LEIDEN REGIO Alkemade: bemiddelaar voor villa's 5 'Alszij zich schrapzetten kraakt het Ik kan toch moeilijk in de sloot gaan zwemmen?' Recreatiedag bij Klinkenbergerplas Waterleiding lek, geen reparateur te vinden telskatepark jfjpwetering >ken been Retswedstrijd met jlicijnen weg 3nti fietst voor Zonnebloem ntjesactie oud geld fö Gemeente zoekt oplossing voor conflict Touwtrekkers van Gelderswoude pakken de draad weer op Duizenden handtekeningen voor behoud van natuurbad Aarweide ering - De skaters in fetering en omgeving a nog even wachten op keuwe skatepark. De ge le Alkemade had aange- i dat het skatepark deze p op het Hertogspark zou ii neergezet, maar dat jet in verband met de heden aan het naast- ii parkeerterrein. De ska- jefien worden begin okto- blaatst. Kort daarna volgt jstelijke opening. arendsveen - Bij een dstrijdje heeft een tienja- figen een gebroken been pen. Hij maakte met de i het gezin een vakantie- ht in Roelofarendsveen. Aderweg besloten de drie ren een wedstrijdje te ii wie het hardst kon fiet- irbij ging de tienjarige h onderuit. De jongen is ibracht naar het LUMC. den rijn - Een 34- Iphenaar is behalve zijn ik gevaarlijke medicijnen - jeraakt. Hij ontdekte dins- Idag dat zijn fiets was ge- bij een supermarkt aan lastraat. In de fietstas ten medicijnen (methot- tegen leukemie, die met or kinderen gevaarlijk cen retard en folium- aan den rijn - De Al- e Toerclub Avanti gaat op 11 dag 21 en donderdag 22 d us fietsen voor De Zon- w im. De Zonnebloem zet voor het welzijn van de en ouderen in Neder- e )it gebeurt door middel lisbezoek en andere acti- Tijdens deze fietstwee- 3>'zijn er fietstochten van ;er 30 kilometer door het -e e Hart. De start is bij het v bouw van Avanti aan de g' maalweg in Alphen aan "a jn. aan den rijn - De jaar- nuntjesactie in Alphen in Rijn gaat ook in het jaar van de euro door. 12 september gaan 7.000 gen langs de deuren om J in driehoekig doosje geld unelen voor het lepra- Het is mogelijk om ook ;eld te geven van voor de ing van de euro. Jan tekenaar van de strip Jan, n i de kinderen, geeft om jl ïur het officiële start- voor de actie in basis- De Wereldwijzer aan De vVereld 59 in Alphen. donderdag 1 augustus 20o2 - door Janneke Dijke roelofarendsveen - De gemeen te Alkemade wil een bemidde lingspoging doen om een einde te maken aan het juridische ge touwtrek rond de recreatiewo ningen aan de Wijde Aa. De be trokken partijen lijken te willen meewerken aan deze poging. Op dit moment lopen er twee bodemprocedures bij de recht bank in Den Haag. De initiatief nemers zijn de Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening en de Vereniging tot behoud Veender- polder en Wijde Aa. Zowel de inspecteur als de vereniging hoopt met een juridische proce dure twee eerdere uitspraken van de rechter ongedaan te ma ken. Die besloot toen dat archi tect J. van Rijn 76 recreatievilla's mag bouwen op zijn land langs de Wijde Aa in Roelofarends veen. De inspectie en de vereni ging zijn daar fel tegen, omdat zij een afkeer hebben van be bouwing in het open gebied van het Groene Hart. Volgens de rechter en de ge meente Alkemade mag Van Rijn wel bouwen, omdat die moge lijkheid in het bestemmingsplan besloten ligt. Met de twee ge rechtelijke uitspraken en een bouwvergunning van de ge meente op zak is Van Rijn in middels begonnen met de bouw. Alkemade kiest voor bemidde ling omdat dat een hoop tijd en geld kan schelen. Dit gebeurt mede op aandringen van Niko van Brussel, fractievoorzitter van Mooi Alkemade. „Via me diation (Engels voor bemidde ling) kunnen we ingewikkelde procedures voorkomen", aldus wethouder Frans Schoonder- woerd (PvdA). Wat de gemeente precies van de bemiddelingspo ging verwacht, kan hij niet zeg gen. Hij kan zich wel voorstellen dat de diverse partijen bereid moeten zijn water bij de wijn te doen. Architect Van Rijn reageert voorzichtig. „Ik kan me voor stellen dat er voor een vorm als mediation gekozen wordt. Ik sta niet te trappelen, want ik ben al aan het bouwen." Hij ziet met vertrouwen de bodemprocedure tegemoet. „Ik ben door het ge vecht heen." Toch kan hij zich voorstellen dat een bemidde lingspoging nut heeft, namelijk om de procedures te stoppen. „Misschien is het een mogelijk heid om zinloze energie om te zetten in positieve energie: ver betering van de kwaliteit van de Veenderpolder en andere recre atiegebieden in de gemeente." Mocht er bemiddeld worden, dan neemt Van Rijns jurist Thunnissen deel aan de ge sprekken namens de architect. De Inspecteur van de Ruimtelij ke Ordening doet vermoedelijk mee, laat een woordvoerder van het ministerie van vrom weten. „De inspecteur wil altijd pra ten." De Vereniging tot behoud Veenderpolder en Wijde Aa moet zich er nog over beraden, meldt voorzitter W. van Veen. „Waar ga je dan over praten? Ga je bijvoorbeeld onderhandelen over het aantal huizen? Wij wil len geen enkel huis, en ik ver wacht niet dat Van Rijn tevreden is met veertig huizen." Het team van Gelderswoude eendrachtig aan het touw. Foto: Taco van der Eb door Tim Brouwer de Koning oegstgeest - Veel spelletjes en een muziek- en theatervoor stelling staan zondag 11 au gustus op het programma van de jaarlijkse recreatiedag bij de Klinkenbergerpias in Oegst geest. De muziek- en theater voorstelling 'Op zoek naar le vend water' is bedoeld voor peuters, kleuters en volwasse nen. Er zijn voorstellingen om 13.30 en 15.15 uur. Jonge kinderen kunnen de hele dag meedoen aan een spelcircuit met onder meer een springkussen. Voor de wat oudere kinderen staan een vliegtuigbaan, een klauter- helling en een bungyrun klaar. De recreatiedag begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. koudekerk aan den run - Gelderswoude is een vrucht bare voedingsbodem voor sterke touwtrekkers. Dat bleek gisteravond bij wedstrijden in Koudekerk aan den Rijn, waar de ploeg uit de buurtschap bij Zoeterwoude het opnam tegen de sterkste achttallen van Nederland. De lokale helden, overigens met slechts één Gelders- woudenaar aan het touw, zetten met wisselend succes hun hakken in de klei van het Latexfaltterrein aan de Hoogewaard. Drie dagen voor Trekkertrek Familiedag met al zijn gemotoriseerde landbouwvoertuigen lieten de gespierde touwtrekkers zien dat zij één hechte fami lie zijn. „Als zij zich schrapzetten dan hoor je het gras kraken." De in rode shirts gehulde reuzen roepen om het hardst dat hun postuur er niet toe doet. Alleen ankerman Hans van Nieuwenhuizen, die als een rots in de branding achter zijn teamgenoten staat, moet per se uit de kluiten gewassen zijn. Hij bezwijkt pas als laatste onder de druk van de tegenstander. Reserve Peter Koevoet uit Voor schoten is bijna net zo groot, maar spreekt met diep ontzag over de kolos. „En het leuke is", zegt Koevoet op samenzweerderige toon, „dat zijn zus deel uitmaakt van het vrouwenteam Trek V (spreek uit: trekvee)." De vrouwen zijn gemiddeld een kop kleiner dan de mannen van Gelderswoude, maar zij winnen de ene na de andere tweekamp. Ooit ging het de mannen ook zo gemakkelijk af, maar dat was in de goede oude tijd. „Wij wonnen hier zelfs eens de hoofdprijs", zegt Koevoet met een mengeling van trots en spijt. „Maar ja, toen wa ren we tien jaar jonger. Daarna is de zaak wat ingezakt, bij de één vanwege het werk en bij de ander vanwege het gezin. Maar omdat we vrienden zijn, zijn we er nooit helemaal mee opgehouden. Nu zijn we, met een paar nieuwelingen erbij, weer compleet. Ik ben inmiddels 36, maar ik sta toch weer te popelen. Alleen hebben wij nog niet het niveau van bepaalde ploegen uit Noord-Hol land en Utrecht." Door een kleine blessure laat Koevoet de eerste kracht metingen aan zich voorbijgaan. „Maar ik val straks in voor mijn dorpsgenoot Peter Koot. Hij heeft net een bierweek met wat vrienden achter de rug. Dat gaat hem nog opbreken. Jammer, want hij is één van de fanatieks te van ons team. Hij is nog jong en moet nog wat zwaar der worden, maar ik vind hem een aanwinst" Koot is net als zijn broer Theo bereid om, zoals Koevoet het plastisch uitdrukt, een beetje dood te gaan tijdens het touwtrekken. „Het klinkt hard, maar anders ben je niet geschikt voor deze sport Lengte en gewicht doen minder ter zake. Kijk maar naar dat team van Veense Boys uit Veenendaal. Helemaal geen zwaargewichten, maar zij gaan wel mooi naar het wereldkampioenschap in Zuid-Afrika." Op het ritme van het Kabouter Ploplied dat onophou delijk uit de luidsprekers schalt slagen de trekkers van Gelderswoude erin gelijke tred te houden met de kam pioen van Nederland. Dat verrassende resultaat danken zij deels aan het enthousiasme van coach Jaap Verhoog, dag to >1 OW Kr obneS met Wim Zonneveld („Zonneveld met een Z") de enige Gelderswoudenaar van het gezelschap. De ccwich zweept het duizendkoppige publiek rond het vertrapte weiland op en die publieke bijval mist zijn uitwerking niet. iG De ploegnaam kozen de bevriende touwtrekkers, vari wie de kem al zeventien jaar bijeen is, omdat zij tvwee keer per week trainen op het land van Zonneveld. Dan gaat het er bloedserieus aan toe. „Wij drinken allemaal graag een pilsje", zegt Koevoet die zich nu beperkt tot water en sportdrank, „maar dat nemen we pas na af loop. Op een dag als vandaag gieren de zenuwen qps door de keel. Met eten houd ik er zelfs rekening meë dat ik niet te veel neem, want anders zit ik om de haverklap op de wc." En de trekkers hebben toch al weinig tijd, omdat zij in de voorrondes tegen zeven tegenstanders twee keer in actie moeten komen. Een nederlaag heeft niet méteeh fatale gevolgen, want vier van de acht teams gaan door naar de volgende ronde. Alleen de prestigestrijd tegen de streekgenoten uit het Hazerswoudse Spookverlaat wil Gelderswoude voor geen goud verliezen. „Die over winning hebben we alvast binnen", mompelt Koevoet tevreden als de rivalen van Samenwerking tot twee keer toe in het zand bijten. Uitslagen Eredivisie: 1. Valleitrekkers (Woudenberg), 2. 't Touwtje (Laren), 3. Veense Boys (Veenendaal), 5. Gelderswoude, 8. Samenwerking (Spookverlaat); vrouwen: 1. Machtige Meiden (advertentie) im Brouwer de Koning Op een hete dag kun je lurbad Aarweide over de en lopen. Op zomerse da- leken 1.500 bezoekers ver- gin de twee openluchtba- onder parasols op de lig- Toch bestaat de kans dat «mbad in Ter Aar over een Ivoorgoed de hekken sluit, md lijkt bereid veel geld te en in een eenvoudig bad (tig jaar geleden goed ge- ras, maar nu niet meer vol ui de eisen van de tijd. lien kunnen jeugdige ners de gemeentebestu- n Liemeer en vooral Ter og op andere gedachten ïn. Zij zetten aan beide ivan het zwembad aan de erweg een handtekenin- tie op touw, die jong en aar de pen deed grijpen, genjarige Alex van Iperen én van de gangmakers in veen. „Als Aarweide aat, moet ik volgend jaar n zwembad graven", zegt nnikend tussen de kleed- Zijn vriend Ramon van Deg, twee jaar jonger maar live kop groter, is serieu- )an moeten we maar naar bad De Hoorn." voor de trouwe klanten iarweide is het overdekte bad in Alphen aan den lauwelijks een alternatief. Blok uit Zevenhoven moet aan denken. Onder haar parasol aan de rand van ld legt zij uit wat haar be- Hoe druk het op zomerse dagen ook is in Aarweide, zonder financiële steun gaat het zwembad dicht. Foto: Wim Dijkman woog om haar handtekening te zetten onder de lijst die rond ging op basisschool De Zeven hof, waar Blok overblijfrnoeder is. „Ik kan toch moeilijk bij mij achter in de sloot gaan zwem men?", zegt zij grijnzend. „Aar weide ligt op fietsafstand, je kunt er desnoods voor een half uurtje terecht, de beheerders maken het hier gezellig en een abonnement kost niet zo veel. Bovendien ligt dit in een gebied dat bestemd is voor recreatie." Dat Aarweide een eenvoudig bad is, vindt zij geen enkel be zwaar. „Wie overdekt wil zwem men, moet maar naar Nieuw koop gaan. Ook de kinderen be valt het hier goed. Zelfs mijn zoon van achttien komt hier re gelmatig. Hij is op vakantie, an ders had je het hemzelf kunnen vragen." Het zwembadpersoneel is blij met de steunbetuigingen, maar heeft geen bemoeienis met de spontane handtekeningenactie. „Dat zou ook niet zo slim zijn geweest", zegt beheerder Lyna Cuperus, „want wij praten als commerciële partij mee over te toekomst van het zwembad. Maar natuurlijk doet die massa le steun ons goed. Twee kinde ren uit Langeraar, Maarten en Judith Keizer, zijn ermee begon nen. Daarna gingen ook in Lie meer kinderen langs de deuren. Er zijn duizenden handtekenin gen aan de burgemeesters aan geboden van inwoners die wil len dat Aarweide openblijft. Maar misschien leggen ze die wel in een kast. Ik geloof niet dat iedereen de ernst van de situatie inziet" Ook volgens Cuperus moet er wat gebeuren aan het bad, om dat de eisen voor veiligheid en hygiëne nu eenmaal hoger lig gen dan dertig jaar geleden. „Met zo'n glijbaan bijvoorbeeld is ogenschijnlijk niets mis, maar toch moeten we die veiliger ma ken. Als beheerders willen mijn man Henk en ik best ons steen tje bijdragen, als we maar weten hoe veel geld de gemeenten wil len steken in Aarweide. En wat gebeurt er met het schoolzwem men? Inmiddels is bekend dat wij de prijs van een zwemkaartje naar eigen inzicht verhogen. Maar je kunt de mensen toch ook niet het vel over de neus ha len." Terwijl Cuperus vanaf de uit kijktoren tussen de baden haar verhaal vertelt, hinkt een jonge tje met een bebloede teen haar kant op. De zoveelste pleister van de dag komt uit de verband- trommel. Het is duidelijk: wie prijs stelt op een eenvoudig openluchtzwembad, moet tegen een stootje kunnen. KRAS VOOR EXTRA KORTING! Kras nu voor éxtra korting bovenop de opruimingsprijs! Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 (afslag 6) tusse Rotterdam en Amsterdam. Bel voor meer info: 071 - 541 65 i gratis parkeren i MEUBELPLEIN #Y LEIDERDORP* EERSTE BUK OP T VERNIEUWDE MEUBELPLEIN! door Nancy Ubert oegstgeest - Als ze de hitte van zich af wil douchen, moet ze zich eerst in het klamme zweet werken om de hoofdkraan van de waterleiding los te beuken. Eenmaal fris gespoeld slaat ze met de pook de kraan weer dicht. Ondertussen staat de kruipruimte onder haar woning alweer blank. De Oegstgeestse A. Meyknecht is dat 'gemodder' zat. „Het is toch schandalig dat in deze tijd van het jaar geen aannemer te vinden is." Een week geleden ontdekte de 73-jarige bewoonster van een huurhuis aan de Endegeester- straatweg een fikse lekkage on der de vloer. De waterleiding buis is kapot. Het mankement valt niet onder de verantwoor delijkheid van het waterleiding bedrijf, maar is het probleem van de eigenaar van het pand. Meyknecht belde naar Kort Be lastingadviseurs Maatschap HCC, de Amsterdamse firma die haar woning beheert. „Maar ze kunnen me niet helpen. Ner gens een vakman te vinden die het probleem kan oplossen." De Oegstgeestse is boos. „Hét is toch krankzinnig dat je in de bouwvak geen hulp kunt krij gen? Het is dat ik nog kracht ge noeg heb om die roestige hoofd kraan open en dicht te doen. Maar eigenlijk is het een bela chelijke situatie. Ik wil kunnen douchen als ik daar in heb. Al is dat zes keer op een dag." Meyknecht durft de hoofdkraan niet open te laten staan omdat ze bang is last van vochtoveriast te krijgen. „En straks zak ik dOór de houten vloer heen omdat die begint te rotten." Bovendién is ze van mening dat waterverepil- ling een zonde is. Vanuit HCC Kort wordt gemeld dat het een hoogst vervelende situatie is. „Onze eigen aanne mer is op vakantie en daarmee is de ellende begonnen", aldus een medewerker. „Maar we ge ven de moed niet op, we blijven zoeken naar een vakman. Ondertussen blijft het behelpen voor Meyknecht. „Lastig hoor, ik kan niet eens normaal mijn handen wassen." Op het aan recht heeft ze nu standaard een emmertje water staan. „Ik ben helemaal terug in de tijd."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11