Schiphol bij bouwfraude flink getild U functioneert uitstekend, maar u bent ontslagen Opschudding na uitlatingen Wellink over euro Leidsch Dagblad Een plein vol 'Leidse Nieuwe' Kroonprins in Katwijk aan Song Feyenoord ndheid I broos' Boek met nieuwe onthullingen .Hoe Hazerswoudse aannemer onder druk concurrent uitvoerder 'met grote bek' dumpt Grote interesse voor inventaris KPN Qwest Ross werkt aan sluitende aanpak voetbalvandalen NOG 1 DAG! Leidsch Dagblad uagc xrwri! en en overlast r noodweer in pa en Azië NR. 42998 LOSSE NUMMERS 1,05 ZATERDAG 1,50 maandag 12 AUGUSTUS 2002 OPGERICHT 1 MAART 1860 Leidsch Dagblad SB ilaritert Hisme tfors oprichter concern aan zonen essorenwijk nimmer 23 in wijken top-25' ienaar krijgt aar cel voor 1 inbraken men trekt gezicht na «ren medaille ed steelt de op triathlon iiderdorp kowski iele leven is een durende wisseling ombere Hïikheid en ijle romen Vriendelijk im Feyenoord heeft lord bereikt met de laanse voetballer ong-gug. De midden tijdens het wereld- ap een van de uit- het team van bonds- is Hiddink. Song laag gekeurd in Rot- Is hij de keuring goed zal hij een langjarig Ibij Feyenoord tekenen, •en speelde Song in voor Pusan Icons. - De gezondheidssi- m prins Claus blijft a kwetsbaar', aldus de iichtingsdienst van- e prins heeft de opera- gelopen vrijdag goed Q, maar er is in zijn si- en wezenlijke verande- itreden." Prins Claus dd vorige week in het sch Medisch Centrum rdam een pacemaker iteerd om een einde te an hartritmestoomis- volgens de RVD nog eggen over het mo- arop de prins mogelijk ir huis kan. 71 1 i' 071-5128030 1 hazerswoude-dorp - Aannemersbedrijf Vermeulen Benthuizen uit Hazerswou- de-Dorp is in 1998 gechanteerd door bouwbedrijf Koop Tjuchem, de hoofdrol speler in de bouwfraudezaak. Dat blijkt uit het vandaag gepresenteerde boek 'Bouwfraude'. Vermeulen nam op 2 juni 1998 een uit voerder in dienst die kort daarvoor was ontslagen bij een dochteronderneming van Koop Tjuchem. Bos beschrijft hoe Koop-directeur Fred Veerman (die in het boek Manfred Reve heet) de uitvoerder loosde vanwege zijn 'grote bek'. 'Als Manfred er iemand uit getrapt heeft, is het de bedoeling dat hij vernietigd wordt, dat hij nooit meer ergens aan het werk komt', voegt Bos daar aan toe. Dat de directeur van Koop Tjuchem zijn twijfelachtige reputatie meer dan waar heeft gemaakt, mag blijken uit de ont slagbrief die de uitvoerder op 14 juli 1998 van Vermeulen ontving. De directeur van het Hazerswoudse aannemingsbedrijf schrijft daarin: 'De uitvoering van uw werkzaamheden en uw verdere functio neren zijn zonder meer uitstekend te noemen. Echter het feit dat wij u in dienst hebben genomen is ons door onze directe concurrenten bepaald niet in dank afgenomen. Wij hebben moeten constateren dat wij op alle mogelijke ma nieren worden tegengewerkt, zowel bij de aanneming als bij de uitvoering van onze werkzaamheden. Zéér tot onze spijt zien wij helaas geen andere mogelijkheid dan u met onmiddellijke ingang (binnen de overeengekomen proefperiode) te ontslaan.' Precies een maand later trof de uitvoer der eenzelfde lot toen hij van de Duitse firma Schroder umweltpfleg op dezelfde manier een ontslagbrief kreeg, in dit ge val drie dagen voordat hij bij het bedrijf in vaste dienst zou treden. Directeur Albert Vermeulen van het Ha zerswoudse bouwbedrijf wilde vanmo gen niet op de zaak reageren. door Jacob van der Meulen schiphol - Een illegaal samen werkingsverband van grote Ne derlandse bouwbedrijven heeft luchthaven Schiphol voor miljoe nen benadeeld. De zogenaamde Schiphol Acht maakten illegale prijsafspraken en verrekenden onderling de extra verkregen winsten. Deze nieuwe onthullingen staan in het boek Bouwfraude dat vandaag wordt gepresenteerd. Het boek is gebaseerd op infor matie van klokkenluider Ad Bos en geschreven door diens broer, Cok Bos. In het boek is een deel van de schaduwboekhouding van bouwbedrijf Koop Tjuchem uit Nieuw-Vennep opgenomen. Daarin wordt beschreven hoe de Schiphol Acht een aantal grote Schipholprojecten onder ling verdeelde. Het gaat onder meer om de aanleg van een platform met rijbaan, werk zaamheden aan de Kaagbaan, de Noordoost-hoek, de D-pier en opstelplaatsen in het J-ge- bied. In totaal gaat het om pro jecten met een waarde van ruim 55 miljoen euro. Bouwers die een collega-bedrijf het werk gunden kregen daarvoor ruim twee miljoen euro uitgekeerd, terwijl daar geen prestatie te genover stond. De Schiphol Acht zijn Koop Tju chem, het Hoofddorpse Dura Vermeer, Ballast Nedam, Ko ninklijke Wegenbouw Stevin, NBM, Heijmans, Ooms en HWZ dat onderdeel uitmaakt van de Hollandse Beton Groep (HBG). Andere bouwbedrijven werden systematisch buitengesloten. Vrijwel alle grote aannemers zijn volgens het boek betrokken bij bouwfraude. In dat verband noemt Bos ook Boskalis, Struk- ton en de ingenieursbureaus Ar- cadis en Oranjewoud. De kwade genius achter de schaduwboekhouding en het wegwerken van Ad Bos bij Koop Tjuchem wordt in het boek aan geduid als Manfred Reve. De ge fingeerde naam staat voor Fred Veerman, die nog steeds direc teur van het bedrijf is. De firma Koop Tjuchem wil niet op de publicatie reageren. Pagina Gesprek van de Dag: 'Dit boek is van het volk' hoofddorp - Fitnessapparatuur, laptops, servers, design bureau stoelen. Honderden koopjesja gers en handelaren struinden het afgelopen weekeinde door het pand van het failliete KNP Qwest in Hoofddorp. Vooruitlo pend op de veiling van morgen in het Van der Valk hotel langs de A4 bij Schiphol namen ze al vast kijkje. Geïnteresseerden kunnen ook via internet bieden. Ogenschijnlijk ontbrak het de werknemers van KPN Qwest aan niets. Zo konden ze gebruik maken van een hypermoderne fitnessruimte inclusief massage tafel, in de kelder zat een eigen bar met bioscoop, voetbal- en pooltafel. En op elke werkplek stond design kantoormeubilair. Op de inrichting van het pand was niet beknibbeld. Zo hoopte KPN Qwest de schaars te krijgen IT-ers aan te trekken. Volgens Harm de Kok van Troostwijk Veilingen zijn hande laren en ondernemers voorna melijk geïnteresseerd in kan toormeubilair en fitnessappara tuur. Zo komen er 530 luxe Harm Miller bureaustoelen on der de hamer. Nieuwwaarde per stuk ongeveer 1600 euro. Op de veiling brengen ze naar schat ting 650 euro op. „Particulieren hopen vooral een goedkope lap top, pc of printer op de kop te tikken. Die betalen zelfs tot 80 procent van de nieuwwaarde. Dat zou eenhandelaar nooit doen", aldus De Kok. leiden - Ze zijn er weer, de Leidse Nieuwe. Vanmorgen verzamelde de nieuwe lichting eerstejaars-studenten zich weer op de Beestenmarkt. Bijeengepakt op zestig vierkan te meter kijken de ruim vijftienhonderd jongens en meis jes nog wat onwennig rond. Mobieltjes gaan her en der op het plein. Bekenden zoeken elkaar. Op de achtergrond speelt een dixielandorkestje. Maar de aandacht van zowel de studenten als de mentoren gaat op dit vroege tijdstip vooral uit naar de koffiekraam. De EL CID-week is begon nen. Rond acht uur begint het plein voor McDonald's in hoog tempo vol te stromen. Op de grond zijn met krijt vakken getekend met daarin nummers. In elk vakje staat een EL CID-mentor, gehuld in opvallend rood T-shirt en in de hand het traditionele bordje met corresponderend nummer. Via de Steenstraat loopt de nieuwe lichting met grote tassen het plein op. In de hand hun EL CID-boekje waarop het nummer van hun groepje vermeld staat. En dan maar zoeken. Aanvankelijk zijn de nummers op de grond goed leesbaar. Maar na een kwartiertje speurt ie dereen al in de lucht naar het opgestoken bordje. Na an derhalf uur is het hele plein gevuld met eerstejaars. Tijd om te beginnen. De hoogste tijd om in colonne naar de Hooglandse Kerk te gaan voor de officiële opening van de introductieweek. Foto: Mark Lamers 'Partijen schuiven verantwoordelijkheid af (advertentie) katwijk - Het Europees kampioenschap Hobie cata maranzeilen voor de kust van Katwijk kreeg zater dagochtend hoog bezoek. Kroonprins Willem- Alexander was een klein uur te gast bij de organise rende vereniging Skuytevaert. Voor flink wat Kat- wijkers, al dan niet met fototoestel, was dat een re den om de tocht naar het strand te maken. Daar za gen ze een kroonprins in de rood, wit en blauw ge streepte clubtrui van Skuytevaert. Dat leverde bij de omstanders ook weer wat verwarring op, want wie was nou toch precies die prins? Willem-Alexander vertoefde maar even op het strand. Na een korte uitleg ging hij met een reddingsboot de zee op voor de catamaranwedstrijden. Drie kwartier later ver trok hij weer uit Katwijk. Pagina R2: 'Met Maxima erbij was het drukker geweest*. Fotó: Eric Taal den haag/anp - Staatssecretaris Ross van Sport wil dat voetbal clubs, gemeenten en politie nauwer gaan samenwerken bij het tegengaan van voetbalvan dalisme. Er moet een einde ko men aan het afschuiven van verantwoordelijkheden, meent zij. Ross reageerde met haar op merkingen op de eerste ongere geldheden in het nieuwe voet balseizoen, onder andere afge lopen zondag tijdens de wed strijd Ajax-PSV. De CDA-be- windsvrouwe wil begin septem ber met alle betrokken partijen om de tafel gaan zitten. Een van de zaken die zij uitgezocht wil zien, is of het zinvol is de wet zo te wijzigen dat een meldings plicht op het politiebureau te koppelen is aan een stadionver bod. Supporters van PSV verhinder den gisteren dat de bus met de spelers en het bestuur van de Eindhovense club op tijd kon af reizen naar Amsterdam voor het duel om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax. De wedstrijd, door Ajax met 3-1 gewonnen, begon vijf kwartier later dan gepland. Volgens Ross kan het niet zo zijn dat een kleine groep het maar voortdurend blijft verpesten voor het grote voetbalminnende publiek. In het Verenigd Koninkrijk is volgens haar al veel bereikt. Dan moet het ook in Nederland kun nen. Dat vergt een gezamenlijke inspanning van de clubs, de ge meenten en de rijksoverheid, al dus de staatssecretaris. Tijdens de bijeenkomst van volgende maand wil zij een inventarisatie van de bestaande regels en wil zij nagaan in hoeverre deze re gels ook worden gehandhaafd. Verder wil zij met de betrokke nen, onder wie ook de ministe ries van justitie en binnenlandse zaken, praten over andere mo gelijkheden om het voetbalvan dalisme op korte termijn aan te pakken. Meldingsplicht is een optie, maar vergt een wetswijzi ging en kost daarom tijd. Pagina Si: Ajax deelt een gevoelige tik uit aan PSV DE ALLERLAATSTE LOTEN. VOORHEEN RUIM fl 5.5 MILJOEN den haag/gpd-anp - Politieke partijen, consumenten en brancheorganisaties eisen maatregelen na de uitla tingen dit weekeinde van president Wellink van De Ne- derlandsche Bank (DNB) dat de euro een groter opdrij vend effect heeft gehad op de prijzen dan tot nu toe werd gedacht. De oppositiepartij PvdA wil compensatie voor de geste gen prijzen. Groenlinks en de Consumentenbond eisen een prijzenstop. De grootste regeringspartij CDA voelt daar echter niets voor en vindt dat de consument zelf op zoek moet naar de beste koopjes. Koninklijk Horeca Nederland en MKB Nederland verdediger^zich door on der meer te wijzen op de kosten die de invoering van de euro meebrengt. Wellink zei in het televisieprogramma NOVA dat de in januari ingevoerde rekeneenheid de inflatie in juli met 0,6 procent heeft opgejaagd. In die maand kwam de in flatie uit op 3,5 procent. In februari bedroeg het euro-ef fect nog 0,3 procent. Gekeken naar de detailhandelprij- zen bleek het euro-effect zelfs gemiddeld 1,4 procent. In februari was dat gemiddeld 0,7 procent. De DNB leidt hieruit af dat veel prijsverhogingen nog na januari zijn doorgevoerd. Veel kritische consumenten roepen al maanden dat de invoering van de euro het leven fors duurder heeft ge maakt, maar zowel toenmalig minister Zalm van finan ciën als president Wellink van De Nederlandsche Bank spraken dat tot voor kort tegen. Ten onrechte blijkt nu. Een woordvoerder van MKB-Nederland geeft toe dat de detailhandel de kosten van de invoering van de euro, naar schatting 3 miljard euro, heeft doorberekend. Pagina Economie: 'Den Haag furieus over bekentenis Wellink' Pagina Binnenland: Commentaar Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. "<r. Naam MD V Straat fl Postcode Plaats Telefoon Ik neem een: maandabonnement automatische betaling kwartaalabonnement automatische betaling betaling per acceptgiro Handtekening. 52,00 €52,50 \#-y controle natoeronjng) Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau Biaukm 712141 400114 banfc-flnronror mm IN m Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl nu

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1