SPORT Van Lottum blijft nu wel bij de les 'Iedereen wil Nederland op EK verslaan' Leidse districtstop is uitgespeeld op Roomburg Bommel nomineerd ialf krijgt EK keer op rij M>ds maakt leizame start cuswerper g geschorst R9 VOC'er Klaas-Jan van Noortwijk doet mee aan drie crickettoernooien LD TENNIS CIRCUIT 2002 MASTERS Sparta verliest arbitragezaak SCOREBORD www.liaminfo.nl itian Chivu (links) kan ook Jitballer van het jaar worden. )o: Ron Pichel f Ida - PSV-middenvelder k van Bommel is opnieuw omineerd voor de eretitel d tballer van het Jaar in de divisie. Vorig jaar won hij de 1 erkiezing. Naast Van Bom- u Izijn ook Feyenoorder Pier- K an Hooijdonk en Ajacied w itian Chivu kandidaat voor trijs. De spelers uit het be- de voetbal kunnen komen- ^naand hun stem uitbren- Op 4 september tijdens het Ifvoetbalgala in Veldhoven jdt de winnaar bekendge- 0kt. De andere genomineerden Beste voetballer van de Gouden Divisie: Titelhouder Thomas Buf- •jtcelsior), Arne Slot (FC Zwolle), iden Ouden (RBC). Beste doel- Ronald Waterreus (PSV), Harald •«naar (FC Utrecht), Edwin Zoete- Iffeyenoord). Beste trainer: Bert ïMarwijk (Feyenoord), Henk ten »(NAC), Robert Maaskant (vorig t RBC, nu Go Ahead Eagles), te talent: Mido (Ajax), Robin t jPersie (Feyenoord), lordi Hoog- /rlt(FC Groningen). Club van het "Feyenoord, RBC, FC Utrecht. irol Brouwer EK Europe twpooRT - Het Europees pioenschap zeilen in de jpe-klasse is voor medaille- (Udaat Carolijn Brouwer op deceptie uitgelopen. De svoudige wereldkampioene »t na negen races in het jische Nieuwpoort genoe- temen met de twaalfde s. Na een uitstekende eer- lag, met twee eerste plaat- zakte de oud-Voorhoutse [enig. Wereldkampioene Multala behaalde met het ige machtsvertoon de Euro- titel. De Finse won in Invpoort liefst zeven races. ianne - Het EK langebaan- atsen wordt drie keer op rij ederland gehouden. Dat tde Internationale Schaats- ISU gisteren bekendge- kt. De EK's van 2003 tot en 12005 vinden plaats in Thi- n Heerenveen. De wereld- pioenschappen voor de ko lde drie jaar zijn toebedeeld andere landen. dToms is na de eerste dag van de drie leiders op het (Open. Foto: Reuters *ne - Golfer Tiger Woods is ren op de eerste dag van Iritse Open overklast door nedespelers. De nummer van de wereld opende op luirfield links in Gullane ntland) in 70 slagen, één r par. Zijn medespelers Waldorf en David Toms, Imerikanen, en Carl Pet- on (Zweden) kwamen met igen (-4) in het clubhuis Woods behoorde tot de p starters in het Brits i. het oudste golfkampi- rhap dat voor de 131e keer t gehouden. Woods maak- ie birdies en twee bogeys, laat gedeeld 22ste. EN - De Britse discuswer- erriss Wilkins is voor twee 'eschorst wegens doping. ?m werden vorige maand 0 van anabole steroïden ïtroffen. De Britse pols- pringster Janine Whitlock 1 nog op haar straf. Zij een maand geleden even- positief bevonden. vrijdag 19 JULI 2002 amersfoort/gpd - Nog een paar dagen, dan mag Raemon Sluiter uitpuffen op een strand in Mar- bella. Precies de plek waar John van Lottum twee jaar terug lag te woelen. Het scheelde niets of de voormalige Hooglander had daar in het zand zijn loopbaan beëin digd. Van Lottum zwoegde, baal de, vloekte en sukkelde door. Tot hij deze week op de Dutch Open het licht weer zag. De huidige Antwerpenaar staat na een overwinning met 6-4 en 6-3 op Sluiter voor het eerst sinds oktober 1999 (Singapore) in de kwartfinales van een ATP- toernooi. „Na Richard Krajicek en Sjeng Schalken ben ik de beste tennisser van Nederland," zegt Van Lottum zonder blikken of blozen. „Ik heb dat altijd ge roepen, maar ik heb het al heel lang niet meer laten zien. Ik hoor gewoon in de top-vijfdg te staan, maar dan moet je ook mentaal bij de les blijven." Vandaag bijvoorbeeld, als hij niet de Spaanse titelverdediger Alex Corretja, maar zijn verras sende Belgische bedwinger Christophe Rochus treft. Het sprookje van de man die een maand geen racket aan raakte, een week terug voor het eerst weer een bal sloeg en ten nist als in zijn beste, lang vervlo gen jaren, duurt voort. De 26-ja- rige lokale held proostte kort na de wedstrijd, een biertje in de hand en ijs op de licht gekwetste enkel, met zijn vrienden. Moe der Marie-Claude keek goed keurend toe en de 'kleine' van zus Noëlle maakte de glimlach van de winnaar nog groter. Sluiter zat er anders bij, uitge blust. Een strandstoel en een cocktail, de ogen sluiten onder de brandende zon. De Rotter dammer schreeuwt om rust na een zwaar grasseizoen, met een flinke staart op gravel. „Ik wilde winnen, heb er alles aan ge daan, maar het is geen geheim dat ik niet meer de friste ben. Tegen een sterke, slimme en ook nog stabiele Van Lottum heb ik één kans gehad. En die heb ik gemist." De verliezer doelde op een ser vicebreak voorsprong in de tweede set, die hij notabene met straffe wind mee kwijtraakte. „In dit soort wedstrijden weet je dat bij John twee punten kunnen verslappen. De service en de mentaliteit. Nu had hij één slecht moment, op 4-3 in de tweede set. Hij sloeg twee dub bele fouten, maar bleef rustig." „Zo kalm ben ik in tijden niet geweest", glunderde Van Lot tum. Sluiter hoopt dat zijn land genoot de innerlijke rust kan be waren. „Als je hem zo ziet ten nissen, denk je verdomme, waarom sta je zo laag op de ranglijst. Het zou mooi zijn als hij na de eerstvolgende tegen slag dezelfde wilskracht toont. Ik hoop het, maar durf er geen geld op te zetten." Van Lottum stijgt zeker twintig plaatsen op de wereldranglijst, maar ook de nummer 155 moet zich gewoon kwalificeren voor ATP-toernooien. „Voorlopig heb ik de juiste gemoedstoestand gevonden. De rust. Maar ik kan niet garanderen dat het zo blijft. Misschien sta ik over twee we ken weer met rackets te smij ten." Ditmaal zegt Van Lottum het met een gulle glimlach. John van Lottum bereikte ten koste van Raemon Sluiter de kwartfinale. Foto: ANP/Olaf Kraak door Sjoerd Boots ma Rotterdam - Zelfs wie weigert om cricket voor vol aan te zien, kan er komend jaar bijna niet om heen. Met Oranje als deel nemer aan het Europees kampi oenschap (vanaf vandaag in Noord-Ierland), de ICC Trophy (in september op Sri Lanka) én het wereldkampioenschap (in februari in Zuid-Afrika) is voor de eens zo elitaire sport het mo ment aangebroken om door te breken. Engeland, Australië, Pakistan, India, Nieuw-Zeeland en Zuid- Afrika. Grootmachten op het ge bied van cricket. Landen die al jaren de volgorde bepalen op de mondiale ladder en geen in menging van vreemde naties to lereren. Alleen de restanten van wat ooit het grote United King dom was mochten tot voor kort met de spelbepalers aan tafel zitten. Sinds een jaar liggen de kaarten toch anders. Op 15 juli 2001 won het Nederlands cricketteam in Canada de I(ntemational) C (ricket) C(ouncil)-Trophy voor B-landen. Los van de kwalifica tie voor het wereldkampioen schap 2003 dwong Oranje met die zege vooral respect af bij de kenners. Kalm, maar geconcen treerd versloeg Nederland op ponenten als Ierland en Nami bië in zenuwslopende partijen die pas met de laatste bal van de wedstrijd werden beslist. En dan te bedenken dat bijna al le vaderlandse spelers amateurs zijn. Ook Klaas-Jan van Noort wijk (32) ontkomt niet aan die kwalificatie. De speler van VOC, woonachtig in Haarlem, heeft een stevige baan bij ABN AMRO in Amsterdam, is sinds twee maanden trotse vader van een zoon, en traint in Amstelveen én in Rotterdam. „Ik leef al zestien jaar voor cricket. Tijd voor ande re dingen is er bijna niet", aldus de 104-voudig international. Toch kan hij de komende maanden zoveel mogelijk tijd aan zijn sport besteden. Mede dankzij de medewerking van 'thuis' en de werkgever is er ruimte voor de wellicht drie mooiste toernooien uit zijn Klaas-Jan van Noortwijk: „Mijn rol in het team is batsman nummer drie, vier of vijf. Dat vind ik ook de mooiste plaats. Alle factoren van de wedstrijd kun je op je in laten werken." Foto: GPD/Joep van der Pal loopbaan. Het EK, dat vandaag in Belfast begint, is de aanloop naar de ontmoeting met de we reldtop. „Maar neem van mij aan dat wij in Noord-Ierland de te kloppen ploeg zijn. Als win naar van de laatste twee EK's én als enige aanwezige WK-deelne mer wQ iedereen ons verslaan. Daarnaast zijn er ook nog een paar landen die een paar neder lagen willen rechtzetten", weet Van Noortwijk. De geboren Rotterdammer kijkt uit naar de toernooien. Waar het VOC en hem dit seizoen in de competitie nog niet geweldig af gaat, daar wil hij tijdens de eve nementen laten zien dat het be ter kan. „Ik kom als batsman steeds beter in vorm. In de com petitie is dat niet in runs terug te zien, maar ik ben vol vertrou wen. Voor mij geldt, net als voor vele anderen, dat er voldoende concurrentie is en die wil ik voorblijven. Niet dat ik veel op ze let. Ik ben vooral met mijn ei gen spel bezig. De 50 runs die hij in de beslis sende ICC-wedstrijd tegen Na mibië scoorde - alleen Excelsi- or'20-speler lacob-Jan Esmeijer overtrof dat totaal - hebben de koele-kikker-status van Van Noortwijk bewezen. „Als het spannend wordt, sta ik er. De spannende momenten, daar ge niet ik van. Mijn rol in het team is batsman nummer drie, vier of vijf. Dat vind ik ook de mooiste plaats. Alle factoren van de wed strijd kun je op je in laten wer ken. Je hebt voorts de mogelijk heid om lange innings te maken en het team te dragen." Het Europees kampioenschap is voor het Nederlands team de gelegenheid om te groeien naar de ICC Trophy in september op Sri Lanka. Met Pakistan en het gastland als tegenstanders komt de selectie van bondscoach Emerson Trotman voor nog zwaardere klussen te staan dan de komende week in Belfast. „We hebben volop getraind om ons op de toernooien voor te bereiden. We zullen scherp moeten zijn in het veld. Daar naast zullen we vooral op Sri Lanka en in Zuid-Afrika aan de omstandigheden moeten wen nen. De hitte, volle stadions - dat kennen wij niet. We zullen ook niets cadeau krijgen, eerder boven onszelf moeten uitstijgen om goed te presteren." Het Nederlands cricketteam opent het Europees kampi oenschap in Belfast vandaag tegen Denemarken. De an dere duels zijn: zaterdag 20 juli: Nederland-Italië; maan dag 22 juli: Nederland-Enge- land (amateurs): dinsdag 23 juli: Nederland-Ierland; don derdag 25 juli: Nederland- Schotland. door Peter Klein leiden - De districtstop speelt geen rol meer bij de Open Leid se Tennis Kampioenschappen op Roomburg. Met Ingrid van der Plas, die in twee sets verloor van de als zevende getipte Mar- tine Vosseberg, verdween de laatste regionale inbreng. Zowel bij de vrouwen als de mannen bereikten de geplaatste speel sters en spelers soepel de kwart finales. Alleen Danielle Puplink- huizen betrad het gravel niet. Tijdens de training brak de Ana liste van vorig jaar een vinger en werd ze vervangen door lucky loser Dorian Driessen, die van Paulien Wong verloor. Vanaf vandaag barst de echte strijd bij de Open Leidse feitelijk pas echt los. Van der Plas was de enige die tot de tweede ronde doordrong en daarmee ook het enige licht puntje in de duisternis, die in de Ingrid van der Plas verloor van Martine Vosseberg. Archieffoto: Dick Hogewoning top van het tennisdistrict Leiden heerst. De Katwijkse tennislera- res is zeker niet de sterkste speelster uit de Leidse regio, maar ondertussen wel de enige die zich met het hoogste natio nale niveau durft te meten. On danks haar nederlaag kende de met een wildcard binnengeko men Van der Plas een geslaagd toernooi. Haar ultieme doel, het verwerven van de A-status, werd met het bereiken van de tweede ronde gerealiseerd. Een voorlo pige kroon op haar loopbaan. In het categorie 3 (voorheen BI) toernooi kwam Van der Plas nog niet in actie. De inflatie bij de vrouwentoernooien heeft zelfs bij het reeds 47 jaar bestaande Roomburg nadrukkelijk toege slagen. De nieuwbalcken A- speelster stuit in de halve finale op Liesbeth Hooghoudt, die Krista Sanders in twee sets ver rassend een halt toeriep. Bij de mannen in de categorie 3 bereikte Lissenaar Roderick Goedegebuure inmiddels de beste vier. De mannenhoofd- klasser van Dekker klopte Dan ny Spierenburg van Unicum in twee sets (7-5 6-3) en krijgt bij de beste vier in Niels Zijlstra een mooie uitdaging. De komende opponent van Goedegebuure doorstond wel de kwalificaties voor de Open Leidse. Michael Rusman kwam via een eenvou- sf 24c V 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl r* V''V Ciro»^ Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz .M. Het decor waarin de Tour de Kans zich afspeelt is drastisch veranderd. Mooie glooiende wegen hebben plaatsgemaakt voor grimmige puisten als de Col d'Aubisque, de Col de Soulor en de Tour- malet. Bergtoppen die de sprinters en de tijdrijders (en hun ploegleiders) koude rillin gen bezorgen. Voor de deelnemers aan ons spel die voor een stevig collec tief klimmers hebben gekozen is een mooie periode aange broken. Het is over met de Za- bels en de O'Grady's. Nu zijn het berggeiten als etappewin naar Lance Armstrong die voor de punten zorgen. En dat de dagtotalen in het hoogge bergte niet misselijk zijn be wees Ferry Kort uit Leider dorp. Met 59 punten nam hij de hoogste score van de dag voor zijn rekening. Ook Ar- noud Boon uit Leiden (58 punten) en de Leiderdorpse Y.C. van der Ploeg (57 punten) hadden een sterke dag. Ruud Kruithof, de trotse leider van de afgelopen dagen duikelde vanwege een hatelijke nul naar de negende positie van het algemeen klassement. Vertrouwde namen als Niels Ax en Inge Does zijn inmid dels al kopje onder gegaan. Tip: Voor uw persoonlijke klassement kijkt u op www- .leidschdagblad.nl. Gelieve uw persoonlijke inlogcode te ge bruiken. De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na tien voor de Tour de Kans meetellende ritten: Henk de Gunst, Leiden: 292 punten, Sjaak van Slingerland, Leiden: 289 punten, A. Hachmang, Noordijkerhout: 287 punten, Pieter Struive, Nieuwe Wete ring: 287 punten, Paula van der Voort, Leiderdorp: 285 punten, Hanny Boskamp, Lei den: 285 punten, Frank Ver- straaten, Leiderdorp: 285 pun ten, Cees Aantjes, Zoeterwou- de: 280 punten, Ruud Kruit hof, Noordwijk: 280 punten, Sander de Groot, Zoeterwou- de: 279 punten. rotterdjlm/gpd/anp - De arbi tragecommissie van de KNVB heeft Sparta in het ongelijk ge steld wat betreft het verzoek tot ontslag van zes spelers, drie trai ners en een verzorger. De Rot terdamse club heeft tot maan dag, als het zich moet melden bij de licentiecommissie, om met betrokkenen tot een verge lijk te komen. „Het zal niet meevallen om met iedereen nog dit weekeinde om de tafel te kunnen zitten", aldus commercieel manager Charles van der Steene. Lukt het Sparta niet om tot een oplossing te ko men, dan krijgt de club vermoe delijk geen licentie. NAC NAC mag weer een jaar in de eredivisie voetballen. De licen tiecommissie van de KNVB heeft de Bredase club gisteren de licentie teruggegeven. NAC kon de commissie ervan over tuigen dat de financiële zaken op orde zijn. Fortuna Sittard werd in de wachtkamer ge plaatst. De degradant uit de ere divisie moet thuis afwachten of het beroep tegen de licentie-in trekking iets uithaalde. PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 18 juli 04-05-07-08-20-24-26-32-33-39-40-45-48- 51-52-54-62-72-73-75. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden Kerkrade: Roda JC - Racing Genk (Bel) 4-1 (2- 0). Doelpunten Roda: Berglund, Soetaers, Cristiano, Sergio. Toeschouwers: 4000. Enschedese amateurselectie - FC Twente 0-5 (0-1). Doelpunten: De Gier, De Visscher, El Brazi, Houwing, Consalves da Costa. Bijzon derheid- Booth met enkelblessure naar zieken huis. Angeren - NEC 0-9 (0-4). Doelpunten: Demou- ge 3, Tumba 2, Govedarica, Hnstov. Wisger- hof, De Nooijer. Innsbruck. Alpen Cup Om derde plaats: Kaïserslautern - Feyenoord 1-0 (1-0). Doelpunt: Malz. Rode kaart: 90. Lurling (Feyenoord) wegens grof spel. Breezand: AZ - Cambuur Leeuwarden 2-1 (0- 0). Van Dijk 0-1, Elkhattabi 1-1. Nelisse 2-1 (strafschop) BILJARTEN Cardiff. WK 9-ball pool. Tweede ronde: Lely (Ned) - Huang (Tai) 9-5, Archer (VSt)-Diks (Ned) 9-7. DAMMEN Scheveningen. ORAP Open, zevende ronde Van de Borst (Ned) - Tsjizjov (Rus) 0-2, Doerd- jev (Toe) - Jansen 0-2, Ter Braake (Ned) - Ivens (Ned) 0-2, Thijssen (Ned) - Fennema (Ned) 2-0, Schirinzi (Ned) - Samb (Sen) 0-2, Heslinga (Ned) - Van Ballegooijen (Ned) 1-1, Kos (Ned) - Jagram (Ned) 2-0, Dinerchtein (Mex) - Ibrahim (Ivo) 1-1, Romijn (Ned) - Bron- string (Ned) 1-1, Voskamp (Ned) - De Harder (Ned) 1-1, Clasquin (Ned) - Van Reenen (Ned) 1-1, Koullen (Ned) - Burgerhout (Ned) 1-1. Stand: 1 Tsjizjov 14 punten. 2. Jansen 12. 3. Thijssen, Samb, Ivens 11,6. Doerdjev, Van de Borst. Kos 10. GOLF dige zege op Floris Vogel in de kwartfinale. Björn Abrahams en Joachim Ja- gel zijn op Roomburg zowel in de categorie 4 als een groep daaronder nog in de strijd. Dek ker-speler Abrahams moet het, beide malen in de kwartfinale, opnemen tegen thuisspeler Je roen Leunissen respectievelijk Jurgen Bolten. Jagel stuit, even eens tweemaal bij de beste acht, op Ferry Stijnman en Vincent de Geus. Voorhout Bij het categorie 5 toernooi van SW in Voorhout zijn drie halve- finalisten bekend. Bij de man nen kwam Ruud Duindam na drie sets tegen Jasper Ligtvoet zo ver. Bij de vrouwen staan Trudy Boterbloem, na drie sets tegen Liesbeth Hersman, en thuis- speelster Carien van der Geest, na 6-4 6-1 tegen Nathalie Ta- maela bij de beste vier. Muirfield (Sch). Brits Open, 5,95 miljoen eu ro. Stand na eerste ronde: 1 Waldorf (VSt). Toms (VSt). Pettersson (Zwe) 67, 4 Smyth (Ier), Lyle (Sch). Maruyama (Jap), Rose (Eng). Björn (Den). Remésy (Fra), Jones (VSt), Mattiace (VSt), Price (Zim), Mickelson (VSt), Ames (Tri), Hansen (Den) 68, 22. o.a. Woods (VSt) 70. Arnhem. Nationaal open vrouwen. Stand na twee ronden: 1 Heeres 141, 2. De Boer 146,3. Schreefel 148. HOCKEY Amstelveen. Oefeninterland, vrouwen Nederland - Nieuw-Zeeland 1-1 (1-0). 24. Van Kessel 1-0, 58. Roberts 1-1. Scheidsrechters: Bodenstein, Conen (Dui). Toeschouwers: 150. Nederland: Sinnege; Cornelis, Van den Boog aard, Scheepstra en Boomgaardt; Van der Vaart, Verbakei en Kooijman; Van de Kieft, Donners en Moreira de Melo. Wissels: De Roe ver, Van Geenhuizen, De Groot, Van Kessel, De Bruijn. SCHAKEN Dieren. Open NK Negende en laatste ronde: Ernst (Ned) - Sav- chenko (Oek) 1/2-1/2, Safin (Oez) - Kntz (Dui) 1-0, Dvotrys (Rus) - Ikonnikov (Rus) 1-0, Nij- boer (Ned) - l'Ami (Ned) 0-1, Dgebuadze (Bel) - Bosch (Ned) 1/2-1/2, Janssen (Ned) - Wil- lemze (Ned) 1/2-1/2, Van der Werf (Ned) - W. Hendriks (Ned) 1-0, Jonkman (Ned) - Bertho- lee (Ned) 1-0, Meijers (Let) - Dambacher (Ned) 0-1, luldachev(Oez) - Smeets(Ned) 1/2-1/2, Eindstand aan kop: 1 Safin 7. 2. Ernst. Sav- chenko, l'Ami, Dvoirys6,5,6. Ikonnikov, Kritz, Janssen, Bosch, Nijboer, Dgebuadze. Willem- ze, Van der Werf, Jonkman, Dambacher 6. TENNIS 47ste Open Leidse Tennis Kampioenschap pen, Roomburg HEI, tweede ronde: M Paas wv P Zijlstra. uitslag onbekend; R. Nicolaï - B. de Gier 5-7 3-2 opgave; E. Reuijl (4) - W. Hornikx - 7-5 6- 4; E. Brummer (6) - J. Jansen 7-6 6-1, R. de Kleijn (wc/5) - M Meijs (q) 6-0 6-1; B Beks (3) - S. Koning (wc) 3-6 6-4 6-1; G. Bergraaf (8) - S. van Heijst 6-0 6-2; P. Logtens (wc/2) - M. IJzerman 7-6 6-2. DEI, tweede ronde: H. Ketelaars (1) - N. v.d Walle 6-0 6-1; M. Vosseberg (7) - l v.d. Plas (wc) 6-3 6-2, P. Wong - D. Driessen (lucky lo ser i.p.v. D. Puplinkhuizen) 4-6 6-1 6-2; M Joubert (ZAf/q) - S Sekar (lndia/5) 6-2 1-6 6- 0; C. Reimering (6) - I. Somers (q) 6-2 6-1, B Bruis (3) - S Andrade 6-1 7-6; K. de Weille (8) - K. Kilsdonk 6-3 6-3;L. Sentis (2) - S Kuiper (q) 6-3 6-0 HE3, tweede ronde: D van Veen - F. Ubels 7-6 6-4, M. Rusman - F. Vogel 6-1 6-2; A. Hertz berger - P.F Stroo; D. Spierenburg - N. Ra- vensbergen 4-6 6-4 6-3; R. Goedegebuure - M. Lexmond 6-3 3-6 6-1; P. Nagel - W van Dijk w.o N. Zijlstra - P.de Koster 6-4 6-1 Kwartfinales: R. Goedegebuure - D. Spieren burg 7-5 6-3; N Zijlstra - P. Nagel 6-2 6-3. DE3, eerste ronde: M Griekspoor S Korenhof w.o.; L. Hooghoudt - K. Sanders 6-4 6-3. Amersfoort. Dutch Open, mannen, 435.000 euro. Tweede ronde: Van Lottum (Ned) - Sluiter (Ned) 6-4 6-3, Chela (Arg/2) - Kohlmann (Dui) 5-7 6-2 6-2, Balcells (Spa) - Saretta (Bra) 6-2 7-5, Christophe Rochus (Bel) - Corretja (Spa/4) 3-6 6-16-3. Indeling kwartfinales: Van Lottum (Ned) Christophe Rochus, Balcells (Spa) - Chela (Arg/2), Costa (Spa/1) - Sa (Bra), Gaudio (Arg/3) - Nieminen (Fin/5). Stuttgart. Mannen, 500.000 euro. Eerste ronde: Kuerten (Bra/2) - Koubek (Oos) 6-3 6-3, Meligeni (Bra) - Savolt (Hon) 5-7 6-3 6-3, Settergren (Zwe) - Clavet (Spa) 6-4 6-4, Martin (Spa) - Schüttler (Dui/7) 6-7 6-2 6-3. Lapentti (Ecu/6) - Gaudenzi (Ita) 7-6 2-6 6-3, Youzhny (Rus) - Arazi (Mar) 6-2 5-7 6-4, Ca- nas (Arg/3) - Mantilla (Spa) 6-4 6-3 Tweede ronde: El Aynaoui (Mar/4) - Settergren (Zwe) 6-4 6-2, Pavel (Roe) - Boutter (Fra) 6-2 6-1, Robredo (Spa/8) - Popp (Dui) 7-6 6-3, Novak (Tsj/1) - Meligeni (Bra) 6-0 6-2, Joesm (Rus) Lapentti (Ecu/6) 6-2 6-4, Burgsmüller (Dui) - Kuerten 7-6 3-6 7-6, Martin - Voinea (Roe) 6-4 6-4. Umag. Mannen, 403.500 euro Tweede ronde: Ferrer (Spa) - Lopez (ZwO 6-3 6-1, Melzer (Oos) - Calleri (Arg/6)6-7 7-5 6-4, Krajan (Kro) - Horna (Per) 6-4 4-6 6-3, Hanes- cu (Roe) - Marin (CRi) 7-6 6-3, Ljubicic (Kro/4) - Radic (Kro) 7-5 6-1. VOLLEYBAL Marseille. Wereldbeker beachvolleybal. Mannen, groep W: Child/Heese (Can) - Ron nes/Backer (Ned) 2-0 (21-18 21-16), Ronnes- /Backer Schacht/Slack (Aus) 2-0 (22-20 21- 18), Ronnes/Back - Znatchkowsky/Le Berre (Fra) 2-0 (21-16.23-21). Eindstand: 1 Schacht/Slack 3^^-2), 2. Ronnes/Backer 3- 4 (4-2), 3 Ch.ldjjÉese 3-4 (4-3). 4 Znatch kowsky/Le Berre 3-0 (1-6). Ronnes/Backer naar volgende ronde Vrouwen, laatste 24: Leenstra/Kadi|k (Ned) Schuster/Busch (VSt) 2-1 (21-18 16-21 15- 13). Achtste finales: Behar/Shelda (Bra/1) - Leenstra/Kadijk 2-0 (21-18 21-12) ZEILEN Nieuwpoort. EK Europe Eindstand: 1Multala (Fin) 9 punten. 2 Abra- hamsen (Den) 23. 3. Macky (NZe) 33. 12 Brouwer 73

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17