Scholier tekent profcontract in VS SPORT Doelman Maikel Aerts leeft bij RBC alleen nog in het heden Norman verdient wel een meevaller R7 5 aafschap Culina iterziel eerste dammen ni houdt :jj>p een kier lastiekjury rode kaart jgchef weg ns Pantani Ma loten ipljortuna Eindhovense honkballer Alexander Smit (16) naar Minnesota Twins Manon van der Beek naar hoofdschema Open Leidse SCOREBORD Van Lottum in hoofdtoernooi 'Chileens talent naar Feyenoord' HDC991 dinsdag l6 juli 2002 el. Archieffoto - Rinus Israel moet ut een hartoperatie 1. De 60-jarige trainer Den Haag heeft een van een van de tders en om die reden bypass aangelegd. 01 heeft geen klachten ot de operatie gewoon rroep staan. De hart- am naar voren bij een a ngstest, die Israel on- j lerging bij de medi- li ding van de KNVB. iM - Ajax verhuurt Ja- ia aan De Graafschap, j diër speelde afgelopen d oor Jong Ajax. Hij 1999 naar de Amster- n ub. Vorig jaar speelde j pk op huurbasis een ,g raor het Belgische Ger- erschot Antwerpen. "-De Katwijkse dam sel Kloosterziel is eer- den op het Neder- 2 ïpioenschap dammen oren. In Westerhaar- ,3i in bleef Kloosterziel de itie, onder wie de Kat- s Messemaker voor. vs; overwinning plaatste iel zich voor het EK, ;ustus in St. Peters- eb1 it gehouden. Ook A* ';er gaat naar die titel- Mario Cipollini blijft sluit om te stoppen ennen. De Italiaanse goed voor 177 zeges ipbaan - hield gisteren °o uk bezochte perscon- Florence echter de en kleine kier. „Over ;n zal ik er nog eens inken, omdat ik voel i', derwereld me nu al klaarde de 35-jarige :3e2h r. Cipollini liet on- ,dn en een punt achter i) aan te zetten. Hij was J at zijn ploeg Acqua ■vil iet werd toegelaten tot M e France. ms - De ritmische ik is besmeurd met handaal tijdens de i npioenschappen in 'aans. De internationale ikfederatie (FIG) heeft K4den geschorst, omdat de landenwedstrijd oi pen zaterdag opval - cijfers gaven aan hun De FIG maakte gis- fend dat juryleden uit nd, Brazilië, Grieken- 1.4 iid-Korea een rode ien gekregen voor 3 leoordelingsfouten.' -ig liacomo Aiello stapt fvan de anti-doping- van het Italiaans Comité. De vrij- i wielrenner Marco de reden voor zijn ntani kreeg zaterdag at de beroepscom- de Italiaanse wieler- g itreep zette door de j [esproken schorsing l(j laanden. De wielren- straf gekregen naar van een vondst van elateerde spullen in ;jj amer in de Ronde 'an vorig jaar. e staatslotenactie s 10 n het noodlijdende sseI ttard heeft zich over 11 id uitgebreid. Giste- terl11 aanvankelijke aan- r :rde loten bijna ver- r "a d, van 50 naar 147. eiJ 9avond bij de trekking 11111 itsloterij een prijs op on rcjere Van deze loten het geld op de reke- ;et d g voetbalclub over- naa^ehalve uit Limburg a^1' k loten door fans van 1 he irenveen en ADO S^naar de penning- de J n fje supportersver- 1S i Fortuna gestuurd, eno Het belooft een spannende Tour de France en dus Tour de Kans te worden. Lan ce Armstrong blijkt niet zo on genaakbaar als menigeen dacht. Een mooie opsteker voor de ploegleiders die voor andere renners kozen; niet zulk goed nieuws voor dege nen die hun hoop vooral op de Amerikaan hadden geves tigd. In de bergen zal alles duidelijk worden. De tijdrit van gisteren (waarin Santiago Botero verrassend Armstrong versloeg) leverde een merk waardig fenomeen op. Be hoorlijk wat ploegleiders die zich in de top tien van het al gemeen klassement hadden genesteld wisten geen enkel punten te scoren. Voorlopig heeft de verrassende mispeer voor hen nog niet al te grote gevolgen. Maar trotse lijstaan voerders let op, er wordt aan uw stoelpoten gezaagd. Zo haalde Esther van Sprang uit Sassenheim genadeloos uit. Met 61 punten zette zij de hoogste score van de dag neer. Ook Gerda van Zijp (56 punten) en Marcel van Zijp (54 punten), beiden uit Lei den, hadden een goede dag. Vandaag rust het peloton, Morgen trekt het gezelschap naar Pau. Tip: Voor uw persoonlijke klassement kijkt u op www- .leidschdagblad.nl. Gelieve uw persoonlijke inlogcode te ge bruiken. De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na acht voor de Tour de Kans meetellende ritten: Ruud Kruithof, Noordwijk: 269 pun ten, Paul van der Voort, Lei derdorp: 265 punten, Niels Ax, Leimuiden: 265 punten, Ma thijs Zandbergen, Katwijk: 264 plinten, Sander van Sprang, Sassenheim: 261 punten, Cees Aantjes, Zoeterwoude: 260 punten, Wim Klein, Zoeter woude: 260 punten, Inge Does, Voorschoten: 259 pun ten, Edwin van Gent, Leiden: 259 punten, Frank Ver- straaten, Leiderdorp: 259 pun ten. rucphen/gpd - „Vond je het verras send?", vraagt RBC-trainer Chris Dek ker na afloop van de training. „Ja? Ach, alle partijen worden er beter van." Dus keept Maikel Aerts de ko mende twee jaar voor RBC. Als de me dische keuring dit keer geen vervelen de gevolgen heeft tenminste. Maikel Aerts is een keeper waar een verhaal aan hangt. Al vindt hij het zelf tijd dat dat verhaal de oude doos maar eens in gaat. Om er heel lang in te blij ven. „Zand erover. Het is geweest en het was dom van me. Maar we leven in het heden", zei hij gisteren na zijn eerste training voor zijn nieuwe club. Wat er dom was? Cocaïne gebruiken, dat was dom. De keeper werd er in 1997 een keer op betrapt bij FC Den Bosch. Dat leverde een schorsing op. Later deed hij het nog een keer, tij dens een vakantietripje met Den Bosch. Het blokkeerde uiteindelijk een transfer naar Wolverhampton Wande rers in Engeland. Het leverde ook een conflict op met Den Bosch, want die club had zich al rijk gerekend met de transfersom. Uit eindelijk werd de boomlange keeper vorig seizoen verhuurd aan Germinal Beerschot Antwerpen. Nu wordt het dus RBC. En zegt Chris Dekker dat iedereen beter wordt van de transfer. Want Den Bosch moet be zuinigen en is een dure speler kwijt. Want Maikel Aerts dreigde in Den Bosch 'dood te bloeden in het twee de', zoals hij het zelf zegt. En RBC heeft er een goede keeper bij. Dekker: „We willen niet het risico lo pen dat we in de competitie geen fitte keeper hebben, De Ron heeft vorig seizoen ook al nauwelijks getraind vanwege blessures." De kleine keeper ligt nu overigens in het ziekenhuis, met darmklachten. „Ja, we hebben Friebel ook nog. Maar die is nog jong." Dus? „In principe maken De Ron en Aerts uit wie er eerste keeper wordt. Maar we halen ook niet zo maar iemand voor de bank natuur lijk." De trainer maakt geen probleem van het 'verhaal' Aerts. „Hij moet hier presteren, laten zien dat hij een aan winst is. De rest is geweest." Dekker kende Aerts nog, hij trainde hem bij Den Bosch. Ook algemeen directeur Paul van der Kraan kent de keeper nog uit zijn 'Bossche periode'. Aerts zelf is blij dat hij weg is bij Den Bosch. „Ik kon daar nog meetrainen, maar that's it. Ik had daar gewoon de voorzitter tegen me." RBC vindt hij een 'mooie club'. „De bestuurders hier weten ook waar ze het over heb ben. Ik ga er nu voor strijden om eer ste keeper te worden." Dat verhaal dat 'aan hem hangt' moet dus maar eens voor de laatste keer verteld zijn. „Ik praat niet goed wat ik gedaan heb. Maar ik ken wel spelers die nog hele andere dingen hebben gedaan en daar juicht heel Nederland voor als ze spelen", zegt hij zonder namen te noemen, maar overduidelijk verwij zend naar Patrick Kluivert. door Rob de Bruyn eindhoven - Voor PSV-honkbal- ler Alexander Smit is de lang ge koesterde droom van een prof- avontuur in de Verenigde Staten in vervulling gegaan. De jonge Eindhovense pitcher (16) kwam gisteren een zevenjarig contract overeen met Major League-dub Minnesota Twins. Maar liefst acht andere grote Amerikaanse teams visten daarmee achter het net. door Peter Klein leiden - Manon van der Beek heeft zich als enige van de Leid se deelneemsters geplaatst voor het hoofdschema van de Open Leidse Tennis Kampioenschap pen. De speelster van Unicum had in de kwalificaties geen on gunstige loting tegen regiogeno- te Krista Sanders van het Al- phense TEAN. Van der Beek, met ranking nummer 63 van Nederland de hoogst genoteer de qualifier, bewees met 6-4 6-0 nog eens het verschil tussen een ranglijstspeelster en een met speelsterkte categorie 4. Met Van der Beek drongen ook de Zuid-Afrikaanse Mareze Jou- bert, Ilona Somers van hoofd klasser Unit4/Lobbelaer en Stephanie Kuiper van het Leid- schendamse Leeuwenbergh 'tot het hoofdtoernooi door, dat morgen om 10.00 uur op Room burg begint. Merel Aalders van LTC Lisse en nummer 272 van Nederland was in de eerste ron de niet opgewassen tegen de 180 plekken hoger geposteerde Sandra Buurs. Bij de mannen moet Mitch Lex- mond vandaag de laatste kwali ficatieronde tegen Maarten Meijs tot een goed einde bren gen om, eveneens morgen vanaf 10.00 uur, in de eerste ronde van het hoofdtoernooi van de Open Leidse te mogen optre den. De Zoeterwoudenaar, thans nummer 181 van Neder land, won na een bye de tweede ronde in drie sets tegen de zestig plaatsen hoger staande Frank Bruens. Van de drie van wildcards voor ziene Leidse spelers overleefde Danny Spierenburg de eerste ronde, was Roderick Goedege- buure daar dicht bij en sneuvel de Floris Vogel na een bye in de tweede ronde. Remco van Oos ten van LTC Lisse en Pieter Vis ser van Hillegom bereikten na veel strijd eveneens de tweede ronde, maar kregen vervolgens geen kans. Donald van Veen ging in de eerste schifting nipt ten onder. PRIJSVRAGEN Lucky Day, maandag 15 juli 01 -03-04-05-06-09-17-18-25-34-35-40-50- 52-55-56-60-61-74-78. (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijden Coevorden. CSVC - FC Groningen 0-10 (0-7). Doelpunten; Hugo 2, Kamata 2, Tuhuteru 2, Van Gessel 2, Drent, Hoogstrate. Panningen - PSV 1-9 (1-4). Doelpunten PSV; Ramzi 2. Gakhokidze, Bruggink, Ooijer, Van 8ommel, Edno, Wilson, Leandro. AGOW - AZ 1-3 (0-2). Doelpunten AZ: Elkhat- tabi 2. Van Galen. BOKSEN Perm. EK Zwaarwelter, tweede ronde; Mishin (Rus) wint van Serdjoek (Ned) na interventie van de arbi ter in de derde ronde. DAMMEN Scheveningen. Orap Open. Derde ronde: Romijn - Tsjziziov (Rus) 0-2, Jan sen - Kiem-Kon-Tja 2-0, Samb (Sen) - Di- nerchtein (Mex) 1-1, Ivens - Schirinzi (Ita) 1-1, Kruyshoop - Thijssen 0-2, Van der Borst - Wijn horst 2-0, Doerdjev (Toe) - Van Reenen 1 -1 Stand aan de kop; 1. Tsjziziov, Jansen 6 pun ten. 3. 17 spelers onder wie Thijssen, Van der Borst, Ivens 5. SCHAKEN Dortmund. WK-Kandidatentoernooi. Halve finales, derde (van vier) partij: Sjirov (Spa) - Leko (Hon) 0-1. Eindstand; 0,5-2,5. Barejev (Rus) - Topalov (Bul) 1-0 (stand 2-1). TENNIS Amersfoort. Mannen. 435.000 euro. Eerste ronde: Chela (Arg/2) - Vinciguerra (Zwe) 6-2 6-4, Nieminen (Fin/5) - Labadze (Geo) 7-5 6-1, Balcells (Spa) - Gonzalez (Chl/6) 7-6 6-3, Sa (Bra) - Olivier Rochus (Bel/8) 6-4 6-2, Nor man (Zwe) - Rosset (Zwi) 3-2 opgave Rosset. Christophe Rochus (Bel) - Heuberger (Zwi) 6-3 6-0, Acasuso (Arg) - Russell (VSt) 6-1 6-3. Kwalificaties, derde ronde: Van Lottum (Ned/5) - Willems (Bel) 6-3 6-3, Ogorodov (0ez/l) - Op der Heijde (Ned) 6-3 2-6 6-4. Stuttgart. Mannen, 700.000 euro. Eerste ronde: Mantilla (Spa) - Knippschild (Dui) 6-3 6-1, Voinea (Roe) - Dupuis (Fra) 6-4 6-2, Burgsmüller (Dui) - Phau (Dui) 7-6 6-4, Pavel (Roe) - Hrbaty (Slw) 6-3 1-6 6-3. Umag (Kro). Mannen, 450.000 euro. Eerste ronde: Radic (Kro) - Knowle (Oos) 6-4 6-3, Ferrer (Spa) - Nalbandian (Arg/1) 6-4 6-3, Gross (Dui) - Hipfl (Oos) 3-6 7-6 7-6. 47ste Open Leidse Tennis Kampioenschap pen, Roomburg. Kwal. HEI, eerste ronde: R. van Oosten - M. Cijntje 4-6 7-6 6-2; M. Strijbosch (163) - R. Goedegebuure 6-4 7-6; P. Visser - R. van Wor- com 6-2 6-3; A. Prakash (India) - D. van Veen (11)6-7 6-2 6-4; D. Spierenburg - P. Bruens 6-0 6-0. Tweede ronde: M Meijs (77/1) - R. van Oosten 6-3 6-3; M. Lexmond (181) - F. Bruens (126) 4-6 6-3 6-1; R. Lepp (83/2) - F. Vogel 6-4 6-0; N. Zijlstra (130) - M. Strijbosch (163) 6-0 6-0; A. Pondman (88/3) - P. Nagel (187) 6-2 6-1. M Logger (98) - P. Visser 6-1 6-2; V Jongepier (93) - A Prakash (India) dinsdag; C. Cirkel (99) - D. Spierenburg 6-2 6- 1. Kwal. DEI, eerste ronde: M Joubert (Zuid Afri ka/103) - F. Hinten (105) 7-5 2-6 6-2; S. Buurs (94) - M. Aalders (272) 6-4 6-3; I So mers (116) - K. Lems (178) 6-0 6-1. Tweede ronde: M v.d. Beek (63/1) - K. Sanders (216) 6-4 6-0; M Joubert (Zuid Afrika/103) - D. Driessen (83) 6-1 6-2; S. Kuiper (74/2) - S. Buurs (94) 6-4 6-2; I. Somers (116) - C. Na- barro (88) 6-0 6-1 Ranglijsten Mannen Plaatsinglsijst: 1 He^t (Aus) 5110, 2. Safin (Rus) 3095, 3. Haas (Dui) 2990, 4 Henman (GBr) 2605. 5. Kafelnikov (Rus) 2575, 6. Agassi (VSt) 2310, 7. Costa (Spa) 2290, 8. Ferrero (Spa) 2050, 9. Johansson (Zwe) 1960, 10. Federer (Zwi) 1915 (11). Nederlanders; 22. Schalken 1410, 84. Sluiter 463, 108.Ver- kerk 362, 124. Van Scheppingen 325 (136), 154. Krajicek 255 (153), 175. Van Lottum 210(174). Champions Race: 1 Hewitt 524, 2. Safin 397, 3. Henman 378, 4. Costa 341, 5 Agassi 332, 6. Federer 324, 7. Johansson 304, 8. Ferrero 287, 9. Haas 273, 10. Novak (Tsj) 261, 25. Schalken 155. 80. Krajicek 51. 95. Sluiter 37. Wereldranglijst: 1. Serena Williams (VSt) 5742. 2. Venus Williams (VSt) 4917, 3 Capri ati (VSt) 3947, 4 Seles (VSt) 3906, 5. Clus ters (Bel) 3168. 6. Dokic (Joe) 3076, 7. Henin (Bel) 3005, 8. Hingis (Zwi) 2814, 9. Daven port (VSt) 2637, 10. Mauresmo iFra) 2285. Nederlanders: 99. Oremans 383,75 (94), 148. Noorlander 230 (145), 158. Boogert 210,75(168), 188. Hopmans 159,25(190). ZEILEN Nieuwpoort. EK Europe, vrouwen Stand na 4 races: 1. Multala (Fin) 3 punten, 2. Petzke (Dui) 7, 3. Abrahamsen (Den) 7, 11. Brouwer 20. Met de overgang van Smit naar de States is veel geld gemoeid. „Voor Europese begrippen is dit een uniek iets", laat vader Ken neth Smit weten. .Alexander hoeft zich wat de centen aan gaat nergens zorgen om te ma ken. In 'oude' guldens zou hij nu miljonair zijn." De overgang van Alexander Smit naar de Verenigde Staten is vlot beklonken. Er zijn nog geen twee weken verstreken sinds de eerste dag (2 juli) dat de Ameri kaanse clubs hun aanbiedingen konden doen. „Erg snel", aldus vader Smit, die namens zijn zoon de onderhandelingen voerde. De aanbiedingen verschilden volgens hem onderling 'enorm', zowel wat betreft de financiële kant van de zaak als wat betreft de sportieve. „Sommigen wil den Alexander puur als handels waar binnenhalen, om hem met winst weer door te verkopen. Minnesota was qua geld niet de nummer één, maar had wel de beste papieren wat betreft oplei ding en begeleiding. Dat is in deze fase veel belangrijker." Minnesota Twins heeft een rijke historie in de Major League, het walhalla van de honkbalsport. De ploeg is drievoudig winnaar van de World Series, het offici- Alexander Smit stond in de belangstelling van bijna tien grote Amerikaanse clubs. Foto: GPD/John Claessens euze wereldkampioenschap voor clubteams. In 1991 was Minnesota voor het laatst de beste van de wereld door in de finale Atlanta Braves té vérslaan. Alexander Smit, die vooral be kend staat om de hoge snelheid waarmee hij ballen aangooit, komt niet meteen in de Major League terecht. Hij mag gaan rijpen in de Minor League bij de Gulf Coast League Twins, één van de zes satellietteams van Minnesota. Die satellietteams spelen allemaal op een ander niveau in de zogeheten Minor League, die wel onder het prof- honkbal valt. Gulf Coast, uit Ford Myers in Florida, komt uit op het laagste niveau. Kenneth Smit: „Het is de bedoeling dat Alexander dan in stappen de weg naar de Major League gaat maken. De verwachting is dat dat in vier vijf jaar moet luk ken." Alexander wist dat hij op een bescheiden niveau zou begin nen. „Maar je kan snel stijgen", zegt hij.Als de club vindt dat je goed bent, kun je al direct ho gerop." Alexander is per direct in dienst gekomen van de Twins, maar vertrekt pas in september met zijn ouders naar Amerika. Hij heeft van zijn nieuwe club toe stemming gekregen om tot die tijd voor PSV het honkbalsei zoen in Nederland af te maken. door Martijn van Beeten Amersfoort - Magnus Norman had wel een gelukje verdiend, dat beaamde hij volmondig. Na vijf games in de eerste ronde op de Dutch Open gaf opponent Mare Rosset gisteren al op met een liesblessure. Voor de 26-jari- ge Zweed, toemooiwinnaar in 1998, geen excuus voor een middagje op een Amersfoorts terras. Een dag niet gezwoegd is een dag niet geleefd. Maar goed ook, want Norman heeft een periode van anderhalf jaar achter de rug waarin zelfs dit trainingsbeest zijn reserves moest aanspreken. Door een akelige heupblessure werd de man, die een aanval leek te doen op de koppositie van de wereldranglijst ver teruggewor pen. Norman verdraaide in au gustus vorig jaar zijn linkerheup op de training. Zes maanden amersfoort/gpd - Tennisser John van Lottum heeft zich geplaatst voor het hoofdtoer nooi van de Dutch Open. In Amersfoort, de stad waar hij is opgegroeid, versloeg hij de Belg Reginald Willems in de derde ronde van de kwalifica ties met tweemaal 6-3. Een verrassing, want Van Lottum raakte in de voorbereiding een maand lang geen racket aan. „Mijn toernooi is ge slaagd", jubelde de 26-jarige Antwerpenaar, die vandaag in de eerste ronde stuit op de als zevende geplaatste Argen tijn Mariano Zabaleta. Mel- vyn op der Heijde haalde het hoofdschema niet Hij ver loor gisteren met 6-3, 2-6, 6-4 van de Oezbeek Oleg Ogo rodov. Die treft vandaag fa voriet Albert Costa. stond hij op non-actief en er werd zelfs gevreesd voor het einde van zijn loopbaan. „De dokters," vertelt Norman, „hebben dat nooit hardop ge zegd. Maar tussen de regels door werd het me wel duidelijk. Ik ben nooit in paniek geraakt, richtte me volledig op het her stel." Tot halt geroepen op het hoog tepunt, Norman prijst zich er vreemd genoeg gelukkig mee. „Ik stond in 2000 in de finale van Roland Garros, behoorde tot de wereldtop en kon dus trots zijn. Het is veel erger als je geblesseerd raakt aan het begin van je loopbaan." Concurrenten met meer natuur lijk talent zagen het genoegzaam aan. Norman werd door sommi gen niet serieus genomen als wereldtopper zonder grand- slamzege. Te saai, in woorden en daden. Beroepsemst telt in het circuit blijkbaar nauwelijks. Norman als nummer één van de wereld, het kwam er echter nooit van. Een zwoeger tot stilstand ge dwongen, Norman liet het nooit toe. De ingrijpende operatie in de Verenigde Staten was nauwe lijks voltooid of hij ging weer aan de slag. „Waar ik normaal vijf uur per dag trainde, was ik nu vijf uur per dag aan het reva lideren. Als tennisser kon ik al leen de top halen door harder te werken dan de rest. Die ver plichting heeft me de afgelopen tijd geholpen. Ik deed al snel oe feningen in het zwembad, bracht hele dagen door in het revalidatiecentrum in Stock holm." Zijn lijf zal nooit meer het zelfde zijn. De heup is stijf, voelt nog vreemd aan. „De beweging is anders, het resultaat waar schijnlijk hetzelfde. Nu voel ik me fysiek en technisch weer net zo goed als anderhalf jaar terug. Alleen het zelfvertrouwen ont breekt en dan maak je op span nende momenten verkeerde keuzes. Ik moet weer gaan gelo ven in mezelf." IJskonijn, tennismuur, work- Magnus Norman: „Ik moet weer gaan geloven in mezelf." Archieffoto: AP aholic op de trainingsbaan, dat zijn de associaties bij Magnus Norman, die een wildcard kreeg voor de Dutch Open. Zelfs bij zijn terugkeer in het circuit, met nederlagen tegen uiterst be scheiden opponenten, bleef hij de koele Scandinaviër. „Natuur lijk was de frustratie groot, maar tijdens wedstrijden hoor ik me als een voorbeeldige prof te ge dragen. Er zitten toch kinderen langs de kant. Alleen tijdens trainingen liet ik me af en toe gaan." Zo snel als Richard Krajicek het succes weer vond, zo traag gaat het voor Norman. „Ik heb veel respect voor Richard, maar met zijn stijl is het makkelijker. Goed serveren is op gras al genoeg om te kunnen winnen. Ik moet kei hard werken, voor elk punt. Dan kost het allemaal meer tijd." Langzaam maar zeker krijgt Norman, die in de tweede ronde een Scandinavisch onderonsje heeft met de Fin Jarkko Niemi nen, weer het gevoel dat hij kan winnen. Vorige week haalde de huidige nummer 177 van de we reld in het Zwitserse Gstaad de kwartfinales. „Voor het eerst drie goede wedstrijden op rij. Ik heb het gevoel dat mijn tweede carrière is begonnen, dat ik een tweede kans heb gekregen." Na zijn ook gekregen zege op Rosset keek Norman alweer on geduldig naar buiten. Vijf games slechts, het lijf schreeuwde om actie. De Zweed gaf zijn knie snel zelf een preventieve behan deling en zocht de zon weer op. Om te trainen. „Hard werken, daar draait alles om." rotterdam/gpd/anp - Feyen- oord heeft de Chileense mid denvelder Sebastian Pardo voor een jaar gehuurd. Dat melden diverse kranten in het Zuid- Amerikaanse land. De 20-jarige middenvelder wordt volgens voorzitter René Orozco van Uni- versidad de Chile voor een jaar gehuurd. Feyenoord betaalt de club, die in financiële problemen ver keert, een huursum van 160.000 euro. Ook hebben de Rotter dammers een optie tot koop be dongen. De transferprijs voor Pardo, uitblinker tijdens het WK onder 20 jaar, bedraagt 1,6 mil joen euro. Pardo wordt volgen de week in Rotterdam verwacht, tenminste als zijn arbeidsver gunning in orde is. Feyenoords technisch directeur Rob Baan was de afgelopen we ken in Zuid-Amerika. Een even tuele transfer van PardQ's club genoot en aanvaller Mauricio Pinilla wordt nog altijd niet uit gesloten. Blessures Feyenoord-trainer Bert van Marwijk maakt zich zorgen over het grote aantal blessures in zijn A-selectie. De Rotterdammers zijn deze week op trainings kamp in het Oostenrijkse Igls. Van de 24 meegereisde spelers zijn er momenteel negen niet fit. Door het grote aantal absenten moest gisteren assistenttrainer Mario Been meedoen met de groepstraining om de oefenses sie goed te laten verlopen. De volgende Feyenoorders kam pen met blessures: Zoetebier, Van Haaren, Kalou, Van Hooijd- onk, Elmander, Paauwe, Van Persie, Loovens en Lodewijks. Voor een verklaring van het gro te aantal fysieke klachten ver wees Van Marwijk naar het vori ge seizoen, waarin Feyenoord als derde eindigde en de UEFA- beker won. Feyenoord doet in Oostenrijk mee aan het toernooi om de Alpen Cup. Van Marwijk wist gisteren nog niet of hij een representatief elftal op de been kan brengen.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17