SPORT Feyenoord is nog vleugellam oelpunt is Rijnsburgse Boys niet gegund Jurgen Seedorf: na Ajax en Real Madrid nu FC Lisse ireldrecord slag Coughlin ialken naar 3 jende ronde ^-international ak overleden neev wordt ateur bij NAC Is mogelijk r Sunderland land weer te k voor Oranje R7 DUIVENTIL Ondanks matig spel toch een goede uitgangspositie voor Rotterdammers Scheidsrechter Mario van der Ende stopt Noordwijk is nagenoeg uitgeschakeld SCOREBORD lauderdale - DeAmeri- se Nathalie Coughlin heeft ireldrecord op de 100 me- ugslag verbeterd. Bij wed- jen in Fort Lauderdale in da dook ze als eerste onder ens van 1 minuut. Ze tikte öa 59,58 seconden. Het ou- ecord (1.00,16) stond sinds op naam van de Chinese «gHe. iiNGTON - Tennisser Sjeng ((en heeft zich geplaatst ee de achtste finales van het jooi in Washington. De d lurger won in twee sets van n, ansman Cédric Pioline: 7- Vorig jaar bereikte de Ne- nder de finale in Washing- Jestijds verloor hij die van nerikaan Andy Roddick. - Oud-voetbalinter- inal Frans Tebak is vorige donderdag overleden. Hij 74 jaar. Tussen 1952 en vam Tebak, als speler lindhoven, tien keer uit jhet Nederlandse elftal. Na ioetballoopbaan raakte Te- bvalide en kwam in een jel terecht. i- Igor Komeev gaat op urbasis bij NAC spelen, insfervrije Rus kon eerder overeenstemming berei- let FC Dordrecht. Daarom opmerkelijk dat hij nu p i' in Breda wil voetballen, ormalig Feyenoorder, i contract in juli afliep, 3 momenteel geen club. er ten Cate is dolblij met raren speler. „Zolang we erbij kunnen hebben, i en we er gebruik van ma- 7anneer zich een club die hem wel wil én kan :n, is hij uiteraard weg. tli it moment kunnen de s veel van hem leren", al- e trainer. - Michael Mols, spits lasgow Rangers heeft toe- en dat hij de club wellicht erlaten om zijn loopbaan len. „Ook al breekt het lart om de Rangers te ver- Mols reisde gisteren loord-Engeland om te je handelen met Sunder- nanager Peter Reid over ogelijke overstap naar de lu lit de Engelse Premier e. Mols heeft bij de Ran- eel concurrentie in de De Nederlandse volley hebben de eerste wed- n de eindronde van de I League 2002 in Recife I en. Voor de vijfde keer dit n was Rusland onaan- «f ar, al wees het spel van de nacht daar maar af en toe Hranje slaagde er voor een 'e leeg decor opnieuw niet m set te pakken, terwijl el uitzicht op was: 0-3 22-25 17-25). WOENSDAG 14 AUGUSTUS 2002 door Peter van der Hulst lisse - Jurgen Seedorf, het broertje van Clarence, heeft zich aangemeld bij FC Lisse. De voetballer kwam bij de club te recht via enkele Amsterdamse spelers van de hoofdklasser. „En als het bij Ajax en Real Madrid niet lukt, dan blijft er ui teraard maar een club over", noemt trai ner Ruud Bröring op humoristische wijze de clubs op waarvoor Seedorf tot nu toe uitkwam. De coach denkt de voetballer goed te kunnen gebruiken. „Voorin heb ben we maar vier hoofdklassewaardige spelers." FC Lisse had daarom eerder Haarlem-speler Ron van Es aangetrok ken, maai' hij tekende een contract in Portugal. Seedorf kan zowel achter de spitsen, als rechtsbuiten en -half uit de voeten. De voetballer kwam gisteren in de oefen wedstrijd tegen Swift Amstelveen voor het eerst uit voor FC Lisse. Hij scoorde het derde doelpunt in de met 4-0 gewon nen wedstrijd. „Jurgen lijkt erg op zijn broer, is goedlachs, balvaardig en heeft een goed schot. Hij is ongetwijfeld een verrijking voor het zaterdagvoetbal. Hij heeft een open karakter en het is een po sitief knulletje. Maar bij het nemen van de penalty's moet hij voorlopig achter aan plaatsnemen", doelt de coach op het feit dat Clarence Seedorf in het verleden enkele belangrijke strafschoppen miste. Of de jongere broer van Clarence ook daadwerkelijk aan het spelen van com petitiewedstrijden toekomt, valt nog even te bezien. Bij FC Lisse weten ze niet of de voetballer al speelgerechtigd is, omdat hij voor het laatst voor een buitenlandse profclub uitkwam. Dat wordt de komen de dagen uitgezocht. Seedorf gaat ko mend weekeinde in ieder geval wel met de selectie mee op trainingskamp. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl door Jaap van Essen Rotterdam - Natuurlijk wil Fey enoord dit seizoen best de UEFA- Cup verdedigen. Maar liefst pas vanaf medio november. Eerst wil de Rotterdamse club deelnemen aan het lucratieve toernooi om de Champions League. Een eerste stap om me te kunnen doen aan de dans om het gouden kalf werd gisteren gezet. In Rotterdam stond bijna exact drie maanden na de historische finale om de UEFA-Cup gisteravond de eerste wedstrijd in de voorronde van de Champions League op het pro gramma. Feyenoord klopte het Turkse Fenerbahce met 1-0. Gezien het vertoonde spel is het nog duidelijk te vroeg om te ver onderstellen dat Nederland voor het eerst sinds 1999 weer eens drie deelnemers aan de Cham pions League zal hebben. Fey enoord krijgt het over twee we ken nog loodzwaar in Istanbul. Niet zozeer omdat Fenerbahce zich een indrukwekkende tegen stander toonde, maar omdat Feyenoord nog niet bepaald in de vorm van eind vorig seizoen verkeert. Feyenoord hakkelde en stotter de gisteren, vooral omdat de ploeg weer eens vleugellam bleek. Een opvallend probleem, dat eigenlijk al twee jaar het gro te manco van Feyenoord onder Van Marwijk is. „Aanvallend kan het inderdaad allemaal nog wat beter", zei Van Marwijk. „Maar dat komt allemaal wel. Dit is in ternationaal gezien een goed re sultaat. Al zijn we er nog lang niet. Het is jammer dat we geen tweede treffer hebben ge scoord." Van Persie (geblesseerd en ziek) was nog niet inzetbaar en dus speelde Lurling aan de linker kant. De van Heerenveen geko men aanvaller bleek de voorbije weken nog niet in staat de plaats van Tomasson (centraal achter Van Hooijdonk) in te nemen. Die positie werd nu ingenomen door Kalou. Nadeel was echter dat Kalou daardoor geen rechtsbuiten kon spelen. Van Marwijk posteerde Emerton op rechts maar de Au straliër is geen aanvaller en was bijna kansloos tegen Samuel Johnson, de sterke Ghanese middenvelder van Fenerbahce. Op links was Lurling ook al geen moment gevaarlijk en dus speel de Feyenoord al snel louter door het overvolle centrum. Daar was eigenlijk geen eer te behalen. De defensief zwak geachte Turken gaven eigenlijk nauwelijks een kans weg. Illustratief mag zijn dat Feyenoord pas in de 41ste minuut een eerste comer af dwong en pas weer veertig speelminuten later de tweede hoekschop mocht nemen. Omdat de Turken aanvallend ei genlijk ook helemaal niets lieten zien had het duel lange tijd een hoog gaap-gehalte. Feitelijk werd het pas aardig toen het Rotterdamse Legioen de verve ling verdreef met eindeloos ge zang en zo de spelers blijkbaar opzweepte. Het spel werd wat sneller, er kwamen ook wat kansjes. In de 50ste minuut moest doelman Rüstü voor de eerste keer ingrijpen. Bovendien zag Van Marwijk ook wat er mis ging en verving Lurling door Leonardo. Die bracht in ieder geval wat meer vaart in het spel. Niet voor niets produceerde Feyenoord kort na zijn komst een eerste echt fraaie aanval, die ook meteen werd verzilverd. De Japanner Ono haalde afgepast enigde Staten, Frankrijk). Van der Ende gaat zich voor de KNVB bezig houden met het scouten en opleiden van jonge scheidsrechters. Ook gaat hij voor de UEFA arbiters instrue ren en beoordelen. zeist/anp - Mario van der Ende (46) heeft definitief besloten te stoppen als scheidsrechter in het betaald voetbal. Hij gaat zich volledig richten op zijn werk bij de KNVB. Wegens een blessure kwam de Hagenaar sinds no vember al niet meer in actie. In het Nederlands betaald voet bal floot Van der Ende meer dan 400 duels, internationaal 99. Hij leidde twee Europese Super Cup-finales, een EK-eindronde (Engeland) en twee WK's (Ver- tenno Schraven urg - Precies een helft slaagde Rijnsburgse Boys Jet Stormvogels Telstar las- 1 snaken. Daarna raakte de i van de thuisclub lang ui snaar zeker op. De Velsen- zo'n vier weken langer si in de voorbereiding, liep uit naar 0-3 en plaatste aarmee gemakkelijk voor gende ronde van de Am- P- ste vijfenveertig minuten opvallend genoeg in het «tel van Rijnsburgse Boys, de ploeg verzuimde te De Velsenaren leken zo nnig ontzag te tonen voor isburgers en liepen in de rs ise veelvuldig achteruit, iv soekers hadden weliswaar 5/ eeste balbezit, maar met via de counter creëerde urgse Boys in de eerste eertig minuten drie min opgelegde kansen. terry Charité raakte al na inuten de lat, nadat een rap van doelman Hegie p serd verlengd door Wesley land. Niet veel later zette met een fraai wippertje land in kansrijke positie, hot werd nog net gekeerd Ie Velsense doelman Do- Vries. Slingerland miste de tweede helft een uit te kans. FC Lisse overgekomen ichnater en Peter Freke en vol overgave op het middenveld, maar zij kwamen in de tweede helft kracht te kort. Wim Schaap had aanvankelijk ook een plaatsje in de basis in geruimd voor Jasper Ketting. Hij verscheen te laat op het sport park en kon daardoor op de bank beginnen. Eenmaal in het veld maakte hij zijn uitverkie zing ook niet waar. Waar Rijnsburg er niet in slaag de het duel van een treffer te voorzien, leverde de eerste de beste mogelijkheid voor Storm vogels Telstar wel een doelpunt op. Zowel Bartjan Onderwaater als Norbert van Lochem rea geerde niet attent op een verre doeltrap, waardoor Paul de Lan ge in tweede instantie kon profi teren. De strijdlust waarmee Rijns burgse Boys voor rust nog over het veld liep, was in het tweede bedrijf goeddeels verdwenen. Helemaal na de rake knal van Justin Stuy (zoon van oud-Ajax- doelman Heinz Stuy). Charité probeerde met enkele fraaie passeerbewegingen en schoten nog wel te scoren, maar had daarbij geen geluk. Tien minu ten voor tijd zorgde Sergio Om- mel aan de andere kant voor de 0-3. „Als je de mogelijkheden niet benut om afstand te ne men, krijg je daarvoor later de rekening gepresenteerd", rea geerde Rijnsburgse Boys-trainer Wim Schaap. Rijnsburgse Boys - Stormvogels Tel star 0-3 (0-1). 33. De Lange 0-1, 68. Stuy 0-2, 79. Ommel 0-3. Gele kaart: De Lange (Stormvogels Telstar), Van Alex Redel in de achtervolging. De Rijnsburgers kwamen na rust kracht te kort. Foto: Mark Lamers Berkum (Rijnsburgse Boys). Scheids- den Berg). Van Berkum, Onderwaaier, rechten Van Sichem. Toeschouwers: Van Lochi 400. Rijnsburgse Boys: Hegie, Star (73. Van Van Lochem, Van Wijk (40. Ketting), Schnater, Freke, Slingerland, Charité en Redel. uit nadat Van Hooijdonk de bal had teruggelegd: 1-0. De wedstrijd werd door de tref fer geopend, maar Feyenoord was zo wijs niet al te nadrukke lijk te gaan jagen op meer. Niet zo vreemd, want de Rotterdam mers haalden in het recente ver leden uitstekende resultaten in uitwedstrijden. Sterker, het voorbije seizoen werd alleen uit bij Sparta Praag niet gescoord. Voor Van Marwijk moet het ge ruststellende gedachte zijn dat zijn geroutineerde ploeg op vreemde bodem bewezen heeft het hoofd koel te kunnen hou den. Een eigenschap die van pas kan komen in Istanbul. Feyenoord-spits Pierre van noordwijk - Noordwijk is zo goed als zeker uitgeschakeld voor de Amstel Cup. Na het eer dere gelijkspel tegen Rijnsburgse Boys (3-3), verloor de formatie van Andries Wendt op eigen ter rein van Argon: 0-1. Het was gisteravond niet best wat de ploeg de slechts 150 toe schouwers op de Duinwetering voorschotelde. De roodwitten hadden wel een optisch over wicht, maar dat vertaalde zich slechts in een paar kansen. Het gebrei door het centrum leverde aardige mogelijkheden op voor Rocky Pitty (over) en Florencio Cornelia (naast). „We haalden wel de achterlijn, maar de voor zetten waren niet best", aldus coach Andries Wendt Argon wachtte rustig zijn kan sen af. Ruim tien minuten na rust scoorde de ploeg en die achterstand kon Noordwijk niet meer goedmaken. Vanaf een meter of twintig schoot Mij drechter Van Haagen op doel, waarbij de bal via het lichaam van Jelle Korbee over de lijn ging. Kort daarop moest arbiter Steegstra het duel een paar mi nuten stil leggen omdat de sproei-installatie ongewild zijn werk deed. Noordwijk, dat één op één ging spelen, probeerde na de onderbreking met man en macht de gelijkmaker te force ren, maar kwam niet meer aan een fatsoenlijke opbouw toe. Trainer Wendt maakt zich voor de Amstel Cup geen illussies meer. „Het loopt nog niet naar wens, maar dat komt doordat we met een aantal nieuwe men sen te maken hebben." Noordwijk - Argon 0-1 (0-0). 56. Van Haagen 0-1 Scheidsrechten Steegstra. Toeschouwers: 150. Geel: Kolk, Schol ten (Noordwijk) en Haveman (Argon). Noordwijk: Korfl; Scholten, Van der Niet, Bos, Korbee: Van Utrecht (67. Herpers), Van der Laan, Kottenhagen; Pitty, Cornelia, Kolk. Feyenoorder Ono wordt geknuffeld na zijn doel punt. Foto: GPD/ Cor Vos Hooijdonk toonde zich na af loop tevreden met het resultaat. „Dit is een heel goed resultaat. Eigenlijk alleen maar positief. Je weet dat het daar een hel wordt. Daar moeten we ons maar tegen wapenen." Kees van Wonderen was het met hem eens: „We hebben het verstandig aange pakt. Er is er één ingegaan. Dat is wat mager maar we hebben wel de nul gehouden." Feyenoord: Zoetebier; Gyan, Van Won deren, Paauwe en Rzasa (46. Van Haar- en); Emerton, Bosvelt, Ono en Lurling (59. Leonardo); Kalou en Van Hooijd onk. Fenerbahce: Rüstü; Fatih, Mustafa, Umit en Mirkovic; Ogün, Stevic, John son (86. Abdullah) en Rapaic; Washing ton (71. Serhat) en Revivo. TA T aterpoloër Tjerk Kramer VV (AZC/Sprey Hout) wordt gevolgd door de Italiaanse clubs Pescara, Pro Recco en Brescia. Beide ploegen komen uit in de Serie A. De interesse voor de Leidenaar heeft nog niet tot een concrete aanbie ding geleid. Wouter de Groot heeft verras send de Ronde van Pijnacker gewonnen. De Hillegomse ju nior was in de finale duidelijk beter dan een aantal topjunio- ren. Thijs Zonneveld uit Noord- wijkerhout werd knap negende in de Eurode Omloop in Kerk- rade. Michel Kreder heeft bij de nieuwelingen de 21ste Ronde van Steensel gewonnen. De renner komt evenals zijn neef Dennis Kreder uit voor de Leid- se wielervereniging Swift. Den nis werd achtste. In het criteri um voor nieuwelingen dames en junior dames werd de Voor- houtse Esther Kortekaas zeven de. Editha Bergkotte (Alphen aan den Rijn) kwam als achtste over de meet in het NK - vrije bonden - voor dames zonder contract. Katwijker Pieter van der Plas neemt de komende dagen deel aan de zware Omloop van West-Vlaanderen voor moun- tainbikers. Zijn plaatsgenoot Ling Chen is ploegleider van de Nederlandse delegatie waarvan ook topper Bas van Dooren deel uitmaakt. Wielertoerrijders kunnen zich op zondag 25 augustus meten met bekende profs tijdens de Ride for the Roses in Landgraaf. Hennie Kuiper, Gerrie Knete- mann, Michael Boogerd, Ser- vais Knaven, Henk Lubberding, Peter Post, Leo van Vliet en Le- ontien van Moorsel hebben toegezegd te zullen deelnemen. Info: 045-5695260/06-53402528. Er worden in de tocht, die in het teken staat van de kanker bestrijding, ruim 4000 deelne mers verwacht. De Amstel Gold Race voor vrouwen wordt volgend jaar een wereldbekerwedstrijd. De uitgave van de mannen krijgt in 2003 of 2004 een aankomst op de Cauberg in Valkenburg. Voetbalvereniging WOG wei gert bij de Amstel Cup-wedstrij den supporters met vreemde shirts. Alleen shirts van de clubs die tegen elkaar spelen worden in Veenendaal getole reerd. Shirts van bijvoorbeeld Ajax, Feyenoord, PSV of FC Utrecht mogen niet gedragen worden. Marcel van der Horst, die een aantal jaren bij Feyenoord speelde, is terug bij zijn oude club Quick Boys. Martin van Leeuwen, Katwijker in dienst van Sparta, heeft een goede voorbereiding bij de Rotter damse club achter de rug. Vol gens de technische staf verdient Van Leeuwen een basisplaats. Bas Dreef, zoon van ex LFC- en ASC-speler Hans Dreef, is ook bij Sparta in de selectie opge nomen. Dreef speelde eerder bij Ajax en TOP Oss. De eerste voetbaltrainer bij de amateurs is al opgestapt. Mark Nijssen houdt het voor gezien bij DOTO Pemis en wordt op gevolgd door Jasper de Muijnck. De Leidse voetbalclub VCL is op zoek naar een voor zitter nu Gert Jan de Graaff ver trokken is. Marathonschaatser Lammert Huitema rijdt het komende sei zoen niet meer voor TVM. Hij is opgenomen in de Hercules- ploeg, een subploeg van TVM. Door het aantrekken van KC Boutiette werd de 41-jarige krachtpatser overbodig bij het team van de Warmondse ploeg leider Pascal Vergeer. In tegenstelling tot eerdere berichten gaat de Kamer2 Zeil- marathon gewoon door. Een nieuw comité, samengesteld uit acht oud-deelnemers, neemt de organisatie over. De marathon, die dwars door het groene hart van Zuid-Holland voert, wordt gevaren op zaterdag 14 septem ber. De start is om 7.00 uur op de Eijmerpool (De Kaag). Goe de plaatsen voor het publiek zijn Kaageiland, de Ringvaart en De Does in Hoogmade. Op vrijdag 13 september wordt in Rotterdam Overschie op het complex van voetbalver eniging HWD een jeugdtoer- nooibeurs gehouden. De be doeling van deze beurs is om met elkaar toernooien aan te vullen. Info: Hennie de Nooijer (010-4376195). De vooruitgeschoven wed strijden in de hoofdklasse A (za terdag) op 31 augustus zijn: Ter Leede - Kloetinge, Excelsior M - Katwijk, Rijnsburgse Boys - Capelle, Quick Boys - Kozakken Boys (15.00), Hoek - FC Lisse en Marken - Noordwijk. De wedstrijden beginnen om half drie. Morgenmiddag wordt op de Koningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk aan Zee de tradi tionele kortebaandraverij ge houden. De eerste start is om 13.30 uur bij het Gat van Pala ce. Met de Ronde van Katwijk op woensdag 28 augustus wordt begonnen aan serie wielerwed strijden in de Bollenstreek. Warmond (31 augustus), Noordwijkerhout (4 september) Voorhout (14 september), Hil- legom (15 september), Sassen- heim (21 september) en Lisse (22 september) vormen een zesdaagse om de Rabo-trofee. Op het NK voor vrije renners in Hoeven behaalde Erwin van Rooijen uit Voorhout in de leef tijdscategorie 16 t/m 29 jaar de 26ste plaats. Dorpsgenoot Dirk van Dorp (40 t/m 49) werd 28ste. Ron Kortekaas (30 t/m 39) kwam als 14de binnen. CHAMPIONS LEAGUE Rotterdam. Derde voorronde, eerste wed strijd. Feyenoord - Fenerbahce 1-0 (0-0). 64. Ono 1-0. Scheidsrechter: Bré (Fra). Toe schouwers: 35.000. Gele kaart: Ono, Emerton (Feyenoord), Mustafa, Ogün, Rapaic (Fenerbahce). Maccabi Haifa (Isr) - Sturm Graz (Oos) 2-0 (1-0). 17. Ayegbeni 1-0, 90. Ayegbeni 2- 0. Bijzonderheid: Wedstrijd gespeeld in Sofia, Bulgarije. Apoel Nicosia (Cyp) - AEK Athene 2-3 (1- 1). 23. Ouzounides 1-0, 45. Borbokis 1-1, 47. Borbokis 1-2, 89. Malekkos 2-2 (straf schop), 90. Nikolaidis 2-3. Racing Genk (Bel) - Sparta Praag (Tsj) 2-0 (2-0). 34. Thijs 1-0, 40. Besnija 2-0. Boavista (Por) - Auxerre (Fra) 0-1 (0-0). 71. Cissé 0-1. UEFA-BEKER Kwalificatie, eerste wedstrijd. FC Vaduz (Lie) - Livigston (Sch) 1-1 (0-0). 51. Rubio0-1, 61. Bergmeier 1-1. Intertoto, finale, eerste wedstrijd Olympique Lille - VfB Stuttgart 1-0 (1-0). 19. Bonnal 1-0. Bologna (Ita) - Fulham (Eng) 2-2 (0-0). 56. Signori 1-0 (strafschop), 62. Inamoto 1-1, 75. Signori 2-1 (strafschop), 85. Leg- winski 2-2. Villarreal (Spa) - Malaga (Spa) 0-1 (0-1). 9. Gerardo 0-1. AMSTEL CUP Poule 2: AFC - Volendam 3-3(1-2). Poule 3: Rijnsburgse Boys - Stormvogels Telstar 0-3 (0-1). Noordwijk - Argon 0-1. Poule 4: ADO Den Haag - Scheveningen 3- 2(2-1). Poule 6: Excelsior Maassluis - Capelle 1-1 Poule 7: UDI '19/Beter Bed - Barendrecht 4-0. FC Dordrecht - T0P/0ss 1-2 (0-2). Poule 8: RBC Roosendaal - Kloetinge 2-1 (2-1), Hoek - Baronie 5-2. Poule 9: TOP Oss (ama) - ASWH 2-1. Eind hoven-RKC 1-4 (0-1). Poule 10: Helmond Sport - FC Den Bosch 1-1(0-1). Poule 11: WV - Fortuna Sittard 1-0 (1-0). Schijndel - Gemert 2-0. Poule 12: Roda JC - MW 3-1 (2-0). Meers- sen - EW 3-2. Poule 13: NEC - GWV 7-0 (2-0). Poule 14: De Bataven - Bennekom 2-1. De Graafschap - De Treffers 1-1 (0-0). Poule 15: Babberich - SDC Putten 2-0. FC Twente -HSC21 4-1 (3-1). Poule 16: AG OW - Be Quick '28 3-0. Ste- vo - Heracles Almelo 2-4 (0-1). Poule 17: Elinkwijk - Spakenburg 4-1. FC Zwolle-Vitesse 2 2-3 (0-2). Poule 18: Go Ahead Eagles - Emmen 2-0 (0-0). WOG - Hoogeveen 1-3. Poule 19: SC Joure - SC Genemuiden 6-2. Cambuur Leeuwarden - Urk 6-1 (1-0). Poule 20: FC Groningen - Veendam 1-1 (0- 1). ATLETIEK Helsinki. Grand Prix II. Vrouwen, 100 m: 1. Gaines (VSt) 11,23, 2. Campbell (Jam) 11,36. 400 m: 1. Mu- tola (Moz) 51,55, 2. Richards (Jam) 51,74. 800 m: 1. Samaria (Nam) 1.59,69, 2. Vriesde (Sur) 2.00,42. 3000 m: 1. Eiigu (Eth) 8.52,88, 2. Kavaklioglu (Tur) 8.53,89, 3. Kibiwot (Ken) 8.54,25. Mannen, 100 m: 1. Patton (VSt) 10,20, 2. Aliu (Nig) 10,26. 800 m: 1. Mulaudzi (ZAf) 1.45,29, 2. Kipchirchir (Ken) 1.45,74, 3. McCarthy (Aus) 1.45,93. 110 m horden: 1. Jackson (GBr) 13,23, 2. Olij- ars (Let) 13,29, 3. Johnson (VSt) 13,33. 400 m horden: 1. Herbert (ZAf) 48,83, 2. Thomas (VSt) 49,19. kogelstoten: 1. Toth (VSt) 21,15, 2. Nelson (VSt) 21,03. speer: 1. Makarov (Rus) 89,98. DAMMEN Yakutsk. WK kandidatentoernooi. Zevende en laatste ronde: Getmanski (Rus) - Heusdens (Ned) 2-0, Schwarzman (Rus) - Clerc (Ned) 1-1, Georgiev (Rus) - Nosevi- ch (WRu) 1-1, Milshin (Rus) - Ndjofang (Kam) 1-1. Eindstand: 1. Georgiev 10, 2. Getmanski 8. 3. Clerc, Milshin, Nosevich en Schwarzman 7, 7. Ndjofang 6, 8. Heus dens 4. VOLLEYBAL Recife. World League, finale. Groep E: Rusland - Nederland 3-0 (25-22 25-22 25-17), Brazilië - Spanje 3-1 (25- 17 21-25 25-18 25-21). TENNIS Indianapolis. Mannen, 750.000 euro. Eerste ronde: Schüttler (Dui/9) - Philip- poussis (Aus) 7-6 7-6, Koubek (Oos) - Del- gado (Par) 7-6 7-6, Pavel (Roe/11) - Morri son (VSt) 4-6 6-3 6-2, Kiefer (Dui) - Pless (Den) 7-6 6-2, Erlich (Isr) - Voinea (Roe) 6-2 6-3, Clement (Fra/15) - Björkman (Zwe) 7-5 6-1, Massu (Chl) - Ram (VSt) 6- 3 6-3, Mantilla (Spa) - Heuberger (Zwi) 7- 5 6-1. Washington. Mannen, 825.000 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Hrbaty (Slw) 6-4 6-2, Chang (VSt) - Lee (GBr) 6-4 4-6 6-4, Golmard (Fra) - Gambill (VSt) 7-6 1-6 6-4, Srichaphan (Tha) - Gaudenzi (Ita) 7-6 6-2, Kucera (Slw) - Mamiit (VSt) 7-6 6-3, Savolt (Hon) - Stoliarov (Rus) 3-6 7-6 6-3, Vacek (Tsj) - Spadea (VSt) 5-7 6-4 6-2, Vi cente (Spa) - Rochus (Bel) 6-2 6-7 6-2, Meligeni (Bra) - Suzuki (Jap) 6-4 7-6, Okun (Isr) - Goldstein (VSt) 7-6 7-6, Vaha- ly (VSt) - Krajan (Kro) 6-7 6-4 6-3, Simoni (Bra) - Dupuis (Fra) 6-3 6-2, Pioline (Fra) - Vinciguerra (Zwe) 6-4 6-3. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Pioline (Fra) 7-6 6-1. Eerste ronde: Gonzalez (Chl) - Labadze (Geo) 6-4 6-3, Kim (VSt) - Spracklin (VSt) 6-1 5-1 opgave Spracklin, Burgsmuller (Dui) - Godwin (VSt) 6-3 6-2, Ogorodov (Oez) - Variet (Fra) 7-6 6-4. Montreal. Vrouwen, 1,2 miljoen euro. Eerste ronde: Dementieva (Rus) - Zanetti 1 Boogerd 90 km in 2.11.50, 2. Kemna 0.11, 3. Van Bon, 4. Vierhouten, 5. Lup- pes, 6. Engels. Sönderborg. Ronde van Denemarken. Eerste etappe, Ribe - Sönderborg: 1. Piil (Den) 180 in 3.57.09, 2. De Jongh (Ned) 1.06, 3. Van Haecke (Bel), 4. Tafi (Ita), 5. Arvesen (Noo), 6. Contrini (Ita), 7. Perre- deau (Fra), 8. Michaelsen (Den), 9. Bodro- gi (Hon), 10. Johansen (Den), 18. Kroon, 21. Van Dijk, 26. Hoffman, 39. Pronk. 50. Boerman 3.27, 53. Sentjens 25.11, 92. Groenendaal. Algemeen klassement: 1. Piil 3.56.59, 2. De Jongh 1.10, 3. Van Haecke 1.12, 4. Tafi 1.13, 5. Hoffman 1.14, 6. Usov (WRu), 7. Johansen 1.15, 8. Dean (NZe), 9. Arvesen (Noo) 1.16, 10. Contrini, 21. Kroon, 24. Van Dijk, 41. Pronk, 50. Boer man 3.37, 54. Sentjens 25.21, 92. Groe nendaal. Lac d'Aiguebelette. Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Negende etappe, eerste deel, Grenoble - Grenoble: 1. Teutenberg (Dui) 32,6 km in 48.06, 2. Slioessareva (Rus), 3. Cappel- lotto (Ita), 4. Brandli (Zwi) 0.02, 5. Rasa Polikevisjioete (Lit), 6. Ljungskog (Zwe), 7. Arndt (Dui), 8. Armstrong (VSt), 9. Ei- cher-Vouets (Zwi), 10. Neben (VSt). Negende etappe, tweede deel, Grenoble - Lac d'Aiguebelette: 1. Brandli 76,6 km in 2.19.24, 2. Ljungskog 2.32, 3. Sommari- ba Arrola (Spa) 2.48, 4. Stahoerskaja (Rus) 2.49, 5. Poekinskaite (Lit) 3.17, 6. Arndt 9.43, 7. Cappellotto, 9. Rasa Poli kevisjioete, 9. Jolante Polikevisjioete (Lit), 10. Polkanova (Rus). Brandli 2.22, 6. Polkanova 11.38, 7. Arndt 14.59, 8. Rasa Polikevisjioete 24.57, 9. Neben (Vst) 27.26, 10. Zabiro- va (Rus) 32.10. (Ita) 6-3 6-4, Dechy (Fra) - Majoli (Kro) 6- 3 6-1, Koernikova (Rus) - Obata (Jap) 6-3 6-1, Taylor (VSt) - Nejedly (Can) 6-1 6-0, Schnyder (Zwi) - Likhovtseva (Rus) 7-6 7- 5. Suarez (Arg) - Grande (Ita) 6-0 6-4, Sucha (Slw) - Husarova (Slw) 6-2 6-2, Granville (VSt) - Sanchez (Spa) 6-2 6-2. Tweede ronde: Hingis (Zwi/6) - Serna (Spa) 6-4 6-3. WIELRENNEN Emmen. Gouden Pijl, profs: REGIONAAL VOETBAL Uitslagen Voorschoten - Ter Leede 2 1-3 (1-1). Doelpunt Voorschoten: Faisal Bounif. Doelpunten Ter Leede: Alan Campfens, Jim Blom, Joaid. KRV - Oegstgeest 4-0 (2-0). Doelpunten KRV: René Ruwaard (2x), Martin van Beelen (2x) RCL - Docos 3-2 (1-1). Doelpunten RCL: Alex Barendse (2x). Henk de Cler. Doelpunten Do- cos: Barry Dubbeldeman, Arjen Ciere. UVS 2 - SJZ 2-1 (1-0). Doelpunten UVS. Frank Janszen, Marino Steenstra Doelpunt SJZ: Mark Duindam W Lelden - ASC 1-2 (0-2). Doelpunt Leiden Richard van der Hoorn. Doelpunten ASC: Lart Braaksma (2x) Valken '68 - Meerburg 8-1 (6-1). Doelpunten Valken '68: Dennis de Ridder (3x). Hans van der Meij, Joeri van de Hoek, Bas de Mooi], Ar- tan Recica. Casper van Iterson Doelpunt Meerburg-, Bas Korbee FC Lisse za. - Swift Amstelveen 4-0 (2-0). Doelpunten: René van Wieringen, Rob 0p>dam, Jurgen Seedorf. Robert Hoever FC Lisse zo. - DOSR 2-2 (0-2). Doelpunten FC Lisse: Dennis Duivenvoorden. Robert van der Leede. Doelpunten DOSR: Erik Lubbe (2x). Vanavond: Amstel Cup: Ter Leede-Ajax 2 (18.45). Oefenwedstrijd: Rijnsburgse Boys combinatie - KBV (19.00).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15