Bungalows op strand in Katwijk 1 Boom treft auto, bestuurster uit Alphen ongedeerd Noordwijk derde badplaats van Nederland 'In Barak 28 wonen alleen drugsdealers' Kans op vervroegde verkiezingen in Israël Tim de Cler loopt week stage bij West Bromwich Albion Leidsch Dagblad erverhitte baby auto gered iderzoek naar rkoop zuurstof In schiet acht knemers dood Gemeente positief over plannen Katwijk zesde op de lijst van bezoekersaantallen Van Gogh Museum koopt doek impressionist Manet Spoedprocedure voor ontruiming Leidsch Dagblad NB. 42989 LOSSE NUMMERS €1,05 zaterdag 1,50 woensdag )1 juli 2002 ngeren op schelling: Irank en seks ivangrijke met i-nummer fraude Unilever ondanks alende winst timistisch ei trandopzichter l loetookop iei otvissencursus ii r - loorderkwartier e eeft last van legale horeca ill w ierdam - De politie in Am- lam heeft gisteren een baby le verstikldngsdood gered, "ter maanden oude kindje een afgesloten voertuig het centrum geparkeerd De buitentemperatuur ip dat moment 33 graden Agenten braken de wa- I open en koelden de baby itte doeken tot het kind en een normale kleur De ouders zaten in een eshop. De politie maakte es-verbaal op. isedf M a aertd. B40J ntius. i ou ram e 5. Jufl rtRDAM - De Keurings- iseist van Waren stelt een on- •3 oek in naar de verkoop van ,p stofflessen in warenhuis de 6, ïkorf. Het warenhuis ver- it sinds drie maanden stof in flessen als remedie 1 katers, jetlags en lucht- h° liling. Professor Timmer- van de Vrije Universiteit 'terdam verklaarde gisteren (0( le zuurstof het centrale ze- ;o«telsel kan aantasten en - en longziekten kan ver blaken. Volgens het waren- voldoet de zuurstof aan de pese richtlijnen. 17 bet - Een man met grote fi- 4tiële problemen heeft van- pfflin Beiroet acht medewer- *"*n een verzekeringsmaat- lij voor leraren doodge- l Hij is aangehouden, sonen raakten gewond, ietpartij deed zich voor gebouw van het ministe- onderwijs in het weste- van de hoofdstad. Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad door Saskia Buitelaar katwijk - De stichting Katwijk Promotie onderzoekt of er luxe bungalows en vakantiehuisjes aan de noord- en zuidkant van het strand kunnen komen. Strandpaviljoenhouder D. Groe- newegen van Willy Zuid, tevens lid van Katwijk Promotie, is met een marketingbureau aan het uitzoeken hoe groot de behoefte is aan vakantiewoningen op het strand. Eigenaar H. van Weeghel van North Shore Beachdub heeft zijn plannen voor zes luxe staca ravans zelfs al bij de gemeente ingediend. Katwijk is enthousiast over het idee en gaat erover praten met het Hoogheemraadschap van Rijnland (verantwoordelijk voor de waterkering) en de gemeen teraad. Van Weeghel wil met zijn luxe bungalows van vijftig vierkante meter 'hoogwaardige recreatie' bieden aan de noord zijde van de Boulevard. „Vaat wasser erin, een nette badka mer, alles erop en eraan. Voor gezinnen met kinderen, want daar is in Katwijk nog veel te weinig voor." Het plan van Groenewegen aan het zuidstrand is minder luxu eus: twintig eenvoudige houten huisjes van 24 vierkante meter, voorzien van twee slaapkamers, douche, toilet en keukentje. Voor een week of een weekeinde te huur via internet of de VW, alleen in het zomerseizoen. „Gericht op het buitenleven, dus met een veranda, parasol en ligbedden. Het wordt geen Cen ter Pares, mensen komen voor het strand of om te wandelen, dus misschien moet je zelfs de televisie weglaten. Uit gesprekken met de gemeen te blijkt dat die huisjes - als ze er komen - alleen op het noord en zuidstrand mogen staan, voorbij de Boulevard. .Anders ontneem je de bewoners daar het uitzicht en verstoor je de ka rakteristieke skyline van Kat wijk", zegt Groenewegen. De gemeente Katwijk is positief over de plannen, zegt wethou der Slings. In het recreatief ac tieplan 2002-2007, bedoeld om het toerisme een impuls te ge ven, is het idee van de vakantie huisjes ook al eens gelanceerd. „Het is een bescheiden manier om het teruglopende aantal bedden een halt toe te roepen. Het is kleinschalig en geschikt voor gezinnen, dus het past he lemaal in ons plaatje van een rustige familiebadplaats. Boven dien is het natuurlijk vreselijk idyllisch om naar bed te gaan bij de ondergaande zon en wakker te worden van de zee." De huisjes moeten van de ge meente aan het eind van het zo merseizoen worden verwijderd. Dat is ook een voorwaarde die het Hoogheemraadschap van Rijnland stelt Een woordvoer ster laat weten dat zij nog geen aanvraag hebben ontvangen, maar dat vakantiehuisjes op het strand in principe geen pro bleem vormen voor de waterke ring. Zolang ze maar drie meter uit de duinen staan, niet veran kerd zijn op het strand en in het stormseizoen weg zijn. In IJmuiden heeft het hoog heemraadschap goede ervarin gen met vakantiehuisjes aan Hoewel van haar auto weinig over is, bleef de Alphense bestuurster ongedeerd toen gisteravond een boom op haar voertuig waaide. Foto: Hielco Kuipers langeraar - Als door een wonder is een 23-jarige automobiliste uit Alphen aan den Rijn ongedeerd gebleven toen zij gis teravond in Langeraar een boom op haar auto kreeg. Door een rukwind knapte de boom langs de Langeraarseweg precies op het moment dat zij voorbijreed. Het voertuig was na de klap rijp voor de sloop. Elders in de regio bleef de overlast in veel gevallen beperkt tot takken op de weg, zoals in Oude Wetering. De brandweer moest verschillende keren uitrukken om de weg vrij te maken en het hout te ver snipperen. Op het terrein van voetbalver eniging RCL in Leiderdorp staakte de scheidsrechter de wedstrijd Telstar - BNI Idoha Tel Aviv vanwege het noodweer. In andere delen van het land vielen ge wonden bij zware onweersbuien met windstoten die vanuit het oosten over Nederland trokken. In het zuidwesten van Friesland werden op twee minicam- pings in Jutrijp en bij Allingawier cara vans tientallen meters de lucht in gebla zen, soms met de mensen er nog in. In Jutrijp vielen twee gewonden en bij Al lingawier raakten een volwassene en vier kinderen zwaargewond. Op een camping bij Lemmer viel een boom op een cara van. Daarbij vielen twee lichtgewonden. Boven Vlieland kwam een groep van der tien parachutisten in grote problemen. Door de storm kwamen ze in zee terecht. Door een grootscheepse reddingsactie konden alle dertien uit zee worden opge pikt. De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) had handenvol werk aan de tientallen watersporters die door het noodweer in de problemen raakten, 's Avonds moesten negentien reddingboten uitrukken. Het Kustwacht centrum in Den Helder kreeg in twee uur tientallen noodmeldingen te verwerken. Gisteravond laat werd op het IJsselmeer nog gezocht naar een vermiste surfer. Door de harde windstoten, met uitschie ters van 75 kilometer per uur, sloeg op de Vinkeveense Plassen een zeilboot om. Waterskiërs brachten de inzittenden in veiligheid. In Katwijk dreven gisteravond strandhok- jqs in zee, kort nadat de badgasten zich uit de voeten hadden gemaakt. De eige naar van de omgewaaide hokjes, F. Lan ge van paviljoen Willy Noord, is echter gewend aan de elementen. „Die hokjes waaien wel meer om. Zo veel waren het er ook weer niet." noordwijk/leidschendam Noordwijk is de op twee na best bezochte badplaats van Neder land. Met 720.000 badgasten in 2001 moet het alleen Schevenin- gen (1,7 miljoen) en Zandvoort (1 miljoen) voor laten gaan. Kat wijk, zesde op de lijst van bezoe kersaantallen, heeft een heel trouw strandpubliek. Dat blijkt uit cijfers van de overkoepelen de organisatie Toerisme en Re creatie Nederland (TRN). Badgasten in Noordwijk komen vooral voor strand en zee, net als in Zandvoort. De dik zeven honderdduizend waren samen goed voor 1,8 miljoen bezoekjes aan het Noordwijkse strand. Katwijk trok vorig jaar op Ber gen na het trouwste strandpu bliek. De 399.000 badgasten kwamen gemiddeld 2,7 keer naar de Katwijkse kust. TRN wilde met het onderzoek duidelijkheid verschaffen in de onderlinge verschillen tussen de kustplaatsen. „Je kunt vermoe dens hebben en meestal klop pen die ook", legt H. Bos van TRN uit. „Maar het is zinvol om het een keer zeker te weten. Wat gebeurt er in de ene plaats meer dan in de andere en welke mensen ko men er op af?" (advertentie) Sommige verschillen zijn duide lijk: in Zandvoort rijdt de trein zo ongeveer tot op het strand, in Scheveningen kom je met de tram een heel eind. Terwijl de Zeeuwse plaatsen Domburg en Renesse het vooral moeten heb ben van vakantievierders die daar in een huisje in de buurt zitten, hebben de Hollandse badplaatsen een groter achter land. „Dan zeggen mensen makkelijker: we pakken even de fiets en gaan naar het strand", zegt Bos. Met de uitkomsten van het on derzoek in de hand gaat TRN praten met de gemeentes, over het toerisme en de recreatie die daar vooral plaatsvindt. „Je kent nu je klanten in de ver schillende plaatsen", aldus Bos. „Daar kun je beleid op maken." amsterdam/gpd - Het Van Gogh Museum heeft de collectie ver rijkt met De pier van Boulogne- sur-Mer, een doek dat de im pressionist Edouard Manet (1832-1883) schüderde in 1868. De aankoopprijs bedroeg zeven miljoen euro, meer dan het Am sterdamse museum ooit neer telde voor een enkel werk. Het museum heeft het doek van daag gepresenteerd. Het schilderij kon via de gere nommeerde kunsthandel Giraud-Pissarro-Segalot uit een particuliere collectie worden verworven met steun van de SponsorBingo Loterij, de Ver eniging Rembrandt, het VSB Fonds, de Mondriaan Stichting, de Vmcent van Gogh Stichting en het ministerie van cultuur. Voor het eerst leverde ook de Rabobank een bijdrage. De bank wordt vanaf 2003 voor een periode van vijf jaar 'promoting partner' van het Van Gogh Mu door Nancy Ubert oegstgeest - Bewoners van Ba rak 28 op het studentencomplex aan de Oude Rijnsburgerweg in Oegstgeest handelen in soft- en harddrugs, zo beweren omwo nenden. De politie doet regel matig invallen. Dagelijks be zoekt een agent het extreem ver vuilde onderkomen, maar harde bewijzen voor handel in verdo vende middelen zijn nog niet gevonden. De eigenares van het wooncomplex, de Stichting Leidse Studentenhuisvesting (SLS), wil de gewraakte barak la ten ontruimen. In Barak 28 wonen geen studen ten, benadrukt een buurtbewo ner die uit angst voor represail les anoniem wil blijven. „Wie er bivakkeren is me niet helemaal duidelijk. Het is daar een komen en gaan van mensen. Honderd procent zeker weten we dat er niet alleen in softdrugs, maar ook in speed, cocaïne en heroï ne wordt gehandeld. Het ergste vind ik dat die rotzooi aan jonge meisjes en jongens, kinderen nog eigenlijk, wordt verkocht. Ik begrijp niet dat dit zomaar kan gebeuren." Burgemeester Timmers van Oegstgeest bevestigt dat er spra ke is van overlast. „Ons bereiken klachten over bedreigingen, ge luidsoverlast, asociaal gedrag en ga zo maar door. We houden de boel scherp in de gaten. Maar zolang er geen bewijzen zijn voor criminele activiteiten, staan we met de rug tegen de muur." Het sterk verouderde wooncom plex krimpt steeds verder in. Vo rig jaar vertrokken de asielzoe kers met wie de studenten jaren zonder problemen het terrein deelden. Een groot aantal hou ten onderkomens werd toen ge sloopt. De barakken die nog overeind staan, mogen be woond blijven totdat de aanleg van bedrijventerrein Rijnfront begint. De barakken zijn het do mein van studenten en jongeren die daarvoor een speciaal con tract hebben afgesloten met de SLS. Anders is dat bij Barak 28, zegt de buurtbewoner; „Eén jongen woont er legaal, maar die heeft verkeerde vriendjes binnengehaald." De SLS is een spoedprocedure begonnen om Barak 28 te laten ontruimen. Het kort geding dient over een kleine drie we ken. Om de juridische procedu re niet te verstoren zegt de stich ting niets over de kwestie. Pagina R3: Een lijntje om het weekend door te komen Niet in een ver land? Droom weg met de zomerpuzzel morgen, donderdag 14 lot 16 uur: Willy Wortel's kinderWerkplaats in Museum Boerhaave Leiden Lange St. Agnietenstraat 10 www.museumboerhaave.nl door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - Openlijke verdeeld heid in het Israëlische kabinet over de nieuwe begroting heeft de kans op vervroegde verkie zingen aanzienlijk vergroot. Zo wel in de Arbeiderspartij als in de religieuze partij Shas gaan steeds meer stemmen op om de regering te verlaten. Shas' gees telijk leider, oud-opperrabbijn Ovadia Josef, verklaarde van ochtend dat zijn partij er in 2000 voor heeft gezorgd dat Ariel Sharon premier kon worden. „We zullen hem nu hoofd van de vuilnisophaaldienst maken", voorspelde hij. Minister van financiën Silvan Shalom (Likud) presenteerde de afgelopen nacht zijn begroting voor het jaar 2003 aan het kabi net. Na een lange discussie gin gen veertien ministers ermee akkoord, terwijl twaalf -de verte genwoordigers van Shas en de Arbeiderspartij- er tegen stem den. Het voorstel komt nu in de Knesset, waar nog meer verzet wordt verwacht Het probleem voor de ministers die in het ka binet tegen hebben gestemd, is dat ze in de Knesset het rege ringsbesluit moeten steunen De begroting, inclusief vergaan de bezuinigingsmaatregelen en nieuwe belastingwetten, bete kent een aanzienlijke lastenver zwaring voor de meeste burgers. Een drastische vermindering van de sociale uitkeringen treft vooral de zwakken, een snel groeiende groep. Pagina Buitenland: Meer aanslagen op komst door Loman Leefmans leiden/schiphol - Tim de Cler is gisteren begonnen aan een sta ge van een week bij West Brom wich Albion (WBA). De 22-jarige Leidenaar kwam bij Ajax niet meer in aanmerking voor een plaats in de A-selectie en pro beert bij de club uit Birming ham een contract uit het vuur te slepen. De Cler maakte in het seizoen 1997-'98 zijn debuut in het eer ste elftal van Ajax. Hij was een vaste kracht, maar de twee sei zoenen daarna gleed hij steeds verder weg uit het basiselftal. Eind 2000 zou De Cler een half jaar worden uitgeleend aan de Belgische zustervereniging Ger minal Beerschot Antwerpen, maar door een reeks van blessu res aan Ajax-kant haalde de Tim de Cler. Archieffoto: Taco van der Eb toenmalige trainer Co Adriaanse hem op het laatste moment te rug en speelde hij het seizoen als basiskracht uit. Onder Ronald Koeman verloor De Cler opnieuw de aansluiting met de A-selectie. „Dan kun je wel boos worden of bij de pak ken gaan neerzitten, maar je moet in ieder geval verder kij ken", aldus De Cler. Zaakwaar nemer Rob Jansen regelde voor de in Leiderdorp woonachtige verdediger een proefperiode bij WBA Die club promoveerde af gelopen voorjaar voor het eerst sinds de instelling van de Pre mier League naar die hoogste Engelse afdeling en WBA is naarstig op zoek naar verster kingen. In de recente historie speelden Richard Sneekes en Fabian de Freitas voor WBA In een verder verleden kwamen Martin Jol, Barry Hughes en Bobby Robson uit voor de bijna 125 jaar oude vereniging. „Het is een grote club en ik heb zin in een nieuw avontuur", zei de opgewekte De Cler bij zijn vertrek. Ja, Ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamOMDV tl/, Postcode Telefoon n. controle nabe20fgng) Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau Bj autonafisctie betafcng K min Handtekening: 712141 400114 V1 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl 1'] J'.'H HI IM'PI JUT J'l

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1