Dekker heeft weer een goed gevoel SPORT Ook Brazilianen zijn te sterk voor volleyballers Oranje Leerzame avond voor Ter Leede ifcerk naar rde ronde elftal speelt gr goed doel i Dijk wint lenemarken tescu naar lamo Boekarest ppezege ikeviciute Goede net ist podium ille kilometer i Steven Tito n Feggelen (rieden i Scheppingen lindigt carrière R7 Raborenner kampioen tijdrijden Vermoeide Van Moorsel wint NK met overmacht PSV-supporters belagen KNVB-topman Kesler uiapolis - Martin Verkerk de derde ronde van het jooi in Indianapolis be- De tennisser uit Alphen den Rijn versloeg de Duit- lexander Popp met 6-4 7-5. erk haalde vorige maand Et gravel in Kitzbühel ook Erde schifting. Daarna laste En pauze in om zich voor te jden op het hardcourtsei- haag - Het Nederlands elf- at in 1988 de Europese titel eerde, komt op 4 septem- ioor een wedstrijd weer bij- Onder leiding van toenma- undscoach Rinus Michels et team het in het stadion >SV opnemen tegen een tie van buitenlandse top- als Luc Nilis, Jozef Kiprich, liSmolarek, Glenn Hysen nHeintze. Guus Hiddink coach van die ploeg. De engst komt geheel ten goe- in de Stichting Spieren Spieren. us - Nederlands kampioen n van Dijk heeft de tweede je van de Ronde van De uken gewonnen. De ren- an het Belgische Lotto e na een rit over 219 kilo- r van Aabenroa naar Aar- Ie Est Jaan Kirsipuu en de er Danilo Hondo in de asprint. Steven de Jongh i als tiende over de finish, leen Jacob Piil Storm blijft Ie leiding in het algemeen ement. mest - Gheorghe Popescu t de komende twee jaar Dinamo Boekarest. De ex- :r, aanvoerder van het na- Ie elftal van Roemenië, aanbiedingen van diverse e en Italiaanse clubs af. i-jarige Popescu mocht fervrij weg bij Lecce. ie - De Litouwse Raza Poli- iute won gisteren de tien- ippe van de Ronde van rijk voor vrouwen. De er kwam na een wedstrijd 148,3 kilometer van Mont- les-Bains en Issoire als over de finish. De Russi- Zinaida Stahurskaia be de leiding in het algemeen iment. iwoude - Suzanne de e heeft tegen de verwach- ïgeen medaille geoogst t Nederlands kampioen- tijdrijden voor junior-da- De 18-jarige Zoeterwoud- I gistermiddag de vierde ver 17 kilometer klokken. Itbommel wonnen Miran- erling uit Den Haag, Chris- ard (Sprundel) en Loes erink (Raalte) respectieve- oud, zilver en brons. n Steven Tito heeft een kilometer afgelegd op de e atletiekbaan. De atleet riden Atletiek (LA) won ravond onder ideale om- ligheden met miniem ver van Ruben Scheurwater ,59 om 2.26,96). De Rijns- ie junior Pascal Noort (LA) knap vierde voor zijn zijn [enoten René van Dijke en rd Creemers. Een andere r, Richard van Ruiten van lartaan uit Lisse, won het springen met een sprong ,90 meter. Megein - Oud-waterpoloin- tional en -bondscoach Ivan Feggelen (78) is over- L Van Feggelen nam als rvan het Nederlands team aan drie Europese kampi- diappen en twee Olympi- Spelen. Als bondscoach a hij de waterpoloërs tij twee EK's en de Spelen okio en Mexico Stad. Van 'len was ook de bedenker e Nationale Zwemvier- >e. ommel - Mariëlle van 'pingen heeft besloten wielercarrière te beëindi- vrouw van schaatser ti Romme kan de motiva- at meer opbrengen. Ze gde gisteren als negende 'NK tijdrijden op drie mi rt van winnares Leontien rd-van Moorsel. donderdag 15 augustus 2002 recife/anp - De Nederlandse volleyballers ver loren gisteren in Recife ook de tweede wed strijd in de finaleronde van de World League. Na Rusland was nu Brazilië te sterk; opnieuw 3-0 (25-23 25-18 25-23) en opnieuw had er meer ingezeten. Maar de afhankelijkheid van de 'oude drie' - Reinder Nummerdor, Richard Schuil en Guido Görtzen - was te groot. Nederland begon onzeker, de titelverdediger geconcentreerd en overtuigend. Brazilië is een van de weinige landen ter wereld waar de sup porters een fanatiekere warming-up doen dan de spelers. De trouwe aanhang, die al voor aanvang op de banken stond in de niet uitver kochte maar niettemin vibrerende sporthal Geraldao Magelhaes, kreeg de start waarom werd gesmeekt: 9-4. Het leidde bij Oranje niet tot ontreddering, ook al was de serviceverwerking een blijvende bron van zorg, de eigen opslag minder en de set-ups van Nico Freriks minder vindingrijk en zuiver dan die van Mauricio aan de andere zij de van het net. Het verschil in ervaring is ook enorm. De 34-jarige Braziliaan passeerde met zijn 501 interlands Peter Blangé. Diens Lim burgse opvolger is nog niet aan de vijftig toe. De Nederlandse ploeg, in de gebruikelijke ba sisopstelling, had vooral aandacht voor de op slag. Schuil, nadrukkelijker aanwezig dan in de openingswedstrijd tegen Rusland (0-3), en Nummerdor zorgden ervoor dat Nederland weer het initiatief kon nemen. Görtzen, die evenals Joost Kooistra met de passing grote moeite had, sloot aan. Samen legden zij, de middenblokkeerder Joppe Paulides en Sander Olsthoom kwamen in de meeste hoofdstuk ken niet voor, de zere plek bij de Brazilianen bloot. Het Zuid-Amerikaanse team is kwets baar als het even niet loopt zoals het moet. Het bood Oranje de mogelijk helemaal terug te komen in de wedstrijd: 19-19. Maar net als te gen de Russen werd de winst niet gepakt. De komst van Dirk-Jan van Gendt en Robert Horstink voor Olsthoom en Freriks kon dat niet voorkomen. De klap kwam aan in de slopend hete sport- tempel van Recife. De vertwijfeling groeide, al probeerden vooral Nummerdor en Schuil het hoofd koel te houden. De teamgeest wilde maar niet komen. Bij de Brazilianen des te meer. Met een imponerende servicebeurt sloeg Gustavo Endres, die van 10-8 doorramde naar 15-8, de beslissende kloof in de tweede set De hoop op een kentering verdween daar mee goeddeels. Toch gaf Nederland zich niet zonder meer gewonnen maar de gesprokkelde punten en de goede acties waren losse inci denten. De derde set ging daardoor ook verlo ren. Oranje kwam dichtbij groen-geel, er niet overheen. door Annemiek Steenbekkers zaltbommel - In andere jaren zag Erik Dekker het NK tijdrijden als een tussendoortje. Dit jaar, dat voor de 31-jarige Raborenner tot nu toe bestond uit vallen, re valideren en terugknokken in het peloton, was de titelstrijd een doel op zich. „Ik ben wel opge lucht. Het draaide lekker, hoge trapfrequentie, al zegt dat niet alles over je snelheid", aldus de winnaar. Met een gemiddelde van 49,6 ki lometer per uur over 42 kilome ter dijk- en polderwegen zat het met Dekkers snelheid in Zalt bommel wel goed. Hij bleef Ser- vais Knaven 47 seconden voor. Paul van Schalen bereikte tot zijn eigen verbazing de derde plaats op 1.07 minuut. Titelver dediger Bart Voskamp stelde lichtelijk teleur met de vijfde plaats, maar was de eerste om Dekker na afloop te feliciteren. Sinds 1999 ging de NK-titel om beurten naar een van deze twee coureurs: Voskamp won in 1999 en 2001, Dekker in 2000 en dit jaar, overigens beide keren in Zaltbommel. In 2000 deed de Raborenner over hetzelfde rondje en onder vergelijkbare omstandigheden negen secon den langer. In totaal heeft Dek ker nu drie Nederlandse tijdritti- tels behaald. De Raborenner kreeg in het voorjaar een forse tegenslag te verwerken toen hij in Milan-San Remo ernstig ten val kwam. Met een pin in zijn linkerheup begon hij aan een lange, intensieve re validatie die hem binnen enkele maanden in staat stelde deel te nemen aan de Tour de France. Daarin bleek hij al een heel eind op de weg terug te zijn, maar niet voldoende om zijn stempel op de ronde te drukken als hij eerder deed met verschillende etappeoverwinningen. „Het is dan net even wat minder. Je kunt wel vooraan rijden, zoals in de etappe dat Kroon won en ik mee vooruit was. Maar je kunt niet domineren." Na de Tour bleek de pin in Dek kers heup toch voor problemen te zorgen. Overtollige kalkvor- ming leverde pijn op, met name als hij liep. „Op de fiets is er niks aan de hand, maar omdat ik soms veel pijn heb bij het lopen, wil ik toch nog een keer geope reerd worden. Dat hoeft niet acuut, maar met die pijn wil ik niet de rest van mijn leven blij ven zitten." Zijn fysieke problemen hebben Dekker een ding geleerd: de te rugkeer na zo'n blessure duurt lang. Tussen weer op je fiets zit ten en weer de oude zijn, zit meer tijd dan waar de Raboren ner op had gerekend. „Ik heb er nooit bij stilgestaan, dat zoiets zulke grote gevolgen op de fiets kan hebben. Alhoewel ik hele maal niet zoveel koersdagen heb gemist - tien minder dan ik had gepland - is er toch veel spier massa verdwenen. Het is geen kwestie van pin erin, conditie opbouwen en klaar. Na zo'n val moet je je doelen bijstellen. Niet meerijden in San Sebastian bij voorbeeld, maar je richten op het NK tijdrijden." Het NK sterkt Dekker in zijn am bitie om in de tijdrit van de zaltbommel /cpd - Zelfs een Le ontien van Moorsel met pijnlijke 'pootjes' en een nacht zonder slaap is oppermachtig. Geef haar een tijdritfiets en de top sporter staat op. Zie het NK tijd rijden van gisteren in Zaltbom mel, waar ze ondanks een alles behalve goede voorbereiding de concurrentie ver achter zich liet. „Tijdrijden is van de eerste tot de laatste minuut pijn lijden", probeert de olympisch kampi oene de discipline neer te zet ten. „Je moet knokken. Ik heb vandaag echt niet genoten. Het was harken. Dan komt het aan op karakter. Je moet wel een vechtersmentaliteit hebben en een hoge pijngrens." Zo bezien kunnen veel vrouwen nog een les trekken uit Van Moorsels tijdrit. De overmacht, zeker gezien de omstandighe den waaronder de Rotterdamse vertrok, was groot. Zeer groot Loes Gunnewijk - de verrassen de nummer twee uit Rekken - volgde op 1.04 minuut Het ge middelde van Van Moorsel (29) was bijna twee kilometer per uur hoger en bedroeg 46,3 kilo meter per uur. Vera Koedooder eindigde als derde. Niet meer dan vier dagen gele den stapte Van Moorsel af in de Tour Feminin. Knechten voor de geblesseerd afgehaakte Mir jam Melchers kon niet meer, de ploegentijdrit in Den Bosch en de individuele tijdrit vlak voor de Franse Alpen waren gewon nen en het geel had weer even tjes om haar schouders gezeten. Het was klaar. „Dat was geen vooraf bedacht plan, zoals nu wordt geroepen, maar toen Mirjam uit de Tour verdween, was de keus om te stoppen absoluut niet moeilijk." Door autopech werd de terug reis uit Frankrijk vertraagd. Er werd 's nachts doorgereden. Niet bepaald bevorderlijk. „Ik had weg kunnen blijven bij dit NK, maar voor mij is het een goede training. Het was geen genot, maar ik ben blij dat ik die trui heb." eindhoven - Boze PSV-suppor- ters hebben KNVB-directeur Henk Kesler bestookt met woe dende e-mails. In de berichten veroordelen zij het supporters- beleid van de voetbalbond en spreken zij hun steun uit aan PSV-voorzitter Harry van Raaij. Gisteren deed de KNVB aangifte bij de politie wegens bedreiging van Kesler. Op het bondsbureau in Zeist is een envelop met ko gels bezorgd ter attentie van de KNVB-topman. Of de brief af komstig was van een PSV-aan- hanger is onbekend. Kesler is bedreigd na zijn uitla tingen over de incidenten, afge lopen zondag in Eindhoven, die er toe hebben geleid dat de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Ajax en PSV vijf kwartier later begon dan ge pland. Kesler verweet PSV-voor- zitter Van Raaij een te slap op treden tegen PSV-fans die ver hinderden dat de spelersbus naar Amsterdam vertrok voor het duel tegen Ajax. Ajax heeft ondertussen besloten om dit voetbalseizoen de stadi onverboden strikt te handha ven. Iedereen die een stadion verbod heeft gekregen komt voor een bepaalde periode ook niet in aanmerking voor een sei zoenkaart van de club. Wange drag van de harde kem van rad draaiers zal met langdurige uit sluiting van de wedstrijden wor den bestraft. Bij thuiswedstrij den geldt een legitimatieplicht en alcohol wordt niet toege staan bij risicowedstrijden. Ronde van Nederland, die vol gende week begint, een gooi te doen naar de overwinning. „Als ik hier zevende was geworden, had ik daar niet zo mijn zinnen op gezet. Ik heb nu voor het eerst echt een goed gevoel over de manier waarop ik rijd." Het enige wat gisteren niet goed voelde, was Dekkers achterwerk. Daarop kwam hij dinsdag te recht na een klapband tijdens een koers in Emmen. Een bil liep een schaafwond op, de an dere een pijnlijke spier. „En die spier gebruik je nu net bij het tijdrijden. Het is niks schok kends, maar wel vervelend." Erik Dekker op weg naar de zege in het NK tijdrijden. Foto: ANP/Vincent Jannink SCOREBORD PRIJSVRAGEN door Nick Verwoerd sassenheim - Ajax 2 bereikte vo rig seizoen de halve finale van de Amstel Cup en hoewel er nog een lange weg is te gaan, lijkt de formatie van Gerard van der Lem ook dit jaar weer in staat om ver te komen. In de eerste poulewedstrijd verzuimden de Amsterdammers nog eredivisio- nist AZ te kloppen (2-2), maar gisteravond moest Ter Leede er wel degelijk aan geloven. De Sassenheimers kregen voetbal les en mochten niet klagen dat de schade tot 0-7 beperkt bleef. Alleen in de openingsfase leek de ontmoeting op een wedstrijd. In de eerste tien minuten slaag de Ter Leede, dat net als altijd weer één op één speelde, er in om twee kansen te creëren. Na snel genomen vrije trappen van Dennis Kramer doken de nieuwkomers Michel Roest (ex- Rijnsburgse Boys) en Rogier Koordes (ex-Haarlem) vrij voor het doel van Robert Zwinkels op. Het lobje van Roest ging net over en Koordes trof de lat. Ajax-trainer Gerard van der Lem: „We begonnen niet goed. We startten slordig en lieten mensen zomaar lopen." Toch kwam zijn ploeg al vlot op voorsprong. De bij Ajax overbo dige Cedric van der Gun (Van der Lem: 'Naar RBC wil hij niet en voor Willem II is-ie te duur') stapte slim over een passje van Stefano Seedorf, zodat Wesley Sneijder opeens oog in oog met Thomas Waasdorp stond: 0-1. Tien minuten later was het al 0- 2. Een vrije trap van Sneijder werd door Johnny Heitinga van dichtbij ingetikt De Alphenaar maakte zijn rentree na een half jaar blessureleed. Heitinga: „Ik heb nu vier keer getraind en ik ben helemaal fit. Zondag zit ik op de bank bij één en dan ga ik de concurrentiestrijd weer aan." Het overwicht van de Amster dammers, die het balletje heer lijk rond lieten gaan en met plotselinge versnellingen regel matig voor gevaar zorgden, leid de halverwege de eerste helft Patrick Kalkema in duel met Ajacied Tim de Cler. Foto: Taco van der Eb opnieuw tot een treffer. Een droge knal van linkshalf Sneijder betekende 0-3. De middenvel der, net als Seedorf en rechtshalf Jussi Kuyala nog A-junior, was op sportpark Roodemolen de opvallendste speler. Niet alleen vanwege zijn goals, maar vooral ook door zijn passes. Die getuig den van inzicht en precisie. Ook bij het vierde doelpunt was Sneijder betrokken. Zijn gave steekpassje werd door Van der Gun verzilverd. De 0-5 kwam eveneens voort uit de samen werking van dit duo. Na een één-tweetje met Sneijder klopte Van der Gun doelman Waas dorp met een stiftballetje. Na de pauze nam Ajax 2 gas te rug. De scherpte was eraf. Dat kwam Ter Leede goed uit, want als het vizier bij de Amsterdam mers op scherp had gestaan, zouden er zeker dubbele cijfers op het scorebord zijn versche nen. Nu werd het 'slechts' een zevenklapper. In de beginperio de van het tweede bedrijf schoot Michael Krohn-Dehli raak na een voorzet op maat van weder om Sneijder en een kwartier voor tijd knalde Brutil Hosé uit de draai fraai de 0-7 binnen. Omdat een poging van invaller Martin de Louw bovenop de lat eindigde en Hicham Rbii na een voorzet van Patrick Kalkema zijn voet niet goed achter de bal kon krijgen, werd dat ook de eind stand. Volgens Ter Leede-coach Arie Lagendijk was het duel voor zijn ploeg een leerzame ervaring: „We hebben vanavond het voet bal gezien, dat we zelf nastreven te spelen. Ajax 2 is niet alleen conditioneel sterker dan wij, maar het beschikt ook over veel technische en tactische kwalitei- Uitslag Lucky Day d.d. 14-08-2002. 01-04- 08-10-13-14-18-25-28-29-32-36-47-59-62- 63-64-68-73-76. Duitse lotto. 1-11 - 18-22-26-31. Reser vegetal: 49. Supergetal: 3. Spel 77: 0196058. Super 6:887634. Belgische lotto. 1 - 10 -13 - 25 - 37 - 38. Re servegetal: 20. Joker: 3498853. (onder voorbehoud) VOETBAL ten. Je kunt tegen zo'n tegen stander wel negatief gaan voet ballen met bijvoorbeeld veel mensen in je eigen strafschop gebied, maar zo zit ik niet in el kaar. We hebben positief ge speeld en geprobeerd om zelf aan scoren toe te komen. Daar bij misten we een beetje geluk. Van zo'n wedstrijd kunnen we alleen maar leren." Ter Leede - Ajax 2 0 - 7 (0 - 5). 8. 0-1 Wesley Sneijder, 18. 0-2 Johnny Heitin ga, 27. 0-3 Wesley Sneijder, 33. 0-4 Ce dric van der Gun, 37. 0-5 Cedric van der Gun, 53. 0-6 Michael Krohn-Dehli, 77. 0-7 Brutil Hosé. Gele kaart: Mark Jansen (Ter Leede), Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Gbriel Mokofeng (Aiax). Scheidsrechten Siebert. Toeschou wers: 2000. Ter Leede: Waasdorp; Roest (46. De Louw). Van Zeist, Hoogkamer, Hons- beek; Jansen, Kramer (40. Boekestijn), Koordes; Kalkema, Rbii, Koers (72. Baddaou). AMSTELCUP Poule 1 Ter Leede - Ajax 2 0-7 (0-5). Doelpunten: Sneijder, Van der Gun 2, Heitinga, Hosé, Krohn-Dehli Hollandia - AZ 0-4 (0-2). Doelpunten: Van Ga len 3, Elkhattabi. Poule 2 Huizen - Hilversum 2-2. Poule 6 Excelsior - Kranenburg 4-0 (4-0). Doelpunten: Holman 2, Lopes, Nouwen. Bijzonderheid: Ex celsior geplaatst voor eerste knock-out ronde Duitsland, competitie: 1860 MOnchen - Hansa Rostock 0-2 (0-1). 44. Vorbeck 0-1, 54. Lantz 0-2. Scheidsrechter: Kienhöfer. Toeschou wers: 20.000. Champions League. Derde voorronde, eerste wedstrijd. Shakhtar Donetsk (Oek) - Club Brugge (Bel) 1- 1 (0-0). 49. Aghahowa 1-0, 86. Simons 1-1 (strafschop). Rode kaart: 78. Van der Heyden (Club Brugge). Levski Sofia (Bul) - Dinamo Kiev (Oek) 0-1. 60. Cernat 0-1. Zeljeznicar (Bos) - Newcastle United (Eng) 0-1 (0-0). 55. Dyer 0-1. AC Milan (Ita) - Slovan Liberec (Tsj) 1-0 (0-0). 68. Inzaghi 1-0. Partizan Belgrado (Joe) - Bayem München (Dui) 0-3 (0-1). 22. Tarnat 0-1,71. Jeremies 0-2, 78. Pizarro 0-3. Rode kaart: 76. Duljaj (Partizan) Grazer AK (Oos) - Lokomotiv Moskou (Rus) 0-2 (0-1). 5. Lekcetho 0-1.41. LoskovO-2 Partizan Belgrado (Joe) - Bayem München (Dui) 0-3 (0-1). 22 Tarnat 0-1. 71 Jeremies 0-2, 78. Pizarro 0-3. Rode kaart: 76. Duljaj (Partizan). Grazer AK (Oos) - Lokomotiv Moskou (Rus) 0-2 (0-1). 5. Lekcetho0-1,41. LoskovO-2 Zalaegerszegi (Hon) - Manchester United (Eng) 1-0 (0-0). 89. Koplarovics l-O. Celtic (Scho) - FC Basel (Zwi) 3-1 (1-1). 2 Gi- menez 0-1, 4. Larsson 1-1 (strafschop). 52. Sutton 2-1,88. Sylla 3-1. Rosenborg BK (Noo) - Bröndby (Den) 1-0 (0-0) 53. Brattbakk 1-0. Barcelona (Spa) - Legia Warschau (Pol) 3-0 (1- 0). 8. Frank de Boer 1-0, 80. Riquelme 2-0, 90. Cocu 3-0. PAARDENSPORT Draf- en rensport, Duindigt. Eerste koers, 1000 m: 1 Vail Star (R. Chang), 2 Day by Day 3. Sing Twice Tweede koers, 2000 m: 1 Piccolino S (R. Pools). 2. Omar Vredebest3. Ne me quitte pas. Derde koers, 1800 m: 1 Dsa Pajelda (A de Vries). 2. Elmar's Pirelli, 3. Nougy Vierde koers, 2000 m: 1 No time at all (A van Wijngaarden), 2. Only Ricardo 3. Out Run BJ Vijfde koers, 1900 m: 1. Catch Fire (R. Chang). 2. Bluetong, 3 Starmie Zesde koers, 1609 m: 1. Premier Forrest (R. Pools), 2. Patsy Laukko 3. Play with me. Zevende koers, 1900 m: 1 Jogaro (R. Chang), 2. Tani Ibm Macho H 3. Kumar G Achtste koers, 2000 m: 1. Omar of Dolly (P. Louwersheimer), 2. Prince Acktion 3. Royal Queen. Negende koers, 2000 m: 1. Timm's Cassandra (A. de Vries), 2. Time Vally, 3 Dive Master Tiende koers, 2000 m: 1 Pandora K (H. Langeweg), 2. Rhapsody Blue, 3. Olex Buitenzorg. Elfde koers, 2000 m: 1. Twigs Inova (H. Langeweg), 2. The Last Express 3 Lonely Speed Toto: winnend 2,20; plaats 1,40 3,80 2,20; duo 10,60; trio 333,40. Totalisatoromzet: 51.038,00 ATLETIEK Avondwedstrijd Leidse Hout Leiden. 400 meter: 1 Sprey (Leiden Atletiek) 50,86, 2 Kortleever (LA)51,86; 1.000 meter: 1. Tito (LA) 2.26,59, 4. Noort (LA. junior A> 2.32,45, René van Dijke (LA) 2.33,27, 6. Creemers (LA) 2.34,37, Anker (LA, junior A) 2.41,49, Van de Wetering (LA, junior B) 2.42,36; ver springen: Kokshoorn (Voorschoten) 6,25; hoogspringen: Van Ruiten De Spartaan, junior B) 1,90 Vrouwen. 400 meter: Walraven (LA) 1.01,89, Gorter (LA) 1 02,64, 3.000 meter. 2. Raedts (LA) 9.55,09; verspringen: Van der Poel (De Spartaan, junior) 4,68 TENNIS Washington. Mannen, 825.000 euro. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Pioline (Fra) 7-6 6-1, Enqvist (Zwe/7) - Russell (VSt) 7-6 6-0, Srichapan (Tha/14) - Kim (VSt) 7-6 6-1, Roddick (VSt/2) - Gimelstob (VSt) 6-2 6- 2, Coria (Arg) - Gonzalez (Chl/9) 6-4 7-6, Bla ke (VSt/6) - Ogodorov (Oez) 6-4 6-1, Vahaly (VSt) - Vacek (Tsj) 6-3 6-4, Nieminen (F.n/8) - Dancevic (Can) 7-5 6-0, Kucera (Slw) - Sluiter (Ned) 4-6 6-16-4. Dubbel, eerste ronde: Krajicek/Hrbaty (Ned/Slw) - Etlis/Lobo (Arg) 4-6 6-2 6-3. Indianapolis. Mannen, 750.000 euro. Eerste ronde: Ancic (Kro) - Fukarek (Tsj) 4-6 6- 2 6-2, Roux (Fra) - Lopez (Spa) 7-5 5-7 6-3, Ferreira (ZAf) - Baker (VSt) 6-4 6-2, Mirnyi (WRu/10) - Mathieu (Fra) 6-2 7-5, Clavet (Spa) - Phau (Dui) 6-7 7-5 6-1, Popp (Dui) - Saulnier (Fra) 4-6 6-2 6-4, Dent (VSt) - Weiner (VSt) 6-4 7-6. Tweede ronde: Verkerk (Ned) - Popp (Dui) 6-4 7-5, Kiefer (Dui) - Mirnn (WRu) 6-4 7-5, Hen man (GBr/5) - Massu (Chl) 6-3 1-6 7-5, Malis- se (Bel/8) - Dent (VSt) 6-4 6-4, Ancic (Kro) - Kafelnikov (Rus/4) 4-6 6-2 6-4, Rusedski (G8r/14) - Roux (Fra) 6-3 6-2. Schüttler (Dui) - Erlich (Isr) 6-1 5-7 6-2. Montreal. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/7) - Torrens-Va- lero (Spa) 6-1 6-2, Clijsters (Bel/4) - Pratt (Aus) 6-4 3-6 6-2, Schett (Oos) - Rubin (VSt/16 6-4 6-4, Granville (VSt) - Far.na Elia (Ita) 6-2 6-1, Zuluaga (Col) - Tu (VSt) 6-3 2-6 6-1, Dokic (Joe/3) - Sucha (Slw) 6-3 6-4. Coet- zer (ZAf) - Dementieva (Rus/9) 6-3 6-3, Fer nandez (Arg) - Dechy (Fra) 6-3 4-6 6-4, Schi- avone (Ita) - Bedanova (Tsj/12) 4-6 6-4 6-2. Hantuchova (Slw) - Schnyder (Zwi) 6-3 7-6, Sugiyama (Jap) - Suarez (Arg) 3-6 6-4 6-2, Ru- ano Pascual (Spa) - Koernikova (Rus) 7-5 6-1, Capriati (VSt/2) - Taylor (VSt) 6-4 6-1, Ste venson (VSt) - Tanasugarn (Tha) 6-3 5-7 6-4, Henin (Bel/5) - Nagyova (Slw) 5-7 6-0 4-1 op gave Nagyova Ede. NK. Vrouwen, eerste ronde: Ketelaars (1) - Van Hartingsveldt 6-3 6-1, Sentis (8) - Van de Ven 6-1 6-4, Mens (3) - Bink 6-3 1-6 6-3, Bauer - Trik (6) 7-5 opgave Trik, Galouza - Sterk (5) 6-4 6-2, Gomperts (4) - Tamaela 6-3 6-2, Seelen (7) - De Geest 6-1 6-4, Hoogland (2)-Bruis 6-3 6-2. Mannen, eerste ronde: Reuter (1) - Groen 4-6 6-3 6-3 1-1 opgave Groen, Snijders (3) - Log- tens 7-6 4-6 7-5 3-6 6-2, Smit (4) - Wild 6-4 6-2 6-3, Brummer (6) - Koning 6-4 6-2 6-3, Kamermans - Standaart (5), Beks - Bok (3) 6-3 6-2 6-1, Marzolla - Aarts (8) 6-3 6-2 6-2, Re uijl - Merry (2) 6-3 6-2 7-5. VOLLEYBAL Recife/Belo Horizon te. World League. Groep E: Brazilië - Nederland 3-0 (25-23 25- 18 25-23). Groep F: Italië - Polen 3-1 (22-25 25-19 25-15 25-15). Heidbelberg. Vriendschappelijke wedstrijd, Duitsland - Nederland 0-3 (16-25 22-25 22- 25). WIELRENNEN Zaltbommel. NK tijdrijden. Mannen: 1. Dekker (Meerle) 44 km in 51.30 (49,622 km/u), 2. Knaven (Meerle) 0.47, 3. Van Schalen (Arn hem) 1.07, 4. Duijn (Hoogerheide) 1.10, 5 Voskamp (Zetten) 1.38, 6. Van Velzen (Zoeter- meer) 2.00. Vrouwen: 1. Zijlaard-Van Moorsel (Rotterdam) 21,2 kilometer in 27.28 (46,301 km/u), 2. Gunnewijk (Rekken) 1.04, 3. Koed ooder (Bovenkarspel) 1.16, 4. Bekkering (Den Ham) 2.16, 5. Kleinjan (Wierden) 2.20, 6. Spijkerman (St. Nicolaasga) 2.37 Junior-da mes: 1. Vierling (Den Haag). 2. Pirard (Sprun del), 3. Markerink (Raalte), 4. De Goede (Zoe- terwoude). Ronde van Denemarken. Tweede etappe, Aabenroa - Aarhus: 1. Van Dijk (Ned) 219 km in 5.23.15, 2. Kirsipuu (Est). 3. Hondo (Dui), 4 Pollack (Dui), 5. Tombak (Est), 10. De Jongh. Algemeen klassement: 1 Storm (Den) 9.20.14, 2. Van Dijk 1.06, 3. De JOngh 1.10, 4. Kirsipuu. 5 Vanhaekce (Bel) 1.12 Ronde van Portugal. Twaalfde etappe, Elvas - Be ja: 1. Edo (Spa) 167,9 km in 4 07.35. 2. Galvan (Spa), 3. Sousa (Por), 4. Barbosa (Por), 5. Quiterio (Por), 6. Sarkauskas (Lit) Alge meen klassement: 1. Horrach (Spa) 47.16 35. 2. Sousa 0.45, 3 Moller (Den) 0 48, 4 Arreit unandia (Spa) 1 03^ Bernabeu (Spa) 3.12, 6 Garcia (Spa) 3 3zr Ronde van de Ain. Tweede etappe, Saint-Vul- bas - ChatiIlon-sur-Chalaronne 1 Hushovd (Noo) 156,2 km in 3.34.38, 2 Damien Nazon (Fra). 3 Jean-Patrick Nazon (Fra), 4 Dumou- lin (Fra), 5. Knstov (Oek) Algemeen klasse ment: 1 Hushovd 7.08 41, 2. Damien Nazon, 3. DaCruez (Fra) 0.11,4. Fotonov (Kaz) 0 14. 5 Olivier (Fra) 0.18 Ancone. Trophée Fred Mengoni. 1 Dl Luca (Ita) 183 km in 4.43.00, 2 Hamburger (Den) 0.07, 3. Szmid (Pol) 0.12, 4 Popvitsj (Oek) 0.38. 5. Bortolami (Ita) 1 03. 6. Marzoli (Ita) Ronde van Burgos. Derde etappe, ploegentijd rit in Aranda de Duero: 1 ONCE 18 km in 17.58, 2. Phonak 0.28. 3. US Postal 0 30. 4. ■Banesto.com 0.30. 5. Fassa Bortolo 0.51 Al gemeen klassement: 1 Zarrabeitia (Spa) 8.21.46. 2. Hruska (Tsj), 3 Nozal (Spa) 0 14, 4. Castresana (Spa) 0.30, 5. Gutierrez (Spa) 0.37. Ronde van Frankrijk vrouwen. Tiende etappe. Montrond-les-Bains - Issoire: 1. Raza Polike- viciute (Lit) 148.3 km in 3.54.04, 2 Arndt (Dui) 2.53, 3. Ljungskog (Zwe), 4. Felloni (Ita) 5. Slioussareva (Rus). 6. Doppmann (Zwi), 7 Schleicher (Dui), 8. Cappellotto (Ita), 9 Urbo- naite (Lit), 10. Somamba (Spa). Algemeen klassement: 1 Stahurskaia (Rus) 34 19 30. 2. Ljungskog 0.38, 3. Somariba 1.00, 4. Pu cinskaite (Lit) 1 43. 5. Brandl. (Zwi) 2.22. 6. Polkhanova (Rus) 11.38, 7 Arndt 14.53, 8. Raza Polikeviciute 21.51, 9. Neben (VSt) 27.26, 10. Bruckner (VSt) 32.10. Zwolle. Peperbus Profspektakel, 80 km. 1 Boogerd, 2 Vierhouten, 3. McEwen (Aus), 4 Dierckxsens(Bel), 5. Reinerink.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17