SPORT Camenzind snel in Sachsen Richttijd weekje te laat: geen EK Alex Corretja zet Spaanse hegemonie voort Boers regeert Guido van den Broek sterke winnaar Zee Duin basics unicum Grote plannen Ajax slaan om in zorgen Driekleu bij gretig De Goec Succesje Van Delg Gilberto Simoni vrijgesproken van dopegebruik LD TENNIS CIRCUIT 2002 V www.liaminfo.nl Sporters maandag 29 JULI 2002 dresden/anp - Oscar Camenzind heeft gisteren de Ronde van Sachsen op zijn naam geschre ven. De Zwitserse oud-wereld kampioen nam de leiderstrui in de laatste etappe van en naar Dresden over van Bo Petersen. Camenzind dankte de zege aan een bonificatiesprint waar hij vijf seconden won. Petersen kwam bij de finish in Dresden twee seconden tekort voor de eindzege. De Deen, vorig jaar winnaar van de Ronde van Sachsen, nam zaterdag de lei derstrui over van Camenzind. Hij reed een betere tijdrit dan de Zwitser maar kon de voorsprong van drie seconden in de slo tetappe niet verdedigen. De laatste rit van de achttiende edi tie van de Ronde van Sachsen werd gewonnen door Peter Wrolich. De Oostenrijker zag een lange solo beloond. De Italiaanse wielrenner Gil berto Simoni is door de tucht- commissie van de Italiaanse wielerbond vrijgesproken van dopegebruik. Dat bracht zijn team Seaco zaterdag naar bui ten. De Italiaanse formatie heeft per direct de terugkeer van de renner in het peloton geëist. Si moni was bij twee controles ge pakt op cocaïne. De winnaar van de Ronde van Italië was po sitief op 24 april in de Ronde van Trentino en vervolgens op nieuw op 21 mei tijdens de Ron de van Italië. Toen de tweede positieve test op 24 mei bekend werd, moest Simoni de Giro ver laten. Hij stond op dat moment derde in het klassement en had een rit gewonnen. Simoni (30) overweegt begin augustus weer aan wedstrijden deel te nemen. Zijn rentree kan volgen op 4 au gustus in de wereldbekerwed strijd in Hamburg of op 7 au gustus tijdens de Grote Prijs van Camaiore. De Italiaan wil zich in die koersen gaan voorbereiden op de Ronde van Spanje. De renner hield altijd vol on schuldig te zijn. Hij dacht dat de sporen van cocaïne een gevolg waren van een bezoek aan een tandarts. Die zou een verdovend middel hebben gebruikt, waarin een gelijksoortig product zou hebben gezeten. Simoni werd door zijn ploeg op non-actief gesteld en kreeg geen salaris meer uitbetaald. De Russische wielrenster Sulfia Sabirova heeft de Ronde van Thüringen gewonnen. In de laatste etappe, gisteren van Gera naar Zeulenroda, kwam haar leidende positie niet meer in ge vaar. De ritwinst ging naar de Zweedse Madelaine Lindberg. De Nederlandse Mirjam Mel- chers eindigde in het klasse ment op de derde plaats, op 2.23 minuten van Sabirova. cricket - Voor aanvang van het seizoen dachten de cricketers van Ajax een goede kans op promotie te maken. Het pakt an ders uit. Met nog een handvol wedstrijden voor de boeg moet Ajax eerder angstig omlaag dan verwachtingsvol omhoog kij ken. Het verlies gisteren tegen degradatie kandidaat VW 2 uit Amstelveen doet de kansen van de Leidse club geen goed. VW scoorde 256 voor 8 wickets, Ajax stelde daar een schamele 130 all out tegenover. Ajax, dat 's morgens op stel en sprong in valler William Driessen uit het vierde team moest ronselen omdat Rutger Slag ter ontbrak, begon beroerd aan de wed strijd. De Leidenaars werden overrompeld door Amstelvener Aziz, die - geholpen door drie gemiste vangkansen van Edwin Corbett - in ijltempo 63 runs op het bord mepte. Aan alle kanten vlogen de ballen het veld uit. Na slechts 16 van de vijftig overs stond VW op 93 runs. Strak bowlen en fielden drongen de run-rate terug, maar 256 is altijd een hoge score. Tegen de zwakke aanval van VW kan Ajax zo'n score halen. Dat deed de ploeg giste ren niet. Na vier overs van de Leidse bat tingbeurt zaten al twee man aan de kant. Er stonden nog maar twaalf runs in de boeken. Een partnership tussen Adam Westman en Leendert Herkemij gaf de ploeg wat hoop. Nadat Herkemij op een totaal van 85 het veld moest ruimen, vie len de Leidse wickets achter elkaar, en was Ajax geveegd. Westman werd met 46 runs topscorer, Mark Verbeek maakt 25 punten. Achteraf bleek dat VW met een onregle mentaire bal had gespeeld. In de hoogste drie klassen van Nederland moet een zo geheten vierdelige bal worden gebruikt, VW bowlde met een tweedelige. Die zwaait meer, en is dus moeilijker te rakenir I Ajax-aanvoerder Thomas Milde heeft da; een aantekening van gemaakt op het wedjtf strijdformulier, maar wil het niet als ex|e\ cuus gebruiken. „Natuurlijk is het niet z als het hoort. Je verandert de omstandig] heden, het is hetzelfde als het veld eve#l wat groter maken voordat je moet ga: fielden. Maar we hebben gewoon nieji goed genoeg gespeeld, en daarom hebbeija we verloren." Een verklaring voor het feit dat de ploej die met zulke grote plannen begon het seizoen nu zo laag staat, heeft Mild] niet „We missen misschien een echte kwaliteitsbatsman naast Westman en Veflr beek", aldus Milde. „De rest kén het wel maar laat het maar zelden zien. Daarbiis komt dat je na vier uur fielden in de veijsc zengende hitte niet meer topfit bent als jlge achter zo'n hoog totaal aan moet gaan." door Wilmar Kortleever leiden - De atletiekunie heeft za terdag de laatste deelnemers aangewezen voor de Europese kampioenschappen in Mün- chen (6-11 augustus). Aan de se lectie voor de 4x100 meter esta fette met Alphenaar Martijn lin gerer, Troy Douglas en Timothy Beck werd onder anderen Pa trick van Balkom toegevoegd. Van Balkom won in Eindhoven de 100 en 200 meter van de Phi lips Games. Het was de eerste wedstrijd van de Brabander, die vijf weken geleden aan zijn knie werd geopereerd. Ungerer ein digde 0,03 seconden achter Van Balkom in 10,60, dezelfde tijd als nummer twee Virgil Spier. Behalve Spier werd ook Rowdy van Middelkoop aan de ploeg toegevoegd. Hij liep een matige tijd (10,96), maar krijgt het voor deel van de twijfel omdat hij er varing heeft met het wisselen op de andere atleten. „We sturen wel zes in plaats van vijf atleten omdat een aantal lopers de af gelopen maanden breekbaar is gebleken", aldus KNAU-hoofd- coach Peter Verlooy. .Alleen Troy komt in München indivi dueel in actie, dus de anderen hebben nog twee weken om aan hun vorm te werken." De opstelling van de ploeg wordt ter plekke bepaald door bondscoach Wigert Thunissen. Douglas, Van Balkom, Beek en Ungerer lijken de beste papieren te hebben. Een en ander hangt ook af van de volgorde. De ploeg kwalificeerde zich in juni bij de Gouden Spike in Leiden met Beek als startloper. Dat is ook de favoriete positie van Ungerer. Met de drie estafettelopers is de Nederlandse EK-ploeg com pleet Stella Jongmans en San dra van der Geer voldeden nog wel aan de richtprestatie, maar een week later dan de deadline van de atletiekunie. Jongmans werd zaterdag bij internationale wedstrijden in het Poolse Gdansk vierde in 2.01,00, pre cies de vereiste tijd. „Ontzettend zuur", noemde ze de beslissing van de atletiekunie om haar geen uitstel te verlenen terwijl dat bij de organisatie in Mün chen tot en met zaterdag kon. Van der Geer overkwam hetzelf de. De Haagse van Katwijkse af komst benaderde vrijdagavond bij wedstrijden in het Belgische Namen met een hoogte van 4,31 meter het Nederlandse record polsstokhoogspringen tot op vier centimeter. „Ongelofelijk jammer na een knappe presta tie", aldus Verlooy. „Maar ieder een weet al een jaar wanneer de richtprestatie gehaald moet worden. Het EK wordt ook niet een paar dagen verschoven om dat je dan beter in vorm bent" Na de afzegging van de gebles seerde Gert-Jan Liefers (1500 meter) bestaat de Nederlandse EK-ploeg uit 32 atleten. Twee leden van Leiden Atletiek, Ronald Gram en Roel van Ree, deden van zich spreken. Van Ree verbeterde in Eindhoven zijn beste seizoenstijden op de 100 (10,90 seconden) en 200 meter (21,72). Die laatste tijd is goed voor de achtste tijd op de nationale ranglijst. Gram wierp ook in zijn laatste wedstrijd van het seizoen over de 70 meter. Met 70,17 kwam hij echter niet meer in de buurt van zijn jonge Nederlandse record (71,89 me ter). 1500 meterloper Edgard Creemers liep de 1500 meter binnen de vier minuten (3.59,22, vierde). In Namen kwam alleen Jeroen van Dijke aan de start, maar de 3000 meter steeple chase van de internationale wedstrijd was voor hem te sterk bezet (9.16,37 en zestiende). In Nederland zijn er in de zomermaanden nauwe lijks wedstrijden, zodat een dag later de wedstrijd in het Belgi sche Ninove ook erg populair was onder de Nederlanders. Ste ven Tito (Leiden Atletiek) liep daar zijn 1500 meter en won in 3.56,06. Op de 800 meter verbe terde zijn clubgenote Heidi de Ridder haar beste seizoenstijd aanzienlijk (met een seconde tot 2.10,82). Claartje Raedts eindig de met 4.43,69 in de achterhoe de van de 1500 meter. Alex Corretja zette zijn landgenoot Juan Carlos Ferrero opzij en is in Toronto tegenstander van Sjeng Schalken. Foto: Epa kitzbuhel/anp - Alex Corretja heeft de Spaanse hegemonie in Kitzbühel voortgezet. Door zijn zege op landgenoot Juan Carlos Ferrero (6-4 6-1 6-3) ging de titel op het Oostenrijkse gravel voor de zesde keer in acht jaar naar een tennisser uit Spanje. Ondanks zijn status als beste Spanjaard op de wereldranglijst moest Ferrero opnieuw in een finale buigen voor een landge noot. Vorige maand verloor de bedwinger van Martin Verkerk in de derde ronde kansloos van Albert Costa in de eindstrijd van Roland Garros. Ook tegen een ijzersterke Corretja was hij niet opgewassen. De 28-jarige gra- velspecialist uit Barcelona speel de in Kitzbühel één van zijn bes te toernooien uit zijn loopbaan. Op weg naar de finale schakelde hij zijn vriend Costa en de Ar gentijn Gaston Gaudio uit. „Ik heb drie wereldtoppers op gravel verslagen", jubelde Cor retja na afloop. „Dit was één van mijn sterkste toernooien ooit. Bovendien heb ik geen set hoe ven afstaan. Mijn agressieve spel was vandaag de sleutel tot suc ces." Corretja bracht het toer nooi in Kitzbühel eerder op zijn naam in 2000. Hij behaalde zijn zeventiende titel in zijn loop baan. Twee weken geleden ze gevierde hij ook al in Gstaad. De Argentijnen domineerden het toernooi in Sopot. In de eindstrijd ontdeed Jose Acasuso zich met 2-6 6-1 6-3 van zijn landgenoot Franco Squillari. Voor de 19-jarige Acasuso was het zijn eerste titel op de ATP- tour. „Iedere speler hoopt ooit eens een toernooi op het hoog ste niveau te winnen. Ik zal deze zege nooit vergeten", aldus Aca suso. De Argentijnse tennisser verraste in de halve eindstrijd Carlos Moya en maakte een ein de aan zijn reeks van dertien overwinningen op rij. Bij de vrouwen pakte de 16-jari- ge Din ara Safina haar eerste WTA-titel. Het zusje van Marat Safin won ten koste van Henrie- ta Nagyova het toernooi in het Poolse Sopot. De Slowaakse moest bij een stand 3-6 0-4 op geven met een enkelblessure. De verwachting is dat Safina het spoor van haar broer zal volgen. De Russische staat op dit mo ment 165ste op de wereldrang lijst. Marat Safin heeft zich al ge nesteld in de top van de wereld. Hij won in 2000 bij de US Open zijn eerste grandslamtitel. „Ik hoop zo snel mogelijk de sprong naar de tophonderd te maken", zei Safina na haar zege. De Tsjechische tennisser Tomas Zib was succesvol bij het Chal- lenger-toemooi in Hilversum. Hij was in de finale met 7-6 6-1 te sterk voor de Fransman Flo- rent Serra. Zib plaatste zich voor de eindstrijd met een overwin ning op de Kroaat Zovko. Serra klopte de Argentijn Delfino. De 26-jarige inwoner van Praag be haalde in Hilversum zijn tweede eindzege in de Challenger Series van dit jaar. Eerder zegevierde hij in Eisenach en bereikte hij de finale in Oberstaufen. Richard Krajicek moet het van daag in de eerste ronde van de Masters Series in Toronto opne men tegen de Fin Jarkko Niemi- nen. Krajicek speelt zijn eerste toernooi sinds zijn succesvolle optreden op Wimbledon. De Muiderberger kwam in zijn tweede evenement sinds zijn rentree in Londen tot de kwart finales. Nieminen neemt het eind september met zijn land in de Daviscup op tegen Neder land. Na de US Open beslist Krajicek of hij zich beschikbaar stelt voor het promotie-degra- datie-duel in Finland. Naast Krajicek neemt ook Sjeng Schal ken deel in Toronto. Hij speelt in de eerste ronde tegen Alex Corretja. door Peter Klein tennis divers - Heddy Boers heeft in Berkel Rodenrijs haar vijfde categorie toernooi 3 van het seizoen gewonnen. De Ha- zerswoudse won met 6-1 en 6-3 van Kristel van der Blij. Club- en teamgenoot Wimpe Thomas kreeg na zijn titel bij het Flora- toemooi van TV Boskoop aan sluitend de hoofdprijs overhan digd behorend bij de Mastertitel van het Goudse Grand Slam. Bij de vrouwen kreeg Tyscha Waay- er uit Zoeterwoude dezelfde on derscheiding. Mario de Blanken won categorie 5 bij het Aarlan- den-toernooi in Ter Aar. De spe ler uit Langeraar bleef thuisspe- ler Frank Bennemeer met 6-4 en 7-6 de baas. De Blanken voegde daar een dubbeltitel met Kees Reijngoud aan toe. Het enige onderdeel in de categorie 3, het mannendubbel, werd een prooi voor Niels van Geer en Mare Nagelkerken. In de categorie 7 wonnen Gijs Odijk en Jeanine van der Sprong. door Peter Klein katwuk - Guido van den Broek was al sterk in de competitie voor eredivisionist Zee Duin. Na zijn overwinning bij 'Het Open' van zijn club mag hij zich ook de allerbeste toemooispeler noemen. De eindstrijd leverde een anticlimax op. Bij een 3-2 stand in de eerste set brak Van den Broek door de opslag van teamgenoot Jeroen Boogmans heen en liep vervolgens uit naar een 6-2 6-1 toernooizege. „De sterkste spelers zitten nu eenmaal bij ons op de club." Het klonk bijna verontschuldi gend uit de mond van wed strijdleider Andries Poot. „Ook op andere toernooien stonden al twee spelers van Zee Duin in de finale. Bij ons toernooi is dat niet anders. Natuurlijk wel vervelend, want al heel gauw wordt dan gedacht dat ons toer nooi dan niets voorstelt." De uitspraak van Poot is niet vreemd. Bij de Challenger Sche- veningen bijvoorbeeld konden in 2001 de Nederlandse toppers Raemon Sluiter en Edwin Kem- pes beiden de finale halen. De wedstrijdleiding haalde bijna opgelucht adem, toen laatstge noemde in gewonnen positie alsnog de duimen moest leggen en het aanzien van het evene ment overeind bleef. Twee Zee Duiners, Van den Broek en Boogmans, in de eind strijd is een gewenst affiche op veel regionale toernooien en ook op het Katwijkse Duinlust. De in Leiden woonachtige Van den Broek won in 1997 en 1999 de felbegeerde Mastertitel van het LD Tennis Circuit Hij kon die titel niet verdedigen, omdat hij in de erop volgende jaren A- speler was. Boogmans deed het nog een graadje beter. Hij won als enige man drie Mastertitels op rij (tussen 1994 en 1996) en werd vorig jaar absoluut record houder door er nog een vierde erepalm aan toe te voegen. De echte finale, tot 3-2, tussen de twee duurde slechts vijf games. Daarna was Van den Broek heer en Master. Echt blij was Van den Broek nog niet met zijn derde hoofdprijs van het seizoen. Door het nieu we 'dynamisch speelsterktesys- teem' van de tennisbond zal hij snel terugkeren tot de rijen der A-spelers. Wat voor de Leide- naar inhoudt, dat hij weer over dag in de landelijke categorie 1 toernooien moet gaan optreden. Dat was niet te combineren met een baan als arts, zodat A-speler Van den Broek na een jaar drooglegging terugkeerde in de inmiddels categorie 3 genoemde BI-lijsten. „Ik ben toch be nieuwd welke oplossing de KNLTB voor werkende tennis sers gaaf aanreiken", vroeg hij zich af. „Ik wil wel op niveau blijven spelen." Iets wat zijn te genstander in de halve finale niet langer zal doen. Jan-Willem Lugthart nam na zijn afscheid van het eredivisieteam met 4-6 in de derde set tegen Van den Broek waardig afscheid van het hogere toemooientennis. Bij de vrouwen haalde Martine Griekspoor haar eerste titel van het seizoen binnen. Een bijzon dere. In de halve finale won de 21-jarige Nieuw-Vennepse voor de eerste maal in haar toch al lange loopbaan van Ingrid van der Plas. De inmiddels A-speel ster geworden Katwijkse boog na drie uur in drie spannende sets. In de slotronde liet Krista Sanders nogmaals zien dat zij de speelster is waar in de toekomst rekening mee moet worden ge houden. De 16-jarige uit het eer ste team van het Alphense TEAN kon echter geen set pak ken. In de categorie 5 sloot Wim van Veen een goed toernooi af met een driesets zege op Björn Abra hams. Van Veen stond met de gelijk spel tot aan de finale geen set af. Zijn meer ondernemende opponent had het op weg naar de slotronde met meerdere drie setters vaak lastiger. Alleen in Guido van den Broek bewees met zijn titel in Katwijk dat hij de sterkste was bij Zee Duin. Archieffoto: Taco van der Eb het laatste trio sets ging het fout voor de Dekker-speler. Bij de vrouwen zegevierde Saskia Glu- vers voor Sabine Mekel, het jon gere zusje van A-speelster Leo- nie Mekel. Sjoerd Strijk en Lynn V- 24* v MASTERS Circ«* 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl Verzekeringen, hypotheken en pensioenen in wielrennen - Suzanne de de heeft met overmacht de Internationale Jeugdtour Assen op haar naam gesir' ven. De 18-jarige Zoeterwof was afgelopen zaterdag de I in de afsluitende klassern" wedstrijd. Ze keerde niet a huiswaarts met de gele tnc' gemene rangschikking) en groene tricot (puntenkl ment), maar kreeg ook het je om de schouders. Die la als nummer één in een spe stand, die werd opgemaak basis van de twee tijdritten." „Dit jaar kan voor mij niet stuk", stelde De Goede, die?] der deze maand in titels sierde tijdens de NK op de en bij het EK voor junior-f wen zilver haalde op het oi, deel achtervolging. In der® daagse toonde de renster nieuw haar klasse. Alleen openingsdag, toen een tijdrit over 400 meter wen ül fir reden, liet De Goede een s da in pc vallen. Ze liet de tweedq^ klokken. „Dat kwam, omi niet snel genoeg door de ging. Maar ik dacht: geei co's, want je er moet noj hele week tegenaan." De Goede kon vervolgei dag de hoogste trede op hl schavot beklimmen. Ze omloop, het criterium, del sieker (over 78 kilometeif^® lange tijdrit en de klassei wedstrijd. De lijstaanvr drukte tijdens die laatste meting in vier van de z< sensprints haar wiel als over de meet. „Ik ben dik den over mijn vorm. W? mijn tijdrit is verbeterd. Ik Pjp nu twee weken rust en traiiPe tig door om er straks op h/.er£ tijdrijden en het NK op dr 1 weer tegenaan te kunnen." &e Johan Berk reed zich zaterc de kijker in het juniorenvel de Jeugdtour. De Koudel/1 kwam in de klassement' strijd uit op de tiende stek. Michel Kreder, lid van hetl se Swift, was in het algei klassement van de nieuwelT een plaats in de toptien \\1 legd. Het opkomende ta uit Zevenhuizen eindigdl zesde én won het puntenkl ment. Hij bleef daarin ondjj0rw deren de Duitser Eric Hafefi. van Frankfurter RC (tweecf Arjen de Baat uit Puttera^o die de etappekoers won, vcF"- Verrassend was zaterdag hCjPUQ treden van junior-vrouwi). Dc van Velzen in de Ronde va?lem' rendrecht. De inwoonste!^ Hazerswoude-Rijndijk fitouté daar als tweede achter d&~^ snapte Leontien Zijlaan Hols Moorsel. Ze versloeg in Lan rechtstreeks duel Inge Klej6^® ten-Leur). Voorhouter Rob tot kam kwam net tekort voP- podiumplaatsen in AalsL"urr Hij werd daar bij de sporticht B-licentiehouders vierde. iNel' Pennings, het jongere zusje van voormalig Leids Master en A- speelster Ruby Pennings, verza melden de meeste punten voor het klassement van de categorie 7 van het LD Tennis Circuit. -eidei >n) 5," Istanbul - Bart van 1*- V heeft aan zijn goede optrfvasn'r vorige week in het Futuijn: 1. cuit van Turkije een fraaf^ volg gegeven. De 19-j| (hie Rijnsburgse tennisser cNn ook bij het tweede lfc^ai dollartoemooi in Istailoo rr door tot de tweede ronde*]:") het hoofdschema. Dt «oh verloor hij van de Kroaat (Pol) Corovic met 3-6 en 6-7^^ Delft had weer wel drieken) des kwalificatie en de eP.6i. schifting van het hoofdje'6 nooi doorstaan. In het i. inte belspel met Hagenaar Scht Wijnmalen bereikte Van L6 eveneens de tweede ronqèn: i

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16