DUIN BOLLENSTREEK Zwembad minstens zes weken gesloten Valachy Maduro wil vooral vertrouwen Rijnsburgse Boys slaat grond van buurman Van Duijn af Neem een proefabonnementTF WEKEN VOOR 22 00 BEL 071-5128030 Politie rekent inbreker in Insluiper gepakt met buit bij zich Auto over de kop bij Sassenheim DUIVEN Bloemschikken met z'n honderdzestigen Noordwijkeri vrije voeten rL mishandeling Jongerenwerk Noordwijk heeft een ervaren duizendpoot erbij ANNO 1977 woensdag 7 AUGUSTUS 2Cfm lisse - Drie mannen die, zodra ze een politiewagen zagen, spullen op de grond gooiden en wegrenden, wekten vannacht de argwaan van agenten. Rond half drie zag de politie hen op de Meer en Houtstraat in Lisse. Twee van de vluchters verdwe nen in de nacht, een 33-jarige Amsterdammer kon wel wor den aangehouden. De wegge gooide spullen waren videoca mera's en laptops, afkomstig van een inbraak in Blokhuis. Het glas van de voorpui van een bedrijf was daar ingegooid. De politie vond er ook een in Lisse gestolen motorfiets, waarvan de motor nog draaide. rijnsburg - Dankzij getuigen die een signalement hadden ge geven kon een insluiper giste ren door de politie worden aan gehouden. Rond het middag uur werd uit een woning aan de Lupine in Rijnsburg een video recorder gestolen. Politie-agen- ten die naar de insluiper uitke ken, zagen de man, een 22-jari- ge Katwijker, langsrijden. Hij bleek de video onder zijn jas te hebben en is ingesloten. sassenheim - Met klachten aan nek en rug is een 28-jarige Lei- denaar overgebracht naar het LUMC. Gisterochtend raakte hij door nog onbekende oorzaak op de rijksweg A44 de macht over het stuur kwijt, bij het ne men van de afrit Sassenheim Voorhout-Oosthout. De auto sloeg enkele keren over de kop. De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Hensies. De uitslag van de wedvlucht is: P.V. Blauwkras P. de Mooy: 1, 2, 8; Straathof v.d. Berg: 3, 4; P. Landesbergen: 5, 6; G. v.d. Blom: 7, 9, 10. P.V. Leiderdorp W. van Oosten: 1, 2, 3, 5; comb. J. Hartevelt: 4; W. de Roode: 6, 7, 8; E. Broug: 9, 10. P.V. De Rijnklievers Comb. v.d. Poel/Kooy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. rijnsburg - Rijnsburgse Boys zit in ruimtenood. De voetbalclub groeit op sportpark Middelmors uit haar jasje en heeft dringend nieuwe kleedkamers nodig en - iets minder dringend - een nieuw veld. Maar ruimte voor een veld, die Rijnsburgse Boys werd aangeboden door de buur man, heeft de club niet aange nomen. „Vreemd", vindt de be treffende buurman, Cor van Duijn. Het gaat om een lap grond naast de ijsbaan. Vijfduizend vierkante meter, voldoende voor een voet balveld. Van Duijn had dat aan gekocht, maar: „In de huidige economische tijd kun je daar geen bloemen op gaan telen. Dus heb ik het eerst met gras in gezaaid. Ze mochten het best van me gebruiken, terwijl de herinrichtingsplannen voor h^t sportpark worden opgesteld." Rijnsburgse Boys sloeg dat aan bod af. Heel hartelijk bedankt, het was een mooie geste van de buurman, zegt voorzitter Cees Driebergen. „We hebben een paar experts ernaar laten kijken, maar het is niet geschikt om vel den op aan te leggen." Dat ver baast Van Duijn. „Kinderen kunnen daar prima op spelen", zegt hij. Driebergen: „Da's teel grond. Je kunt ook niet voetbal len op het strand... Voor een goed voetbalveld is een andere bodemsoort nodig. Trouwens, velden hebben ook niet de hoogste prioriteit, we hebben harder nieuwe kleedkamers no dig." De gesprekken tussen Rijns burgse Boys en de gemeente over herinrichting van Middel- mors gaan dus voorlopig nog even door. De voetbalvereniging is teleurgesteld in de traagheid waarmee dat gebeurt. Van Duijn niet „Als sponsor van Rijns burgse Boys zeg ik: het is terecht dat de gemeente voorzichtig met d'r geld omgaat. Je kunt niet zomaar met miljoenen strooien. En je krijgt nu eenmaal niet alles wat je vraagt. Met een beetje inventiviteit kun je van al les bereiken, dus als buurman met wat grond dacht ik, mis schien hebben zij er nog wat aan. Maar als ze het niet willen, ook best. Cor van Duijn is niet boos hoor, dan houdt-ie de grond gewoon zelf." door Roza van der Veer vervolg van voorpagina noordwijkerhout - Het Noord- wijkerhoutse zwembad De Schelft gaat of zes weken in no vember en december dicht of in de zomer van 2003. Aan het ein de van deze maand wordt duide lijk voor welke periode wordt ge kozen om het plafond te herstel len. Onderzoek door TNO heeft uitgewezen dat er op dit moment geen accuut gevaar is voor de ge bruikers van het zwembad. Uit stel tot de zomer is zonder enig risico, verzekert het zwembad- management. Volgen J. Adrichem, algemeen manager van Sportpleasure De Schelft, is de keuze voor novem ber/december vervelend voor de zwemlessers en de zwemver enigingen. „Maar voor ons is het goedkoper om in die periode het bad te sluiten. In de zomer zijn de vaste gebruikers minder de dupe maar kost het veel meer inkomsten. Als ik vandaag in het zwembad kijk, is het echt mud- jevoL Dat mis je volgend jaar zo mer", aldus Adrichem. Het Noordwijkerhoutse zwem bad De Schelft moet een paar weken sluiten voor werkzaam heden aan het plafond. De ha ken waaraan de boven het hou ten schrootjesplafond geplaatste luchtbehandelingskasten han gen, zijn verroest. Op termijn bestaat de kans dat ze afbreken en de kasten met plafond en al naar beneden komen zetten. De haken worden nu vervangen voordat ze echt gevaar kunnen opleveren. De haken waar het in het Noordwijkerhoutse zwembad om gaat, zijn twaalf jaar geleden geplaatst Met de bedoeling om jarenlang mee te gaan want het ophangingssysteem is van roest vrij staal. .Alleen blijkt roestvrij staal onder bepaalde omstan digheden toch te kunnen roes ten, corroderen zoals ze dat net jes noemen", aldus zwembad manager Adrichem. „De combi natie van hete lucht, vocht en chloor zorgt daarvoor." De manager werd op het gevaar gewezen nadat in twee Neder landse zwembaden de plafonds letterlijk naar beneden kwamen zetten. In beide gevallen vielen geen slachtoffers. Een keer brak de boel af in de nacht en een keer tijdens een stil uur. In bei de gevallen ging het niet hele maal om exact dezelfde con structie als in Noordwijkerhout In Steenwijk bijvoorbeeld waren de luchtbehandelingskasten veel zwaarder dan in Noordwij kerhout en was ook een deel van het plafond en dak van het roestvrije staal gemaakt. Wat de vervanging van de op hanging, waarvoor eerst het hele zwembad leeg moet en het hou ten schrootjesplafond wordt weggehaald, kost is nog niet duidelijk. Op dit moment liggen op het gemeentehuis verschil lende offertes van bedrijven om de werkzaamheden te verrich ten. „Maar het is niet goed koop", aldus Adrichem. Op het gemeentehuis wordt nog onder zocht of de kosten kunnen wor den verhaald op het bedrijf dat de luchtbehandelingskasten twaalf jaar geleden heeft opge hangen. voorhout - Honderdzestig Voorhoutse kinderen hebben gisteren bloemen geschikt in een al dan niet zelf geverfd bloempotje. Dat was een van de activiteiten van de Stichting Jeugdraad Voorhout die bijna de hele zomervakantie in touw is om de Voorhoutse kinderen bezig te houden. Met creatie ve activiteiten als knutselen, sieraden maken maar ook midgetgolf, bowlen en een dagje naar de Lin- neaushof in Bennebroek. „En iedere keer weer is het gigantisch druk", vertelt D. Duijnisveld, die sa men met vele vrijwilligers het programma bedenkt en uitvoert. Ze overweegt volgend jaar een maxi mumaantal deelnemers in te stellen. „Met honderd kinderen is het vol en wie het eerst komt, het eerst maalt." Ondanks het feit dat er gisterochtend 143 en 's middags 160 kinderen in De Spelewey aan de Breugelhof waren, verliep het bloemschikken pro bleemloos. Duijnisveld: „Er zijn echte kunstwerken gemaakt. De kinderen zijn heel serieus bezig ge weest." Volgende week gaan de Voorhoutse kinde ren hutten bouwen op het ijsbaanterrein. Foto: Dick Hogewoning door persbureau Cerberus "j den haag/noordwijk - Et jarige man uit Noordwijk i thuis bij zijn vriendin. Twt ken geleden hoorde hij i Haagse rechtbank nog ee:J straf van twee jaar, waarv; half jaar voorwaardelijk, zich eisen, omdat hij zijn din zou hebben proberen moorden. Maar de reel t achtte poging tot doodsla^ bewezen en legde een s straf op. I( De vriendin alarmeerde n januari in paniek de poli verklaarde dat haar vrient c na een ruzie had probe 0 wurgen. Hij zou haar kee^ ben dichtgeknepen, een in haar gezicht hebben g en haar hebben gestoke^t een fruitmesje. Later veranderde haar vers c het verhaal en beweerde L ze schromelijk had overdue De relatie zou zwaar onde|{ hebben gestaan, omdat c dachte veel te veel dronk die dag had hij weer te v<1 Ze kregen ruzie en schreei naar elkaar. In bed zou d aan haar haar hebben geti v en zijn hand voor haar hebben gehouden om hj schreeuw te stoppen. Hij zou ook het fruitmes de vloer hebben opgeraafe vrouw raakte volgens eigei, gen gewond omdat zeg vriend wilde wegduwen, Noordwijker zou haar nij pres hebben gestoken. Aanklager R. Steen ge), twee weken geleden de j versie van het verhaal. Ag, hadden haar volgens hei^ getroffen met snijwonden|< de striemen in haar hals. fl ook al eens proces-verbaa opmaken wegens meines 1 de waarheid boven tafel gen. Steen twijfelde aan de t versie van het verhaal om man en de vrouw inn niets liever willen dan w elkaar zijn. De rechtbank legde uitei een celstraf van 360 waarvan 172 dagen voorw' lijk op. Deze celstraf is lang als het voorarrest V man heeft geduurd. Ook moet de man een we van honderd uur uitvoer in contact met de recla: blijven. uit de Leidsch DagbladARCHIIiYIilV ANNO 1902 Donderdag 7 Augustus LEIDEN - Een zeer groot aantal stadgenooten maak te gisteravond gebruik van de gelegenheid om de bloeiende Cereus grandiflorus - Koningin van den nacht in den Hortus alhier te bezichtigen. Het getal bezoekers wordt op ruim 3000 geschat, wel driemaal zooveel als in andere jaren. Aangezien de directie meende niet op zooveel belangstelling te behoeven te rekenen, waren geen maatregelen geno men om vrije circulatie bij de plant mogelijk te ken. Toch zullen zeker slechts weinigen bij het van de fraaie bloemen hun gang naar den Horti hebben betreurd. Aan hen, die nog niet in de g< genheid waren de plantte zien, zij gemeld, dat binnen eenige dagen wederom enkele bloemen len openen, waarvan ook weder in ons blad ken zal worden gegeven, en dat dan voor een anders ze van opstellen zal worden zorg gedragen. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar1 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t-n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507,2003 PA Ha onder vermelding van Lddsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie var Leidsch Dagblad. Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. door Anton Diedrich noordwijk - Je ziet het niet aan hem af. Valachy Maduro is 48, de nieuwe jongerenwerker in Noordwijk. „Jongerenopbouw- werker", zegt hij zelf. „Het enige probleem is: als je iets wilt op bouwen, moet je stenen heb ben. En die zijn er niet. In Noordwijk is niks voor jonge ren." In de nieuwe ruimte van het jongerenwerk, de voormalige Willibrordmavo - ingang achter aan het schoolplein aan de Van Panhuysstraat - bereiden Ma duro en collega's Marlijn Groen en Roel van Duijn zich voor op de knutselmiddag voor kinde ren. Dit is de jongste groep waar zij voor moeten zorgen, samen met coördinator Anja Müller. En de ruimte is daar prima geschikt voor, afgezien van het kleine ge brek aan tafeltjes. Ook de tiener groep, grofweg 12- tot 16-jari- gen, kan daar terecht. En voor de oudere jongeren? „Nog steeds niks", zeggen Groen en Maduro in koor. Al een hele tijd het grootste probleem in Noordwijk. Maduro is in maart begonnen in de badplaats. Hij komt uit het jongerenwerk in Den Haag, waar hij zeventien jaar geleden begon als vrijwilliger in een randgroepjongerenproject. En dan nu zo'n slaperig, autoch toon dorpje als Noordwijk - ver geleken bij Den Haag dan? „Ik heb daar veel met allochtonen gewerkt, in heel Den Haag. Schilderswijk, Zuid. Ik wilde wel eens iets anders", zegt Maduro. Het is ook wel iets anders: wat hem opviel was een klein racis tisch trekje aan de Noordwijkse jongeren. Er zijn ook nauwelijks anderskleurigen. Een van de eerste dingen die Maduro deed was een uitnodiging aannemen van zijn ex-collega's in Den Haag, om met een groep Noord wijkse jongeren mee te doen aan een voetbaltoernooi. Zeven Haagse ploegen, nauwelijks een blank gezicht. „We zijn derde Zaterdag 6 augustus ALPHEN AAN DEN RIJN-Als de gemeente zijn in stemming met de plannen betuigt, is Alphen aan den Rijn op 1 oktober van dit jaar een tweede ten- nishal rijker. Die tennishal zal dan worden ingericht in een grote hal op het terrein van de voormalige scheepswerf de Vooruitgang aan de Steekterweg. De mensen achter de plannen zijn Wim van der Ziel en Arie van der Roest, eigenaren van Koppes Onroe rend Goed. De door hen op te zetten en te exploite ren tennisbaan heeft echter met dat bedrijf niets te maken. Wim van der Ziel: "Nee, dit is puur een par ticulier initiatief van ons. We zijn zelf vrij enthousi aste tennissers en 's winters hadden we altijd vrij veel moeite om eens een uurtje te krijgen in de ten- nisballon aan de Nieuwe Sloot. We gingen wel eens naar Lisse en Sassenheim om een balletje te kunnen slaan. We vonden eigenlijk, dat er in Alphen best een tweede accommodatie bij zou kunnen". Toen de hal van de voormalige scheepswerf de uitgang aan de Steekterweg te huur werd aangc den door nieuwe eigenaar Oliehandel Verschuu Zn. vatten Van der Ziel en Van der Roest het pli om de mogelijkheden te onderzoeken om in di^ een tennisaccommodatie te gaan exploiteren. der Ziel: "We hebben contact opgenomen met gemeentebestuur en naar mijn indruk zijn de p nen daar niet slecht ontvangen. Alleen moet be ken worden of het formeel allemaal wel kan, va het voorbehoud. Honderd procent zekerheid over het doorgaan plannen is er dus nog niet, rnaar het belet de bi ondernemende Alphenaren niet om voortvarem werken aan de eventuele realisering van de ten hal. Een hal overigens die niet exclusief voor te alleen gebruikt hoeft te worden, want de initial mers willen hun ruimte eventueel ook verhuren mensen die willen komen badmintonspelen of leyballen. Roel van Duijn, Marlijn Groen en Valachy Maduro (v.l.n.r.) in het nieuwe onderkomen van het jongeren werk. Foto: Dick Hogewoning geworden", zegt Maduro trots. „En nog belangrijker: we heb ben de sportiviteitsprijs gewon nen. Dan zeg ik: zie je wel, je kunt echt wat met die jongens. Ook al worden ze hier be schouwd als probleemgeval len." Opvoeder Begrijp hem goed; de jongeren zijn zeker geen lieverdjes. Hij ziet zijn taak een beetje als op voeder, het langzaam bijbren gen van normen en waarden, maar op een manier die ze niet wegjaagt. Het is beter als ze iets horen van iemand die ze be grijpt. „Het belangrijkste is ver trouwen opbouwen. Dat kost tijd. Daar moet je in investeren. De jongeren moeten naar ons toe kunnen komen, en zeker kunnen weten dat we niets ver tellen aan hun ouders of aan de politie", zegt Maduro. „Iemand die een biertje met ze drinkt, een jointje met ze rookt." De hangjongeren, die vormen het grootste probleem in Noordwijk. De klachten over overlast komen vrijwel dagelijks binnen bij de politie. Maduro: „Als bij een trapveldje jongens voetballen, dan heeft daar een buurtbewoner 'overlast' van. Maar dat ding héét zelfs een trapveldje. Verwachten ze dan dat die jongens gaan pingpon gen?" Groen: „En wat kunnen wij doen? We kunnen met ze praten, maar niet gaan preken. We zijn geen politie, we kunnen ze ook luks verbieden. We kun nen ze doorverwijzen naar het jeugdcentrum. En dat is er dus niet." Maar, benadrukt Groen, het jeugd- en jongerenwerk is er niet alleen voor de probleemge vallen. Bijna 25 procent van de bevolking van Noordwijk is tus sen de 5 en de 23 jaar. „Dat zijn heel veel mensen die we wat moeten bieden." De groep van onder de 12 die wel eens bin nenkomt in de Willibrord be staat uit ongeveer 160 kinderen. De 12 tot 16-groep zijn er zo'n 140. Dat zijn er veel, zeker om dat Noordwijk maar twee men sen ervoor in dienst heeft. „Mar lijn en ik zijn geen duizendpo ten", zegt Maduro. „We kunnen met onze vier handen, en met Anja en Roel, alleen maar bedie nen wie bij ons komt. En af en toe 'ambulanten', de straat op, de hangjongeren langs. Maar het is al druk genoeg. We doen alles door elkaar." Bouwen Hij praat als een repeteerge weer, snel, gedreven. Valachy Maduro lijkt geboren voor het jongerenwerk. „Dat ben ik ook", zegt hij. „Ik ben een echte jon gerenwerker, in hart en nieren. Ik weet wat ze doen, sommige dingen die de politie niet eens weet. Ik kan met ze praten, en ze weten hoe ver ze bij me kun nen gaan. Ik kan tegen ze zeg gen - niet 'je mag dat niet doen', maar 'ga er nou eens verstandig mee om'. En als ze wat flikken, dan zeg ik: 'Je moeder. Die is de gebeten hond. Die heeft er ver driet van. Die heeft het er moei lijk mee. Die doe jij dat aan'. Zo hebben ze het nog nooit beke ken." In de korte tijd dat hij het Noordwijkse team is komen ver sterken, heeft Maduro al genoeg ideeën opgedaan om te 'bou wen'. De jongeren kunnen nu elke woensdag sporten, in de sporthal. „Dat werkte in Den Haag ook uitstekend. En dan zeg ik: neem je biertje maar mee, daar kun je toch niet mee rennen. Geef ze wat te doen." En hij zag een jongen van 17 met twee vrienden op straat aan een brommer sleutelen, dus probeert hij bij de gemeente twee containers los te krijgen waar dat kan. „Bijna allemaal hebben ze een brommer of scooter. Laat ze maar klussen, en laat ze hun eigen gereed schap maar bijhouden. Maduro is alles behalve een gei- tenwollensokkentype. Anders, zegt hij, houd je het niet vol. En toch is hij geschrokken toen hij in Noordwijk kwam. Niet alleen van het gebrek aan faciliteiten. „In Noordwijk wordt door jon geren ontzettend veel gedron ken, geslikt, geblowd. Echt ont zettend veel. Door 13-, 14-, 15-, 16-jarigen. Dat moeten we lang zaam ombuigen, en daar zijn we mee bezig." Vrijdag vertrekt hij met een groep 'zestien-minners' naar de Ardennen. Een weekend survivallen. „Ze denken dat ze gaan vakantievieren, feesten, een beetje drinken, een beetje blowen", zegt Maduro. „Maar dat hebben ze dus mooi mis. We gaan daarheen om ze hun grens te leren kennen, we gaan daarheen voor teambuilding. En ze komen uitgeput terug, dat geef ik je op een briefje. Maar wel een ervaring rijker." LEIDEN - Volgens Melbi Raboen zal LFC nog een aantal forse mentale klappen nodig hebben voordat de ploeg klaar is voor de tweede klas se competitie. De trai ner barstte in een lange klaagzang uit nadat hij de prestaties van zijn selectie had aan schouwd in de erewed- strijd tegen het Leids (stads)elftal. In een on overzichtelijk treffen werd het team van de 70-jarige dub 'wegge- dold' met 5-10. Foto: Archief Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14