Burger krijgt pas na jaren lagere lasten PARTY TIME! MAANDAG EURO-DAG BIJ IKEA. J werken is oké Alarm ziekenhuizen over patiëntenfraude Duitsers durven weer massaal te vlaggen De vakantiewerker is kieskeurig i Mol weg als pman Endemol JAPANS RESTAURANT CINZAf NOORDWIJK Tel.: 071362 30 38 f Regeerakkoord WD, CDA, LPF b ederland best jsor bedrijven Amsterdam KEU Propaganda of werkelijkheid? K^rea Japan j Dode Leidenaar in woning aangetroffen Politie rolt op Schiphol grote drugslijn op Da Vinei College is namens Leerwegen in Rijnland een ICT-opleiding gestart! Leidsch Dagblad uagt 1 Euro 2,20371 gulden. €ferlijk €ferlijk. |Jiz/i4° tsuM - John de Mol stopt lorzitter van de raad van iur van televisieproducent :mol. Hij zoekt de komen- landen een opvolger en zich daama buiten de raad bestuur als 'chief creative eer' van Endemol volledig iten op de ontwikkeling van uwe ideeën voor televisie en we iral internet. Dat zegt De ït« '1 vandaag in een interview )ns t deze krant, voegsel Erbij Kierkegaard de Professor in ie wat een paar in de wereld gezet hebben? Wasbeer is geen prettig huisdier Laurus in handen van Casino uit Frankrijk Wetenschappers gered van schip c op de Zuidpooi childeringen fleuren saaie schoolmuur op Redding voor de Uljee Group in Alphen nabij Blokhuis in Lisse ruimt rommel op na de brand ij "n Menno krijgt twee jaar cel na seksafspraak NR. 42962 LOSSE NUMMERS €1,05 ZATERDAG €1,50 Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 Dagblad zaterdag 2<JJUNI 2002 Hoofdstraat 129 (v/h De Herberg) ,ege den haag/gpd - De onderhande laars van WD, CDA en LPF zijn het eens geworden over een re geerakkoord. Gisteren bereikten de partijen overeenstemming over het laatste belangrijke punt, het financiële kader. De eerste ja ren moeten burgers en bedrijven vooral inleveren, later krijgen ze lastenverlichting. Uiteindelijk zal vrijwel iedereen er op vooruit gaan, zo blijkt uit de berekenin gen. Alle drie de partijen hebben voor hen belangrijke punten ge scoord. De WD heeft de af schaffing van de onroerend- zaakbelasting (ozb) voor wonin gen binnengehaald. Vanaf 2005 betalen bewoners en eigenaren van woningen geen ozb meer. De maatregel kost twee miljard euro. Gemeenten worden ge compenseerd. De LPF krijgt haar zin over het kwartje van Kok, een in 1991 tij delijk ingevoerde verhoging van de benzineaccijns. In 2004 krijgt de automobilist dat geld terug. „We kijken nog of dat in de vorm van een lagere accijns gaat of via een verlaging van de we genbelasting", aldus Herben. „Ik noem het kwartje overigens liever het eurodubbeltje van Pim." De LPF heeft een voor keur voor teruggave via de we genbelasting omdat mensen dan duidelijk zien dat ze geld te rugkrijgen, wat via een verlaging van de benzineaccijns veel min der zichtbaar is. In totaal is hier 0,5 miljard euro mee gemoeid. Het CDA heeft de voor de partij felbegeerde inkomensafhanke lijke kinderkorting binnenge haald. Daarmee is 0,5 miljard gemoeid. De stijging van de pre mies voor de ziektekosten vanaf 2005, die het gevolg is van de in voering van een nieuw ziekte kostenstelsel, wordt deels ge compenseerd door een inko mensafhankelijke zorgtoeslag. Daarvoor is 1,5 miljard euro ge reserveerd. „In totaal gaan ge zinnen er 0,7 miljard euro op vooruit", aldus Balkenende. De lastenverlichting is verpakt in een zure appel. De tegenval lende economische groei leidt bij onveranderd beleid tot een begrotingstekort. Om dat te voorkomen, worden allerlei fis cale kortingen voor de burger per direct afgeschaft. Het spaar loon en de aftrek voor de lijfren te verdwijnen per 2003. Uitein delijk zullen vrijwel alle mensen er wat op vooruitgaan, zo is de verwachting. Alleen stellen zon der kinderen dreigen er iets op achteruit te gaan. Pagina Binnenland: Voldoening straalt af van onderhandelaars den haag/gpd - Ziekenhuizen slaan alarm over het aantal pati ënten dat zich onder een valse naam laat behandelen. Ze ge bruiken daarvoor de verzeke ringspas van iemand anders. De fraudeurs lichten zo niet alleen verzekeraars en ziekenhuizen op, hun kwalen worden ook bij geschreven in het medisch dos sier van de eigenaar van de zorgpas. Die loopt daarmee het risico dat hij bij een volgend be zoek aan het ziekenhuis foutief wordt behandeld. Een aantal ziekenhuizen heeft inmiddels aangifte gedaan van fraude, bevestigt het openbaar ministerie (OM). In overleg met verzekeraars is een onderzoek gestart. Vooral in de grote ste den blijken patiënten zich onder valse naam te laten behandelen. De totale schade loopt mogelijk in de miljoenen euro's. Volgens directies van onder meer het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam en het Leyenburg Ziekenhuis in Den Haag wordt de fraude voor- (advertenties) - Geen land heeft een trekkelijker bedrijfsklimaat k m Nederland. In een barome- voor het bedrijfsleven van Britse blad The Economist ft ons land de eerste plaats rgenomen van de Verenigde en, dat vele jaren bovenaan ft gestaan. De ranglijst top dt samengesteld op basis eve zeventig verschillende cri- :en a- waaronder politieke en jje nomische stabiliteit, regel - >d& belastingklimaat, en TC van openheid en flexibili- Op zondag 30 juni, tijdens de SALE, is deze IKEA vestiging open van 10-17 uur. Ma t/m vr 10 - 21 uur. Za 9 - 18 uur. v.lKEA.nl 0900 - 235 45 32 (€0.10/min.) Jeruzalem - Een foto van een als Palestijnse zelfmoordterrorist uitge doste baby heeft in Israël grote opschudding veroorzaakt. Het Israëli sche leger vond de foto naar eigen zeggen tijdens een huiszoeking bij een lid van de radicale beweging Harnas. De baby draagt op de foto munitie en explosieven op zijn lichaam en heeft een band van Harnas om zijn hoofd. De Britse televisiezender Sky News zond gisteren een interview uit met een man die beweerde de oom van de baby te zijn. De foto is authentiek, aldus de man, die niet herkenbaar in beeld werd gebracht. Het kind is vermoedelijk tussen de twaalf en de achttien maanden oud. Volgens de Palestijnse minister van arbeid Ghassan Khatib heeft Israël de foto verspreid om de Palestijnen in diskrediet te brengen. Een adviseur van de Israëlische premier Ariel Sharon daaren tegen zei in de foto een symbool te zien van de hersenspoeling van de Palestijnse jeugd door de Palestijnse Autoriteit. Foto: EPA al gepleegd door mensen die zich moeilijk kunnen verzeke ren, zoals illegalen en verslaaf den. Ze gebruiken onder meer vermiste en gestolen verzeke- ringsgegevens en -pasjes voor operaties en andere ziekenhuis behandelingen. Ook krijgen fraudeurs pasjes en polisnummers van bekenden, soms hulpverleners. Verzeke- ringsgegevens en -pasjes wor den eveneens via vrienden of fa milie uitgewisseld, om zo bij voorbeeld geen hoog eigen risi co op de eigen verzekering te hoeven betalen. Het Haagse Leyenburg Zieken huis in Den Haag heeft recent aangifte gedaan tegen twee mensen die op andermans ver- zekeringsgegevens waren opge nomen. Een van hen rende weg nadat de arts hem had gevraagd waar het litteken was dat hij vol gens zijn dossier zou moeten hebben. Pagina Binnen- Buitenland: Ineens heb je aids of een tumor 2C02 FIFA WÖWLÜ CUP door Wierd Duk Berlijn - 'Uitverkocht'. Het is overal hetzelfde liedje. Elke vlag- genwinkel en -fabriek in Duits land is door zijn voorraad Duit se nationale vlaggen heen. Nooit gingen zoveel rood-zwart-gele dundoeken over de toonbank als aan de vooravond van de WK-voetbalfinale, waarin Duits land het morgen in Japan op neemt tegen Brazilië. „Ja, zestig, zeventig jaar geleden, toen de den onze collega's ook goede zaken", grapt de baas van Fahnenfabrik Zimmermann Baison in Berlijn. „Nou, u weet zeker wel waarom?" Zimmermann is niet de enige die ongevraagd die relatie legt. Vrolijk met de Duitse driekleur zwaaien, het kón eigenlijk nog altijd niet. Maar het WK-succes lijkt een emanciperende wer king te hebben. Nadat Duitsers hun Turkse landgenoten mas saal en in een zee van rode vlag gen de straat op zagen gaan, willen zij niet achterblijven. Het moet maar eens afgelopen zijn met dat gezeur over dat 'ge vaarlijke Duitse nationalisme' en 'de oorlog', zeggen zij. Ze wil len ook trots kunnen zijn op hun land. Pagina WK voetbal: Braziliaan Cafu begint aan derde WK-finale Speelschema WK -voetbal vandaag 13.00 uur: derde/vierde plaats: Zuid-Korea - Turkije, zondag 30 juni 13.00 uur: finale: Duitsland - Brazilië. leiden - Agenten hebben zondag 23 juni een 35-jarige man leven loos in zijn eigen woning in Lei den aangetroffen. De politie is niet eerder met de informatie naar buiten gekomen omdat niet duidelijk was of er een mis drijf in het spel was. Een woordvoerder van justitie wil niet zeggen of het om moord gaat, of dat het slachtoffer zelf moord heeft gepleegd. Ook is niet bekendgemaakt in welke straat de woning staat „De zaak is nog steeds in onderzoek. Hol lands Midden heeft in elk geval een speciaal rechercheteam op de zaak gezet Begin volgende week komen we waarschijnlijk met meer informatie naar bui ten", aldus de woordvoerder. door Jacob van der Meulen schiphol - Dankzij een langdu rig en internationaal uitgevoerd politieonderzoek is een crimine le drugsbende opgerold die ja renlang op Schiphol actief was. Duizenden kilo's cocaïne en honderdduizenden xtc-pillen werden via de luchthaven ge transporteerd. In totaal zijn de afgelopen maanden 53 arrestaties verricht, 38 in Nederland en 15 in het buitenland. Onder hen bevin den zich werknemers op de luchthaven. Dit heeft de politie gisteren bekendgemaakt. Het onderzoek werd uitgevoerd door het Kernteam Randstad Noord Midden (KTR), dat speciaal werd opgericht om de georganiseerde criminaliteit op Schiphol te bestrijden. De 38 in Nederland aangehou den verdachten hebben allen sterke banden met Curasao en Suriname. Een 38-jarige Amster dammer geldt als hoofdver dachte. In totaal is in Nederland 175 kilo coke met een straatwaarde van vier miljoen euro in beslag ge- (advertenties) door Ruud Sep bollenstreek - „Vakantiewer kers? Scholieren?" De bollen- kweker aan de Duinschooten buiten Noordwijk zet zijn trek ker stil en gaat er even voor zit ten. „Ik wou dat ik ze kon krij gen." Dertig jaar lang heeft de kweker pellers uit Katwijk gehaald, ver telt hij. „Dat ging altijd prima, alhoewel die jongens sinds we met de pelmachine werken en ze per uur worden betaald, niet veel meer uitvoerden. Vorig jaar kreeg ik nog twee reacties op een advertentie. Een jongen van 12 en een van 13. En wanneer er een vorkheftruck in de buurt is, mogen die niet werken." „Dit jaar heb ik niet eens meer een advertentie gezet. Sinds gis teren heb ik hier zes Duitse Po len aan het werk. Helemaal le gaal. Het gaat prima. Maar je hebt wel twee keer een bittere smaak in je mond: wanneer je de rekening krijgt en wanneer je die mannen inboekt. Want het is natuurlijk wel een stuk duur der zo." Door de inzakkende economie is er deze zomer aanzienlijk minder vraag naar vakantiewer kers, zo weten de deskundigen te melden. Dat lijkt goed nieuws voor de ondernemers die de af gelopen jaren steen en been klaagden dat ze in zomer maar niet aan tijdelijk personeel kon den komen. Maar dat blijkt nog al tegen te vallen. „Jongeren komen hier heel kies keurig binnen", vertelt interce dent Barbara van Wijngaarden van Tempo Team aan het Leidse Stationsplein. „Ze willen weinig kijk voor een baan van nu exac*. op www.exactpi.nl No' personeels intermediair Kijk voor meer informatie elders in deze krant! Martine Heemskerk aan het werk bij De Strandgans: Jongeren wil len allemaal zo weinig mogelijk werken." Foto: Henk Bouwman doen en veel verdienen. Ja, dan moeten wij ze vertellen dat we niet zo veel te bieden hebben. Je merkt dat ze dan wel weer snel tevreden zijn. Iets is beter dan niets. De vakantie moet toch worden betaald." „Ze hebben vaak een wat al te hoge verwachting van het sala ris", is de ervaring van rayon manager Ostar Toonen van Randstad. „En dan zijn ze soms ook nog zo arrogant om het daarop stuk te laten lopen. Dat is wel verbazingwekkend.Vakantie- werkers blijven dus kieskeurig, terwijl er eigenlijk nauwelijks iets te kiezen valt. Want de vraag naar vakantiewerkers is bij de uitzendbureaus wel enorm in gezakt. Aan het overgrote deel van de scholieren die zich mel den, hebben de bureaus niets te bieden. Maar de meeste scholieren heb ben gewoon geen zin om hard te werken, weet de 17:jarige Noordwijkerhoutse Martine Heemskerk, die net haar havo diploma heeft gehaald en voor het derde seizoen in de Noord- wijkse strandtent De Strandgans werkt. „Bij mij in de klas zijn er niet veel die de hele vakantie gaan werken." „En ook als je kijkt naar de jon geren van 15, 16 jaar die hier ko men: die werken drie of vier uur en dan moeten ze naar huis. dan zijn ze helemaal gebroken. Ze willen allemaal zo weinig mogelijk werken. Hooguit drie dagen per week, en niet bij mooi weer want dan willen ze zelf naar het strand." Pagina Economie: Scholieren massaal op zoek naar zomerbaan Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. Naam M V Straat PostcodePlaats Telefoon (iv.in oonWe nabezorgng) Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 18,25 Z kwartaalabonnement automatische betaling 52.00 betaling per acceptgiro 52,50 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/Staatslot met jackpot cadeau Bj amcmatectie bataing is Handtekening 8 712141 banfc-qrwmer 400121 Stuur deze bon in een envelop. V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice. Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl I'JA/H.m nu !'KEA nodigt alle Euro-stakers op maandag 1 juli uit voor een gratis kopje offie met gebak. We hebben namelijk écht wat te vieren. Natuurlijk niet lat het leven duurder is geworden sinds de invoering van de Euro. Maar omdat de prijzen bij IKEA gewoon hetzelfde zijn gebleven. Sterker nog: sommige prijzen zijn zelfs gedaald. Neem de IKEA PS kast. Die kostte in 2001 179 gulden. Nu kost de IKEA PS kast 67.61 Euro. Omgerekend naar guldens is dat 149. Goedkoper dus. En omdat we daar best trots op zijn geven we op Euro-dag een feestje. Wij zien het zo: www.IKEA.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 1