GELOOF SAMENLEVING Samen geloof beleven is gewoon onwijs mooi li ER IS ALTIJD WEL IETS TE VIEREN Hl I II -V I GESLAAGDEN ROC Leiden Duitse priester met verlt na beschuldiging misbri ei Satellietgemeente Willow Creek wordt videogemee#"' Vlaaien voor geslaagden Leidse jongeren naar katholieke massabijeenkomst in Toronto Visser 't Hooft Lyceum ANNO 1977 Pracht, Karin Quinland, Hennie Regtop, Ria de la Rie, Hannie van Rijn, Ingrid de Ruijter, Eline Schaap, Saskia Schoneveld, Sas- kia Smit, Wilma Varkevisser, An- ja van Veen, Els Verschoor, Mary Wesselius. Voedingsassistent; Daphne Al- derden, Silvia Berkers, Helmi Vis, Tineke Noordervliet, Tanja Dubbeldam, Maijon Kenepa, Wilma v.d. Smissen, Khadra Ja- maac, Brigitte de Jeu, Matra Ket- tenis, Chaquita Mahadew, Carla Boekkooi, Dharamradjie Sita- ram, Mirande Sjouke, Marja An- neeze, Wilma Henzing, Ada Trouwee, Petra de Jong, Wilma de Graaf, Alice Wijngaarden, Marianne von Wintersdorff, Jus tine v.d. Winterzon. Verzorgende: Charlotte Bach, Yvonne van Beijeren, Edith Bode, Patricia Bodijn, Maaike de Germaine Witteman, Marieke Witteman, Ilona Wolvers, Rita Zandbergen, Suzan Zwart, Kraamverzorgende: Ina Admi raal, Caroline Albada, Marja Bank, Adriana v.d. Beek, Ilse Bottinga, Rinda Bouwmeester, Petra Burmester, Joke Deckers, Mariëlle van Ees, Arda Eimers, Peggy Hamelinck, Eveline Hoo- gervorst, Eveline Huntman, Li lian Jongen, Petra van Leij en- horst, Jenni Locadia, Marijke Onstenk, Claudia Oosterwijk, Mariska Oranje, Marga Pater, Leonie Poels, Tonnie Posthuma, Sharda Rambharos, Els de Rij- ber, Sandra Rijsdam, Jane Rud- ge, Els Schrader, Esther Snelder, Jacqueline Steenbergen, Nancy Tetteroo, Ida Vonk, Anja v.d. Walle, Angela Westerink, Anke v.d. Willik, Esther van Workum, Hva Wuhl, Yvonne Zwanenburg, Wilma Zweers. waarmee de winnaars de vlaai kunnen ophalen. De winnaars van vandaag zijn: Oscar van Dam, Rasoul Bohlooli, Margriet Kuijt, Anita van Wieringen (ROC) enArie van der Plas (Visser 't Hooft). Bruijn, Mireille van Dijk, Paula Eijs, Conny v.d. End, Sonja van Goozen, Manon de Groot, Atie van Halen, Patricia van Harte- veld, Bettie Hendriks, Mariëlle Hogewoning, Carla Inen, Kim van Kampen, Margriet Kuijt, Ri ta Lal, Ellen Langmuur, Jolanda Linden, Vera v.d. Linden, Gerrie Lindhout, Annemieke v.d. Meer, Anja Mein, Krista Mens, Meta de Moor, Anuska van Oosten, Joyce Oudshoorn, Daniëlle Poelenjee, Samantha Reijken, Jeffrey Ren- nes, Diba Rozenbroek, Monique Ruiten, Marcia Sanders, Alina Schadde Van Dooren, Wilma Steenvoorden, Ilse van Stigt, Toos Velthuyzen, Ilonka van Veen, Heieen v.d. Ven, Annette Verschoor, Esther Versteeg, Es ther Vessies, Femke Vink, Anne- lies v.d. Voort, Kim Wesselo, Marian van de Wetering, Anita van Wieringen, Joanne de Wit, Toerisme MTRO: N. Baartman, S. v. Bal- legooy, I. Balvert, I. Bentvelzen, S. de Bliek, I.v.d. Bosch, S. Bril- lemans, S. Bruckner, C. Chita- nie, K. v. Dam, C. Dekarz, D. Dekker, S. Dekker, D. Demir, A. Derks, J. v. Dijk, M. v. Dijk, D. Duindam, M. Duits, J. den Duik, M. den Duik, J. Duiven voorde, M. Eckersley, K. v. Ee- ken, D. Elmasri, Z. Femandes, S. Goeijenbier, I. v.d. Gaag, M. Groen, C. Groenendijk, W. Groenendijk, S. de Groot, L. 't Hart, D. Hartog, P. Hender son, N. Hereur, I. Hijman, C. Hocks, K. v. Hoekelen, P. Hoog werf, M. Hutjes, S. Ishaak, M. Jansen, I. de Jong, K. Jongkind, J. v. Kesteren, J. Knijnenburg, A. Kleinhout, C. Klinkenberg, S. Koomneef, C. Koper, V. Kramer, D. Lagendijk, L. 'LAmi, E. v. Leyden, M. v.d. Linden, M. Lin- nenbank, J. Manni, B. Meden- blik, W. v.d. Mee, N. v.d. Meer, E. Middendorp, D. Mulder, M. Munsterman, K. Murks, M. Niersman, M. Nijman, V. Oos terveen, M. Pel, E. Pilaszek, S. Plakke, Y. Platteel, D. Poot, S. v. Rooijen, T. Rodenburg, M. Roes, A. Sanchez, B. Sierink, F. Schild, S. Seljmani, B. Schoenmaker, M. Schutte, R. Simons, R. Slinger land, S. Smits, J. v.d. Steenho- (advertentie) meer dan 35 soorten Leiden Korevaarstraat 1 Tel. 071 -512 70 10 WIJ BEZORGEN THUIS EN OP HET WERK dinsdag 16JUU 2002 Aan het ROC te Leiden zijn ge slaagd: Consumptief Facilitaire Dienstverlening; Cees van den Aardweg, Maarten Bekker, Bianca den Blanken, Randy Burghouwt, Vhian Co- pier, Sander van Delft, Bas van Dijck, Corry Glasbergen, Daniël le de Graaft, Erik Hoogervorst, Stefan de Jong, Richard Jordaan, Wendy Klinkenberg, Daphne Middleton, Mariska Pieterse, Jeanelle Qualm, Davey Rotmen sen, Maikel Tanis, Eva Timmer mans, Ruud Uittenboogaard, Freek Verhoog, Ginette Vink, Sonja de Werk, Andras Wester- veld, Cees van der Wïlk. Laboratoriumtechniek Middenkader Biologische La boratoriumtechniek: Martijn Boer, Eline van der Burg, Mar tijn de Jong, Rudy Pijpers, Nan cy Smit, Ester Weijers. Middenkader Medische Labo ratoriumtechniek: Strelicija Ga- belic, Stefan Gordijn, Laura van Marsbergen, Evelien van der Meij, Kariene van Rijn, Geertje Ruigrok, Karin Weijers. Middenkader Chemische La boratoriumtechniek: Sabrina Cornfield, Oscar van Dam, Mat- thijs Keemink, Sabrina Krooss, Robert-Jan Meijvogel, Remko Oostwouder, Martin van der Tempel, Jeroen Tissing, Ron van Tol, Dennis van der Wal, Jeroen Wijker, Patty Witteman. Middenkader Chemische La boratoriumtechniek (oude stijl): Reinout van den Broek, John Feeleus. Vakopleiding Laboratoriumte chniek: Guilaume Etteger, Leo van Mer. Vakgroep Transport en Logis tiek: Chauffeur Goederenvervoer Robert Augustinus, Victor Bam- hoom, Nock van Beek, Paul van Beek, Rudy van den Berg, Joost Beumer, Nico Buitelaar, Vmcent van der Burg, Paul Comelisse, Rody Daim, Pieter van Dijk, Niels Dijkstra, Pieter Drop, Bart van Eek, Jeroen van Egmond, Leon de Frankrijker, Flop de Geest, Steven Groenewegen, Martin Hansen, Richard Hins, Franklin Jongbloed, Dennis Jun- gerius, Mark van Kampen, Ties Kamphuis, Remke Klaasen Bos, Marco van der Kleij, William Klerks, Arno van der Knijff, Jo- han de Koinig, Tim Kooter, Nick Kouwenhoven, Danny Kreder, Danny Kuijt, Remco Lijten, Ti neke Maier, Michel Möhlen, Martijn Moor, Timmy Noorlan- der, Robin Oranje, Niels Ouds hoorn, Kees Oudshoorn, Virgil van Peeren, Dennis van der Plas, Dennis van Rhoon, Johan Sol, Ronald Taal, Sander Valk, Meivin Veen, Ruud Verburg, Er- mainz/dpa - Het bisdom Mainz heeft een priester op non-actief gesteld, omdat de man ervan wordt verdacht een minderjari ge jongen seksueel te hebben misbruikt. Kardinaal Karl Leh- mann, voorzitter van de Duitse bisschoppenconferentie en te vens bisschop van Mainz, heeft een 'snel en grondig' onderzoek aangekondigd. Ook justitie is direct op de hoog te gebracht en is een eigen on derzoek naar de zaak begonnen, zo liet het bisdom in een verkla ring weten. De ontucht met de destijds 14-jarige jongen zou in 1988 in een parochie in de regio Taunus zijn begonnen. De pas toor zou het slachtoffer jaren lang seksueel hebben misbruikt. Zijn naaste medewerkers zou den daarvan op de hoogte zijn geweest, meldde het Duitse tijd schrift Der Spiegel. Het hoofd personeelszaken van nat den 'g°l het bisdom, D. Giebe ontving volgens Der steeds duidelijker bewijs seksuele activiteiten priester, maar nam zo g( geen maatregelen. De generaal van Mainz, Wen balla, sprak die beschi [61 tegen. „We hadden geen lijke aanwijzingen", zei h ren. Eind juni moest de priesl 'geP; naar aanleiding van toen 'f de geruchten tegenover l>ver ding verantwoorden. Hiee^ de beschuldigingen toen^-D 'ongegrond en pure lastf rilt gaf hij in het gesprek toe W1 een 'homoseksuele verhi *et s met een andere jongen hi 'en- had. In 2000 werd de aangesteld bij een p|>P waar ook veel kinderen et si- Hij gaf daar geloofsoni{oon aan kinderen van elf en^'e jaar. d te, c TUUT rote ïett bedi boi Eer Zeist - De bekende Amerikaanse Willow Creek-kerk ziet af van het stichten van regionale 'satel lietgemeenten' rond de moeder kerk in Chicago. In plaats van per glasvezel komen de preken van leider Bill Hybels vanuit de centrale moederkerk per video op het scherm. Het satellietplan werd juli vorig jaar gepresenteerd door de me- ga-gemeente die bekend staat door haar voor ongelovigen laagdrempelige diensten. Het idee was geboren omdat de be zoekers van de zogeheten Seekers Services (diensten voor zoekenden) vrijwel niet buiten een straal van 30 minuten per auto kwamen. Slechts inciden teel was er sprake van een verre bezoeker. Er kwam toen het plan rond de moederkerk doch tergemeenten te stichten. Daar «ENI zou de preek van ds. len vanuit de moederkerk p( m'S liet op een vast tijdstip ui ifare den worden. Flet rest dienst - muziek, gebed zorg - zou door de eijjiiser meenteleden verzorgd wjwe c Afgezien van de hoge k( ich i het concept voor w( rsoi kerkdiensten in de regio geschikt gebleken, vertefertei Kuijpers van Wïllow Cnfdci derland. „De satelliet] lij N waren te dominant in moor sten ('het wachten is op ding met...'). Video-op lit die op elk gewenst monekei start kunnen worden, wel zo effectief." De Willow Creek Con ïinb Church (WCCC) is meintw de 17.000 en 20.000 zi bezoekers een van de gemeenten van Amerika ic Verlaan, Johnny Vis, Sil Vos, Richel van Wichen, Stefan Wis- gerhof, Mark van der Zon, Joop Zwaan. Assistent Operationeel Mede werker Transport en Logistiek; Geoffrey van der Bend, Pepijn Bomas, Mare Brouwer, Perry Duijndam, Martin de Haas, Marcel Hillebrand, Gerrit Jelle- ma, Marinus Lindhout, Kevin Steenbergen, Ruud Westdijk. Elektrotechniek: AMAE: Rutger van Holland, Ste fan Hoogenboom. AMSI: Hussein Abdullah Mina, Stefano van Oosten, Kiesjen Bal- gobind, Stephan Burki, Arjan Lamfers, Le Bien Kongolo masi, Johan van Hameren, Louai Ha- med, Wolter Smitt, Erwin Riet veld, Ljupko Milutinovic, Bas- sam Asouhayli, Tamara Hama- Bouwmeester, Joël de Bruijne, Tristan Daams, Arjan van Duijn, Erwin Fortuin, Leo Heemskerk, Erik van der Helm, Roland van Hoogstraeten, Sijmen Kaptein, Matthias Kiewiet, Ronald Kou wenhoven, Jeroen Kuijlenberg, Dennis Lubbersen, Wim van der Meer, Jan-Willem Nijgh, Mauri ce Noordermeer, Raymond van Ogtrop, Maarten Ricke, Edgar Saarloos, Sander Slierings, Ro nald Spek, Marenk van Vliet, Vincent van der Werf, Ronald Westgeest, Richard van Wijk, Ferry Wullur, Branko Zaal, Paul Zandvliet. EIT: Immanuel van den Berg, Arjan Duivenvoorden, Randy Gerven, Ferdi Goeman, Tom Hammer, Dennis van der Hoom, Steven Leugering, Ferko van Oosten, Ronald Paauw, Ro nald Passé, Ronald Snijders, Vic- Het Leidsch Dagblad publi ceert regelmatig de namen van geslaagden. Elke dag dat de krant de opgaven van scholen afdrukt, wordt uit de lijsten wil lekeurig een aantal namen ge trokken. Zij krijgen van het LD een vlaai aangeboden. De gelukkigen kunnen zich melden bij het redactiesecreta riaat: Gerry Broxterman of Yvonne Leenart (071-5356401 of 5356404). Zij nemen het adres op en versturen een brief ker, Mountagha Jah, Saif Khalid Dagel, Hun ar Sadik Abdal, Gary Yan, Mouez Hellal, Mohammed Jafjaf, Abu Kamara, Mohammad Naimi. EMBI: Sylvester Schipper, Frits van Dorp. EMS1: Marcel Hessels, Marc van der Reijden, Martin Klerks, Je roen Brussee, Ali Tezerdi, Gusty Spörl, Bob Steenbergen, Richard Glimmerveen, Willem van Duijn. MBI: Otto van der Most, Bart Langeveld, Jimmy van Muiswin kel, Ton de Vos, Frits van Dorp. MCI: Harm Raaphorst, Michel van Beerschoten. MEP: John van der Hoeven, Per cy Hakkenbroek MIE: Robin de Wit. MLN: Rogier van Ankum. MSI: Barry Lieverse, Raymond van der Boon, Ronald Hozee, David Heemskerk, Rob Schoone, Hans Willemse, Jeffrey van der Spek, André de Zeeuw, Cees van der Zwet, Johan Burg- meijer, Jan de Mol, Louis Fraser, Mark Colijn, Eric Haak, Arnold van der Zalm, Rob Joore, Lode- wijk Schokking, Niels Rodewijk, Dennis Kipuw, Michael van der Putten, Jeffrey van Veen, Phu- ong Nguyen Quoc. TBI: Hendrik Burggraaf, Rob bert Mulder. TSI: Mimoun Hadje, Patrick Ou wehand, Jack Chin-Chan-Sen, Marco Korthuis. Elektrotechniek Middenkader opleiding AEC: Rasoel Bohlooli, Ron tor Verloop, Jurgen van der Vlugt, Hilco Zijerveld. AEN: Joeri Albers, Wilbert van Loef, Guido van der Maden, Barry van den Nouland, Niels Oudshoom, Corné van der Plas, Michael van Wissen. Gezondheidszorg Praktijkopleider: Patricia Dors, Sandra Drunen, Karima Ghom- riche, Saskia Hendriks, Monica Huijzer, Marleen Hulscher, Hel len Knaap, Gerrie Kroon, Brigit te Lammeren, Denise Meijer, Li- anne v.d. Nol, Britt Nilsson, Sophia Punselie, Anneke van Ruiten, Coby Spijkerman, Moni- ka Tetteroo, Nicole van Veen, Si- mone v.d. Wel, Anneke Willem- se, Ria v.d. Zon, Lia Zondervan. Zorghulp: Amel Bellari, Seble Demse, Massanie Donzo, Joske Janson, Huda Jarakji, Wendy Leugering, Lucie Mabemga Ilunga, Mussie Mulugeta, Mela- nie Murk, Nuray Ozdemir. Helpende: Tineke Alblas, Riene- ke van Bochove, Wil Bol, Ineke Boogaard, Dorit van Bossum, Helena Dudzinska, Yvette van Eeden, Manuela van Fulpen, Rosa Getajo, Marga Gordijn, Fieneke de Groot, Mieke de Haan, Frans van Hensbergen, Diana de Hoogd, Renate Hoog kamer, Ineke Kessels, Paula Kloen, Ria van Leeuwen, Marjo- leinvan Leeuwen, Bernadette Lek, Janet Looijenstein, Jacque line Molenaar, Coby Mulder, Nielka Munters, Lydia Ouds hoom, Saskia Petiet, Yvonne van der Ploeg, Mariska Ponjeé, Petra ven, P. Sterk, F. Stuurman, P. Tetteroo, A. Tipker, A. Tuinen- burg, E. Uitman, K. v.d. Veek, M. Verhoeven, S. Verkley, C. Vletter, A. Vooys, B. de Vormer, T. de Vries, E. Vrolijk, C. v.d. Walle, C. v. Warmerdam, L. v. Weerden, M. v. Wijk, D. Wilmot, S. Yakisir, M. Zantingh, F. v. Zoomeren, Y. Zuiderwijk, M. Zwart. Aari het Visser 't Hooft Lyceum, locatie Kagerstraat, in Leiden zijn geslaagd: Havo: Yentl America, Wendy Righart van Gelder, Kimberley neke Westbrook, Rob van Alp] Rp sa van der Heiden, Bob Meutstege, Harry Stuurn Maaike Boere, Kirsten va pen, Jeroon Waverijn. |ncj Vwo: Hans Bouter, Anne f Honders, Stephanie van Laan, Martine Anholts, I jaar Wilde, Maaike Apeldoon pa neke Los, Arie van der PI j echt los. Tot die tijd zijn de deel nemers ondergebracht bij gast gezinnen en kunnen ze beziens waardigheden bekijken zoals de Niagara-watervallen. De eerste twee dagen van de eigenlijke bij eenkomst staan in het teken van bidden en bijbelstudie. Later zal, als zijn gezondheid het toelaat, de paus zijn opwachting maken bij de Wereld Jongeren dagen. Op een veld verzamelen de jongeren zich voor de nacht wake. Daar wachten ze - weer of geen weer - tot de paus 's och tends voorgaat in gebed. Anne-Marijn Tax (17), ook uit Leiden, verheugt zich vooral op dat onderdeel van het program ma. „Meestal ben je hier alleen in je geloof, is het moeilijk om erover te praten. In Toronto zijn er duizenden religieuze jonge ren." De meeste mensen hier begrij pen het niet, denkt ze. Hoewel, sinds ze met Paulien Thomeer in de klas zit valt het wel mee, want zij gelooft ook. Paulien: Als je het hebt over dingen als abortus, ben je in de klas wel de enige die er zo over denkt. Maar met zijn tweeën sta je sterk. En met z'n allen het geloof beleven, is gewoon onwijs mooi." Hoeveel bezoekers er naar To ronto komen, is nog steeds niet helemaal duidelijk. De Canade se organisatie hoopte op drie kwart miljoen bezoekers, maar moest dat aantal al snel bij- schroeven. De organisatie geeft de aanslagen van elf september de schuld van de verminderde opkomst. Dat lagere aantal bezoekers ver hoogt alleen maar de druk op het commerciële aspect van de Jongerendagen. Al een paar maanden puilen de winkels in Toronto uit met allerlei Jezus- artikelen. Je kunt het zo gek niet bedenken of het portret van de Verlosser staat erop: mokken, fluwelen spaarvarkens, pennen en kalenders. Er is zelfs al een 'Jesus-actionfigure' te koop. uit de Leidsch DagblacL1 BCIIIE ANNO 1902 Woensdag 16 Juli TER AAR - Nu de tijd van peulen en doperwten bij na verstreken is, begint ment te spreken van te han delen over de vruchten 'boonen en agurken'. Wat de boonen betreft, deze staan uitnemend en betoven veel en ook de agurkenplanten zijn door het gunstige weder flink in wasdom toegenomen. Met betrekking tot de laatste vrucht heeft men vooral door de groen- verzending verwachtingen van groote afname tegen vrij goede prijzen. De alhier bestaande agurkenbond is vereenigd met OUD dien te Roelofarendsveen; ze vormen te zame roor groot getal leden. Bij de laatste gehouden vei uwi ring is een persoon aangewezen, die in corres|ran< dentie zal treden met Duitschland ten einde, ems te bevorderen, en zich met de verzendingen i jjé lasten. Dit jaar heeft de teelt van aardbeien op den ol grond hoogst belangrijke resultaten opgelevetf" zoodat de opbrengst die der peulen en doppet 1 maal overtreft. Waarom er nu reeds tuinders, zich voornemen, het volgende jaar 300 Rijnl. sche roeden met dit gewas te bekweeken. LEIDEN - Bericht uit Jeugddorp: gisteren was het de laatste dag van de eerste twee weken van jeugdvakantiedorp. We hebben deze weken erg mooi weer ge had en het gemiddeld aantal kinderen was toch wel honderd per dag. Ook deze laatste dag konden de kinderen naar harte lust kleien, verven en timmeren. Foto: archief Leidsch Dagblad Zaterdag 16 juli LEIDERDORP - "U moet geen praatjes geloven, u moet niet naar Jan Publiek luisteren". Met deze woorden trachtte de chef Huisvesting C. van Garde ren gistermiddag vergeefs alle emoties in te dam men van de bewoners van het Van Leeuwenpark. Over de afbraak- en nieuwbouwplannen aldaar wer den felle verwijten gericht aan het adres van wethou der Drenth. Deze had een informatieve bijeenkomst voor de bewoners belegd in het gemeentehuis. Zijn voorstel om met een paar vertegenwoordigers van de bewoners te komen tot regelmatig overleg werd ont vangen met een grote dosis scepsis: de bewoners zullen zich er nog eens over beraden op verzoek van de wethouder. Drenth zag als taak van een dergelijke overlegcommissie van bewoners om de architect te begeleiden bij het opstellen van de plannen. Het zou een vergaande vorm van inspraak kunnen zijn. De bewoners, die zich al jaren geplaagd voelen met al lerlei verhalen over afbraak en nieuwbouw, toonden «NI loh i, di j, zich vergadermoe. "U moet niet vergeten dat vanaf 1971 zo is", verklaarde een van de beif-1 bewoonsters. Er werd de bewoners uiteengezet dat het nu meer zo lang zou duren. De bouwplannen, schijnlijk in twee fasen zullen worden uitgevij moeten verwezenlijkt worden voor de wijk Vo e vol zit. De Van Leeuwenparkbewoners die nir terugwillen keren naar het vernieuwde park; dan nog in Voorhof een nieuwe huisvesting Het wachten op de realisering van de bouw Buitenhof zou te lang duren. Enkele bewoners ontstaken in woede toen Dr I stelde dat de bewoners voor de verhuizing drie zend gulden zouden krijgen. Zij dwongen hei belofte dat hij in het college van B en W nog jei zou praten over een eerdere toezegging, nam Q j de bewoners hun verhuiskosten vergoed zoui gen met daarnaast nog drieduizend gulden. e twee keer moet verhuizen heeft in ieder geva op twee keer drieduizend gulden. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplmbi mummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgeverij Damiate b.v. Postbus 507,2003 PA bij 18 in zwart wit) over te maken op onder vermelding van Leidsch ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie i Leidsch Dagblad, Rooseveltslraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. v rnn ii van hel D« door Silvan Schoonhoven schiphol/leiden - „We gaan niet naar Toronto om te feesten. Meer om te praten denk ik." Pauline Thomeer (17) uit Leiden is één van de vijfhonderd Nederlanders die deze week afreizen naar de We reld Jongerendagen in Canada. Gisteren stond Pauline op Schip hol om haar klasgenoot Anne- Marijn en nog een dozijn anderen uit de Leidse Lodewijkparochie al vast uit te zwaaien. Op de rooms- katholieke bijeenkomst worden 400.000 jongeren verwacht. De organisatie had op het dubbele gehoopt, en dreigt nu met een fi nanciële stropte blijven zitten. Bisschop Van Luyn staat met zijn priesterboord wat stijfjes tussen de hectische incheck- balies. De jongeren zien er met hun oranje baseballcaps ('ka- tholieknederland.nl') uit als voetbalsupporters op weg naar een interland. Zelf stapt Van Luyn niet op het vliegtuig, zegt hij, 'want er gaan al genoeg bis schoppen mee'. Het grootste deel van de jonge reizigers maakt voor het eerst kennis met de grootschalige ka tholieke jongerenbijeenkomst. Paul Stuurman (20) uit Leiden is één van de weinigen met erva ring. Twee jaar geleden was hij er al bij in Rome. „We stonden op een groot donker veld. Alle maal hadden we een kaarsje ge kregen. Zover je maar kon kijken zag je die lichtjes." Alleen het woord 'indrukwek kend' kon de bijeenkomst ade quaat beschrijven, zegt Paul. „Zó massaal. Het was een grote ervaring om zoveel jongeren te gen te komen die ook geloven. Een ervaring waarvan ik dacht dat die nooit meer kan worden geëvenaard." Toch gaat hij opnieuw. Eigenlijk Bisschop Ad van Luyn op Schiphol. Foto: United Photos de Boer/Marco de Swart zat Paul dit jaar met tentamens. „Maar ondertussen ben ik met mijn studie informatica gestopt, dus die reden valt weg. Inschrij ven voor Toronto, daar zal ik nu wel te laat mee zijn dacht ik. Maar er kwamen plaatsen vrij." Toronto schept een band, vindt hij, ondanks het feit 'dat je nooit met iedereen saamhorig kan zijn'. De jongerendagen beteke nen voor hem iets anders dan de hele dag praten over geloofs kwesties. „Er is elke dag een mis, dat wel. Maar verder heb ben we in Rome lekker de beest uitgehangen." Daaronder ver staat hij 'de stad in en een bier tje drinken op een terras'. Pas op 23 juli barst het spektakel

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 12