GESPREK VAN DE DAG Elvis-hype komt goed op gang De opfrisbruiloft is de nieuwste trouwtrend De wereld van echte miljonairs MENSELIJK Een werkloze JAPANNER is er na een auto-ongeluk te hebben veroorzaakt in het noordwesten van het land van door gegaan. Niet per auto, maar met een FIETS die hij aan de kant van de weg vond. Pas drie weken later kon hij worden aangehouden, in het duizend kilometer verderop gelegen Shibushi in het zuiden van Japan. Na zijn arres tatie bekende de 40-jarige Hiroyuki Kumaki dat hij het ongeluk in de noordwestelijke stad Fukui had veroorzaakt en dat hij zijn odyssee te fiets had afgelegd.Ik ben ge woon maar naar het zuiden gaan fietsen." Het rijwiel is in beslaggenomen. De Marokkaanse Nabela Benaïssa, oudere zus van het in Brussel vermoorde meisje Loubna, is deze week cum laude afgestu deerd in de rechten. Nabe la maakte in 1997 naam door grote groepen Marok kaanse jongeren te kalme ren, toen die na de ontdek kingvan het lichaam van haar zus wilden opmarche ren naar het Brusselse jus titiepaleis. Nabela Benaïs sa zou na stages op het Brussels parket nu een car- De Britse zanger EL- TON JOHN kreeg gisteren een eredoc toraat van de Royal Academy of Music in Londen. De popster kreeg de onderschei ding voor zijn ver diensten in de mu ziek. Elton John stu deerde zelf ook aan de Academy. Het is voor het eerst in het 180-jarig bestaan van de Academy dat een eredoctoraat werd uitgereikt. Fo to: Reuters rière als advocaat overwe gen. De toen negenjarige LOUBNA BENAISSA ver dween in 1992 in haar straat in Brussel. Vijfjaar later werd haar lichaam te ruggevonden in de werk plaats van een plaatselijke garagehouder, die al eerder was veroordeeld wegens seksueel misbruik van kin deren. Door blunders van justitie werd de man nooit als verdachte aangemerkt. Daarop kwamen in Brussel protestacties op gang. De Messias is in aantocht, want DE KLAAGMUUR huilt. Dat geloven althans sommige ultraorthodoxe joden in Je ruzalem. Een plaatselijke rabbijn houdt het er voorlopig evenwel op dat lekkage de oorzaak is van de vochtvlek die de Klaagmuur sinds zaterdag vertoont. Sinds zater dag is de vlek niet groter of kleiner geworden, hetgeen volgens de Israëlische autoriteiten op structurele lekkage kan duiden. Anders zou het vocht in de hitte zijn ver dampt. De bron van de lekkage is lastig na te gaan omdat die moet liggen op de Tempelberg, de op twee na heilig ste plaats van de islam, waar twee grote moskeeën staan. Niet-moslims worden daar sinds september 2000 niet langer toegelaten. De Klaagmuur is het enige overblijfsel van de in het jaar 70 door de Romeinen verwoeste Twee de Tempel. Het is de heiligste plaats van het joodse ge loof. Foto: Reuters De BLOKFLUIT blijkt geen muzikale ambities los te maken. Integendeel. Kin deren vinden de houten fluit zo saai en beperkt dat sommigen na de blokfluit- lessen helemaal geen in strument meer willen be spelen. Dat is gebleken uit een onderzoek van de Brit se Economische en Socia le Onderzoeksraad dat gis teren is gepresenteerd. Een peiling onder ruim 1.200 kinderen op de ba sisschool wees uit dat de blokfluit het meest be speelde instrument is en tegelijkertijd het minst ge liefde. Na de bepaald niet inspirerende kennisma king met de fluit, zien de meeste kinderen er op de middelbare school hele maal van af om een instru ment te leren bespelen. De Chinese havenstad Shanghai krijgt binnen en kele jaren een REUZEN RAD dat 65 meter hoger is dan het Millennium Wheel in Londen. Het grootste reuzenrad ter wereld wordt tweehonderd meter hoog en moet rond 2005 klaar zijn. Het rad maakt deel uit van een ontwikkelings project voor de Bund, de brede boulevard in het centrum van de Chinese stad. Het Millennium Wheel, dat werd gebouwd ter herdenking van de mil lenniumwisseling tweeën half jaar geleden, is vol gens het Guinness Book of Records het grootste reu zenrad ter wereld. Miljonair worden? Morgen? Voor de meeste mensen zou dat een droom zijn die werkelijk heid wordt. Maar als het gekochte lot je bankrekening zes nullen geeft, dan moet er toch wel het cijfer drie voor staan, wil je op de laagste tree van de miljo nairsladder belanden. Smijten met geld is er dan nog steeds niet bij. Wie 'een beetje leuk mee wil doen', moet kunnen zwemmen in zijn geld en minimaal over twintig miljoen gulden beschikken. Dan hoor je bij de echte miljo nairsscène en dus ook bij de doelgroep van het tijdschrift Miljonair. En hoefje niet te piekeren over de haal baarheid van interi- eurtips voor je privé jet. Noch over een vakantie paleis aan de Franse Ri viera, waar geen verzoek te groot is en geen detail te klein, en je te midden van strak geregisseerde rust en comfort van zon, zee en Chardonnay kunt genieten. Ben je daar als miljonair op uitge keken? Dan kom t Miami in beeld. Met zinde rende zon, een daverend nachtleven, een keur aan wereldkeukens, kortom: seks, sterren, sili- conenborsten en sushi op het hoogst denkbare niveau. Ook de advertenties in het zomernummer van Miljonair spelen ongegeneerd in op tomeloze begeerte en exclusieve hebzucht, vanuit het motto: je bent wat je rijdt, draagt, eet, en drinkt. En wat je in je huis achter heggen en hekken aan de muur hebt hangen. De hoogste graad van persoonlijkheid verwerfje met de Porsche 911 Carrera Coupé. Maar de meeste sexy auto in de wereld is de Aston Marint V12 Vanquish. Hij kan bovendien in luttele secon den een topsnelheid bereiken van rond de 306 km per uur. Inderdaad: dat schiet op. Larry Ellison, die andere software miljardair, vertelt aan boord van zijn jacht in Cannes: 'Ik heb vliegtuigen, boten, auto's. Dat is het mooie van 26 miljard dollar bezitten. Alles waar ik mijn zinnen op zet is binnen niet al te lange tijd in mijn bezit. Ik kan het iedereen van har te aanbevelen'. Ik moet daar, in alle eerlijkheid, niet aan den ken. Mijn motto is: van geld moet je niet te veel en niet te weinig hebben. Want dan heb je zorgen. Genoeg is erg gemakkelijk. Ik zou voor geen goud rijk en beroemd willen zijn en bij dat vermoeiende wereldje willen horen van zien en gezien worden. Op modeshows, op kunstbeurzen, opgala's, in jachthavens. Of tot de moeders behoren die een geborduurd tasje van I Pinco Pallino van 100 euro kopen voor dochterlief, als boterhammentasje voor het overblijven. Sterker nog: dankzij het blad Miljonair voel ik een diep medelijden met dit soort kinderen. De redactie ziet ze als de accessoires van hun ou ders onder het motto: 'Maak de blits met je kids'. Dit met behulp van peperdure boetieks waar ze van miljonairskroost prestigieuze de signcreaties maken. Op afspraak, zodat al het personeel tot je beschikking staat. En je niet wordt gehinderd door mindervermogenden. De genoegdoening voor ons, die zich zo met alles moeten behelpen, is de wetenschap dat geld niet gelukkig maakt. In Nederland al he lemaal niet. In een interview geeft Thomas Le peltak, beter bekend als societyjoumalist Stan Huygens, de PvdA daarvan de schuld, die hij de Partij van de Afgunst noemt. Met een dub bele moraal: altijd moraliserend over rijkdom die ten koste zou gaan van de zwakkeren. Maar met politici die 'zelf zijn aangestoken door de geldkoorts'. Den Uyl woonde vroeger al in een kast van een huis in Buitenveldert, Marcel van Dam verblijft op een landgoed van drie miljoen, Hon Lammers beschikt oven ,e^ enorm grachtenpand in Amsterdam, Ad kert heeft een huis in een chique, exclusies js wijk in Bussum. In Nederland is de sfeer dat je je eigenlijk schamen als je veel bereikt hebt, verzucht Marco Borsato die blijkens het interview t lijk onthecht met zijn miljonairsstatus om iecj springt. Geen wonder dat zoveel Nederlaiu Cge miljonairs met grote regelmaat naar het b en t tenland vluchten, waar ze een huis en een jacht hebben, en ze onbekommerd rijk Ar;fjnde zijn te midden van hun eigen soort. feSIr Dat het bezit van miljoenen je niet hese hei tegen het noodlot en ongeluk maakt het le vensverhaal van Onassis in Miljonair duit lijk. Het ging niet om liefde maar om zijn maakten de vrouwen in zijn leven duideli Hij verloor zijn enige zoon door een vliegti ongel uk. Zijn en ige doch ter was ch ron isch 1 pressief totdat haar zelfdoding daar een ei^c aan maakte. Immaterieel geluk gedijt uiterst moeizaardter j de excessieve wereld van de rijken. Daar h 0m ben ze geen talent voor. De Parijse bagagei ker Louis Vutton laat dan ook weten: 'Een vrouw ben ik ontrouw, mijn koffer niet'. V wen, zelfs de hele mooie, zijn nu eenmaal zo exclusief. jndc "*nn SHARON OSBOUR- NE, de vrouw van de Britse rockster Ozzy Osbourne, heeft gis teren een medische ingreep ondergaan wegens een genees lijke vorm van kan- AK T--J ker. Dat heeft de bio grafe van de familie, Kv Jj Lisa Vega, bekend- I'Wi gemaakt. De familie Osbourne staat mo- menteel in het mid- delpunt de aan- spraakmakende rea- Os- muziekzender MTV wordt uitgezonden. Daarin kunnen de kijkers het reilen en zeilen van het onorthodoxe gezinsleven van de Os- bournes op de voet volgen. Vega wilde niet uitweiden over het soort kanker dat Osbourne heeft. Het hele gezin, dus ook de 18-jarige dochter Aimee die niet aan The Os- bournes meewerkt, zou in het ziekenhuis aanwezig zijn. ,,De artsen hebben gezegd dat ze er weer helemaal bo venop zou komen. Ze zijn natuurlijk erg bezorgd om hun moeder", aldus Vega. Foto: AP Celine Dion. Foto: AP Céline Dion deed het nadat haar man zijn ziekte had overwonnen, René Froger en zijn echtgenote toen hun relatiecrisis was be zworen en nu heeft ook dj Ruud de Wild aangekondigd zijn huwelijksdag nog eens dunnetjes over te doen. Opnieuw trouwen met je eigen man of vrouw, zonder dat er werd gescheiden, is in de Verenigde Staten al normaal. Het fenomeen 'renewal of mar riage vows', vrij vertaald opfrisbruiloft, krijgt ook voet aan de grond in Nederland. De huwelijksdag nog eens overdoen, daar dromen veel mensen van. Bijvoorbeeld om dat het de eerste keer niet liep zoals ge pland, omdat het al zo lang geleden is, of omdat de bruid en bruidegom het te bijzon der vonden om maar één keer mee te ma ken. In kasteel Dussen, voormalig stadhuis in het Brabantse Werkendam, is het moge lijk om door een ambtenaar van de burger lijke stand nogmaals in de echt te worden verbonden. In plaats van een trouwboekje krijgt het paar een soort oorkonde mee naar huis. „Nee, ik ga niet weer in het wit, maar wel in het lang", lacht Ine Pelsinger (52) uit Warns- veld. In september laat zij haar huwelijk met man Roel 'herbevestigen' zoals de ceremo nie wordt genoemd. Ze droomde al jaren van een tweede trouwerij, en ze vond hun 25ste huwelijksdag de perfecte aanleiding. De bruiloft wordt zo traditioneel mogelijk. „Een ambtenaar van de burgerlijke stand houdt een toespraak, we doen onze geloften aan elkaar en wisselen ook ringen uit." De zelfde getuigen als een kwart eeuw geleden zetten hun handtekening. Er is koffie met bruidstaart, daarna volgt een groot feest. „En we gaan natuurlijk op tweede huwe lijksreis." Slechts een selecte groep weet van hun trouwplannen, maar de reacties zijn erg en thousiast. Ook haar bejaarde moeder vindt het 'heel leuk' haar dochter weer als bruid te zien. De Nederlandse Vereniging van Burgerza ken hoort regelmatig van stellen die op nieuw willen trouwen. In Engeland is het 'say I do again - idee al een echte trend, weet secretaris C. Post. Eerlijk gezegd hoopt hij niet dat dit fenomeen hier gemeengoed wordt. „Getrouwd is getrouwd, dat kun je niet over doen. Eigenlijk is het gebakken lucht waar een ambtenaar van de burgerlij ke stand niet aan mee moet werken." Daar denkt Mary Borsato, bekend onder neemster in bruidsmode, heel anders over. „Dit wordt vast de nieuwe trend in Neder land." Zelf hoorde ze voor het eerst van een 'renewal' toen Patricia Paay in Amerika haar huwelijk met Adam Curry na tien jaar over deed. „Dat vond ik meteen een heel mooi idee." Inmiddels heeft ze al aan verschillen de tweede huwelijken meegewerkt. Borsato kan tal van goede redenen bedenken om het trouwen over te doen; mensen die na een crisis openlijk een nieuwe start willen ma ken, de kinderen er graag bij hebben of om dat er nu pas genoeg geld is om er echt een feest van te maken. In haar Alkmaarse zaak hoort ze er ook steeds meer mensen over praten. „Het is nu nog maar een hele kleine categorie Nederlanders die het doen, maar het zijn wel de trendsetters." Borsato raadt in ieder geval 'haar' bruiden altijd aan om vast te houden aan de romantiek van de trouwdag. „Ik zeg altijd; trek na een jaar je japon weer aan, organiseer een dineetje met kaarsen en haal met een klein groepje vrien den en familie de sfeer van die dag weer te rug." Rene Froger. Foto: GPD Op 16 augustus is het precies 25 jaar geleden dat Elvis Presley op 42-jarige leeftijd aan een hartstilstand overleed. Dat was althans de officiële lezing. Na zijn dood kwamen geruchten in de wereld over een mogelijke overdosis medi cijnen en drugsgebruik of zelfs moord. Onder meer de pla tenindustrie, radio- en tv-stations en de gedrukte media doen er alles aan om The King opnieuw onder de aandacht te brengen van het publiek. „Rond de sterfdag van Elvis staan dit jaar 1001 activiteiten gepland", weet John Burgers, marketing manager bij de Nederlandse vestiging van platenmaatschappij BMG. On der dat bedrijf valt ook RCA, de platenmaatschappij van El- vis Presley. Het wereldwijde succes van de remix van Junkie XL bewijst volgens Burgers dat de nalatenschap van Elvis Presley niet alleen muziek voor 'ouwe lullen' is. Burgers: „Er is eigenlijk niet zo veel veranderd aan het origineel van A Little Less Conversation. Het is wel een uitstekend middel gebleken om Elvis naar een andere doelgroep te brengen. Elvis is ook geschikt voor jongeren. Dat blijkt ook wel uit de enor me impact die hij heeft op andere artiesten." De Elvis-hype is uiteraard ook goed voor de portemonnee van de diverse betrokken bedrijven en rechthebbenden. „Ik ben de laatste om te ontkennen dat dit voor ons 'big business' is", geeft Burgers toe. „Maar dat is echt niet het enige motief. We willen Elvis Presley opnieuw onder de aandacht brengen om recht te doen aan de invloed die hij nog altijd heeft op allerlei gebieden." Oude albums, films en documentaires van Elvis worden de komende tijd opnieuw uitgegeven. Nederland wordt daar bij bepaald niet overgeslagen. Zo maakte de televisiezen der V8 bijvoorbeeld maandag bekend dat het op 16 augus tus een Elvis Presley Night houdt. In Tilburg staat op die zelfde dag een festival geprogrammeerd om Presley te her denken en BMG brengt wereldwijd een compilatie uit van 31 nummer 1-hits. Volgens Burgers is dat geen snel in el kaar gedraaid allegaartje. „De nummers zijn volledig met nieuwe technieken opgepoetst. De kwaliteit is ongelooflijk, je weet niet wat je hoort." Elvis tijdens een optreden in 1956. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat hij stierf, foto: AP Een kwart eeuw na zijn dood wijst alles erop dat Elvis Presley opnieuw een hype wordt. Junkie XL alias Tom Holkenborg, staat met zijn remix van Elvis' A Little Less Conversation op nummer 1 in hitlijsten in zeven landen, waaronder Neder land. Inmiddels zijn er volgens platenmaat schappij BMG in 33 landen meer dan 1 miljoen exemplaren van de single ver kocht. Elvis Presley stierf op 42-jarige leeftijd. Foto: ANP

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 2