LEIDE Gele kaart voor watertaxi's Miniwatertoren is eindelijk open Hollywood komt naar Leiden voor film over tulpengekte Werkstraf voor betasten patiënte R E O I O R1 Gemeente: 'Bij drie kaarten is het afgelopen' [eersgeweld 'I angegracht antiespel atilo Politie werft personeel in regionale uitgaanscentra gj nen te huur op [jrilligersmarkt Mensen- en dierenleed Verlenging proef inzamelen afval Haarlemmerstraat Cursus stoppen met roken DUIVEN woensdag 24 JULI 2002 Waterfeest in imbad van terswoude ransfer van itkhari geeft irta lucht Een 33-jarige bromfiet- Leiden is gistermiddag v, wart over vier op de Lan- 0D ht voor de kruising met ,ei imermarkt en Molenwerf '1(j allen door een automo- )e bromfietser reed, zo- rerkeersborden ook aan- op de rijbaan en werd voorsort eervak inge- •n'lloor een auto. Hierna ji, de automobilist en de bromfietser om on- jke reden tot stoppen. pns stapte de chauffeur r jng de Leidenaar te lijf. Dorbijgangers tussenbei- ;n men, slaagde de brom- :n( erin het politiebureau pe Langegracht binnen te ,en m. De politie zoekt nog re(agressieve chauffeur. e. •lli - In buurthuis Matilo is thi dag 1 augustus van Dt 16.00 uur een vakan- riteit. Kinderen in de van zeven tot en met aar kunnen dan knutse- ipelen. De kosten bedra- uro. Buurtcentrum Ma- Q it aan de Zaanstraat 126. door Robbert Minkhorst leiden - Stadsparkeerplan heeft zich met zijn watertaxi's niet aan de afspraken met de gemeente Leiden gehouden. De gemeente heeft het bedrijf daarvoor een gele kaart gegeven. Het is de eer ste officiële waarschuwing. „Bij drie gele kaarten is het einde oe fening voor ze", zegt R. Gerritsen, sectorhoofd economische zaken van de gemeente. Na een proeftijd van een jaar heeft Leiden de regels voor Stichting Stadsparkeerplan aan gepast Sommige zijn versoe peld, andere aangescherpt De stichting, die parkeerders op het Haagwegterrein per busje of boot in het centrum van Leiden afeet mag voortaan maar met twee sloepen tegelijk uitvaren. De gemeente spotte twee weken terug vier boten. Bovendien werd aangemeerd op een plek waar dat niet is toegestaan: bij de trouwsteiger voor het stad huis. De SSL mag aanleggen bij zes haltes, maar niet daar. Leiden tolereert dat niet, geeft Gerritsen aan. „Ze hebben hun eerste waarschuwing te pakken. Bij drie gele kaarten is het echt afgelopen. We zijn hard." De ge meente dwingt de SSL dan tot stoppen. Leiden heeft de vier sloepen van de watertaxi be taald. „Toch is het geen gesubsi dieerde rederij. We willen juist oneerlijke concurrentie voorko men." Na overleg met Stadsparkeer plan na de proeftijd zijn enkele regels ook versoepeld. De ge meente eiste aanvankelijk een dagelijkse kwartiersdienst tus sen het Haagwegterrein en de binnenstad. Dat is niet haalbaar „Het was ook niet reëel", geeft Gerritsen toe. „Want als de re gen met bakken uit de hemel komt, stappen mensen echt niet in een open bootje." De reders S. Veringa en K. Par- mentier (van Schuitje Vaart) stellen echter dat de gemeente niet hard genoeg optreedt en laks is. „Het is pappen en nat houden wat Leiden doet", vindt Veringa, die zijn pijlen ook op de pas vertrokken wethouder M. Schultz (toerisme) richt „Ze kan aardig luisteren en ziet er leuk uit maar ze grijpt niet in. Bij de mmspn van Stadsparkeerplan heb je wel wat meer kwaliteiten nodig dan kunnen luisteren. Ze zijn willens en wetens de regels aan het overtreden." Veringa beweert dat de SSL de afgelopen twaalf maanden twintig tot der tig overtredingen heeft begaan. „En de gemeente doet niets." „Ik krijg er iedere dag nog krom me tenen van", zegt Parmentier. „Klanten worden voor mijn neus weggeplukt Ik had destijds nooit akkoord moeten gaan. Toen dacht ik nog dat het goed kon zijn voor de promotie van de stad, en dat het mij extra klanten zou opleveren. Ik heb geen extra klant gezien." Par mentier en Veringa ageren al tij den tegen de sloepen van Stads parkeerplan. Parmentier zegt te merken dat hij meer bijval krijgt in de stad. Veringa eist hardere maatrege len van de gemeente. „Die bo ten moeten in beslag worden genomen. Dat heeft de wethou der ook op een bepaald mo ment gezegd: bij het niet nale ven van de regels vervallen de boten volgens afspraak aan de gemeente." Dat klopt wel, rea geert Gerritsen, maar is pas aan de orde in het uiterste geval: bij drie keer geel dus. Veringa: „Ik probeer te overle ven op het water. We zijn bezig met ons bedrijf en dan wordt er ineens met gele kaarten ge strooid. Het is geen voetbal- speL" De reder geeft aan dat hij het nog een tijdje aanziet. Ook heeft hij een gesprek aange vraagd met het bestuur van de SSL „Maar als het allemaal niks oplevert, zal ik toch naar de rechter moeten. Dan ga ik er een zaak van maken." Directeur C. Verplancke van Stadsparkeerplan wil eigenlijk geen woorden vuilmaken aan de affaire. „Wij vinden dat we die gele kaart niet eens hebben ver diend. De gemeente is zeker ook niet laks. Ik vind dat het ons bij zonder moeilijk wordt gemaakt door deze twee heren. Die zul len niet rusten tot iedere con current weg is. Wij ervaren niet wat zij ervaren. Het is niet con structiet Het gevaar is dat ze mooie dingen torpederen voor hun eigen belang. Nou, dan val je al gauw door de mand in Lei den. Wij doen dit voor de stad." De discussie over de watertaxi's van Stichting Stadsparkeerplan is opnieuw opgelaaid. Archieffoto: Mark Lamers leiden - 'Dus jij wilt wel een baan die je boeit'. Onder dat motto gaat een promotieteam van de politie Hollands Midden volgende maand tussen 20.00 uur en middernacht in diverse uitgaanscentra in de regio per soneel werven. Het team is za terdag 3 augustus in Leiden, 10 augustus in Noordwijk en woensdag 21 augustus in de Ju- lianastraat in Alphen aan den Rijn. Het promotieteam is herken baar aan een T-shirt met de tekst Waar jij voor staat, is no dig op straat'. Naast actiekaarten deelt het team ook plastic handboeien uit De politie zoekt nieuwe agenten tot 45 jaar. De opleiding voor 'allround politiemedewer ker' begint dit jaar in augustus en november. Naast de werving in de regionale uitgaanscentra is de politie op vrijdag 2 augustus en zaterdag 3 augustus ook aanwezig in Kat wijk aan Zee tijdens demonstra ties van de Katwijkse Reddings brigade. Voor de Vrijwilligersin- emarkt, die het Steun- jjwilligerswerk zaterdag smber voor de vierde )e( het Pieterskerkplein rijn nog enkele kramen 0 .Voor 25 euro kan een jn am worden gehuurd, ^ei ve kraam kost 18 euro. ijwilligersorganisaties of ingen die op zoek zijn luwe vrijwilligers, ligt 1 kans om ze te werven, angstelling heeft of formatie wil hebben, len naar Els Jansen, tele- 60475 of e-mail: EJan- i.nL leiden - De Amerikaanse film maatschappij Catchlight uit Hollywood heeft haar oog laten vallen op Leiden voor de verfil ming van Black Tulip, een film over de Nederlandse tulpengek te in de Gouden Eeuw. De op names zouden in september al moeten beginnen en gaan onge veer veertig dagen duren. Voor de film, ook naar Amerikaanse begrippen een grote productie, zou een crew van ruim 150 mensen worden overgehaald. De film Black Tulip, onder regie van Monica Mitchell, speelt zich af in Nederland rond het jaar 1635. „We zijn daarom in op dracht van Catchlight films op zoek gegaan naar locaties in Ne derland die de sfeer uit die tijd nog ademen", zegt Bas van der Ree van het Rotterdamse loca tiebureau Lighthouse. „En dan kom je al snel in Leiden uit. We hebben ook in Delft gekeken, maar konden daar geen goede plekken vinden. In Leiden wel, zowel voor de binnen- als bui tenopnames. Op dit moment zijn we in onderhandeling met de eigenaren van de panden die wij op het oog hebben. En met de gemeente natuurlijk. Als alles goed gaat, wordt Leiden de hoofdlocatie voor de opnames. Voor de scènes die zich in een haven afspelen, wijken we waar schijnlijk uit naar Hoorn." mmkkI leiden - Bij de spoorbrug langs de Kanaalweg speelde zich gistermiddag een drama af voor mens en dier. Zorro, een hond van een bij de politie onbekend ras, zag een andere hond en rende er achteraan om mee te spelen. Juist op dat moment passeerde er een trein die de viervoeter greep. Gewaarschuwde agenten troffen de eigenaresse, een 38-jarige vrouw uit Leidien, ontroostbaar aan met Zorro dood in haar armen. Zorro is samen met zijn bazin door de dierenambulance naar hub gebracht Foto: Hiel co Kuipers den haag/leiden - Een 50-jarige Leidenaar is gisteren door de Haagse politierechter veroor deeld, omdat hij als ziekenver zorger op de afdeling reumato logie van het LUMC een 20-jari- ge patiënte seksueel betastte. De man kreeg een werkstraf van tweehonderd uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van een half jaar opgelegd. Ook moet hij het slachtoffer 500 euro aan schadevergoeding betalen. De patiënte leed op 19 oktober 2001 aan helse pijnen. De ver dachte had nachtdienst Hij had haar al een warmtezak gegeven om de pijn te verzachten, maar dat hielp niet voldoende. De zie kenverzorger besloot haar een massage te geven. Dat deed het verplegend personeel wel vaker als patiënten erg veel pijn had den. In eerste instantie gaf hij haar 'gewoon' een rugmassage over haar pyjama heen. „Uitein delijk ging ik veel te ver", fluis terde de man. Hij betastte de patiënte onder de pyjama op haar billen en buik en ging met zijn hand haar onderbroek in. „Ik dacht dat ze het wilde", zei de verdachte. Volgens hem had hij een bijzondere band met de 20-jarige patiënte. Hij vond haar aantrekkelijk en zij zou hem ook erg aardig hebben gevonden. Zo zou ze regelmatig zijn handen hebben beetgepakt en hebben gezegd 'dat hij zo goed kon masseren'. Tevens zou ze hem hebben gevraagd of hij haar zou missen en hem hebben uitgeno digd om een keer koffie en taart op haar kamer te komen nutti gen. Politierechter B. Kortenhorst nam de zaak hoog op. „Dit jon ge, kwetsbare meisje had een ernstige pijnaanval en was volle dig van u afhankelijk", zei ze. Het feit dat de twee voor het in cident goed met elkaar overweg konden, deed daar volgens de magistraat niets aan af De rech ter legde een hogere straf op dan de officier van justitie eiste. De aanklager eiste een werkstraf van 180 uur en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand. De hoge voorwaardelij ke straf legde de politierechter op omdat de man weer als zie kenverzorger werkt. Na het inci dent nam hij ontslag bij het LUMC. rkl soap rond de miniatuur- ii e oren in de hal van ener- d rijf Nuon aan de Lange- it n is gistermiddag een ein- >ed omen. Het op schaal na- u i kte exemplaar van het iel aan de Hoge Rijndijk indelijk 'onthuld' in het aH van de maker, de 72-jari- ici end Bon. Bon, voormalig dienst van de gemeen- esÉm met de modelbouw in ub ing nadat hij met werken k o stopt De watertoren was rei i zijn producten en hij voi id vorig jaar het model e j ion in bruikleen gegeven otoftoren in de entree neer Er zou een vitrine ko- men en daarna zou de waterto ren in het bijzijn van de maker officieel worden 'geopend'. Bon hoorde echter niks meer van Nuon, omdat de werkne mer van het energiebedrijf die dit allemaal moest regelen daar door een reorganisatie niet meer aan toe kwam. Dit alles werd niet met de maker gecom municeerd, zoals dat tegen woordig heet En dat vond Bon op zijn zachtst gezegd weer niet netjes. Gistermiddag zette Nuon dit schoonheidsfoutje dus recht Onder het genot van een kopje koffie kreeg mevrouw Bon een bos bloemen en mijnheer Bon De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 een a voor de Floriade in Haarlem mermeer. Beloning De politie is er om boeven te pakken. Als iemand aan de spullen van een ander zit, moet-ie worden opgepakt en een tijdje de cel in. Dat lijkt een abc'tje, maar zo simpel blijkt het in de praktijk niet te gaan. Neem nou het voorbeeld van een mevrouw die in de Verver straat in de Havenbuurt woont Zij werd onlangs twee keer het slachtoffer van een auto-in braak, weet wie de dader is, stapte naar de politie, maar de dief loopt nog steeds vrij rond. „Moet ik nog zeggen dat ik geen vertrouwen meer heb in de po litie?" De eerste keer dat zij werd ge confronteerd met een inbraak was dinsdagavond 16 juli. Haar auto stond geparkeerd op de Herensingel voor de Sint Joseph kerk. De buit was gering een splinternieuwe autoradio, maar toch. „De inbraak vond plaats tussen 1830 en 1930 uur. Het was in die periode erg druk op de singel dus ik ga ervan uit dat iemand iets heeft gezien van de diefstal." De tweede inbraak gebeurde op zondagavond 21 juli tussen 23.00 en 01.15 uur. Dit keer stond haar auto in de Verver straat op de hoek met de Zijl straat „Toen heeft dezelfde da der opnieuw toegeslagen, maar nu veel erger. Mijn auto was binnenin gesloopt De nieuwe radio was gestolen, autopapie- leiden - Leiden verlengt de proef met het extra inzamelen van af val in de Haarlemmerstraat Be woners en winkeliers kunnen zes dagen per week hun vuil aanbieden. Gelijktijdig leegt de gemeente alle prullenbakken in de straat en er is elke avond een veegploeg actief. Overdag zor gen twee medewerkers in dienst van de winkeliersvereniging voor een aangeveegde straat. Het project, dat ertoe moet lei den dat dit deel van de binnen stad schoner wordt, zou aan vankelijk van februari tot en met juli lopen. De gemeente heeft nu besloten er nog drie maan den aan vast te plakken en het tot 1 november te laten door draaien. Daarna valt een besluit over de definitieve werkwijze. leiden - De GGD Zuid-Holland Noord en Stichting Thuiszorg Groot Rijnland helpen mensen die willen stoppen met roken. Daartoe worden in september weer twee cursussen 'Stoppen met roken' gehouden. De erva ring leert dat met deze cursus 70 tot 80 procent van de deelne mers stopt Voorafgaand aan de cursus is er donderdag 12 sep tember van 20 tot 22 uur een in formatieavond bij de GGD, Roo- denburgerstraat la in Leiden en bij het Steunpunt Thuiszorg, Henri Dun an tw eg 16-18 in Al phen aan den Rijn. De cursus bestaat uit negfen bijeenkomsten en kost 125 euro. Verzekerden bij Zorg en Zekerheid kunnen korting krijgen. Voor meer infor matie: tel 5163337. De maker van de op schaal nagebouwde watertoren, Berend Bon (links), legt aan Bram Onderwater van Nuon uit hoe hij het precies gedaan heeft. Foto: Henk Bouwman ren, rijbewijs, paspoorten, rijbe wijs en twee mobiele telefoons waren ook verdwenen. Maar het ergste was nog dat er twee portemonnees met inhoud en bankpasjes in de auto lagen. Die waren toevallig in de wagen blijven liggen omdat er een spoedgeval was met een van mijn kinderen. Door dit alles heb ik momenteel geen geld meer en weet ik niet hoe ik de mond van mijn 6-jarige ldnd moet voeden." „Nogmaals, ik weet wie de da der van beide inbraken is, maar de politie doet niks. Er wordt gevraagd om getuigen die mijn verhaal kunnen bevestigen. Wie kan mij helpen? Ik hoop dat er mensen zijn die hun mond nog durven open te doen. Ondanks mijn benarde financiële situatie stel ik toch een beloning in het vooruitzicht." De politie toont zich hogelijk verbaasd over de actie van de bewoonster van de Ververstraat „Haar is namelijk toegezegd dat de zaak met voorrang wordt op gepakt. De gegevens van de ver bekend en de man wordt mor gen gehoord. Wij begrijpen de actie van die mevrouw dus ei genlijk niet zo goed." De naam en het telefoonnum mer van de vrouw uit de Ver verstraat zijn bij de redactie be kend. Eric-Jan Berendsen Dit weekeinde waren er twee wedvluchten. De uitslag van de wedvlucht uit Hensies is: P.V. Blauwlcras R. v.d. Geer 1, 10; Straathof v.d. Berg 2; D. Pardon 3, 7; G. v.d. Blom 4; L Polanen 5; P. de Mooy 6; comb. Montanje 8; P. Landesbergen 9. P.V. Leiderdorp W. de Roode 1,2,3, 4, 5,7, 8; W. Tolboom en zn. 6; W. van Oos ten 9, 10. P.V. De Rijnklievcrs Comb. v.d. Poel/Kooy 1, 4, 6, 8; T. Kraan 2, 3; J. van Leyden 5; H. la Lau 7; F. Ladan 9, 10. De uitslag van de wedvlucht uit La Souterraine is: P.V. Blauwkras P. de Mooy 1, 2, 5, 6, 9, 10; P. Landesbergen 3; L Polanen 4; G. v.d. Blom 7,8; P.V. Leiderdorp W. de Roode 1, 3; W. van Oos ten 2, 5, 10; comb. Roomburg 4, 6, 9; B. van Mil 7; comb. J. Kool moes 8. P.V. De Rijnklievers Comb. v.d. Poel/Kooy 1, 2, 7; F. Ladan 3, 4, 5, 6, 8, 10; T. Kraan 9.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11