Justin Rose een nieuwe Tiger Woods? SPORT R11 Manchester koestert Commonwealth Games Ajax geeft zwak Celtic lesje in doelmatigheid it in hoofdrol en Zuid-Afrika b! Goede lijkt ,de lantastbaar ëlische clubs en op Cyprus lancker Udinese iie licentie ina heeft Drie golftalenten op Dutch Open SCOREBORD Inlander Smit kreeg slechts honkslagen tegen. GPD/Poppe de Boer de Zijn vuurdoop in had hij vorige week al d in het oefenduel met Ja- laar spelen voor zesdui- jeschouwers tijdens de ilemse Honkbal Week is rtoi^ers- HetwerPer pider Smit niet te deren, •jarige talent, dat vanaf iber voor de Minnesota uitkomt, maakte gister- d grote indruk tegen Zuid- In de eenvoudig door d gewonnen wedstrijd ileef Smit zes innings fier ind. Met acht keer drie n slechts drie honkslagen ikende de jongeling een moptreden. nn, 'ml 001 SU hw lg Ti t In d 45 B !n H A - Suzanne de Goede heeft •un uw een zege geboekt in de nInternationale Jeugdtour issen. De klassementsleid- lenl8^steren sterkste in yg issasprint, waarbij veertig ebleven rensters waren kken. Moniek Rotmensen eenbergen en de Zweedse :a Holler moesten genoe- loc emen met de plaatsen es. :n drie. De 18-jarige lijk ster van de gele trui staat !std tweede etappe zestien se in voor op Holler en voert (stand het puntenklasse- y aan. Esther Kortekaas, ju- m lame uit Voorhout, finish- mi veertiende en is de num- steel ry Hulshoff - r Willem II Barry Hulshoff (55) is JÉiwe directeur voetbalza- |*gBn Willem II. Hij volgt van Geel op die naar AZ uïat. Met Hulshoff haalt II een directeur voetbal- in huis die vooral als iller een grote reputatie )e verdediger won met rie Europa Cups en een leker. Hij speelde veer- terlands, waarin hij zes coorde. Hulshof was trai- iI manager van acht ver- 1e clubs. Drie Israëlische voetbal- telen voorlopig hun idstrijden voor de Euro- tkertoemooien op Cy- it gebeurt uit veilig- rerwegingen. De Euro- letbalunie UEFA, waar- lël lid is, heeft goedkeu- jrleend. De drie clubs zijn bi Haifa, Maccabi Tel i Hapoel Tel Aviv. s 1) Jancker duelleert tijdens Imet Rigobert Song van n. Foto: AP Karsten Jancker speelt tend seizoen bij Udine- Serie A van Italië. De I ipits is afkomstig van München. Jancker t", ;cho ero] be ïl in de afgelopen com- iet één keer. öetbalclub Fortuna Sit- gisteren van het be ige licentiezaken van alsnog een licentie ge- im komend seizoen uit in de eerste divisie, had de Limburgse de- aanvankelijk de licentie rd, wegens de zorgwek- Qanciële situatie. nrnir donderdag 25 juli 2002 door Henri van der Steen Hilversum - Je had Cruijff en dus had je op zeker moment 'de nieu we Cruijff. Sjoerd Ruiter, Ton Blanker. Nu heb je Tiger Woods en dus heb je 'de nieuwe Tiger Woods'. Matt Kuchar? Zane Scot land? Justin Rose? Ze zijn alle drie op het Dutch Open dat vandaag in Hilversum is begonnen. Zijn entree was verpletterend. Justin Rose was 17 toen hij op een haar na het Brits Open won. Dat was in 1998. Rose werd meteen prof, maar dat leverde vooralsnog alleen frustraties op. De eerste 21 wedstrijden miste Rose de cut, hij verloor zijn tour-kaart en hij mocht dus niet eens meer meedoen! Dit jaar brak hij alsnog door vier zeges. Vorige week donder dag en vrijdag liep Justin Rose op Muirfield zijn ronde op het Brits Open in het gezelschap van de Japanner Shigeki Maruyama en de beste der bes ten, Tiger Woods. Mooie beel den. Mooie score! Hij haalde de cut en... bleef Woods in het eindklassement voor. Rose werd 22ste, Woods 28ste, met een slag meer. Rose: „Het is natuurlijk speciaal met Tiger Woods te spelen, maar ik heb me goed kunnen focussen op mijn eigen spel. Het is ook een geweldig ge voel in deze situatie te zitten na een aantal moeilijke perioden. Ik heb het gevoel dat ik nu ge hard ben voor de strijd." De Engelsman Rose werd gebo ren in Zuid-Afrika, waar hij in de tuin van het ouderlijk huis zijn eerste balletje sloeg: met een plastic stok Het manneke was elf maanden. Het gezin verhuis de naar Engeland toen Justin vijf was. Hij mepte er toen al volop op los. Op zijn elfde speelde hij voor het eerst onder de 70. Op zijn veertiende had hij een han dicap van +3. Dat is dus drie on der par. Matt Kuchar en Zane Scotland zijn twee andere Justin Rose- achtigen die in Hilversum de aandacht willen trekken. De Amerikaan Kuchar was ooit de opvolger van Tiger Woods als amateurkampioen van de VS. Het is een titel die alleen voor de allerbesten is weggelegd. Dat bleek. Kuchar mocht meedoen aan twee majors en deed het be ter dan Tiger Woods in diens eerste optredens. Kuchar had echter geen zin in een leven als profgolfer, hij ging werken in de assurantiehandel, maar besloot onlangs toch maar zijn kaart te zetten op het golf. Zane Scotland (20 pas) gaat dat ook zeker doen. De jonge En gelsman - het 'Europese ant woord op Tiger Woods' ge noemd - won vorige maand in Molenschot het internationale Justin Rose vorige week in actie tijdens het Brits Open. Hij bleef Tiger Woods in het eindklassement voor. Foto: EPA jeugdtoemooi van Toxandria en verdiende daarmee een wild card voor het Dutch Open. Scot land komt deze week in geen geval in aanmerking voor de eerste prijs van 300.000 euro - simpel omdat amateurs geen geld mogen verdienen met golf. In totaal is er op het Dutch Open 1.800.000 euro te verdelen door de ruim 150 profs, die morgen worden gescheiden door de cut. De 70 besten gaan door. Justin Rose zal graag bij de bes ten zitten. Goed voor de status, goed voor de portemonnee. Hij verdiende in 1999 maar 11.000 euro, een jaar later 108.000 euro, vorig seizoen 620.000 euro. Dit jaar staat Rose al op 900.000 eu ro. Ongeacht de score van zon dag, zal Rose in elk geval dins dag een goede dag hebben. Dan is hij jarig. Hij wordt 22. Het gloednieuwe stadion wordt na de Commonwealth Games in gebruik genomen door voetbalclub Manchester City. Foto; GPD/Manchester 2002 door Harm Harkema manchester - Nadat Manches ter twee keer een vergeefse gooi had gedaan naar de Olympische Spelen kreeg het midden jaren negentig als troostprijs de Com monwealth Games 2002 toebe deeld. Koningin Elizabeth opent vandaag het elfdaagse sport- spektakel dat om de vier jaar wordt gehouden en waaraan wordt deelgenomen door zo'n 5000 sporters uit 72 landen en gebiedsdelen van het Britse Ge menebest. Er worden een mil joen toeschouwers verwacht. Manchester, centrum van een verstedelijkt gebied met zo'n 2,5 miljoen inwoners, was eind ja ren tachtig een aan lager wal ge raakte textielstad die werd gedo mineerd door wegrottende pak huizen en fabrieken. Manches ter was het toonbeeld van indu strieel verval en eenieder met ambitie en capaciteiten zocht zijn heil elders. In die deprimerende atmosfeer, waarin ook voetbal amper troost bood (het plaatselijke Manches ter United was in de schaduw van Liverpool al sinds 1967 geen kampioen meer geworden) be sloten de hoge heren tot een groots gebaar dat de stad zelf vertrouwen en nieuw leven in moest blazen. Manchester stel de zich kandidaat voor de Olympische Spelen. Eerst moest de stad het afleggen tegen Atlanta (1996), maar Man chester gaf de moed niet op, en ging begin jaren negentig voor de tweede keer voluit om de Zo merspelen van 2000 binnen te halen. Gemeentelijk rondleider Jonathan Schofield herinnert het zich nog goed. In het cen trum van de stad was een reus achtig videoscherm opgetrok ken waarop duizenden 'Mancu nians' de beslissing van het In ternationaal Olympisch Comité rechtstreeks volgden. En de win naar werd: Sydney. Even was PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 24 juli 03-04-20-24-29-30-33-37-40-43-44-46-54- 57-58-59-60-64-76-77 (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden Glasgow: Celtic (Sch) - Ajax 1-3 (0-3). Ibra- himovic 0-1, Mido 0-2, Mido 0-3, Sutton 1-3. Appelscha: SC Heerenveen - Ankaragucun (Tur) 1-2 (0-1). Doelpunt Heerenveen: Denne- boom. Spijkenisse: Spijkenisse - Feyenoord 1-7 (1-3) Doelpunten Feyenoord: Bosvelt 3, Ono 2, Lurling en Pinar. Veenendaal: GVW - Newcastle United (Eng) 0- 4 (0-4). Reuver: WV - Willem II 1-0(0-0). Jacobs 1-0. Waardenburg: TOP Oss - FC Twente 2-5 (1-2). Cairo 0-1, Cas 1-1, Cairo 1-2, Brunswijk 2-2, De Visscher 2-3, Houwing 2-4, De Visscher 2- 5. Mierlo: RBC Roosendaal - Hapoel Kvar Saba (Isr) 0-0 Ruurlo: Streekteam - De Graafschap 1-6 (1-3). Doelpunten De Graafschap; Van de Haar, Za- farin, Van den Brom, Van de Kruis, Culina en Bakens. Kwalificatie Champions League, eerste ronde, tweede wedstrijd: B36 Torshavn (Far) - Torpedo Koetaisi (Geo) 0- 1 (Eerste duel.- 2-5), Barry Town (Wal) - Skonto Riga (Let) 0-1 (0-5), Pjoenik Erevan (Arm) - het stil, maar binnen een mi nuut had de menigte zich her vonden en zong uit volle borst: .Always look at the bright side of life". Schofield wil maar zeg gen: Manchester was niet kapot te krijgen. Met de reeds opgedane ervaring bleek het een paar jaar later een relatieve peuleschil om de ze ventiende Commonwealth Games in de wacht te slepen. Die zijn buiten de landen van het Britse Gemenebest (ooit op gericht als organisatie van lan den die deel uitmaakten van het Britse koloniale imperium) wel iswaar nauwelijks bekend, maar vormen toch een van de grotere sportevenementen ter wereld. Mike Briscoe, die voor staats- Tampere United (Fin) 2-0 (4-0), Dinamo Tira na (Alb) - FBK Kaunas (Lit) 0-0 (3-2), FC Sherlbourne (Ier) - Hibernians Paola (Mal) 0-1 (2-2), Zjenis Astana (Kaz) - Sheriff Tiraspol (Mol) 3-2 (1-2), Vardar Skopje (Mac) - Dude- lange (Lux) 3-0 (1-1), Akranes (IJs) - Zeljezni- car Sarajevo (Bos) 0-1 (0-3), Hapoel Nicosia (Cyp) - Flora Tallinn (Est) 1-0 (0-0), Belsjina Bobroeisk (WRu) - Portadown (Nle) 3-2 (0-0). Geplaatst: Koetaisi, Riga, Erevan, Tirana, Pao- la, Tiraspol, Skopje, Sarajevo, Nicosia en Bo broeisk. HONKBAL Haarlem. Honkbalweek. Nederland - Zuid-Afrika 8-3. Toeschouwers: 6000. Taiwan - Japan 11-2. Stand: 1. Cuba 3- 6, 2. Verenigde Staten 2-4, 3. Nederland 3-4, 4. Taiwan 4-4, 5. Japan en Zuid-Afrika 3-0. TENNIS Los Angeles. Mannen, 404.000 euro. Eerste ronde: Grosjean (Fra/3) - Brasington (VSt) 6-1 6-2, Malisse (Bel/7) - Draper (Aus) 6- 4 7-6, Mirnyi (WRu/8) - Mamiit (VSt) 6-4 6-4, Lee (GBr) - Suzuki (Jap) 6-4 7-5, Kuerten (Bra/5) - Bastl (Zwi) 7-5 7-6, Srichaphan (Tha) - Spadea (VSt) 7-6 3-6 7-6, Vahaly (VSt) - San- guinetti (Ita) 6-3 6-1, Bogomolov (VSt) - Haas (Dui/11) 6-4 6-4, Agassi (VSt/2) - Carlsen (Den) 6-3 6-1, Kiefer (Dui) - Gimelstob (VSt) 7-5 6-1, Ginepri (VSt) - Levy (Isr) 6-3 6-2. Tweede ronde: Llodra (Fra) - Grosjean (Fra/3) 6-3 3-6 7-6, Roddick (VSt/4) - Vahaly (VSt) 7- omroep BBC de tv-uitzendingen coördineert, zegt: „Voor de BBC is dit de grootste operatie ooit. Veel groter ook dan de Europese kampioenschappen voetbal in 1996." De BBC brengt dagelijks 18 uur live op het scherm en de beel den gaan wereldwijd. Met als belangrijkste afnemers Canada, Australië, Zuid-Afrika en daarna Kenia, Maleisië en Singapore. Het aantal mensen dat op enig moment naar de spelen gaat kij ken wordt geschat op een mil jard. Er wordt gestreden in zeventien sporten, variërend van typische gemenebestsporten als hockey, rugby, bowls, netball en squash tot turnen, wielrennen, atletiek 5 6-4, Mirnyi (WRu/8) - Srichaphan (Tha) 7-6 6-4, Malisse (Bel/7) - Dent (VSt) 6-1 4-6 6-4 Stanford. Vrouwen, 560.000 euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/4) - Tu (VSt) 7-5 6-2, Koernikova (Rus) - Smashnova (lsr/8) 6-3 6-2, Raymond (VSt) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-7 6-1, Irvin (VSt) - Henin (Bel/6) 6-3 4-6 6-1, Prakusya (Ino) - Mikaelian (Zwi) 6-1 3-6 6-3, Tanasugarn (Tha) - Husarova (Slv) 6-4 4-6 6- 4, Shaughnessy (VSt) - Lucic (Kro) 7-6 6-3, Kremer (Lux) - Grande (Ita) 7-5 6-2, Seles (VSt) - Tanasugarn (Tha) 6-4 3-6 6-1, Daven port (VSt/2) - Kremer (Lux) 6-3 6-0, Dokic (Joe/5) - Martinez (Spa) 1-6 6-0 6-1. Kitzbühel. Mannen, 850.000 euro. Tweede ronde: Lisnard (Fra) - Rios (Chl/9) 7-5 6-4, Ferrero (Spa/2) - Labadze (Geo) 6-4 6-4, Zabaleta (Arg/12) - Martin (Spa) 6-7 6-3 6-4, Chela (Arg/10) Coria (Arg) 2-6 6-2 7-6, Costa (Spa/1) - Marin (CRi) 6-1 6-3, Koubek (Oos/11) - Voinea (Roe) 6-2 6-3, Gaudio (Arg/6) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-4, Hipfl (Oos) - Boutter (Fra/15) 7-6 6-2, Sa (Bra) - Caller. (Arg/13) 7-6 6-1, Massu (Chl) - Canas (Arg) 6- 4 5-7 6-3, Pavel (Roe/4) - Meligeni (Bra) 6-4 6-2. Sopot. Vrouwen, 300.000 euro: Tweede ronde: Sanchez Vicario (Spa/3) - Golo- vitsnina (Rus) 7-5 6-2, Safina (Rus) - Schny- der (Zwi/2) 6-1 6-1. Nagyova (Slw/6) - Barna (Dui) 6-4 6-2, Zvonareva (Rus) - Penetta (Ita) 6-3 6-1, Rittner (Dui) - Farina Elia (lta/1) 6-4 2-6 6-3, Serna (Spa/8) - Kandarr (Dui) 4-6 6-2 6-3, Ruano Pascual (Spa) - Sucha (Slw) 6-4 6- en zwemmen. Liefhebbers van squash en net ball (een aan basketball ontleen de vrouwensport) kunnen in Manchester de complete we reldtop in actie zien. Favoriet bij het netball zijn natuurlijk de Au stralische vrouwen, maar vlak ook het zevental van de Fiji-ei- landen niet uit. Niet bij alle sporten zal talent van hoog ni veau te aanschouwen zijn. De Australiër Philippe Rizzo, die in Sydney niet verder kwam dan een 29ste plaats in de meer kamp turnen, is in Manchester een van de favorieten voor goud. Toch is het niet alleen de twee de garnituur dat op de Com monwealth Games verwacht 3. Sopot. Mannen, 381.000 euro: Tweede ronde: Galvani (Ita) - Rosset (Zwi) 6-4 6-1, Squillari (Arg) - Verdasco (Spa) 6-4 7-5, Christophe Rochus (Bel) - Santoro (Fra/3) 3-6 6-4 7-5. Hilversum. Challenger, 75.000 euro: Tweede ronde: Prodon (Fra) - Hemmes (Ned) 4-6 6-4 6-1, Vliegen (Bel) - Sirriani (Aus) 4-6 6-1 6-4, Zib (Tsj/3) - Di Mauro (Ita) 6-1 6-4, Zovko (Kro) - Gicquel (Fra) 6-4 6-3. WIELRENNEN Ronde van Thuringen. Vrouwen. Eerste etappe, Zeulenroda - Schleiz: 1. Zabiro- va (Rus) iÓ9 km in 3.01.25, 2. Sloessareva (Rus) 1.01, 3. Grimberg (Ned), 12. Melchers (Ned), 27. Vink (Ned) 2.16. Algemeen klassement: 1. Zabirova 3.09.37, 2. Melchers 0 36, 3. Cappellotto (Ita) 0.49, 5. Grimberg 0.55,27. Vink. Ronde van Sachsen: Eerste etappe, start/finish Leipzig: 1. Traksel (Ned) 178 km in 4.00.05, 2. Förster (Dui), 3. Radochla (Dui), 4. Riebenbauer (Oos), 5. Poit- schke(Dui). Klassement na verwerking bonificaties: 1. Traksel 4.00.05. 2. Förster op 0.05, 3. Ra dochla 0.07, 4. Lochowski (Dui) z.t.. 5. Rie benbauer 0.09. 38ste Internationale Jeugdtour van Assen. Junior- en nieuweling-dames, tweede etappe (criterium): 1. De Goede (Zoeterwoude) wordt uit te blinken. Hoewel bij het hockey natuurlijk toplanden als Nederland en Duitsland ont breken, treden grootmachten als India, Pakistan en Australië op volle oorlogssterkte aan. Topsport is ook te verwachten in de triatlon, op de atletiekbaan van het nieuwe gloednieuwe stadion (dat na het evenement in gebruik genomen wordt door voetbalclub Manchester City) en in het zwembad. Op de baan treden onder ande ren aan olympisch en wereld kampioene op de 800 meter Maria Mutola, Jonathan Ed wards (hinkstapsprong) en Ke nia opent weer een blik lange af standslopers. Interessant belooft ook de 100 meter mannen te worden De Amerikanen zijn er natuurlijk niet bij, maar met erkende top pers als Ato Boldon, Dwain Chambers, Mark Lewis-Francis en Frankie Fredericks is het veld er eentje om van te smullen. In het zwembad treden ook ver scheidene kanjers aan, maar gaat alle aandacht op voorhand uit naar Ian Thorpe. Stilletjes hopen de organisatoren dat de Australiër in Manchester een of meerdere wereldrecords aan flarden zwemt. Voor een stad die eind jaren tachtig nog diep in de put zat, zal zo'n record in het plaatselij ke bad nu overigens niet meer dan een leuke bijkomstigheid zijn. Zijn zelfvertrouwen heeft Manchester het afgelopen de cennium al hervonden. Het eco nomisch herstel is in hoog tem po ingezet en met miljardenin vesteringen wordt het afgeleefde centrum van een nieuw hart voorzien. Sjieke en hippe hotels, winkels en kroegen schieten er als pad destoelen uit de grond, pop groep Oasis veroverde vanuit hier de wereld. En ook de plaat selijke voetbalclub doet het te genwoordig zo slecht nog niet. 48.15,90, 2. Rotmensen (Steenbergen) z.t 3. Holler (Zwe), 4. De Veen (Muntendam), 5. Spijkerman (St. Nicolaasga), 14. E. Kortekaas (Voorhout). Algemeen klassement: 1De Goe de 2.01.39,23. 2 Holler op 16,11. 3 Rot mensen 18,07, 11. Kortekaas 39,20. Punten klassement: 1 De Goede 64,2. Profijt (Hooge- veen) 45, 3. Van Katwijk (Oploo) 37. 43ste Ronde van Alblasserdam. Elite/neo-amateurs (100 km): 1. Van den Hurk (Barendrecht), 2. Zijlmans (Roosendaal), 3. Troisfontaine (Weilre), 4. Gorter (Werkendam), 5. N. Hamers (Weert), 6. Schmink (Hoogland), 7. D. Degeling (Lutjebroek), 8. J. van Hest ('s- Gravenmoer), 9. Van Leijen (Ewijk), 10. Koot (Limmen). Dames (60 km): 1. Kramp (Nieuw- Beijerland), 2. Mos (De Wijk), 3. Koedooder (Bovenkarspel), 4 Groenveld (Oppenhuizen), 5. Vari den Brand (Zeeland), 6. Mulders (Rot terdam), 7. Van Dongen-Kools (Middelharnis), 8. Van Boxmeer (Erp), 9. Hoeve (Tilburg), 10. Bekkering (Den Ham). Veteranen 40+ (60 km): 1. De Wolf (Rotterdam), 2. De Kuiper (Har- dinxveld-Giessendam), 3. Buijing (Rotterdam), 4 Vernooi) (Leimuiden) Veteranen 50+ (60 km): 1. Smit (Haarlem), 2. Kroep (Hoek van Holland), 3. De Haas (Tiel). ZEILEN Athene. WK Finn. Stand na vier races: 1. Ainslie (GBr) 14, 2. Ku- ret (Kro) 33. 3. Godefroid (Bel) 34, 9. Zielhuis 57,10. De Vries 62, 56. Jurgens204. glasgow/gpd - Zonder glans en met defensief voetbal heeft Ajax de eerste serieuze test goed doorstaan. In Glasgow wonnen de Amsterdammers, zonder aankopen Sikora en Boukhari, met 3-1 van de Schotse kampioen Celtic. On-Ajax of juist het moderne Ajax? In ieder geval met een zwaar bezet middenveld en slechts twee echte spitsen: Hossam (Mido) en Ibrahimo- vic. De Egyptenaar gevierd, de Zweed fel bekritiseerd. Giste ren speelde het duo een helft samen én opvallend sterk. Ajax leunde op de verdediging, die met vijf spelers een over dreven sterk blok vormde te gen een gehavend Celtic. Berg- dolmo en Pasanen als man dekkers, aanvoerder Chivu in het hart van de verdediging en startpunt van elke aanval. Een veldoverwicht had de Neder landse kampioen allerminst. Domweg omdat Ajax, zonder echte vleugelspelers, met O'Brian en Trabelsi aan de flanken speelde. Toch bleef Ajax in Schotland makkelijk op de been. Ibra- himovic en Hossam zetten met individuele acties en een arse- 0ok de ploegleiders in de Tour de Kans die niet voor Michael Boogerd hadden ge kozen, zullen gisteren op het puntje van hun televisiestoel hebben gezeten. Want hoe be langrijk de punten in ons spel ook zijn; een Nederlandse renner de koninginnenrit zien winnen doet het hart van ie dere vaderlandse wielerlief- hebber sneller kloppen. Als een rasechte pitbull zette de Hagenaar zijn parelwitte tanden in La Madelaine en La Plagne om zijn prooi pas weer los te laten toen hij de witte fi- nishstreep als eerste was ge passeerd. Weer kwam de te genaanval van de gedoodverf de Tourwinnaar Lance Arm strong te laat. De Amerikaan kan hard fietsen, maar van re kenen heeft hij weinig kaas gegeten. En dat was gisteren mooi meegenomen. Doordat er op de top van La Plagne bij de eerste tien finishers geen verrassingen zaten viel de bes te dagscore een stuk hoger uit dan de vorige Alpenrit. Ton Smakman uit Lisse deed het gisteren met 47 punten naai aan Celtic-blunders de Amsterdammers op een riante voorsprong. Een knap staaltje doeltreffendheid van de Ajax- spitsen besliste de wedstrijd ei genlijk al na 25 minuten. Zo speelde Ibrahimovic zichzelf met een fraaie voetbeweging vrij en promoveerde een halve kans tot een doelpunt. In de daarop volgende aanval was het de beurt aan Hossam, die op bijna identieke wijze - via de binnenkant van de paal - ook het net wist te vinden. Dezelfde speler maakte er even later 3-0 van. Na een vloeiende aanval over meerdere schijven belandde de bal via het hoofd van Ibrahimovic bij de langha rige spits, die de bal simpel bij de tweede paal kon binnen werken. Voor Celtic waren de druiven zuur. In de tweede helft kon den de Schotten meer druk op de Ajax-verdediging zetten, iets wat in het eerste bedrijf niet lukte. Het resulteerde in een doelpunt van Sutton en een paar hachelijke momenten voor het doel van gelegen heidskeeper Lobont. Maar echt in de problemen kwam Ajax nooit. het beste van allemaal. In het algemeen klassement plaatste Gerrit Bronkhorst een splij tende demarage. Een dagsco re van 36 punten bracht de ploegleider uit Valkenburg zo maar op de tweflde positie van de ranglijst. Tip: Voor uw persoonlijke klassement kijkt u op www- .leidschdagblad.nl. Gelieve uw persoonlijke inlogcode te ge bruiken. De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na vijftien voor de Tour de Kans meetellende ritten: Jasper van der Wiel (Noord- wijk) 384 punten, Gerrit Bronkhorst (Valkenburg) 374 punten, G. Molkenboer (Lei muiden) 371 punten, Bart Nievaart (Oegstgeest) 371 punten, Ronald van Heynin- gen (Leiderdorp) 370 punten, Henk de Gunst (Leiden) 370 punten, Jurrien de Vries (Lei den) 368 punten, Erik van Leeuwen (Wassenaar) 368 punten, Pieter Struive (Nieu we Wetering) 368 punten, Rien van Brakel (Leiden) 367 punten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19