De nieuwe Mégane komt eraan Bijzonder stadskarretje van Gazelle Audi steekt zijn topmodel A8 volledig in het nieuw DAF vernieuwt zij] zwaarste vrachtautd IISMAN Bumpersafe vo aankoppelen van aanhanger gj. Fiat geeft korting WEG WIEL 1 op katalysator Verkoop Mercedes in juni gestegen Duitse wagens meest aangeklikt KALENDER FIETSSTROOK BOEKEN Renault mikt op een verkoop van 5,5 miljoen exemplaren Ferrari en Porsche (advertentie) Loekie 100% service n 100 modellen Hert in tweewielers tweewielers b.v. 76 Leiden astraafhoek Willem de Z Leiden Tel: 071 -568 06 den bosch/gpd - Mare vanl 1 zendonk is Bosschenaar en 1. rijschoolhouder ergert hij i ia 1.: nogal aan de beschadigingi ia 1.: van achterbumpers door a 1 hangers. Veel mensen vind: het een crime om achteruil 22; rijden voor het aankoppela scor een aanhanger. Of ze rijden scor gen de koppeling aan of ze Kor de aanhangwagen tegen de scor bumper aan lopen. Nou zij al allerlei uitvindinkjes gedascor om dat gemakkelijker te lati verlopen. Maar nu is er de persafe. Van Hazendonk 1 een stalen schaal geconstn die met een twinny load-be op de trekhaak gezet wordt )o|| schaal fungeert als 'vanger' de trekhaak. Hij kan tijdens rit gewoon blijven zitten, lifïial Het ding kost wel 87,50 eui rQl is via internet (www.bumpr fe.com) of tel. 073 612 474 bestellen. Turijn - Autofabrikant Fiat biedt in het thuisland Italië for se kortingen aan op auto's met een katalysator. Fiat, dat in ei gen land steeds meer markt aandeel verliest aan buiten landse concurrenten, reageert hiermee op overheidsinitiatie ven om de katalysator bij de Italianen aan de man te bren gen. Ook verstrekt het concern voor de aankoop van nieuwe auto's tot 12.000 euro leningen zonder rente. utrecht - Mercedes heeft in de eerste helft van dit jaar onge veer 559.000 personenwagens verkocht. Dat aantal ligt maar iets onder het record van 561.500 uit de eerste helft van vorig jaar. In juni nam de ver koop toe met 4 procent tot 97.000 stuks. Voor de maand juni is dat een record. Apeldoorn - Volkswagens, Opeis en BMWs zijn de popu lairste automerken, alleen niet wat betreft de verkoop van nieuwe auto's. De Duitse auto merken zijn wel de meest aan- geklikte automerken op de au to-website Autotrack.nl, zo meldde een woordvoerder van deze website dinsdag. Volkswa gen is veruit het meest bekeken: 1,3 miljoen keer per maand worden plaatjes van deze mo dellen opgeroepen. Opel (0,9 miljoen keer) en BMW (0,7 mil joen keer) volgen op afstand. JUU 2002 t/m 16/8 Scalextric-expositie, gemeentehuis Dalfsen. www.dalfsen.nl t/m 27/10 'Vroemm, minia tuurauto's van verzamelaars', Stedelijk Museum, Zutphen. 057 5516 878. www.chiczutphen.com 20 Namac modelautobeurs, Eureteco Expocenter, Meidoornkade, Houten. 016 5537 054. 21 GP Frankrijk, Formule 1, Magny-Cours. 27-28 Truckstar Festival, TT- circuit Assen. 090 0388 2488. 28 Eurofestival BMW-rijders, Circuit Lelystad. 016 5503 554. www.vdbpromotions.nl 28 GP Duitsland, Formule 1, Hockenheim. AUGUSTUS 2002 3 Oldtimerdag Kampen. 038 3322 358. 3-4 Rizla+ Racing Day, auto-, motor- en kartsportfestijn TT-circuit Assen. 06 1090 4130 of 059 2318 055. www.rizlaracingday.com 3-4 AutoMania, Six Flags Holland, Biddinghuizen. 4 Jubileumdag Toyota MR2- club, Midland circuit, Lelystad. 041 2638 989. 11 Marlboro Masters, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.circuit-zandvoort.nl 17-18 British Classic Cars Bikes Festival, TT-circuit Assen. 06 1090 4130. www.britishcarfestival.com 18 Meeting Heartbeat Corvette Club, Batavia Stad, Lelystad. 032 0234 780. Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 507,2003 PA Haarlem, of: hdwegenwieldPdamiate.hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het ver melde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. De nieuwe A8 lijkt nog veel op zijn voorganger. Foto: Pon leusden/gpd - Audi heeft het topmodel uit het pro gramma, de A8, volledig in het nieuw gestoken. Het is echter wel een behoedzame vernieuwing geworden, want het design heeft nog veel weg van zijn voorgan ger. Een andere overeenkomst met die voorganger is dat de carrosserie weer helemaal van aluminium is ge maakt. Ook de wielophanging is nu gemaakt van dit lichte metaal en bovendien past Audi standaard lucht vering toe. De nieuwe Audi A8 zal eind dit jaar in ons land verkrijgbaar zijn, in eerste instantie met keuze uit V8-benzinemotoren van 3,7 (280 pk) en 4,2 liter (335 pk) inhoud. Standaard worden deze motoren gecom bineerd met zestraps automaten met tiptronic bedie ning en permanente vierwielaandrijving. De prijzen van de nieuwe A8 zijn nog niet bekend. eindhoven/gpd - DAF Trucks komt in oktober met een opvol ger van zijn in 1997 gelanceerde zwaarste type 95XF. Van dat model werden er in 2001 bijna 16.000 gemaakt, tegen nog geen 8.000 van de voorganger van de XF in 1995. Het nieuwe model gaat XF95 heten, maar de aan duiding op de truck wordt be perkt tot DAF XF. De nieuwe truck heeft binnen en buiten een ander uiterlijk gekregen, nieuwe, lichtere chassisbalken, een gemoderniseerde, zuinigere motor en aandrijflijn en is voor zien van nieuwe technologische snufjes. Met deze vernieuwingen past de truck in de stijl van de vorig jaar gelanceerde lichte LF en mid delzware CF van DAF. Met het gisteren bekend gemaakte mo del wil de truckfabrikant de stij gende lijn in de marktaandelen de komende jaren doorzette Volgens woordvoerder RobI pels van DAF is het marktaai deel in Europa inmiddels g gen van 11,3 procent vorig j naar 13 procent op dit mom Appels vindt dat met het n model niet van een upgrade sproken kan worden. „Hieri een heel andere vrachtauto, je ziet wat er allemaal andei We zien het dan ook als een compleet nieuw model, dat weer heel wat jaartjes mee 1 kunnen. Natuurlijk lijkt hiji op de oude 95XF. Dat is niet vreemd als je weet hoe hoog model staat aangeschreven vervoerders en chauffeurs.' pels is dan ook niet bang da tussen nu en oktober een g de bestellingen ontstaat om vervoerders de komst van df nieuwe truck afwachten. door Hans van Alebeek Men neme flink wat degelijkheid van een stadsfiets, het comfort van een hybride fiets en het snelle design van een trendy mountainbike. Zie daar het recept voor de nieuwe ScooterBike van Gazelle die sinds deze maand in de winkels staat Een hip en zeer opvallend stadskarretje dat begin dit jaar werd verkozen tot Fiets van het Jaar. Ideaal voor de 'urban jung le' zoals Gazelle het fietsen in de stad noemt. Op het eerste gezicht lijkt de ScooterBike op een wat lomp uitgevallen vouwfiets. Dat komt vooral door de klei ne wielen met dikke bandjes die zo van een scooter geplukt lijken. „Bijna net zo groot als die van mijn fiets", zegt zoonlief van 5 verbaasd als hij het karretje naast zijn kinderfietsje ziet staan. Maar daar mee houdt de vergelijking wel op want dit is een buitengewoon compleet en comfortabel vervoermiddel. Alleen de eerste keer denk je dat de ban den lek zijn, daarna wen je heel snel aan het comfort van de dubbele vering. In combinatie met de dikke bandjes glij je daarmee geruisloos over ongelijke stoep jes, rioolputjes en andere stads- en dorpshobbels. Alleen met het rulle zand van een bospad (een mens wil met een fiets ook wel eens de natuurlijke jungle in) weet de ScooterBike niet goed weg. Opvallen doet 'ie, de Gazelle ScooterBike. Foto: GPD Dat kun je beter met een mountainbike doen. Ondanks het behoorlijke gewicht, rijdt de fiets zeer soepel en is hij goed wendbaar. Met dank aan het simpel te verstellen stuur en ook het voortreffelijk werkende schakelsysteem dat overigens maar vier standen kent Maar meer dan genoeg om vanaf stilstand in korte tijd snel op te trekken. Je heet immers niet voor niks ScooterBike. Wat verlichting betreft, zullen er in de stad weinig fietsen rondrijden die zo zijn uitgerust. Voorop zit een joekel van een lamp (met oplaadbare batterij) die tegen liggers zou kunnen verblinden. Maar ge lukkig is die immense bundel eenvoudig door Rien van der Steen te verstellen. Van achteren zorgen twee stevige lampen (eentje volautomatisch) voor de zichtbaarheid in de donkere stadsjungle. Een heerlijke karretje dus. Alleen dat design, da's toch wennen. In huiselijke kring vinden ze het een gewel dige fiets maar op weg naar de tennis club schampert het vaste maatje: „Het is geen gezicht." Is het ontwerp misschien net iets té opvallend? „Ik denk het niet", reageert Gazelle-woordvoerder Peter Hommel. „Het is een aparte fiets waar mee we laten zien dat we behalve huis-, tuin- en keukenfietsen nog meer in huis hebben. We mikken hiermee ook op een duidelijke doelgroep van trendy jonge ren." De eerste reacties van kopers en dealers zijn volgens Hommel zeer positief. Dat de fiets is uitverkoren tot Fiets van het Jaar, is overigens nog geen garantie voor succes. „Er zijn ook wel eens winnende fietsen geweest waarvan er maar dertig verkocht werden", lacht Hommel. En dat aantal heeft Gazelle nu al gehaald. Uit eindelijk hoopt het bedrijf jaarlijks een paar duizend ScooterBikes te verkopen. De ScooterBike is verkrijgbaar in twee uitvoe ringen (maar alleen in zwart!). Het goedkoopste model kost 699 euro. De duurdere Pro-uitvoe ring (prijs 799 euro) heeft o.a. een geïntegreerde bagagedrager en complete verlichtingsset. Voor meer informatie: tel. 03 13 42 99 11 of www.ga- zelle.nl Renault heeft de afgelopen paar jaar wat gespeeld met extreme ontwerpen van eerst de Avanti- me en daarna de bijzondere Vel Satis. Nu wordt het weer tijd voor serieuze verkopen. Eind ok tober komt de nieuwe Mégane eraan. De Mégane II komt eerst als hatchback 5- en 3-deurs. Hij bestaat straks uit zeven model len die gebouwd worden op het nieuwe c-platform van Renault- Nissan, het tweede dat geza menlijk gebruikt wordt Wat de nieuwe auto kost is nog totaal onduidelijk. De nieuwe Mégane is in 29 maanden tijd ontwikkeld en Re nault deed de ontwikkeling van een auto nog nooit sneller. Het project kostte tot nu toe 2,1 mil jard euro, waarvan bijna de helft naar de industrie ging voor de Spaanse fabriek voor de pro ductie van de 3- en 5-deurs en voor een Franse fabriek voor de productie van de stationwagon en later van de nieuwe Scénic. Een derde fabriek in Turkije gaat de sedan produceren. De eerste zes modelintroducties zullen in ongeveer één jaar plaatsvinden tussen najaar 2002 en najaar 2003. Het platform voor de nieuwe Renault is ontworpen voor au to's uit het lagere middenseg ment van zowel Renault als Nis san en zal tegen 2006 meer dan 25% van de productie van de twee merken vertegenwoordi gen, ofwel ongeveer 1,8 miljoen auto's. De Mégane n is zal verkocht worden in 75 landen. Qua de- De nieuwe Mégane heeft heupen, net als bijvoorbeeld de grote Vol vo's. Foto: Renault sign neigt de nieuwe auto naar de op zijn minst opvallend vormgegeven Avantime en Vel Satis. Renault vindt dat onder scheidend in een segment waar auto's erg op elkaar lijken. Abs, noodstopbekrachtiging en bandenspanningcontrole zijn standaard, maar er is ook een modem elektronisch stabili teitsprogramma (esp) compleet met onderstuurcontrole. On derstuurcontrole grijpt in op twee zijwielen of op alle wielen tegelijk, afhankelijk van de mate van onderstuur. Bij de active ring van het systeem gaan de alarmlichten automatisch bran den als er automatisch hard ge remd wordt ofwel de vertraging groter is dan 0,8 m/soe. De stuurbekrachtiging verloopt langs elektrische weg. De wiel basis meet 2.62 m en dat bete kent dat de auto een centimeter of vier in de lengte gegroeid is. Want alleen de vierwielaange- dreven Scènic had zo'n lange wielbasis, de andere Méganes deden het met een kortere. Er zit 44 liter aan opbergruimte in laatjes en gaatjes in het interi eur, het bagageruim heeft een inhoud van 330 liter en de tank- klep heeft een ingebouwde tankdop, zodat niet eerst een klepje geopend en dan de dop verwijderd moet worden. De Mégane heeft een reeks mo toren. Er zijn drie benzinetypes: 1.4 16v98 pk, 1.6 16v 115 pk en 2.0 16v 136 pk, de laatste twee met variabele inlaatnokkenasti- ming. De diesels bestaan uit de 1.5 dCi 80 pk en 1.9 dCi 120 pk, twee turbodiesels met common rail. Er zijn handgeschakelde (waarvan een zesbak, afkomstig van Nissan) en een automati sche versnellingsbak, de laatste Renault komt in oktober met de nieuwe Mégane. De auto doet sterk denken aan de vormen van de grote Vel Satis. Foto: Renault pas vanaf volgend jaar. Een kaart zorgt voor handsfree openen, sluiten èn starten, net zoals dat in de Laguna gebeurt. De auto wordt geopend door op de kaart te drukken. Dezelfde kaart geeft ook apart toegang tot de kofferruimte. Op de luxere versies verschijnt een dooront wikkelde versie van een hands free kaart Daarmee wordt de auto niet alleen handsfree ont grendeld, maar ook gestart. De Mégane zit in het belangrijk ste autosegment (Ml) van Euro pa met in 2001 bijna 5 miljoen verkochte auto's, een derde van de totale markt. Renault wil van de Mégane II 5,5 miljoen auto's op de markt brengen. De Mégane verscheen in 1995 als opvolger van de Renault 19. Het succes van de auto is aan zienlijk groter geworden dan de fabrikant had durven hopen. Vooral de MPV Scènic op de zelfde basis werd een door slaand succes. In totaal zijn er 4,1 miljoen exemplaren ge maakt. Met meer dan 560.000 verkochte exemplaren in West- Europa in 2001 neemt de Méga ne de derde plaats van de totale markt in, na de VW Golf en de Peugeot 206 en vóór de Fiat Punto, Ford Focus en Opel As- tra. Ook deze Renault heeft weer een nadrukkelijke vormgeving, die door ontwerpchef Patrick Le Quément als volgt omschreven wordt: „Vanuit architectonisch oogpunt kan de Mégane EI ge zien worden als een drieluik: een spits toelopende en slanke voorzijde, een ruim interieur en een verticale achterzijde met de uitstekende kofferbak, die aan de Avantime doet denken." 'Porsche in de 20ste eeuw" heet een van de nieuwe boeken van Mondial Media over het sport wagenmerk uit Zuffenhausen. Sommigen noemen een Porsche 911de al tientallen jaren be staande topsporter van het merk, een platte Kever. Die au to, ook ontworpen door Ferdi nand Porsche, stond ook model voor de Porsche 356 die in 1948 verscheen. Het boek telt 256 pa gina's en kost 14,95 euro. Van dezelfde uitgever is 0 boek 'Ferrari in de FormuleJ Het gaat natuurlijk over E Ferrari die in 1919 met autal een begon en in 1950 in de nieuwe Formule I stapte. Ii 1952 zegevierde hij voor het] eerst. In het boek wordt a dacht besteed aan coureui auto's. Het telt (net als Poni 256 pagina's en kost eveneé 14,95 euro. Cadillac, het luxe-merk van General Motors, bracht fn het midden van de jaren vijftig een krankzinnige rage op gang, waarbij Amerikaanse auto's steeds groter en sterker werden en daarbij voorzien van veel chroom en staartvinnen. En hoewel de rage in 1961 alweer over zijn hoogtepunt heen was, ver toont deze 2-deurs Caddy Convertible uit dat jaar nog duidelijk de sporen van de autogekte: een flin ke portie chroom aan de voorkant en scherpt gels aan zij- en achterkant. En om hem nog b te laten uitkomen kreeg deze 'yanktank' een zonder kleur mee en een roomwitte, opvouw V kap. De 5,63 meter lange cabriolet had een 6 8-cilinder motor aan boord, die goed was vo« paardenkrachten. Foto: Autotron

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18