Van der G. weigert uit protest eten Advocaat Hammerstein moet collega Marcel Hengst uit de put halen Leidsch Dagblad Floriade beraadt zich over omvang expositie npromis over ifhof in V-raad zilië kan leger meer betalen JAPANS RESTAURANT CINZAf NOORDWIJK Tel.: 0713623038 Bezwaar tegen cameratoezicht Grote acts op North Sea Jazz Verbruggen: Profwielrennen saneren uyn-trip e aanbieding ^8^ ssi Bezoekersaantallen vallen tegen Op wacht De gevoelige plaat M v Ttt Leidsch Dagblad NR. 42974 LOSSE NUMMERS €1,05 ZATERDAG €1,50 j leen tranen ij afscheid t op linisterraad sste !ra™ et virus an de chande .ijken in de ast'gevaar Bordeeuro waa e wo n' de ihet Katwijks iuseum is het 'eer even 1902 erbouw van sssei ekker Hout in tM farmond hervat 'ok al gen%im Kok: een ivoelsmens vechtlust rkoi shet imau ïïehe^oRK - De VN-Veiligheids- gisteren unaniem ak- ur: El gegaan met het compro- 2,5 li lorstel van de VS over het 2,00. ïationaal Strafhof. Ameri- 1-72 «1 e militairen die deelne- >0. |an een VN-vredesmissie 1 een jaar ontheffing van iele vervolging door het oor het bereikte akkoord iVN-missie in Bosnië ver- lbouv worden tot januari 2003. spraken daar een veto omdat ze eerst een ig van vervolging voor ïilitairen wilden. en,ku >arkei e perd it eveerr tde Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag 13 JULI 2002 Hoofdstraat 129 (v/h De Herberg) door Rob Onderwater en Gerard Baas katwijk/bergen op zoom - Marcel Hengst had een droom over een mooi advocatenkantoor in Katwijk. Dat kantoor kwam er in 1998. Twee jaar later opende hij ook een vestiging in Roosendaal. Hengst, een 'volksjon gen' uit Voorburg, leek op weg om zijn droom te verwezenlijken. Maar inmiddels zit hij volledig aan de grond. Hij is begin juli failliet ver klaard en mag gedurende het faillisse ment niet als advocaat optreden. Bo vendien wil de Orde van Advocaten in Breda hem aan de tand voelen over gedragingen die in de ogen van de Or de niet bij een advocaat passen. Hengst pikt het niet, hij kiest de te genaanval. Als een straatvechter, zoals hij zichzelf noemt, verweert hij zich tegen de beschuldigingen. Vanuit zijn woonplaats Essen (België) heeft Hengst contact gezocht met de bekende advocaat Oscar Hammer stein. De Amsterdamse topjurist moet Hengst bijstaan in zijn claim tegen ex- werknemers en de Orde van Advoca ten in Breda en Den Haag. Hengst eist minimaal één miljoen euro. Dat geld wil hij stoppen in een stichting die mensen helpt die niet genoeg midde len hebben om rechtsbijstand te krij gen. Hengst staat niet alleen, zegt hij. Hij heeft talloze telefoontjes ontvangen van sympathisanten die hem een warm hart toedragen. Volgens de cu rator van Hengst, Miel Bogaerts, zijn er op diens kantoor in Boxtel ook veel telefoontjes binnengekomen. „Maar dan van mensen die zeggen nog geld te krijgen van Hengst." De Deken van de Orde van Advocaten te Breda, I. Sutorius, verklaart 'be droefd' te zijn dat het zover gekomen is met een collega-advocaat. „Ik schaam me. Advocaat is een beroep, waarin je vertrouwen moet uitstralen. Daar hoort niet bij dat een advocaat failliet gaat." Wat Sutorius betreft blijft het niet bij het faillissement. „De tuchtrechtelijke zaak tegen Hengst om hem te schrappen van het advo catenblad gaat gewoon door, want aan een faillissement kan een einde komen. De Orde wil niet dat hij ooit terugkeert aan de balie. Hengst is ver gelijkbaar met een automobilist in een niet-apk-gekeurde auto die alle verkeersregels aan zijn laars lapt. Je haren rijzen je te berge." Hengst heeft een verklaring voor de jacht die de Orde van Advocaten op hem en zijn kantoor maakt. „Vanaf het prille begin heeft de Orde mij te gengewerkt. Met hard werken heb ik mij in korte tijd opgewerkt tot eige naar van een advocatenkantoor. Mijn kantoor heeft vooraanstaande cliën ten die afkomstig zijn van de grote kantoren waar advocaten uit eeuwen oude adellijke advocatenfamilies zit ten. Ze kunnen doen wat ze willen, maar herinner je je die film met Ar nold Schwarzenegger? Weet je nog wat hij zei? Precies: I'll be back." De droom van Hengst gaat gewoon verder. Zie ook het bijvoegsel Erbij amsterdam/gpd - De 32-jarige Volkert van der G. die wordt ver dacht van de moord op Pim For- tuyn, weigert sinds donderdag avond voedsel tot zich te nemen. Volgens een van zijn advocaten, mevrouw B. Böhler, is Van der G. in hongerstaking gegaan uit pro test tegen het permanente came ratoezicht in zijn cel in het huis van bewaring Over Amstel in Amsterdam, en het feit dat er dag en nacht licht blijft branden. „In overleg met hem is besloten gisteravond naar buiten te bren gen dat hij in hongerstaking is gegaan", aldus mevrouw Böh ler. Van der G. heeft volgens haar het gevoel dat de continue verlichting en het cameratoe zicht zijn bedoeld om hem te breken, zodat hij eindelijk een verklaring zal afleggen. „Mede op ons advies heeft hij nog steeds geen verklaring afge legd", aldus mevrouw Böhler. Volgens de advocate moet ook de maatregel van het huis van bewaring om Van der G. in iso latie te plaatsen, omdat hij zich raar zou gedragen, als pesterij worden gezien. Van der G. werd in de nacht van donderdag op vrijdag in isolatie geplaatst, maar volgens de advocate is van vreemd gedrag van Van der G. Begin volgende week valt weer een uitspraak te verwachten van de commissie van toezicht over de maatregelen in de cel van Van der G. Naar aanleiding van die uitspraak zal worden beslo ten of het wenselijk is over te gaan op andere maatregelen, al dus de woordvoerster. Zij erkent dat Van der G. met de honger staking een sterk machtsmiddel heeft, omdat hij nog steeds geen verklaring heeft afgelegd. Advocaat C. Korvinus, die erva ring heeft met verdachten in hongerstaking, stelde gister avond juist dat 'justitie er goed aan zou doen om zo spoedig mogelijk met de advocaten van Van der G. te praten over een compromis'. Volgens hem is het weigeren van voedsel een 'er kend middel', ook in Europese verdragen. Het protest van de verdachte is ook gericht tegen diens plaat sing in een isoleercel. Volgens Korvinus werd Volkert van der G. ook voor die tijd al redelijk af gesloten van zijn omgeving. Hij zou geen enkel contact met me degedetineerden hebben. (advertentie) den haag - De 27ste editie van het North Sea Jazz Festival is gisteravond rond zes uur begonnen in het Haagse Congrescentrum. Op de eerste avond van het driedaagse festi val traden jazzgrootheden als saxofonist David Sanborn, zangeres Dee Dee Bridgewater (zie foto), zanger Al Jarreau en 'artist in residence' Wayne Shorter aan, die een gerucht makend gezamenlijk optreden verzorgde met pianist Herbie Hancock. Shorter kreeg donderdagavond voor zijn gehele oeuvre de Edison Jazz Award. De sopraansaxofonist (68) bekleedt tijdens het festival de positie van Rattenvanger vari Hameien; hij speelt drie dagen achtereen in wisselende formaties in een poging te bewijzen dat hij nog altijd meetelt als in zijn beste dagen. Het vrijwel uitverkochte festival presenteert verder grote acts als St. Germain, Michael Franti Spearhead en Ike Turner. Daarnaast maakt soul zangeres Angie Stone haar opwachting, die momenteel in de hitlijsten hoge ogen gooit met haar nummer 'Wish I didn't miss you'. Foto: ANP/Robin Utrecht geen sprake. Vorige week nog had een com missie van toezicht besloten dat de camera's in de cel van Van der G. moesten worden verwij derd, omdat het toezicht niet volgens de wettelijke regels ge beurde. Maar een dag later zorgde minister Korthals er met een noodmaatregel voor dat het permanente cameratoezicht ge handhaafd kon blijven. Justitie heeft de hongerstaking via de pers moeten vernemen. „Wij nemen het als kennisge ving aan", aldus een woord voerster. Volkert van der G. klaagt volgens haar elke twee weken over het cameratoezicht. cultuurprijs Zuid-Holland Noord meld uw eigen kandidaat aan ^Mecen^ Meer informatie vindt u op; www.mvkk.nl alencon/gpd - De Nederlandse vooratter van de internationale wielrenunie (UCI), Hein Verbrug gen, vindt dat dertig van de zeventig profploegen moeten verdwijnen om de financiële situatie in het profwielrennen te verbeteren. De sport ontkomt volgens hem niet aan een 'on herroepelijke sanering^. „We hebben al strikte li- centievoorwaarden, maar er zit nog wat kaf tussen het koren." Vorige maand kondigde Mapei (Italië) aan uit de wielersport te stappen. Het betekent het einde van een van de grootste ploegen van het afgelopen de cennium. Lotto en Domo fuseren tot één ploeg. Kelme en Fassa Bortolo hebben aangekondigd op termijn af te bouwen. De UCI gaat via de onlangs opgerichte Rainbow Foundation profploegen helpen bij het verbeteren van hun 'fundering'. Het geld dat daarvoor nodig is wil Hein Verbruggen mede weghalen bij de or ganisatoren van de drie grote ronden, Tour, Giro en Vuelta. Zij zouden een deel van de tv-rechten en de winst in het fonds moeten stoppen. „Het is niet de bedoeling dat ploegen het geld zo maar van ons krijgen. Dat leidt enkel tot opbie den, waardoor het geld in de zakken van de grote renners verdwijnt", aldus Verbruggen. Pagina Sport: Tourrenners zijn niet bang voor de WW - Het Braziliaanse leger eind deze maand 44.000 plichtigen voorgoed naar :r is geen geld meer om letalen, tot groot onge- van de legertop. Vorig eigde het leger 70.000 ilichtigen vervroegd naar Den Hi^ sturen. President Cardo- :p toen in, en beval dat [eld voor het leger werd maakt. Hij verdedigde zijn parkei net een verwijzing naar fitkon) latie in de wereld sinds de naniel igen van 11 september. Oph d: een axima litcard mg - 'Uit respect, niet uit Jejag' heeft reisorganisa- iw aut( liatour sinds donderdag rangement 'Provesano... ste rustplaats van Pim m' in de aanbieding. De ags trip bestaat uit een tje Venetië, autohuur, ho- iet naburige stadje Udine routebeschrijving naar raafplaats waar de ver- Ie politicus 20 juli wordt It. Volgens woordvoerder en van Italiatour is het ement opgezet naar aan- 1 van verzoeken van klan- HHIP jé# - sHBssiï' Rotterdam - Rotterdam Airport zet sinds kort roof vogels in om andere vogels te weren van de start en landingsbaan. De kleinere vogels vormen een gevaar voor opstijgende en landende vliegtuigen, omdat ze in de motoren terecht kunnen komen. Op de foto houdt een woestijnbuizerd een oogje in het zeil. Foto: ANP/Robin Utrecht door Ilse Thoonsen vijfhuizen - De Nederlandse Tuinbouwraad moet zich er 'stevig' over beraden of er bij toekomstige Floriades nog op zo'n drie miljoen bezoekers moet worden gemikt. Dat con stateert voorzitter Sjaak Lange- slag op basis van de belangstel ling voor de huidige Floriade. Volgens Langeslag is een kleine re tuinbouwwereldtentoonstel- ling een optie om het evene ment te behouden. Vandaag is de Floriade met de 99ste openingsdag precies op de helft van haar bestaan. Tot en met afgelopen weekeinde be zochten ruim 1,1 miljoen men sen de Floriade. De Floriade re kent er op dat aan het einde zo'n drie miljoen bezoeken aan de tuinbouwexpositie zijn ge bracht door 2,7 miljoen betalen de bezoekers (zowel dagjesmen sen als abonnementhouders). De betalende bezoekers moeten samen 32 miljoen euro in het la tje brengen. Als er minder Flori- adegangers zijn, gaat het de ge meente Haarlemmermeer geld kosten, want die staat garant voor een sluitende exploitatie. Gemiddeld genomen trok de Floriade tot afgelopen week een kleine 1800 bezoekers te weinig per dag. Als die trend aanhoudt, komt de tentoonstelling ruim 350.000 bezoekers te kort aan het einde. Uitgaand van de 12 euro die elke betalende bezoe ker moet opleveren, zou dat een strop betekenen van ruim vier miljoen euro. De Nederlandse Tuinbouwraad, het overkoepelende orgaan van tuinbouworganisaties, is de op drachtgever voor de Floriade. Voorzitter Langeslag zegt er nog steeds vertrouwen in te hebben dat het aantal van 2,7 miljoen wordt gehaald. „Ik zou graag zien dat er drie miljoen bezoe kers komen, maar je moet grote pieken realiseren om nog boven de 2,7 miljoen uit te komen. Je hebt geen hoogtijdagen meer, zoals Hemelvaart." Volgens Langeslag is in het be gin de bekendheid van de Flori ade verkeerd ingeschat. „We hebben misschien te makkelijk gedacht dat mensen wel wisten wat de Floriade inhoudt. We constateerden dat veel mensen relatief weinig inzicht hebben in wat de Floriade te bieden heeft. Men denkt dat het om een bloe mententoonstelling gaat." Het ultieme vakantiegevoel. Dat hoopt toch iedereen in de zomer te vinden. Voor de één is dat het eenzame uit zicht vanaf de Mount Everest. De ander zoekt het snorke lend in de Middellandse Zee of vliegerend op Ameland. Maar zonnebloemen helpen groeien in de achtertuin geeft misschien net zoveel vrijheid, ontspanning en plezier. Bijzondere zomermomen- ten? Fantastische vakantie herinneringen? Bizarre erva ringen? Ligt de allermooiste vakantiefoto in een la te ver stoffen of hangt die uitver groot boven het bed? De re dactie van het Leidsch Dag blad nodigt lezers uit een fo to in te sturen. Samen met het verhaal dat achter het kiekje schuilt. Beschrijf in het kort waarom juist dit gevoeli ge plaatje het ultieme vakan tiegevoel oproept. De beste inzendingen worden gebruikt voor de vakantiepagina 'Overzomeren', die van 22 ju li tot en met 24 augustus in de krant verschijnt. Stuur de foto met naam, adres en telefoonnummer naar: Leidsch Dagblad, re dactie Overzomeren, postbus 54, 2300 AB Leiden of geef de kopij af bij de receptie van het kantoor aan de Roosevel- tstraat 82 in Leiden. Mailen is ook mogelijk. Foto's bij voor keur in jpeg-formaat sturen naar redactie.ld@damiate.hdc.nl Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. Naam Straat PostcodePlaats Telefoon Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 kwartaalabonnement automatische betaling 52,00 betaling per acceptgiro 52,50 n. controle nabezorgng) Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met jackpot cadeau Handtekening: 712141 400121 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1