SPORT Afscheid Siemerink na verlies heel dichtbij 'Over vijf jaar kampioen bij de senioren' NAC verhoogt de feestvreugde niet in Voorschoten R7 Verkerk boekt eerste ATP-zege van dit jaar en speelt in tweede ronde tegen Costa ment leelers en Postma n in ploeg Den Haag thuis spelen ieJcup weer ip agenda m>> 1 stapt op, toni blijft na zonder 1 in loterij Katwijks damtalent Kloosterziel al in bezit Nederlandse titels bij pupillen, aspiranten en junioren SCOREBORD Lexmond neemt plaats in wachtkamer Roomburg Joop de Kubber overleden DUIVENTIL woensdag 17 JULI 2002 ntochtwinnaar Henk An- Archieffoto: ANP L e - Woubruggenaar igenent is morgen in een te bewonderen op De winnaar van de Elf- ucht van 1997 bereidt Bnlijk liever op de fiets het schaatsseizoen, jeft zich door sponsor er laten halen de schoe- [wieltjes eronder aan te Het skeelerspektakel gewerkt voor het kan- iTVM. Gretha Smit en Ids ?I zijn samen een nieuwe n iloeg begonnen. Beide 0 rs hadden nog geen ronden en besloten de krachten te bunde- 1 bnnatie, die onder lei- at van Ingrid Paul, heeft 1 sponsor. c - Voetbalclub ADO ig mag het komend sei- iswedstrijden spelen in n| erparkstadion. Burge- Deetman, die de club egeldheden een speel- 0 iplegde, toonde zich 8 tevreden met de maat- lie de club neemt tegen d pers onder de suppor- ei roetbalclub kondigde Deetmans verbod een W aatregelen aan, waar- ta in snelle afhandeling 0 ionverboden en een r t cameratoezicht. De ff icontroles worden ook ADO moet in het ver- )ei relke thuiswedstrijd 14i beveiligingsmensen ni >ta - De kans dat de IJs- ag terugkeert op de alender is klein. De tra- seizoensopening van baan schaatsen ont- de voorlopige agenda 1 «SB. V rig jaar werd up na 39 jaar voor het eij iblazen, omdat de rij- n I de commerciële ploe- vf belangstelling toon- amersfoort/anp - Het kost hem nog altijd moeite om aan het idee te wennen, maar zijn af scheid komt voor Jan Siemerink nu wel heel erg dichtbij. In zijn waarschijnlijk laatste optreden bij een ATP-toernooi in Nederland verloor hij gisteren met 2-6 6-7 van de elf jaar jongere Deen Kris- tian Pless. De snelle nederlaag in Amers foort gooit de planning van Sie merink in de war. Hij had zich zelf tot doel gesteld om na de US Open een definitief besluit over zijn toekomst te nemen. De inwoner van Noordwijk hoopte via de kwalificaties het hoofd toernooi van de grandslam in New York te kunnen bereiken. Maar waarschijnlijk krijgt hij niet eens toegang tot de voor- - De Senegalese bnd (FSF) heeft beslo- loor te gaan met coach fetsu. De Franse trainer piet de 'Leeuwen' op b kwartfinale. Deze le verlenging verloren jdje (1-2). Hoewel tenegal nog een door- [ntract had tot 2003, ten jaar verlof om aan p kunnen bij Al-Aïn, lub uit de Verenigde t Emiraten. Giovanni )i blijft bondscoach 1minimaal voor nog Het lot was Fortuna Steren niet gunstig ge- pekking van de Staats- prde de Limburgse b 548,90 euro op. (oud)-spelers en inten, die in totaal padden gekocht en igeld op de rekening 'odlijdende Fortuna fadden op meer ge ronde. Hij staat nu 254ste van de wereld en kan de komende weken geen punten meer ver dienen omdat hij gaat spelen in de Duitse competitie. „Zoals het er nu uitziet, strand ik vlak voor de finish", aldus Siemerink. „Dat zou heel jam mer zijn. Maar er kunnen nog jongens afzeggen. Ik houd nog hoop. Als ik New York niet haal, neem ik na de Duitse competitie een beslissing. Ik heb er nog niet bij stilgestaan, maar het zou kunnen dat ik dan in Amersfoort mijn laatste wedstrijd als prof heb gespeeld." Hoewel Siemerink dagelijks nog altijd zijn trainingsuren maakt, is hij dit jaar al bezig met zijn le ven na het tennis. Hij debuteer de tijdens Wimbledon bij de te levisiezender RTL 5 als com mentator. In zijn partij tegen Pless moest Siemerink hier weer voor boeten. „In mijn hoofd spelen te veel andere dingen. Dat is dodelijk voor mijn con centratie. In zo'n wedstrijd als vandaag merk ik dat ik te weinig heb gespeeld. Als je goed wilt presteren, moet het tennis op nummer één staan." De finalist van de Dutch Open in 1995 realiseert zich dat het einde van zijn profloopbaan in zicht is, maar hij kan nog altijd niet echt aan het idee wennen. Het tennis heeft hem de afgelo pen jaren zoveel gegeven. Mede dankzij vier toernooizeges sloeg hij ruim 4 miljoen dollar aan prijzengeld bij elkaar. In zijn topjaar 1998, waarin hij won in Rotterdam en Toulouse, stond hij veertiende van de wereld. Het is het leukste wat hij ooit heeft gedaan en hij kan niets verzinnen wat de plaats van zijn geliefde sport kan innemen. „Daarom probeer ik het zolang mogelijk vast te houden, maar ik besef dat ik straks toch een keer moet stoppen. Ik kan er helaas niet meer onderuit." Martin Verkerk heeft het gevoel dat zijn loopbaan nu pas echt gaat beginnen. De 23-jarige spe ler uit Alphen aan den Rijn heeft de afgelopen maanden veel pro gressie geboekt. Onder leiding van de Nieuw-Zeelandse coach Nick Carr steeg de voormalige flierefluiter van de 170ste naar de 97ste plaats van de wereld ranglijst. Hij concentreerde zich dit seizoen vooral op de Chal lenger-toernooien. Hij bereikte vier keer de finale en won in Tu rijn. Maar hij hoopt nu echt aan het 'grote' werk te kunnen be ginnen. Tegen de Argentijn Sebastian Prieto (6-3 3-6 6-3) boekte hij zijn eerste ATP-zege van dit jaar. Hij speelt in de tweede ronde te gen de Spanjaard Albert Costa die ten koste van de Oezbeek Oleg Ogorodov zijn eerste over winning behaalde sinds zijn eindzege op Roland Garros. „Ik heb ervan gedroomd om tegen een topper als Costa te kunnen spelen", zei Verkerk. „Ik kijk er naar uit. Ik ben gemotiveerder dan ooit Mijn doel is om een plaats te verwerven in de top ze ventig van de wereld, zodat ik elke week op het hoogste niveau kan gaan spelen. Ik ben pas 23 jaar, mijn beste jaren komen nog." door Loman Leefmans katwijk - Ze noemden hem Jan nes, toen hij onlangs een vakan tiebaantje had bij een plaatselijk haringbedrijf. Katwijker Michiel Kloosterziel, een van Neder lands grootste damtalenten, kon er wel om lachen. Dammen wordt door de buitenwacht nu eenmaal geassocieerd met man nen als Ton Sijbrands, Harm Wiersma en vooral wijlen Jan nes van der Wal. De 19-jarige Kloosterziel is zweverig noch wereldvreemd, maar toch hard op weg zijn naam aan dit rijtje toe te voegen. Hij behaalde tot nu toe alle nationale jeugdtitels, hij geldt als een voorname kans hebber bij het naderende jeugd- EK en -WK en dat terwijl hij slechts enkele uurtjes in de week aan zijn hobby besteedt. „Damboekjes uit de kast pakken en daaruit partijen naspelen en analyseren, dat jzit er niet meer in. Dat zal mijn-studie aan de heao in Den Haag ook niet meer toelaten. En zck-fapg het goed gaat en ik kampioenschappen haal, leg^tocb Jjgt^j^este van wedstrijden speteür1 Kloosterziel ^erd"~ afgelopen weekeinde nationaal junioren- kampioen. Dat opgeteld bij zijn aspirantentitel, vier jaar terug, en zijn pupillenkampioenschap in 1995 maakt een complete en unieke reeks. „Als die fijn zich doorzet zal ik dus over vijf jaar nationaal kampioen bij de seni oren worden", zegt Kloosterziel op ironische toon. De Katwijker kwam tien jaar geleden met dammen in contact via een ba- sisschooltoemooi. De eerste plaats leverde een aantal gratis lessen op bij damclub KDC en daar bleek Kloosterziel over een behoorlijke aanleg te beschik ken, zonder die van huis. uit te hebben meegekregen. „Mijn vader, oom en oma dam den wel eens, maar meer voor de gezelligheid. Ik heb ook een halfjaartje aan schaken gedaan en ook daarin haalde ik de hoofdgroep bij de club, maar omdat ik nu eenmaal met dam- Michiel Kloosterziel: „Sijbrands kan meer dan twintig zetten vooruit denken. Ik kom zo tussen de tien en vijftien uit. Ik ben er dus nog niet." Foto: Dick Hogewoning men was begonnen, ging ik daarmee door, hoewel het min der populair is en er minder geld in omgaat. Dammen is in vergelijking met schaken meer een kwestie van gevoel en door rekenen. Sijbrands kan meer dan twintig zetten vooruit den ken. Ik kom zo tussen de tien en vijftien uit. Ik ben er dus nog niet." In ieder geval bleek KDC al snel te klein voor Kloosterziel. Hij stapte over naar RDC in Rijns burg dat bekend staat als een kweekvijver van regionaal talent. Ook die club is hij inmiddels ontgroeid. Komend seizoen maakt de Katwijker zijn op wachting bij ereklasser AINO uit Tilburg waar Harm Wiersma een van zijn medespelers wordt. „Daar moet ik toch veel van kunnen opsteken en in de ere klasse zijn sowieso alle oppo nenten sterk. Een sponsor heb ik niet, maar de reiskostenver goeding plus een zakcentje ma ken het de moeite waard." Voordat hij zich tussen de grote jongens mengt, maakt hij nog een aantal keren gebruik van het feit dat hij dit jaar nog de junio renleeftijd bezit. Begin augustus reist hij naar Sint Petersburg waar het EK wordt afgewerkt en hij zijn vierde plaats van vorig jaar probeert te verbeteren. Rond de kerstdagen volgt het WK in Alphen aan den Rijn ter afsluiting van zijn jeugdjaren. En in de tussentijd gloort ook nog een ander soort titel. „Ik heb al een paar zogeheten meesterpunten verzameld en als ik nog een paar goede resultaten op toernooien neerzet, mag ik me meester noemen." door Willem Spierdijk voorschoten - Voorschoten'97 hield gisteren een feestje voor sponsors en vrijwilligers, en NAC uit Breda was be reid om dat voor een bedrag van ruim vijfduizend euro te komen opluisteren. In het vervolg kunnen de Voor schotenaren voor zo'n feest beter een goede band inhu ren, want de voetballers van NAC waren gisteravond niet vooruit te branden. „Hebben ze vandaag soms een marathon gelopen", vroeg een toeschouwer zich af bij het zien van het weinig geïnspireerde optreden van de Bredanaars. NAC drukte het niveauverschil tussen een eredivisionist en een zaterdageersteklasser in Ader doel punten uit: 4-0. Vorig jaar liet Voorschoten'97 zich feestelijk door Feyen- oord inmaken (10-1), maar het bestuur van de Voor- schotense club zag dit jaar bewust af van het contracte ren van een topclub. „We vreesden dat zo'n club na het WK met een reserve-elftal zou komen opdagen. Daar hadden we geen zin in", zei secretaris Jelle Raap. Vol gens hem bestaat er een goede kans dat de Rotterdam mers volgend seizoen wel weer naar Voorschoten ko men. Voorschoten'97 zal zich nog wel een paar keer beden ken om een tegenstander van het kaliber NAC uit te no digen. De club is bepaald geen publiekstrekker (er wa ren nog geen duizend toeschouwers van wie velen op uitnodiging waren gekomen) en wenste zich bovendien niet erg in te spannen. NAC miste weliswaar basisspe lers als Stewart, Schreuder en Bobson, maar degenen die er wel waren sloofden zich niet heel erg uit. Na een snelle openingstreffer van Ali Boussabon, duurde het tot vlak voor rust voordat het 2-0 werd voor NAC door een doelpunt van Orlando Engelaar. Voorschoten'97 kreeg steeds meer vat op het spel van de tegenstander en ver wierf zich nog mooie kansen op een tegentreffer, maar zowel Eelke van Dijken als Wouter van Dorp kregen de bal na mooie combinaties voor hun verkeerde been en schoten naast In de tweede helft speelde NAC geen haar beter, maar Voorschoten kon het goede niveau van de eerste helft niet meer halen. De Bredanaars brachten de eindstand op 0-4 door treffers A/an Faysal Houba en Tamas Petö (strafschop). De wedstrijd speelde zich af onder het toeziend oog van technisch directeur Roelant Oltmans. De Oegstgeeste- naar was de afgelopen week bedreigd door supporters die hem de financiële malaise van de Bredase club ver weten. Pas toen Oltmans per telefoon duidelijk" was ge maakt dat er geen supporters van de harde kern naar Voorschoten waren gekomen, besloot hij het duel bij te wonen. Komende zaterdag komt er weer een eredivisieploeg naar Voorschoten. Excelsior neemt het om 16.00 uur op tegen de zondagtak van de fusieclub. De Rotterdam mers werden nog voor een 'eerstedivisie-prijsje' (1000 euro) vastgelegd en zullen daarom vast en zeker betere waar voor hun geld leveren. PRIJSVRAGEN Lucky Day, dinsdag 16 juli 02-03-09-10-20-22-32-33-37-39-40-42-46- 56-58-63-66-67-77-80. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden Zeeland: TOP Oss - RKC Waalwijk 0-1 (0-1). Doelpunt: Jansen. Voorschoten - NAC 0-4 (0-2). Doelpunten: Boussaboun, Engelaar, Fehèr (strafschop), Houba. Garderen: De Graafschap - ADO Den Haag 0-0. Bijzonderheid: debuut Culina (gehuurd van Ajax) bij De Graafschap. Heerle: RBC Roosendaal - Wigan Athletic (Eng) 0-0. Borculo: Reünie - FC Twente 0-16 (0-6). Doel punten- Booth, Cziommer en Goncalves da Costa 3, Van de Paar en Van der Leegte 2, Houwing, De Gier en Cairo. Ter Wolde: Go Ahead Eagles - Livingston (Sch) 2-6 (1-2) Doelpunten GA Eagles: Van den Herik en Leferink Bruinisse: Schuiven-Duiveland XI - Excelsior 0-7 (0-5). Doelpunten: Lopes 3. Koswal 2, Fie- gel, Mtiliga. Kerkrade: Roda JC - Charleroi 0-0. ATLETIEK Stockholm. Grand Prix I. Mannen 100 m, finale: 1 Montgomery 10,08, 2. Col lins 10,08, 3. Williams 10,14. 400 m: 1. Har rison (VSt) 44,57, 2. Byrd (VSt) 44,82, 3. Moncur (Bah) 45,01; 1500 m: 1. Bernard La- gat (Ken) 3.31,38, 2. Krummenacker (VSt) 3.31,93, 3. Wiliam Chirchir (Ken) 3.32,50. 5000 m: 1. Goumri (Mar) 13.00,76, 2. Sam my Kipketer (Ken) 13.01,14, 3. Amine (Mar) 13.01,98. 110 mh: 1. Anier Garcia (Cub) 13,13, 2. Allen Johnson (VSt) 13,17, 3. Wade (VSt) 13,18. 3000 steeple: 1Wilson Boit Kip keter (Ken) 8.00,56, 2. Boulami (Mar) 8.00,77, 3. Cherono (Ken) 8.01,65. Hoog: 1. Sjoebsa (WRu) 2,32. Hinkstapsprong: 1. Ed wards (GBr) 17,78, 2. Olsson (Zwe) 17,39, 3. Glavatski (WRu) 17,09. Speer: 1 Makarov (Rus) 87,73. Vrouwen 100 m, A-loop: 1. Pintoesevitsj (Oek) 10,91, 2. Ferguson (Bah) 11,10, 3. Gaines (VSt) 11,15; 400 m: 1. Fenton (Jam) 50,13, 2 Nadjina (Tsj) 51,01, 3. Hennegan (VSt) 51.43 800 m: 1. Teter (VSt) 1.58.13. 2. Mu- tola (Moz) 1.58,23. 3. Ceplak (Slv) 1.58,63. 5000 m: 1. Masai (Ken) 15.05,31, 2. Adere (Eth) 15.05,98, 3. Babcock (Can) 15.07,53. 100 mh: 1. Oevers (VSt) 12,42, 2. Foster (Jam) 12,49, 3. Kirkland (VSt) 12,63. Ver: 1. Kotova (Rus) 7,02. Hoog: 1. Bergqvist (Zwe) 2,00. Polshoog: 1. Feofanova (Rus) 4,78 (ER). DAMMEN Den Haag. Orap Open. Vijfde ronde: Clasquin (Ned) - Tsjizjov 0-2, Bronstring (Ned) - Ivens 1-1, Thijssen Schirinzi(Ned) 2-0, Stapper (Ned) - Hans Jan sen 0-2, Ramdien (Ned) - M. Doerdiev 0-2, Samb - Van Reenen (Ned) 2-0. Stand aan kop: 1. Tsjizjov 10, 2. Thijssen 9, 3. Jansen, Samb,; Van den Borst en Doerdiev 8. SCHAKEN 1/2-1/2, Meijers (Let) - Safin (Oez) 0-1, Jans sen (Ned) - Savchenko (Oek) 1/2-1/2, Ernst (Ned) - W. Hendriks (Ned) 1/2-1/2, Bertholee (Ned) - Bosch (Ned) 1/2-1/2, Jonkman (Ned) - Smeets (Ned) 1-0, Peek (Ned) - Nijboer (Ned) 0-1, Dgebuadze (Bel) - Gaponenko (Oek) 1-0. Stand aan kop: 1. Safin 6. 2. Ikonnikov 5 1/2, 3. Janssen, Ernst, W. Hendriks, Bosch, Kritz, Bertholee, Savchenko, Nijboer. Dgebuadze, Jonkman 5. TENNIS 47ste Open Leidse Tennis Kampioenschap pen, Roomburg Kwal. HEI, tweede ronde: A. Prakash (India) - V. Jongepier (93/4) 1-6 6-4 3-0 opgave. Derde ronde: M. Meijs (77/1) - M. Lexmond (181) 7- 6 3-6 6-2. N. Zijlstra (130) - R. Lepp (83/2) 6- 7 7-6 4-0 opgave; M. Logger (98) - A. Pond man (88/3) 6-3 6-1; C. Cirkel (99) -A. Pra kash (India) 6-2 6-2. HE3, eerste ronde: Tj. Star - N. van Oosterhout 6-4 6-4; M. Lexmond - T. v.d. Voort 6-2 6-1; D. Spierenburg - P. Visser 6-2 6-1; A Hertz berger - P.F. Stroo 6-1 6-0. Programma woensdagavond HEA, 17.00 uur: Jan Siemerink verlaat de baan na zijn nederlaag tegen de Deen Kris- tian Pless. Foto: ANP/Juan Vrijdag door Peter Klein leiden - Mitch Lexmond zal het ruime clubhuis van Room burg vandaag eerder als een benauwde wachtkamer be schouwen. De Zoeterwoude- naar verloor gisteren de laatste kwalificatieronde voor deelna me aan de Open Leidse Tennis Kampioenschappen in drie sets van Maarten Meijs. Omdat zich inmiddels twee deelne mers uit het hoofdveld bij de mannen hebben teruggetrok ken, maakt Lexmond nog kans als lucky loser zijn verblijf op Roomburg te verlengen. Hij moet echter de hele dag ivach- ten of die plaats ook werkelijk openvalt De enige regionale deelnemer op de lijst van lucky losers staat met zijn 181ste positie op de nationale ranglijst namelijk als derde gerangschikt. Hij moet René Lepp, die gisteren geblesseerd opgaf, en Arjen Pondman op de openvallende plaatsen laten voorgaan. Als het duo hoger gerangschikte spelers tenminste op komt da gen. Ook heeft Lexmond nog een kans op een invalbeurt als zich alsnog een derde uitvaller op Roomburg aandient. Na zijn nederlaag tegen Meijs speelde Lexmond ach in het schema van de categorie 3 toch weer een ronde verder. Thuisspeler Timo van der Voort maakte drie games. rijswijk/gpd - Hij was een van de sterren in de historische wedstrijd voor de slachtoffers van de watersnoodramp, op 13 maart 1953 in Parijs. De toen 25- jarige Joop de Kubber, geboren in Goes, speelde in die tijd als profvoetballer bij Girondins de Bordeaux en was geselecteerd voor die wedstrijd tegen Frank rijk. De Nederlandse profs won nen met 2-1 door doelpunten van Bram Appel en Bertus de Harder. Joop de Kubber speelde zes jaar als prof in Frankrijk en keerde daarna terug naar Nederland. Op zijn negende verhuisde hij van Goes naar Scheveningen, Avaar zijn vader een betrekking kreeg als orgelmaker. Jaren later vestigde Joop de Kubber zich in RijsAvijk, waar hij vorige week in alle stilte in een verpleegtehuis is overleden. Hij Avas 74 jaar. De wedstrijd met de Nederland se profs in het Pare des Princes is altijd een hoogtepunt geble ven in zijn voetbalcarrière. Het Nederlands elftal heeft Joop dé Kubber nooit gehaald. Joop de Kubber speelde in zijn vrij korte carrière voor VUC in Den Haag en was na zijn Franse proftijd onder meer nog trainer van VUC en van Lugdunum. Hij besloot zijn sportloopbaan als hockeycoach, maar liet zich na twee heupoperaties maar zelden meer zien op de velden. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl 8. de Gier - P. Couprie; J. Jansen - J. Heinhuis; P Logtens - lucky loser. 19.00 uur: Tj. Star - E. Brummer. Amersfoort. Energis Dutch Open, mannen, 435.000 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Stoliarov (Rus) 6- 4 3-6 6-4, Verkerk (Ned) - Prieto (Arg) 6-3 3-6 6-3, Van Lottum (Ned) - Zabaleta (Arg/7) 7-5 6-4, Pless (Den) - Siemerink (Ned) 6-2 7-6, Costa (Spa/1) - Ogorodov (Oez) 3-6 6-3 6-2, Gaudio (Arg/3) - Davidenko (Rus) 6-1 1-6 6-1, Corretja (Spa/4) - Simoni (Bra) 6-2 6-4, Kohl- mann (Dui) - Söderling (Zwe) 6-7 6-0 7-6, Sa- retta (Bra) - Coutelot (Fra) 7-6 6-3. Stuttgart. Mannen, 500.000 euro. Eerste ronde: Canas (Arg) - Sargsian (Arm/3) 6- 3 6-4, Boutter (Fra) - Variet (Fra) 6-3 6-1 Umag. Mannen, 400.000 euro: Eerste ronde: Moya (Spa/2) - Kucera (Slw) 6-3 6-1, Ljubicic (Kro/4) - Mazarakis (Gri) 6-3 6-2, Vicente (Spa/5) - Fukarek (Tsj) 6-4 1-6 7-5, Calleri (Arg/6) - Feliciano Lopez (Spa) 6-1 6-2, Mathieu (Fra) - Portas (Spa) 6-3 7-5, Marc Lo pez (Spa) - Squillari (Arg) 7-5 6-2. Bayem Leverkusen speelt niet tegen Quick Boys. De Katwij- kers hoopten deze maand tegen de Duitse topploeg te kunnen oefenen. Bayern belegt een trai ningskamp in Noordwijk en speelt wel tegen de w Noord wijk. Nu is Zwervers op 3 au gustus in Katwijk de eerste te genstander van Quick Boys. UVS begint met de trainingen op zondag 28 juli. De eerste oe fenwedstrijd is gepland op 11 augustus. De blauwwitten ont moeten dan Foreholte. Op 3 september sluit UVS de oefen campagne af met een wedstrijd in en tegen Katwijk. Ajax heeft de medische staf gereorganiseerd. Aan het hoofd komt EdAvin Goedhart, die ze ven seizoenen verbonden Avas aan HFC Haarlem. Goedhart is verbonden aan het Kennemer Gasthuis in Haarlem. Lissenaar Dennis de Vreugt is een van de deelnemers aan het Lost Boys schaaktoernooi in Amsterdam. De jonge groot meester komt uit in de A-groep. Ook Leidenaar John van der Wiel komt in deze klasse uit. Het toernooi begint op vrijdag 26 juli, de slotdag is op zondag 4 augustus. De hoofdprijs in de A-groep bedraagt 5000 euro. Het studentenvoetbalteam van de Haagse Hogeschool ver dedigt van 3 tot en met 8 sep tember in Barcelona de Euro pese titel. In de selectie bevindt zich ook een aantal regionale voetballers: Robbert van Wijk (Rijnsburgse Boys), Maarten Otto (Altior), Patrick Wijsman (Docos) en Tim Kluivers (Voor schoten'97). Ook Wouter van der Kolk en Michael Scholten gaan mee naar Spanje. Beiden spelen komend seizoen voor Noordwijk. De volleyballers van Leython uit Leiderdorp spelen dit sei zoen in de tweede divisie A Zij beginnen op zaterdag 28 sep tember met een uitwedstrijd te gen SSS 3. Een week later komt Setash uit Huissen naar Leider dorp. De vrouwen van Gemini/Kan- geroes, die in de derde diA/isie spelen gaan van start met een thuisduel tegen VSTS uit Bode graven. Bij de mannen in de derde diA/isie opent WO/As- pasia (Hazerswoude) de com petitie met een thuiswedstrijd tegen Servia uit Vianen. De Bloemencorso bridgedrive wordt gehouden op donderdag 15 augustus in Zalencentrum De Voorhof in Rijnsburg. Het inschrijfgeld bedraagt 7 euro per paar. Inlichtingen bij C. Varkevisser, tel.: 071-4020797. Het tennistoernooi van Voor hout beleeft deze week een ju bileum-editie. Ter gelegenheid van het 25ste toernooi is er vrij dag een feestavond met een op treden van de band 'Theo's Gang'. Daarin speelt de trainer van SW Voorhout mee, Jack Manuputty. De feestavond is toegankelijk voor leden, oud-le den en een ieder die houdt van tennis, muziek en dansen. René van de Kerkhof wordt adviseur van FC Eindhoven op het gebied van commercie en sponsoring. Dasamenwerking is voor onbepaalde tijd aange gaan. Quick Boys verlengde het con tract met shirtsponsor Multilea- se voor één jaar. De sponsor heeft aangegeven na het ko mende seizoen te stoppen als shirtsponsor. Rolstoeltennisster Esther Ver geer uit Woerden heeft in Rot terdam voor de vijfde achter eenvolgende keer het Dutch Open op haar naam geschre ven. De speelster is al twee jaar ongeslagen. De 20-jarige ont ving afgelopen voorjaar de Lau- reus Award als 'beste gehandi capte sporter ter wereld'. Op dinsdag 24 september geeft Sjeng Schalken een clinic in Zoeterwoude. Hij doet dat op de eerste Kennis-in-tennis Info- dag, die wordt gehouden op de vernieuwde banen van de Zoe- terwoudse tennisclub.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17