SPORT Feyenoord wacht tegen Fenerbahce zware klus )e Formule 1 schakelt een versnelling lager Hilversum even niet de baan van Muntz Sparta onder toezicht Twee foute afslagen breken Chris van der Velde op GRAND PRIX »E FRANCE hY-COURS ijnsburg oefent egen Tel Aviv k>svelt verlengt contract tekkinen niet trug in racerij tel voor indboogploeg S2 Lafeber en Van der Valk halen cut ;fers zegt voor EK >nkballers rslaan Cuba SCOREBORD eeste teams richten zich vanaf nu op het volgende seizoen insburg Rijnsburgse Boys eelt komende maandag een fenwedstrijd tegen BNI Ihoda 1 Aviv, een club die uitkomt de hoogste klasse in Israël, buitenlandse ploeg heeft ze week zijn trainingskamp igeslagen bij RCL in Leider- rp. De wedstrijd op het Rijns- rgse sportpark Middelmors gint om 19.00 uur. De toe- ng is gratis. dam - Paul Bosvelt heeft n contract bij Feyenoord met n jaar verlengd. De aanvoer- blijft nu tot het einde van seizoen 2003-2004. Hij had g een verbintenis voor een zoen. ckenheim - De renstal van Laren zal ook volgend sei- en met de rijders David Coul- ird en Kimi Raikkonen aan- den in de formule 1De ver- ring van McLaren viel samen !t het afscheid van Mika Hak en. De Fin besloot aan het de van vorig seizoen een tpauze in te lassen. Hij wilde er tijd aan zijn familie beste- 1. Gisteren verklaarde hij dat definitief een punt achter loopbaan zet. Nick Heid- 1 komt ook het komende jaar >r Sauber uit. lu - De Nederlandse hand- igschutters hebben in het ise Oulu de Europese teamti- bij de mannen veroverd. Dat leurde op het onderdeel npound. In de finale werd zonnen van Slovenië, 250- In de recurve, de olympi- e discipline, behaalden de ionale équipe de tweede ats. zaterdag 27 juli 2002 door Wietse Dijkstra Rotterdam - De klus die Feyenoord moet klaren om het hoofdtoernooi van de Champions Lea gue te bereiken is een loodzware. Met het ster ke Fenerbahce treffen de Rotterdammers, die op woensdag 14 augustus eerst thuis spelen tegen de Turken, het in de voorronde allerminst. „Niet de makkelijkste tegenstander", reageerde Fey- enoord-trainer Bert van Marwijk gistermiddag eufemistisch. Feyenoord had als geplaatste ploeg niet veel zwaarder kunnen loten. Dat vond ook Paul Bosvelt, al moest de aanvoerder bekennen dat zijn kennis van de Turkse nummer twee van afgelopen seizoen nog beperkt is. „Wat ik van Fenerbahce weet? Hoe je het schrijft." De Feyenoorder kon al meer van zijn oppo nent weten als hij zijn ogen vorige week in Innsbruck iets beter de kost had gegeven. Net als de Rotterdammers deed Fenerbahce na melijk mee aan het toernooi om de Alpen Cup. Daar maakte de ploeg van de Duitse trainer Wemer Lorant veel indruk door Kaiserslautem in de eerste wedstrijd met liefst 6-2 te verslaan. Overigens verloren de Turken een dag later de finale van HSV (2-0). Bosvelt en de zijnen kregen weinig mee van de demonstratie tegen Kaiserslautem. „We waren op dat moment bezig aan onze warming up. Maar zo'n uitslag zegt natuurlijk wel iets. Ze zijn gewoon heel sterk." Van Marwijk keek iets langer naar het duel van Fenerbahce. „Maar niet de hele wedstrijd. En van de finale heb ik maar vijf minuten kunnen zien. De eerste indruk die ik van ze heb is heel goed. Ze hebben een Duitse trainer en spelen 5-3-2, op z'n Duits. Het Turkse voetbal zit in de lift. Dat heb je op het WK en de laatste jaren in de Europa Cup kunnen zien. Ze konden al goed voetballen, maar ze spelen nu ook goed georganiseerd." Maar hoe het team van Fenerbahce er precies uitzag? Ook Van Marwijk kon het zich niet meer voor de geest halen. „Ik heb die keeper (Rüstü, red.) op het WK zien spelen en ik ken Ariel Ortega, die Argentijn. De rest ken ik niet." „Dat ze eerst naar Rotterdam komen is niet gunstig voor ons", meent Bosvelt. „Ook daar om is dit een hele zware loting. Wij hebben een ploeg die liever eerst de kat uit de boom kijkt. De druk ligt nu bij ons, wij zullen een goed resultaat moeten neerzetten." De return op dinsdag 27 augustus in Instanbul komt voor Feyenoord bovendien op een slecht moment, want drie dagen later moeten de Rotterdammers in Monaco al weer aantreden voor het duel om de Supercup met Real Ma drid. Van Marwijk sluit een rechtstreekse vlucht vanuit Turkije naar het vorstendom daarom niet uit „Ik probeer voor zo veel mo gelijk rust tussen beide wedstrijden te zorgen." Restte nog de vraag waarom Feyenoord bij de loting in Nyon aanvankelijk was gekoppeld aan de winnaar van MK Zagreb (Kro)-Zalae- gerszegi (Hon) en pas in tweede instantie aan Fenerbahce. Van Marwijk had geen idee. Bos velt wel: „Die loting zal wel zijn verricht door Hans Kazan." iLSTEiN - Gert-Jan Liefers niet naar de EK in Mün- n. De Apeldoorner blijkt on- doende hersteld van een ssfractuur aan zijn rechter eenbeen. De specialist op de 0 meter wil zich komend jaar richten op volledig itel. Dezelfde periode wil hij ins gebruiken om zich te la- opereren aan z'n pols. rlem - Het Nederlands kbalteam heeft Cuba gister- nd verrassend verslagen. Ie dankzij een homerun van rt-Jan 't Hoen (vierde in- solo) en een productieve inde slagbeurt, die liefst vijf ten opleverde, werd het 7-5 r de ploeg van bondscoach ert Eenhoorn. Werpers en her van Cuba zeurden bij cheidsrechter tot verve- Is om vermeende slagbal- Dat inspireerde Nederland iet leveren van een uitste- de prestatie, waardoor het altijd kans maakt op een in de eindstrijd. door Eric Korver hilversum/gpd - De conclusie was even simpel als cynisch. „Hilversum is mijn baan, maar nu even niet", mompelde Rolf Muntz. Hij gold als outsider voor de winst, maar moest giste ren' al na twee dagen afscheid nemen van het Dutch Open. En dat viel de beste Nederlandse golfer niet mee. Muntz heeft na melijk een rijke historie op de baan van de Hilversumse. En die betreft vrijwel louter hoogte punten. In een lange serie op tredens miste hij een slechts één keer de schifting. Niets wees erop dat de geschie denis zich deze week zou herha len. Natuurlijk, Muntz speelde twee weken terug op de Schotse baan van Loch Lomond niet goed, overleefde de cut niet en zag vervolgens ook af van kwali ficatie voor het Brits Open. Maar in de weken daarvoor verging het Muntz goed, zoals eigenlijk al het hele seizoen. Hij scoorde liefst zeven noteringen in de toptwintig en is met zijn ver diensten van ruim 240.000 euro op een 54ste plaats de hoogst geklasseerde Nederlander op de Europese ranglijst. Maar zijn optreden in Hilver sum verliep volslagen anders dan de 33-jarige inwoner van het Belgische Brasschaat zich had voorgesteld. De reparatie werkzaamheden die hij gisteren moest verrichten na zijn ope ningsronde van 73 op donder dag waren hem te machtig. „Ik kon het niet afdwingen. Pro beerde het wel, maar voor mijn gevoel stond ik te schoppen te gen een muur die een beetje te dik was." Hij bracht een score van 71 bin nen, en eindigde daarmee op vier slagen boven par. Ver van de dunne scheidslijn tussen succes en falen. „Jammer, maar zo gaat het. Ik wil er niet te zwaar aan tillen. Volgende week is er weer een toernooi." Veel te lachen viel er gisteren ook niet voor de Nederlanders. Maarten Lafeber verschafte zich op de openingsdag een goede uitgangspositie, maar kon daar gisteren niet van profiteren. De Brabander stond na een ronde van zeventig nog altijd op vier slagen onder par. Tot zijn eigen ergernis. Want Lafeber besefte dat hij zeker twee of drie slagen had laten liggen, vooral op de greens. „Ik speelde beter dan donderdag, maar m'n score was minder en dat had echt met het putten te maken." Lafeber oordeelde vervolgens vernietigend over de greens in Hilversum, die inderdaad slechts weinig spelers kunnen bekoren. „Ze vallen erg tegen", vond hij. „Ze zijn langzaam, hobbelen een beetje en barsten van de spikemarks." Guido van der Valk is de enige Nederlander die Lafeber in het' slotweekeinde mag vergezellen. De golfer uit Lelystad overleefde na een ronde van 72 maar net de cut, die op level par lag. Tobias Dier verkeerde gisteren nog altijd in een roes na zijn baanrecord van donderdag. De Duitser ging op de Hilversumse golfbaan rond in 67 slagen - op nieuw in een ronde zonder bo gies - en behield met een totaal van dertien onder par zijn lei dende positie. Hij zag Jamie Spence en Peter Lonard (tien onder) wel naderbij komen. Geen massasprint en geen superstunt van Erik Dek ker. Al is het welbeschouwd onvoprstelbaar wat de nog maar pas herstelde Drent deze Tour de France allemaal heeft laten zien. Gisteren werd zijn aanvalsdrift beloond met een knappe achtste positie achter winnaar Thor Hushovd en renners als Piis en Mengin. Vanwege het ontbreken van klinkende namen bij de eerste finishers - Van Bon en Dekker daargelaten - viel de hoogte van de beste dagscore enigs zins tegen. Peter Penders uit Alphen aan den Rijn scoorde met 26 punten net ietsje beter dan de Leidense Marion van Zijp die op 22 punten bleef steken. Het is de afgelopen dagen dui delijk geworden dat de toptien van het algemeen klassement behoorlijk stevig in het zadel zit. Zo behield Jasper van der Wiel uit Noordwijk zijn lei dende positie, terwijl de laat ste drie etappes hem de ont luisterende score van nul punten opleverden. Vandaag strijden de resteren de renners tegen de klok in een individuele tijdrit over 50 kilometer. Morgen wordt de Tour de Kans beslist in Parijs. Kunnen Erik Zabel, Stuart O'Grady, Robbie McEwen en Jan Svorada het klassement nog op zijn kop zetten? De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na zeventien voor de Tour de Kans meetellende rit ten: Jasper van der Wiel (Noordwijk) 384 punten, Henk de Gunst (Leiden) 382 punten, Mitchell van Iterson (Roelof- arendsveen) 376 punten, Stan Klink (Leiden) 375 punten, Gerrit Bronkhorst (Valken burg) 374 punten, Ronald van Heyningen (Leiderdorp) 373 punten, Hans Jelierse (Noord wijk) 373 punten, G. Molken- boer (Leimuiden) 371 punten, Bart Nievaart (Oegstgeest) 371 punten, Rob Neuteboom (Voorschoten) 370 punten. Maarten Lafeber liet gisteren enkele slagen liggen. Dat had volgens hem te maken met de slechte kwali teit van de greens. Foto: Koen Suyk/ANP door Peter van der Hulst Hilversum - Het Dutch Open was voor golfer Chris van der Velde een toernooi van uitersten. De Voorhouter stond na de eerste dag op een gedeelde tweede plaats, gisteren kon hij afscheid nemen van Hilversum. De bondscoach van de Nederlandse amateurselectie had in ver gelijking met donderdag (65) twaalf sla gen meer nodig (77). In slechts vijf holes liep zijn score van -5 op naar +3. De problemen begonnen op de vierde hole. Van der Velde sloeg vanaf de tee zijn bal tegen een boom en moest de naastliggende baan zijn weg naar de fair way terug vinden. Zijn bal kwam in de rough terecht, waardoor ook zijn slag naar de green mislukte. Uiteindelijk kon hij triple-bogey op zijn scorekaart note ren. Een uitslag die niet zonder verdere gevolgen bleef. Van der Velde sloeg op de vijfde en zesde hole een bogey en zag zich op de zevende - opnieuw door een foute afslag - genoodzaakt de bal te droppen met een doirbble-bogey als re sultaat. Een verloren slag op de achtste maakte de misere voor hem compleet. „Ik kan me voorstellen dat de jongens die niet op de tour spelen last van spanning hebben. Voor mij geldt dat niet. Ik heb gewoon een slechte ronde gespeeld." Van der Velde baalde ervan dat hij door twee beroerde afslagen met twee slagen de cut miste. Op de eerste dag maakte hij hetzelfde mee, maar toen lag de bal wel goed bespeelbaar en kon hij zonder schade zijn weg vervolgen. Dat de Voor houter gisteren ook op de laatste hole in de problemen kwam, was het gevolg van de risico's die hij nam. „Ik wilde voor een eagle gaan." Dat zou hem voor vandaag een startbewijs hebben opgeleverd, maar Van der Velde bleef steken op par. zeist/rotterdam/anp - Eerstedi- visieclub Sparta heeft een licen tie ontvangen voor komend voetbalseizoen. De beroeps commissie licentiezaken van de KNVB heeft de Rotterdamse voetbalclub wel onder 'curatele' geplaatst. De voetbalbond moet een toezichthouder aanstellen om het saneringsproces bij de club in de gaten te houden. Sparta is de vijfde en laatste club die de licentie betaald voetbal in tweede instantie kreeg toebe deeld. Eerder gingen NAC, For- tuna Sittard, TOP Oss en FC Den Bosch met succes in be roep tegen de aanvankelijke weigering. Sparta kreeg pas maandag avond, na de afronding van de transfer van Boukhari naar Ajax, meer zekerheid over een goede afloop. Weliswaar eiste het be roepscollege nog inzage in di verse stukken, maar dat was slechts een formaliteit. „Ik ben blij dat het allemaal nog is goedgekomen," aldus com mercieel directeur Charles van der Steene. „Het heeft er om ge spannen, maar mede door de verkoop van Boukhari zijn we er uitgekomen." Dat Sparta als enige van de vijf clubs met financiële problemen een toezichthouder heeft toege wezen gekregen, toont de pre caire situatie aan. „Wij verber gen niet dat het een zware klus is geweest en nog steeds is. Want we zijn nog niet klaar." Sparta moest na de degradatie 40 procent terug in de begro ting. Met vier spelers, twee trai ners en een verzorger, voor wie de arbitragecommissie van de KNVB geen ontslagvergunning verleende, wordt volgende week verder onderhandeld om tot een regeling te komen. „Het is nog niet zo dat we nu achterover kunnen gaan leunen." stelt Van der Steene. PRIJSVRAGEN r Frans Dreissen kenheim- Sterk gekelderde en op de beurzen, bedrij- die niet meer durven te in- ren en de nasleep van de september. De economie t en ook de sport is in zijn ciële hart geraakt. De For- 1, 's werelds meest kapita- he sportcircus, stevent op achtige recessie af. ule 1-teams moeten perso- ontslaan, budgetten wor- gekort, exorbitante salaris van de coureurs onder de i genomen en voor de toef 1st van een aantal teams (Aif 5 en Minardi met namf?) !t zelfs ernstig worden d=- sd. Nu ook reeds de sportief ngrijkste beslissing is getfal- (Michael Schumacher toe kampioen), kan men fcelfs ip opbrengen voor.' het dpunt van de eigenzinnige tos-goeroe Tom Walkins- inpakken en wegwezèn. r de 'show must go on.' I moet blijven rollen en Dm draait de Formule 1- busel nog zes ronden door. (al ook omdat de kalender gebiedt. Maar wat is de zin h? McLaren-Mercedes en V-Williams zouden hun ka- en beter kunnen investeren et volgende seizoen, opdat het schier onverslaanbare (mi straks wat serieuzer te- itand kunnen bieden. En het jUijdende Arrows bijvoor- (1 zou meer tijd krijgen om isors te werven, zodat eige- jWalkinsha^r zijn rijders in I barre tijden niet langer het Michael Schumacher viert zijn vijfde wereldtitel. Foto: Reuters asfalt op hoeft te sturen met het bevel om vooral langzaam te rij den en kwalificatie voor de geld verslindende race te voorko men. Het zijn zotte tijden in 'the For mula One and Only". De malle sport die momenteel wordt geti ranniseerd door Michael Schu macher en de Scuderia Ferrari. De Formule Schumacher is ook de Formule Saaiheid. Als de nummer twee op een halve mi nuut wordt gereden, dan kan er amper nog sprake zijn van een echte race. En als het al een keertje tegenzit, dan helpt een simpele teamorder de Duitser aan de zege (Oostenrijk). Sport leeft van de rivaliteit. Van de duels, van de spanning. Doch die is deze jaargang ver te zoeken. Op succes in de Formu le 1 rust doorgaans een houd baarheidsdatum. Maar zolang de honger van Schumacher nog niet is gestild en hij niet daad werkelijk alle records in handen heeft (en dus ook Fangio met een zesde wereldtitel is gepas seerd), zal de toch al afgematte en uitgeputte concurrentie op nieuw moeten kreunen onder de suprematie van Ferrari. „Nu gaan we ook voor de vierde titel op rij," roept teamchef Jean To- dt al hardop. Ferrari heeft al aangekondigd zich de rest van het jaar te fo cussen op de ontwikkeling van chassis, motor en Bridgestone- banden voor het seizoen 2003. Met andere woorden: het GP- restant zal voor Ferrari niet meer zijn dan een veredelde testcyclus. Zeker als ook de con- structeurstitel eenmaal veilig is gesteld. Dat biedt in de resteren de races dus wel weer kansen voor de concurrentie. Iedereen zal de wereldkampioen in de laatste zes wedstrijden willen verslaan. En dat gegeven kan de Formule 1 wat nieuw leven in blazen. Maar laten we wel we zen: de overwinningen, podi umplaatsen en punten zijn straks niet meer dan statistische voetnoten en enkel van impor tantie aan de onderhandeltafel. Meer strijd, verrassende podia. En een Barrichello die voluit mag gaan. Na komend weekein de zal Michael Schumacher ra cen met de handrem licht aan getrokken. Alleen in de GP van Duitsland zal hij nog echt willen vlammen, zijn thuispubliek, 120.000 doldwaze fans in de nieuwe uitverkochte Hocken- heim-arena, willen plezieren. De massa nog eenmaal in extase proberen te brengen zoals het een magistraal wereldkampioen betaamt. Al is uitgerekend Hoc- kenheim het enige circuit waar op hij met Ferrari nog nimmer heeft weten te triomferen. De Grand Prix belooft één groot kampioensfeest te worden. De economie kermt, maar Michael Schumacher is nog steeds boo ming business. De gehaaide en inhalige manager Willy Weber weet immers van aanpakken. Hij heeft zijn fiat gegeven aan 350 nieuwe Michael Schuma- cher-prullaria. Artikelen die een extra winstje moeten genereren van een slordige tien miljoen euro. Uitslagen Lucky Day trekking d.d. 26-07- 2002. 3-8-10-12-20-21 -22-29-30-35-37-38-43- 52-53-62-65-70-71-73 Onder voorbehoud van typefouten. VOETBAL Loting derde voorronde Champions League: Sporting Lissabon (Por) - Internazionale (Ita). AC Milan - (Ita) - Slovan Liberec, Rosenborg BK (Nor) - Brondby IF (Den)/Dmamo Tirana (Alb). Shakhtar Donetsk (Oek) - Club Brugge (BeU/Dinamo Bukarest (Roe), NK Maribor (Slo) - Apoel Nicosia (Cyp)/AEK Athene (Gri), Barce lona (Spa) - Vardar (Mkd)/Legia Warschau (Pol) Skonto (Est)/Levski Sofia (Bul) - Dynamo Kiev (Oek)/Fyunik (Arm). Lillestrom SK (Noc)/Zel- jeznicar (Bosnië) - Newcastle United (Eng). Hammarby IF (Zwe)/Partizan (Joe) - Bayern München (Dui). Racing Genk (Bel) - Sparta Praag (TsjVTorpedo Kutaisi (Geo), Maccabi Haifa (lsr)/Belshina Bobruisk (W-Rus) - Sturm Graz (Oos), Celtic (Sch) - Zilina (Slo)/Basel (Zwi). Feyenoord (Ned) - Fenerbahce (Tur). Zalaegerszegi TE (Hon)/NK Zagreb (Kro) - Man chester United (Eng), Boavista (Por)/Hiber- mans (Mal) - Auxerre (Fra). Lokomotiv Moskou (Rus) - Sheriff Tiraspol (Mol)/Grazer AK (Oost) Oefenwedstrijden: SC Freiburg (Dui) - PSV 2-3 (1-1). Doelpunten PSV: Gakhokidze, Vogel. Vennegoor of Hesselmk. AZ - RBC 1-2 (1-2). Meerdink 1-0, Vos 1-1, Vos 1-2. Maldegem (Bel) - RKC 1-2 (1-1). Doelpunten RKC: Hoogendorp (2), Janssen UDI'19 - Newcastle (Eng) 0-5 (0-5). Doelpun ten-. Lua-Lua (3), Shearer. Speed GOLF Hilversum. TNT Dutch Open, Europese Tour, 1,8 miljoen euro: stand na 2e ronde: 1. Dier (Dui) 127 slagen (-13), 2. Spence (Eng). Lo nard (Aus) 130, 4. Roe (Eng) 131, 5. Harring ton (Ier), Evans (Eng). Fulke (Zwe). Moseley (Aus) 133, 9. Rose (Eng), Hedblom (Zwe), Gil ford (Eng) 134, 12. Russell (Sch). Kuchar (VSt), Lynn (Eng) 135, 15. Lafeber (Ned), Fal- do (Eng). Westwood (Eng) 136, 62. Van der Valk (Ned) 144, uitgeschakelde Nederlanders: 77. Steenkamer 141, 90. Derksen, Kraai), Van der Velde 142, 102. Van Weerelt (amateur) 143, 113. Muntz, Miller, De Jong (a) 144, 122. Boysen (a) 145, 132. Van Dui|n (a) 147, 139. Slootmaekers (a) 149, 149 Huurman 155, 150. Lovey 156. HANDBOOGSPORT Oulu (Fin). EK. Landenteams, mannen. Com pound, achtste finale: Nederland (Van Zut- phen.-Van den Bosch, Elzinga) - Rusland 252- 221, kwartfinale: Nederland - Italië 257-256. halve finale: Nederland - Duitsland 253-253 (shoot-off Nederland 26-29, Duitsland 26-28, finale: Nederland - Slovenië 250-233. Eind stand: 1. Nederland, 2. Slovenië. 3. Frankrijk. Recurve, achtste finale: Nederland (Van Alten, Van der Hoff. Custers) - Tsjechië 241-240. kwartfinale: Nederland - Wit-Rusland 247- 238, halve finale: Nederland - Italië 245-242. finale: Frankrijk - Nederland 246-227 Eind stand: 1. Frankrijk, 2. Nederland.3. Italië Landenteams, vrouwen. Compound, kwartfina le: Nederland (Digney. Zandvliet. Hottentot) - Rusland 233-250. Eindstand: 1 Rusland. 2. Finland, 3. Frankrijk, 8. Nederland. Recurve, achtste finale: Nederland (Luytmg, Van Zutphen. Boonen) - Oekraïne 218-230. Eindstand: 1 Rusland. 2. Polen, 3. Oekraïne, 14. Nederland. HONKBAL Haarlem. Honkbalweek. Nederland - Cuba 7-5. Inningcijfers Nederland: 100100500 7. Cuba: 0 1 2 1 0 0 0 0 1 5 Werpcijfers Nederland: Cordemans (4 2/3+1): 5-2-6-3, Draiier (1 1/3): 2-2-0-0. Beljaards (3): 3-1-1-0. Cuba: Avila (6+1): 3-5-4-2. Soler (4 man): 0-3-1-0. Santana (3): 6-0-3-1. Homerun Nederland: 't Hoen (4e rnn). Japan - Verenigde Staten 2-1, Taiwan - Zuid- Af rka 6-3. Stand: 1Verenigde Staten 4-6 (15-3). 2. Ne derland 4-6 (22-19), 3 Cuba 5-6 (25-11), 4 Taiwan 5-6 (26-16), 5. Japan 4-2 (6-20), 6. Zuid-Afrika 4-0 (6-32). Verenigde Staten naar finale. PAARDENSPORT Hickstead CHIO. Kwalificatiewedstrijd voor Grote Prijs: 1 Geerink (Ned) Joint Venture 0- 82,92, 2. Babington (Ier) Carling King 0- 85,29, 3. Broucqsault (Fra) Dileme de Cephe 0-86,55. Wedstrijd direct op tijd: 1Davies (GBr) Cap tain Wellington 77,52 sec, 2 Hoorn (Ned) La dy Carthago. 3. Weinberg (Dui) Silwa Kassio- paja 85,27 SCHAKEN Amsterdam. Lost Boys-toernooi. Eerste ronde, belangrijkste partijen: Sokolov (Ned) - Bachofner (Oos) 1-0. Bezemer (Ned) - Sutovsky (Isr) 1/2-1/2, Gurevich (Bel) - Ko- nings (Ned) 1-0, Spaan (Ned) - Van Wely (Ned) 0-1, Timman (Ned) - Witt (Ned) 1/2-1/2, Köh- ler (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1, Halkias (Gri) - Dambacher (Ned) 1/2-1/2, Wustefeld (Ned) - Shchekachev (Rus) 1/2-1/2, Conquest (Eng) - Span (Ned) 0-1, De Heer (Ned) - Sadvakasov (Kaz) 0-1,Van der Wiel (Ned) - Ryan (Ier) 1-0, Strating (Ned) - Lobron (Dui) 0-1, Jonkman (Ned) - De Roda Husman (Ned) 1-0, Willem- sen (Ned)-De Vreugt (Ned) 0-1 TENNIS Stanford. Vrouwen, 560.000 euro. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/1) - Shaughnessy (VSt) 6-4 6-1, Jankovic (Joe) - Bedanova (Tsj/7) 7-6 2-6 6-3, Raymond (VSt) - Irvin (VSt) 6-1 6-4, Koermkova (Rus) - Pra- kusya(lno) 7-5 6-4. Los Angeles. Mannen, 404.000 euro. Tweede ronde: Agassi (VSt/2) - Ginepri (VSt) 6- 3 6-1, Kuerten (Bra/5) - Lee (GBr) 7-5 7-6, Gambill (VSt) - Okun (Isr) 7-6 6-2. Kiefer (Dui) - Bogomolov (VSt) 6-3 6-3. Kitzbühel. Mannen, 850.000 euro. Kwartfinale: Gaudio (Arg/6) - Massu (Chl) 6-4 6-3. Corretja (Spa/8) - Costa (Spa/1) 6-1 6-2, Zabaleta (Arg/12) - Pavel (Roe/4) 6-4 5-7 6-2. Ferrero (Spa/2) - Chela (Arg/10) 7-5 6-7 6-4. Sopot. Mannen, 380.000 gulden. Kwartfinales: Acasuso (Arg) - Vacek (Tsj/8) 6-4 6-2, Savolt (Hon) - Joezni (Rus) 7-6 6-7 6-4, Moya (Spa/2) - Galvam (Ita) 2-6 6-3 6-1, Squilari (Arg) - Rochus (Bel) 6-3 6-4 Sopot. Vrouwen, 300.000 euro. Halve finales: Nagyova (Slw/6) - Garbin (Ita) 2- 6 7-5 7-6, Safma (Rus) - Zvonareva (Rus) 6-3 WIELRENNEN Ronde van Thüringen. Vrouwen. Derde etappe, Greiz - Saalfelden: 1. Brodtka (Dui) 122 km ui 3.17.49. 2. Melchers (Ned) 0 02. 3 Zloesafcva (Rus), 4. Longhin (Ita). 5 Vzezniauskaite (Lit) Algemeen klassement: 1 Zabirova (Rus) 9.54.05, 2. Melchers 0.24. 3. Arndt (Dui) 0.53, 4. Worrack (Dui) 0.54, 5. Ljungskg (Zwe) 0.58. Ronde van Sachsen. Derde etappe, Auerbach - Meissen: 1 Förster (Dui) 203 km in 5.00.49, 2. Radochla (Dui), 3. Teutenberg (Dui), 4, Poitschke (Dui), 5. Van Bondt (Bel) Algemeen klassement: 1 Camen- zind (Zwi) 14 04.27. 2. Poitschke (Dui) 0 06. 3 Fedrigo (Fra) 0.08. 4. Kejval (Tsj) 0.12. 5. Petersen (Den). Brescia. Ronde van Brixia. Eerste etappe: 1. Guidi (Ita) 4.08.03, 2. Zano- tti (Ita). 3. Metloesjenko (Oek), 4 Cavagms (Ita), 5. Michaelsen (Den). ZWEMMEN Berlijn. EK synchroon, solo: 1. Dedieu (Fra) 99,10, 2. Davidova (Rus) 97,90, 3. Manguel (Spa) 97,10, 4. Thalassimdou (Gri) 95,10, 5. Sjemjakina (Oek) 94,40, 6. Zaffalon (Ita) 93,30, 7. Schmid (Zwi) 91,50. 8. Gloushkov (Isr) 90.70, 9. Bianca van der Velden (Ned) 90,30, 10. Nadzesjdzjma (Wru) en Rybarova (Tsj) 88,00,12. Libal (Dui) 85,90. Potsdam. Mannen 25 km: 1 Koedinov (Rus) 5.09.47, 2. Rondy (Fra) 5.18.02, 3. Meca (Spa) 5.18.27, 4. Menom (Ita) 5.19.06, 5 Gomez (Fra) 5.20.22, 6. Hansmann (Dui) 5.21.10.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21