BINNENLAND Omvangrijke fraude met sofi-nummer Vacaturestop ministerie van justitie schokt vakbonden Verbijstering om oproep tot boycot foie gras getje verdrinkt ecreatieplas nnen vast voor eihormoon *d f: Onderzoek jeval Kenya jrwerkregeling 'en aangepast staties na nd in xtc-lab tuigbom aagse wijk geren maken en onveilig LPF: Bijlhout royeren in Zuid-Holland Roma-families Houten uitgezet COMMENTAAR Angst Levenslange celstraf voor Koerdische bendeleider Bio-tandartsen hopen op verbod van fluorpillen '"ïenverzwaring «belastingplan' 'Superwagens' Bovengemiddelde groei van aantal allochtonen Ik ga voor Edah!' ht - Een vier jaar oud jon- uit Utrecht is gistermid- erdronken in de recreatie- itrijkviertel in De Meem. ingetje was volgens de po en moment aan de aan- van de ouders ontsnapt, rd pas gevonden toen hij je tijd onder water lag. ichtoffertje werd op het ;etrokken en daar werd it hem te reanimeren. In ikenhuis bleek het kindje overleden. hoen - Drie mannen zit- sinds mei vast wegens het ran ampullen somatropi- n gevaarlijk groeihor- Het middel, dat in Ne- dse sportscholen wordt ideld, is aangetroffen bij lekingen in Delfzijl, Til- :n Breda. Dat heeft het ministerie Groningen en bekendgemaakt. De den stof is vermoedelijk ouwen afkomstig. zij ht - FNV Bondgenoten wil Arbeidsinspectie onder doet naar het ongeval dag in Kenya met een Nederlandse toeristen. nd, die dit gisteren be- naakte, signaleerde al eer- ït reisleiders soms onver- iord lang werken. „Ook in ival van het ongeluk in Ke- ras er sprake van veel te werktijden: de reisleidster ian haar tweede reis van eken bezig, terwijl er tus- eerste en tweede reis on- ende rustpauze zat", al- estuurder Westerhof. lui wi mg - Minister De Boer er) heeft in overleg met dihllega Kamp (VROM) een voor het vervoer van ;n iyerk met zeeschepen, die defagustus zou ingaan, aan- De% Dat gebeurde onder er%a scherpe kritiek vanuit ütvjtterdamse haven. Volgens Ikuwe regeling zou al het iaai rerk aan boord van een tM automatisch worden ge- neDdtot de zwaarste catego- Ieti ndat de etiketten vaak 'aai lopten. Maar uit nieuw na nateriaal komt naar voren :n- i [classificatie van vuur- jge$terk is verbeterd. MCE - De politie heeft drie jen en een vrouw aange- &n die ervan worden ver leen xtc-laboratorium in [euwse Kloetinge te heb- und. In de bunker waar lab was ondergebracht, 'e zaterdagmiddag een fcrand. Het Nederlands pisch Instituut onder- ii de hand van de aan- fen materialen hoe groot (ductie was. Een van de Ihten, een 42-jarige man hem die zaterdag in de jr aan het werk was, liep wonden op. lag - In de nieuwe Haag- iYpenburg is gisteren een jbom uit de Tweede doorlog aangetroffen. Het jtiel lag in de achtertuin n woning. Het Explosie- jfcruimingscommando ,e Engelse 40-ponder tot ~~ng gebracht. ic - Een groep van der- irtig jongeren heeft de :n tijd de Scheveningse iveilig gemaakt. Ze m op jachten en richten ;ens vernielingen aan. 'cogelen ze boten met De politie hield maan- fee jongens van 17 en 19 in. Zij waren betrokken 1 'aanval' op een boot. """""Isteren was een groep van len jongeren in de haven izig. Ze sprongen van de n zwommen van het ene niet kt andere havenhoofd. je ritij hinderden ze schepen. niet woensdag 31 JULI 2002 rotterdam/anp - De vier regio coördinatoren van de Lijst Pim Fortuyn in Zuid-Holland vinden dat Philomena Bijlhout geroy eerd moet worden als lid van de partij. Ze zullen dat aan het nieuwe bestuur van de LPF voorstellen wanneer dat later dit jaar wordt geïnstalleerd. Bijlhout trad enkele uren na haar beëdiging als LPF-staatsse- cretaris van emancipatie en fa miliezaken alweer af. Zij gaf toe dat zij, in tegenstelling tot wat zij eerder had verklaard, niet vóór de decembermoorden (1982) in Suriname uit de Volk smilitie van legerleider Bouterse was gestapt, maar pas vier maanden later. Volgens woordvoerder Mampaeij hebben de vier regio coördinatoren van de kieskring Leiden, Rotterdam, Dordrecht en Den Haag zich gisteravond gedistantieerd van Bijlhout. Hun mening wijkt daarmee af van de mening van de fractie in de Tweede Kamer. Overigens vin den de regiocoördinatoren ei genlijk dat Bijlhout zelf uit de LPF moet stappen en daarmee een toekomstige terugkeer in de Kamer onmogelijk maakt. De LPF-Zuid-Holland krijgt nog elke dag telefoontjes en e-mails van mensen die zich 'geschof feerd' voelen door het gedrag van Bijlhout, aldus Mampaeij. Diezelfde mensen zijn het er overigens ook niet mee eens dat zij wachtgeld incasseert. houten - De gemeente Houten heeft gisteren twee Roma-families met hun caravans naar parkeerplaats Slagmaat langs de snelweg A12 bij Bunnik gebracht. Rijkswaterstaat eist dat de families daar weer weg gaan uit veiligheidsoverwegingen. De provincie Utrecht en de betrokken gemeenten gaan morgen een oplossing zoeken voor de zigeuners. De families trekken al ruim twee jaar rond in de regio tussen de gemeenten Bunnik, Driebergen, Houten, Nieuwegein, Usselstein en Vianen. Overal worden ze na verloop van tijd op basis van de Algemene Plaatselijke Ver ordening uitgezet. Foto: ANP/Vincent Boon amsterdam/anp - Duizenden il legalen plegen fraude met sofi- nummers. Via sofi-nummers van overleden personen, geëmigreer de Nederlanders en teruggekeer de buitenlanders naar eigen land, weten illegalen toegang te krij gen tot de arbeidsmarkt en ge bruik te maken van allerlei socia le voorzieningen. Dat heeft het Uitvoeringsinsti tuut Werknemersverzekeringen (UWV) vandaag bevestigd. Het UWV, dat op 1 januari is ont staan uit een fusie met uitvoe ringsorganisaties als GAK, Ca dans en Uszo, heeft de afgelo pen twee jaar onderzoek gedaan naar de fraude in samenwerking met de arbeidsinspectie en be lastingdienst. Minimaal 7.995 illegalen met 13.000 verschillende dienstver banden blijken te werken met andersmans sofi-nummers. De duizenden illegale werknemers maken gebruik van slechts en kele honderden sofi-nummers. Er zijn 43 registratienummers voor sociale- en fiscale regelin gen ontdekt, waar 2.623 dienst verbanden aan werden verbon den door instanties als het UWV, de Belastingdienst en zie kenfondsverzekeraars. Volgens een woordvoerder van het UWV lijkt er sprake te zijn van 'een topje van de ijsberg'. Het uitvoeringsorgaan van werknemersverzekeringen als de WAO, WW en Ziektewet wil daarom uitgebreider onderzoek naar de fraude doen de komen de tijd. „Wat we nu hebben ge daan is toch meer steekproefge- wijs geweest", aldus de zegs man. Voor het UWV is het belangrijk dat fraude met sofi-nummers wordt bestreden, omdat het uit voeringsorgaan veel premiegel den misloopt door het gesjoe mel met de identiteitsbewijzen. Hoeveel de nu geconstateerde fraude het orgaan heeft gekost, kon de zegsman vanmorgen nog niet zeggen. den haag/gpd - Vakbonden van ambtenaren bij de overheid zijn verbijsterd over de vacaturestop die minister Donner van justitie gisteren heeft afgekondigd voor zijn departement. Donner wil be zuinigen op personeelskosten. Zijn kaasschaafmethode zet de kwaliteit van het werk echter on der druk, stelt AbvaKabo FNV. Volgens CNV Publieke Zaak gaat de minister overhaast te werk. De ondernemingsraad van Justi tie twijfelt over de juridische haalbaarheid van de vacature stop. Donner had de OR om ad vies moeten vragen maar heeft dat niet gedaan, aldus OR-voor- zitter Manders. De gezamenlijke ondernemingsraad van ambte naren bij het rijk is tegen een complete vacaturestop. Doordat er geen nieuwe mensen bij ko men, wordt de vergrijzing erger, aldus bestuurslid Jansens van het Platform Rijk Onderne mingsraden. Navraag leert dat men op ande re departementen al een 'selec tieve vacaturestop' hanteert, vooruitlopend op de exacte in vulling van de korting die zij moeten doorvoeren. Tijdens de formatieonderhandelingen heb ben CDA, LPF en WD afgespro ken dat de overheden de ko mende vier jaren fors moeten bezuinigen op personeel. Voor een bedrag van in totaal ruim 600 miljoen euro, waarvan ruim de helft door de ministeries zelf. Het is de bedoeling van de coa litie dat daarmee circa 8.000 ar beidsplaatsen verdwijnen. Zo dient Justitie de komende ka binetsperiode 38 miljoen euro te bezuinigen op het personeel. Behalve de vacaturestop heeft Donner ook verordonneerd dat er geen uitzendkrachten meer ingehuurd mogen worden. Wel kan het ministerie via externe bureaus adviezen blijven inwin nen en onderzoeken laten ver richten. Het personeel bij ge vangenissen, kinderbescher ming, Immigratie- en Naturali satiedienst, rechterlijke macht en openbaar ministerie valt bui ten de vacaturestop. CNV Publieke Zaak stelt dat Donner een verkeerde volgorde van werken heeft „De minister heeft nog geen enkel zicht op de taken die zijn departement moet gaan uitvoeren en begint nu al met hakken en snoeien", aldus CNV-woordvoerder De Geus. Hij vindt dat vice-premier Remkes (binnenlandse zaken) zich nadrukkelijker moet be moeien met de plannen van zijn collega's. Remkes is verantwoor delijk voor het personeelsbeleid van de overheid. Binnenlandse Zaken laat overigens de recla mespots die mensen moeten verleiden te gaan werken bij het rijk, gewoon doorlopen. Met de kortingen in het vooruit zicht is men op andere departe menten dan Justitie ook voor zichtig begonnen met uitvoeren ervan. Zo heeft het ministerie van volksgezondheid (bezuini ging van 9 miljoen euro) drie weken geleden een 'vacature- toets' ingevoerd. De departe mentsleiding bekijkt sindsdien extra kritisch of een vacature moet worden vervuld. Voor het inhuren van uitzendkrachten en opdrachten voor externe advies bureaus geldt dezelfde strenge procedure. Ook bij VROM (22 miljoen euro te bezuinigen) moet er sinds een paar weken een 'hele goede re den' zijn nog iemand van bui tenaf aan te nemen of tijdelijk in te huren. In de VROM-begroting voor 2003 wordt echter pas aan gegeven op welke taken exact wordt bezuinigd, aldus de woordvoerder van minister Kamp. Het ministerie van landbouw moet 25 miljoen euro bezuini gen op de post ambtenarensala rissen. Hoe dat geschiedt, is nog onbekend. De Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RW) is uitgezonderd van de bezuinigingstaak. De RW ver zorgt onder andere de keuring van vee en Mees in de slachthui zen en is de uitvoerende instan tie bij de bestrijding van vee ziekten. De dienst heeft net een reorganisatie achter de rug. Departementen als Onderwijs (20 miljoen euro bezuinigen), Binnenlandse Zaken (18 miljoen euro), Buitenlandse Zaken (11 miljoen euro), Sociale Zaken (13 miljoen euro), Financiën 54 miljoen euro), Economische Za ken (18 miljoen euro), Verkeer en Waterstaat (32 miljoen euro) en Defensie (167 miljoen euro) weten nog niet hoe zij de perso nele bezuinigingen in zullen vullen. Een aantal diensten van deze departementen is vrijge steld van de kortingen. Dat geldt voor de Fiod, de douane, het Centraal Planbureau, het Cen traal Bureau voor de Statistiek, de Nederlandse Mededingings autoriteit, Rijkswaterstaat en de Koninklijke Marechaussee. De belastingdienst moet wel goed koper werken, maar in het re geerakkoord is vastgelegd dat ze geen personeel hoeft in te leve ren. Het kleinste ministerie, dat van Algemene Zaken waar de premier de baas is, krijgt de laagste korting opgelegd: 1 mil joen euro. Droge cijfers kunnen soms onthullend zijn. Wie enkel naar de retoriek van de verkiezingscampagnes heeft geluisterd, kan makkelijk de indruk krijgen dat de stroom aan asielzoe kers een van de grootste problemen van dit moment is. De werkelijkheid is anders: het aantal asielzoekers daalt juist. Wat wel toeneemt, is het aantal allochtonen uit wat zo mooi heet de 'niet-westerse landen'. Door hoge geboortecijfers en gezinshereniging maken zij inmiddels tien procent van de bevolking uit, zo staat in gisteren gepubliceerd cijfermateri aal van 's Rijks tellers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Cijfers kunnen soms misleidend zijn. Tien procent van 16 miljoen mensen, dat klinkt niet zo dramatisch. Wie beter kijkt, ziet dat de allochtone bevolking vooral geconcentreerd is in de grote steden. In Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Rotterdam komt zo'n dertig procent van de mensen uit lan den als Suriname, Marokko, Turkije of uit de Antillen. De Schilderswijk, de Bijlmer, Kanaleneiland: het zijn bijna volle dig zwarte wijken. Dat is een situatie die menigeen angst aanjaagt. De asielzoekers die een verblijfsvergunning hebben gekre gen, zijn vrij gelijkmatig over het land verspreid. Doordat het vaak gaat om vluchtelingen die een redelijk hoge opleiding hebben genoten, passen zij zich ook makkelijker aan. Maar in de getto's in de grote steden verloopt die aanpassing met veel meer horten en stoten. Met de meeste Turkse of Suri naamse kinderen die hier geboren en naar school zijn ge gaan, is niks mis. Maar de getto's zijn ook schuilplaatsen voor allochtone jongeren die volledig ontsporen. Het verhaal erachter is maar al te vaak verteld: gebrekkige huisvesting, taalachterstanden en werkloosheid maken van de multicul turele samenleving geen pretje. Wie dat vanuit de doorzonwoning in een blanke wijk beziet, slaat snel de angst om het hart. En juist die angst is een ver lammende reflex. Het kabinet van LPF, CDA en WD zal wor den afgerekend op de vraag of het van de integratie en het grote stedenbeleid een succes weet te maken. amsterdam/anp - Het gerechts- hof in Den Bosch heeft gisteren de 46-jarige Huseyin Baybasin veroordeeld tot levenslang. Vol gens het hof staat vast dat Bay basin aan het hoofd heeft ge staan van een criminele organi satie, die zich schuldig maakte aan onder meer drugshandel, moord en gijzeling. Tegen Bay basin, medeoprichter van het Koerdisch parlement in balling schap, was in hoger beroep le venslang geëist. Volgens de advocate van Bayba sin, Van der Plas, is het arrest van het hof 'een schandvlek voor de Nederlandse rechts staat'. Van der Plas heeft tijdens het proces in hoger beroep ge probeerd aan te tonen dat er volop is geknoeid met een groot aantal afgeluisterde telefoonge sprekken, ten nadele van Bayba sin. Het Bossche hof berechtte Bay basin in het extra-beveiligde ge rechtsgebouw in Amsterdam- Osdorp. Baybasin verblijft sinds zijn arrestatie in 1998 in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De rechtbank in Breda zag daarin aanleiding de straf te matigen tot twintig jaar, het hof vond de feiten echter ernstiger dan het langdurig verblijf in de EBI. Voorkomen moet worden, aldus het arrest, dat Baybasin ooit nog de kans krijgt 'op een niets ontziende wijze over de le vens van anderen te beslissen'. De discussie over de vermeende manipulaties met de afgetapte telefoongesprekken vormde het hart van het proces. „Wij heb ben aangetoond dat er van bui tenaf gemanipuleerd kan wor den in de Nederlandse tapka mers", aldus raadsvrouw Van der Plas. Het hof liet zich daar door niet overtuigen. Bewezen is onder meer dat Bay basin heroïnehandel bedreef met een onlangs in Bulgarije ge arresteerde Joegoslaaf, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de liquidatie van enkele Neder landse criminelen. Ook acht het hof bewezen dat Baybasin een huurmoord in Istanbul heeft ge orkestreerd, alsmede een gijze ling en een ontvoering. den haag/gpd - De Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Biologische Tandheelkunde (NVBT) is 'blij verrast' met het voornemen van de Belgische minister van volksgezondheid Aelvoet om de verkoop van fluortabletten en -druppels te verbieden. De NVBT hoopt dat de Nederlandse overheid in na volging hiervan minstens de bij werkingen van deze 'giftige stof nog eens laat onderzoeken. Volgens Aelvoet hebben weten schappers aangetoond dat de voordelen van de toevoeging niet zouden opwegen tegen de nadelen. Het tandglazuur wordt weliswaar sterker, maar de tan den zelf worden brozer. Verder komen er volgens een woord voerder van Aelvoet steeds meer meldingen van fluorvergiftiging en is gebleken dat een teveel aan fluor het zenuwstelsel kan aantasten en osteoporose (bot- ontkalking) kan veroorzaken. België is het eerste land ter we reld dat de verkoop van voe dingssupplementen met fluor tegengaat. Het verbod wordt in augustus van kracht. Aelvoet wil dat de EU het overneemt. leidjfaG - Door de snelle for- minkm het eerste kabinet- aren jende kunnen de 4,73 i4 euro aan voorgestelde rzwaringen (zoals de fo/fó/ffing van het spaarloon) igingen nog in het be- >lan 2003 worden ver- iet ministerie van finan- inkt het nieuwe belas- tegelijk met de begro- ;ptember aan de Twee- toen. her aan te bieden. Enige orbij.iblok is de korte behan- jvoor het parlement, wat Verleden tot irritatie in de JKamer leidde. culemborg - De sleutels van de nieuwe ruimvoertuigen worden, met behulp van een robot, overhandigd aan het Explosieven Opruimings commando van de Koninklijke Landmacht (EOCKL) in Culemborg. Gis teren kreeg de EOCKL zes nieuwe voertuigen die speciaal zijn ingericht voor het opsporen en ruimen van explosieven. De voertuigen van het type Mercedes Sprinter zijn iets groter dan een ambulance. Net als an dere voertuigen van allerlei hulpdiensten in Nederland zijn zij citroen geel met blauwe en rode reflectiestrepen. Foto: ANP/Toussaint Klui- ters e 00 iiuijueii euiu ie paar weken een hele goede re- joen euro. met zouden opwegen tegen de öordouw zomaar niet weglaten", reageert „In feite heeft de mens de na- dwangvoeding." Eerder wist enn RnHnlnhp 7prHr»iin rlip ppn tuur crpïmitpprH" lpot A/fprripr in WnUfpr Dipr Hp lpL-Vpmii uit rlp oar\r. voorburg/anp - Terwijl het aantal inwoners van Nederland in vijf jaar met ruim 3 procent toenam, groeide het aantal niet- westerse allochtonen met ruim 25 procent. Dat heeft het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Van de 16 mil joen Nederlanders waren begin dit jaar 3 miljoen allochtonen, van wie 1,6 miljoen met een niet-westerse herkomst. De vier grote steden huisvesten relatief de meeste Turken, Ma rokkanen, Surinamers, Antillia- nen en andere niet-westerse mensen. In Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Utrecht heb ben drie op de tien inwoners een niet-westerse herkomst. El ders is dit 1 op 10 tot 1 op 20. De grote steden verschillen ech ter sterk in de verdeling naar herkomst. In Amsterdam en Den Haag maken Surinamers ongeveer eenderde uit van het totaal aantal allochtonen. In Utrecht zijn Marokkanen met 43 procent de grootste groep. Tur ken zijn veel gelijkmatiger over de vier grote steden verspreid. Antillianen en Arubanen zijn het sterkst vertegenwoordigd in Rotterdam en Den Haag. door Wilko Voordouw de haag - Hoezo dierenmishan deling? „Een mishandelde gans of eend geeft geen goede foie gras. De dieren worden uitste kend behandeld. Een boer die zijn dieren slecht verzorgt, is een dief van zijn eigen porte monnee." Vindt althans Elisa beth Mercier, de Franse land- bouwattachée in Den Haag. De Franse diplomaat reageert met onbegrip op de actie van de Stichting Wakker Dier. Die orga nisatie riep maandag de Neder landse restaurateurs op om foie gras (ganzen- of eendenlever) van het menu te schrappen. De levers van de dieren zouden 'opgeblazen worden' via ge dwongen voeding. De boeren handelen vaak op brute wijze, aldus Wakker Dier. Dierenmis handeling dus, die gestraft zou moeten worden via een boycot vanuit Nederland. Wakker Dier heeft zo'n dertig Nederlandse restaurants aange schreven, en hun gevraagd om foie gras in de ban te doen. De restaurateurs reageren in het al gemeen verbijsterd. „Foie gras is een klassieker uit de gastrono mische keuken. Dat kan je toch zomaar niet weglaten", reageert Rodolphe Zerdoun, die een lunchrestaurant heeft aan het Noordeinde in Den Haag. De uit Lyon afkomstige Zerdoun is he lemaal niet van plan om gehoor te geven aan de oproep. „Er zijn steeds meer klanten die om foie gras vragen. De hoge prijs is steeds minder een beletsel. Mensen vinden het lekker, wil len zichzelf verwennen met een echt gastronomisch product." Het probleem van de dierenbe schermers is de intensieve pe riode van het afmesten, voordat de vogels worden geslacht. Drie maanden lang groeien de een den en ganzen in vrijheid op. Daarna worden ze in stallen ge huisvest en gedurende veertien dagen afgemest, de zogenaamde 'gavage'. In de landbouwgebie den waar traditioneel foie gras wordt geproduceerd - in het zuidwesten van Frankrijk, maar ook in de streek rond Straats burg - ziet men dat afmesten als vrouwenwerk. De intensieve mestperiode bestaat eruit dat de dieren enkele keren per dag worden gevoerd. Via een trech ter wordt geplette en vochtige maïs in de maag van het dier ge bracht. De lever groeit snel uit. „In feite heeft de mens de na tuur geïmiteerd", legt Mercier in haar kantoor uit. De ganzen aten zich vlak voor hun najaars trek vet, zodat ze de winter maanden goed door konden ko men. Die «dieren bouwen dus een vetreserve op. En dat ge beurt bij het ganzen- en een- denmesten ook." Het welzijn van de dieren is vol gens Mercier goed gewaarborgd. „Het lijkt nu even of er in Frank rijk niet wordt nagedacht over dierenwelzijn. Maar er zijn twee wetten, een uit 1976 en 1999, die ervoor zorgen dat slechte be handeling strafbaar is. Ik denk dat deze actie voor een belang rijk deel uit onwetendheid wordt gevoerd." Het is niet de eerste keer dat de Nederlandse dierenvrienden de publieke opinie alarmeren over de leefomstandigheden van ganzen en eenden die worden vetgemest voor de foie gras. Al zo'n vijf jaar geleden werd ge pleit voor een boycot van de bo terzachte lekkernij. „Het is een van de ergste vormen van «die renmishandeling", zegt woord voerder Mattheus Bleijenberg van Wakker Dier. „De lever groeit letterlijk kapot door de dwangvoeding." Eerder wist Wakker Dier de lekkernij uit de schappen bij de Makro te krij gen: ook de supermarkten van Laurus en Albert Heijn hebben intussen geen foie gras meer in de filialen. In Frankrijk is geen feestelijke gelegenheid denkbaar zonder foie gras. Het hele jaar door, maar vooral rond kerst en oud en nieuw is een maaltijd zonder ganzen- of eendenlever nauwe lijks denkbaar. Nederland is een 'kleine importmarkt' voor de producenten. Naar schatting wordt ieder jaar zo'n 22 ton foie gras in Nederland verorberd. Die komt overigens niet alleen uit Frankrijk. Ook Hongarije en Israël zijn bejpngrijke producen ten. (advertentie) Fanta diverse soorten, fles 1500 ml W Lotus Zeker Zacht 1 toiletpapier 1 18 rol -S*» Cantalupe of Edah Galia meloen^ - per stuk fdiih Prettig mui kelen Comp

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 3