DUIN BOLLENSTREEK 7 Maarten van Rijn houdt Voorhout schoon Waal: Herindeling nu snel afronden Verzonken gymzaal Katwijk gaat door Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 22,00 Reanimatiegroep heeft website Helikopters in Noordwijkerhout Voorhout wil 'fietsvrij' station Waauuww, dat is vet kicken Valkenb vaste bij traditioneli paardenma Bij installatie in Sassenheim 12" c ANNO 1977 rijnsburg - De Werkgroep Re animatie Rijnsburg heeft een ei gen website. Op www. werk - groep-reanimatie-rijnsburg.nl is informatie te vinden over de reanimatiecursus, de collecte voor de hartstichting en de an dere activiteiten van de werk groep. noordwijkerhout - Hefikop- tervluchten boven Noordwij kerhout zijn dit jaar het speciale Qnderdeel van de braderie in hpt dorp. Het voetbalveld van WSB is zaterdag vertrek- en aankomstpunt. Steeds twee mensen kunnen instappen, om voor 20 euro een rondvlucht te kfijgen boven het eigen dorp. Kaarten hiervoor zijn in de voorverkoop nu al te verkrijgen bij boekhandel Wagenaar en Yan Halem in de Havenstraat, fluim tweehonderd marktkra men staan zaterdag in het Noordwijkerhoutse dorpscen trum. De braderie duurt van iO.OOuurtot 17.00. voorhout - Het station Voor hout moet 'fietsvrij' worden. Daarom begint de gemeente, in samenwerking met de politie en NS, op 18 juli een actie. Fietsen die niet in de speciaal aangeleg de rekken staan, krijgen een la bel met de mededeling dat ze op de verkeerde plek staan. Halen de eigenaren de fietsen niet weg, dan worden ze op 29 juli naar de gemeentewerf aan de Nijver- heidsweg gebracht. Tegen een vergoeding van 10 euro kunnen de eigenaren hun fietsen dan weer terugkrijgen. Het weghalen van de 'zwerffiet- sén' is de eerste actie in het ka der van een schoon en veilig station. Omwonenden en reizi gers ergeren zich al lang aan de fietsen, die de weg naar het per ron tot een hindemisbaan heb ben gebracht. woensdag 17 JULI 2002 door Anton Diedrich voorhout - Voorhouters zullen hem steeds vaker op zijn fiets door het dorp zien rijden. In uniform, ogen open. Maarten van Rijn let overal op. Dat is zijn werk. Sinds januari is hij name lijk de inspecteur openbare ruimte in Voorhout. Illegale vuilstorters, pas op! Hondenei genaren, let op uw za(a)kje! Met die hondenpoep is het be gonnen. Voorhout maakte vorig jaar ernst met het hondenbeleid en zocht iemand die erop kon toezien dat de vele nieuwe de- podogs niet voor niks waren neergezet. En als er iemand op die vorm van vervuiling ging let ten, waarom dan niet op nog meer? Op bouw- en sloopafval, op illegale posters enzovoort? Voorhout had een Inspecteur Openbare Ruimte nodig. En Maarten van Rijn, voormalig po litieman, had daar wel oren naar. Van Rijn is Buitengewoon Op- sporings Ambtenaar (BOA). Net als parkeercontroleurs, reini gingsagenten, conducteurs, jachtopzieners. Hij mag mensen bekeuren die zich niet aan de regels houden. Maar daar gaat het niet om, benadrukt hij. „De meeste mensen zijn te goeder trouw. Ze weten vaak de regels niet, dan hoef je ze niet meteen een boete te geven. Het is mijn taak om ze uit te leggen hoe het wél hoort." Een rondje op de fiets door het dorp verklaart wat hij bedoelt. Een vuilcontainer bij een flat is vol, wijst hij. „En vaak zie je daar dan vuilniszakken naast staan. Da's niet goed, want die worden door katten of ratten openge scheurd en dan wordt het een bende." Eigenlijk moeten die mensen hun huisvuil nog even binnen houden. Of het zelf weg brengen naar de gemeentewerf. Ook daar leidt zijn dagelijkse fietstochtje steevast even langs. Een mooie nieuwe gemeente werf, waar iedereen zijn afval naar toe kan brengen. Van Rijn zwaait even naar de mensen die daar bezig zijn, krijgt een vrien delijke groet terug. En fietst vro lijk verder, in de zon, in het pit toreske bollendorp. „Een we- reldbaan", vindt hij. Dit is niet zijn eerste leuke baan. Na een agrarische opleiding - hij is gecertificeerd hovenier - besloot de geboren en getogen Katwijker in 1985 dat hij een jongensdroom in vervulling wil de laten gaan. Hij werd politie agent Zes jaar later trad hij in dienst bij duinwaterbedrijf Zuid-Holland, als duinwachter. Vergelijkbaar met wat hij nu doet: fietsen door het mooie na tuurgebied, opletten of mensen er geen bende van maken. En daarnaast was hij inmiddels zijn eigen hoveniersbedrijf begon nen. Een echt buitenmens dus, en nu heeft hij opnieuw een buitenbaan. Bij het station komt hij een elek triciteitskastje tegen. Andere mensen zouden er langs fietsen, niks bijzonders, zo'n kastje. Maar Van Rijn ziet niet het kast je, maar de posters die erop zijn geplakt. Dat mag dus niet. Het is alleen moeilijk te achterhalen wie dat heeft gedaan, want de organiserende instanties meestal gaat het om feesten of optredens - besteden het plak werk uit. Een eind verder, in Oosthout, staat een keet met daarnaast een chemisch toilet. Hoeveel katwijk - Een demonstratie van Noordwijkse beachvolleyballers, een klimwand en een 'powerjump' lokten de jeugd gisteren naar de Katwijkse toeristenmarkt. De laatste attractie oogde uitermate spectacuiair. Hangend tussen twee 'elastieken' konden de deelnemers de meest spectaculaire sprongen maken. Goed, het kostte vijf euro maar daar kreeg je dan ook wel wat voor. De klimwand was een 'cadeautje' van de ge meente voor de plaatselijke en vakantievierende jongeren. Het werd een groot succes, er stond tot negen uur 's avonds een onafgebroken rij klimlustigen. De toeristenmarkt werd gisteren voor de derde keer dit seizoen gehouden. Het mooie weer en de attracties trokken veel publiek naar het centrum. Foto: Dick Hogewoning mensen zouden niet denken 'hee, er is iemand aan het ver bouwen'? Maar Van Rijn weet: 'hee, daar is geen vergunning voor aangevraagd'. De keet, mo menteel onbemand, staat op platte banden twee parkeer plaatsen in beslag te nemen. Van Rijn noteert het telefoon nummer van de leverancier dat - heel handig - op de keet staat. En ook het nummer van de wc. Een paar telefoontjes plegen, straks, en eens kijken hoe die keet daar komt. Hij is twintig uur per week in dienst van de gemeente, en naast zijn fietsrondes gaat er ook tijd op aan dit soort admini stratieve en telefonische bezig heden. „Maar het grootste deel van de tijd ben ik wel buiten te vinden", zegt Van Rijn. Om praatjes te maken, uit te leggen en aanspreekbaar te zijn. „Ik hoef mezelf niet terug te verdie nen met bonnen", legt hij nog eens uit. „Dat was het eerste dat ze zei den, en dat vind ik heel prettig. Het gaat er ook niet om dat ik bekeuringen schrijf, maar dat we met zijn allen Voorhout een beetje netjes houden." En als hij dan iemand achterhaalt die ille gaal afval langs de weg heeft ge dumpt, dan begrijpt de snood aard heus wel dat hij een pro ces-verbaal krijgt. „Zo iemand zegt dan vaak 'sorry, ik dacht er op een goedkope manier vanaf te komen'. Maar voor de ge meente - dus zijn plaatsgenoten - zitten er wel degelijk kosten aan om het dan weer te verwij deren." Maarten van Rijn houdt Voor hout schoon. Op de fiets, in uni form. En met een grote glimlach op zijn gezicht. ver den eve chic Binnenkort een vertrouwd beeld in rend. Foto: Dick Hogewoning valkenburg - De politiel kenburg wil een structiu drage geven aan de p markt, die traditionefee tweede woensdag van ber wordt gehouden, avond ging de gemeef akkoord met een subsite 21 9500 euro voor dit jaar, feest een vernieuwing!111 e te geven. Dat geld is onder meer voor aanvoerpremies vc den, een openingsdemowor' en een shantykorenfesü n W commissaris der Konin Franssen heeft al bek paardenmarkt te komen^e nen. Burgemeester stelden voor de subsidie lig te doen, maar tijdens gadering werd duidelijk raad jaarlijks een bijd 6 geven aan het paardi mité. B en W gaan d; denken. Zoals bekend wordt de van de 'mart' verplaatst terrein voor zalencenü Jf Terp. Verder wordt he kramen van de jaarma dubbeld. De raad ging gisteravon jj <- akkoord met een subsi u 4000 euro aan de voetbi ging Valken '68. De cli het geld nodig voor aai van het warmwaterlr® teem. Dat is noodzakelijk gionellabestrijding. De rting over 2001 leverde houders Smits (de zitte Van der Horst (de vorigf K dige complimenten op. een positief saldo o 200.000 euro. De helft mm retfkt 5 Voorhout: Maarten van Rijn op de fiets, de openbare Fuimte inspecte- wordt gebruikt voor j 1 leid. r door Sjaak Smakman sassenheim - De provincie moet vóór de verkiezingen voor Provin ciale Staten in maart volgend jaar de gemeentelijke herindeling in de Duin- en Bollenstreek en de Leidse regio hebben afgerond. Herindelingsplannen die jaren lang blijven slepen 'kosten veel energie, werken verlammend, be ïnvloeden de onderlinge bestuur lijke verhouding negatief en zijn zo uiteindelijk contraproductief. Dat zei Cees Waal gisteren bij zijn installatie als waarnemend bur gemeester van Sassenheim. Hij volgt de vorige maand ver trokken burgemeester Budden- berg op, die nu eerste burger is van Pijnacker-Nootdorp. Hij vindt dat het provinciebestuur tot nu toe 'teleurstelt'. Waal mist bij de huidige koers een 'stevig beargumenteerde en consisten te onderbouwing'. De provincie heeft de afgelopen jaren steeds gepleit voor inten sievere samenwerking tussen gemeenten, waarbij gedwongen herindeling als stok achter de deur werd gehouden. Vorige maand gaf de provincie aan dat Warmond in elk geval niet zelf standig kan blijven. De gemeente heeft een half jaar de tijd gekregen om zelf een keuze te maken. Doet Warmond dat niet, dan zal de provincie aankoersen op een fusie met Sassenheim en Voorhout. Om die reden zijn ook deze twee ge meenten, naast onder meer Lei den en Oegstgeest, betrokken in een officiële herindelingsproce dure. Voor een gedwongen herinde ling van Sassenheim ziet Waal geen argumenten: de gemeente kan prima de eigen zaken be happen, zo heeft een bestuurs- krachtonderzoek uigewezen. Maar anderzijds krijgt Sassen heim in de bestuurlijke samen werking straks te maken met een grote nieuwe KRV-gemeen- te en - als de samenwerking met de Leidse regio verder vorm krijgt - de gemeente Leiden. Fu sie kan dan nodig zijn om niet te worden weggespeeld in de re gionale samenwerking, liet Waal doorschemeren. Volgens Waal is nu vooral de provincie aan zet. Het nieuwe kabinet wil de provincies een zwaardere rol geven en de pro vincie zal die moeten oppakken, vindt Waal. Tot nu is dat niet ge beurd en heeft Zuid-Holland 'geen indrukwekkende staat van dienst bij het nemen van initia tieven voor herindeling'. Het regeerakkoord laat wel ruimte voor de provincie, signa leerde Waal. Het nieuwe kabinet zal zelf geen initiatieven nemen voor gemeentelijke herindeling 'tenzij dit op verzoek van be trokken gemeenten geschiedt dan wel op een daartoe strek kend voorstel van de provincie berust'. Het kabinet stelt echter tegelijkertijd dat herindeling geen antwoord is op bestuurlij ke problemen 'indien deze te gen de wil van het grootste deel van betrokken bevolking wordt opgelegd'. den haag/katwijk - De boUW van een half verzonken gymaal in Katwijk kan doorgaan. De Raad van State ziet geen reden om de plannen in de Dahlia straat tegen te houden. Wat het rechtscollege betreft, is het be stemmingsplan 'Katwijk aan den Rijn 2000' in orde. Dat maakt onder meer de bouw mo gelijk van een gymzaal met daarboven negen appartemen ten. Bewoner A. Kuijt heeft vergeefs de goedkeuring van de provin cie Zuid-Holland voor dit be stemmingsplan aangevochten. Kuijt vreest dat het plan zijn woon- en leefklimaat aantast, zijn uitzicht en privacy beperkt en parkeeroverlast en onveilig heid veroorzaakt. De Raad van State denkt niet dat de nieuwe gymzaal rondhan gende jeugd zal aantrekken. De zaal is vooral bedoeld voor ba sisscholen en vanuit de apparte menten boven de zaal is vol doende toezicht. Ook de andere klachten zijn vol gend de Raad van State niet on acceptabel. uit de Leidsch Dagblad/IHCHIEVEN ANNO 1902 In le L nzo 'e' gint let n rle. ïen t itol irte ige ree atie Donderdag 17 Juli OEGSTGEEST -Gemeenteraad. De missive van den heer inspecteur der posterijen, berichtende dat op grond van de verkeerscijfers de gemeente aanspraak' katLmakep oode vestiging van een postkantoor, mgf verzobk rn'ede të deelen of de gemeente of een parti culier een gebouw wil stichten om het aan het Rijk te verhuren, wordt gesteld in handen van burge meester en wethouders om advies. Goedgevonden wordt het zoogenaamde Villapark den naam te geven van 'Wilhelminapark'. Vastgesteld wordt een verordening tot heffii schoolgeld voor het te geven herhalingsondi daarbij het schoolgeld bepaald op ƒ0.20 vo vermogenden, ƒ0.10 voor minvermogenden voor onye>r/riogènden en zulks per maand en ter Deo'ordeeling van burgemeester en wetho De jaarwedde voor het onderwijzend persone belast zal worden met het geven van herhalin derwijs, wordt bepaald voor het hoofd op 0.p_f voor de onderwijzers op 0.60 per lesuur. rPe trijl Da1 eC LIS5E - Voor drie fina listen sloeg in het ten nistoernooi van Lisse de pechdurvel toe. In het damesenkelspel nam Maureen Meijer in de eindstrijd een 3-0 voorsprong en kon ver volgens de beker in ontvangst nemen, om dat Corinne Heester mans dusdanig last kreeg van een kniebles sure, dat verder spelen geen zin meer had. Ter wijl haar man Har de knie van Corinne be kijkt, ondersteunt Maureen Meijer de pechvolle finaliste. Foto: Archief Leidsch Dagblad Zaterdag 16 juli KAAG - "Het is toch je reinste flauwekul, die uit sterfregeling. Binnen tien jaar beginnen ze toch niet met bouwen dus waarom zou ik nu ai de caravans moeten gaan opruimen. Dat kan toch gemakkelijk vlak voor ze die huizen gaan bouwen? Vier jaar gele den geeft de gemeente me een vergunning voor het plaatsen van caravans, nu gaat de gemeente me ze weer afnemen. En daarmee een stuk broodwinning." Verontwaardigde woorden van jachthaveneigenaar J. van Asselt, die op Kaag-eiland een tiental caravans heeft gesitueerd rond zijn botenhuis. Die caravans wil de gemeente Alkemade, waartoe Kaag behoort, langzaam laten verdwijnen. De uitsterf regeling be paalt dat als één van de caravanbewoners zijn rij dend huis verkoopt of ermee verhuist, de vrijgeko men plek leeg moet blijven. Dat is een vreemde regeling. Voor vijf van de cara vans op de plaats waar de gemeente in de toekomst bouwplannen heeft, kreeg Van Asselt in 1973 een vergunning in afwachting van het starten van die bouw. "Omdat het toch nog jaren zou duren met het bouwen zou worden begonnen". Tw later, in 1975, neemt de gemeente een best mingsplan aan dat zegt 'dat er geen kampee nr ningen verstrekt kunnen worden voor plaatst daarvoor niet zijn aangewezen'. Zoals het tei Van Asselt, die toch twee jaar tevoren de ver had gekregen volgens de 'overgangsbepaling door Van Asselt buiten de regels van het bes mingsplan viel. In 1976 echter, neemt de g( in de overgangsbepaling de uitsterf regeling! geen betekent dat het plotseling helemaal ni ter zake doet dat de bouw van de huizen op I vanterrein nog jaren duurt: de gemeente wil caravans van Van Asselt af. Ook van de vijf c die niet op het huizenbouwterrein, maar vóó huis van Van Asselt staan in de tuin, moeten "De meeste van die caravans staan er al van 1961. Toen kreeg ik daar een vergunning vo heeft iemand er last van gehad. Ook van de» we niet." Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemphj bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 57055 Ln.v. Dagbiaduitgevcrij Damlate b.v. Postbus 507,2003 PA| onder vermelding van leidsch jbiad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de ballet Leidsch Dagblad, Roosevel 1st raat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14