WEG WIEL 2 Averkeerskrant Kamperen in het groen Koffie Schiphol REISBOEKEN&ACAZINES Balatonmeer Niet echt diepgravend, maar wel handig dun, klein en over zichtelijk. Bovendien bevatten ze nog verrassend veel informa tie ook. Kortom: de gemiddelde vakantieganger is met een gids je uit de Marco Polo-serie uit stekend af. Dat blijkt ook weer eens uit het deeltje dat handelt over het Balatonmeer in Hon garije. De opzet is als vanouds: een inleidinkje, wat hoofdstuk jes over geschiedenis, cultuur, economie, fauna flora, eten drinken, winkelen enzovoort en vervolgens een informatieve rit door het gebied met daarin on der meer gegevens over cam pings, restaurants, hotels en be zienswaardigheden. Een hoofd stuk vol praktische tips sluit het makkelijk mee te nemen boekje in stijl af. Kortom: no-nonsense in optima forma. 'Balatonmeer'(Marco Polo-serie) door Manfred Wöbcke. Uitgeverij: Van Heemst. Prijs: 5,85 euro. NB. Onlangs verschenen in de Marco Polo-reeks ook de deeltjes: Tokio', 'Oostenrijk', 'Gomera Hierro', 'Zee land'en Yucatan' Maas Daar zijn er nogal wat van: boekjes met routebeschrijvin gen van tochten die de fietser vanuit Nederland langs 'onont dekte wegen' naar Nice voeren. Of naar Rome. Of naar Santiago de Compostela natuurlijk. Evert van Veldhuizen voegde aan dat rijtje nog eens het gidsje 'Naar de bronnen van de Maas' toe. Die liggen op het Plateau van Langres in Frankrijk, vanuit Rotterdam een rit van ongeveer 800 kilometer. Althans zolang de route van de auteur wordt gevolgd. Wat zeer valt aan te bevelen. Van Veldhuizen name lijk is niet over één nacht ijs ge gaan. Vond en zocht prachtige weggetjes, leidt fietser zoveel mogelijk langs de boorden van de Maas - ook waar hij eigenlijk niet mag komen - maar mijdt verstedelijkte gebieden als Luik en Charleville. De uitvoering van het gidsje is in zowel op maak als tekst sober, maar dat maakt het juist handig in ge bruik. Alleen het kaartwerk (zwart/wit kopieën van Miche- linkaarten) is wat magertjes. 'Naar de bronnen van de Maas', door Evert van Veldhuizen. Prijs 11,76 eu ro (via overmaken op giro 853692 ten name van de auteur onder vermel ding van 'boekje'). Oeganda In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is Oeganda niet gevaarlijk. Sterker nog: het is één van de veiligste landen van Afrika. Dat althans beweert Paul de Waard in zijn over dat land handelende gids. Het is een deeltje uit de inmiddels vrij omvangrijke serie 'Elmar Reis handboeken' en die staan be kend als oerdegelijk, maar tege lijk ook een beetje saai. Dat ligt hem in veel gevallen overigens eerder aan de opmaak dan aan de tekst. Zoals ook weer blijkt uit 'Oeganda'. De Waard im mers is zó enthousiast over het land en weet er zó meeslepend over te vertellen, dat je bijna ge neigd bent onmiddellijk een plaatsje te reserveren in de ex pedities die op zoek gaan naar de fameuze berggorilla's in het Bwindi Park. Maar niet alleen daarvoor zou je naar Oeganda moeten gaan, meent De Waard. Het land heeft nog veel meer moois te bieden. En omdat dui delijk te maken pent hij op ui terst aanstekelijke wijze nog eens ruim 300 pagina's vol. Waarbij hij de informatie en de praktische tips niet vergeet. 'Oeganda' (Reishandboeken) door Paul de Waard. Uitgeverij: Elm ar. Prijs: 17,90 euro. NB. In de reeks Reishandboeken ver schenen onlangs ook: "Malediven'en 'Noordwest-Italië'. Rob van den Dobbelsteen Alleen al de SNK telt er 134. En dan zijn er nog honderden kam- peerboeren, een handvol privé- terreinen en tientallen andere groene campings. Valstar „Als ik alleen al naar on ze organisatie kijk, komen er per jaar zo'n acht tot tien terreinen bij. Ook het aantal overnachtin gen groeit. In 2001 hadden we er 430.000. Ondanks de mkz-crisis was dat 8 procent meer dan het jaar daarvoor." De 134 terreinen zijn overigens geen eigendom De gasten van SNK komen voor rust en privacy. Foto: GPD van SNK De Stichting regelt uit sluitend de erkenningen. Alle campings worden elke 2 jaar ge- inspecteerd. Voornaamste doel stelling van de 25 jaar geleden opgerichte organisatie: Het kleinschalig kamperen op een voudige terreinen in een na tuurlijke omgeving te bevorde ren. De Stichting geeft een gidsje uit ('Het Groene Boekje', prijs 9 eu ro) met daarin een overzicht van alle aangesloten terreinen. Daarop kan uitsluitend worden gekampeerd door houders van FEITEN&CIJFERS Bij de SNK zijn de volgende or ganisaties aangesloten. Van sommige organisaties moet je lid zijn om op de terreinen te mogen kamperen: NTKC (Nederlandse Toeristen Kampeer Club), Ebrodreef 87, 3561 JM Utrecht, telefoon 030 261 81 18 (woensdag 20-22 uur) en/of internet: www.kampeer- club.nl; LKC (Vereniging Gastvrije Ne derlandse Landgoederen en Kastelen), Nevenlandse Hof 14, 7312 EX Apeldoorn, telefoon 055 355 88 44 en/of internet: www.lkc.nl; Nivon (Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk), Hilversum- straat 332, 1024 MB Amster dam, telefoon 020 435 07 00 (werkdagen van 10-16 uur) en/of internet: www.nivon.nl; SBB (Staatsbosbeheer), Post bus 1300, 3970 BH Driebergen, telefoon 030 692 62 13 en/of in ternet: www.staatsbosbe- heer.nl; SGK (Stichting Goed Kamp), Iepenlaan 19,2803 SB Gouda, internet: www.goedkamp.nl; VNK (Vereniging Natuurlijk Kamperen), Gebuurdreef 5, 4851 BW Ulvenhout, telefoon 076 561 20 47 en/of internet: www.natuurlijkkamperen.nl. Naast bovengenoemde kam- peerclubs zijn ook onderstaan de organisaties actief in de sec tor 'groen kamperen': SVR (Stichting Vrije Recreatie), Broekseweg 75,4231VD Meer kerk, telefoon 01 83 35 27 41 en/of internet www.svr.nl; KGC (Kleine Groene Cam pings), Postbus 155, 7040 AD 's- Heerenberg, internet: www.kg- c.n;l VeKaBo (Vereniging Kampe ren bij de Boer), Havenstraat 14,9591 AK Onstwedde, tele foon 05 99 33 33 55 en/of inter net: www.vekabo.nl; Eceat (Europees Centrum voor Eco/Agro Toerisme), Post bus 10899,1001 EW Amster dam, telefoon 020 668 10 30 en/of internet: www.eceat.nl. de zogenoemde natuurkam- peerkaart die bij dat boekje hoort De bij de SNK aangeslo ten verenigingen hebben een aantal richtlijnen opgesteld waaraan campings moeten vol doen. Voorwaarden zijn onder meer dat de kampeerplek mini maal 200 vierkante meter dient te zijn. Verder mogen er geen vakantiehuisjes staan, is het ver boden vaste staanplaatsen uit te geen zijn recreatieve activiteiten taboe. Verder let de Stichting op de grootte van de terreinen - doorgaans variëfend van een tot drie hectare met tien tot dertig plaatsen, wordt toegezien op de kampeertarieven - van 2 tot 8 euro per persoon per nacht - en wordt beoordeeld hoe de ei genaar/beheerder zijn gastheer schap uitoefent. Tolereert hij bij voorbeeld krijsende kleuters in poedelbadjes of luidspelende transistorradio's, dan zou het met zijn erkenning wel eens snel gedaan kunnen zijn. Meer informatie: Stichting Natuur kampeerterreinen, Postbus 413,3430 AK Nieuwegein, telefoon (030) .603.37.01 (werkdagen van 10.30 - 12.30 uur) en/of internet: www.na- tuurkampeerterreinen.nl Dolf Went, van reisbureau Went, organiseert voordat hij zid rugtrekt als directeur van zijn bedrijf, dit jaar nog één keer trip door Albanië. De reis naar het 'mysterieuze rijk der skip ren' duurt van 13 tot en met 20 oktober en naast de hoofdsta rana worden onder meer bezoeken gebracht aan het farm Ardenica-klooster en het archeologisch centrum van Apolk Een van de hoogtepunten lijkt de tocht door de Lloghara-pas Saranda naar Durres te worden. Op basis van een minimale neming van 20 personen kost deze reis 905 euro, exclusief lu havenbelasting, toerustenbelasting en lunches. Meer informatie: telefoon 020 643 00 77 en/of e-mail agwerrt@xs4all.nl Op weg door Europa met een bus Hollandse toeristen bt een reisleider maar met één ding rekening te houden: half elf moet er koffie worden gedronken. Niets is van |j j ter gewicht. Ik herinner me een verhaal van Godfried Bomans waa een excursie van een stel Nederlanders door Rome wo f. beschreven. Daarin vertelt de gids dat ze 'nog even' d( KI Pieter binnenwippen en vervolgens langs het Colossei ek zullen rijden. 'Maar' belooft de man een kleine opstan de kiem smorend, 'dat hoeft niet lang te duren mense Daarna krijgen we allemaal een lekker bakkie koffie.' Volgens Bomans klaarden de gezichten na de eerste tv jobstijdingen zienderogen op en ik geloof hem graag. Een toerist drinkt alles; een Nederlander koffie. Ook a] niet te zuipen. Want dat stelt hem weer in de gelegenh j lekker op te kankeren. Je kunt veel beweren over Hollanders. Behalve dat ze zich aanpassen. Daarom pik1 je ze er in het buitenland ook onmiddellijk uit. Rob van den Dobbelst Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: http://www.leldschdagblad.nl ^oG n g; 6. Minder parkeerplaatsen aan het Kloosterland 4. Marktsteeg tijdelijk afgesloten (Leiden) De Marktsteeg is nog tot eind juli afgesloten voor motorvoer tuigen. Voetgangers en (brom) fietsers kunnen wel van de Marktsteeg gebruik blijven maken. Oosthoutlaan afgesloten (Connexxion) Voorhout - Op zondag 14 juli van 8:00 tot 18:00 uur is de Oosthoutlaan in de richting Noordwijk(erhout) afgesloten voor alle verkeer i.v.m de te houden midzomerfeesten. De route in de richting Noordwijk(erhout) is als volgt: Oosthoutlaan, rotonde r.a. Zuidelijke Randweg, l.a. Schoutenlaan, einde Schouten laan, verder normaal. De route in de richting Leiden- Hoofddorp is ongewijzigd. 5. Nieuwe Parkeerschijfione Noordwijk aan Zee - Deze week is voor de winkelstroken in de A. Verweystraat en de Prins Bemhardstraat een parkeer- schijfzone ingevoerd. Dit betekent dat auto's in het blauwe-zonegebied tijdens winkeltijden met gebruik van een parkeerschijf maximaal 2 uur kunnen parkeren. De winkeltijden zijn van maandag tot en met zaterdag tussen 09.00 en 18.00 uur en op koopavonden tot 21.00 uur. Wassenaar - De renovatie van de St. Bonifaciusschool aan het Kloosterland heeft gevolgen voor de inrichting ervan. Er wordt een gedeelte van het huidige schoolterrein, de locatie van de huidige gymzaal en speelplaats, aan het Klooster land toegevoegd en als parkeer plaats ingericht. Daarbij komt dat een gedeelte van het nieuwe schoolterrein het parkeerterrein overlapt en hierdoor aanpassingen moeten plaatsvinden. De aanpassingen duren tot en met vrijdag 19 juli en betreffen de volgende werkzaamheden: - Het verwijderen van een gedeelte van het asfalt en het aanpassen van de bocht bij het appartementencomplex; - Het verplaatsen van de containerplaats; - Het verplaatsen van een drietal invalideparkeerplaatsen. Deze aanpassingen hebben tot gevolg dat er tijdelijk, totdat de gymzaal wordt gesloopt, een situatie is waarbij aanzienlijk minder parkeerplaatsen beschikbaar zijn. Met de werkzaamheden wordt in ieder geval gewacht tot de parkeergarage aan de Lang straat weer open is. Het slopen van de gymzaal vindt mogelijk direct na de bouwvak d.w.z. né 16 augustus 2002 plaats, waarna snel wordt begonnen met het als parkeer terrein inrichten van deze locatie. Gratis verkeersnieuws thuis? Schrijf u in op www.verkeerskrant.nl 7. Rijnstraat (Katwijk) De Rijnstraat is vanwege de aanleg van een rioolpersleiding nog tot eind juli afgesloten voor verkeer in beide richtingen. Een omleidingsroute is aan gegeven en loopt via de provinciale weg N206. 9. Kerk- en Veerstraat tijdelijk afgesloten Oude Wetering - Vanwege de jaarlijkse braderie en gondelvaart zijn de Kerkstraat en de Veerstraat tijdelijk afgesloten voor al het verkeer behalve voor voetgangers. Kerkstraat, gedeelte tussen huisnummers 40 t/m 80, op 12 juli van 19.00 tot 24.00 uur Veerstraat en Kerkstraat, op zaterdag 13 juli van 08.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 24.00 uur. Overzicht parkeren op Schiphol Hoewel u voor de terminal van Schiphol niet mag parkeren (uitsluitend wegbrengen of ophalen van passagiers) kunt u er auto voor lange of korte tijd wegzetten - op Schiphol kunt u parkeren op maat. Onderstaande parkeerterreinen zijn voor iedereen toegankelijk. PI en P2 ziin parkeerterreinen voor kort parkeren, wanneer u niet langer aan 48 uur parkeert. P3 is het parkeerterrein voor lang parkeren, wanneer u langer dan 48 uur parkeert. P7 is het parkeerterrein voor Luxe parkeren (hiervoor hebt u een abonnement nodig!) Kort parkeren Schiphol heeft speciale parkeerplaatsen voor passagiers en bezoekers van de luchthaven die korter dan twee dagen hun au willen wegzetten. Dit zijn de parkeerplaatsen PI en P2. (Zie henome kaartje). De tarieven voor kort parkeren zijn als volgt opgebouv s gis Tarieven voor PI en P2: 0,0 - 0,5 uur: EUR 1,70. 0,5 -1,0 uur: El geg 3,40. 1,0 -1,5 uur: EUR 5,10. 1,5 - 2,0 uur: EUR 6,80. 2,0 - 2,5 ui lorst EUR 8,50. 2,5 - 3,0 uur: EUR 10,20. Daarna per uur: EUR 2,00. 0-24 uur max: EUR 22,50. 24-48 uur max.: EUR 45,00. 48-7211 e max: EUR 67,50. Daarna maximaal per 24 uur: EUR 11,50. Lang parkeren Wanneer u langer dan twee dagen op Schiphol wilt parkeren, ki u uw auto wegzetten op P3, het parkeerterrein voor Lang parkei (kaartje)De tarieven voor Lang parkeren zijn als volgt op 0 - 72 uur: EUR 40,00; daarna per 24 uur: EUR 4,50. Vanaf parkeerterrein P3 rijden elke tien minuten (24 uur per di gratis pendelbussen naar de vertrekhal. De rit duurt ongeveer 0 minuten. Bij de opstapplaats voor de bus kunt u even stoppen - uw bagage uit te laden, alvorens uw auto te parkeren. Ook als 1 ta na uw reis uw geparkeerde auto wilt ophalen, kunt u met de pendelbus naar P3. U vindt de bus voor Schiphol Plaza. 8. Valkenburgseweg (fase 2) Katwijk - De Valkenburgseweg is tussen de Zonnebloemstraat en Asterstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. In de loop van volgende week wordt het werk afgerond. WETERING (Alkerriade) SCHIPHOL Uit Amsterdam bron: www.schiphol.nl Luxe parkeren Wanneer u vaak vliegt en weinig tijd kwijt wilt zijn met het parkeilnet e van uw auto, is een abonnement op Luxe parkeren een uitkon ïatie Het parkeerterrein voor Luxe parkeren, P7, bevindt zich name gei pal onder Schiphol, zodat u meteen in de terminal bent. Op h( kaartje staat aangegeven hoe u bij P7 komt. De tarieven voor Luxe parkeren zijn als volgt opgebouwd: een uur: EUR 7, 00. Eerstvolgende uren: EUR 5,00 per uur. Maxima ny 'efi EUR 34,00. Afrekenen kan alleen met een creditcardf via uw abonnement. U kunt een abonnement voor parkeergar g a P7 aanvragen op telefoonnummer: +31 (0)20 - 6012587. Valet parkeren VIP Valet Parking biedt de mogelijkheid om bij vertrek uw autd voor de vertrekhal achter te laten. U hoeft dan niet zelf naar ra"ngj ;eJ ste r n'in parkeerplaats te zoeken. Wanneer u op Schiphol aankomt, zet uw auto neer in de bocht tussen Vertrekhal 2 en Vertrekhal 3.1 levert uw sleutels in bij de balie in Vertrekhal 2. Vervolgens zoi VIP Valet Parking ervoor dat uw auto geparkeerd wordt. Bij t< komst staat uw auto tussen Vertrekhal 2 en 3 weer voor u klaaAT! De tarieven voor Valet parkeren zijn als volgt opgebouwd: Da& n' t/m 3: EUR 30,00 per dag. Dag 4 t/m 7: EUR 17,00 per dag. Dl en verder: EUR 11,50 per dag. Bij VIP Valet Parking is reserve) Heeft u nog tips (geen vragen) over verkeershinder? e-mail dan naar: info@verkeerskrant.nl verplicht. Reserveer per fax +31 (0)20 - 653 1186 of bel voor m< e P° informatie met +31 (0)20 - 406 7890. 1. Herbqstrating Nieuwe Waardstraat (Leiden) De laatste straat (Nieuwe Waardstraat) in de serie herbestrating van de Havenwijk (Leiden-centrum) begint volgende week. De Nieuwe Waardstraat wordt vanaf dinsdag 16 juli t/m vrijdag 26 juli gereconstrueerd. Tijdens de uitvoering is parkeren op de gebruikelijke plaatsen misschien niet mogelijk. „De grootste bedreiging? Geluid. Bebouwing rukt op ja, maar voor al geluiden ervaar je in de natuur als hinderlijk. Dat neemt toe. In dustrie, nieuwe wegen, een Betu welijn, straks wellicht de IJzeren Rijn. Wij moeten daar zeer alert op zijn. Rust is tenslotte waar wij voor staan." Gijsbert Valstar, van de Stichting Natuurkampeerter reinen (SNK), ziet zichzelf als be langenbehartiger voor de kleine, groene kampeerterreintjes in ons land. Daarvan zijn er nogal wat Kolhom In één van de mooi ste plaatsjes van Noord-Holland, het niet ver van Schagen gelegen Kolhom, worden op de vrijda gen 19 juli en 9 au gustus weer de tra ditionele nacht- markten gehouden. Middelpunt van het met veel muziek omlijste evenement vormt uiteraard de rommmelmarkt o[ schitterende gerestaureerde Nieuwe Streek. Maar de meeste zoekers zullen ongetwijfeld afkomen op de duizenden lam die de voormalige vissersplaats in een romantische sfeer z( dompelen.De markt begint al om 18.30 uur en duurt tot na dernacht Meer informatie: internet www.naditmarktkolhom.nl a a a Albanië 2. Afsluitingen in de Persijnlaan (Wassenaar) Vandaag is men begonnen met voorbereidende werkzaam heden voor de aanpassing van de bocht bij de Persijnlaan. De werkzaamheden duren naar verwachting twee weken. Bewoners kunnen via de nieuwe parallelweg en de Van Bommellaan naar de wijk Kerkehout rijden. De omleidingen zullen met pijlborden worden aangegeven. Na het weekend worden de stenen van de rijbaan in de bocht verder uitgebroken. 3. Afsluiting Parkeerterrein Garenmarkt (Leiden) REISBERICHTEN Vanwege het Culinair Festival en Werfpop kan de Garenmarkt nog tot en met maandag 15 juli (20.00 uur) niet worden gebruikt als parkeerterrein.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22