Twee Belgen stunten op centre court Servicekanonnen keurig in evenwicht SPORT Supporters in actie om Sparta te redden R9 fjiacho is geen •idscoach meer ;1i Fulham meldt voor Sikora iterk bereikt 4ede ronde «ons en Tims r te korfballers Malisse en Henin naar kwartfinale ch fddorp 1 al! iredivisie ÜDeno weg r wembond aar trainer riekenland Nelson Mandela gevraagd als bemiddelaar in cricketconflict DUIVENTIL Vorstelijk onthaal wereldkampioenen SCOREBORD woensdag 3 juli 2002 Dtd ntonio Camacho. leuters 100 t najiD - Spanje moet op zoek rsatjen nieuwe bondscoach, ee dagen na het wereldkam- schap voetbal maakte Jo- i|onio Camacho gisteren irtrek bekend. Na een qtverband van vier jaar oefenmeester het ver- begig dat een collega Spanje kop ïg het Europees kampi- 11a b hap van 2004 begeleidt, odk cho zag zijn ploeg in de finale van het WK verras iet i rerliezen van Zuid-Korea. een aai m - Ook Fulham heeft ij Vitesse gemeld voor ie-1 Sikora. De 24-jarige in- ind ional is zelf al rond met eei naar Vitesse heeft ook het >e g e bod van de landskampi- ep ifgewezen. Vitesse kreeg ag, net als de andere clubs De Graafschap een licentie voor ko- Alj seizoen. Nu die binnen is e rille Arnhemse club Sikora, det i contract heeft tot 2005, e^eer om financiële rede verkopen. Vitesse wil Si- ent leen voor zes miljoen eu- i-Nn gaan. Ajax biedt vier i, Feyenoord wilde in het 3uripen seizoen 5,5 miljoen coiHn. uitl var Martin Verkerk bereikte ieki n de tweede ronde van con it 55.000 euro gedoteerde euniigertoernooi in Ulm. De n hi ise tennisser versloeg de vri r Sebastian Fitz: 3-6 7-6 ible et het graveltoernooi in eui vaaraan veel Nederlan- leedoen, is de warming- hu >r het Siemens Open in de iningen van volgende door Mare Molenaars londen - Import-Brit Greg Rus- deski wordt Engelser en Engelser. Met de moed der wanhoop jaagt hij, net als Tim Henman, op die ene Wimbledon-titel, om stee vast in het zicht van de haven te stranden. Gistermiddag was het weer zover. Nu werd hem de weg naar de kwartfinales versperd door de Belg Xavier Malisse. Rusedski en Malisse waren maandag reeds aan hun gevecht in de vierde ronde begonnen, maar door de invallende duis ternis werd het duel na vier sets gestaakt. Gistermiddag betraden de twee matadoren opnieuw het centre court om in de beslissen de vijfde set uit te maken wie de koffers mocht pakken. Het werd Rusedski, tot ontgoocheling van de dertienduizend toeschou wers: 3-6, 6-3,3-6, 6-3, 6-4. Het moet gezegd: Rusedski toonde zich wederom een groot verliezer. Hij heeft daarin in middels ook de nodige ervaring opgedaan. „Malisse is een goede speler. Hij is sterk, snel en onbe rekenbaar", deelde hij onge vraagd de nodige pluimen uit. Om er vervolgens, naar goede gewoonte, aan toe te voegen dat hij het volgend jaar opnieuw probeert. Xavier Malisse, een groot talent maar toch vooral bekend als het voormalige vriendje van Jennifer Capriati, bloeit immer op voor volle tribunes en dat verklaart alvast zijn sensationele uitschie ter op het centre court. Zelf was hij misschien nog wel het minst onder de indruk van de onver wachte zege, al was de noncha lante houding misschien ook wel een pose. Malisse wil men taal nog wel eens jojoën, maar de verklaring voor zijn goede spel klonk toch plausibel. „Mis schien komt het wel omdat ik op gras puur op mijn instinct kan spelen. Ik krijg niet eens de kans om na te denken. Mis schien concentreer ik me ook beter omdat je op gras nu een maal minder kansen krijgt." Een tweede verklaring is dat Malisse altijd goed speelt tegen Britse tegenstanders, maar die is te gemakkelijk, al was hij eerder dit seizoen ai twee keer te sterk voor Tim Henman, wederom de Engelse hoop in bange dagen. Een derde verklaring, en die ligt meer voor de hand, is dat Malis se de vruchten plukt van een sa menwerking met Craig Kardon, een van de coaches uit de stal van kampioenkweker Nick Bol- lettieri. Kardon werkte eerder met Martina Navratilova en Mary Pierce. „Hij werkte steeds met vrouwen, maar misschien is dat wel de sleutel tot het succes. Ik heb tenslotte ook een paarde- staart", grijnsde de Belg. Zijn staartje sneuvelt als Malisse de halve finales haalt. Mocht het avontuur op Wimbledon nog langer duren dan wordt het ge kortwiekte kapsel ook nog van een opvallend kleurtje voorzien. De paardestaart is het handels merk van de Belgen die gister middag op centre court glorieer den. Malisse was de ene, Justine Henin de andere. De frêle Waal se, vorig jaar verliezend finalist op Wimbledon, beroofde het toernooi van oudgediende Mo nica Seles, 7-5, 7-6. In de halve eindstrijd wacht Henin een hernieuwde confron tatie met titelverdedigster Venus Williams. De Amerikaanse is op nieuw huizehoog favoriet. Gis termiddag gunde ze de Russi sche Likhovtseva niet meer dan twee games, 6-2, 6-0. Henin toonde zich niet erg onder de indruk en zint op revanche. „Vorig jaar was ik niet klaar voor de finale", bekende de Waalse. „Ik was al tevreden dat ik zover gekomen was in het toernooi. Nu is het anders. Ik heb niets te verliezen en zal vol voor de aan val kiezen. Zonder angst, zonder complexen. Venus heeft het hele toernooi nog nauwelijks tegen stand gehad. Misschien kan ik daar van profiteren." Richard Krajicek serveert in zijn partij tegen Mark Philippoussis. Foto: AP londen/gpd - Een enkeling smult ervan, maar feitelijk is het niet om aan te zien. Zo'n wed strijd op gras tussen grote servi cekanonnen. Het serve and vol- leyspel is net als het voetbalspel van Bayem München in zijn glorietijd: oervervelend om naar te kijken, maar uiterst effectief. Richard Krajicek en Mark Philip poussis serveerden gisteren op Wimbledon de dood in de pot, maar zijn beiden nog springle vend. Regen en invallende duisternis voorkwamen gisteravond een ontknoping van het titanenge vecht. Op het moment dat Court 1 onder zeil ging, was de stand perfect in evenwicht: 6-7, 7-6, 6- 7, 7-6. De vijfde set wordt, als re gen niet opnieuw de spelbreker is, vanmiddag gespeeld. Het perspectief voor beide spelers is een kwartfinale-duel met de Belg Xavier Malisse en mis schien wel meer. Wil Krajicek uitzicht houden op nieuwe avonturen dan zal hij wel vol doende hersteld moeten zijn van de uitputtingsslag met Phi lippoussis. Voorlopig hangt de Muiderberger echter met plak- bandjes aan elkaar. Krajicek oogt weliswaar fors maar is, zo als bekend, uiterst breekbaar. Zeker nu hij zo lang uit de rou latie is geweest. „Krajicek raakt al geblesseerd als hij nog maar aan tennis denkt", schamperde André Agassi ooit. Hoe gek het misschien ook mag klinken, maar het was uitgere kend de blessuregevoeligheid van Krajicek die hem gisteren tegen Philippoussis op de been hield. Anderhalf uur lang was hij louter aangewezen op achter volgen, totdat hij de hulp in riep van de toemooidokter. De Ne derlander klaagde over pijn in het rechterbovenbeen en moest voor behandeling zelfs enkele minuten de baan af. Die pauze brak het ritme van Philippous sis, die de eerste set domineerde en ook in het tweede bedrijf al snel op voorsprong kwam. De Australiër die opslagen van ruim 220 kilometer per uur sloeg, le verde prompt rijn voorsprong in en ging ook in verlenging van de tweede set kopje onder. De verrassende wending aan het einde van de tweede set was ei genlijk het enige opwindende moment van de wedstrijd tot dan toe. Op papier is een affiche met Krajicek en Philippoussis om van te watertanden, veel kijkgenot leverde het duel echter niet op. De inleidende beschietingen hadden niet al te veel om het lijf, ook al omdat de Australiër als een bezetene serveerde en de zwak retournerende Krajicek werkelijk geen enkele kans bood. Het publiek zag het één dimensionale schouwspel met lede ogen aan, applaudisseerde plichtmatig, viel in slaap of liep weg. Een speler als Goran Ivanisevic speelt weliswaar hetzelfde spel letje, maar de emotionele tijd bom kan het publiek met rijn grappen en grollen nog wel boeien. Krajicek en Philippous sis acteerden gisteren onkreuk baar als een notarisklerk. k - André Simons en Ma- oor is zijn gekozen tot beste riet lier en korfbalster van het 22 eiden komen uit voor ate werden door hun col- oi üt hoofdklasse gekozen, k." dorp - Het vrouwenbas- eam van Hoofddorp door het bestuur van de ;ing teruggetrokken uit livisie. Het bestuur kan iresentatief team op de rengen. De aanwezig een ambitieuze spon- leen groep talentvolle leisters heeft niet kun- irkomen dat de basket van Hoofddorp een terug moeten doen. Het egradeerde dit seizoen )U(^ iredivisie. Maar nadat (et, ;enoot Lisse zich had te- ;rvi, tokken, vroeg Hoofddorp Bze auwenteam voor de ere- emt te mogen leveren. TOL dorp komt nu een niveau im« it. OUI egein - Bondscoach Stef- ireno is weg bij de Ko- ke Nederlandse Zwem- In zijn plaats is vereni- oach Ad van de Ven toe- ;d aan het begeleidings- 'an de Nederlandse af ging naar de Europese Denschappen, die eind gin augustus in Berlijn Mi afgewerkt. De zwem- vas al eerder met Obreno ngekomen zijn contract lopende seizoen niet te ;en. f - Frans Adelaar vertrekt it buitenland. De bij FC It opgestapte trainer- Igaat aan de slag bij de jp club Akratitos, dat brig seizoen uitkomt in gste divisie van de Griek- letitie. De club eindigde i seizoen als elfde van Itien ploegen. Adelaar ilangs plotseling bij |cht. Adelaar vond dat afspraken niet nakwam, [st zou zijn verhouding inisch directeur Han 1 flink verstoord zijn. new delhi/afp - Nelson Mande- la moet ervoor zorgen dat India en Pakistan weer tegen elkaar gaan cricketen. De internationa le cricketraad (ICC) heeft een verzoek bij de voormalige presi dent van Zuid-Afrika neergelegd om in het conflict te bemidde len. Mandela heeft nog geen antwoord gegeven. India weigert cricket te spelen tegen buurland Pakistan wegens de vermeende steun van de Pa kistani aan het geweld in de In diase deelstaat Kashmir. Dat is bijzonder, want het al jaren du rende conflict leek tot nog toe geen effect te hebben op het in beide landen immens populaire cricket. De twee landen speel den zelfs tegen elkaar tijdens het wereldkampioenschap in 1999 toen het geweld een hoogtepunt kende. De boycot blijkt een regelrechte ramp voor de ICC. Het invloed rijke Pakistan weigert namelijk als reactie de meerjarenspeelka- lender goed te keuren. Dat kan de cricketraad miljoenen dollars aan inkomsten uit sponsoring en televisierechten schelen. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport - redactie.ld@damiate.hdc.nl sao paulo - Brazilië heeft haar wereldkampioenen bij thuiskomst een koninklijk onthaal gegeven. De marathonhuldiging is gisteren door alle tv-zenders gedurende de hele dag live tot in de details versla gen. Tientallen miljoenen Brazilianen zaten 's och tends al aan de buis gekluisterd of brachten een hartstochtelijk eerbetoon langs het traject waar de voetbalhelden passeerden in steden Brasilia (foto), Rio de Janeiro en Sao Paulo. Dit mondde uit in een kolossaal carnaval buiten het seizoen. Federale ambtenaren hadden vrijaf gekregen om feest te vieren. Veel werknemers in particuliere sector had den om diezelfde reden een snipperdag opgenomen of kwamen simpelweg niet op het werk opdagen. De Italiaanse krant Gazetto dello Sport heeft bere kend dat het jaarinkomen van de Braziliaanse top schutter Ronaldo stijgt naar ruim 12 miljoen euro. Voorzitter Massimo Moratti kondigde gisteren aan dat Internazionale het salaris van zijn sterspeler ver hoogt van 4 miljoen naar 6,2 miljoen euro per jaar. Bovendien wordt zijn contract verlengd met één jaar tot 2007. Een bonus van 10 procent komt daarbovenop als In- ter het komende seizoen de titel pakt in de Serie A. Eenzelfde percentage kan de topscorer van het af gelopen wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Ko rea en Japan bijtekenen als de club wint in de Champions League. En dan zijn daar nog zijn inkom sten uit sponsorovereenkomsten. Bandenfabrikant Pirelli vergoedt de commerciële diensten van Ronal do met 3 miljoen euro per jaar, een verdubbeling van het oude contract. Sportkledinggigant Nike gooit er ook meer dan het dubbele tegenaan en mag Ronaldo exploiteren tegen een vergoeding van 3,5 miljoen euro per jaar. Foto: AP rotterdam/gpd/anp - De sup portersvereniging en de 'Sym pathisanten van Sparta' gaan acties ondernemen om de Rot terdamse profclub in nood fi nanciële steun te bieden. Sparta heeft bijna zes miljoen euro aan schulden. Een negatief antwoord op het verzoek aan de gemeente om een overbruggingskrediet van twee miljoen euro en de arbitra gezaak bij de KNVB over de in gediende ontslagaanvragen kunnen zelfs leiden tot het ein de van het tijdperk betaald voet bal bij Sparta, dat nog geen li centie heeft voor het komende seizoen. De club heeft wel een nieuwe trainer: Dolf Roks. Roks was al eerder trainer bij de Rotterdam mers, maar werd technisch di recteur van Sparta toen hij werd afgelost door Willem van Hane- gem. Fortuna Fortuna Sittard kan over twee weken vrijwel zeker geen slui tende begroting aan de KNVB presenteren en lijkt dus kans loos voor een nieuwe proflicen tie. Dat is de voornaamste con clusie na de eerste uitspraak van de arbitragecommissie van de KNVB gisteren in Zeist. De club wil vijf spelers en twee trainers ontslaan, maar de commissie vindt het oneerlijk dat Fortuna zo'n zwaar offer vraagt van de zeven. De commisie doet vol gende week uitspraak. Ook NAC heeft nog geen licentie. Deze club heeft een totale schuld van 8,6 miljoen euro. PRIJSVRAGEN Lucky Day, dinsdag 2 juli 03-04-10-11-12-13-22-31 -33-37-38-39-46- 51-54-66-69-70-77-80. (onder voorbehoud) ATLETIEK Lausanne. Grand Prix I. Mannen. 100 m: Obikwelu (Por) 10,09, 2. Montgomery (VSt) 10.15. 3. Williams (VSt) 10.15 110 mh: 1. Garcia (Cub) 13.03 (beste jaartijd). 2. Wade (VSt) 13.15. 3. Johnson (VSt). 400 mh: 1. Rawlinson (VSt) 48.21, 2. Diagana (Fra) 48.40, 3. Mon (Ita) 48.55 800 m: 1. SaTd- Guerni (Alg) 1.44,70, 2. Borsakovski (Rus) 1.44,85, 3 Mutua (Ken) 1.45,04. 1500 m: 1. Lagat (Ken) 3.32,24 (beste jaartijd), 2. Chirchir (Ken) 3 32,54,3. Maazouzi (Fra) 3.34,47. 3000 m: 1 Limo (Ken)_7J6,02_ (beste jaartijd), 2. Amyn (Mar) 7.36,30, 3. Kipketer (Ken) 7 36,38 Steeple: 1. Kemboi (Ken) 8.10,32, 2. Kosgei (Ken) 8.10,36, 3. Kipketer (Ken) 8.11,27. Hinkstap: 1. Davis (VSt) 17.39m, 2. Rusan (VSt)'l7,34m, 3. Gre- gorio(8ra) 17,1 lm. Vrouwen. 100 m: 1 Jones (VSt) 11,04, 2 Lawrence (Jam) 11,13, 3. Ferguson (Bah) 11,20. 400 m: 1. Fenton (Jam) 50,39 (beste jaartijd), 2 Zikina (Rus) 50,59, 3. Miles-Clark (VSt) 51.09 800 m: 1. Mutola (Moz) 1.56,25 (bes te jaartijd), 2. Teter (VSt) 1.57,97. 3. Cala- tayud (Cub) 1.58.51. 1500 m: 1. Cioncan (Roe) 4.03,11, 2. Zadorschnaja (Rus) 4.03,20, 3. Jegorova (Rus) 4.04,11. 100 mh: 1. Devers (VSt) 12,40 (beste jaartijd), 2. Fer guson (Bah) 12,52, 3. McKelvy (VSt) 12,63. Speer: 1 Menendez (Cub) 67,40 (beste jaar prestatie), 2. Schikolenko (Rus) 64.32. 3. Ne- rius (Dut) 62,14. Hoog: 1 Bergqvist (Zwe) BOWLING Mühlheim. ec voor teams. Mannen. Uitslagen 16e t/m 20e ronde: Nederland-Oos tenrijk 4-2, Nederland - Wit-Rusland 6-0, Bel- giè-Nederland 4-2, Nederland-Bulgarije 5-1, Nederland-Denemarken 6-0 Stand na 20 ronde: 1 Norwegen 20-106, 2. Nederland 20-85, 3 Engeland 20-84 Vrouwen. Uitslagen 7e t/m 12e ronde: Griekenland-Ne derland 6-0, Zweden-Nederland 4-2, Neder- land-Turkije 4-2, Nederland-Hongari|e 6-0, Denemarken-Nederland 4-2, Frankrijk-Neder land 0-6. Stand na 12 ronden: 1. Engeland 12-58, 2. Duitsland 12-54, 3. Denemarken 12-52, 10. Nederland 12-32. SCHERMEN Moskou. ek. Mannen, floret: 1 Cassara (Ita). 2. Senft (Dui), 3. Ludwig (Oos), 4. Mocek (Pol). Vrouwen, floret: 1 Gruchala (Pol). 2. Carlescu (Roe). 3. Scarlat (Roe), 4. Boiko (Rus). TENNIS Londen. Wimbledon, 13,6 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Krajicek (Ned) - Philip poussis (Aus) 6-7 7-6 6-7 7-6 afgebroken we gens regen Malisse (Bel/27) - Rusedski (GBr/23) 3-6 6-3 3-6 6-3 6-4. Vrouwen, vierde ronde: Capriati (VSt/3) - Dani- ilidou (Gri) 6-1 3-6 6-1. kwartfinales: Venus Williams (VSt/1) Likhovtseva (Rus) 6-2 6-0, Henin (Bel/6) - Seles (VSt/4) 7-5 7-6. Ulm. Challenger mannen, 55.000 euro: Eerste ronde: Sluiter (Ned/1) - Zib (Tsj) 6-2 6- 7 7-5, Verkerk (Ned/8) - Fitz (Dui) 3-6 7-6 6- 4, Op derXeyde (Ned) - Beck (Dui) 6-4 6-3, Gross (Dui) - Kempes (Ned) 7-6 7-6, Massa (Arg/5) - Wassen (Ned) 6-0 7-5, Van Scheppin gen (Ned) - Behrend (Dui) 6-4 3-6 6-3. WIELRENNEN Ronde van Wilnis. Sportklasse A (60 km): 1 Roos (Zoetermeer). 2 Jonkman (Maassluis). 3. Tettelaar (Vlaar- dmgen), 4. Koot (Beverwijk), 5. Van Leeuwen (Zoetermeer). Sportklasse B (50 km): 1 Westland (IJmui- den), 2. Schrama (Amstelhoek), 3 Goes (Noor den). Tim de Cler speelt het nieuwe voetbalseizoen bij Ajax met rugnummer 15. De eerste trai ning van de landskampioen is vandaag. Feyenoord begint op zaterdag 6 juli en ADODen Haag maandag 8 juli. Betaalde voetballers die terug keren naar de amateurs. SWSMC heeft zich versterkt met Maarten Atmodikoro (ex NAC en ADO Den Haag). lü- chard Lodder speelt het ko mende seizoen voor ASWH. Hij kwam eerder uit voor ADO Den Haag en Zwart Wit'28. Brian Tevreden (Telstar) zoekt zijn geluk bij de nieuwe hoofdklas ser Turldyemspor. Marcel Akerboom gaat toch akkoord met een sterk verlaag de aanbieding van Fortuna Sit tard. De Noordwijker wordt nu van de lijst met ontslagaanvra gen afgevoerd. WSB oefent op dinsdag 2 au gustus thuis tegen eerstedivisie- club HFC Haarlem. De ama teurhoofdklassers spelen de eerste competitieronde in het weekeinde van 31 augustus en 1 september. De rest van de amateurs begint een week later. De zaterdaghoofdklassers zijn vrijgesteld van de eerste ronde van de Amstel beker. De Haagse voetbalclub Rood Groen 01'mag niet aan de com petitie deelnemen zo lang zij niet over een goedgekeurde ac commodatie beschikt. De club, die inmiddels de naam Rood Groen/Turkiyemspor draagt, is door de KNVB naar de vierde klasse teruggezet vanwege het tweemaal niet opkomen bij een wedstrijd. Het studentenvoetbalteam van de Haagse Hogeschool ver dedigt in de periode van 3 tot en met 8 september in Barcelo na de titel. In de selectie van de trainers Kees Mol (HBS) en Aad Otto (Altior) rijn de volgende regionale spelers opgenomen: Robbert van Wijk (Rijnsburgse Boys), Wouter van der Kolk (Noordwijk), Maarten Otto (Al tior), Patrick Wijsman (Docos), Tim Kluivers (Voorschoten'97) en Michael Scholten (Noord- wijk). Jelle Nijdam begint volgend jaar met een nieuwe profwieler ploeg. Nijdam contracteert 24 renners. Als soigneur treedt Ruud Benard (ex-Big Brother) op. De Tour de France blijft vol gend jaar binnen de landsgren zen van Frankrijk. Het wordt de 100ste Tour die in principe alle steden aandoet als in 1903. Ze ker rijn al Parijs (start en finish) Lyon, Marseille, Toulouse, Bordeaux en Nantes. Esther Kortekaas (Voorhout) heeft in Alkmaar een bronzen medaille gewonnen bij de re giokampioenschappen op de baan. Volgende week worden op die baan de Nederlandse kampioenschappen gehouden met onder anderen Jeroen Straathof, Bob de Jong en Su zanne de Goede. Het wereldkampioenschap korfbal komt in 2003 naar Zee land en Zuid-Holland. In Goes, Middelburg en Vlissingen wor den de voorronden gespeeld en het toernooi wordt afgerond in Rotterdam. Op 28 juli wordt in Schevenin- gen de finale gespeeld van de Foot Locker Beach Soccer Se ries. Eerder werden de voorron den gespeeld in Almere, Eind hoven, Utrecht en op het stad huisplein in Leiden. De indeling van de hockey- competitie is bekend. In de eer ste klasse A Krijgen Forescate en Roomburg Alliance, Amstel veen, Bennebroek, Cartouche, DSHC, Gouda, Myra, Pollux en Shinty als tegenstander. In de eerste klasse B rijn Leiden en de Leidse Studeren samen ge bracht met AsviA, Capelle, Derby, Doorn, Dopie, HIC, Nieuwegein, Overbos, VW en Westland. De hockey-overgangsklasse A voor vrouwen riet er als volgt uit: Alecto, Amersfoort, EHV, Gooische, Groningen, HIC, Hurley, MEP, Venlo, Victoria, Wageningen en Zwart Wit. In de eerste klasse A de drie regio nalen Forescate, Leiden en Roomburg met Cartouche, Craeyenhout, Dopie, DSHC, Gouda, Groen Geel, Hudito, Souburgh en Voome. In de Nederlandse dartscom petitie heeft Brandewijn United de competitiewedstrijd tegen Centraal Beheer met 7-3 ge wonnen. De Leidse club staat nu op de zesde plaats. The Hor- nets, gelijk tegen Bestdarts (5-5) staat vierde.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19