Smith kan steun van Douglas gebruiken SPORT R7 Kamiel Maase zet de joker in PSV kan nog niet overtuigen Koers en Pennings in finale Paula Radcliffe loopt record Kogelstoter door handblessure niet verder dan achtste plaats op EK atletiek in München Van den Herik boos op UEFA Jannink ',3an niet ;;rin Oranje tiur Numan is niet chikbaar voor het nds elftal. De speler van f Rangers wil zich volle- richten op zijn loop- ^de Schotse club, waar r* p zomer van 2003 onder staat. Numan heeft dat jach Dick Advocaat la- ?Qn. De 32-jarige Numan interlands. münchen/gpd - Hij kon het zelf bijna niet geloven. Het hele seizoen werd Marko Koers er op de 1500 meter van alle kanten afgelopen, gisteravond finishte hij als derde in de kwalificatie en verzekerde zich daarmee van een plaats in de finale op de EK atletiek in München. Ook hoogspringer Wilbert Pen nings haalde de eindstrijd met zijn sprong over 2.20 meter. De 29-jarige Koers verraste vooral zichzelf met zijn pres tatie. Hij sprintte in de laatste 100 meter van de laatste naar de derde plaats. „Dit geeft echt een kick. In één keer naar de finale, dat is me nog niet vaak gelukt Ik heb zo vaak na een race moeten af wachten of mijn tijd goed ge noeg was. En nu gewoon door. Ik vooraf bepaald dat ik al mijn agressie in de laatste 100 meter zou stoppen. Dat het gelukt is, geeft me een lekker gevoel. Eindelijk ging ik weer eens anderen voor- bij." Voor Wilbert Pennings was de kwalificatieronde vooral een overwinning op zichzelf. Na lange tijd springt hij weer pijnvrij. Een blessure aan zijn rechterachillespees kwelde de 27-jarige Tüburger maan denlang. „Ik spring nog wel met pijnstillers, maar voel me elke dag fitter worden." :',p blijft bij ,'^ioord - Sebastian Pardo B inend seizoen uit voor >rd. Trainer Bert van vindt het niet nodig D-jarige Chileen een ixcelsior ervaring op- vind het echt een hele I* jeler", aldus Van Mar- 1 fenoord huurt Pardo al een jaar van Univer- Chile. Hij traint deze g mee met het eerste n de Rotterdammers, keert hij terug naar zijn e$land. Pardo wacht nog sperblijfs- en werkver- 'f De Braziliaan Tininho _jreek op proef bij AZ. geen nieuw contract fnoord. eva wint etappe ffe-val-de-fensch - De ejoelfia Zabirova won eride derde etappe van de 'afen Frankrijk. Zabirova v^e in Florange-val-de- nsjia 154,8 kilometer al- hjjde finish, met een klei- e jlprong op een grote T jn ongeveer twintig ren- 3 Wer wie Leontien van ;r jen Mirjam Melchers. -aie Judith Arndt behoudt i tekent iklis Regillio Vrede heeft ract voor één seizoen I bij de Griekse voetbal- lis Saloniki. De verde- c i Roda JC heeft daarbij voor nog twee jaar. waren eerder al tot temming gekomen t e ransfer. 'oping ïkwondo' - Het Internationaal 1 Ijch Comité (IOC) dreigt met een omkoop- jefil te worden gecon- io 1. Na de affaire rond di trijden in Salt Lake City vi i voormalig vice-voor- ;th de internationale dofederatie (WTF) vol- rant USA Today be- hij bij de Olympische in 2000 in Sydney $2 :chters ten gunste van »g anse deelnemers heeft to ht. tek naar djde ronde 111 ic n - Richard Krajicek je tweede ronde van het ja tmooi van Cincinnati )e Muiderberger klop- Amerikaanse hard- l Tsjechische tegen- Jovak in twee sets: 6-4 eek revancheerde zich eerste optreden op de ansoort. De Nederlan- SDr vorige week op het an Toronto al in de de van de Fin Niemi- «jicek speelt in de twee- tegen de Australiër •jissis. De twee troffen al in de vierde ronde bledon, toen Krajicek ;li itter winnend afsloot. Is 1 jemaker gj zilver op EK ge rsburg - Bas Messe- da :eft zijn deelname aan yi iese damkampioen- ii voor de jeugd be- iktnet een medaille. In ische Sint Petersburg de Katwijker als twee- es^r de Oekraïner Yuri en voor de Litouwer lankunas. Messemaker da e in de categorie voor ot 19 jaar. woensdag 7 AUGUSTUS 2002 mmünchen - Paula Radcliffe heeft tijdens de EK atletiek een ongekende prestatie geleverd. De 28-jarige Britse liep in de stromende regen een Europees record op de 10.000 meter. Na een solorace kwam ze in 30.01,09 over de streep, ruim twaalf seconden onder de oude toptijd van de Noorse Ingrid Kristiansen uit 1986 (30.13,73). De Ierse Sonia O'Sullivan kwam pas 46 seconden later over de streep. DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl Na te hebben gespeeld tegen Feyenoord, NAC en Excel sior richt voetbalvereniging Voorschoten '97 zich het vol gend jaar op Ajax. Alles hangt van het prijskaartje af', aldus Paul van Paassen. WSB kon ongetraind weinig uitrichten te gen HFC Haarlem: 0-6. Quick Boys heeft voor de oe fenwedstrijd van komende za terdag een andere tegenstander gevonden. Aanvankelijk zou de Katwijkse hoofdklasser uit spe len tegen Spakenburg. In plaats daarvan komt jong-Feyenoord naar sportpark Nieuw-Zuid. De oefenwedstrijd begint om 12.00 uur. Robert Jan Ravensbergen liep bij de eerste oefenwedstrijd van zijn nieuwe club FC Zwolle een grote hoofdwond op. In het trainingskamp in Garderen kwam daar nog eens hersen schudding bij. De Katwijker hoopt volgende week weer te kunnen spelen. Henny Beerenfenger (ex-Al- phia) gaat Paul van der Zwaan assisteren bij voetbalvereniging Meerburg. Bij DOSR is Menno Gilliam de nieuwe assistent- trainer. Leonard van Utrecht wordt co-presentator bij TV West. De omroep gaat ADO Den Haag weer op de voet volgen. De zaterdagtak van UVS wil onder leiding van de nieuwe trainer Pieter van Kins (ex- Voorschoten'97) zo snel moge lijk terug naar de vierde klasse. De selectie bestaat uit 30 spe lers die voornamelijk zijn voort gekomen uit de eigen A-jeugd. Voetbalvereniging De Sleutels wil de jeugdafdeling nieuw le ven in blazen. Hoofdtrainer Eelco Fielemon staat op woens dag 11 september klaar om vanaf 13.00 uur de Leidse jeugd (meisjes en jongens) tussen 5 en 9 jaar te ontvangen. Inlich tingen: 06-53244848. De KNVB stopt de verkiezing van de amateurvoetballer van het jaar. Gebleken is dat de rap porteurs (clubmensen) niet on afhankelijk genoeg oordelen om tot goede en eerlijke klasse menten te komen. De toekomst van hoofdklasser Zwart Wit '28 ziet er somber uit. De Rotterdamse club kan een snelle verhuizing vergeten en heeft hierdoor nog steeds geen hoofd- en shirtsponsor. De Tour de France gaat in 2004 in Luik van start en zal dat jaar Zeeland niet aandoen. Pas in 2005 is er een kans op een Nederlandse etappe, waarin in elk geval het Limburgse Valken burg wordt opgenomen. Er is een kans dat er een rit richting Zeeland uitrolt. Voor een etap pe in de Tour komen elk jaar bijna 200 aanvragen bij de Franse organisatie binnen. Profwielrenner Vincent van der Kooij heeft na lange tijd weer een wedstrijd gereden. De oud-Leiderdorper werd 14de in Wateringen. Nieuweling Robert Berk uit Koudekerk werd knap negende in het Belgische Loen- hout. Esther Kortekaas (Voor hout) kwam als vijfde over de streep in de Ronde van Oost- zaan. Nieuws uit het profpeloton. Jeroen Blijleven maakt morgen avond zijn rentree in Oostvoor- ne. Bij de Rabobankploeg wor den de contracten van Geert Verheyen, Macus Zberg, Matthé Pronk, Coen Boerman en Mar cel Duijn niet verlengd. Rem- mert Wielinga zal een contract bij de Nederlandse profploeg tekenen. Sebastian Langeveld (Lisse) staat derde op de landelijke ranglijst van juniorwielrenners. Swiftrenner Michel Kreder is tweede bij de nieuwelingen. Het tweetal en ook de Bollen streekrenners Wouter de Groot, Klaas van Hage, Marijn Went, Cenny Glasbergen, Guus Beu- gelsdijk, Jordi Muller en Roald Bode hebben een startbewijs voor het Nederlands kampioen schap op 18 Augustus in Hoensbroek. Bob van Winden (De Spartaan), Johan Berk (Trias), Bart Rietveld en Peter van Dijk (Rietveld), Robert Berk en Dennis Kreder (Swift) mo gen eveneens afreizen richting Limburg. Net als bij de vrou wen Sandra van Dorp (Swift) en Suzanne de Goede (Ton van Bemmelen). Op de woensdagen 14, 21 en 28 augustus houdt trimclub NLML in park Cronesteijn te Leiden een drietal prestatielo pen over 3, 7, 10 en 14 km. Aan vang 19.00 uur. Hajo Feitsma, een jonge ta lentvolle speler van DIOK, loopt momenteel stage bij de profs van Aberavon in Zuid Wales. Feitsma keert na een toemee van het Nederlands team door Ulster terug naar Nederland. door Fardau Wagenaar münchen - Rutger Smith en Troy Douglas slapen tijdens het EK sa men op een kamer, maar praten over atletiek doen ze niet. „Nee dus, juist niet. Over leuke meisjes die we zien? Ja, zoiets. Het is jon genspraat, je kent Troy, haha", zegt het talent op de werpnum- mers. Smith kon na gisteravond wel een oppepper gebruiken. Hij werd achtste in de EK-finale ko gelstoten. Douglas haalde de hal ve finales op de 100 meter. Er had gisteravond meer ingeze ten voor Smith, maar een bles sure voorkwam een hogere klas sering. De kogelstoter hield het na de vierde stoot voor gezien, drukte zijn pijnlijke hand tegen zich aan en verliet de arena. Na een eerste onderzoek vermoed de ploegarts Peter Vergouwen niks ernstigs, maar voor alle ze kerheid liet Smith toch een foto maken in het ziekenhuis, 's Morgens bij de kwalificatie had Smith al last van zijn stoot- hand, waarvan waarschijnlijk de middelvinger is overstrekt, maar hij kon toen nog door de pijn heen bijten. In de finale besefte Smith dat hij te veel van zichzelf had gevergd. „Ik heb er zelf voor gekozen om naar het EK te ko men. Ik wist dat ik er last van zou kunnen krijgen, maar ben zo goed in vorm dat ik de gok graag wilde wagen. Ik hoop dat Uc op tijd herstel voor het dis cuswerpen." Vol vertrouwen begon hij aan zijn eerste grote finale, als jong ste. Geïmponeerd door de kam pioenen? Smith niet, hij is net zo zeker van zijn zaak als zijn flam boyante kamergenoot. Hij mag dan nog niet groot genoeg zijn om een medaille te winnen, hij heeft er alles voor over om een hele grote te worden. Tijd voor vrienden en vriendinnen heeft hij niet, een kroeg ziet hij alleen vanaf de buitenkant. Smith wil een wereldtopper worden, op zijn manier. Daar is Troy Douglas net iets anders in. Hij omringt zich bui ten het seizoen met vrienden. Laat zijn haar groeien, een baard staan, drinkt een borrel en rookt sigaren. Gistermorgen plaatste hij zich met moeite voor de tweede ronde op de 100 meter. Hij was nog niet echt wakker. „Ik voelde me als een jogger op een maandagmor gen." Uren later verscheen hij weer op de baan voor de tweede ronde, dit keer uitgerust en scherp. Hij haalde de halve fina les in 10,35 seconden. Twee dui men gingen omhoog. „Na de eerste sprint was ik moe, nu ging het lekker." Rutger Smith stond gistermor gen om zes uur op, Douglas een half uurtje later. Een mensenlijf heeft vier uur nodig om wakker te worden en beiden moesten vroeg aan de bak voor de kwali ficaties. „Die tijd heb ik nu wel nodig. Eerder op de grote jeugd - toemooien niet, kon ik wel om acht uur opstaan. Daar hoefde ik geen moeite te doen, haalde ik het toch wel, maar dat is nu wel even anders." „Succes straks", fluisterde hij Douglas toe. „Jij ook." Smith: „We hebben elkaar niet super opgepept. We wisten allebei wat ons te doen stond." Na de kwalificaties kwamen ze elkaar tussen arena en kleedka mer weer tegen. Douglas schud de hem de hand, „Goed man, gefeliciteerd." Smith lachte: „En jij, heb jij het gehaald?" Doug las, de showman, knikte. Een lange middag volgde, waarin ze zich voorbereidden op de avond. Eten, rust, een praatje en ontspanning. „Troy voert buiten altijd een showtje op en hij is een enorme grappenmaker, maar binnenskamers is hij echt rustig. Hij zet jazzmuziek op en is helemaal weg. Ik kijk graag films, heb er een paar meegeno men. The English Patiënt, Pearl Harbour, het maakt me niet zo veel uit wat ik kijk. En natuurlijk praten we met elkaar, hij vertelt me veel over zijn ervaringen." Terwijl de avond in München viel, trokken de Nederlandse at leten hun wedstrijdpak weer aan. Vol vertrouwen. In de regen deed Douglas voor de tweede keer die dag wat hij doen moest, maar zijn kamergenoot verliet met pijn het stadion. De blonde Groninger kon de steun van de gespierde sprinter uit Bermuda goed gebruiken. En de volgende keer? Dan is het weer andersom. munchen/gpd - Kamiel Maase voelt zich goed. .Anders zeg ik ook niet dat ik voor een medaille ga", aldus de atleet van Leiden Atletiek. Vanavond (21.10 uur) loopt hij de 10.000 meter, waar van hij ruim een jaar geleden al zei: „Dan ga ik mijn joker inzet ten." Maase telt echter vijf of zes atle ten die evenveel aanspraak ma ken op eremetaal. Dieter Bau- mann in de eerste plaats. Maar ook de Spanjaarden Jose Rios en Jose Manuel Martinez waren dit seizoen al flink sneller dan de 28.01,36 minuten die Maase in april klokte. Stefano Baldini tipt hij eveneens. „En vergeet de Fransen niet." Maasse ziet het als voordeel dat hij verschillende scenario's aan kan. „Vlakke, snelle races waarin de mindere mannen er aan de achterkant afvallen. Een snelle laatste kilometer ligt me ook." Valt de beslissing in de allerlaat ste ronde, dan is hij in het na deel. Dan is vooral Baumann op z'n sterkst. „Hoewel, hij wordt ook een dagje ouder." „Het kan dat iemand er ineens vandoor gaat. En misschien ben ik dat zelf wel. Rondje of ander half aan de boom schudden. Vallen er vier, vijf af dan is het de moeite waard", aldus Maase die na de race van vanavond be sluit of hij zondag ook op de 5000 meter aan de start ver schijnt. In december tijdens de EK veld lopen was hij zo sterk dat hij zo wegliep van de concurrentie. Al leen Sergei Lebed was sterker, zodat Maase verrassend zilver greep. „Maar op de baan gaat dat niet zo", weet hij. Rutger Smith in actie. Hij haakte in de finale na zijn vierde poging geblesseerd af. Foto: EPA/Andreas Altwein lijkt ook nieuweling Arjen Rob ben nog kandidaat. Voorin speelden Bruggink en Kezman. Vennegoor of Hesselink staat bekend als slowstarter, wellicht kost hem dat in eerste instantie een basisplaats. Erik Gerets maakte vorig seizoen nooit een duidelijke keuze wat betreft de bezetting van de spits- posities, de vraag is of Hiddink dat wél zal doen. „We werken naar een basis toe", aldus de trainer, die dus ruimte open liet voor een of twee wijzigingen op korte termijn. Hertha BSC was gisteravond, na een allstarswedstrijd waarin Ro- mario de show stal, de enige echte testcase voor PSV. Sowie so was het voor Hiddink de eer ste kans om zijn ploeg tegen een serieuze tegenstander aan het werk te zien. Hertha, de nieuwe club van Huub Stevens, speelde niet in de sterkste opstelling. De competitie in de Bundesliga Algemeen klassement: 1. Arndt (Dui) 10.03.00. 2. Polk ha nova (Rus) 0.23. 3. Zij laard-Van Moorsel 1.12, 4. Melchers (Ned) 1.30. 5. Bruckner (VSt) 1.42. 6. Martissova (Rus) 1.58, 7. Zabirova 2.11, 8. Somarriba (Spa) 2.19. 9. Stahoerskaja 2.25, 10. Polike- viciute (Lit) 2.26, 18. Grimberg 3.18, 23. Mansveld 4.17. 29. Vink 5.04, 45. Brunen 7.31. 50. Linthorst 8.16. 52. Chantal Belt man 8.30, 57. Van Alebeek 8.49, 58. Rom- bouts, 64. Mos 9.42, 70. Ghita Beltman 10.43. 74. Van der Zee 11.03. 88. Doedee 14.19. Surhuisterveen. Ronde van Surhuisterveen. 1 Botero (Col) 1 57.33, 2. Mc Ewen (Aus) 0.10, 3. Kroon (Ned), 4. Hiemstra (Ned). 5. Engels (Ned). Mondim de Basto. Ronde van Portugal. Vijfde etappe: 1 Horrach (Spa) 160 km in 4.10.18, 2. Arreitunandia (Spa) 0.16, 3. Sou- sa (Por) 0.46. 4 Gil (Spa) 1 57. 5 Jeker (Zwi) 1.59. 6. Möller (Den) 2.06 Algemeen klassement: 1. Horrach 17.15.25, 2. Arreitunandia 0.24, 3. Sousa 0.57, 4. Gil 2.12.5. Jeker 2.16, 6. Möller 2 23. REGIONAAL VOETBAL Uitslagen Quick Boys - KBV 6-2 (4-1). Doelpunten Quick Boys. Erwin Beltman (2), Maarten Bak, Derek van der Plas, Remco Visser en Marcel van der Horst WSB - Ter Leede 2-2 (1-1). Doelpunten WSB: Mark Ens en Smerko Kroszynski. Doel punten Ter Leede: Jessie Lissauer (eigen doel punt) en Dennis Kramer. FC Lisse - BSM 8-1 (4-0). René van Wieringen (4). Rob 0pdan\(2), Orson Naarendorp, Ralph Polman en Jerrel Linger. Valken '68 - Nationale Nederlanden 7-0 (1-0). Doelpunten: Henk van de Nagel (2), Maurice Bol (2), Casper van Iterson, Albert de Haas en Wilbert Star. ARC - Montfoort 2-0 (0-0). Doelpunten. Adem Aksoy en Mauricio Cabeza. Voorschoten '97 - RCL 5-0 (2-0). Programma Vanavond: Voorschoten '97 Noordwijk (19.30), Rijnsburgse Boys - FC Volendam 2 (19.00). gaat zaterdag van start en Ste vens wilde niet te veel risico's nemen. Desondanks stond er een aardig team op het gras van het Philips Stadion, met onder anderen de topaankoop uit Bra zilië, Luizao, en Rob Maas in de gelederen. Tijdens de rust wij zigde Stevens zijn elftal op zes plaatsen. In de eerste helft hielden Hertha en PSV elkaar behoorlijk in evenwicht. „In grote lijnen ben ik over de eerste drie kwartier wel tevreden", aldus Hiddink. „Via de rechterflank hebben we een paar kansen uitgespeeld. Al leen was de afwerking te onrus tig, te onstuimig. Over de twee de helft ben ik niet tevreden. We gaven teveel ruimte weg. Qua resultaat is 0-0 wel goed, maar daar moet je doorheen kijken. Er zijn nog wat punten waaraan we moeten werken. De basis is oke, nu de scherpte en de fines se nog." rotterdam/anp - Voorzitter Jorien van den Herik heeft UEFA-secretaris Gerhard Aigner om opheldering gevraagd over de gang van zaken rond de no minaties voor de verkiezing van Europees trainer van het jaar. De titel gaat naar Del Bosque (Real Madrid), Topmöller (Bayer Leverkusen) of Ferguson (Man chester United.) Trainer Bert van Marwijk is bij de tweede selectieronde afgeval len, terwijl de trainer op de door de website van de UEFA gehou den peiling twee keer zo veel stemmen kreeg dan nummer twee Del Bosque. De UEFA was niet gevoelig voor de veelal Rotterdamse fans die A/ia internet hun stem uitbrach ten. „Raar, want wat heeft een verkiezing voor zin als de uitslag toch de prullenbak in gaat", al dus Van den Herik. De voorzit ter vindt het vooral vreemd dat Ferguson zichzelf heeft genomi neerd. Van Manvijk reageerde nuchter op het besluit. „Gelukkig heb ik altijd vrij laconiek op mijn no minatie gereageerd. Andere mensen hebben zich er de afge lopen tijd drukker om gemaakt dan ik. Of ik boos ben? Nee, dat niet. Maar de UEFA hoeft mij nooit meer om een gunst te vra gen. Dat lijkt me duidelijk." PRIJSVRAGEN Uitslagen Lucky Day Trekking d.d. 06-08- 2002 8-14-18-23-26-27-36-39-40-43-50-53-55- 58-63-68-69-73-74-79 Onder voorbehoud van typefouten. VOETBAL. Amstel Cup. Voorronde. Groep 12: SV Meerssen - Roda JC 0-4 (0-3). Berglund (3), Cristiano. Oefenduels. PSV - Hertha BSC (Dui) 0-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 29.500. De Graafschap - Stormvogels Telstar 0-2 (0-1). Doelpunten: Levant, Schulz. W Hoogezand - FC Groningen 0-11 (0-6). Doelpunten: Ikedia (2), Darwinkel (2), Kamata (2). Kruiswijk (2), Jongsma (2), Broerse W Staphorst - FC Zwolle 0-7 (0-4). Doelpun ten: Lin-Duan (3), Richard Roelofsen (2), Pro mes, Cvetkov. NEC - Real Zaragoza 2-1 (1-0). Doelpunten NEC: De Nooijer, Govedarica. Desk - RKC 0-9 (0-4). Doelpunten: Redan (3), Oost (2), Putter, Van Loenhout, Van Dinteren, Prospolin. ATLETIEK München. EK. Mannen Snelwandelen 20 km, finale: 1. Fernandez (Spa) 1 18.37, 2 Andreyev (Rus) 1.19.56, 3. Molina (Spa) 1.20.36, 4. Burayev (Rus) 1 20.36. 5. Trotskiy (WRu) 1.20.52, 6. Mi- syulya (WRu) 1.20.56, 7. Gandellini (Ita) 1.2103,8 Heffernan (Ier) 1.21 10. Kogelstoten, mannen, finale: 1Bilonog (Oek) 21,37 meter, 2. Olsen (Den) 21,16, 3. Bartels (Dui) 20,58, 4. Harju (Fin) 20,47, 5. Martinez (Spa) 20,45, 6. Tiisanoja (Fin) 20,20, 7. Gu- set (Roe) 20,05,8. Smith (Ned) 19,73. 100 meter, eerste ronde, vierde serie: 5. Doug las (Ned) 10,50. Tweede ronde, eerste serie: 3. Douglas 10,35. Douglas naar halve finales 1500 m, series (eerste vier plus vier tijdsnel- sten naar finale), le serie: 1. Baala (Fra) 3.46,71, 2. Redolat (Spa) 3.46,94, 3. Koers (Ned) 3.47,16, 4. Whiteman (GBr) 3.47,40. 2e serie: 1. Estevez (Spa) 3.40,47, 2. Silva (Por) 3.40,84, 3. Chouki (Fra) 3.41,36, 4. Obrist (Ita) 3.41,63, 5. East (GBr) 3.41,82, 6. Mayock (GBr) 3.42,63, 7 Higuero (Spa) 3 42,82.8. Perrone (Ita) 3 43,02. Hinkstapsprong, geplaatst voor finale: 1. Idowu (GBr) 17,54, 2. Olsson (Zwe) 17,01, 3. Edwards (GBr) 16,99, 4 Donato (Ita) 16,80, 5. Glawatskij (WRu) 16,78, 6. Rostislav (Bul) 16,77, 7 Friedek (Dui) 16,77. 8. Musikhin (Rus) 16,64, 9. Zalagitis (Gri) 16,57, 10 Ka- pek (Fra) 16,53, 11 Savolaynen (Oek) 16,50, 12. Oke (GBr) 16,48. Hoogspringen, gekwalificeerd voor finale. Groep 1: 1. Strand (Zwe) 2,20 meter, 2. Ryba- kov (Rus) 2,20, 3. Pennings (Ned) 2,20, 4. Tomas Janku (Tsj), Buss (Dui) 2,20, 6 Svato- slav(Tsj) 2,20, 7 Sposob (Pol) 2,15. Groep 2 1. Holm (Zwe). Gabella (Fra) 2,20, 3. Fomen- ko (Rus) 2,20, 4. Jan Janku (Tsj) 2,20, 5. Ta- lotti (Ita) 2,20, 6. Walenanczyk (Pol), Frosen (Fin), Bettinelli (Ita) 2,15. Vrouwen. 10.000 m, finale: 1. Radcliffe (GBr) 30.01,09 (Europees record), 2. O'Sullivan (Ier) 30.47,59, 3. Biktatsjeva (Rus) 31.04,00, 4 Botezan (Roe) 31.13,96, 5. Prokopcuka (Let) 31.17,72, 6. Jevtic (Joe) 31 47,82. 7. Tomex- cu-Dita (Roe) 31.53,61, 8 Haugen (Noo) 31.57,02. Discuswerpen, geplaatst voor finale: 1 Vogoli (Gn) 61,94 meter. 2. Pospisilova (Tsj) 61,93, 3. Kelesidou (Gri) 61,18, 4. Abatzi (Gri) 61,03, 5. Wisnievska (Pol) 60,40, 6. Machado (Por) 59,53, 7. Rackova (Tsj) 58,92 8. Sado- va (Rus) 58,44, 9 Wyocka (Pol) 58,24, 10. Tucholke (Dui) 56,63, 11 Newman (GBr) 56,57,12. Michon (Fra) 56,56. Verspringen, beste twaalf naar finale: Groep A: 1 Kotova (Rus) 6,50 meter, 2. Rubljova (Rus) 6,45, 3. Pilatou (Gri) 6,43, 4. Schulte (Dui) 6,42, 5 Drechsler (Dui) 6,41, 6. Gotovska (Let) 6,35, 7. Gomes (Por) 6,33. Groep 8: 1 Johnson (GBr) 6,60. 2. Tünde (Hon) 6,59, 3. Montaner (Spa) 6,43, 4. Jordanova (Bul) 6,35, 5. Zagacka (Pol) 6,31 Speerwerpen, beste twaalf naar finale: Groep A: 1. Nerius (Dui) 60,27 meter, 2. Ingber(Fin) 59,60, 3. Tsiolakoudi (Gri) 58,51, 4. Schiko- lenko (Rus) 55,99, 5. Szabo (Hon) 55,30. Groep 8:1. Manjani (Gri) 61,09, 2. Moldovan (Roe) 58,90, 3 Morgan (GBr) 56,90, 4 Kolk- kala (Fin) 56,01, 5. Huhtaniemi (Fin) 55,69, 6. Marin (Ita) 55,52, 7. Kozarenoka (Let) 55,20. TENNIS Cincinnati. Masters-Series, mannen, 3 miljoen Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Novak (Tsj) 6-4 6-4, Rusedski (GBr) - Safin (Rus/2) 7-6 6-2, Blake (VSt) - Pavel (Roe) 6-4 7-6, Enqvist (Zwe) - Koubek (Oos) 6-4 6-0, Lee (ZKo) - Ulihrach (Tsj) 6-3 7-5, Robredo (Spa) - Martin (VSt) 4-6 6-4 7-6. Gonzalez (Chl) - Clement (Fra) 6-4 6-2, Coria (Arg) - Chela (Arg) 6-3 6- 4. Chang (VSt) - Haas (Dui) 6-3 6-2, Henman (GBr/4) - Kuerten (Bra) 6-3 6-4. Hrbaty (Slw) - Grosjean (Fra/11) 6-3 3-6 6-4, Arthurs (Aus) - Okun (Isr) 6-3 7-6. Roddick (VSt/12) - Kra- tochvil (Zwi) 6-3 6-3, Hewitt (Aus/1) - Ginepri (VSt) 6-0 6-0. Rios (Chl) - Gaudio (Arg) 6-3 6- 2, Nieminen (Fin) - Nalbandian (Arg/14) 3-6 6-3 6-4, Vicente (Spa) - Morrison (VSt) 6-4 6- 1. Ferrero (Spa/8) - Delgado (Par) 7-6 6-1, Dent (VSt) - Johansson (Zwe/9) 6-4 6-3, Moya (Spa/16)- Saulnier (Fra) 6-3 6-3. Manhattan Beach. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Husarova (Slw) - Serna (Spa) 4-6 6-1 6-3. Tweede ronde: Srebotnik (Slw) - Clus ters (Bel) 6-4 2-6 6-4, Toeljaganoya (0ez) - Serra Zanetti (Ita) 3-6 6-3 7-5. Tweede ronde: Grande (Ita) - Maleeva (Bul/9) 4-6 6-0 6-3, Pa- nova (Rus/13) - Tu (VSt) 6-2 6-4, Sugiyama (Jap) - Nagyova (Slw) 6-4 6-3. Tweede ronde: Rubin (VSt/12) - Irvin (VSt) 6-1 3-6 6-2. Helsinki. Vrouwen, 140.000 euro. Eerste ronde: Sucha (Slw/5) - Ondraskova (Tsj) 6-0 6-0, Koeznetsova (Rus) - Montolio (Spa) 6- 2 6-3, Garcia (Spa) - Ma|ol. (Kro/2) 6-2 6-2, Barna (Dui) - Marosi (Hon) 6-2 6-2, Wartusch (Oos) - Torrens Valero (Spa) 7-6 6-3, Farina Elia (Ita) - Cervanova (Slw), Mandula (Hon) - Laine (Fin) 6-2 6-2. Sanchez (Spa/3) - Wolf- brandt (Zwe) 6-1 6-2, Matevzic (Slv) - Kleinova -<Tsj) 6-3 5-7 6-4. Perebijms (Oek) - Diaz-Oliva (Arg) 6-16-1. WIELRENNEN Florange. Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Derde etappe, Charleville-Mézières - Florange- Val de Fensch: 1. Zabirova (Rus) 154 km in 3 43.58 (41,470 km/u), 2 Slioessareva (Rus) 0.05, 3 Stahoerskaja (WRu), 4. Cappellotto (Ita), 5. Zijlaard-Van Moorsel (Ned), 6. Schlei cher (Dui), 7. Parente (Ita), 8. Ljungskog (Zwe) 9. Matusiak (Ita), 10. Oki (Jap), 11 Mel chers. 39. Ghita Beltman 1.41, 41 Grimberg, 51. Mansveld, 52. Rombouts, 53. Chantal Beltman, 64. Brunen, 66. Linthorst, 71. Vink. 79. Mos 2.34, 88. Van der Zee 4.57, 91 Van Alebeek, 96 Doedee 6.09. door Arjen Vos SCOREBORD André Ooijer in duel met Michael Preetz van Hertha BSC. Foto: Reuters/Paul Vreeker eindhoven - Heel veel zorgen over de opstelling lijkt Guus Hiddink niet meer te hebben. Gisteravond speelde een ver trouwd elftal de laatste wedstrijd van de voorbereiding tegen het Duitse Hertha BSC. De trainer van PSV stelde in zijn basiself geen enkele nieuweling op. Maar vertrouwd of niet, de Schwung zit er nog niet in. Ge scoord werd er niet: 0-0. Op basis van de voorbereiding is de opstelling van gisteren vrij lo gisch. In verdedigend opzicht zit het behoorlijk in elkaar met Bo- gelund en Bouma op de flanken en Ooijer en Hofland in het cen trum. De tandem Vogel-Van Bommel is al jaren een zeker- heidje op het middenveld, Rom- medahl heeft op rechts op dit moment weinig concurrentie. Op links speelde gisteren Gak- hokidze, maar voor die plaats 1

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17