SPORT Onderzoek naar effect spelerspas Mannen Zee Duin heersen op eigen toernooi onïcu"1 Jeffrey van As gaat naar ADO Brazilianen naar Europa Verkerk strandt in derde ronde De Goede blijft een klasse apart Truc met badmuts werkt CIRCUIT IN CIJFERS LD TENNIS CIRCUIT 2002 s? 24' V MASTERS a t "MARWIJK www.liaminfo.nl 'Sporters ^aSK5 Mindere goden verrassen op eerste dag Dutch Ope# SCOREBORD den haag - Jeffrey van As speelt komend seizoen voor ADO Den Haag. De 30-jarige Leidse ver dediger komt transfervrij van NAC, waar hij sinds 1996 onder contract stond. Het laatste sei zoen speelde Van As weinig vanwege een achillespeesbles sure. Als de voetballer vandaag de medische keuring doorstaat, tekent hij een verbintenis voor één jaar. Van As was met ADO op trainingskamp en maakte daar een goede indruk op de technische staf. De Leidenaar zei onlangs dat hij bij ADO het ongelijk van NAC wil bewijzen. Hij vindt dat hij door de Breda se club onheus is behandeld. rio de Janeiro - De Braziliaanse international Gilberto Silva gaat van Atletico Mineiro naar Arse nal. De aanvallende middenvel der kost de Engelse club vol gens opgave van Mineiro 8,7 miljoen euro. Gilberto Silva was basisspeler tijdens het WK voet bal. De 26-jarige aanvaller Lui- zao gaat naar Hertha BSC, de club van trainer Huub Stevens. Hij tekende in Berlijn een con tract voor vier jaar. Hij gaat 2,5 miljoen euro per jaar verdie nen. Luizao komt van Gremio Porto Alegre. Op het WK in Ja pan en Zuid-Korea kwam hij twee keer als invaller in actie. kitzbuhel - Martin Verkerk is in de derde ronde van het tennis toernooi in Kitzbühel uitge schakeld. De Alphenaar verloor gisteren van de als tweede ge plaatste Spanjaard Juan Carlos Ferrero, 5-7 2-6. Op weg naar de laatste zestien versloeg Ver kerk de Spanjaard Blanco en Marokkaan Arazi. Voor Verkerk betekende Kitzbühel voorlopig het laatste graveltoernooi. Hij gaat zich voorbereiden op het hardcourtseizoen in de Ver enigde Staten. assen - Suzanne de Goede heeft na de eerste en tweede ook de derde etappe in de 38ste Inter nationale Jeugdtour van Assen op haar naam geschreven. Op nieuw was de getalenteerde wielrenster uit Zoeterwoude de sterkste in de eindsprint om de podiumplaatsen. Gisteren telde de kopgroep zeventien concur rentes, onder wie Esther Korte- kaas uit Voorhout (achtste). De Goede voert zowel de algemene rangschikking als het punten klassement aan. Wouter de Groot kon bij de junioren zijn prestatie van woensdag (derde) niet herhalen. Tijdens de klas sieker dwars door Drenthe fi nishte hij als zestiende. In het nieuwelingenveld vielen de dagklasseringen van de neven Michel en Dennis Kreder, res pectievelijk vierde en tiende, op. Beiden zijn lid van het Leid se Swift. Lissenaar Jordi Muller (zesde) eindigde nog tussen het tweetal in. vrijdag 26 juli 2002 door Folkert van der Krol Rotterdam - De invoering van de persoonsgebonden spelerspas in het Zuid-Hollandse district West II moet niet alleen gesjoemel in het amateurvoetbal voorkomen. Ook hoopt de KNVB dat het toe nemende wangedrag op de vel den kan worden beteugeld. De voetbalbond heeft de Universiteit van Utrecht ingeschakeld om de komende drie jaar tijdens het pi lot-project te meten of door de spelerspas het geweld vermin dert ten opzichte van West I (Noord-Holland, Utrecht), dat het controlemiddel (vooralsnog) niet invoert. De spelerspas werd in 1996 af geschaft, maar is op verzoek van de clubs in West n weer inge voerd. De pas moet de discipli ne in het amateurvoetbal verbe teren. Het opstellen van niet- speelgerechtigde spelers was de afgelopen jaren schering en in slag. Om vooral lagere elftallen compleet te krijgen, werden bij voorbeeld geregeld voetballers onder een andere naam opge steld. Tot ergernis van de goed willende clubs in West II die klaagden over het gebrek aan controlemogelijkheden. De spelerspas biedt die wel. De plastic card wordt vervaardigd bij Joh. Enschede in Haarlem. Het systeem is echter niet wa terdicht Op de pas ontbreekt bijvoorbeeld de naam van de club, waarvan de speler lid is. De KNVB zet de clubnaam be wust (nog) niet op de spelers pas. De invoering kost één mil joen euro. 'Te duur', vindt de voetbalbond. Door de over schrijvingen aan het einde van ieder seizoen zouden in drie jaar tijd 15.000 nieuwe passen met clubnaam moeten worden ge drukt. Dat maakt het proefpro ject volgens de KNVB bijna twee keer zo duur. De KNVB gaat niet controleren of de spelers die op het wed strijdformulier staan ook daad werkelijk lid zijn van de betref fende club. De kans om door de Foto: GPD mand te vallen, is wel groter. Bij een gele of rode kaart, die wor den geregistreerd door de bond, valt een bedrieger door de mand. Ook de tegenstander kan een aantekening op het wed strijdformulier maken als men denkt dat een niet-speelgerech- tigde speler heeft meegedaan. Daarnaast gaat een 'vliegende brigade' controleren of de regels met betrekking tot de spelerspas goed worden nageleefd. Misbruik van de spelerspas wordt zwaar bestraft. Wie speelt zonder (geldige) pas kan een boete van 68 euro en een schor sing van drie tot en met zes wedstrijden worden opgelegd. Degenen die het misbruik door de vingers hebben gezien (aan voerder, trainer en/of leider) mogen hun functie maximaal negen maanden niet uitoefenen. Spelers die niet meewerken aan een controle van de passen door de scheidsrechter krijgen een schorsing van maximaal tien wedstrijden aan hun broek. Ook scheidsrechters in West II moeten op hun tellen passen. Als zij verzuimen de passen te controleren of - erger - spelers zonder kaart laten meedoen, mogen ze hun hobby minimaal drie en maximaal negen maan den niet uitoefenen. Ruim 77 procent van alle ama teurvoetballers (vanaf de D-ju- nioren) heeft inmiddels de spe lerspas aangevraagd. De rest heeft nog tot oktober de tijd. West II gebruikt de maand sep tember als gewenningsperiode. Er wordt al wel gecontroleerd, maar spelers mogen dan ook zonder pas nog voetballen. Van af 1 oktober is de KNVB onver biddelijk. Geen pas betekent dan niet voetballen. vervolg van voorpagina potsdam - Edith van Dijk (foto) werd bij het behalen van de gou den medaille op de 25 kilometer zwemmen geholpen door land genote Etta van der Weijden. Van Dijk verraste de concurrentie, met name de Duitsen Angela Maurer en Britta Kamrau, door een zwarte badmuts over het hoofd te trekken in plaats van een witte. De frteifavoriete kon daardoor meteen na het begin- signaal wegsprinten, terwijl haar belangrijkste tegenstandsters abusievelijk op de voeten van Van der Weijden (met wit ge tooid) letten. Ze liet, als betrof het ploegwerk in een Touretap pe, 'professioneel' een gaatje val len. „Ik wilde snel weg om afstand te nemen. Ik houd er niet van in een groep te liggen vechten voor een plekje. Dat kost te veel energie", lichtte ze na afloop de tactiek toe. Van Dijk kwam groen uit het water, niet van ellende of de kou maar van de algen. „Negentien graden was denk ik in mijn voor deel. Dat is een temperatuur waarbij ik me lekker voel, in te genstelling tot een aantal tegen standsters. Pas op de kant begon ik te bibberen." Maurer kon als enige reageren op de machtige openingsaanval van Van Dijk, maar moest haar po ging aan te klampen duur beko pen. De inspanning had geen ef fect. De achterstand van de Duit se groeide zo snel dat ze zich na ruim een volle ronde van vijf kilo meter op de Templiner See uit ar moede liet terugzakken in het peloton. Van Dijk lag op dat mo ment al honderd meter voor. De Noord-Hollandse econome, tegenwoordig fulltime zwemster, breidde de marge gestaag uit tot een 'slootlengte'. Haar over macht en zelfrrertrouwen was zo groot, dat ze op weg naar het tienkilometerpunt haar duim al durfde op te steken ten teken van victorie. De uiteindelijke voorsprong op de besten van de rest, de Russinnen Olessia Sjaligi- na en Natalja Pankina, was meer dan zeven minuten. Onderweg kende Van Dijk, die in totaal 5,5 liter energiedrank tot zich nam, ondanks het getoonde gemak wel degelijk moeilijke momenten. „De vierde ronde was zwaar. Onder de brug door tegen de wind in. Maar toen wist ik al dat ik zou gaan winnen. Na 10 kilometer lag ik al vijf minuten voor. Dan is het slechts zaak het hoofd erbij te houden. Als er nie mand meer in de buurt is dan is verlies van concentratie je be langrijkste tegenstander. Je mag niet aan het resultaat en de titel gaan denken. Dan dwalen je ge dachten af. Dat is verkeerd." Van Dijk hield het koppie erbij. Pas in de laatste halve ronde gunde ze zich gelegenheid 'uit te drijven', om zich heen te kijken en alvast te genieten. Ze zwom de laatste meters met de Neder landse vlag in de hand. „Dat mag, want een vlag is geen hulp middel. Integendeel, ik ging maar heel langzaam vooruit." De mede door een hoogtestage in Grana da, met de Duitse ploeg, en noes te trainingsarbeid verworven in houd en snelheid beloven ook iets voor de 5 en 10 kilometer. „De eerste vijf gingen onder de 1 uur 1 en de volgende onder de 1.04. Ik heb dus veel snelheid. Na tuurlijk ga ik voor nog twee keer goud."Foto: EPA door Peter Klein katwuk/boskoop/ter aar - De mannen van Zee Duin heb ben het open tennistoernooi van hun club stevig in hun greep. Liefst zes van de acht kwartfinalisten in de categorie 3 (voorheen de BI) spelen een thuiswedstrijd. Bij de vrouwen staan eersteteamspeelsters In- grid van der Plas en Ingrid Kruit bij de beste acht Krista Sanders doorbrak de Katwijkse hegemo nie door Barbara van der Gug- ten te verrassen. Opmerkelijk is de superioriteit van de Zee Duiners in 'Het Open' van de Katwijkse club al lang niet meer. De mannen speelden dankzij hun brede se lectie van vijf gelijkwaardige spelers de laatste drie jaar mee op het hoogste competitieni veau van Nederland. Een over winning in een van de eerste rondes van Jeroen Boogmans, Guido van den Broek, Marco Visser en Jan-Willem Lugthart en de afwezige Mark Fleischeuer is dan ook normaal. Enkel een nederlaag is een surprise. Van het eerste mixedteam zijn Tjeerd Star en Michael Rusman nog in de strijd. De doortocht naar de beoogde finale verliep voor de als eerste geplaatste Boogmans en de als finalist getipte Van den Broek probleemloos. Visser en Lug thart hadden echter een derde set nodig om de beste acht te bereiken. Marco Visser had na een verloren eerste doorgang (3- 6) tegen Willem Visser van Hille- gomse TC pas in de tweede set (6-4) een passend antwoord. In de derde set was hij snel klaar, 6-1. Lugthart had twee sets no dig om zijn ritme te vinden. Eenmaal gevonden werd het te gen voormalig Zee Duiner en huidig Boekhorster Martijn Zandvliet 6-0. Marco Visser stuit in de vandaag verspeelde kwartfinales op club genoot Star, die Hillegommer Pieter Visser simpel opzij zette. Lugthart treft Donald van Veen, die na een 6-1 6-0 zege op John Busker via twee vrije doortoch ten, waaronder een tegen Jasper de Regt, de beste acht bereikte. Rusman boekte al fraaie zeges op Ewout Hinnen en Bartel Swart. De speler van Gemengd 1 mag nu zich opmaken voor het grote werk tegen clubgenoot Van den Broek. Boogmans treedt binnen de lijnen tegen Dekker-speler Karst Folkerts, die met 6-3 en 7-5 van thuisspeler Niels Ravensbergen won. In de categorie 5 (voorheen Cl^ zijn al vijf van de acht geplaatste spelers gesneuveld. Alleen top favoriet Wim van Veen en de is derde geplaatste Zee Duiner Chris van Zuilen bleven in de bovenste helft van het veld van 64 deelnemers overeind. Björn Abrahams (8) deed hetzelfde in de onderste helft na drie sets te gen Vincent de Geus. Frank de Rooij (plaatsing 5) haakte voor tijdig met een blessure af. Bob van Iterson schakelde de als tweede getipte Maarten van der Voet na drie sets en 33 games uit. Dem Graaff kreeg na even eens drie reeksen de eliminatie van Guido van Leeuwen (4) op zijn conto. De tennisser van 'Het Open', Zee Duin Katwijk HE3 (BI), eerste ronde: K. Korenhof - S. Ste- vense w.o.; Jack Manuputty - R. Jong a Tai 4-6 6-2 6-1; W van Veen - R Derkei 6-1 6-3; P. de Koster - B. Abrahams 6-4 6-1; R. van Ark - F. Vogel 7-5 6-4; D. van Veen - J. Busker 6-1 6-0; 0. Guinau - E. Ravensbergen 6-2 6-0; E. Hinnen - M. Voskuyl 6-2 7-5; X. Hertzmann - C. Verweii 6-0 6-2 Tweede ronde: J Boog mans (1) - Th Castel 6-0 6-1; R. Oostdam w.v. K Korenhof; N. Ravensbergen w.v. J. Manu putty; K. Folkerts (7) w.v. R. Hoek; Tj. Star (3) - N. Khosla w.o.; P. Visser - R. Liefbroer 6-3 7- 5; W. Visser - J. Westdijk 6-2 6-0; M. Visser (5) - W van Veen 6-4 7-6; J.W. Lugthart (6) - P. de Koster 6-0 6-1; m. Zandvliet - R. van Ark 6- 2 6-1; D. van Veen - T. v.d. Voorn w.o.; J. de Regt (4) - F. de Rooij w.o., B. Swart (8) - 0. Guinau 5-7 4-0 opgave wegens schouderbles sure; m. Rusman - E. Hinnen 4-6 6-1 6-1; X Hertzmann - P. Guyt 6-1 6-2; G. v.d. Broek (2) - M. Hoogeveen walk over Derde ronde: J. Boogmans (1) - R. Oostdam 6-4 6-0; K. Folk erts (7) - N. Ravensbergen 6-3 7-5; Tj Star (3) - P. Visser 6-0 6-2; M. Visser (5) - W. Visser 3- 6 6-4 6-1; J.W. Lugthart (6) - M. Zandvliet 6-4 3-6 6-0; D. van Veen - J. de Regt (4) w.o., M. Rusman - B. Swart (8) 6-2 6-1; G. v.d. Broek (2) - X. Hertzmann 6-4 6-2. DE3 (BI), eerste ronde: L Castel - C. Manu putty 7-6 4-6 6-2; K. Sanders - S. patti 6-4 6- 3. Kwartfinale: K. Sanders - B. v.d. Gugten 6-4 7-6. HE5 (Cl), eerste ronde: L. Verhees - A. Poot 6- 1 opgave; M. van Egmond - Th. Rotteveel 6-1 6-3; T. Langmuur - M. Kreft 6-2 6-1; S, Nubé - R. Hoek 6-3 3-6 6-1; J. van Rooden - W. Jagt- man 6-1 6-0; J. van Rossum - G. v.d. Plas 6-4 6-1; F. Buizer - J. Perton w.o.; M van Maaren - L.Lucas 3-6 6-3 6-4, P. Marselis - J. Hartog 4- 6 6-0 6-3; V. de Geus - M. Roeloffs 6-4 6-2; R. Berkel - M Hoogeveen walk over Tweede ron de: W. van Veen (1) - L. Verhees w.o.; E. Spruijtenburg - E. Koelewijn 6-1 6-2; F. van Hinsbergh - J. v.d. Deijl 6-4 6-1; M. van Eg- mond - C. van Egmond (7) 2-6 6-3 7-5; Chr. van Zuilen (3) - T. langmuur 6-1 6-4; G. Burley - E.J. Hogewoning w.o.; S. Nubé - John Manu putty 6-0 7-5; J, van Rooden - F. de Rooij w.o.; J. van Rossum - B. van Emmerik (6) 6-3 7-5; D. Kolmus - F. Buizer 6-3 6-7 7-6; D. Graaff - S Brugman 1-6 7-6 7-6; G. van Leeuwen (4) - M. van Maaren w.o.; B. Abrahams - P. Marselis 6-1 1-0 opgave blessure; V. de Geus - J. v.d. Oever 6-3 6-0; B. van Iterson - M. Brands 6-0 6-0; M. v.d. Voet (2) - R. Berkel 6-3 6-3. Der de ronde: W. van Veen 1- E. Spruijtenburg 6- 2 7-5; Chr. Van Zuilen (3) - G. Burley 6-2 6-4, D. Kolmus - J. van Rossum 6-1 7-6; D. Graaff - G van Leeuwen (4) 6-3 1-6 6-2; B. Abrahams - V. de Geus 5-7 6-4 6-0; B van Iterson - M. v.d. Voet (2)6-7 6-4 6-4. DE5 (Cl), eerste ronde: S Mekel - Ch. Taffijn 3-6 7-5 6-0; S. Gluvers - L. Guijt 7-5 0-6 7-6. Floratoernooi, TV Boskoop Inv. HE3 (BI), finale: W. Thomas (1) - R Baans 6-2 6-1. Inv. DE3, poule: 1. T Waayer. Inv. GD3, finale: T. Waayer/R. Baans -1. Moerman- Van Seeters/S Moerman 7-5 6-7 7-6. HE5, halve finales: N. Sjaardema - J. van Bem- mel (TV Boskoop/1) 7-6 6-1; M.J. de Jong - S. Ambagtsheer 6-3 6-4. Finale: N. Sjaardema - M.J. de Jong 6-4 6-1. DE5, finale: L Parry - T. Blom 7-5 6-7 7-5. HE7, halve finales: M de Beijer - B. Garstman 6-1 6-4; N. Sjaardema - A. v.d. Woerd 6-0 6-2. Finale: N. Sjaardema - M. d^ Beijer 6-0 6-1. DE7, finale: A. Ramp - A.M. de Jong 7-5 6-4. HE7 35+, finale: R. Lobry (1) - J. Roodenburg (TV Boskoop) 6-3 6-3. DE7 35+, finale: M. Olsthoorn - M. v.d. Werf 7-6 6-2. Aarlandentoernooi, Ter Aar HE5, eerste ronde: F. Bennemeer (1) - M de Rooij 6-2 6-3; M. Nieuwenhuizen - Chr. Goed hart 5-7 6-4 6-0; P. Fles - E. Gruters w.o.; P. Mensink J A. Ruiter 6-4 1-6 7-6; J. v.d Lek - M Barnas 6-2 6-3; Th. Bakker (3) - P. Ie Maire 6-2 6-1, M. de Vries - S. Verdaasdonk 6-2 op gave; M. de Blanken (2) - A. Griffioen 6-0 6-2. Kwartfinales: F. Bennemeer (1) - M. Nieuwen huizen 7-6 6-1, P. Mensink - P. Fles 6-3 7-5; Th. Bakker (3) - J. v.d. Lek 6-1 4-6 6-3; M. de Blanken (2) - M. de Vries 6-3 6-1. Circ»* 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl TARTNERS Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz L.I.A.M. >"Cr is nog van alles moge- 1-j lijk, er is nog niets be slist.' Zo goed als alle quiz masters zullen het welbeken de zinnetje al eens hebben uitgesproken. Toch is de joe kel van een gemeenplaats vol ledig van toepassing op de Tour de Kans. Want terwijl de winnaar van de Tour de France al lang en breed bekend is - een been breuk van Armstrong daarge laten - is er over de uitkomst van ons spel nog geen zinnig woord te zeggen. Pas op zon dagmiddag zullen wij weten voor welke deelnemer de al lerlaatste gele trui is bestemd. De zeventiende etappe - Dario Frigo pakte de dagprijs - lever de vele ploegleiders een trieste middag op. Hele volksstam men wisten geen enkel puntje te scoren, terwijl het voor heel wat 'toptieners' bij licht sprokkelwerk bleef. Dat het wel degelijk mogelijk was tot een redelijk totaal te men bewees Richard Leeuwen uit Voorhout. Met punten bleef hij Seline Bakk uit Leiden (30 punten) met h kleinst mogelijke verschil baas. De nummers een tot en m ll tien van het algemeen klas ment na zestien voor de T( de Kans meetellende ritte Jasper van der Wiel (Noonvl wijk) 384 punten, Henk Gunst (Leiden) 382 puntee Mitchell van Iterson (RoeloK arendsveen) 376 punten, St; Klink (Leiden) 375 puntf r Gerrit Bronkhorst (Vt burg) 374 punten, Hans Jelies se (Noordwijk) 373 punten, Molkenboer (Leimuiden) 3 punten, Bart Nievaart (Oegs geest) 371 punten, Ronald v (j Heyningen (Leiderdorp) 3 punten, Rob Neuteboo I (Voorschoten) 370 punten. Hilversum/ANP - Godsgeschen ken voor mindere goden ken merkten de eerste dag van het Dutch Open op de Hilversum- sche golfclub. Ze kwamen zo maar uit de hemel vallen: hole- in-one voor Engelsman Mark Foster (70ste van Europa), baan record in 60 slagen (-10) voor Duitser Tobias Dier (182ste) en tweede plaats met 65 voor Voor- houter Chris van der Velde (he lemaal geen ranking). De godenzonen van het Europe se topgolf deden het gisteren aanzienlijk minder. Titelverde diger Bemhard Langer kwam na vier uurtjes golf in het Gooise bosgebied terug met 71 slagen op zijn kaart. Nog zo'n ronde en hij mag weg zonder één cent prijzengeld. Op de vijfde hole was het toer nooi voor de 26-jarige Engels man Mark Foster geslaagd. Hij tikte met zijn kortste slagijzer van 114 meter afstand de bal in het gaatje van de zogenaamde 'pannenkoek' en won daarmee een auto van 50.000 euro. Foster had zijn kwartiertje van glorie, maar de man die de hele dag op een wolk leefde was Tobias Dier. De 25-jarige zoon van ex-voet balprof Wemer Dier van Nürnberg maakte op achtfeij holes tien birdies en vestim een baanrecord van 60. Me ïl evenaarde hij het record vai Europese Tour (negen keer acht spelers) en nam hij de ding met vijf slagen voorspro Chris van der Velde stopte golf op de Europese Tour on T hij vrouw Erin en zijn drie te deren zo moeilijk kon missti Hij werd golfleraar en is bondscoach van de Nederli kl se topamateurs. Hij doceert d< praktische voorbeelden in strijdvorm. „Ze moeten cl maar zien beter te worden ik." Van der Velde traint daail toch nog veel tussen zijn ho tl van bergklimmen door en i h: de Nederlandse tour een il duchte competitor. Om die at den kreeg hij startrecht in Dutch Open om een keeid vlammen. Met 65 was hij ze beste Nederlander, een slag ge ter dan Maarten Lafeber die ilj zei niet te hebben geschit maar toch 66 binnenbr. m „Dit was heel leuk, vooral dat ik twee jaar niet dooijj schifting ben gekomen." PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 25 juli 09-10-16-24-27-30-34-35-36-45-52-58-59- 66-67-69-72-73-76-80. (onder voorbehoud) VOETBAL et hockeyclub Catwijck was een ronde eerder Stein Brugman met 1-6 en twee via tiebreaks gewonnen sets voorgebleven. Graaff krijgt bij de beste acht '7'- speler (voorheen Dl) Dennis Kolmus, die Joost van Rossum klopte. De laatste verschalkte nummer 6, Bas van Emmerik. Rijnkanter Marcel van Egmond tenslotte was met 7-5 in de der de doorgang de baas over zijn als zevende geplaatste broer Co lin van Egmond. Floratoernooi Wimpe Thomas heeft het invita tie 3-schema van het Floratoer nooi van TV Boskoop op zijn naam geschreven. De hoofd klasser van het Leidse Unicum was in de finale met 6-2 6-1 veel te sterk voor thuisspeler Rutger Baans, die via de tiebreak van de derde reeks Paul Brand uit de eindstrijd had gehouden. De boomkwekers werken hun jaarlijkse open toernooi volgens een afwijkende formule af. De enkelspelen kennen hun finales op donderdagavond, de dubbels worden tot en met zondag ver speeld. Nicky Sjaardema werd daardoor gisteren al winnaar in zowel de categorie 5 als in de ei gen speelsterkte, de 7. Oefenwedstrijden Borger: FC Groningen - Stormvogels/Telstar 1- 0 (0-0). Broerse. Barneveld: Streekelftal - NEC 0-7 (0-6). De Nooijer 2, Ax 2, Smir 2, Wisgerhof. Bijzonder heid: Mike Zonneveld maakt na acht maanden rentree bij NEC. Ludwigshafen: Waldhof Mannheim (Dui) - Ro- daJC3-2(l-2). Doelpunten Roda: Cristiano 2. Garderen: FC Zwolle - Ashdod SC (Isr) 0-1 (0- 0). Oldenzaal: Oldenzaal - Excelsior 1-13 (1-5). Doelpunten Excelsior: El Hamdaoui 3, Nouwen 3, Holman 2, Van Dieren, Koswal, Swerts, Breuer, eigen doelpunt. CRICKET Belfast. EK. Vijfde en laatste ronde: Nederland - Schotland 2-0, Nederland 183/7, Schotland 180/8. En geland - Ierland 2-0, Engeland 226/8, Ierland 225/9, Denemarken - Italië 2-0, Denemarken 132/1, Italië 131/8. Eindstand: 1 Engeland 5-10, 2. Schotland 5-6, 3. Ierland 5-6, 4. Ne derland 5-4, 5. Denemarken 5-2, 6. Italië 5-2. GOLF Hilversum. TNT Dutch Open, Europese Tour, 1,8 miljoen euro. Stand na le ronde: 1. Dier (Dui) 60 slagen (- 10), 2. Van der Velde (Ned), Rafferty (Ier), Gil ford (Eng), Russel (Sch) 65. 6. Lafeber (Ned), Howell (Eng), Hanell (Zwe), Moseley (Aus), Harrington (Ier), Spence (Eng) 68, 12. Lonard (Aus), Bickerton (Eng), Poulter (Eng), Rose (Eng), Farry (Fra), Rodiles (Spa) 67, overige Nederlanders: 18. Van der Valk, Kraaij 68, 65. Van Duijn (amateur) 70, 82. Derksen, Van Weerelt 71, 97. Steenkamer, De Jong (a) 72, 112. Muntz 73, 123. Boysen (a), Miller 74, 134. Lovey 75, 140. Slootmaekers (a) 76, 148. Huurman 77. Hipfl (Oos) 6-3 6-0, Zabaleta (Arg) - Li (Ecu) 6-4 6-2. Sopot (Pol). Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Savolt (Hon) - Novak (Tsyftp 6-4, Vacek (Tsj) - Krajan (Kro) 1-6 6- Acasuso (Arg) - Hrbaty (Slw/4) 6-2 6-4, .R (Rus) - Mathieu (Fra) 6-0 6-4 Soj>ot (Pol). Vrouwen, 300.000 euro. 6-4 6-2, Garbin (lta/3) - Sanchez-Vicaric 6-1 6-1, Zvonareva (Rus) - Ruano-P b (Spa) 2-6 6-4 7-5. Hilversum. Challenger, 75.000 euro. Tweede ronde: Economidis (Gri) - (NZe) 5-7 6-2 6-2, Roitman (Arg) - Pesf" do (Ita) 6-4 6-2, Weinzierl (Dui) - Delfin 6-3 6-3, Serra (Fra)- Munoz (Spa) 1-6 7- WIELRENNEN lu HONKBAL Haarlem. Honkbalweek. Verenigde Staten - Cuba 4-1. Stand: 1. Ver enigde Staten 3-6, 2. Cuba 4-6. 3. Nederland 3-4, 4. Taiwan 4-4, 5. Japan en Zuid-Afrika 3- 0. TENNIS Kitzbühel. Mannen, 850.000 euro. Derde ronde: Ferreero (Spa/2) - Verkerk (Ned) 7-5 6-2, Costa (Spa/1) - Kohlmann (Dui) 6-1 6-1, Corretja (Spa/8) - Lisnard (Fra) 6-3 6-2, Gaudio (Arg/6) - Koubek (Oos) 3-6 6-1 6-0, Massu (Chl) - Sa (Bra) 6-4 6-3, Chela (Arg/10) - Davidenko (Rus) 6-0 6-1, Pavel (Roe/4) - Ronde van Saksen. Tweede etappe, Oschat - KlingenthalJ menzind (Zwi) 188 km in 4.58.08, 2. r ke (Dui), 3. Fedrigo (Fra), 4. Peterse 5. Kejval (Tsj). Algemeen klassement: 1. Camenzind 9.K 2. Poitschke 0.04, 3. Fedrigo 0.06, 4g 0.10, 5. Petersen. Ronde van Thüringen. Vrouwen. Tweede etappe, Schleiz - Greiz: 1. tj (Dui) 135 km in 3.26.32, 2. Melche 1.05, 3. Arndt (Dui), 4. Ljungskog (i Vzezniauskaite (Lit), 6. Polsjanova (Rujl Vink 1.22, 15 Grimberg. Algemeen klassement: 1. Zabirova 6.36.14, 2. Melchers 0.30, 3. Arndt 0 Worrack 0.54, 5. Ljungskog 0.58, 6. P< U va 1.00, 10. Grimberg 2.10,25. Vink 3 Ninove (Bel). Regionale wedstrijd. 1. Leukemans (Bel) 169 km in 3.50, deyn (Bel), 3. De Waele (Bel). 8. Van d wer (Bel) 0.45, 9 Voskamp, 11. Van Dj Van Heeswijk, 15. Reinerink, 20. (Bel), 21. Van Schalen. 38ste Internationale Jeugdtour van Ass< Junioren, derde etappe (klassieker): berts (Leerdam) 2.35.03,20, 2. De (Ommen) op 0.02,90, 3. Berkhout (Si den) z.L, 4. Oude Nijeweme (Geestei Ester (Lexmond), 16. W. de Groot (Hi op 0.42,40, 43. J Berk (Koudekerk a Rijn) 1.08,60, 47. Straathof (Nieu" I.12,90, 68. T. Kortekaas (Voorhout) (Noordwijkerhout) en Jongbloed (Oegi II.39,00 Algemeen klassement: 1. L< 5.01.00,29, 2. Ester op 0.07,00, 3.1 (Saasveld) 0.14,95, 20. De Groot 1 35. Berk 2.31,21, 63. Straathof 11 72 Jongbloed 13.39,68, 74. Kc V] 16.45,81, 77 Went 21.18,27. Puntei n ment: 1. Mörk"v (ABC Danmark) Strohm (Oldenzaal) 62, 3. Lamberts K De Groot 4, 30. Berk 2. Nieuwelingei fj] Baat (Puttershoek) 2.19.12,70, 2 (Noordeloos) z.t., 3. Poppe (Nijverd; Kreder (Zevenhuizen), 6 Muller (Liss Kreder (Zevenhuizen), 40. R. Berk (Ka aan den Rijn) op 0.32,20, 88. R. di (Hillegom) en Bode (Sassenheim) ll.f c Algemeen klassement: 1. L 4.06.24,03, 2. Sydlik (RV End 0.35,12, 3 M. Kreder 0.36,64, 0.45,41, 9. D. Kreder 0.50,44, 7 >U 8.58,18, 105. Bode 21.00,51, 112.1 21.02,71. Puntenklassement: 1. M. 43, 2. Hafemann (Frankfurter RC) 35 Baat 35. Junior- en nieuweling-dame! Goede (Zoeterwoude) 2.10.32,20, n (Wijk en Aalburg) z.t., 3. Profijt (Hoo|jT 4. Rotmensen (Steenbergen), 5. Van (Oploo), 8. E. Kortekaas (Voorhout). Aide klassement: 1. De Goede 4.11.41,43, Katwijk op 0.36,56, 3 Rotmensen 0 11 Kortekaas 1 06,20. Puntenklassei 11 De Goede 84, 2. Profijt 53,3. Rotmeni t a ZWEMMEN Berlijn. EK. 10 Vrouwen, 25 kilometer: 1. Van Dij „i 5.27.34, 2. Sjaligina (Rus) 5.34.47,1/1 na (Rus) 5.34.51, 4. Persoons (Bel) 50L 5. Yvette Hlavackova (Tsj) 5.34.58. f ae

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16