De Mont Ventoux is geen lieverdje Jan Smeets wordt IM SPORT LI Van Lottum blijft winnen HUISMAN :entie voor Den Bosch S2 Ketelaars blijft op Roomburg als enige favoriet overeind intini coach ans elftal gen spelbreker EK cricket in Es niet ir FC Lisse Volleyballers ontsnappen Visser weg als chef de mission Tiveewielers b.v. anne Simpson beklimt de Kale Berg 'samen met haar vader' LE TOUR r - FC Den Bosch speelt ko- jnd seizoen definitief betaald I tbal. De club kreeg van de I VB uiteindelijk alsnog een li- tie. In eerste instantie had icentiecommissie de aan- ag afgewezen, maar het iji« itegen ingestelde beroep iDen Bosch bleek succesvol, naai' de eerste divisie gede- deerde club is voornamelijk ed door de verkoop van het dion aan de Bossche Inves- ;s Maatschappij (BIM). ie verkoop van doelman jkel Aerts aan RBC leverde op, waardoor het beroeps- ege van de licentiecommis- in het voordeel van Den ich besliste. zaterdag 20 JULI 2002 De Franse voetbalbond ft Jacques Santini aange- als bondscoach van het onale elftal. Santini is de olger van Roger Lemerre, er met Frankrijk niet in gde de eerste ronde van het te overleven. Santini (50) irde Olympique Lyon afge- n seizoen naar de eerste ti- n de clubgeschiedenis. ist - De eerste dag van het ipees kampioenschap cric- in het Noord-Ierse Belfast is eren volledig verregend, a enkele van de drie ge- de wedstrijden kon door- a. Titelverdediger Neder- Izou zijn eerste partij spe- tegen Denemarken. De drie strijden - Italië-Engeland erland-Schotland zijn de :e twee - zullen nu morgen itshebben. Ron van Es gaat niet naar isse. De aanvaller speelde Haarlem, maar kreeg geen tract meer bij de eerste-di- dub. Daarop besloot Va *i erug te keren naar de ama- s. Na een proefperiode bij 'ortugese club Rio Ave kreeg Portugal een contract jeboden. Rio Ave speelt in veede divisie en hoopt ko- id seizoen naar de hoogste se te promoveren. door Peter Klein leiden - Van de getipte tennis speelsters en spelers voor een plaats in de halve finales bij de Open Leidse Kampioenschap pen bleef alleen bij de vrouwen Hanneke Ketelaars overeind. De Brabantse uit Mariaheide staat niet voor niets nummer 1 op de Nederlandse ranglijst en was in twee sets snel klaar met Martine Vosseberg. Bij de beste vier treedt Ketelaars vandaag om 10.30 uur binnen de lijnen tegen Paulien Wong. De 17-jarige Rotterdamse wees de Zuid-Afrikaanse Mareze Jou- bert met 6-4 en 7-5 terug. In de onderste helft van het schema staan niet de nummers 2 en 3 van de plaatsingslijst, Linda Sentis en Brechtje Bruis, in de halve finales maar de nummers 6 en 7, Kim de Weille en Claudia Reimering. De beide winnares sen hadden maar twee sets no dig om de volgende ronde te be reiken. Bij de mannen is geen van de topvierspelers meer in de strijd. Maarten Paas vervolgde na zijn winst in de eerste ronde op top favoriet Wouter Standaart en in de tweede ronde op Pim Zijlstra zijn zegereeks. Robin Nicolaï verloor met tweemaal 4-6. Paas stuit bij de beste vier op Eric Brummer (6) die de hoger aan geslagen Eric Reuijl (4de) in twee reeksen voor bleef. Ook onderin het schema waren twee sets voldoende om de ho ger geklasseerden te elimineren. Gordon Bergraaf (8) was te sterk voor Paul Logtens (2). Ruben de Kleijn (5) klopte Bart Beks (3) met 6-3 7-6. De mannen spelen hun halve fi nales vandaag om 12.30 uur. Morgen zijn de finales om 11.00 uur (vrouwen) en 13.00 uur (mannen), gevolgd door de dub- belfinales. Groningen/ANP - De Neder landse volleyballers zijn nog steeds op koers naar de finale van de World League 2002 in Brazilië. Oranje won gisteravond in Groningen met 3-2 van Duits land in een enerverend duel, waarin een logische nederlaag keer op keer werd afgewend: 27- 25 25-19 22-25 22-25 15-12. Bondscoach Bert Goedkoop be gon met Nico Freriks als spel verdeler en Joppe Paulides als tweede middenman naast San- John van Lottum juicht na zijn winst op Christophe Rochus in de kwartfinale van het toernooi van Amers foort. Foto: ANP/Juan Vrijdag der Olsthoorn. Zij kregen de voorkeur boven Dirk-Jan van Gendt en Mike van de Goor, die afgelopen zaterdag tegen Rus land in de basis mochten begin nen. Nederland ontsnapte ook in de vijfde set, dankzij het opslaan van Nummerdor, de kwaliteiten van Schuil en met grote dank aan Van de Loo. Hij bereidde de twee beslissende punten uiterst koel en zelfverzekerd aan de ser vicelijn voor. amersfoort/anp - John van Lottum blijft winnen bij de open Nederlandse tenniskampioenschap pen in Amersfoort. Ten koste van Christophe Ro chus bereikte hij gisteren de halve finales. Van Lottum klopte de Belg met twee keer 6-4. In zijn eerste halve eindstrijd sinds Chennai in april 1999 moet Van Lottum het opnemen tegen Juan Ignacio Chela. De als tweede geplaatste Ar gentijn won van de Spanjaard Juan Balcells. Van Lottum begon uitstekend tegen Rochus. Hij brak meteen de service van de oudste van de twee tennissende broers. Hoewel hij zelf ook een keer zijn opslag moest inleveren, pakte hij de set met 6-4. In bet tweede bedrijf kostte het beide spelers moeite hun servicegame te verzilveren. Op 5-4 wist Van Lottum de partij echter toch met een ace te beslissen. De Spanjaard Albert Costa plaatste zich ook bij de laatste vier. De winnaar van Roland Garros moest zich gisterochtend in het ziekenhuis nog laten be handelen aan een oogontsteking, maar onder vond hiervan in de partij tegen Andre Sa weinig hinder. Hij versloeg de Braziliaan eenvoudig met 6-3 6-2. Costa speelt in de halve eindstrijd tegen Gaston Gaudio. De Argentijn rekende met 6-1 6-2 af met de Fin Jarkko Nieminen, die in september met zijn land in de Daviscup aantreedt tegen Ne derland. (advertentie) Gazelle papendal/anp - Sportkoepel NOC*NSF moet op zoek naar een nieuwe chef de mission voor de Winterspelen van 2006 in Turijn. Leo Visser heeft beslo ten zich niet beschikbaar te stel len. Hij was dit jaar in Salt Lake City voor het eerst chef de mission. Visser heeft om persoonlijke re denen bedankt. De sportkoepel toont wel begrip voor zijn mo tieven, maar had liever gezien dat de voormalige schaatser wa aangebleven. NOC*NSF heeft de atletencom- missie en de wintersportbonden advies gevraagd in de zoektocht naar een nieuwe teamleider. Het comité hoopt de nieuwe man of vrouw voor 1 januari 2003 aan te stellen. Levendaal 76 Leiden Tel.: 071 -5131515 Sumatrastraat 253 Leiden Tel.: 071 - 568 06 80 Batavus Batavus elektra Tomos Loekie 100% service meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers Edward Swier ongie - Joanne gelooft erin. vader, de wielrenner Tom ion, had tijdens de Tour de ie van 1967 niet hoeven in op de Mont Ventoux. ziet ze op deze berg de avaan passeren. En ze ch opnieuw realiseren dat nog had kunnen zijn. Als Simpson, de ongelukkige, de medische zorg en fa- iten waren verleend waar jestifcwoordig alle renners in de Je op kunnen rekenen. |,osl( ne, deze dagen logerend in js an de zuidwestkant van de Berg gelegen Bedoin, pro- |se tzich voor te stellen hoe het ïar geleden moet zijn ge- „Die heisa van nu, die allemaal niet. Nauwelijks en volgwagens, geen dokter buurt. Je staat er nu nooit alleen voor in de Tour de at hi ce-Als er toen meteen een bij was geweest, had ze nu chien nog een vader gehad, duurde destijds vijftig mi- d voordat er een helikopter „Voor Lance Armstrong bovenop de Ventoux nu andi ïar een helikopter klaar, voet hem zo snel mogelijk naar keniiden te brengen. Mochten aciliteiten er 35 jaar terug •est zijn, dan had mijn .va- misschien nog wel geleefd, eb geen garantie, maar ik af er wel in", zegt Joanne ier jaar oud was toen haar loverleed. •son, in 1967 lid van de Brit- lurploeg, was er deze week Den zijn dochter, net als vijf eleden, de berg weer be- In 1997 had ze willen af in wat haar vader niet had i te volbrengen. Op 13 juli, 5ste sterfdag van haar vader, ïdrijl r 4 Tom Simpson in 1967 op de flanken van de Mont Ventoux. Archieffoto: ANP was ze opnieuw naar boven ge reden. Ze hadden samen ge klommen. „Hij en ik. Ja, zo voelde het. Het leek alsof hij mij de kracht gaf boven te komen. En in zekere zin is dat natuurlijk ook zo. Ik heb zijn genen, dankzij hem is mijn lichaam in staat zoiets als dit te doen." De laatste kilome ters waren zwaar. „Bij het passe ren van het monument voor mijn vader kreeg ik een brok in de keel. Van de emoties werden mijn benen even slap." Zelf was Simpson trouwens be paald niet zuinig geweest op zijn lichaam. Met alcohol en ainfeta- minen had hij het gesloopt. De onbarmhartige zon, die op de Puist van de Provence schadelijk sterk kan zijn, deed de rest. Hij liet zich nota bene weer in het zadel helpen, wilde hoe dan ook naar boven. Geen dokter in de buurt die hem op andere ge dachten kon brengen. Mecani cien Harry Hall had hem nog wel met zachte dwang proberen te weerhouden van een herstart, maar kreeg nul op rekest. Simp son, de karakterjongen, wilde verder, de laatste twee kilometer zou hij toch ook nog wel halen. Maar Simpson haalde het niet. Vierhonderd meter verder viel hij opnieuw van zijn fiets. En stond nooit meer op. Reanima tie mocht niet baten. Simpson reed zichzelf dood. Een hartstil stand, als gevolg van totale uit putting, werd als doodsoorzaak vastgesteld. Het voorval, dat grote gevolgen zou hebben voor de publieke opinie over doping- gebruik en min of meer de aan zet vormde voor de invoering van dopingcontroles, maakte van de Ventoux prompt de Killer van de Provence, een Mythische Berg. De Ventoux was toch al geen lie verdje. Door zijn vervaarlijke ui terlijk en de afschuwelijke wind die er doorgaans staat, is het een onsympathieke berg. De waan zinnige ligging in het verder zo lieflijk glooiende Provencaalse landschap, met zijn wijngaarden en lavendelvelden, verhoogt de mystiek alleen maar. De klfrn is 21,5 kilometer, met een gemid deld stijgingspercentage van 8,6 procent. De laatste vijf kilome ters zijn kaal. Hier groeit niets meer, de lucht is ijl. Tot in mei ligt er sneeuw, de mistral waait haast onophoudelijk. Soms met recordsnelheden van tegen de 300 kilometer per uur. In het meteorologisch observatorium op de top kunnen ze hun lol op. Want waait de wind niet, dan is het er juist weer bloedheet. Renners hebben het er niet zo op. Gert-Jan Theunisse was het meest helder: „Een hele lelijke, kale, vieze, winderige rotberg." Na de finish in 2000 had Erik Dekker ervaren hoe hard het er kan waaien. „Ik tilde mijn fiets op om tussen twee auto's door te glippen. Hij waaide bijna uit mijn handen." Lance Armstrong had schrik van het uiterlijk. „Het is een mysterieuze berg, het lijkt net de maan." Karsten Kroon, die op zijn twaalfde met zijn vader de Kale Berg al eens beklom („op een rode fiets van 18 kilo, ik denk dat-ie van gietijzer was"), maakt een dergelijke associatie. „Het lijkt het einde van de wereld, een enorme grindbak." De massieve kalkklomp van 25 bij 15 kilometer is niet eens zo heel hoog. Volgens de officiële instanties meet ze 1907,87 me ter. De makers van de Michelin- kaarten kwamen na hermeting tot 1909 meter. Ruim een kilometer onder de top staat, blootgesteld aan de wind en de vaak ijzige kou,' het Monument der Wïelermonu- menten. De gedenksteen voor Tom Simpson, een bedevaarts oord voor vele wielerfans, ligt een meter of twaalf van de weg. De verzameling wielersouvenirs wordt dagelijks groter, is in de loop der jaren al deels vergaan. Klauterend op wielerschoentjes is het voor velen een hele klus gebleken Simpson te gedenken. Er moet een trap komen naar het monument. „Op koers- schoenen is het eigenlijk niet te doen. Deze week zijn we bij de burgemeester van Bedoin ge weest. Al de aanvraagformulie ren hebben we ontvangen. Vol gend jaar zullen er trappen staan. Die trap, daar hebben we sponsors voor gezocht", zegt Jo anne Simpson Via haar site (www22.brinkster- .com/montventoux) zijn de vor deringen te volgen. Het monu ment moet de gedachte aan haar vader in leven houden. „Hier, en niet bij zijn graf in En geland, is de plaats voor mij om te rouwen. Op de berg waar hij stierf, zo dicht bij de hemel." De gedenksteen moet boven dien indirect de aandacht voor door Jan Bey leicen - De Leidse schaker Jan Smeets (LSG) heeft in het Open Kampioenschap van Nederland (ONK) zijn derde en beslissende IM-norm gescoord met 5.5 pun ten uit negen ronden. Op het eerstvolgende FIDE-congres (Bied, najaar 2002) ontvangt de 17-jari- ge Smeets daardoor de titel Inter nationaal Meester (IM). In een korte periode behaalde Smeets drie IM-normen: in de KNSB-competitie, het Corus- toernooi en nu in het ONK. Smeets was zelf nog het meest verbaasd: „Ik snap er niets van, ik heb er niet echt op gewerkt. Mijn laatste drie toernooien le verde meteen drie IM-normen op." In het Open kampioenschap kreeg Smeets precies de beno digde tegenstand voor de titel- norm. Hij won vier partijen, on der anderen van IM Joost Berk- vens en de Belg Bart Michiels, verloor van de grootmeesters Nijboer en Jonkman, en maakte remise tegen de buitenlandse grootmeesters Dgebuadze, Mey ers en Iuldachev. Met vier bui tenlanders in dit rijtje scoorde hij precies de benodigde weer stand. Iets wat een andere Lei- denaar in score zelfs nog verbe terde: Jeroen Wïllemze scoorde zes punten (gedeelde zesde po sitie), maar kwam aan het einde van de rit een buitenlandse te genstander tekort voor de norm. Voormalig Europees jeugdkam pioen Mare Erwich scoorde 5.5 punten en ontmoette slechts één buitenlander, de latere toer- nooiwinnaar GM Shukhrat Safin (Oez). Een vierde 'Leidse' deelnemer, Wïm Heemskerk (LSG) scoorde zeven remises, won en verloor één keer en eindigde hierdoor in een middenpositie. SCOREBORD prijsvragen taekwondo Lucky Day van 19 juli: 03-04-12-14-15- 20-24-25-27-36-38-48-51-53-54-57- 61-62-65-73. Onder voorbehoud van typefouten. voetbal Tokio. Wereldbeker. Mannen, -84 kg: 1. Karami (Irn), 2. Tanri- kulu (Tur), 3. Deok Park (ZKo), Borot (Fra), 5. o.a. Stevens. +84 kg: 1. Gentil (Fra), 2. Trenton (Aus), 3. Hun Lee (ZKo), Greevink (Ned). Oefenwedstrijden. Waalwijk: RKC - KV Mechelen (Bel) 1-4 (0-2). Doelpunt RKC: Molhoek. Bijzonder heden: Nederlander Viscaal scoort een keer voor Mechelen. Bij de Belgische club is Van der Ree (ex-FC Utrecht) op proef. Tininho (ex-Feyenoord) loopt volgende week stage. Heerle: RBC Roosendaal - La Louvière (Bel) 0-2 (0-1). Bijzonderheid Vos (RBC) mist strafschop. Winschoten: WW - FC Groningen 0-7 (0-5) Doelpunten: Broerse 3, Mathijs, Salmon, Hugo, Hoogstrate. Vierlingsbeek: WV - De Graafschap 0-0. tennis atletiek Monaco. Golden League. Mannen. 400 m horden: 1 Sanchez (DRe) 47,86, 2. Diagana (Fra) 48.11, 3 Thomas (VSt) 48.32. 800 m: 1 Kipketer (Den) 1.43,76 (beste jaartijd), 2. Krummenac- ker (VSt) 1.43,95, 3 Sepeng (ZAf) 1.44,39. 9. Som (Ned) 1.46,25. Vrouwen. 100 m: 1 Jones (VSt) 10,84 (beste jaartijd), 2. Lawrence (Jam) 10,95, 3. Gaines (VSt) 11,00. 100 m horden: 1 Devers (VSt) 12,42, 2. Foster (Jam) 12,57, 3. Alozie (Spa) 12,60. 400 m: 1 Guevara (Mex) 49,25 (beste jaartijd), 2. Fenton (Jam) 49,30, 3. Miles Clark (VSt) 50,37. 800 m: 1. Calatayud (Cub) 1.56,09 (beste jaartijd), 2. Mutola (Moz) 1.56,16, 3. Langerholc (Slv) 1.58,97. 1500 m: 1. Toerova (WRu) 4.01.01 (beste jaartijd), 2. Jacobs (VSt) 4.01,02, 3. Patt- inson (GBr) 4.01,10. biuarten Cardiff. WK 9-ball pool. Achtste finale: Takahashi (Jap) - Lely (Ned) 9-7. Open Leidse Tennis Kampioenschappen, Roomburg. HEI, eerste ronde: M. Paas - R. Nicolaï 6- 4 6-4; E.Brummer (6) - E. Reuijl (4) 6-2 7- 5; R. de Kleijn (wc/5) - B. Beks (3) 6-3 7- 6; G. Bergraaf (8) - P. Logtens (wc/2) 6-4 6-2. DEI, eerste ronde: H. Ketelaars (1) - M. Vosseberg (8) 6-3 6-1: P. Wong - M. Jou- bert (Z-Af/q) 6-4 7-5; C. Reimering (5) - B.Bruis (3) 6-4 6-4; K. de Weille (7) - L. Sentis (2) 6-4 6-2. HE3, kwartfinales: Tj. Star - D. van Veen 6-3 6-2; A. Hertzberger - M. Rusman 6-0 6-0. DE3, kwartfinale: M. Aalders - K. Lems 6- 0 6-2. Amersfoort. Mannen, 435.000 euro. Kwartfinales: Van Lottum (Ned) - Chris tophe Rochus (Bel) 6-4 6-4. Chela (Arg/2) - Balcells (Spa) 7-6 6-3, Gaudio (Arg/3) - Nieminen (Fin/5) 6-1 6-2, Costa (Spa/1) - Sa (Bra) 6-3 6-2. Dubbel, halve finales: Coetzee/Haggard (ZAf) - Chela/Zabaleta (Arg) w.o. Umag. Mannen, 403.500 euro. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Gross (Dui) 6-2 6-3, Vicente (Spa/5) - Mathieu (Fra) 7- 6 6-2, Coria (Arg) - Massu (Chl) 7-6 6-2. Kwartfinale: Melzer (Oos) - Hanescu (Roe) 6-4 6-4, Krajan (Kro) - Ljubicic (Kro/4) 7- 6 7-5, Ferrer (Spa) - Coria (Arg) 5-7 6-1 7- Stuttgart. Mannen, 500.000 euro. Kwartfinales: Joesni (Rus) - El Aynaoui (Mar/4) 6-3 6-2, Burgsmüller (Dui) - Pavel (Roe/5) 3-6 6-3 6-2, Canas (Arg/3) - Mar tin (Spa) 1-6 6-2 7-6, Novak (Tsj/1) - Ro- bredo (Spa/8) 6-4 6-2. dammen volleybal Scheveningen. ORAP Open. Achtste ronde: Tsjizjov (Rus) - Ivens (Ned) 2-0, Jansen (Ned)- Thijssen (Ned) 1-1, Samb (Sen) - Van der Borst (Ned) 2-0, Kos (Ned) - Doerdjev (Tuk) 0-2, Lamme (Ivo) - Schirinzi (Ned) 1-1, Van de Weerdhof (Ned) - Fennema (Ned) 1-1, Bremer (Ned) - Dinerchtein (Mex) 1-1, Ibrahim (Ivo) - Voskamp (Ned) 0-2, De Harder (Ned) - Van den Berg (Ned) 1-1, Kuperman (VSt) - Keurentjes (Ned) 1-1. Stand: 1Tsjizjov 16, 2. Jansen, Samb 13, 4. Thijssen, Doerdjev 12, 6. Ivens, Vos kamp, Romijn (Ned), Hendriksen (Ned) 11. euro. Stand na tweede ronde: 1. Els (ZAf), Wal dorf (VSt), Maruyama (Jap), Harrington (Ier), Tway (VSt) 136 slagen (-6), 6. Han sen (Den), Pettersson (Zwe), Smyth (Ier) 137, 9. o.a. Woods (VSt), Montgomerie (Sch) 138. Arnhem. Nationaal open vrouwen. Eindstand: 1. Heeres 215 slagen, 2. De Boer 218, 3. Eikenaar 219. Groningen. World League. Groep C: Nederland - Duitsland 3-2 (27- 25 25-19 22-25 22-2515-12). Grand Prix vrouwen. Manilla. Groep A: Duitsland - Rusland 0-3 (16-25 24-26 15-25). Brazilië - Japan 3- 0. Nakon Ratchasima. Groep B: China - Ver enigde Staten 3-0 (25-22 25-17 25-18), Cuba - Thailand 3-2 (18-25 28-26 23-25 25-15 18-16). Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Brazilië 4-8, 3. China 4-6, 4. Duitsland 4-4, 5. Verenigde Staten 4-2, 6. Cuba 4-2, 7. Japan 4-2, 8 Thailand 4-0. Marseille. Wereldbeker, beachvolleybal. Mannen, laatste 24: Berger/Doppler (Oos) - Ronnes/Backer (Ned) 2-1 (23-25 21-18 15-11). wielrennen Groningen. Henk Vos Memorial: 1. Ra- dochla (Dui) 180 km in 4.24,37, 2. Om loop (Bel), 3. Van Schalen, 4,McCauley (NZI), 5. Michaelsen (Den), 6. Hayman (Aus). De Mont Ventoux. „Een hele lelijke, kale, vieze, winderige rotberg", vindt oud-renner Gert-Jan Theunisse. Foto: GPD/George Nusmeijer de gevaren van doping vragen. „Het waren andere tijden 35 jaar geleden. Als je vroeger niet rookte was je geen man. Maar nu is men tot de conclusie geko men dat het slecht voor de ge zondheid is. Sportmensen na men toentertijd dingen waarvan ze niet wisten dat het slecht voor ze was. Een scheutje cog nac in de bidon om op te war men. Eddy Merckx, mijn vader, ze deden het allemaal. Ze wisten niet beter." Hetzelfde gold voor amfetami nen, de doping van toen. „Nu kent men de voors en tegens wel van alle producten. Maar ze wil len er niet van leren, er blijven dommeriken die het nemen. Toch ziet ze ze graag passeren, de profs van hedentendage.Als de Tour over de Ventoux gaat probeer ik er bij te zijn. Die dag is zo speciaal, Dan hangt er zo'n bijzondere atmosfeer. Aanvan kelijk zouden we al een of twee dagen eerder met de camper op de berg gaan staan. Maar het is er zulk slecht weer, het waait zo hard. Ik heb geen zin om me twee dagen zeeziek te voelen. Ik denk dat ik een stukje te voet ga. Tot het Chalet Reynard, daar waar de bossen ophouden. Daar kan je met tienduizend man naar het grote scherm kijken. Maar misschien ga ik toch naar het monument.." Ze zal ook daar niet alleen zijn. Gelukkig zorgt de Tour de Kans voor de broodnodige spanning nu de Tour de France definitief op slot zit. Al zou de tourdirectie de Mount Everest in het parcours hebben opge nomen; niets of niemand zal Lance Armstrong van zijn vier de overwinning op rij afhou den. Ook gisteren was de Ame rikaan superieur. Achter Arm strong waren het wederom He- ras en Beloki die als tweede en derde finishten. Om de saaiheid in rit twaalf nog een beetje dragelijk te maken werden de plekken vier tot en met tien door andere renners ingevuld. De minimale wijzi ging van binnenkomst legde Miriam Tuit uit Leiden geen windeieren. Zij zette de magi strale score van 62 punten neer. Sandra Koelewijn uit het Zuid- Hollandse Valkenburg werd in het dagklassement met 60 pun ten knap tweede. Henk de Gunst blijft leider in het alge meen klassement. Voormalig nummer één Ruud Kruithof be landde na een tweede sofdag op positie 1^| van de algemene rangschikking. Tot overmaat van ramp is laan Kirsipuu hem ook nog ontvallen. Tip: Voor uw persoonlijke klas sement kijkt u op www.leidsch- dagblad.nl. Gelieve uw per soonlijke inlogcode te gebrui ken. De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na elf voor de Tour de Kans meetellende ritten: Henk de Gunst (Leiden) 325 punten, Bart Nievaart (Oegstgeest) 323 punten, Sjaak van Slingerland (Leiden) 321 punten, Pieter Struive (Nieuwe Wetering) 321 punten. A. Hachmang (Noord- wijkerhout) 320 punten, Jasper van der Wiel (Noordwijk) 319 punten, Yuri Boskamp (Leiden) 316 punten, Jolanda van Duijn (Rijnsburg) 315 punten, Sander de Groot (Zoeterwoude) 312 punten, Cor Bruin (Alphen aan den Rijn) 312 punten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23