SPORT Kampioen in een wespennest Lachen om Rabo's Hscheuer heerst h De Merenwijk Spektakel bij Bodegraafs Open door Van Geer en Van der Kaaij c tekaas maakt ruk op Xterra bltneveld als ■-amateur op oen de plaats Zeventien man, geen medaille De Goede wint in Herwijnen Stefan van Dijk pakt titel en hoort morgen hoe zijn ploeg verder gaat Nossik simpel langs zusje Tanja LD TENNIS CIRCUIT 2002 MASTERS Martin Verkerk wint dubbel in challenger Roy Delis pakt de roeititel bij NK studenten www.liaminfo.nl SOÖi. in - Royce Kortekaas Bterk gepresteerd op de ^l'World Cup Xterra in Tsje- "pieipn Xterra is een off-road- - D»n met mountainbiken en °P zware parcoursen. ex-wereldkampioen (25BChe afstand Olivier Mar- ieriait Frankrijk en ex-wereld- Doeipen wintertriathlon Ni- uKraiLebrun (Fra) werd de Lis- houw Cancer derde. kilometer zwemmen, mountainbiken en engapeter lopen deed Korte- snie tee uur 18 minuten en 44 -.2ijen, bijna zes minuten eniener dan de winnaar. 5 Frias kwam vroeg in een ep te zitten met 16 atle- jdens het moutainbiken hij naar voren. Na het 'wisselde hij als derde en Van lts stond hij niet meer af. week neemt Koretkaas Nation van Noord- n (Ké Hulsl Vier j 1 Loc nd^nen - Thijs Zonneveld Maanma gepresteerd tijdens 7voor neo-amateurs. De e Noordwijkerhouter fi- t°knap als zevende. Met gnd't dan twee ronden voor pijkej ontstond, door een val- |^a"en duidelijke splitsing in er)ton. Grootste pechvogel PeiTy. Hij brak bij en^el- van 21 espoirs (ren- iger dan 23 jaar) reed in- pj |n de leiding. Zonneveld 5. De luidkeels over de twijfe- (A"ouding in de groep en ïo.ïrt daarop zijn zin, mede (42 zijn Tegeltoko-teamge- )||e^5ch moesten inspannen 8 ontsnapte Rabo-renner t (8(buwers te achterhalen. Ader'oncurrenten P'eter Peter Olde Dubbelink Veefk van Duimen - hoorden eer oen de bel voor de laatste WegeDe achttien achtervol- ndarrramen op zeven tellen lingei r 2 Sc ubbelink moest lossen, overblijvende duo 3. joipen. Dit, omdat zowel (Van Duimen) als de 50v^ik-formatie (Weening) Marnner vooruit hadden. 4g, die in eerste instantie (spwerk verrichtte om zijn De Hat en grote favoriet te laten bijkomen, 3. Eer in de slotfase niet in i Duimen definitief te uiten^el versloeg hij zijn op- 2. Lin de eindsprint. Van het peloton opgeslokte res- y' de kopgroep handhaaf- 2ieveld zich tot op de Fr)voorin. De man met ïmer zeven deed dat ge- ido. an met zijn hoge klasse- Ko. ïmer Gerben van de 2- Niam na de rit in lijn over Dmeter als veertiende nijmegen/gpd - Zeventien man op de startlijst, nul op het podi um. Leger dan leeg waren de handen van de Rabobank-ploeg. Het NK werd een schertsverto ning voor het keurskorps van Theo de Rooy. „En dit was niet eens een moeilijke koers", grin nikte Rudi Kemna, zilveren sprinter van BankGiroLoterij. Max van Heeswijk, de bronzen spurter van Domo, deed ook nog een duit in het zakje. „Ik vond ze best tegenvallen", zei hij met Limburgse tongval én enorm veel ironie. De nieuwe kampioen Stefan van Dijk, de Lotto-sprinter voor wie nota be ne geen plek was bij de Rabo- formatie, lachte vrolijk mee. De persconferentie na afloop van de titelstrijd in Nijmegen was er een vol kwinkslagen. Na de zoveelste vraag over de Rabo's schamperde Kemna dat „niet zij maar wij de medailles gewonnen hebben, hoor." En, zo voegde hij er aan toe, „het zal wel gedaan zijn met het kampi oenschap in Nijmegen. Nu de Rabo's hier weer niet op de hoogste tree staan, zullen we snel weer naar Limburg gaan. De bank had gisteren al zijn centen op Steven de Jongh ge zet. De sprinter had de laatste weken in de Ronde van Zweden en de kermiskoers van Rudder- voorde bewezen goed in vorm te zijn. Maar zijn ploegmaten, een ronde voor het einde telde het oranje treintje nog twaalf man, konden de controle over de koers niet houden. Met name uitvallen van renners uit de BankGiroLoterij-ploeg zorgden voor paniek. In de laatste kilo meters kon niemand, Michael Boogerd uitgezonderd, De Jongh richting de laatste, alles- beslissende bocht begeleiden. De Jongh was vervolgens kans loos in het sprintgeweld tegen zijn concurrenten. Hij werd slechts vierde. „Goed hoor voor een Trade Team 1", schamper de de oppositie. De drie medaillewinnaars twij felden hardop over de tactiek die Rabo gekozen had. Door de kaart van Steven de Jongh te spelen, was het zoveel makkelij ker geworden voor de rest. Kem na: „Ik had al snel door hoe het spel in elkaar zat. Ik dacht: 'Mooi, bedankt'. Als ik met zo veel man in koers zat, zou ik nooit op een massasprint gegokt hebben. Durf toch te koersen." Rabo-ploegleider Theo de Rooy vond ondanks de uitermate te leurstellende afloop dat zijn ploeg niet anders had kunnen doen. „Op dit parkoers zijn wei nig andere scenario's te kiezen. Wij hebben niet de ploeg om op een traject als dit de kaart uit te spelen van jongens als Vene- berg, Engels of Kroon. In de groepjes waarin zij terecht zou den kunnen komen, zit er altijd wel eentje die aan de streep sneller is. Of springen er cou reurs mee die vervolgens niet willen rijden." De Rooy had zijn renners vooraf gewaarschuwd voor de negatie ve reacties. Hij kende het risico. „Als je alles op Steven de Jongh zet, dan weet je dat het mis kan gaan. Zekerheid heb je nooit, vooral niet als je voor een sprint kiest. Ik heb zaterdag nog tegen mijn renners gezegd: als we hier niet winnen, dan is het 'hahaha' niet van de lucht. Maar woens dag gaan we gewoon naar de Tour en zijn we alles vergeten." wielrennen - De zegereeks van Suzanne de Goede blijft groeien. De 18-jarige Zoeterwoudse was zaterdag de sterkste in de Wie lerronde van Herwijnen. Dit keer werden na 50 kilometer de junior-dames Loes Markerink en Natalie van Katwijk naar de plaatsen twee en drie verwezen. Later op de dag finishte Voor- houter Ronald van der Tang in Herwijnen voorin de eerste groep. Hij besloot het criterium voor sportklasse A-renners over 80 kilometer als zesde. John van der Veen reisde naar het hoge noorden af voor de 16de Ronde van Jistrum. In het veld elite-re- ners, neo-amateurs en sport klasse A-licentiehouders kon hij tot ver in de koers over tachtig kilometer mee. De Leidenaar werd zevende. Ferry den Elzen uit Noordwij- kerhout verraste in de Ronde van Sliedrecht. Niet alleen stre ken daar Australiërs neer, ook een ploeg uit Hong Kong reed mee. In het slotakkoord demar reerde Heerko Gorter weg van zijn twee medevluchters om op de hoogste trede van het ere- schavot te belanden. Marcel Al ma versloeg Saen Sullivan in de strijd om de tweede plaats. Kam Po Wong uit Hong Kong was kort daarna net iets rapper dan Den Elzen, die vlak voor de tweede Australiër Caleb Marion als vijfde over de meet ging. In Sliedrecht trad tevens een compleet peloton langebaan- en marathonschaatsers aan voor een krachtmeting over 42 kilo meter en 195 meter. Toppers als Gianni Romme, Leimuidenaar Bob de Jong, Erik Huizebosch, Jan Maarten Heideman en Miel Rozendaal, maar bijvoorbeeld ook Leidenaar Jeroen Straathof, wisten zich niet naar het podi um te knokken. Eric-Jan Hage- doom, Arno Winters en Arnold Stam vulden het podium. door Ad Pertijs Nijmegen - Ooit was Stefan van Dijk niet goed genoeg voor de ploeg van Rabobank. Hij zat er kennelijk niet mee. De nu 26-jarige Westlander trok zijn plan bij - eerst - Bankgiroloterij en - dit seizoen - Lotto. Gisteren spurtte hij in Nijmegen naar de nationale titel. Niemand die er van op keek. De coureur uit Honselersdijk op de laatste plaats. En dan te bedenken dat er donkere wolken boven het voortbestaan van zijn ploeg hangen. „Ik heb sowieso een team volgend jaar", stelde hij nuchter. Een eindje verderop liet ploeggenoot en spurtvoorbereider Aart Vierhouten zijn frustraties de vrije loop. „Het is toch te zot voor woorden dat politici die nog nooit een fiets van dichtbij hebben gezien momenteel een wielerploeg aan het samenstellen zijn." België is deze dagen in de ban van de nakende fusie tus sen de twee grootste wielerteams Lotto en Domo. Nie mand weet nog precies hoe de uitkomst zal zijn. Van ochtend laten de nationale loterij en de overheid op een persconfentie in Brussel weten welke kant het op gaat. De Nederlandse renners bij beide teams (tien in totaal) voelen dat zij het voornaamste slachtoffer gaan worden van de Belgische krachtenbundeling. Veel zal afhangen van wie uiteindelijk de regie in handen heeft weten te krijgen: Christophe Sercu van Lotto of Patrick Lefevere van Domo-Farm Frites. Laatstgenoemde wordt gezien als de aanstichter van het geheel. „Het water stond hem tot boven de lippen", denkt Vierhouten. Lefevere zou daarna met behulp van Eddy Merckx en enkele van diens politieke vrienden aangestuurd hebben op een fusie. Op de achtergrond roerde zich ook nog eens Noël Demeulenaere, baas van Beaulieu, de familiaire concurrent van tapijtwever Do mo. Demeulenaere is de suikeroom van veel kleinere ploegen en hij wil met restant van Lotto een nieuwe for matie formeren. Van invloed is ook het opheffen van Mapei. De Vlaamse co-sponsor Quick Step wil graag doorgaan met een andere ploeg. Het is een haast onontwarbare kluwe van belangen en een lijntjes. „Het is gewoon een wespennest", zegt Rik van Dongen, de zaakwaarnemer die diverse renners bij beide ploegen onder contact heeft. De zes Domo-renners, die gisteren het kampioenschap reden wachtten de afloop gelaten af. „We weten van niets. De pers weet in principe meer", zei Leon van Bon. Hij kan misschien blijven. Samen met Knaven. Maar Moerenhout, Van Heeswijk, Koerts, Tankink en Blijle- vens vrezen het ergste. En dat op een moment dat om hen heen de ene na de andere ploeg (Mapei, Bonjour) wegvalt. Bij Lotto overheerst vooral frustratie. „Ze breken een ge weldige ploeg af. En waarom?", vraagt Vierhouten zich vertwijfeld af. Ploegleider Walter Planckaert is nog stelli ger. „Domo zat in nood. Wij niet. Wij hadden op eigen kracht gewoon op dezelfde voet verder kunnen gaan." Wat Lefevere bezielt wil hij niet weten of zeggen. Planckaert lichtte na afloop van de huldiging plots een tip van de sluier op. „Ik heb vandaag gehoord dat ik kan blijven en dat Sercu de manager wordt Wij worden een tandem." Waarmee Lefevere de gekaatste bal keihard in het gezicht terugkrijgt? „Daarop kan ik niet antwoor den." Lefevere reageerde daarop (lachend) met de woorden. ,Als ik niet op die persconferentie ben, ziet het er niet goed uit voor me." Het zou inhouden dat de Domo-renner met vrees de persconferentie moeten afwachten en dat Vierhouten en Van Dijk zich geen zorgen hoeven maken. Vierhou ten heeft een doorlopend contract bij Lotto en Van Dijk is de oogappel van Walter Planckaert. „Hij is een toffe kerel om mee te werken." Van Dijk weet dat ook. Misschien daarom zat hij giste ren niet in zijn maag met het wespennest. „Deze trui maakt geen verschil bij het verlengen van mijn contract. Hooguit met het geld dat er aan vasthangt." Stefan van Dijk weet altijd zijn plan te trekken. Binnen en buiten de koers. Stefan van Dijk (rechts) weet nog niet dat hij in de sprint Rudi Kemna (links) is voorgebleven en daardoor verrassend Nederlands kampioen is geworden. Foto: ANP (Fit Sha ,3.6 sr Klein vicz d ^(Gi Mark Fleischeuer en ns (Bssik hebben volgens de met overmacht 12. bij de 24ste Merenwijk ïnengehaald. De erecü- (ler) van Zee Duin was :eiemnale met 6-2 6-4 de Katja Nossik bleef verlies van drie games tot de eindstrijd 'ongen jongere zus (/Bro*baas. 043/n set van 6-3 en een 4- ong in de tweede reeks duel tussen Fleischeu- ler een echte wedstrijd, tand heerste Fleischeu- rally's, was zijn sprei- 1 scherper en scoorde inten. De licht gebles- te sser, die 's ochtends de rti het clubtoemooi van hot een goed einde had Jacó bewoog zich mede blaar onder zijn voet jerslh. De tweede Zee ovti de finale moest zich scoij veertien games beper- maar vooral waan. Het laatste ging Vis- goed af, want de ;n. tstige Fleischeuer ver- de Üh regelmatig en ver nas 10 vier games. Zich la- raten wilde Visser niet. gaa&ssensprintje haakte hij ins 15-4 achterstand aan. v(er serveerde de partij sen kwaam uit. erwiindstrijd hadden beide zijoten al laten doorsche- baiinder toernooien te ijze leien. „Ik ga ze beter vertelde de latere Fleischeuer. „Het toer- irt ret mij wel aanspreken, ot d|emotiveerd zijn om na ar aiel naar de tennisbaan daar zonder goede qding een wedstrijd te )ms zijn die makkelijke van teamgenoot Mar- eerste rondes mij dan iets te veel. Aan de andere kant kun je je er wel lekker in voorbereiden. Wat voor mij op dit moment het beste is, weet ik eigenlijk niet. Maar dat ik wat minder toer nooien ga spelen is wel zeker." Voor de kandidaten bij de LD Masters een redelijk plezierig bericht. In de overmacht die hij bij De Merenwijk tentoon spreidde, betekent een loting te gen Fleischeuer in de komende toernooien immers een vrijwel zekere verliespartij. „De komende twee weken neem ik rust", vertelde Visser vooraf. „Dan kan ik die kleine blessures een beetje laten genezen. Ik merk wel, dat ik een dagje ouder word. Mijn lichaam herstelt ge woon minder snel." Toch heeft Visser een reden om er een schepje bovenop te gooien. „Dit jaar heb ik voor het eerst indoor de nationale veteranenkampi- oenschappen meegespeeld. Zo'n jongen als Mike Simon zit in het Nederlands team. In de eredivisiecompetitie won ik ruim van hem. In augustus speel ik weer mee bij het vetera- nen-NK. Eens kijken of ik mij dan bijvoorbeeld in het Neder lands team kan spelen. Dat is weer wel een reden om veel te blijven trainen en spelen." Voor Katja Nossik was de over winning bij de Merenwijk al- Menno van de Bor won bij De Merenwijk zijn derde categorie-3-toer- nooi op rij. Archieffoto: Taco van der Eb weer haar derde titel in de eerste drie toemooiweken van het LD Tennis Circuit. Het werd de be langrijkste. De Leiderdorpse werd dit jaar aangesteld als ten- nislerares op De Merenwijk en wilde in ieder geval aan haar pupillen het juiste voorbeeld ge ven. Anders dan bij Venus en Serena Williams, de verwachte finalisten op Wimbledon waar nauwelijks sprake is van krachtsverschil, is Katja Nossik nog beduidend sterker dan Tan- ja Nossik. De jongste van de twee zussen bereikte verrassend de eindstrijd door in de kwartfi nale de als tweede geplaatste Barbara van der Gugten in drie sets en bij de beste vier Ingrid Kruit in twee sets te verslaan. In de slotronde stribbelde Tanja Nossik tot 3-3 goed tegen. Katja Nossik pakte op haar lesgrond echter de volgende negen games. Menno van de Bor evenaarde de prestatie van Katja Nossik. De speler van Zoeterwoudse TC scoorde bij De Merenwijk met drie toernooizeges in de catego rie 5 (voorheen Cl) eveneens een hattrick. Van de Bor boekte dezelfde score als categorie-3- winnares Nossik. Rutger Gou- driaan boog met 6-3 6-0. Bij de vrouwen had Anouk Sanders in de twee voor de overwinning benodigde tiebreaks het beste eindschot. Finaliste Anouk Kits greep wel de winst in de catego rie 6. door Peter Klein tennis - Niels van Geer en Nick van der Kaaij hebben het aller eerste categorie-3-toemooi bij de Bodegraafse Open van een spectaculaire finale voorzien. De twee inwoners van Bodegraven, competitie spelend bij het Haagse Leimonias respectieve lijk het Leidse Unicum, hielden elkaar tot de tiebreak van de derde set in evenwicht. In de beslissende slotgame was Van Geer de gelukkigste. Volgens wedstrijdleider Erik-Jan Jaspers, zelf na drie matchpoints tegen winnaar van de categorie 6, was de Bodegraafse Open toe aan een BI-toernooi. Zeker toen bekend werd, dat de twee sterk ste tennissers uit de provincie- •s^ch rh>6 V V 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 24E jS' 'F Circö»v www.leidschdagbiad.nlwww.tennisworld.nl plaats die aan de rand van het tennisdistrict Leiden ligt, het evenement op hun toemooika- lender wilden zetten. Ze maakten er een erezaak van. Van Geer won de eerste set met 6-4, maar moest aan de fel knokkende Van der Kaaij de tweede reeks afstaan. De derde set ging tot 6-6 gelijk op met Van Geer steeds licht in het voordeel. De voormalige Leidse districtsjeugdkampioen kreeg als enige ook de matchpoints. Hij benutte in de beslissende tiebreak het tweede. Thijs Bakker was bij de mannen in zowel de categorie 4 als 5 de sterkste. De thuisspeler had voor de twee finales niet meer dan de minimaal benodigde vier sets nodig. Bij de vrouwen in '5' won Chantal Schaap. Naast de open enkelspelen in de categorie '5' organiseerde De Boekhorst een invitatie '3'-toer nooi met 16 combinaties in het mannendubbel en 12 koppels in het gemengddubbelspel. Het vaste duo Remco Outshoom en Albert Robben zegevierde bij de mannen voor de gelegenheids combinatie van Boekhorster Ewout Hinnen en Zee Duiner Tjeerd Star. Bij de mixen waren Noordwijkerhoutse Ruby Pen- nings en Constant Thoolen van het Heemsteedse Merlenhove in twee sets nipt te sterk voor initi atiefneemster Heieen van den Berg met Alexander Balk. De en- kelspeltitels in '5' werden een duidelijke prooi voor Ruud Duindam en Trudy Boterbloem. Eisenach - Martin Verkerk heeft zijn eerste dubbelspeltitel bij een challengertoemooi te pak ken. De Alphenaar bleef samen met land- en reisgenoot Edwin Kempes in de finale van Eisen ach met 6-3 6-4 overeind tegen het Zuid-Amerikaanse koppel Marcos Daniel en Adrian Garcia. In het enkelspel werd Verkerk in de halve finale uitgeschakeld. Hij verloor met 6-4,6-2 van de Tsjech Tomas Zib. Jolanda Mens bereikte in Alk maar bij het derde toernooi van het Nederlandse 10.000 dollar vrouwencircuit de eindstrijd in het dubbeL Daarin verloor de Voorhoutse met haar Australi sche partner Sharon Stone met 7-6, 6-4 van de Nederlands/ Oostenrijkse combinatie Kim Kilsdonk en Nicole Melch. Mens werd in het enkelspel bij de bes te vier uitgeschakeld door Sabi- na Mediano. De Spaanse had in de kwartfinale de Leidse Anouk Sterk teruggewezen. Rick Schalkers is winnaar ge worden van het tweesterren ca tegorie-1-toernooi van ALTV Zoetermeer. De Unicummer was in de finale Bas Struik ruim de baas: 6-3, 6-4. Bij de vrouwen struikelde Leonie Mekel in de halve finale. De teamgenoten van Schalkers, Heddy Boers en Wimpe Thomas, waren opper machtig in het categorie-3-toer- nooi van TV Waddinxveen. Boers klopte in de finale Tamara Verbeet met 6-2 6-1 en weet zich nu al definitief geplaatst voor de Masters van het Rotter dams Dagblad Circuit. Thomas stond in zijn slotronde slechts één game af. roeien - Roeier Roy Delis van Asopos/De Vliet heeft zaterdag de Nederlandse Studenten Kampioen schappen (NSK) met ge mak gewonnen in het lich te heren skiff-veld. Hij bleef de snelste achtervolger ruim acht seconden voor. Gisteren won hij tevens in een acht met stuurman van de bond. Verder was de NSRF slot wedstrijd, in combinatie met de NSK, teleurstellend voor de Leidse roeiers. Slechts plaatsen in de ach terhoede waren hun deel. Die Leythe had weinig roeiers gestuurd, aangezien zij hun krachten sparen voor buitenlandse wedstrij den. Zo gaan Mette Beu- gelsdijk en Sophie Dirks meier in een dubbelvier de Nederlandse eer verdedi gen op het Junioren WK in Litouwen in augustus. Vo rig jaar werden zij in de zelfde combi vierde. Ame van Delft zal ook aanwezig zijn, als coach van een an dere ploeg. %larije van Amersfoort gaat de zelfde maand Nederland verte genwoordigen in een dub belvier op de Coupe in Por tugal, gesteund door de Die Leythe coach Bas Labor- dus. Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz L.I.A.M.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21