Crisis duurt voort op De Springplank Plan voor Van Gend en Loosterrein in cruciale fase si Voordeel REGIO \rCrO-r M/Z Uitgekeken college's i nmer botst nauto irdub tt avondrit Perfect voetbalweer Twijfels over ecologische zone langs spoorlijn blijven www.autoheemskerk.com pil i 1, r i i Noor van der Vlist wordt raadsgriffier VERRASSEND, 'Wat krijgen we nou?' Kneipp Voetvakantieiasje Een 18-jarige Leidenaar rmiddag met zijn snor- een geparkeerde auto Joordeinde botste, heeft ;es-verbaal gekregen lij 'zijn voertuig niet on- role had'. De man reed iteen 17-jarige passa- hij een uitwijkma- moest maken voor een erde auto. Dat lukte ir zijn passagiere raakte irknie en onderbeen de is met letsel overge- aar het ziekenhuis. Motorclub Randstad oensdag 24 juli een langs 'onbekende' we- b omgeving van Leiden. die voor het donker uitgereden, zo belooft lub - staat ook open •leden. Wie mee wil, woensdagavond uur melden bij het van MC Randstad je Morsweg 199. ir deelname: 1 euro. Marijn Kramp en Timoteus Waarsenburg vervolg van voorpagina leioen - Zeven leerkrachten van de protestants-christelijke basis school De Springplank komen na de zomervakantie niet terug. En directeur L Doorduijn maakte eerder dit jaar al bekend in de loop van volgend schooljaar af scheid te nemen. De crisis op de basisschool in De Kooi hangt di rect samen met de vorming van de brede school. De problemen op De Spring plank kwamen gisteren ter spra ke tijdens de vergadering van de wijkgroep van Leiden-Noord. Die maakt zich grote zorgen over de onrust die in de wijk is ontstaan over de brede school. Ook op de andere scholen in Leiden-Noord zijn kritische ge luiden te horen over de slechte communicatie en informatie voorziening. De wijkgroep vindt dat de schoolbesturen de ou ders snel moet informeren om dat anders het draagvlak in de wijk voor de vorming van een brede school volledig afbrokkelt Tal van ouders van leerlingen van De Springplank delen deze bezorgdheid. Caroline Kalmer, lid van de ouderraad, neemt haar eigen schoolbestuur niets kwalijk. Haar boosheid richt zich vooral op de gemeente en het bestuur van de protestants- christelijke scholen die ver zuimd hebben om de ouders goed te informeren over de plannen. „De ouders weten ei genlijk nog totaal niet wat de bedoeling voor de toekomst precies is. De brede school komt er, dat is ons wel duidelijk ge maakt. Maar als ik meer infor matie over de brede school wil hebben, kan noch bij de ge meente, noch bij het pc-school- bestuur iemand daar wat over zeggen. Dat is niet alleen zorg wekkend, maar zelfs belachelijk. Na bijna drie jaar praten over de brede school weet nog niemand hoe die school er precies uit gaat zien." De grootse zorg van zowel de ouders van De Springplank als de leerkrachten is de teloorgang van het christelijke karakter van de school. „Iedereen die een kind op De Springplank heeft zitten, heeft een bewuste keuze voor die school gemaakt Van wege het christelijke karakter dat als een rode draad door het hele onderwijsprogramma loopt. De brede school gaat toch meer richting openbaar onder wijs. Daar maak ik mij grote zor gen om. Bovendien raakt de ge borgenheid van een basisschool volledig zoek, als je 1000 tot 1500 kinderen op één locatie wilt onderbrengen. Dat is ge woon te groot, te massaaL" Over het onderwijs op De Springplank na de zomer maakt zij zich evenwel geen zorgen. „Ér stappen weliswaar zeven leerkrachten op, maar er zijn ook al weer vier nieuwe aange nomen. Daarmee zijn alle klas sen ook na de zomer normaal bezet En misschien dat er tij dens de vakantie nog één of twee docenten worden aange nomen. Ik maak mij meer zor gen over de kwaliteit van onder wijs op de toekomstige brede schooL" Volgende week worden de ou ders waarschijnlijk nader geïn formeerd over de brede school. Dan gaat er een brief met uitleg over de brede schóól de deur uit, zo had T. van de Wal die na mens de basisscholen in het wijkoverleg zit, begrepen. Kalt- nen „We wachten die brief af. En naar aanleiding daarvan be palen we op wat voor een ma nier wij zullen reageren bij de gemeente en het pc-schoolbe- stuur." Onderwijswethouder A. Pecht- old kondigde overigens eerder deze maand aan zelf snel in ac tie te komen. Volgens hem is een brede school hard nodig aangezien nog maar de helft van alle kinderen uit Leiden-Noord in de wijk naar school gaat, van wege steeds 'zwarter' wordende scholen en achterstallig onder houd aan de gebouwen. leiden - Een onverwacht mooie zomeravond met perfect voetbalweer den ze om het hardst In de vijf verschillende leeftijdscategorieën zorgde voor redelijk wat publiek bij de finale van het straatvoetbal- wonnen achtereenvolgens De Coebei, Hendo Marnix, Wanted, Da toernooi in Leiden-Noord. De vaders, broers, vrienden en vriendinnen Kooi en Mors. SP-senator Driek van Vugt gehuld in PSV-shirt, organi- stonden in de eerste rij langs de lijn om de teams aan te moedigen, de seerde het toernooi om de sociale samenhang in de wijken te verster- moeders met de brommer stonden er achter. En allemaal schreeuw- ken. Foto; Taco van der Eb 3 (advertenties) ISCHE ZOMERSHOW OP DUINRELL Kom voor een spectaculair dagje uit naar attractiepark Duinrell. Geniet met hét hele gezin in de spetterende attracties en het tropische Tikibad. De magische LG zomer- 1 show met Scott the Magician Miss Muriel mag u niet missen. Een dagje Duinrell is plezier voor jong en oud! IH.duinrell.nl Sfc OP ZOEK NAAR EEN VERTROUWDE OCCASION? AUTagaeeisasK E R K door Wim Koevoet leiden - Ze hebben al voor ne gentig procent hun zin. Toch zijn de in de Initiatiefgroep ver enigde omwonenden er nog niet gerust op dat de ontwikke ling van het Van Gend en Loos terrein tot een goed einde komt De eerste berekeningen van Leidse ambtenaren mogen dan gunstige uitkomsten hebben, de twijfel of de plannen met het terrein aan de Haagweg betaal baar zijn, blijft. En zo zijn er nog wel wat meer zorgen. In dit deel van Leiden, een lang werpige strook grond langs het spoor van zo'n tien hectare dat eigendom is van NS Vastgoed, willen de plannenmakers de na tuurwaarden behouden. De functie van 'ecologische zone' of van 'stadsnatuurgebied' moet gehandhaafd blijven. Maar er moeten ook huizen komen en een joekel van een ondergrond se parkeergarage op het deel van het terrein dat wordt be heerd door de Stichting Stads- parkeerplan Leiden. De Initiatiefgroep verwacht veel van de Duitse stedenbouwkun dige Joachim Eble. Op aandrin gen van de omwonenden zelf is deze 'grootheid', die fraaie woonwijken op zijn naam heeft staan, toegevoegd aan het 'ont werpteam'. Niettemin spreekt vice-voorzit- ter Jan van der Plaat, een bewo ner van de Rijn- en Schiekade van 'conflicterende uitgangs punten' aan de vooravond van cruciale besprekingen met de gemeente en de NS over de pre cieze inrichting van het gebied. Als er te weinig geld is voor de circa tweehonderd woningen, de 1200 parkeerplaatsen en de verbinding voor langzaam ver keer over of onder het spoor, dan is een verdere verstening van het gebied onvermijdelijk. De gemeente heeft geen enkele toezegging gedaan over subsi dies, weet Van der Plaat „Dan worden er kortom meer huizen gebouwd, zijn er ook meer we gen nodig, enzovoorts. NS Vast goed wil - en dat is logisch - winst maken." Nog eèn bedreiging vormt een eventueel besluit om de Rijn Gouwe Lijn over bestaand spoor te laten rijden in plaats van door de Leidse binnenstad. Mogelijk komen er dan rails bij en ook die gaan ten koste van de ecolo gische zone, die de Initiatief groep juist wil uitbreiden en versterken. Dat kan als de stu dentenflat aan de Rijn- en Schiekade tegen de grond gaat en een garagebedrijf aan de oostkant van het spoor ver dwijnt. Dan krijgen de vele be schermde planten en dieren die in het gebied leven, waaronder netorchideeën, de wondklavers, kroeskarpers, watersalamander, kikkers, ijsvogels, wezels en wa terspitsmuizen, meer ruimte. Aan de plannen voor het vroe gere Van Gend en Loosterrein wordt nu zo'n vijf jaar gewerkt en van alle betrokken partijen is alleen de Initiatiefgroep nog niet één keer van samenstelling ver anderd. De vele mutaties bij wethouders, raadsleden, NS Vastgoed en Strukton hebben volgens Van der Plaat 'de vaart eruit gehaald'. Met de recente benoeming van de Leidse amb tenaar Wieke van Mourik is het bijzondere project zelfs aan zijn vierde projectleider toe. Maar elk nadeel heeft zijn voor deel want door al die nieuwe ge zichten aan de andere kant van de onderhandelingstafel heeft de Initiatiefgroep, die volgens Van der Plaat tot op heden toch al zeer serieus werd genomen, de meeste ervaring in huis. ,,In ons wordt nu het projectgeheu- Wellicht dat met al die deskun digheid ambtenaren van het in de ogen van Van der Plaat onza lige idee kunnen worden afge bracht om de verschillende functies die in het gebied een plek moeten krijgen 'door elkaar te husselen, oftewel volledig te integreren, zoals ze dat noe men'. „Dan maak je als het ware nieuwe natuur terwijl het er juist om gaat dat bestaande waarden blijven behouden." De Initiatiefgroep houdt liever het groen bij het groen. „Die huizen moeten komen op plek ken waar vroeger ook huizen stonden." 91 I I I I l I C. Ill li l II leiden - Noor van der Vlist, secretariaat, momenteel loco- fractievoorzitters als bindei V- M. M. V «A. V- -M. M. W VVX.V/ hnnfH mn Hp afriplino hoctimrc. secretaris. Het College be- VnlopMo uippt wnnlt Van r schouwt de voordracht van de lersbedrijf Jobo verliest ogrijk man, de stille chter het bedrijf Ad- ■ecteur Schrijvers (59) de pré-vut Volgende nderdag neemt hij offi- cheid van Jobo. Voor de m summer party zijn 1st 1200 uitnodigingen uitgegaan. Schrijvers j het bedrijf kijken, vlak wegen van de oprich- (obo - Johan van Oos- oy van Dijk - zich eind 5 leidden. len aan de Hogewoerd eveer 10 man perso- 1 eigenlijk geen kan- igingj constant op de bouw, ,rii* in bereikbaar via een dapparaat en deed 's Ie administratie en het >osijaan klanten", herinnert Dijk zich. fde periode werkte irijvers als calculator voorbereider bij bouw- iSETi osman in Zoeterwoude i,( it ging. In februari 1985 .j®™ hrijvers bij Jobo in Dagl dienst Onder leiding van lefjgo- zer Van Dijk en stille kracht Schrijvers ontwikkelde het be drijf zich razendsnel. Het heeft momenteel dagelijks zo'n 100 mensen aan de slag. „In de beginperiode was ik rid der te voet", weet Van Dijk nog. „Gelukkig nam Theo een paar werkjes mee zodat we mensen aan de slag konden houden en omzet hadden. Vergeet niet dat de huizenmarkt was ingestort en de bouw een en al malaise was." „Ik begon bij Jobo om niet, zonder salaris", aldus Schrij vers. „Jobo deed niets aan de inkoop. Ze raapten een dubbel tje op maar lieten een kwartje liggen." „Ik ben een slodder vos", erkent Van Dijk. „Geluk kig is Theo degelijk en een Pie tje Precies die bovendien de ta lenten heeft om relaties te koes- leiden - Noor van der Vlist, hoofd van de afdeling bestuurs- secretariaat, wordt de raadsgrif fier van de gemeente Leiden. De fractievoorzitters hebben haar unaniem voorgedragen voor de ze nieuwe functie. Van der Vlist wordt de baas van een paar al gemene raadsadviseurs, een fi nancieel expert, een communi catiemedewerker en logistieke ondersteuners, die de raadsle den voortaan bij gaan staan. Van der Vlist werkt al sinds 1971 bij de gemeente. Ze is, naast hoofd van de afdeling bestuurs- fractievoorzitters als bindend. Volgende week wordt Van der Vlist officieel benoemd. (advertenties) Die samenwerking bleef niet zonder resultaat „Ondanks de slechte tijden in de bouw groei den we elk jaar 30 procent En Theo Schrijvers verlaat bouwbedrijf Jobo De Bouwers. Op de achtergrond de directeuren Bas (links) en Boy van Dijk. Foto: Hielco Kuipers De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt. is het symbolische middelpunt van de stad Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 -53 56424 vergeet niet hoe meer omzet, des te hoger de korting dus hoe lager de inkoop", aldus reken meester Schrijvers. „Ondanks de moeilijke tijden werden er panden gekocht om mensen aan het werk te houden." Al snel verhuisde het bedrijf naar het huidige onderkomen aan de Admiraal sweg op indu strieterrein De Waard.Tiaar hebben we een evolutie meege maakt", vindt Schrijvers. „We hebben het geluk aan onze zij de gehad maar ook zeperds ge maakt Geluk dwing je af. Tja, hoe ontstaat zoiets? Veel werk krijg je via via aangeboden." „We hebben wel tijd nodig ge had om in Leiden erkenning af te dwingen", vult Van Dijk aan. „We hadden toch een beetje het imago van een dakkapelle tje bouwen en een uitboirwtje neerzetten terwijl we al hele grote projecten deden. We zit ten in de top drie van aanne mers maar er is veel afgunst." Volgens Schrijvers is de kracht van Jobo dat de mensen zich zelf zijn gebleven. „We zijn nog bouwvakkers van de oude stempel Het is belangrijk hoe je met je mensen omgaat Je moet respect hebben voor iemand die met een hamer in zijn hand in de kou op een dak staat Je moet overleggen en niet dwin gen, dan krijg je vanzelf respect terug en doen ze alles voor je." Zelfheeft Schrijvers bijna 40 jaar in de bouwwereld gewerkt „Na de Ambachtsschool aan de Haagweg ben ik gaan werken. Toen volgde ik ook vier jaar avondonderwijs bij het MSG dat toen nog aan de Pieters kerkgracht zat Daar deed ik de aannemers- en calculatiecur sus. Vier avonden in de week en vervolgens de volgende och tend om half zeven beginnen tot een uur of vijf, half zes of nog later. Dat doe ik trouwens nog steeds. Schaften? Nee, tus sendoor koffie en een boter hammetje." „Ik ga nu met een soort pré-vut Vervelen doe ik me niet Ik knutsel, fiets en help de kinde ren bij het opknappen van hun huis. Daarnaast heb ik een Mercedesbusje helemaal zelf verbouwd tot kampeerauto waarmee ik twee keer per jaar naar vrienden in Polen ga. Nu ik nog werk zijn hobby's en pri vé voor de avond en het week einde. Na de vakantie kan ik dat overdag gaan dooi en zelf mijn tijd indelen. Heerlijk lijkt me dat" doof Eric-Jan Berendsen LIEFTINK VOUWWANDEN Vouwwanden van Lieftink zijn stijlvolle blikvangers en ideale buiten gevel-wanden. Ze worden gemaakt van hoogwaardig aluminium of kunst stof. Perfect maatwerk uit eigen fabriek. Met K0M0-keur als ijzersterke kwaliteitsgarantie. Tot ziens in de showroom. Showroom: Pioduktieweg 15-17 2404 CC Alphen a/d Rijn Tel. 0172 46 96 70 - www.lieftink.nl Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur Morgen vindt u de baan die bij u past in 'Profiteer tot en met 10 augustus van een fantastische actie bij Cl000: bij aankoop van specta culaire zomeraanbiedingen, kunt u er een LEGO doosje bijkopen voor maar 0,50' De allernieuwste LEGO. Nu bij CMMM. - Complete Kneipp Voetverzorgingsset met verzorgende Voetcrème, verkoelende Voetspray en verfrissende Voetbadbruistabletten. Nu samen met een handig nagelborsteltje verpakt in een leuk vakantietasje. KNEIPP* Gezond genieten voor lichaam en geest 'S <h QMomen m ah? regional afladen v; 10^^21 Meer m«o:mafr n ov LEIDEN

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 11