LEIDEN REGIO Alphense politie krijgt fietsbrigade Familie blijft diefstal dagopbrengst Spar Leiderdorp ontkennen meente Alkemade maakt rkeersplan Natte Polder |)hen zet de bloemetjes buiten laien grofvuil rt zes weken stocht naar enviergang I tbaan A4 »|t spitsstrook R3 'Het kind is niet helemaal netjes en had de portefeuille in zijn onderbroek gestopt' Brug afgesloten e»ja toegang tot tuinbouwgebied is tuinplanten voor titel Groenste Stad van Europa m Actuele informatie over files Boterhuismolen opgekalefaterd Kok Houtkamp begint kookwinkel in Santhorst Nieuwe celstraf dreigt voor 'grootste dealer van Alphen' jïest - Oegstgeestenaren n grofvuil willen laten n, moeten minimaal zes geduld hebben. Er wordt aar bij maximaal vijftig en per week grofvuil op- d. Voorheen hanteerde ïeente geen limiet. De Iservice is vooral bedoeld iensen die niet in staat n hun grof afval naar de straat te rijden. Maar veel die gezond van lijf en rijn leggen de weg naar leentewerf evenmin af. zes weken is de gemeen- elke zaterdag van 9.00 12.00 uur geopend. Tot komen dan gemiddeld ig grofvuilbrengers langs. iderveen - De molens rlanderveen zijn het doel fietstocht die de Histori- ereniging Alphen aan jn zaterdag houdt. Om iur vertreldcen de fietsers 'ark Rijnstroom in de lisstraat naar de be- e molenviergang. De s 16 kilometer lang en [rie uur. De kosten be- (inclusief consumptie) iro (kinderen tot en met 3,00 euro). Aanmelding dag bij de VW/ANWB 95600). Verdere inlich- l 0172-421038 en 0172- immermeer - Ook de jke rijbaan van de A4 Amsterdam-Den Haag) ssen de afslag Hoofd lij knooppunt Burgerveen d tsstrook. De strook komt ilaats van de linker - trook en is geopend in ïdspits, ruwweg tussen C 19.00 uur. Buiten de t de strook dienst als trook. De extra rijbaan e files in de avonduren lan. De oostelijke rij- in de A4 (richting Den n msterdam) heeft al dj nd 1999 een spitsstrook. 0 in de ochtend geopend. 31 terstaat verwacht dat de 5> spitsstrook eind dit jaar Voor de aanleg hoeft u tra asfalt te worden ei egd. De aanpassing past 13 lereikbaarheidsoffensief d lijke Randstad', een serie ;elen om de infrastruc- w Verbeteren. De gunning 5S( werk, dat het komend 0 noet beginnen, moet P atsvinden. donderdag l8 juli 2002 door Pieter van Langevelde den haag/leiderdorp - Tegen de ver dachte van diefstal van de dagop brengst uit de Spar in Leiderdorp is anderhalf jaar celstraf geëist. Officier van justitie Schuijer legde de man, een 40-jarige Utrechtenaar gisteren voor de rechtbank in Den Haag diefstal met geweld ten laste. De man wordt ervan verdacht dat hij op zaterdag 6 april, toen hij met zeven familieleden het Leiderdorpse Sparfili- aal aan de Hoofdstraat bezocht, een portemonnee met de weekopbrengst stal. Vijf vrouwen zouden het winkel personeel hebben afgeleid, terwijl de verdachte een werkruimte binnens loop en daar de portefeuille wegnam. De eigenaar van de Spar, Will van Gessel, zag de man uit de werkruimte komen en ontdekte dat het geld weg was. Hij probeerde nog om de dief staande te houden, maar die duwde Van Gessel van zich af. Het achttal ontkwam met een oude Lancia, waarvan Van Gessel nog snel de nummerplaat afrukte. Daarop volgde een wilde autorit, waarbij de auto van de familie, op de hielen geze ten door de politie, op de Hoogmade- seweg ternauwernood een lijnbus kon ontwijken door over de stoep langs een aantal voetgangers te scheuren. De vluchtauto omzeilde een blokkade van politieauto's, maar strandde uit eindelijk op de Engelendaal, waar de politie het voertuig klem reed. Het vermiste geld vond de politie niet bij de familie. Wel trof de politie de gestolen portefeuille aan in de onder broek van het vijfjarige zoontje van de verdachte. Tijdens de rechtszitting hield de ver dachte, die eerder is veroordeeld voor bedreiging, winkeldiefstal en mishan deling van een ambtenaar in functie, vol dat hij en zijn familie onschuldig zijn. „In de supermarkt wachtte ik rustig op de vrouwen, die boodschap pen aan het doen waren", aldus de verdachte. Ook van een wilde autorit was volgens hem geen sprake. „De koppeling van de Lancia is kapot en de motor loopt maar op drie cilinders. Die auto rijdt dus helemaal niet snel. Ik ben om de politieauto's heengere den met een snelheid van hooguit vijf kilometer per uur." Verder ontkent de verdachte dat hij op de Hoogmadese- weg over de stoep reed en daarbij voetgangers in gevaar bracht. De portemonnee in de onderbroek van zijn zoontje kan volgens de ver dachte onmogelijk van de supermark teigenaar zijn. „De portefeuille was van het kind, dat daarin zijn knikker tjes bewaarde. Het kind is niet hele maal netjes en had de portefeuille in zijn onderbroek gestopt, omdat hij geen zakken in zijn broek had", aldus de verdachte. Zijn advocaat Meijer be nadrukte dat onmogelijk bewezen kan worden dat de verdachte of één van de andere familieleden het geld van de Spar heeft gestolen. Meijer. „Alle betrokkenen zijn direct aangehouden. De politie trof geen geld aan." Behalve van diefstal wordt de man be schuldigd van geweld. „Er is sprake van een diefstal met geweld tegen Van Gessel en later tegen de mensen die langs de kant van de weg stonden. Zij moesten wegspringen om de auto te ontwijken", aldus officier van justitie Schuijer. Ook deze aantijging wuifde advocaat Meijer weg. „Voetgangers hebben niet voor hun leven hoeven rennen. De verdachte maakte zijn ma noeuvre met een beheerste snelheid." Naast anderhalf jaar onvoorwaardelij ke gevangenisstraf eist het openbaar ministerie dat de verdachte de ge schatte weekopbrengst van de Spar, 4.100 euro, aan Van Gessel terugj^, taalt en dat de verdachte vijftien euro neertelt voor de portefeuille. Want die is volgens de eigenaar niet meer te ge bruiken 'vanwege de plek waar jaet jongetje hem heeft bewaard'. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. koudekerk aan den run - De brug bij de Gnephoek staat op instor ten. Auto- en vrachtverkeer mag hem niet langer gebruiken.. De brug vormt de verbinding tussen de Hoogewaard en de Landlustweg in Koudekerk aan den Rijn. Fietsers en voetgangers mogen er nog wel overheen. Hoewel een bewoner bij de gemeente bezwaar heeft ge maakt, verwacht wethouder Uljee niet dat de afsluiting veel onrust veroorzaakt. „De brug werd amper gebruikt." De wethouder weet nog niet hoe lang de afsluiting gaat duren. „Er zijn drie mogelijkheden: re paratie, vernieuwing of afbraak. Wat het wordt, weet ik nog niet." Fo to: Wim Dijkman door Nancy Ubert alphen aan den rijn - Over en kele maanden rijden in Alphen aan den Rijn politie-bikers rond. Net als in Leiden krijgt het Al phense centrum een speciale fietsbrigade. Vier agenten wor den hiervoor opgeleid. De fiets- politie moet in oktober paraat staan. Districtschef Rijn- en Aarlanden A. Troost van de politie Hol lands Midden en teamleider J. Geijsman van bureau Alphen- Centrum sluiten niet uit dat nog meer bikers worden aangesteld. Volgens hen bewijzen de erva ringen in andere steden - waar onder Leiden - dat fietspatrouil- les de politieservice verbeteren. „Op de fiets ben je dikwijls snel ler ter plaatse. En de agenten vallen meer op, waardoor de burgers het blauw op straat Man verbrandt arm zwammerdam - Alert optreden van een 22-jarige man heeft een brand in een huis aan de Linde- hovenlaan in Zwammerdam voorkomen. Gisteravond vatte een pan olie in de keuken vlam. De man gooide een natte doek over de pan en zette die buiten. Daarbij verbrandde hij zijn arm. weer sneller ontdekken", zegt Geijsman. Troost benadrukt dat hij vooral wil dat de zichtbaarheid van de politie wordt vergroot. Hij en Geijsman zijn ook van mening dat bikers soms meer kans heb ben een wetsovertreder in de kraag te vatten dan agenten die in een auto surveilleren. „Een fiets hoor je niet zo snel aanko men", zegt Geijsman. „Zo kun nen we onze zogenaamde klan ten af en toe eens verrassen en dat vergroot de pakkans." De politie zet de fietsbrigade voornamelijk in het centrum in. In het bijzonder op vrijdag- en zaterdagavond, als de Alphense jeugd massaal uitgaat in de Juli- anastraat en de Hooftstraat. He melsbreed liggen de straten een paar honderd meter uit elkaar, maar per auto is het bijna on doenlijk om tussen beide straten heen en weer te karren. Op de -'d J3P ineke Dijke Vij n rendsveen - De ge- /ai Alkemade maakt een r»g .plan voor de Natte Pol- gebied tussen de Geest- de Floraweg in Roelof een. Een reconstructie wegen is nodig omdat bouwgebied in de loop ;end jaar een extra toe- eg krijgt, via een brug et nieuwe bedrijventer- 'ori inderveld. Het plan is dit %ar. vrachtverkeer het n ed op twee manieren re' 1: via het Westeinde en ische Brug of via het ;eü 0 Noordeinde en de Kerkweg. Vrachtauto's die vanaf rijksweg A4 komen, moeten daarvoor echter eerst dwars door de dorpskern van Roelofarends- veen. Zodra de brug tussen het Veenderveld en de Geestweg klaar is, is het de bedoeling dat de bloemenwagens direct vanaf de A4 het Veenderveld opdraai en, het bedrijventerrein overste ken en het tuinbouwgebied bin nenrijden. Alkemade wil dat niet zomaar laten gebeuren, maar wil het kassengebied op die verande rende verkeersstroom aanpas sen. Met behulp van de ver- keersvisie kan de gemeente be palen welke wegen gereconstru eerd moeten worden, waar ver- keersremmende maatregelen nodig zijn en waar plek is voor fiets- of voetpaden. Bij het on derzoek worden de Geestweg, de Floraweg, de Kerkweg en het Westeinde betrokken. Zodra het plan klaar is, be spreekt Alkemade het met be woners van de Natte Polder en met tuinbouworganisatie WL- TO. De reacties worden ver werkt in het definitieve plan. De reconstructie wordt in 2004 uit gevoerd. Tot die tijd gaat het re guliere onderhoud en zoals de opvulling van kuilen gewoon door. lette Lameijer aan den rijn - Alphen Rijn geeft 1.600 tuin- veg. Nog even en dan emeente zich opmaken uitverkiezing van Stad van Europa. Vorig -1 de Stichting Entente jnt üphen uit tot Groenste Nederland vanwege lan inbeheer en de mede- ran van bewoners daarbij. Een speciaal uitgezette route leidt de jury van de Stichting Entente Florale op 9 augustus langs de fleurigste plekken in nieuwe en oudere wijken van Alphen. De jury neemt de tui nen langs de route mee in haar beoordeling. Daarom ontvingen onlangs 800 huishoudens twee tuinplanten. In een brief vraagt de gemeente de mensen in de wijken om mee te werken aan het binnenhalen van de prijs. (advertentie) Als de tuinen en opritten langs de route er verzorgd uitzien, le vert dat weer punten pp. Een internationale jury maakt een rondgang langs het groen in Kerk en Zanen, Park Rijnstroom, Beerendrecht, Zegersloot en de Edelsteenwijk. Ook brengt de jury een bezoek aan de Dorps straat in Aarlanderveen. Alphen heeft eerder al andere activiteiten ondernomen om de titel in de wacht te slepen. De rotondes zijn verfraaid, er zijn perkplanten geplant en de afde ling Wijkbeheer heeft het project 'Kleur voor de deur' opgezet. Om iedereen te betrekken bij het evenement houdt de ge meente een fotowedstrijd. In woners kunnen hun favoriete groene plekje fotograferen en opsturen. De prijs is een diner bon. Om de groenste stad van Euro pa te worden, moet Alphen ste den in Hongarije, Slovenië, Oos tenrijk, Tsjechië, Zwitserland, Frankrijk, Ierland, Engeland, Duitsland en België verslaan. De uitslag van de wedstrijd is op 14 september. warmond - De monumentale Warmondse Boter huismolen aan de Zijldijk staat opzichtig in de stei gers. Om de tand des tijds te doorstaan is een gron dige opknapbeurt nodig van het bouwwerk dat da teert van 1744. Volgens een voorlichter van de ge meente Warmond is de Boterhuismolen één van de oudste molens uit de omgeving. Het geld voor on derhoud en restauratie komt uit de monumenten potjes van de gemeente, de provincie en het Rijk. Foto: Wim Dijkman fiets is dat eenvoudiger. Troost en Geijsman sommen de maatregelen van de politie op om de veiligheid te waarborgen. „Elk weekeinde zetten we extra mensen in om het in het Al phense centrum gezellig te hou den. In de lulianastraat gaap dan zo'n 2.000 mensen uit. Met de vaste portiers van de horeca gelegenheden onderhouden we regelmatig contact. We hebben zelfs horeca-agenten, die de on dernemers, de medewerkers en de vaste gasten goed kennen." „We hebben de situatie onder controle", zegt Troost. „Het is daar goed beheersbaar." De fiet- spatrouille is dan ook een aan vulling en geen oplossing. „Kijk, overal gebeurt wel eens wat. Ook in Alphen. Maar het is per tinent niet zo dat we met bikers gaan werken omdat er proble men zijn. Het is gewoon een ontwikkeling die in de tijd past." leiderdorp - Lucien Houwer, kok in restaurant In den Hout kamp, opent begin september de deuren van 'Kook-Planet' in winkelcentrum Santhorst in Lei derdorp. In zijn winkel gaat hij vanaf oktober ook kookcursus sen geven. Houwer loopt naar eigen zeggen al een jaar of drie rond met de plannen, die bij hem ontston den tijdens bezoeken aan kook winkels. „Bij elke winkel heb je een op- of aanmerking, zodat je op een gegeven moment voor jezelf wilt beginnen." Houwer richt zich op professionals en ongeschoolde liefhebbers. In zijn winkel verkoopt hij kookac- cessoires als pannen en messen en een kleine hoeveelheid ser vies en bestek. Voor de kookcursussen heeft Houwer toestemming van bur gemeester en wethouders nodig. Die gaan akkoord, maar moeten het verzoek wel ter inzage leg gen. Hoewel de cursussen niet onder 'winkelactiviteiten' vallen, vinden B en W dat de demon straties een goede aanvulling zijn op de kookwinkel. Boven dien is in Leiderdorp zo'n voor ziening nauwelijks aanwezig. Houwer betrekt honderd vier kante meter op de plek waar nu nog Bloemenboetiek Spek huist, aan de Van Diepeningenlaan. Die schuift op in de richting van Kapsalon Hairmaxx. den hjlag/alphen aan den rijn - De 'grootste drugsdealer van Alphen aan den Rijn' wacht een nieuwe gevangenisstraf. Wegens hervatting van zijn drugshandel aan huis na zijn ontslag uit de gevangenis in november 1998 eiste de officier van justitie giste ren voor de Haagse rechtbank tweeënhalf jaar cel. Tegen de 28-jarige vriendin van de Alphe- naar was de eis twee jaar gevan genisstraf. De 31-jarige verdachte ontkende aanvankelijk in alle toonaarden. Ja, hij had wel in heroïne en co caïne gehandeld, maar niet zo veel en zo lang als de officier veronderstelde. Ontkennen had echter weinig zin, want de poli tie had zijn telefoon afgeluisterd en gehoord dat mensen drugs bij hem bestelden. Voor zijn vriendin gold bijna hetzelfde. Want hoewel haar bu ren al in augustus 1998 klaagden over overlast door drugshandel, zei ze pas in februari van dit jaar te zijn begonnen met dealen. Tot die tijd had ze alleen af en toe haar vriend geholpen bij zijn handel. Van de opbrengst zag ze bijna niets terug. Haar vriend ging drie keer per jaar naar Cu rasao, maar voor haar zat dat er niet in. Het enige wat zij kreeg was maandelijks 400 gulden voor de boodschappen voor haar en haar drie kinderen. Ze vertelde dat ze was begonnen met de drugshandel om einde lijk weer eens naar Curasao te kunnen, waar ze al vijftien jaar niet was geweest en waar haar oma in april 75 werd. Vlak voor haar vertrek werd de vrouw aan gehouden. Haar advocaat Touw schetste de kwetsbare positie waarin de vrouw verkeerde. „Zij heeft een knipperlichtrelatie met haar vriend, die haar bedreigt en mis handelt." Officier van justitie Schuijer bleek niet gevoelig voor het verhaal van de advocaat. Te gen de man eiste zij een langere celstraf. „Hij was de initiatiefne mer." Daarnaast eiste zij het geld terug dat de twee met hun drugshandel hebben verdiend. Voor de man wordt dat bedrag geschat op #5.000 euro, voor zijn vriendin op 68.000 euro. „Vrij zinloos", vond advocaat Touw. „Waar zouden ze dat van moeten betalen?" Over twee weken volgt de uit spraak. (advertentie) KRAS VOOR EXTRA KORTING! Kras nu voor éxtra korting bovenop de opruimingsprijs! Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A4 (afslag 6) tussen Rotterdam en Amsterdam. Bel voor meer info: 071 - 541 65 8 i gratis parkeren MEUBELPLEIN LEIDERDORPS# V EERSTE BLIK OP T VERNIEUWDE MEUBELPLEIN! www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13