SPORT Gouden linkerhandje zwaait langzaam vaarwel HUISMAN Volleyballers verliezen kansloos Hanneke Ketelaars op jacht naar zesde titel S2 aathof als irde in finale Tn Gastel stapt ir naar Como merink en Pless CNSF verzoent i met Geesink Dutch Open waarschijnlijk laatste toernooi in Nederland voor Jan Siemerink ssi naar [enhuis Standaart favoriet bij de mannen Tweewielers b.v. zaterdag 13 JULI 2002 v ™aar - Jeroen Straahof %zich als derde voor de fi- geplaatst op het onderdeel 1 volging tijdens het NK ielrennen. De oud- atser uit Leiden reed in een [schema naar 4.49,99. Goed reen derde tijd. „Het ging [erg lekker vond Straathof, mij is dit NK een ijkpunt. ;goed kan meekomen, ga hier op richten. Zo niet, w i ik wat anders doen." [ziet er naar uit dat het de optie wordt. Bij een we- ekerwedstrijd in Cali liet athof eerder dit jaar ook al Je dingen zien. Een andere 1 fatser die aan de start was ïenen, deed het wat min- [Bob de Jong kwam niet er dan de elfdé tijd. rdam - Jean-Paul van tel zet zijn loopbaan in het banse voetbal voort bij Co- Idat vorig seizoen promotie Ide Serie A afdwong. De nalige middenvelder van noord heeft een contract [twee seizoenen getekend 4 nieuwe werkgever. Dat [ft de website van zijn voor- ige club Feyenoord. Van lel, donderdag nog op be- jcin de Kuip, stond een half- jonder contract bij Temana. Be degradatie van deze club f de Serie C was de Braban- Jransfervrij. Hij kwam bij na, waar hij een 2,5 jarig ;5m ract had, nauwelijks aan «en toe. 3« prn der Slv/ïi b atsen leidt lering NAC a - Jos Staatsen is bereid 5. 17 )e grc (t ovd (N coo^at Pini (Spa), (Si nering van de Bredase lalclub NAC te leiden. 18' sen is momenteel be- pa/cs svoorzitter van Boer n Stategy and Manage- Group BV. Hij was eerder 52.zfemeester van Groningen lorzitter van de KNVB. (v sen begint aan zijn taak als Bj.^54 ollege van burgemeester ethouders van Breda half KRcistus het saneringsplan .5,.'2 leurt- USF-l ifoort - Jan Siemerink thet tijdens de Open Ne- Ise tenniskampioen- ppen opnemen tegen Kris- (t ll Pless. Het toernooi begint glendag. Siemerink kreeg een card. Ook Martin Verkerk lphen aan den Rijn kreeg jij (rijkaart. Hij speelt in de e ronde tegen een speler Qle et kwalifikatietoemooi. De e wildcard ging naar de id Magnus Norman. ngton - Valentino Rossi is ren na een zware val tij de vrije training overge- ht naar een ziekenhuis in ingham. De 23-jarige Itali- motorcoureur gleed met jta/TÏlonda onderuit op het cir- '?e (Jvan Donington in de trai- Maavoor de Grote Prijs van Faglt-Brittannië. Bij de val 2*| Rossi zijn rechter duim loken en een hersenschud- plus zware kneuzingen heup opgelopen. Zijn M). 4 ise ploegmakker Tohuru >ert e overkwam hetzelfde. ng. hij gleed met zijn Honda ra- het asfalt. De Japanner liep EKK^cheur in een wervel en in- je kneuzingen op. Verder tn: Sj hij een beentje in zijn ter voet. door Martijn van Beeten scheveningen - De service, de spurt naar het net en dan ge beurt het. Vaak zo kwetsbaar, zo verloren lijkt Jan Siemerink daar te staan. En dan dat briljante mo ment, de volley die kort achter het net neerploft. De tegenstan der verbijsterd. Tennis op instinct, op gevoel, het is met uitsterven bedreigd. Leeftijd telt niet, als je maar fit en scherp bent. De 32-jarige Sie merink zag het levende bewijs twee jaar terug naast zich staan, in de persoon van Martina Na- vratilova. De oud-kampioene was al 43, toen ze de Rijnsburger op Roland Garros vroeg voor het gemengddubbel. „Ze kwam voor mijn dubbelpartner Lean- der Paes, maar die had al ie mand. Wees die Paes in mijn richting. 'Jan wil vast wel', zei hij. En nee zeggen tegen Navra- tilova, dat bestaat niet. Achteraf ben ik ontzettend blij dat ik ja heb gezegd. Wat een topper. Zo fit, zo scherp nog. Dat is ook bij mij het probleem niet. Ik begin aan elk toernooi met het idee dat ik het kan winnen. Ja, echt." Toch is de drijfveer van weleer verdwenen. „Kijk naar mijn uit slagen, ik heb dit jaar vijf toer nooien gespeeld. Ik heb geen zin meer om de wereld rond te reizen en te jagen op punten voor de wereldranglijst. Tennis sen voor tien toeschouwers die het niets interesseert of je wint of verliest." „Daarom kies ik de toernooien uit die ik echt wil spelen. Ik wil de graag naar Rotterdam, dus speelde ik van tevoren een chal lenger in Polen. En als voorbe reiding op Roland Garros heb ik een toernooi in Valencia ge speeld. Alles wat ik nu doe, is met een bepaald doel. Tennis is mooi, winnen prachtig, maar ik ga alleen voor honderd procent gemotiveerd de baan op. En niet omdat iedereen het doet." Zo abrupt als Siemerink defini tief voor tennis koos, zo geleide lijk verloopt zijn afscheid. „Op m'n zeventiende kreeg ik een doodschop toen ik nog linksbui ten was in de jeugd van Rijns- burgse Boys. Drie maanden liep ik op krukken. Ik wist meteen dat ik geen twee sporten kon combineren." Nu zwaait het gouden linker handje van Siemerink langzaam vaarwel. Steeds minder toer nooien, maar nog niet de defini tieve mededeling dat hij stopt. Jan Siemerink, afgelopen donderdag in actie in Scheveningen. „Ik begin aan elk toernooi met het idee dat ik het kan winnen. Ja, echt." Foto: ANP/Edward Oudenaarden „De kans is levensgroot dat de Dutch Open mijn laatste toer nooi is in Nederland. Daarna speel ik nog competitie in Duits land en als mijn ranking goed genoeg is, doe ik mee aan de kwalificaties voor de US Open. Dan is het moment gekomen om na te denken over mijn toe komst." Een laatste rondgang langs de grote Nederlandse toernooien werd Siemerink niet gegund. Dat zit hem dwars. „Ik ben dankbaar voor de wildcard van de Dutch Open. Dat meen ik echt. Ik zie het als waardering voor alles wat ik heb gedaan, voor de trouw die ik heb ge toond aan de Nederlandse eve nementen. Dat gebaar heb ik in Rotterdam en Rosmalen ge mist." Siemerink zegt het op een bitte re toon. „Jaar in, jaar uit was ik van de partij. Of ik nou veertien de van de wereld was of vijftig ste. En ik heb altijd geroepen dat ik zo graag in Nederland tennis. Dom, want anders had ik veel meer startgeld kunnen vra gen. Dan heb ik één keer een wildcard nodig en krijg ik hem niet. In Rotterdam kon ik er nog vrede mee hebben, want daar gingen ze naar drie landgeno ten. Ik wilde het toernooi dol graag spelen en heb me maar gekwalificeerd." In Rosmalen niet. „Had gekund, maar daar had ik dus géén trek in. Daar gingen de wildcards naar een Luxemburger en een Argentijn. Ik begrijp dat wel, want het toernooi wordt georga niseerd door een management bureau met belangen in de Be nelux. En tennis is business. Dat bleek op Wimbledon weer, tij dens dat geintje met Xavier Ma- lisse. Hij zou bij het bereiken van de halve finales zijn staart afknippen en was dat echt van plan. Het mocht niet van zijn manager. Die staart is zijn ima ge, dat image vertegenwoordigt geld. Dan weet je het wel." Nee, dan Siemerink, de gewone man die al jaren hetzelfde kap sel draagt. Die had die aandacht vast niet. „Toch wel, toen ik net begon als prof. Met Richard Krajicek schoot ik als een ko meet omhoog, we stonden zo in de topvijftig. Ik was 20, had geen kledingcontract en het interes seerde me niets wat ik droeg. Opeens stonden die managers op de stoep. Gelukkig hebben Stan Franker en mijn vader dat voor me afgehandeld. Als ten nisser in de toptwintig was ik in teressant, daarna niet meer. Er is aan mij niets geks, ik probeer goed te spelen. Nu zie je de nummer zestig van de wereld aan zijn manager vragen waar om hij niets kan regelen. Maar wat dan? Neem Nike, dat wil de wereldtoppers en de beste spe ler van een bepaald land. De rest interesseert ze niet." Met talent, snelheid en vooral z'n gevoel stoomde Siemerink in 1998 door naar de veertiende positie op de wereldranglijst. Zijn hoogste ooit. „En dat had nog beter gekund. Het was een fantastisch jaar, met winst in Rotterdam, vier halve finales, een kwartfinale op Wimbledon, vierde ronde US Open en winst in Toulouse. Met nog drie in- doortoemooien voor de boeg lonkte de toptien. Maar ik werd ziek." „Ik kan zeggen dat ik alles uit mijn carrière heb gehaald, de rest was afhankelijk van pech en geluk. Op Wimbledon had ik kunnen winnen van Ivanisevic, maar in Rotterdam overleefde ik tegen hem met geluk een matchpoint. Zo werkt het. In Rotterdam won ik van de Wim- bledon-winnaars Ivanisevic en Krajicek, van US Open-kampi oen Patrick Rafter en Thomas Johansson die dit jaar de Austra lian Open won. Een ongelooflijk rijtje. Juist in het jaar dat op Wimble don de macht werd gegrepen door baseliners, nadert voor Sie merink het afscheid. De Rijns- burger is van een uitstervend Guido Görtzen probeert het blok van de Russen te omzeilen. Foto: ANP wegein - Hans Blankert en Geesink kunnen weer een deur. De voorzitter et NOCNSF en het IOC-lid jen gistermiddag in Nieu- n een constructief ge- om de impasse op te hef- de betrekkingen tussen '""-bestuur en Geesink te "Egaliseren. Tweede-Kamer- jpstra (WD) trad daarbij s bemiddelaar. Voor het NSF was het belangrijk vaarden te stellen aan het itschap van'Geesink in estuur. Zo is overeengeko- dat hij geen inhoudelijke Ung zal geven aan dat lid schap. Geesink blijft wel b n het bestuur van het NSF. eindhoven/ANP - De Nederland se volleyballers zijn de eerste plaats in groep C van de World League al weer kwijt. De ploeg dichtte zich, geïnspireerd dooi de Duitse zege vorige week in Kazan, ten onrechte kansen toe tegen Rusland. Oranje was maar een set goed genoeg en in de andere drie volstrekt kansloos: 1-3 (12-25 25-23 20-25 17-25). Nederland was de eerste set al kwijt toen de klanken van de volksliederen amper waren ver stomd. Een paar killblocks op Richard Schuil en Guido Gört zen, een serie knallende of ver rassende sprongservices van Ro man Jakovlev en Sergej Tetjoe- chin en geen antwoord van de passers Joost Kooistra en Gört zen. Na luttele minuten was de stand al hopeloos (6-18) en be ter wilde het maar niet worden. Bondscoach Bert Goedkoop ver ving aan het eind van de set spelverdeler Nico Freriks al door Dirk-Jan van Gendt. Deze mocht ook in de tweede blijven staan. Bij 23-23 verscheen Schuil aan de opslaglijn. Hem is dat het best toevertrouwd. Hij sloeg prompt twee winners, de beslissende via de netrand. De twee volgede sets gingen ver- lorenb. Oranje wilde maar geen soepel draaiende machine met groot en betrouwbaar vermogen worden. Daarvoor hing ook te veel af van de trekkracht van Schuil en eenlingen winnen geen wedstrijden, althans geen volleybalduels. De komst van Mike van de Goor als midden man voor Paulides bij 6-6 in de derde set was de oplossing ook niet. door Peter Klein leiden - Op de lijsten van de rechtstreeks tot het hoofdsche ma geaccepteerde spelers en speelsters bij de alweer 47ste Open Leidse Tennis Kampioen schappen op Roomburg (van 15 tot en met 21 juli) komen geen namen van regionale coryfeeën voor. Het viersterren evenement kent dan ook een topbezetting. Wouter Standaart van lands kampioen in de mannencompe- titie, Halfweg, voert de deelne merslijst aan. De nummer 14 van Nederland, inmiddels her steld van een operatie aan zijn pols wordt op de plaatsen 2, 3 en vier gevolgd door de tegen woordig in Sassenheim wonen de Eric Reuijl, Bart Beks van ere divisieclub ELTV en Twent Eric Brummer. Bij de vrouwen gaat Hannekè Ketelaars op jacht naar haar zes de titel bij de Open Leidse. De Brabantse uit Mariaheide rukte op de Nederlandse ranglijst op naar de hoogste positie, nog voor de 'internationals' Miriam Oremans en Kristie Boogert. Bij ras. Hij was dat als linksbuiten, hij is het als service-volley-spe cialist. „Jammer, want de mooi ste duels blijven Borg tegen McEnroe of Becker tegen Lendl. Aanvaller tegen verdediger. De aanvallers hebben het antwoord nog niet kunnen vinden op de progressie van mannen als Lley- ton Hewitt. Toch vind ik niet dat ik een tennisser ben uit een an der tijdperk. Ik ben met alle ont wikkelingen meegegaan. Al zijn er dagen dat ik denk: 'dit gaat veelte hard'." Siemerink bezint zich al op zijn toekomst, heeft gesprekken ge voerd met de tennisbond. Wat hij kan en wil, daar is hij nog niet uit. „Ik kan het me een tijd je veroorloven om niets te doen, zelfs in deze moeilijke tijden op de beurs. Dat is ook het lastige. Ik stap alleen ergens in als ik daar echt achter sta. Moet ook, want ik kan me niet anders voordoen dan ik ben. Heb ik het niet naar mijn zin, dan functio neer ik niet. Dus doe ik niets zonder proefperiode. Waar schijnlijk moet ik het zoeken in de afleiding, want er is niet één ding dat het tennis kan vervan gen. Dat blijft voor mij het mooiste." Tjerk Bogtstra was jaren een ro de draad in de carrière van Sie merink. De scheiding met z'n coach twee jaar geleden ziet de tennisser als het begin van het afscheid. „Ik was uitontwikkeld, de meerwaarde van Tjerk was verdwenen. Hij was nog wel een vriend, maar niet langer de coach. Hij was ontzettend be langrijk voor me, want bij hem kon ik mezelf zijn. Ik kon hem een klootzak noemen of een vriend, er was totale openheid. Daarom heb ik nooit gezocht naar een vervanger. Die was er toch niet. „Wat dat betreft is het opmerkelijk dat Agassi na Brad Gilbert verder is gegaan met Darren Cahill. Volgens Agassi is er geen betere dan Gilbert. Maar ja, hij kan nergens vrij rondlo pen, heeft iemand nodig die praktische zaken regelt als spar ringpartners. Misschien is dat wel de rol van Cahill." De tennisbond wil de Rijnsbur ger graag inlijven, weet dat een gouden kwartet als Siemerink, Krajicek, Haarhuis en Eltingh mogelijk nooit meer voorkomt. Siemerink stond vaak in de schaduw, maar dat boeide hem nauwelijks. „Hier zat mijn moti vatie", zegt hij met de hand op het hart. „Het applaus, de waar dering, dat is alleen maar mooi meegenomen. Maar ik had het niet nodig, wist zelf dat het een wereldprestatie was om num mer veertien van de wereld te worden. Het is logisch dat de tennisbond onze kennis wil be houden. We hebben ervaring als tennisser, op elk vlak." En dan is er altijd nog de televi sie. Twee weken lang mocht Sie merink zich op Wimbledon la ten gelden als co-commentator bij RTL5. „Joh, ik heb voor het eerst de finale gezien. Ik had nooit verwacht dat ik het zo leuk zou vinden. Eerst zou het drie dagen duren, toen een week. Ik zat op zaterdag al thuis, toen Jacco Eltingh belde. Hij had een trainingsbaan geregeld, riep dat ik meteen moest terugkomen. Elke ochtend van acht tot tien trainden we in de hal waar ook de toppers zich warm sloegen. Eigenlijk kon dat helemaal niet. Mocht het in mijn schema zijn in te passen, dan wil ik het best vaker doen. In die twee weken besefte ik pas hoe uniek dit eve nement is. Als je zelf meedoet, sta je daar niet bij stil. Zoals je nooit de kans krijgt om lang van succes te genieten. Na mijn toernooizege in Rotterdam stap te ik weer snel in het vliegtuig naar Kopenhagen. Alleen teleur stellingen blijven langer han gen." Eén ding heeft Siemerink nu, z'n eigen huis in Noordwijk. Niet meer leven uit de koffer of even bijkomen in het appartement in Monte Carlo, dat hij tien jaar bewoonde. „Om meerdere re denen zat ik daar", zegt hij la chend. „Ook financieel, ja. Ik vond het vooral belachelijk dat ik in Nederland moest betalen voor voorzieningen waar ik he lemaal geen gebruik van maak te." Toch, de gewone Siemerink in dat mondaine vorstendom. „Het had wel wat. Je eigen stek, lekker weer, altijd een plek om naar toe te gaan. Maar nu heb ik echt rust, een huis. En inder daad, nu kan ik ook aan kinde ren denken. Als actief tennisser zag ik dat niet zitten. Of je laat de kinderen thuis en bent met je hoofd niet bij je werk of je neemt ze mee, met alle poespas. Dat zag ik dus niet zitten. Als ik iets doe, doe ik het voor hon derd procent. En anders niet." Wat Rotterdam en Rosmalen hem niet gunden, geeft Amers foort hem wel. Jan Siemerink krijgt bij de Dutch Open de kans om waardig afscheid te nemen van het Nederlandse tennispu- bliek. De 32-jarige Rijnsburger beleeft zijn laatste momenten in een profcarrière die hem bracht tot de veertiende plaats op de wereldranglijst. Nog één keer dat gouden linkerhandje. Roomburg staat Ketelaars, die het record van vijf titels deelt met Jenny Ridderhof-Seven, ui teraard ook op pole-position. Linda Sentis, Brechtje Bruis en de finaliste van 2001, Danielle Puplinkhuizen zijn de andere drie namen uit het kwartet ge plaatste speelsters. De 'Open Leidse' heeft in Inter- sport Superstore een nieuwe hoofdsponsor gevonden. Wed- strijdleidster Julia van Harten en haar team weten door de drieja rige overeenkomst, die volgend jaar definitief ingaat, dat het hal ve eeuwfeest van het toernooi op Roomburg probleemloos ge haald zal worden. Dit jaar draait de spönsor alvast proef. Leonie Mekel en Ingrid van der Plas bij de vrouwen en Tim de Rooij, Tjeerd Star en Nick van der Kaaij bij de mannen staan genomineerd voor een wildcard. Mekel, die voorlopig eerste op de lijst van de kwalifikaties staat, kan bij een uitvaller alsnog doorgeschoven worden naar het hoofdschema. Van der Plas lijkt ook een zekere kandidate. De eerste duizend kilometer zitten er op in de Tour de Kans 2002. Het algemeen klas sement wordt nu al een kleine week aangevoerd door ploeglei ders die zo goed als uitsluitend voor sprinters hebben gekozen. Hoewel zij het nog zwaar zullen krijgen viel er voor hen gisteren weer het nodige te oogsten. Want ook de zesde rit - een kleine 200 kilometer over licht glooiende wegen in Normandië - was op het gespierde lijf van de sprinters geschreven. Einde lijk lukte het Erik Zabel de con currentie te snel af te zijn. Mede dankzij het goede werk van de Duitser zetten Wouter Boeser uit Leiden en de Alphense Mo nique Volkers met 53 punten de beste score van de dag neer. De heer R. Crama uit Noordwijk verzamelde 52 punten en werd dus met een banddikte versla gen. In het algemeen klasse ment veranderde logischerwijs niet veel. Al sloop Edwin van Gent op kousevoeten de top tien binnen. Ook voor hem is het voor rusten op enigerlei lauweren nog veel te vroeg. Want denk aan de profetische woorden van 'Mister Prodent' Michael Boogerd: „Morgen is alles weer anders." Tip: Voor uw persoonlijke klas sement kijkt u op www.leidsch- dagblad.nl. Gelieve uw per soonlijke inlogcode te gebrui ken. De nummers een tot en met tien van het algemeen klasse ment na vijf voor de Tour de Kans meetellende ritten: Niels Ax, Leimuiden: 220 punten, Mathijs Zandbergen, Katwijk: 218 ounten, Wim Klein, Zoeter- woude: 217 punten, Sander van Sprang, Sassenheim: 216 pun ten, Gerie Ax. Leimuiden: 214 punten, Ruud Kruithof, Noord wijk: 214 punten, Arjan van Ma ren, Oegstgeest: 214 punten, Paul van der Voort, Leiderdorp: 212 punten, Inge Does, Voor schoten: 211 punten, Edwin van Gent, Leiden: 210 punten. SCOREBORD VOETBAL (advertentie) Levendaal 76 Leiden Tel.: 071 -5131515 Sumatrastraat 253 Leiden Tel.: 071 - 568 06 80 Gazelle Yamaha-pas Batavus Batavus elektra Tomos Loekie 100% service meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers Oefenwedstrijden Lekkerkerk: Lekkerkerk - Feyenoord 0-11 (0-7). Doelpunten: Buffel 4, Pinas 2, Bos- velt 2, Lurling, Elmander, Dos Santos. Toeschouwers: 5000. Bijzonderheid: L'Ami in doel Feyenoord door lichte blessures Zoetebier en Lode- wijks. Kerkrade: SVA - Roda JC 0-22 (0-9). Doel punten: Berglund 4, Reneerkens 4, Van Dijk 3, Colinêt 3, Maury 3, Nygaard 2, Jon gen, Brouwers, Van Mighem. ATLETIEK (Rus) wint op punten van Kocabas (Ned), welter, eerste ronde: Gaidalov (Rus) wint op punten van Oztürk (Ned), zwaarwelter, eerste ronde: Serdjoek (Ned) wint op pun ten van Bilak (Tsj). GOLF Loch Lomond. Schots Open, Europese Tour Stand na tweede ronde: 1. Jacobson (Zwe) 131 slagen, 2. Lyle (Sch) 135, 3. Petters- son (Zwe), Johnson (Zwe), Rose (Eng), Tunnicliff (Eng) 136, 37. Derksen 141, 47. Lafeber 142, 114. Muntz 147 (uitge schakeld). Rome. Golden League Mannen 100 m: 1. Greene (VSt) 9,89, 2. Montgo mery (VSt) 9,94, 3. Williams (VSt) 10,00. 400 m: 1. Blackwood (Jam) 44,99, 2. Al- Shammari (Koe) 45,09, 3. Byrd (VSt) 45,12 Vrouwen kogel: 1. Kumbernuss (Dui) 19,43, 2. Cumba 19,17, 3. Steer (VSt) 18,82, 4. Koeman (Ned) 18,47. BOKSEN Perm. EK: veder, eerste ronde: Malakbekov SCHAKEN Dieren. Open NK. Vierde ronde: Ernst (Ned) - Nijboer (Ned) 1-0, Savchenko (Oek) - Meijers (Let) 1/2- 1/2, Hendriks (Ned) - Jonkman (Ned) 1-0, Van der Werf (Ned) - Janssen (Ned) 1/2- 1/2, Jens (Ned) - Kritz (Dui) 0-1, Van Beek (Ned) - Dgebuadze (Bel) 0-1, luldachev (Oez) - Willemze (Ned) 1-0, Span (Ned) - Gaponenko (Oek) 1-0. Stand aan kop: 1. Ikonnikov, Ernst 4, 3. Hendriks, Kritz 3 1/2, 5. Safin, Van der Werf, Savchenko, Janssen, Meijers, Dgebuadze. luldachev, Hamelink, Span, Peek 3. Scheveningen. Challenger, 50.000 euro. Kwartfinales: Van Scheppingen (Ned/5) - Balcells (Spa/4) 6-4 6-4, Behrend (Dui) - Calatrava (Spa/6) 6-2 6-1, Navarro (Spa) - Galimberti (Ita) 6-1 6-3. Gstaad. Mannen, 650.000 euro. Kwartfinales: Ljubicic (Kro) - Blanco (Spa) 6-3 6-7 6-4, Gaudio (Arg/7) - Rosset (Zwi) 6-3 7-6, Corretja (Spa/8) - Sanchez (Spa) 6-3 6-3, Stepanek (Tsj) - Savolt (Hon) 7-5 6-2. Baastad. Mannen, 400.000 euro. Kwartfinales: Calleri (Arg) - Canas (Arg/1) 6-3 7-5, El Ayanaoui (Mar/2) - Portas (spa) 4-6 6-1 6-4, Moya (Spa/3) - Davidenko (Rus) 6-4 6-4, Robredo (Spa/4) - Norman (Zwe) 2-6 6-3 6-3 Brussel. Vrouwen, 145.000 euro. Kwartfinales: Sanchez-Vicario (Spa/1) - Serna (Spa) 3-6 6-2 6-2, Casanova (Zwi) - Muller (Dui/7) 6-4 7-5, Ruano-Pascual (Spa/6) - Schett (Oos/2) 6-4 3-6 6-1, Loit (Fra/8) - Schwartz (Oos) 4-6 7-5 6-3. WATERPOLO Monterotondo (Ita). Achtlandentoernooi vrouwen. Halve finales: Nederland - Verenigde Sta ten'6-5 (1-2 2-2 3-0 0-1). Doelpunten Ne derland. Oostendorp 2, Quint 2, Van den Berg, Guichelaar. Italië - Australië 9-8 na 4 verlengingen. Finale Italië - Nederland. WIELRENNEN Alkmaar. NK baan Mannen, 1 kilometer: 1. Mulder (Epe) 1.06,35, 2. Theo Bos (Hierde) 1.06,66, 3. Jan Bos (Harderwijk) 1.08,64, 4. Straathof (Leiden) 1.08,70. Ronde van Italië, vrouwen. Zesde etappe, individuele tijdrit: 1 Boeb- nenkova (Rus) 19,7 km in 25.57, 2. Poli- kevicioete (Lit) 0.11, 3. Millward (AusK 0.13, 4. Zilioete (Lit) 0.23, 5. Carrigan (Aus) 0.29, 6. Zabirova (Rus) 0.32. Zevende etappe Meda-Meda: 1 Slioesare- va (Rus) 122 km in 3.18.25, 2. Stahoers- kaïa (WRu), 3. Zilioete, 4. Tsjoezinova (Oek), 5. Longhin (Ita), 6. Boebnenkova. Klassement: 1. Boebnenkova 18.01.30, 2. Zilioete 0.31, 3. Polikevicioete 1.03, 4. Poecinskaite (Lit) 1.19, 5. Stahoerskaja (WRu) 1.30, 6. Zabirova 1.46.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23