lijkt helemaal niet weggeweest Sporters SPORT Jasper Smit zet misstap recht De Goede sterkste op de weg superieur in toernooi Leidse Hout Veldslag bij cricketduel in hoofdklasse LD TENNIS CIRCUIT 2002 MASTERS <s "MARWIJK Partners M www.liaminfo.nl i ^asiö unicum Details maken voor Alphians het verschil Adam Westman slaat Ajax naar zege ss in wint Jsstrijd ttes stoot maal record Volendammer voor het eerst nationaal kampioen Mixedtitel voor Dekker-duo Regt versloeg in de finale Nick van Winsen. Foto: Mark Lamers l ii*r Klein rB •Twee jaar lang trad Ca- =3assen niet binnen de lij een van de toernooien -LD Tennis Circuit. Gis- ek het alsof de speelster Kum helemaal niet was Best. Als in vroeger da- 01ze de sterkste in het ca- hj3 (voorheen BI). Ze °4iet toernooi van Leidse haar naam na zeges op teivan der Gugten - in de zeiale - en Merel Aalders. "ï^en op een tennisbaan S1 er allemaal tamelijk ge- m uit. De fraaie klassieke ial sust de hedendaagse n Iers waarschijnlijk snel in Inders is er nauwelijks bfjridaring te bedenken 7ej iemand die er twee jaar s%eest, bij haar rentree in $se circuit meteen een n$zet toernooi wint. Stas- etfelacht bij die stellingna- -eie meiden slaan inder- ;nÜemaal harder dan ik. dfrveus word ik daar niet luiniddel's mag men mij Bister met ervaring noe- blijf rustig. Ik probeer ^serveren en daarna mijn lelletje te spelen. En dan fljp tactiek." die Stassen in de eind den Aalders hard nodig ^ejna twee sets lang werd p^jumse toch behoorlijk in t gedrukt. Aalders, die in Jte team van LTC Lisse BJe> maar de beginselen I I spel op Leidse Hout leerde, voelde zich op vertrouw de grond in haar element en nam een 6-2 en 5-3 voorsprong. Ze realiseerde op die stand zelfs twee matchpoints. Stassen speelde een aantal jaren mee in het internationale vrouwenten nis en had zeker in de door haar bezochte verre oorden geleerd, dat voor een overwinning ook de laatste bal goed geslagen moet worden. Het lukte Aalders niet. „Toen ik die game won, dacht ik meteen, ik heb nog kansen", meldde Stassen over die cruciale fase in de eindstrijd. „Ik ben er nog maar eens goed voor gaan staan." Een paar maal oplopen met een slice backhand en een goede volley deden de rest. De standvastigheid was teveel voor Aalders, die de set met 7-5 als nog af moest staan. In de derde doorgang bleef Stassen geduldig doorspelen, behield trouw haar opslagen en brak haar tegen standster bij 3-2 voor het beslis sende gaatje. Met 6-2 kwam voor de Unicumse het positieve eindt De jeugdige Aalders bleef teleu rgesteld achter. Enigs zins verbaasd over het bin nenhalen van de titel bij Leidse Hout was Stassen wel. „Na mijn studio heb ik anderhalf jaar op Bonaire gewerkt en nauwelijks getennist", lichtte ze na afloop toe. ,Ik werk nu als fysiothera peute bij het LUMC. Ik zou bij Unicum weer competitie gaan spele n, maar raakte kort voor aanv.mg geblesseerd. Leidse Hout was mijn eerste toernooi na twee jaar. Misschien moet ik nu nog snel een toernooi in schrijf ven. Dan kan ik mij moge lijk ook nog voor de Masters plaatsen. Momenteel heb ik mij alleen nog ingeschreven voor het 30+ toernooi bij OLTC." Tussen de naar verwachting vele grote namen die deelnemen aan de Leidse Tennis Masters 2002 zou cilie van Stassen nog steeds niet misstaan. Bij de mannen werd de ver wachte winnaar met veel over tuiging ook de daadwerkelijke triomfator. Jasper de Regt on dervond weinig problemen om bij de mannen categorie 3 de ti tel binnen te halen en zijn naam op de imposante wisselbeker gegraveerd te krijgen. Roderick Goedegebuure in de halve en Nick van Winsen, die de als tweede getipte Dennis van Dijk elimineerde, moesten met een luttel aantal games genoegen nemen. Toch was De Regt vooraf niet gerust op een gemakkelijke par tij. „In de competitie heb ik geen enkelspel gespeeld. Ik sin gle met ups en downs." Tegen Van Winsen werd het een dui delijke up. Marlon en Tim van Ingen staan in de toptien van de nationale jeugdranglijst tot en met 14 jaar en maakten vorige week met een plekje bij de beste acht op het NK hun status waar. Ook in de ranking van de categorie 5 van het LD Tennis Circuit gooit de tweeling hoge ogen. Bij Leid se Hout kon slechts een man het modern tennis spelende tweetal weerstaan. Leon van der Linden van TEAN was zijn club genoten bij de Alphense vereni ging in de finale respectievelijk de tweede ronde met 6-4 in de derde set de baas. Bij de vrouwen in '5' had Jas mijn van Blijswijk een lastige kwartfinale tegen Sandra Drau- lans. De 15-jarige Woubrugse doorstond de test na drie slo pende sets en werkte zich ver volgens soepel naar de toer nooizege. In de eindstrijd moest Tammera Canter Visscher bij een 4-0 achterstand wegens een blessure opgeven. Van Blijswijk mag zich na haar zeges bij Leid se Hout en vorige week bij Nieuw-Vennep, en met haar plaats in de finale bij TEAN, tot de deelnemers bij de afsluitende Masters van het LD Tennis Cir cuit rekenen. In de categorie 7 grepen Jaap van 't Klooster en Jasmijn van der Bent de titel. cricket - De cricketers van Ajax hebben de goede vorm van vori ge week weten voort te zetten. De reserves van laagvlieger Her cules werden uiteindelijk vrij simpel opzij gezet: 217 tegen 201. Nadat de inning van Ajax relatief traag op gang was gekomen, kwam met het vallen van het eerste wicket de vaart erin. Adam Westman vergezelde Mark Verbeek (43 runs) op de mat en met z'n tweeën tilden zij op knappe wijze Ajax van 28 voor 1 naar 170 voor 2. Vooral de Australiër had al gauw een uitstekende kijk op de bowlerij van de Utrechtenaren. Met een paar stevige boundary's sloeg hij zich naar een totaal van 97 runs in slechts 102 ballen. Geen en kele keer gaf hij een kans weg, slechts een run-outmogelijkheid voor Hercules had vroegtijdig roet in het eten kunnen gooien. In de zoektocht naar een centu ry verloor Westman uiteindelijk toch nog zijn wicket. Hij kwam drie runs tekort voor de eerste score van 100 in zijn leven. Het verlies van Westman zorgde slechts even voor een hapering in het rungemiddelde. Edwin Corbett pakte het gezette tempo goed op en bracht Ajax met zijn 24 runs op een totaal van 218 runs. Een dergelijke score zou genoeg moeten zijn, maar Hercules leg de zich niet op voorhand neer bij de nederlaag. Sterker nog, een uitstekende start van 52 runs in 14 overs bracht de gast heer helemaal terug in de wed strijd. Anton Diedrich stak ech ter een stokje voor de Utrechtse dadendrang. Diedrich, die vori ge week ook al het meest suc cesvol was in de Ajax-aanval, bowlde weer zeer degelijk en kreeg daarvoor vier wickets voor 38 runs als beloning. Aangezien Rick Verhaar en Corbett ook hun slachtoffers meepikten, leek Ajax af te stevenen op een mak kelijke zege. Toch moest wel de gelijk het rungemiddelde in de gaten gehouden worden. Met nog vijf overs te gaan, achtte Hercules zich, ondanks het ver lies van acht wickets, toch weer kansrijk. Zuinig bowlen van Corbett en Westman betekende echter dat de battende partij liefst 22 runs van de laatste over nodig had. En dat was duidelijk te veel gevraagd. Verder dan 201 voor 9 kwam Hercules niet capelle aan den ijssel/gpd - Het leek wel een veldslag gistermid dag in Capelle aan den IJssel. En dat bij een cricketwedstrijd in de hoofdklasse. Het duel tussen Hermes DVS uit Schiedam en Jinnah uit Abcoude ontspoorde volledig. Opgefokte Jinnah-sup- porters stormden tijdens het duel het speelveld op om de ei gen spelers te lijf te gaan. Stumps werden uit de grond ge trokken en het cricketbat werd eens niet gebruikt om een bal mee weg te meppen, maar om elkaar flink mee te raken. René van Ierschot, voorzitter van de KNCB is er uren later nog van onder de indruk. „Jin nah kampt al drie weken met een ordinaire interne machts strijd, legt de preses uit. „Dat wisten we en daarom hebben we toestemming gegeven om het duel met Hermes DVS in het geheim op het veld van Sparta in Capelle aan den IJssel te laten spelen. Jinnah-spelers en sup porters zijn daar achter geko men en zijn naar Capelle gere den. Daar hebben wij ze opge wacht. In eerste instantie heb ben we op hen kunnen inpra ten, maar op een gegeven mo ment stormden ruim twintig man het veld op. Het werd een gigantische knok partij. Een Jinnah-supporter had zelfs een mes bij zich, terwijl an deren met i^Beren staven aan de slag gingen. „Gelukkig hebben ze de umpires, supporters en Hermes DVS-leden met rust ge laten", aldus Van Ierschot. „Toen de politie kwam was het snel afgelopen. Gelukkig is er niet gestoken, zodat het geen bloedbad werd." 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 www.leidschdagblad.nlwiivw.tennisworld.nl ■>th Dife5, KNLTB district Leiden Verzekeringen, hypotheken, en pensioenen Mercedes-Benz honk- en softbal - Dat details een groot verschil kunnen ma ken, ondervonden de softbal- sters van Alphians aan den lij ve. In de eerste wedstrijd tegen DSC'74 speelde de ploeg van coach Remco Blom volstrekt foutloos, met een 4-0 overwin ning als gevolg. Twee schamele fouten in het tweede duel ble ken bepalend, want dat ging verloren, met 1-2. Toch overheerste bij Blom een tevreden gevoel over de dubbe le krachtmeting. „We hebben in beide wedstrijden erg goed gespeeld en dat neem je toch mee naar volgende week." In de eerste ontmoeting van de dag was Claudia Ansems werp ster. Ze stond slechts vier men sen op de honken toe en mede door perfect veldwerk leverde dat geen enkel punt op voor DSC'74. Alphians deed het ook aan slag uitstekend. Het team produceerde zeven honksla- gen, waaronder een homerun. In de verloren partij stond El len Verhagen op de heuvel voor Alphians, als vervangster van Ansems. Niet die wisseling maakte het verschil tussen winst en verlies, maar twee fouten in het veld. De tweede was cruciaal: een aangooi van de catcher op het tweede honk mislukte, waardoor DSC z'n tweede punt kon noteren. Bijna was Alphians via Michella Blom nog langszij gekomen, maar haar slag bleek net niet voldoende voor een homerun. De softballers van The Flags verloren eigenlijk maar van één man. Pitcher Humphrey Mar tens van Survivors gooide de Lissenaren horendoL In de eer ste wedstrijd (4-0) produceerde de werper liefst achttien keer drie slag, in 21 beurten. Flags- coach Nico Assendelft „Die .jongen is gewoon veel te goed Claudia Ansems werpt in de eerste partij van Alphians tegen DSC'74. Foto: Eric Taal voor ons, hij hoort bij de beste vier a vijf pitchers van Neder land. Het is dat hij ruzie heeft met de trainer, anders zou hij gewoon in het eerste team spe len. Maar nu zetten ze hem in bij het tweede." Toen The Flags in het tweede duel van de dag aan de leiding ging (6-9), werd Martens weer van stal gehaald. Even later stond het 11-9 voor Survivors. maandag 19 augustus 2002 wielrennen - Suzanne de Goe de heeft tijdens de Nederlandse kampioenschappen op de weg voor junior-dames het goud ver overd. De 18-jarige Zoeterwoud- se maakte daarmee haar favo- rietenrol waar. Ze versloeg gis termiddag in Hoensbroek na krap 69 kilometer haar twee me- devluchtsters Christa Pirard en Pleuni Möhlmann. Al in de tweede ronde werd de titelstrijd opengebroken. Zes rensters ontsnapten uit het pe loton. Daarbij De Goede, die ex tra gemotiveerd was omdat ze er eerder in de week niet in was geslaagd een medaille te be machtigen op het NK tijdrijden. Nadat Loes Markerink vlak voor de afsluitende klim in het rondje ten val was gekomen, nam Pi rard het initiatief met een dem arrage. De Goede sprong kort daarop achter de vluchtster aan. Alleen Möhlmann (Apeldoorn) kon volgen. In de laatste van de der tien toeren slaagde één concur rente erin dichter bij het leiden de drietal te komen. Maar ook Marjon Spijkerman kon het gat niet dichten. In de slotkilometer, stijgend naar de meet, ging Pi rard aan. De Goede snelde ver volgens op de macht de Sprun- delse voorbij. „Woensdag had ik een slechte dag", aldus De Goede. „In de tijdrit ging het in het begin goed, maar daarna moest ik elke kilo meter knokken. Vandaag liep het wel. Dit NK; daar gaat het echt om. Ik ben heel blij met de ze titel." Esther Kortekaas uit Voorhout kwam als tiende bin nen. Ook Michel Kreder, lid van de Leidse wielervereniging Swift, slaagde er niet in het ereschavot te halen. De jonge inwoner van Zevenhuizen finishte eerder op de dag als vierde bij de nieuwe lingen. Ton van Duijvenbode is het winnen nog niet verleerd. De 48-jarige Noordwijker ging za terdag van start in de 20ste Ron de van Haastrecht en kwam 50 kilometer later als eerste vete raan aan. [ty Seelen heeft zater- (le de nationale tennis- l ^olongeerd. In de eind- Varfsloeg de Enschedese ^zaterdag Hanneke Ke- twee sets. Ze won met .3. Ketelaars rekende [%j eenvoudig af met de svltse Jolanda Mens. Ze 7 twee keer 6-1. In de [Jlalve finale won Seelen 1 oan Stephanie Gom- en 6-0. *4 1%M - Kunststoter Rob ^niheeft na jaren afwezig- ;eifiet hoogste plan weer Maten horen. De beoe- „)V het biljart artistique Oufij een gala in Amster- Jjt een score van tachtig A&en Nederlands record, totenaar boekte ze gen tegenover nederlaag en won jp>1 3 voor LOHC irescate imj krn. LOHC bij de mannen jcate bij de vrouwen ikeop het kunstgras van 2* jrdorpse Alecto de Mfpckeydagen op hun 2 bracht. De |t egstgeester combinatie vformaties van Leidse ïn Je en de thuisclub de ^vrouwen van Foresca- ien| sterker dan gastploeg 'Roomburg en LOHC. rmpooi gold als voorberei dde hockeycompetitie, anf eerste weekeinde van iphjer weer van start gaat. door Marco Knippen ede - Het Nederlands kampioen schap hoort, nu de toppers de ti telstrijd al jaren links laten lig gen, voor jong talent als spring plank naar een internationale carrière te dienen. De tennissers uit de kweekvijver slaagden er in Ede echter opnieuw niet in hun visitekaartje af te geven. Tekenend was het dat drie van de vier finalisten in het enkel spel - Bart Beks, Lotty Seelen en Hanneke Ketelaars - de profam bities reeds hebben laten varen of nimmer hebben gekoesterd. De vierde vertegenwoordiger, Jasper Smit, gold als de enige uitzondering in het selecte ge zelschap. De Volendammer wil wel degelijk zijn sportieve mo gelijkheden over de landsgren zen verkennen. Weliswaar geldt Smit ook als een belofte, maar een jongeling is hij geenszins meer. Met zijn 21 jaar wordt Smit, die als broodspeler pas net aan zijn proloog is begonnen, immers alweer als een laatbloei er beschouwd. Zijn honger naar succes onder streepte hij gisteren met een machtsgreep aan het nationale front. Smit wees Beks in vier sets (6-7 7-6 6-2 en 6-3) terug en kroonde zich tot de opvolger van Marcel Reuter. De wisseling van de wacht had Smit overi ge ns zelf al een dag eerder inge- luid, door in de halve eindstrijd dt: titelverdediger en gedood verfde favoriet te verslaan. Hij voorkwam daarmee een herha ling van zetten, die zich wel bij dt vrouwen voordeed. Net als in de vorige aflevering veroverde Stielen de bokaal. En net als in 20'01 deed de Enschedese dit ten koste van Ketelaars: 6-2 6-3. De machtsgreep paste in het scenario dat Smit vooraf voor ogen had gehad. Een jaar gele don, tijdens zijn debuut, sneu velde hij onnodig in de halve fi rn iles tegen Stefan Aarts. „Die misstap wilde ik nu graag recht zetten. Maar tussen willen en doen, gaapt nog wel eens kloof. Dat het me is gelukt, is een on gelooflijke opsteker." Het verschil tussen de deceptie van 2001 en de euforie anno nu lag' in de strijdwijze, meende Sn.iit. „Vorig jaar werd ik door m'iri eigen onstuimigheid versla gen. Nu speelde ik veel uitge kookter. Het was niet altijd even goüïd, maar wel degelijk. Daarin verschilde ik met m'n opponen ten. Hun spel was een stuk wis selvalliger dan de mijne. Ik wist eer 1 redelijk basisniveau te ha len waar zij te vaak missers pro duceerden. Dat gaf de door slag." De les dat stabiliteit ook een kw; iliteit is, leerde Smit in de af gelopen acht maanden. „In het begin had ik moeite gedegen te spelen. Ik belandde van het ene in het andere uiterste. De ene bal was weergaloos, de andere om te janken. Daar werd ik ge nadeloos op afgerekend. Ik kon het de tegenstander moeilijk maken, maar trok wel aan het kortste eind. Nu ik meer percen- tagetennis speel, komt dat m'n resultaten ten goede." De verbeterde uitslagenreeks re sulteerde in een opmars op de wereldranglijst. Als de mondiale nummer twaalfhonderd maakte Smit zijn opwachting in het profcircuit, inmiddels heeft hij zich onder de beste zeshonderd spelers geschaard. Zijn trektocht door de Verenigde Arabische Emiraten, Zwitserland, Egypte, Koeweit, Spanje en Portugal le verde hem tot dusverre twee fi naleplaatsen op in Future-toer- nooien - zeg maar de eerste di visie van het tennis. Verder be reikte hij nog tweemaal de laat ste vier. „En in het dubbelspel heb ik inmiddels twee titels ach ter m'n naam staan", glundert Smit „Ik mag dus niet klagen." Niettemin reiken zijn ambities verder. Binnen nu en drie jaar wil de Noord-Hollander zich in de tophonderd nestelen. „Als ik me dan nog in deze contreien bevind, zal ik me serieus afvra gen of het nog wel zin heeft Maar daarop vooruitlopen, wil ik niet. Ik ben een rasoptimist. De kans dat ik slaag, schat ik dan ook hoog in." tennis - Anouk Sterk en Bas Wild hebben in Ede bij de Neder landse Tennis Kampioenschappen de nationale titel in hetge- mengddubbelspel veroverd. De combinatie van het naar de ere divisie gepromoveerde Dekker Tennis uit Warmond was in de eindstrijd het Amsterdamse koppel Alexa de Bont en Gordon Bergraaf met tweemaal 6-3 de baas. In de halve finale klopten Sterk en Wild Thea de Weert en Pim Zijlstra van TV Heerhugo- waard met tweemaal 6-4. In het enkelspel werden Sterk, die na haar finaleplaats bij het 10.000 dollartoemooi in het Franse Le Touqeut als vijfde was geplaatst, en Wild, die zich door de kwali ficaties had geworsteld, in de eerste ronde uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17