nog de financiële gegevens op te sporen. Lukt dat niet, dan zou rij de rechtbank kunnen verzoeken om de gijzeling van Marcel Hengst uit te spreken, bevestigt De Goeij. „Als curator kun je van alles." Hoeveel zin dat zou hebben, weet rij niet. „Ik hoop dat ik over een maandje ofi meer duidelijkheid heb." De Stichting Voetbalgala BoÜ streek hield drie jaar lang, 1998 tot 2000, het voetbal; voor amateurverenigingen de regio. Elk jaar leed de org satie, onder voorzittend Hengst, verlies. De totale van de organisatie bedr naar alle waarschijnlijkheid na 90.000 euro. Dat zou nog op kunnen lopen als alle gevens bekend worden. grescentrum Leeuwenhors de grootste schuldeiser. Diei dert nog bijna 36.000 euro de failliete stichting. (advertentie) de drie gemeenten organiseert en onder meer ook tafeltje-dek-je voor zijn reke ning neemt. Daarnaast vallen de woon zorgcentra in de drie gemeenten - Luidi- na, Agnes en De Schutse - onder de stichting LAS. Verder werken de gemeen telijke sociale diensten samen. De brede samenwerking op het terrein van zorg komt op het moment dat War mond moet gaan kiezen met welke buur- gemeente(n) het wil fuseren. Sassenheim gaf eerder te kennen te kiezen voor een gemeente Teylingen. In een fusie waarbij ook Oegstgeest wordt betrokken, riet Sassenheim niets. Shirt, katoenmenging, in diverse kleuren i dessins, maat 37 t/m 45, 2 voor 36,- Dassen, 100% zijde, in diverse dessins, 2 voor 36,- De Bijenkorf zet de toon. KIJK VOOR DE OPENINGSTIJDEN OP WWW.BlJENKORENl OF BEL 0900-0919 (0,30 PER MINUUT). uit de Leidsch Dagblad A110 WilITïN ANNO 1902 km Woensdag 20 Augustus HAZERSWOUDE - Voor de betrekking van hoofd der Christelijke school, die wegens de benoeming van den heer K. van den Berg als hoofd eener dergelijke school te Amsterdam, vaceerende is, hebben zich reeds meer dan 70 sollicitanten aangemeld. Typisch is de vermelding van een der gegadigden, die zich aanbiedt als 'van de oude garde' en 53 jaar oud zijn de. Ook Transvaalsche dapperen van den Boerei log in Zuid-Afrika, die nu weer in het perk van vet lichtingen opvoeding willen gaan strijden tegen kunde en onbeschaafdheid, staan in de breedef van mededingers naar de betrekking van hoofde er school in het vaderland, dat in den laatsten ti zoo krachtig bewezen heeft, zijn zonen in den vreemde niet te kunnen verloochenen. Zaterdag 20 augustus NOORDWIJ K - Het gemeentebestuur van Noordwijk wil een basis leggen voor een nieuwe financiële structuur van de Stichting VW in de badplaats. Tot nog toe ontving de VW van de gemeente een jaar lijkse, door de raad vastte stellen, bijdrage in de ex ploitatiekosten, maar van dit systeem.willen burge meester en wethouders af. In de nieuwe opzet ma ken B en W onderscheid tussen de twee hoofdtaken van de WV: het verlenen van bemiddeling en de ser vice. Naar de mening van het gemeentebestuur dient de bemiddeling in principe zichzelf te voor zien. Anders ligt dat met de service. Deze komt de Noordwijkse gemeenschap ten goede, en B en W vinden het verdedigbaar dat het exploitatietekort van deze afdeling voor rekening van de gemeente komt. RIJNSBURG - Uit belangstelling voor de geschiede nis van hun eigen plaats hebben een aantal Rijns burgers het plan opgevat een genootschap 'Oud Rijnsburg' op te richten. Dit genootschap zal ziel gaan bezighouden met de bestudering van de do geschiedenis en afbeeldingen, literatuur en voon pen verzamelen die op Rijnsburg betrekking heb ben. Daarnaast willen de initiatiefnemers in del komst gaan adviseren ten aanzien van het behou m van monumenten en dorpsschoon, waartoe zij oc en het aanwezige groen rekenen. Om de oprichtingi [v te bereiden is een voorlopig bestuur gevormd wa |aats genome de historicus Leenheer heeft plaats genoi... die voor zijn activiteiten op historisch gebied van at prins Bernhard de Zilveren Anjer heeft ontvange BINNENLAND - Nadat er zeven jaar achter de schermen aan is gewerkt begint nu het postcode boek, een op een lijvige telefoongids gelijkend n slagwerk waarin de postcodes van alle adressen Nederland zijn opgenomen, aardig gestalte te ki gen. Volgend voorjaar zal de eerste grote oplage, kele honderdduizenden, aan het Nederlandse p bliek ter beschikking worden gesteld. LEIDEN - In de Witte Singel werd weer de traditionele Leidse jeugdviswedstrijd georganiseerd d< Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken. Er hadden zich ruim 220 hengelaartjes in de leeftijd v 10 tot en met 15 jaar ingeschreven. Ze vormden een kleurig lint langs de gehele Witte Singel. Foto: chief Leidsch Dagblad e W. rot Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar v jWtfdU DamJateb.v.Ij bi] 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagblad uitgeverij 'Damiatc b.v. Postbus 507,2003 PA onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 12