SPORT Voor Som een zege, voor Okken niet Kamiel Maase baalt op 5000 meter nog steeds van eerdere vs voor een karretje lopen Aad de Mos kon verdienen aan transfers Mechelc Mark de Vries kan nu al niet meer stuk 'Een Fries kan meer da Aanslag herdacht Estafetteploegen falen op EK, Gregory Sedoc struikelt letterlijk Geen medailles voor vriendenduo op 800 meter Holmen in spoor van zijn moeder Smeets wint Young Masters Rise and Shine wint Derby Gouden Katwijks duo op EK Hobie BUITENLANDS VOETBAL In het weekeinde dat de ene Hippomania houdt het droog Aanvaller scoort vier keer voor Heart of Midlothian Ontslagen technisch directeur KV Mechelen zag geen bezwaar in clausule maandag 12 AUGUSTUS 20 Kamiel Maase ziet Alberto Gar cia winnen. Foto: ANP münchen/gpd - De kater van de val bleek nog lang niet wegge spoeld. Kamiel Maase deed gis teravond zijn best op de 5000 meter, werd vijfde. Maar het had woensdag moeten gebeuren op de dubbele afstand. En dat ge voel overheerste. Er waren meer teleurstellingen in het slotweekeinde. De Neder landse estafetteploegen op de EK atletiek in München lieten het zaterdag dramatisch afwe ten. De mannen haalden de fi nish niet eens, de vrouwen wel, maar werden vervolgens tot twee keer toe gediskwalificeerd. Ook Lieja Tunks-Koeman had een slechte dag en eindigde bij het kogelstoten als tiende. Ze venkampster Karin Ruckstuhl werd veertiende en kon daar mee redelijk tevreden zijn. Hor denloper Gregory Sedoc strui kelde in de halve finale letterlijk. Maase kreeg respect van de coa ches Nijboer en Wassenaar voor zijn vijfde plaats op de 5000 me ter. De Wageninger zelf kon er niks mee. „Ik ben naar Mün- chen gekomen voor een medail le. Het had woensdag op de 10.000 meter moeten gebeuren. Ik blijf erbij dat ik toen kans had." De val van woensdag zat nog in het hoofd, moest hij erkennen. „Ik had de knop wel omgezet, maar het zit toch in je achter hoofd." Maase wilde afwach tend lopen, maar kon weer zijn lange pas niet kwijt. Net als woensdag ook werd er weer flink geduwd en getrokken. Maase besloot toch initiatief te nemen in de langzame race. Op drie ronden voor het einde zette hij zijn lange eindsprint in, maar kreeg vier man in zijn kielzog mee die hem allen nog voorbij gingen. „Ik heb iets fout gedaan, tactisch. Maar wat? Wacht ik af, word ik ook vijfde of zesde." De Spanjaard Alberto Garcia won. Er was voor het EK veel aan dacht besteed aan de mannen estafetteploeg 4 x 100 meter. Martijn Ungerer, Troy Douglas, Timothy Beck en Patrick van Balkom zouden wel eens voor een verassing kunnen zorgen. Niet dus. Bij de wissel tussen Beck en Van Balkom ging het mis, Van Balkom was te vroeg weg. Bij de vrouwen ging het al niet veel beter. Ook in hun serie ging het fout bij de derde wissel tussen Pascal van Assendelft en Kristel Spierenburg, ze werden gediskwalificeerd. Maar de vrouwen mochten hun race aan het einde van de atletiekdag nog eens overdoen, omdat op televi siebeelden was te zien dat een Spaanse Van Assendelft had ge hinderd. Met z'n vieren in een vol stadion gingen ze er nog een keer voor. Weer ging het mis bij de derde wissel en de tweede diskwalificatie van die dag was een feit. Lieja Tunks-Koeman wilde na afloop van de finale kogelstoten niet praten, de teleurstelling was münchen - Hij wilde zijn per soonlijk record verbeteren, dacht geen moment dat hij de marathon op het EK atletiek in München ook kon winnen. Maar Janne Holmen uit Finland won wel, 28 jaar nadat zijn moeder Europees kampioene op de 3000 meter werd, snelde hij naar de finish. Holmen ver beterde zijn persoonlijk record met meer dan vier minuten: van 2.16.24 uur naar 2.12.14 uur. „Ik hoop dat ik nu ook wat populairder word in Finland", zei de 24-jarige atleet, die vorig jaar in Rotterdam zijn eerste marathon liep. Holmen is de derde in zijn familie die op een EK atletiek loopt. Zijn moeder won goud in 1974, zijn vader deed in 1971 mee op de 5000 en de 10.000 meter. hengelo - LSG'er Jan Smeets heeft, samen met de Finse IM Tomi Nyback, de Young Mas ters gewonnen. Beide schakers scoorden de afgelopen week, in de kroongroep van het Open Nederlands Jeugdkampioen schap (ONJK) in Hengelo, zes punten uit negen ronden. Smeets en de Hongaar Albert Bokros waren de enige deelne mers die in deze tienkamp on geslagen bleven. De 17-jarige Smeets scoorde met dit resul taat zijn vijfde Internationaal Meesternorm (IM-norm). Voor die IM-titel heeft Smeets der halve voldoende normen. Hij zal de titel in november op het FIDE-congres in Bied, tegemoet kunnen zien. wassenaar - Pikeur Arnold Mollema heeft gisteren tijdens de Derby voor harddravers op de drafbaan van Duindigt zijn favorietenrol waargemaakt. Hij was met Rise and Shine veruit de snelste van alle zestien deel nemers en verdiende daarmee een eerste prijs van 77.000 euro. Mollema had bij de finish een voorsprong van veertig meter op nummer twee Rob van Toor met het paard Realy Furniture. Rise and Shine evenaarde het koersrecord van 1.18 dat John F. Boko zeven jaar geleden ves tigde. katwijk - Mischa Heemskerk en Pieter van Ruitenburg eisten tijdens de EK catamaranzeilen voor de kust van Katwijk een hoofdrol voor zich op. In de Hobie Tiger-klasse eindigde het Skuytevaertduo uit Katwijk als eerste voor de Duitsers Ulf Hahn/Susanne Seppelt en edinburgh/gpd - De competitie in Schot- de hele week, maar vier keer... Iedereen ging landgenoten Gerard Loos/E- land is nog maar net begonnen of Mark de hier helemaal uit zijn dak. Vooral ook omdat sther van Zeggeren. De combi- Vries kan bij zijn nieuwe club Heart of Mid- we van Hibs hebben gewonnen. Volgens natie Dirk Schonenberg/Arie lothian al niet meer stuk. De lange spits, die mijn medespelers kan ik voorlopig niet Ouwehand, clubgenoten van de deze zomer transfervrij overkwam van Dor- meer stuk bij de fans. Dit is zó fantastisch. Ik winnaars, miste met een vierde drecht '90, scoorde gisteren vier keer tijdens heb in de kleedkamer een kwartier na moe- Stiften? Wat is er allemaal aan de hand plaats net het podium. zijn debuut voor eigen publiek. En dat in de ten denken over wat er is gebeurd, maar kan met Mark de Vries? In de FX-1-klasse werd het een belangrijkste wedstrijd van het seizoen te- het nog steeds niet bevatten." „De derde en de vierde maakte ik puur op lisse - Tommy Visser is nog pure Nederlandse strijd. Dirk gen stadgenoot en aartsrivaal Hibernian, dat techniek. Ik kon niet meer lopen, dus moest maar achttien jaar, maar nu al Pool eindigde voor Jan van met 5-1 werd verslagen. De Vries: „Ik kan Je zat in elk geval wel lekker in de wed- ik wel van mijn techniek gebruik maken, ha- rijdt de geboren Amsterdammer Spellen en Heme Deurloo op het gewoon niet geloven." strijd zeker? ha. Ik had kramp aan het eind van de wed- op een niveau waarvan de de eerste plaats. De Hobie 14- „Ik deed wat ik moest doen, ballen vasthou- strijd. Door een hamstringblessure heb ik meeste dressuurruiters alleen klasse werd gewonnen door den en doorkoppen. Ik zat vandaag meteen drie weken niets kunnen doen. Vorige week dromen. Zijn benen liggen rus- Burkhard Schmidt (D). Beste Wat is er vanmiddag in hemelsnaam ge- goed in de wedstrijd. De eerste goal die we tegen Dundee viel ik in, vandaag was mijn tig langs de flanken van de 7-ja- Nederlander was Martin van de beurd? maakten was een assist van mij. Ik kopte de eerste wedstrijd in de basis. Vorig seizoen rige ruin Blue Ocean; met zijn Bunt met een derde plaats. Het „Ik heb mijn hoofd en mijn voet tegen de bal door op Andy Kirk. De 2-0 nam ik aan heb ik de laatste wedstrijd van Dordrecht stille zit en handen stuurt hij de goud in de Hobie 16-klasse ging bal gezet en ze gingen er allemaal in! Als op de borst en schoot ik binnen. Na mst gemist, sindsdien heb ik niet meer gevoet- schimmel soepeitjes elke ge- naar het Duitse koppel George spits heb je af en toe het gevoel dat je een kwam Hibs snel op 2-1, daarna kreeg ik een bald. Misschien is dat wel de beste voorbe- wenste kant op. Ómdat hij in Backes/Simone Monreal. doelpunt gaat maken. Dat gevoel had ik al rebound in mijn voeten en maakte ik een- reiding." zijn kür op muziek toch enkele foutjes maakt, eindigt hij op een tweede plaats achter Saskia Mei- nema uit Warmenhuizen. wolkbreuk na de andere wordt gemeld, blijft het in Lisse droog. Als het paardensportevenement BELGIË Beveren - Bergen 3-0 (2-0). 19. Yapo 1-0, Borussia Mönchengladbach - Bayem Mün- 0, AC Ajaccio - Guingamp 0-2, Stade Renn Dundee United - Kilmarnock 1-2 (0-0). Hippomama bijna ten einde is, 37. Boka 2-0, 46. Touré3-0. chen 0-0. - Troyes 0-0, FC Nantes - SC Bastia 1-0, 71. Thompson 0-1, 78. Dargo 1-1, 82. breekt zelfs de zon door. Geen La Louviere - Club Brugge 1-2 (1-1). 12. Schalke 04 - Vfl Wolfsburg 1-0 (0-0). 89. Olympique - CS Sedan A 6-1, Le Havre - Boyd 1-2. hpvierp rpapnval waarvnnr vnnr- RC Genk - Lokeren 2-3 (0-1) 20 Lange 0-1, 18. Tilmant 1-1 (strafschop), Vermant 1-0. Lille 0-0 Dunfermline Athletic - Livingston 2-1 (1- o o Bangoura 0-1 48 Gretarsson 0-2 52 49. Mendoza 1-2. VfB Stuttgart - 1. FC Kaiserslautern 1-1 FC Nantes 2-6 Olympique 2-3 0). 28. Crawford 1-0, 50. Brewster 2-0, Zltter JOS van der Vlllgt ZO bang Daerden 1-2, 58. Daerden 2-2, 85. Kimo- (1-0).45. Dundee 1-0,52. Klose 1-1. Olympique 2-4 RC Lens 2-2 90Xausa2-l was, maar drie dagen lang dres- to 2-3 DUITSLAND Bordeaux 2-4 Sochaux 2-2 Motherwell - Partick Thistle 1-1 (0-0). 81. cnrinrrpn pn ttiitmaardpn Standard Luik - Excelsior Moeskroen 0-3 Arminia Bi 1-3 VFB Stuttg 1-1 Guingamp 2-4 SC Bastia 2-1 Burns 0-1,83. Pearson 1-1. SUUT, springen en tUlgpaaraen (0-0) 72 Bakadal 0-1 83 Martic 0-2 VFL Bochum 1-3 Bayern Mun 1-1 Le Havre 2-4 Stade Renn 2-1 Glasgow Rangers - Dundee 3-0 (1-0). 12. op het landelijk gelegen terrein 87. Bakadal 0-3. Arminia Bielefeld - Werder Bremen 3-0 (1- Hamburger 1-3 Bor. Monch 1-1 ParisSain 2-4 ACAjaccio 2-1 De Boer 1-0 66. Arveladze 2-0, 87. Lo- aan de Rooversbroekdijk. AA Gent - Antwero 0-0 0) 16 Reinhardt 1-0 89 Wichniarek 2- FC Schalke 1-3 1860 Munch 0-0 OGCNice 2-3 Lille 2-1 venkrands 3-0. GBA - Sint Truiden 3-2 (2-1). 22. Kpaka 0, 90. Porcello 3-0. Rode kaart: 52. Ernst Borussia D 1-1 Hansa Rost 0-0 AS Monaco 2-3 RC Strasbo 2-1 Hearts - Hibernian 5-1 (2-0). 18 Kirk 1-0, Hoogtepunten van gisteren Zijn 1-0 26. Snelders 2-0 40. Mitrovic 2-1, (Werder Bremen), 90. Tiikuzu (Werder Hertha BSC 1-1 Hannover 1-0 AJ Auxerre 2-3 Troyes 2-1 40. De Vries 2-0, 51. Murray 2-1, 66. De de kür Op muziek VOOr dres- 48. Hayen 3-1 (eigen doelpunt), 76. Van Bremen). l.FCKais 1-1 VFLWolfsb 1-0 Montpellie 2-3 CS Sedan 2-1 Vries 3-1, 89. De Vries 4-1, 90. De Vries suurruiters en de Grote Prijs van Gee! 3-2. Hamburger SV - Hannover'96 2-1 (0-1). 6. Bayer Leve 1-1 1. FC Nurn 1-0 5-1. Rahnhank I issp vnor dp Lommei - Lierse 1-2 (1-0). 19. Valenta 1- Zuraw 0-1, 82. Albertz 1-1 (strafschop), Energie Co 1-1 Werder B re 1-0 o c «w oo KaD0DanK usse voor ae 0,61. Huysegems 1-1, 70. Schaessens 1- 84. Albertz 2-1. SCHOTLAND Celtic 2-6 Aberdeen 2-3 spongers. 2. Energie Cottbus - Bayer Leverkusen 1-1 FRANKRIJK Heart of M 2-4 Partick Th 2-2 Een Fries is eeen alledaaese ver- Wpctprin - AnHpriprht tl-? fO-?l 36 Spnl (0-01 64 Simak 0-1 79 Sebök 1-1 Glasgow Ra 2-4 Dundee Uni 1-1 tten rnes is geen aueuddgse ver 0-1,42. Verheyen (eigen doelpunt). 1. FC Nürnberg - VfL Bochum 1-3 (0-2). 6. Aberdeen - Celtic 0-4 (0-2). 5. Mjallby 0- Kilmarnock 2-4 Motherwell 2-1 schijning in een dressuurnng en KV Mechelen - Charleroi 1-0 (0-0). 57. Christiansen 0-1, 20. Christiansen 0-2, RC Lens - Sochaux 1-1, AS Monaco - 1, 34. Sutton 0-2, 53. Sylla 0-3, 66. Lam- Livingston 2-3 Dundee 3-1 dat is nu juist de reden waarom Boeka-Lisasi 1-0. 51. Ciric 1-2,83. Hashemian 1-3. Olympique 0-1, 0GC Nice - RC Strasbo 4- bertO-4. Dunfermlin 2-3 Hibernian 2-0 SasjQa Meinema dit Nederland- te groot. Haar optreden op het EK duurde heel kort, slechts drie stoten. Haar kogel kwam niet verder dan 17,54 meter, winna res Korzhanenko stootte 20,64 meter. Tunks kan veel beter, haar persoonlijk record staat op 18,56 meter. Op de EK indoor in Wenen, eerder dit jaar, won ze nog brons. Karin Ruckstuhl kon tevreden zijn met haar score van 5858, een verbetering van haar per soonlijk record met 45 punten. De Blaricumse verraste vooral bij het verspringen, waar ze tot 6,31 meter kwam, terwijl ze tij dens haar beste zevenkamp ooit op dat nummer niet verder kwam dan 5,90 meter. De win nares op de zevenkamp werd de jonge Zweedse Carolina die met 6542 punten hetj renwereldrecord verbrak. Dan was er ook nog Grego doe (110 meter horden) ij eerste halve finale op een toernooi. Hij ging spett van start, kwam zelfs als over de eerste horde, maa race eindigde halverwegi struikelde over een hor< ging languit. Hij haalde de streep niet meer en scho] zijn woede nog wat horde ver. Niet de verrassing dus Sedoc stiekem op gehoopi Winnaar werd zijn grote 'mister hurdles himself Jackson uit Engeland. He zijn vierde Europese titel. door Fardau Wagenaar münchen - Arnoud Okken laat zich op de grond vallen, zijn han den voor zijn gezicht/Zwaar te leurgesteld met zijn vijfde plaats op de 8oo meter. Geen ereronde, geen medaille. Bram Som blijft staan en lacht. Een zesde plaats op de EK atletiek in München. Hij is er gelukkig mee en ziet het als een overwinning op zichzelf. Amoud Okken en Bram Som zijn een paar kilometer van el kaar af geboren. Okken in Doe- tinchem en Som in Terborg. In de finale van de 800 meter op het Europees kampioenschap atletiek in München nemen ze twee plaatsen in. Tussen we reldtoppers proberen ze oranje op het podium te krijgen. Het lukt niet, nog niet. tiet is een van de laatste num mers van het EK. Okken en Som beginnen in de banen naast el kaar. Het wordt eén tactische ra ce, 250 meter voor de finish zet wereldrecordhouder Wilson Kipketer een sprint naar goud in (1.47,25 minuten). André Bu- cher (1.47,43) wordt tweede en Olympisch kampioen Nils Schu mann (1.47,60) wint de bronzen medaille. Okken noteert 1.48,39, Som 1.48,56. „Ik liep tactisch niet goed. Wilde er de laatste 200 meter tussenkomen, dacht dat er een gat zou vallen, maar dat gebeurde niet. Heb nog kei hard gesprint, maar kon er niet meer bijkomen", zegt Som. Okken staat op, recht zijn schouders: „Nu baal ik, maar over een uur besef ik vast dat dit een goede prestatie was. Ik liep in de eerste ronde achteraan, probeerde naar voren te komen, maar verspeelde daarmee te veel energie om de eindsprint aan te kunnen. We liepen tegen de wereldtop, maar toch had ik zo gehoopt op een medaille. Die jongens zijn allemaal een paar jaar ouder dan ik. Over een jaar tje of twee kan ik met ze meeko men", zegt hij strijdlustig. Van te voren hadden ze met el kaar gefilosofeerd over de wed strijd. „We wilden bij de topzes zitten, zeven of acht vonden we net niet", zegt Som. „Nou, dat is dus gelukt Ik zie het als een overwinning op mezelf, ik heb bewezen dat tic met spanning om kan gaan. Ik ben nog steeds een gespannen ventje, maar wel met meer ervaring. Ben volwas sen geworden." De twee vrienden gaan in de fi nale voor hun eigen kansen. Van te voren had Som gezegd dat hij Okken niet „voor zijn bek zou slaan" als hij voorbij zou komen. Maar dat hij hem wel een duw zou geven als hij in de weg zou lopen. „Dat heb ik niet gedaan. Tijdens het invoegen, had ik het wel kunnen doen. Maar ik dacht: „Nee, het is Ar noud, ik laat 'm voorgaan." Voor veel jonge Nederlandse at leten was het EK vooral een leer- plek. Blij met een halve finale en de ervaring. Okken niet. „Ik ga niet zeggen dat ik jong ben en al heel blij ben met de finale. Ik ben er helemaal voor gegaan en heb er keihard voor geknokt." Arnoud Okken (rechts) en Bram Som blazen uit na hun race. Foto: ANP/Olaf Kraak Ze zijn er allebei van overtuigd dat ze nog veel meer kunnen, dat ze ooit misschien samen op het podium staan. Ze denken al lebei onder de 1.43 minuten te kunnen lopen. Met behulp van hun trainer Honoré Hoedt en elkaar. „We kunnen nog stukken harder, zijn heel goed bezig. Dat hebben we ook aan elkaar te danken. We maken alles samen mee, praten veel en geven elkaar energie", zegt Som. Okken hoopt dat hij zich met zijn vijfde plaats in de kijker heeft gelopen en op de Prixwedstrijden in Zürii lt Brussel mag lopen. „Dae mijn seizoen helemaal ge zijn." voudig 3-1. De derde scoorde ik door ie mand uit te spelen en met links over de kee per te stiften en de vierde was een kopbal." door Ellen de Boer se paard een zadel oplegt. Sa men met Jaap van Nieuwenhui- zen fokt zij Friezen, die zij ver volgens bekwaamt in de dres suur. „Het is toch het mooiste om je eigen fokproduct te pro moten en daarmee zo hoog mo gelijk in de sport te komen. Ik wil laten zien dat een Fries meer kan dan voor een karretje lo pen." Met haar 6-jarige hengst Maurits van de Oostwal wint ze de kür op muziek in Lisse. Tommy Visser, de jongste deel nemer aan de kür, eindigt op de tweede plaats met zijn schim mel Blue Ocean. Vorige week ontbrak hij op het kampioen schap voor de provincie Noord- Holland, omdat de ruin een hoefzweer had. „Gelukkig kwam alles er in een keer uit. We heb ben zijn hoef flink laten weken in de Biotex en na een paar da gen liep hij ween" Hoe jong Tommy Visser ook is, hij is al professional in de paar densport. Sinds drie jaar heeft het gezin Visser een dressuurac- commodatie met stallen, een rij baan en stapmolen in Vijfhui zen. Vader Visser heeft zijn au tosloperij in Badhoevedorp op gegeven en werkt volledig in het paardenbedrijf mee. Recent heeft Tommy de master class van de paardensportoplei ding in Deume afgerond. Per week geeft hij twaalf tot uur les en traint hij paard anderen. Met Blue Óceaii x eveneens 7-jarige ruin N( wil Tommy Visser bij de riders starten, met als d( Europees kampioenschaj ruiters van 18 tot en met Terwijl een jury bepaalt beste kür op muziek rijdt r resultaat in de springspoi een duidelijk. Snel foutli den is altijd goed. Tot i laatste moment houdt de rige Weenke Weck, afkom jj Megen bij Oss, de spam om de Grote Prijs van de bank Lisse goed in. Zij laatste in het Z-parcou 1,30 meter) en rijdt tot dl j laatste hindernis, een d sprong, foutloos rond. To de bocht te krap neei D'hoeks Illusion een balk De strijd in de barrage ga sen Ingrid van der Weit j Marco de Jong. Beiden het ZZ-parcours (tot 1,35 foutloos gereden en moei maken wie de Grote Pri meenemen. De 30-jarige n zone uit Castricum blij haar bruine ruin Libert) loos, terwijl Incognito vai co de Jongden balkje ei Weenke Weck eindigt oi Q haar vier strafpunten op de plaats. münchen - Op de slotdag van de EK atletiek in München zijn de slachtoffers van de olympische aanslag van 1972 herdacht. Der tig jaar geleden kwamen tijdens de Olympische Spelen in Mün chen elf leden van de Israëlische ploeg om het leven bij een actie van Palestijnse terroristen. De herdenking in het olympi sche park werd onder meer bij gewoond door nabestaanden, officials van de Europese atle- tiekunie EAA en het organisatie comité van de EK. „We mogen dit nooit vergeten en vergeven", riep Ankie Spitzer tijdens de ce remonie op. Ze verloor bij de aanslag haar man. De veiligheidsmaatregelen rond de bijeenkomst waren zeer streng. Een helikopter van de politie vloog tijdens de ceremo nie boven het olympisch park. Op 5 september 1972 drongen acht Palestijnse terroristen het Israëlische onderkomen in het olympisch dorp binnen. Ze schoten twee sporters dood en namen negen leden van de ploeg in gijzeling. De Palestijnen eisten de vrijlating van twee honderd Palestijnse gevangen in Israëlische cellen en wilden een vliegtuig. Bij een reddingsactie op de luchthaven kwamen de negen gijzelaars, een agent en vijf terroristen om het leven. door Henri van der Steen eindhoven - De beschuldiging is grof. Aad de Mos zou als technisch directeur van KV Mechelen ver diend hebben aan transfers. Het verhaal steekt nog veel gekker in elkaar. De Mos blijkt een clau sule in zijn arbeidsovereenkomst te hebben ge had, waardoor hij bij eventuele verkopen tien procent van de transfersom incasseerde. Nóg sterker: ook na zijn ontslag strijkt De Mos die tien procent op bij de verkoop van een speler die door hem is gehaald. Het sensationele ontslag van Aad de Mos bij KV Mechelen, waarbij vrijdag de politie werd inge schakeld om de Nederlander uit het stadion te zetten, krijgt waarschijnlijk nog een heel staartje. Aad de Mos klaagt KV Mechelen aan wegens 'smaad en eerroof - over smartengeld gaat de ex- trainer nog in conclaaf met zijn advocaten. De Mos begon twee jaar geleden bij zijn oude lief de KV Mechelen. Hij ruimde puin, vormde een nieuwe, jonge spelersgroep, bracht KV terug naar de Eerste Klasse en deed dat de eerste tien maan den onbezoldigd. Daarna werd een arbeidsover eenkomst getekend, met de clausule dat De Mos, bij transfers van spelers die hijzelf had aangewor ven, eentiende van de transfersom zou krijgen. Hij vindt niet dat hier sprake is van een vreemde, ook ethisch onverantwoorde clausule. De Mos: „Die clausule neemt de club in bescherming, want ik kom nooit in de verleiding eigenhandig afspraken te maken bij transfers. En voor mij was het een compensatie voor de tijd dat ik pro deo voor de club had gewerkt." KV Mechelen nu beticht hem van het 'pakken' van geld bij transfers. De Mos: „Maar tot op he den is er nog geen speler verkocht die ik heb ge haald." Als dat straks alsnog gebeurt, deelt De Mos toch mee in de opbrengst, ook nu hij is ont slagen. Dat staat volgens de Nederlander expliciet vermeld in de arbeidsoverkomst die nu is opge zegd door de club. Dat ontslag vecht De Mos niet aan, wel heeft hij inmiddels een advocaat in de arm genomen voor een procedure die zijn naam moet zuiveren. KV Mechelen is ook om een andere redi niet van De.Mos af dochter Tessa heeft ve met een (basis)speler van de club. Zaterda De Mos' dochter na de wedstrijd tegen Cl nochtans de toegang tot het spelershome gerd. KV-trainer DeMol heeft volgens De Mos kondigd dat hij ervoor zal zorgen dat na gende wedstrijd geen enkele spelersvrouw mag, als niet ook Tessa de Mos welkom is. De Mos zelf heeft zich afgelopen weekeint Belgische pers voor altijd een man van toond. „Ik ben en blijf een kakker", aldus D Kakkers zijn supporters van de club, die o der De Mos de Europa Cup won.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14