SPORT smaakmaker in Leiderdorp usman breekt door in woonplaats Honkballers Alphians krijgen wat lucht door zege op de koploper unicum S3 lerikaanse rijdt kilometers verkeerd op triatlon ers pakt in Nieuw Vennep alweer haar zevende titel Leidse jeugd mager op NK Parttimers klaren klus voor Ajax Omlijstende races maken Marlboro Masters compleet D TENNIS CIRCUIT 2002 24' Sporters t basics maandag 12 AUGUSTUS 2002 m.oN - Björn Andersson heeft '°>iathlon Leiderdorp een a11 tepunt bezorgd. De 23-jarige p" d won gistermiddag met nacht de middenafstand. s 'organiserende De Zijl-LG.B. f8 het talent uit Trollhattan in hoot geworpen. de J" oorspraak van de triatlonfe- tie in eigen land verscheen sportpark De Bloemerd sHe start. Andersson neemt augustus deel aan het we- p kampioenschap in Nice en Hi nog een wedstrijd in de jreiding daarop, isen van de bond zijn voor ip zoek gegaan en kwamen Leiderdorp", aldus de oudig kampioen van Zwe- - „In het nabije buitenland dit weekeinde geen andere ijd over langere afstand te Ik had er geen idee van hier zou aantreffen, maar te wel op een paar sterke iders. Op zich zit de orga- goed in elkaar. Voor mij deze triatlon echter geen ge tegenstander te vin- Dat is jammer, want nu alles puur op discipline 1 doen. Competitie was geweest." rsson gaf al in het water Ie Dwarswatering zijn visi- rtje af. Voor de 2500 meter ij slechts 32 minuten en 20 iden nodig. Een achtervol- kwartet, waaronder Royce kaas uit Lisserbroek, stapte vier minuten later op de „Het was een technisch arcours", oordeelde de janger, die zichzelf een 5 bij de toptien toedicht, ligt mij wel. Ook het lopen rschillende ondergronden, hier aantreft, beviel me. een goede test, want ik inlangs last gehad van een blessure." de in blakende vorm ver- ide Kortekaas was het een an antwoorden. „Ik heb (gevraagd of de halve triat- irat voor mij zou zijn. Nee )it is totaal anders dan een Ik vind het gewoonweg iuk. Ik weet nu zeker dat ik irii looit aan een hele triatlon deelnemen." Kortekaas be- ge tijdens het looponderdeel lometer) de zesde plaats, na 80 fietskilometers be- Björn Andersson verlaat als eerste de Dwarswetering. De Zweed was ongenaakbaar. Foto: Taco van der Eb zette. Hij finishte met een ach terstand van ruim zeventien mi nuten. Bij de Olympische afstand ging de overwinning in de categorie H21 naar Paul ten Brink. De Noordwijker was de enige atleet die een eindtijd onder de twee uur realiseerde. Cindy Brusse (Rotterdam) kwam bij de vrou wen als eerste onder het finish- doek door. Beiden waren rede lijk tot goed te spreken over de verwijzingen op de af te leggen route. Dat gold niet voor Petra Schwab. De Amerikaanse zag zich de zege op de sprintafstand door de neus geboord, omdat ze enkele kilometers verkeerd reed. „Het is ongelooflijk wat er van daag is gebeurd." „Ik kwam als eerste uit het wa ter. Het fietsen ging fantastisch, totdat ik ging twijfelen over waar ik me bevond. Ik ben op een be paald punt doorgereden, waar ik had moeten afslaan. Niemand heeft daar de richting aangege ven en ik heb ook geen bord ge zien. Op een gegeven moment ben ik gekeerd en aarzelend te ruggereden. Vervolgens moest ik een aantal meiden proberen bij te halen." De inwoonster van Amsterdam slaagde daar maar deels in en werd derde op 1.44 van Ginger Kidd uit Uithoorn, die Judith Kremers (Smilde) nipt voorbleef. Hans Wesseling uit Noordwijk baarde opzien door na 750 me ter zwemmen, 20 kilometer fiet sen en 5 kilometer hardlopen als veertigplusser alle concurrenten op de sprintafstand voor te blij ven. Ook hij trof in de wisselzo ne een warrige situatie aan. Wedstrijdleider Rob Schimmel constateerde daar enkele schoonheidsfouten. Zo was er niet zorg gedragen voor een bord dat naar het loopparcours verwijst, werd een lint niet tijdig weggehaald voor aankomende deelnemers, stonden vrijwilli gers in de loopbaan en ontbrak in zijn visie een duidelijke 'sluis' per onderdeel. „In mijn rappor tage zal ik daarop wijzen." „Kijk het is een amateuristische organisatie met een klein bud get. Dan mag je niet verwachten dat het geheel verloopt zoals in Stein of Almere. Maar sommige zaken moeten beter worden ge regeld. Ik ben hier een soort van politieman, die constateert op basis van het NTB-reglement. De consul gaat over veiligheids zaken. Dus over bijvoorbeeld een te smal fietspad heb ik geen zeggenschap. Ik zal wel aanbe velen het hele wisselgebied naar elders te verplaatsen of anders in te richten." 1 vennep - Het wachten bij iel Rusman was op het ent waarop hij zou door- n. Aanleg voor tennis had nkshander uit het eerste lteam van Zee Duin ge- j alleen de echte resultaten aken nog. Gisteren stootte an voor de eerste maal in Kjpbaan door naar de top e categorie 3 (voorheen de Hij werd tenniskampioen e Haarlemmermeer op de 1 lenkbare plaats. Voor een p 'ppig publiek in zijn eigen laats Nieuw Vennep, je van Rusman in het Kampioenschap van de e emmermeer is meteen een s irekende. De bijna dertig lestaande strijd tussen de istricten Leiden, Haarlem, 1 ht en Amsterdam, aange- 0l net deelnemers uit andere s kent een reeks van 'grote n' als winnaar. Ook afgelo- reek werd als winnaar van eij :hema van 64 deelnemers egionale topper verwacht an logenstrafte echter de 'e, oses. Hoogstpersoonlijk n erde hij in de halve finales ^joriet Mark Fleischeuer •5 en 7-6 de weg naar de Ttrijd. béste wedstrijd uit mijn e aan", verklaarde Rusman 0 >pp van die partij. „Vooraf ik, ik ga er in twee vette af. Dat is nu eenmaal zo'n hte die bij mij tussen de zit. Maar ik maakte bijna fouten. Ik deed ook geen ..dingen en alles lukte bo- r en. Kortom ik had mijn hij had dat volgens mij och blokkeerde mijn arm tweede set. Ik stond een 3-0 voor. Waarom ik toen p even liet hangen weet ik niet. Maar Mark kwam wel te rug. Op matchpoint gebeurde dat opnieuw. Ik heb toen de tijd genomen om mij te concentre ren." Met een spetterende ace veroverde Rusman zijn eerste grote scalp en een finaleplaats, bi de eindstrijd tegen Guido van Solinge van het Heemsteedse Merlenhove keerde bij Rusman de dikke arm terug. De verte genwoordiger van het district Haarlem had de Leidse hege monie, die al jaren in Nieuw Vennep heerst, doorbroken. Hij sloeg vier 'Leidenaars', waaron der in de halve finale de als tweede geplaatste Tjeerd Star, uit het toernooi. In de eindstrijd ging Van Solinge sterk door. Hij won de eerste doorgang en mocht in de tweede set op de stand 5-4 voor zijn eerste toer nooizege serveren. Rusman pakte echter de game en via de tiebreak (7-2) ook de set. velp/rozendaal - Nationaal kampioen worden is slechts voor weinigen weggelegd. Na de NK-jeugd, waarvan de finales zater dag werden verspeeld, kan geen andere conclusie getrokken worden dan dat de Leidse selectie dit jaar de aansluiting miste. De enige serieuze kampioenskandidaat, Jesse Huta Galung, be taalde vrijdag in de kwartfinale de tol voor het loodzware inter nationale programma, dat hij de voorbije weken afwerkte. De speler van kervers eredivisionist Dekker was in de kwartfinale te gen Amsterdammer Nick van der Meer niet scherp. Hij kon een set en een break voorsprong in Zowel de tweede als derde set niet tot winst voeren. In zijn eerste ronde had hij tegen Thomas Ro- hoff in de tweede set een matchpoint móeten wegwerken om alsnog in drie delen winnaar te worden. Huta Galung is echter pas 16 jaar en kan komende winter en volgend jaar zomer alsnog een greep naar de macht doen. Hetzelfde ietwat bescheiden excuus kan gelden voor Samantha van der Drift en Denise van Putten. De twee 15-jarige leden van de Leidse jeugdselectie, vorig jaar nog bij de beste acht in de groep tot en met veertien jaar, hebben pas de komende twaalf maanden hun 'presteerjaar'. Eerstejaars tot en met 16 Van der Drift drong tot de derde ronde. Van Putten verloor in de tweede ronde met gering verschil van de latere Analiste, Claire Lablans. Bij de jongens tot en met 14 jaar bereikte de tweeling Marlon en Tim van Ingen de kwartfinale. Hierin waren de latere finalist Thiemo de Bakker en de latere winnaar Peter Lucassen in twee sets een maatje te groot. Freek Tissink bracht twee rondes tot een goed einde. Bij de meisjes doorstonden Marlot Meddens en Raji- ni Bainathsah de eerste schifting. In de groep tot en met 12 jaar drong Sharon van Putten door tot de halve finales. In de strijd om de derde plaats verloor ze van Nieuw-Vennepse Babs van Kampen. Pas in de beslissende reeks had Rusman het beste van het spel. Maar ook hij had moeite de par tij uit te maken. Bij een 6-5 stand was het pas op zijn acht ste matchpoint raak. Rusman voor het eerst toemooiwinnaar. Hij werd in het nationaal brede gezelschap winnaars van het Open Kampioenschap van de Haarlemmermeer tevens de eer ste winnaar uit de speelplaats Nieuw Vennep. Bij de vrouwen greep Heddy Boers alweer haar zevende titel van het seizoen. Vijf ervan ver overde de Hazerswoudse in het district Rotterdam, waar ze zich van deelname aan de Masters verzekerde. Via haar overwin ning in Nieuw Vennep plaatste Boers zich nu ook voor het af sluitende toernooi van het LD Tennis Circuit. De speelster van het naar de hoofdklasse gepro moveerde Unicum verloor dit seizoen slechts een partij. In de finale van het Open Alphens Tennis Kampioenschap bleef Linda Verhoeve na vier uur strijd aan de goede kant van de score. In de Haarlemmermeer kwam het niet tot een door Boers gewenste revanche. De als eerste geplaatst Verhoeve boog bij de beste vier voor Barbara van der Gugten. Boers, die in de halve finale Martine Griekspoor uitschakelde, was van haar 'angstgegner' verlost en ver speelde net als in het gehele toernooi ook in de slotronde te gen Van der Gugten geen set. Leon van der Linden en Jasmijn van Blijswijk grepen de titels in de categorie 5. Bij de mannen (ook al een schema van 64 deel nemers) moest Thijs Bakker met de tweede prijs genoegen ne men. Bij de vrouwen greep Lau ra Wijsman naast de hoofdprijs. De titels in de categorie 7 wer- Michael Rusman behaalde in Nieuw Vennep zijn eerste grote toer nooizege. Archieffoto: Taco van der Eb den een prooi van Rene Doove en Chantal van Rijn. Het traditioneel sterk bezette 30+ toernooi van Rijnkanters kreeg in Mark Nije een winnaar met een voor insiders bekende naam. Voordat Unicum met Rijnsburger Jan Siemerink en Jacco Eltingh furore maakte, droeg Nije zijn steentje bij aan het verhogen van het niveau van inmiddels Leidens sterkste com petitieclub. In de eindstrijd kon Robert Rijnsburger niet meer dan drie games bemachtigen. Het invitatie mannendubbel ca tegorie 3 leverde een overwin ning op voor Freek van der Ca- pellen en Noud van Dam. De Katwijkse combinatie van Jan- Willem Lugthart met Jaap Plug- ge werd met tweemaal 6-4 te ruggewezen. door Pieter van der Vliet honk/softbal- Het verblijf van Alphians in de tweede klasse is met een week verlengd. Winst op koploper Zwijndrecht bracht de Alphense honkballers niet al leen de broodnodige punten, maar ook ademruimte. De ploeg van coach Bakker staat de laatste tijd onder druk gezien de benarde positie op de rang lijst. Iedere kans wordt aange grepen om een voortbestaan in de tweede klasse te verlengen en tegen de koploper ging dat goed. Een beetje beduust waren de Alphiansspelers misschien wel. Maar de 6-5 stand op het scorebord loog er niet om. Kop loper Zwijndrecht was versla gen, doordat de technische staf van de Alphenaren zijn huis werk goed hadden gedaan. De ploeg uit Zwijndrecht slaat graag en veel op pitchers met een snelle arm en daarom had coach Thijs Bakker juist gekozen voor de langzame arm Jurgen van de Bosch (2-3-11-2). Deze tactische zet bleek de eni ge juiste te rijn. Zwijndrecht kwam niet in het ritme, terwijl de thuisploeg de koploper goed in de gaten hield. Vooral aan slag toonde Alphians veellef. Derde honkman Marijn Mos heuvel was met een slaggemid delde van .750 en drie binnen- geslagen punten een voorbeeld voor rijn ploeg, op de voet ge volgd door Jorrit van de Streek met .666 en een solo homerun en Niels Bultman (.500) met twee binnen geslagen punten. Zwijndrecht moest het ant woord schuldig blijven en kwam in tijdnood. Releave-pitcher Marcel Koelman (1-0-0-0) kweet zich goed van rijn taak. Vijf op eenvolgende slagmensen stuur de hij resoluut weer terug de dug-out in. De twee overwinningen van de Alphians-softbalsters op The Ducks waren meer dan welkom, want ook hier is de stand op de ranglijst alles behalve rooskleu rig. De geplaagde ploeg van coach Remco Blom won op vreemde bodem met 7-4 en 2-0. Vooraf had Blom berekend dat rijn ploeg gemiddeld vijf fouten per wedstrijd maakt. Dat moest drastisch naar beneden. Maar omdat rijn beste slagvrouw vlak voor de wedstrijd riek afhaakte, werd Blom niet vrolijk. Toch was het collectief van Alphians veerkrachtig genoeg om in Box tel goed te presteren. Aanval lend waren het Corinne Kruyzen (1.000) en Wendy ten Haaf (.750) die van zich lieten spre ken. Verdedigend kreeg pitcher Claudia Ansems (3-1-5-0) alle steun van haar veld. Een 3-1 achterstand werd daarom sim pel in een 4-7 zege omgebogen. In de tweede ontmoeting bleef Alphians aandringen en zette zo The Ducks onder druk. Pitcher Ellen Verhagen was fabuleus: 2- 2-4-0. cricket - Voor het eerst in vijf wedstrijden kwamen de cric keters van Ajax weer eens tot een overwinning. De Leidenaars hadden echter de diensten van twee parttime eerste-elftalspe- lers nodig om tegenstander Quick Nijmegen aan de zegekar te binden. De battingside van de Nijmege- naren is nogal aan de magere kant Maar vooral Mare Muis kan voor een hoog totaal zorgen en dat liet hij in de eerste overs meteen zien. Oscar Bockstart, de laatste weken toch de man in vorm in de Ajax-aanval, werd een aantal keer heel hard weg geslagen. De eerste overs waren dan ook zeker voor Quick, maar nadat Bockstart toch het wicket van Muis oppakte, zakte het rungemiddelde ver terug. Adam Westman bleek voor de Nijme- genaren onbespeelbaar (0 voor 10 in 10), al pakte hij geen wic kets. Anton Diedrich deed dat wel. De Leidenaar speelde in het ver leden lange tijd als batsman in het eerste elftal, maar hij kwam nauwelijks tot opzienbarende scores. Diedrich werd terugge zet naar het tweede en ontwik kelde zich daar tot een allroun- der. Met het wegvallen van de uit het land gezette Afghaan Khayber Wiar pakte hij rijn kans. Gisteren volgde de belo ning, 3 voor 14 in 10. Aangezien ook captain Thomas Milde (1 voor 17 in 10) door de Nijmege- naren met het nodige respect werd bespeeld, kwamen de be zoekers niet verder dan een schamel totaal van 131 runs. De uitstekende uitgangspositie die door de Ajax-aanval was ver zorgd, werd in de eerste overs van de tweede inning weer vol ledig tenietgedaan. Vier bats- men verloren snel hun wicket en Quick was weer volledig in de race. Gelukkig brachten Adam Westman (32) en Die drich (19) enige stabiliteit in de inning. Maar nadat ook rij kort achter elkaar naar de kant moesten, zag het er even drei gend uit. Roeland Sluyterman (29 not out) en coach Todd Har- ker (23) brachten echter red- ding- Sluyterman is ook een speler die al twee jaar tussen het eerste en het tweede bungelt zonder een vaste plaats te veroveren. Giste ren liet hij eindelijk weer eens wat van rijn potentie zien. Ui terst beheerst loodste hij Ajax in een winnende positie, om ver volgens met een flinke zes de wedstrijd tot een einde te bren gen en de Leidenaars, na weken van droogte, weer eens een overwinning te bezorgen. door Jakob Dekker autosport - De Formule-3-race voor aanstormende Formule-1- coureurs op Circuit Park Zand- voort, beter bekend als de Marl boro Masters of Formula 3, kent ook een breed omlijstend pro gramma. Dat krijgt natuurlijk een kader in de vorm van de Formule 1 en GP moto demon straties, maar er wordt ook ge streden om de verschillende na tionale titels. Zo kwamen Alphenaren Tim Coronel en Gaby Uljee voor het zelfde Renault Dealer Team met hun Clio's uit in de DTCC race. In de beginfase reden rij zelfs een stuk deur aan deur over het circuit Gaby Uljee: „Tim had mij niet gezien en stuurde zelfs nog even naar links, nadat hij eerder bijna de bocht volledig gemist had. Ik zag mijn kans schoon en ging bij hem binnen door. Voor de race zei hij al dat rijn spiegels niet goed stonden en dat werd nu natuurlijk hart stikke duidelijk. Via de intercom tussen onze auto's hoorde ik hem zelfs schreeuwen: 'Hé wat ?di &>ch Dites 10 juni t/m 8 september s? 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels Rasters Ar <"V s Circo^ 071 -535 63 62 ow.leidschdagblad.nl www.tennisworld.nl nMARWIJK ARTNERS Verzekeringen, hypotheken en pensioenen www.liaminfo.nl maak jij nou?' En toen heb ik hem duidelijk gemaakt dat ik er wel voorbij wilde", aldus Uljee, die de race met een vijfde plaats afsloot. Zij moest daarmee haar partner en teamgenoot wel voor laten gaan. Tim Coronel werd vierde in de door Duncan Huis man (BMW) gewonnen DTCC race. In diezelfde race streden ook de BMWs Compact en daarin eindigde Huub Vermeu len uit Hazerswoude als derde achter Harald Roelse en win naar Junior Strous. Spannend was de strijd ook in de Alfa 147 Challenge. Nadat rij in de voorgaande races op een nat TT Circuit van Assen niet helemaal lekker uit de verf kwam, revancheerde regerend titelhoudster Sandra van der Sloot zich. Zij ondigde als derde achter winnaar en teamgenoot Sandor van Es en Rory Bertram. „Ik ben blij dat we er deze keer weer goed bij zaten. In de trai ning werd het weer even span nend, toen de donkere regen wolken zich boven het circuit van Zandvoort samenpakten, maar gelukkig had ik toen mijn snelle trainingstijd al gepakt. Mede door dit resultaat komt ook de derde plaats in het kam pioenschap weer binnen het be reik", zei Van der Sloot. De eveneens uit Alphen aan den Rijn afkomstige Berend Gesman trainde duidelijk minder goed en moest zich gedurende de ra ce een weg naar voren banen. Daarbij kende hij het nodige plaatwerkcontact. De race kwam voor hem echter tot voor tijdig einde na een kleun van oud-motorracer Cees Doorak kers. Oscar Middeldorp uit Al phen aan den Rijn eindigde als elfde.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15