LEIDEN REGIO Dokterspost Leiden is slecht bereikbaar Rabobank Langeraar dicht Peuters naar supermoderne speelzaal Voorschoten koppelt autovrije dag los Kerk geschokt door ontuchtzaak ihense bommengooier veroordeeld Leiderdorp spaart bomen bij Kameleon m ruzie ligt in cel 11 imachine is [vrijwilligers iportier jtfietsster |i aanhouding vn koholcontrole on werkt erwets in irmond R3 Nieuwe telefooncentrale in oktober Verdachte voorlopig op vrije voeten straf voor mishandeling echtgenote hg/kaag - Een burenru- ([aageiland heeft een 43- nan gisteren een celstraf n maand opgeleverd, buren treiterden elkaar al ar toen het op 9 mei n iteen uitbarsting kwam. 01 ingen de man en zijn 52- aa; luurman op de vuist na ep a pesterij. De inmiddels n» eveen wonende 43-jari- ei i kreeg een celstraf opge- il idathij nog in een jliep die voortvloeide ip jere ruzies. Zijn voorma re. irman kreeg een voor- h. üjke celstraf van een en iet een proeftijd van hi jr. Beide kemphanen uss hoger beroep, dn ap [wetering - De Vereni- Ze Eerste Stuk heeft gisteren 3rd laimachine gekregen van m ieente Alkemade. De ver- if 11 die dit jaar vijf jaar be- c eheert een stuk land van ree (are in Nieuwe Wetering s-i lentieke wijze. Het bosje e i Dtwilgen is daardoor een al spiek voor een wande- iie De leden beheren het ie jd vrijwillig, adi k| iaar - Een 41-jarige eh uit Wassenaar is gister tal »van haar fiets gevallen rond geraakt. Ze fietste in de Wittstraat toen een der van een auto plotse- 3P (linkerportier opende en e de vrouw raaide. De B n lield er letsel aan haar een en pijn in haar lin- m aan over. et luv i aan den run - Bij een controle gisteravond op D; ;emeester Bruinsslotsin- ball lphen heeft de politie ihouding verricht. De just id bijna drie keer de gei ia! toegestane hoeveel- ;ni »hol in zijn bloed. In kla ontroleerde de politie ei automobilisten. Het opnemen van irstanden gaat dit jaar in in' ud op de ouderwetse Een groot deel van de kreeg de afgelopen arvieen medewerker van kens rer de vloer, bij de ande van de huishoudens binnenkort op bezoek. de energie- en water- r al jaren werkt met eem waarbij klanten zelf nden doorgeven via een muiier, telefoon of inter- zaak van de persoonlijke is een fout bij Nuon. irgiebedrijf bezorgde dit abuis de verkeerde me- het lenkaarten in grote de lta Warmond, namelijk de ta iren voor de provincie Holland. Omdat Nuon in lsbe Holland geen water le aden inwoners van War- nergens heen met hun in inden. Ook lukte het niet 8 ju den via telefoon of inter- ir te geven. Het compu- Pa em meldde dan dat het in H de kaart vermelde opna- imer niet kon vinden, n Warmond ook mensen n helemaal geen meter- zin ikaart hebben ontvan- die m woordvoerster van taar, eet niet of deze mensen i difBrt een verkeerde kaart gevolgd door een be- ran een Nuon-medewer- lat zij direct een juist for- mtvangen. dinsdag 23 juli 2002 langeraar - Langeraar raakt zijn bank kwijt Inwoners kunnen met ingang van 5 augustus voor bankzaken terecht in Ter Aar, Nieuwveen en Nieuwkoop. Net als elders in Nederland, kampte de Rabobank met een dalend bezoekersaantal dat wordt ver oorzaakt door de pinautomaten en de opmars van het intemet- bankieren. De drie personeelsle den worden ondergebracht bij de andere filialen. Tegelijkertijd namen de kosten voor het in standhouden van het bankge bouw toe. Geld pinnen blijft wel mogelijk in het dorp. De geldautomaat, inclusief chipknipoplader blij ven in het huidige kantoor ge handhaafd. Ook blijft er een brievenbus waarin de over schrijvingen kunnen worden ge post De brievenbus wordt twee keer in de week, op maandag en donderdag geleegd. Het pand dat gelegen is op de hoek van de Langeraarseweg en het Kerkpad, wordt verkocht Interim-directeur F. Vervoordel- donk van de coöperatieve Rabo bank Aar en Plassengebied, waartoe het Langeraarse filiaal behoorde, beseft dat de sluiting vooral de ouderen treft. „We hebben daarom al uitgebreid overleg gehad met de ouderen- organisaties en Huize Aarhoeve (het plaatselijke zorgcentrum, red.)." Om de ouderen tegemoet te komen, organiseerde de bank cursussen bankieren via de pc. Ook hield de Rabobank voor lichtingsavonden in het bankge bouw. Ouderen en andere be langstellenden konden dan oe fenen met de geldautomaat Vervoordeldonk: „Mijn ervaring is dat ouderen te snel het stem pel van behoudend op krijgen. Veel van hen kunnen na een paar keer oefenen zelf pinnen. Een andere mogelijkheid is, al dus de interim-directeur, dat de ouderen in Huize Aarhoeve aan geven hoeveel geld ze willen. Vervolgens machtigen ze ie mand die het geld komt opha len. Medewerkers verhuizen de spullen van De Peuterhof. Foto: Henk Bouwman rupwetering - De peuters van De Peuterhof in Rijpwetering gaan van een lekkend krotje naar een supermodem gebouw. Na de zo mervakantie kunnen de veertig peuters te recht in de nieuwe aanbouw van basis school De Kinderbrug. De verhuizing afge lopen dagen is het begin van een nieuwe periode voor het peuteronderwijs. De bestu ren van De Mammoef in Roelofarendsveen en De Peuterhof gaan fuseren. De admini stratie en de ondersteuning van de leidsters worden voortaan door betaalde krachten gedaan. De nieuwe speelzaal was hard nodig. Het oude gebouwtje in het midden van het dorp maakt een verwaarloosde indruk. Het schoolplein is schots en scheef gezakt en er hangt een emmer aan het plafond om het lekken van het dak tegen te gaan. „Ja, we moesten hier weg. Het gebouw is op", zegt Greet van Zanten, coördinator van de twee Ripse peuterspeelzalen. „Het is onverant woord om hier verder te gaan. We konden niet meer instaan voor de veiligheid van de kinderen." De nieuwe speelzaal voldoet aan alle eisen van deze tijd. Er is een grote, lichte speel zaal, goed sanitair en een soort lift waardoor de leidsters de kinderen bij het verschonen niet hoeven op te tillen. De speelzaal is nog niet helemaal klaar. Er moet nog een speel plein met speeltoestellen worden aangelegd. Het nieuwe gebouw kwam er niet zonder slag of stoot De aanloop naar de bouw in februari duurde twee jaar. Tja, dat heb je als je van vrijwilligers afhankelijk bent. Het enthousiasme is enorm. Het is fantastisch dat veel mensen klaarstaan om je te helpen, ook al doen de ouders het allemaal in hun schaarse vrije tijd. Dan kun je verwachten dat het wat langer duurt", verzucht Van Zanten. „Gelukkig is het dan toch gelukt. De komende tijd gaan we verhuizen en wordt alles afgemaakt. Een heleboel ouders staan klaar om ons de komende paar weken te helpen. We hopen over zes weken klaar te zijn. Zo niet, dan wordt het een weekje la ter." voorschoten - De jaarlijkse au tovrije dag wordt dit jaar ook in Voorschoten op zondag 22 sep tember gehouden. De afgelopen twee jaar koppelde de gemeente de autovrije dag aan het Week end van Voorschoten dat vorig jaar op 8 en 9 september plaats had. „Er was al een tijd een discussie of dat nu wel een eigenlijke kop peling was", zegt T. Dijksman van de gemeente. „Sommige mensen maakten bezwaar tegen de oldtimers die te zien waren in het centrum. Dit druiste in te gen de gedachte achter de jaar lijkse dag." Het centrum en de doorgaande wegen blijven opengesteld op 22 september. Inwoners van de ge meente kunnen zelf initiatief nemen om straten of buurtde- len op de dag autovrij te maken. Om een vergunning hiervoor te krijgen, moeten de initiatiefne mers wel een festiviteit organi seren. Daarnaast mogen belang hebbenden niet worden gedu peerd door de tijdelijke afslui ting. door Janneke Dijke leiden/regio - Mensen met een ouderwetse pulse-telefoon kun nen de dokterspost voor Leiden en omstreken niet goed bereiken. Deze toestellen reageren niet op het keuzemenu dat hoort bij de 0900-nummers. In de avond uren, 's nachts en in de weekein den zijn patiënten uit Leiden, Lei derdorp, Alkemade en Zoeter- woude aangewezen op de huis artsenpost, die zetelt aan de Doe- zastraat in Leiden. Een bejaard stel uit Zoeterwou- de overkwam het drie keer. Met een acute maagbloeding belden ze de dokterspost voor Leiden en omstreken, maar ze kregen geen verbinding. Logisch bleek later, want hun oude pulse-toe- stel (vaak met een draaischijf, soms met druktoetsen) is niet geschikt voor 0900-nummers met keuzemenu. Probleem is dat veel ouderen dat niet weten, en dat zij ook niet weten hoe ze de huisartsenpost wél kunnen bereiken. Het echtpaar belde uiteindelijk van narigheid maar een ambu lance, vertelt hun zoon. Zijn naam hoeft niet in de krant, om dat zijn ouders dat liever niet willen. „Ze vinden dat ze door de medewerker van de ambu lance goed geholpen zijn, en daarmee is de kous af." Niet voor de zoon. „De gezondheid van ouderen komt in gevaar als huisartsen willens en wetens onbereikbaar zijn." Willens en wetens, omdat de dokterspost ook met pulse-toe- stel bereikbaar is. Het enige wat de patiënt moet doen, is de cij fers 0900 vervangen door 071, zo meldde de gemeente Alkemade vorige week in een advertentie in een huis-aan-huisblad. „Wij zitten hier blijkbaar met heel veel mensen die oude toestellen hebben. Die komen er anders niet doorheen. We hebben het in samenspraak met onze huis artsen gedaan", meldt een ge meentewoordvoerster. Zij beseft dat de dokterspost liever wil dat mensen via het 0900-nummer bellen. „Het voordeel van het bijbehorende keuze-menuutje is dat de doktersassistente dan be ter weet wat ze kan verwach ten." Dokterspost-coördinator J. Reinders is inderdaad niet zo blij met de advertentie van de gemeente Alkemade. „Dat is geen goede oplossing, en niet met mij besproken." Hij heeft KPN Telecom iets laten veran deren in de zogenoemde 'rou ting'. „Als mensen met een pul- se-toestel even geduld hebben, worden ze doorverbonden. Ik heb het zelf een paar keer ge probeerd en het lukte, maar het schijnt bij sommige mensen toch problemen te geven. Met name op zaterdag, want dan worden wij overspoeld door te lefoontjes. Ze vallen dan in de bezettoon." Daarom schakelt de dokterspost in oktober over op een andere centrale met nieuwe telefoonnummers, die tegen die tijd bekend worden gemaakt. Mochten er desondanks proble men blijven, dan kunnen pati ënten altijd nog het advies van KPN Telecom opvolgen: een moderne tone-telefoon aan schaffen. door Peter Groenendijk alphen aan den run- De arres tatie van een 41-jarige Alphe- naar, die wordt verdacht van ontucht met twee minderjari gen, heeft gezorgd voor grote onrust binnen de Baptisten Ge meente Alphen aan den Rijn- Noord. De verdachte was daar sinds drie jaar actief in het jon gerenwerk. De man is inmiddels vrijgelaten en het Openbaar Mi nisterie onderzoekt de zaak. De man werd begin vorige week opgepakt. Donderdag werd hij voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Die heeft hem op vrije voeten gesteld, maar het onder zoek naar de man duurt voort, meldt een woordvoerder van het OM. Binnen de de Baptisten Ge meente Alphen aan den Rijn- Noord is geschokt gereageerd op de arrestatie van de Alphe- naar. Afgelopen zondag werd tijdens de wekelijkse dienst een verklaring voorgelezen, waarin is gesteld dat de jeugdleider met onmiddelijke ingang is onthe ven van al zijn taken. „Er zijn feiten naar voren gekomen die voor ons nieuw zijn", zegt H. Lemkes, lid van de raad van oudsten van het kerkgenoot schap. „En wij zijn daardoor ge schokt" De Alphenaar was actief in het jeugdwerk van de kerk, bedoeld voor kinderen van twaalf tot achttien jaar. Jongeren uit de gemeente logeerden regelmatig in het huis van de verdachte. Op de vraag of binnen het genoot schap al langer geruchten gin gen over het gedrag van de ver dachte, zegt Lemkes: „In elke si tuatie waar volwassenen met kinderen werken, moet je tegen woordig alert zijn." Lemkes meldt dat een schorsing van de man, zoals die nu is uitgespro ken, in een eerder stadium nooit aan de orde is geweest. e/alphen aan den rijn - ]de hand gelopen echte- ie heeft een 25-jarige Al- een celstraf van 27 da- geleverd. Dat heeft de Igisteren bij de behande lde rechtzaak beslist. Op 8 februari liep een meningsver schil met zijn vrouw zo hoog op dat hij haar keel dichtkneep en op die manier optilde. Boven dien sloeg hij haar een aantal keer en gooide hij een melkkan naar haar hoofd. De vrouw liep een blauw oog op en kreeg ademhalingsproblemen. De straf viel mee omdat hij na af loop van de ruzie zich gelijk had aangegeven bij de politie. De celstraf heeft hij inmiddels tij dens het voorarrest uitgezeten. Als de Kameleon straks plaats maakt voor de Brede School, moet de omgeving net zo groen blijven als nu. Foto: Wim Dijkman tt/alphen aan den run •jarige Alphense bom- n m lier is veroordeeld tot angenisstraf van 35 da- !0O uur werkstraf. Verder een boete van 1000 eu- n en heeft de rechtbank ie mortierbommen in toornen. Hij kreeg die tor het laten ontploffen 'itierbommen bij grand- oices in Alphen en bij de plaats van McDrive in aven. Bovendien heeft hij in Choices een meisje aange rand. Ook ging hij een Boskoops café binnen met een mortier- bom. Voordat hij die tot ont ploffing kon brengen, maakten de uitsmijters hem die bom af handig. De 51-jarige Boskoper die hem vergezelde in Choices en het Boskoopse café kreeg een gevangenisstraf van elf dagen en een werkstraf van 180 uur, waarvan 60 voorwaardelijk. Twee weken geleden eiste de of ficier van justitie een onvoor waardelijke celstraf van 34 da gen en 240 uur werkstraf tegen de Alphenaar. Die straf was mild, aldus de aanklager, omdat hij rekening hield met het feit dat de Alphenaar zestien men sen in dienst heeft. Die zouden er de dupe van worden als hun werkgever voor lange tijd de bak in moet. De rechter vonniste na genoeg conform. Tegen de Bos koper werd 160 uur waarvan 60 uur voorwaardelijk geëist leiderdorp - Leiderdorp wil zoveel mo gelijk bomen sparen bij de bouw van de Brede School die volgend jaar in het Ou de Dorp verrijst. De bomen, waaronder een paar heel oude, staan rond het nog te slopen gebouw Kameleon, achter zwem bad De Does. De gemeente onderzoekt op dit moment hoe de nieuw te bouwen Brede School zo kan worden neergezet, dat er weinig bo men voor hoeven te wijken. „Sommige bomen zijn gewoon onvervangbaar", zegt wethouder Molkenboer. „Vooral aan de achterkant van het oude zwembad staan een paar hele mooie. Zoals het er nu naar uitziet, kunnen die waardevolle bomen worden gespaard." Bomen die de nieuwbouw in de weg staan worden als het kan verplaatst in plaats van gekapt. „Dat is altijd onze po licy, hoewel niet iedereen dat inziet. Bij de rotonde aan de Acacialaan hebben we dat ook gedaan", aldus de wethouder. De verplaatsing van een boom moet tijdig en in het juiste seizoen worden voorbereid. Bovendien moet de gemeente elf weken van tevoren een vergunning aanvragen. Om die reden is de sloop van Kameleon definitief uitgesteld tot maart volgend jaar. Aanvankelijk zou het gebouw nog dit jaar plat gaan, maar het zag er al een tijdje naar uit dat dat niet haalbaar was. De meeste gebruikers van Kameleon (de Oudheidkamer, Toverlei, Pluspunt en de Seniorenraad) verruilen het gebouw in oktober voor gebouw Gading aan de Hoogmadeseweg. De dependance van de Kastanjelaanschool en de directie van de school die nu in Kameleon huizen, ver kassen in de voorjaarsvakantie van 2003 naar Gading. Voor de verhuizing heeft Leiderdorp 10.000 euro beschikbaar, voor het ver bouwen van Gading 160.000 euro. Voor RTV Leiderdorp moet de gemeente nog vervangende ruimte vinden. Kameleon gaat in maart volgend jaar plat 1

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11