Gokken, vrijen en zuipen op 'Royal Asco GESPREK VAN DE DAG 'Jody gepasseerd door ingrijpen Breukhoven' Boze schoonmoeder o, het paleis in Luxembi Vruchtbare grond f HDC152 MENSELIJK KERMIT DE KIKKER krijgt een plekje op de Hollywood Walk of Fame. Volgend jaar komt er op Hol lywood Boulevard een stoeptegel met een ster voor de groene televisiester. Kermit is tientallen jaren na zijn debuut als presentator in de Muppet Show nog steeds een cultfi- guur. Tegelijk met Kermit krijgen onder anderen de regisseur Martin Scorsese en de acteurs Kevin Bacon, Robert Du- vall en Susan Sarandon een vermelding op de Walk of Fa- me, evenals de zangeres Carole King en de Osmond Fa mily. Een Egyptische SIAMESE TWEELING is zaterdag naar Dallas in de Verenigde Staten gevlogen voor een operatie die de twee jongens van elkaar moet scheiden. Mohamed en Ahmed zitten met het hoofd aan elkaar vast. Ze zijn een jaar geleden geboren. Artsen wilden destijds wach ten met een operatieve scheiding tot de hersens en sche dels meer ontwikkeld waren. De jongetjes liggen al sinds hun geboorte plat. Hun ouders zijn een arbeider en huis vrouw uit de stad Qus, ten noorden van Luxor. Tweelin gen die met het hoofd aan elkaar zijn vergroeid, zijn zeld zaam. Dat gebeurt bij één op de twee miljoen geboortes. Artsen in Singapore wisten in april vorig jaar tijdens een marathonoperatie van vier dagen twee meisjesbaby's te scheiden. De dierentuin in het Noord-Japanse Akita heeft dit weekeinde een herden kingsbijeenkomst gehou den voor een JONGE GIRAFFE die eerder deze week bezweek aan de stress van medische be handeling nadat hij een KUNSTPOOT had gekre gen. De directie van de tuin besloot tot de bijeen komst omdat zeer veel mensen dat op prijs stel len, gezien de stroom van blijken van rouwbetoon die de dierentuin overspoelt. Bloemen, post en traditio nele offerandes blijven binnenkomen. De 2,80 meter hoge en 200 kilo zware Taiyo had in maart zijn rechter voorpoot ge broken tijdens een botsing met een zebra. Aanvanke lijk leek het dier de in greep goed te doorstaan dank zij een enorme wil om te overleven. Maar het hart van het dier bleek niet bestand tegen onder ande re de narcoses die het dier voor ingrepen kreeg. De kunstpoot was opgebouwd uit bamboe en een deel van een rubber laars. De ITALIAANSE TELEVISIE staat al niet als erg hoogdra vend bekend, maar lijkt tegenwoordig zo saai dat de meeste Italianen liever reclames kijken. Tweederde van de Italianen vinden commercials 'de leukste dingen op tv'. Eenderde zou het betreuren als ze geen reclames meer konden kijken. Dat blijkt uit een zaterdag gepubli ceerd onderzoek onder bijna duizend Italiaanse tv-kij- kers. Veel ondervraagden zeiden dat reclames meer dan de gewone programma's zorgen voor spanning en sensa tie, vooral de filmpjes die een verhaaltje vertellen. Rijke en beroemde BRITTEN willen een extra beveiligde ruimte in hun woning. Zij hopen zich zo te beschermen tegen een gewapende overval of tegen een aanval met biologische of chemische wapens. Volgens het zondags blad The Observer is vooral na 11 september de verkoop van zulke BUNKERACHTIGE ruimtes sterk gestegen. De speciale ruimtes met stalen wanden, die ongeveer 150.000 pond (ruim 230.000 euro) kosten, zijn voor zien van een alarmknop om de plaatselijke politie te hulp te roepen. Monitoren maken het mogelijk het interieur van het gehele huis in de gaten te houden, terwijl een mi crofoon en luidsprekers de bewoners in staat stellen met binnendringers te spreken zonder dat men gevaar loopt. Tot de beroemdheden die zich inmiddels zo hebben be veiligd behoren zangeres Madonna en ex-Beatle Paul Mc-' Cartney. Volgens Paddy Nicoll van het veiligheidsbedrijf Rubicon International Services zijn het echter vooral ma nagers van grote ondernemingen en diplomaten uit poli tiek gevoelige landen die een bunker in hun huis laten aanleggen. De groeiende belangstelling is niet alleen een gevolg van de aanslagen in New York en Washington, maar ook van de film Panic Room. Daarin speelt Jodie Foster een vrouw die zich met haar dochter schuil moet houden nadat overvallers haar woning in New York zijn binnengedrongen. a Tieneridool BRITNEY SPEARS was vorig jaar de beroemdheid met het meeste succes. De 20- jarige popster staat bo venaan de lijst van hon derd beroemdheden van het Amerikaanse zaken blad Forbes. Vorig jaar stond Spears op de vier de plaats. Britney dankt haar plaats bovenaan de lijst niet aan haar in komsten - daarbij staat ze op de 25e plaats - maar aan de enorme aandacht die zij in de media trok en het aantal keren dat zij op de om- slag van tijdschriften stond. Zij werd 997.000 keer gezocht en gevonden op internet, stond tienmaal op de cover van een belangrijk tijdschrift en ver scheen 373 keer op radio en televisie. Wat betreft inko men kan zij zich niet meten met de nummer 1 op de lijst, filmproducer George Lucas. Lucas verdiende in 2001 bijna 200 miljoen dollar en Spears 'slechts' 34 miljoen. De nummer één van vorig jaar, acteur Tom Cruise, komt dit jaar helemaal niet voor op de lijst. Hij had die eerste plaats vooral.te danken aan de enorme publiciteit die hij kreeg naar aanleiding van zijn onverwachte scheiding van de actrice Nicole Kidman. Een Spaanse graaf is er als eerste in ge slaagd de ATLANTI SCHE OCEAAN over te steken op een JETSKI. De 41-jari- ge Alvaro de Mari- chalary Séenz de Tejeda, een zwager van de Spaanse prin ses Elena, zette za terdag na 117 dagen en een reis van meer dan 10.000 kilome ter voet aan wal inde Amerikaanse stad Miami Beach. Mari- chalar begon zijn reis op 23 februari aan de Italiaanse kust in de buurt van Rome. Tijdens de overtocht had de edelman te kampen met zes meter hoge golven en striemende winden. De bemanning van zijn be geleidingsschip moest hem verscheidene keren redden. Met zijn trip wilde de graaf laten zien dat met sport en avontuur niemand drugs nodig heeft. tor oy 'De Engelse klassenmaatschappij is pronkziek, tijdens speciale gelegenheden zijn ze geobsedeerd door pracht en praal co-t kijken en bekeken worden.' Popzanger Rod Stewart (linkerfoto) kreeg die kans niet: hij werd ondanks een uitnodiging ief gang tot Ascot geweigerd, omdat hij geen hoed droeg. Foto's: AP en Reuters/John Stillwell en Peter Macdiarmid te spelen. Een nog slanke vrouw op sti letto -achtige naaldhakken, in een blote strakke jurk, en onder een hoed van nepveertjes, draagt op haar schouder een vuistgrote tatoeage van voetbalclub Millwall. Uitzicht op de renbaan heeft men hier amper, maar dat dondert niet. Het gaat om het gokken -er wordt op Ascot jaarlijks miljoenen euro's ver speeld- en er zijn tv-schermen in over vloed. En het gaat ook om de drank na tuurlijk. In het midden van de Silver Ring staat "s werelds grootste demon tabele pub'"The Black Bull Inn". Om vier uur in de middag is het hier een dronken hossende bende. Buiten liggen sommigen al half bewusteloos in een roes. „En straks krijgen we vast nog een paar dronken vechtpartijtjes, dat is hier dagelijkse kost", zegt politieagent Steve Burchett. Terug naar de hogere krin gen. Om half zes hangen in de Grandstand de bankiers uit de sky- boxen zingend aan de toog. Sommige mannen hebben het hoofddeksel van een vrouw opgezet. Champagnekurken vliegen in het rond. Hier en daar wordt heftig getongzoend. Twee dames van tegen de vijftig, die er keurig m hebben uitgezien toen ze nog waren, ontwaren een man in kilt en doen een greep onder |y| Gillend van de pret ontdekken hij wel degelijk een onderbroe uw heeft Om zes uur klinkt de be li laatste ronde. Een harmonieoi van gint aan de dagelijkse afsluiten id g menzang. Er wordt gezwaaid 11 zi vlaggetjes en iedereen brult: „1 een tannia, Britannia rule the wav< gere Harm Harkema „Mijn schoonmoeder probeert ons huwelijk kapot te maken. Luister niet naar haar, ze ver spreidt valse geruchten over mij." De noodkreet van groot hertogin Maria Teresa is het af gelopen weekeinde als een bom ingeslagen in Luxemburg. De fa- gade van eenheid in de groot hertogelijke familie blijkt niet meer dan dat, achter de muren van het paleis heersen onmin, roddel en achterklap. Stomverbaasde journalisten, die begin deze maand door het groothertogelijk paar voor een off the record' ontmoeting op de thee waren gevraagd, hebben het zelf van Maria Teresa te ho ren gekregen. Alleen was het niet de bedoeling dat de inhoud van het gesprek openbaar zou worden. Eén krant heeft echter uit de school geklapt en sinds dien staat Luxemburg op zijn kop. De 'boze' schoonmoeder is groothertogin Joséphine Char lotte (74), geboren prinses van België en zus van de koningen Boudewijn en Albert II. Toen haar oudste zoon Henri aan het begin van de jaren tachtig met de in Zwitserland wonei#^ baanse ballinge Maria Ti1 Mestre thuis kwam, was groothertogin 'not amus „Het huwelijk kon ze nif hinderen, daarom probi het nu al jaren van binni stuk te maken", verklaaiflS ria Teresa tegenover de In Luxemburg circulerei ren geruchten dat Maria het leven in het groothertogdom wil ont ten. Ze zou zelfs al een door de gendarmerie ziji gehouden op de luchtha „Onzin", zegt de groothi |ej| „Het zijn door mijn schc eni moeder verspreide leuge wil dat u dit weet, zodat bron van de geruchten! aldus Maria Teresa. Grof Henri (47), die zijn vad< oktober 2000 opvolgde, het gesprek aanwezig en klaarde voor honderd pi achter zijn vrouw te staa III verhouding met zijn mi volgens de media al jare formeel en ijzig. Hans Jacobs Het is gedaan met de knuffelpedago- giek, zeg ik vanachter mijn krant tegen mijn zoon (5). Hij kijkt me glazig aan, grijpt een pak Schuddebuikjes en keert daarvan de helft op een ontbijtcrac- ker en de andere helft op de vloer. „Wat betekent dat?", wil hij we ten. Ik haal met gestrekte wijs- en middelvinger uit naar zijn ach terhoofd. „Dit", zeg ik. Kort sa mengevat dan. Het kan geen toeval zijn dat het einde van de knuffel- pedagogiek uitgerekend in Duitsland wordt ge predikt. Uit een onderzoek in verschillende deelstaten bleek daar afgelopen week dat hoe conservatiever en strenger het onderiuijs, hoe beter de leerpresta ties. De grote winnaar bleek Beieren, waar leerlingen moeten voldoen aan ouderwets hoge eisen, meer les uren krijgen en centraal vastgestelde examens afleggen. Met spijbelaars maken ze daar korte metten. Die worden door de politie opgepakt. Onze zoon gaat na de zomerva kantie van groep 2 naar groep 3 van lS de basisschool-op-de-hoek. De school wordt omgeven door vruchtbare nieuwbouwgrond en vooral de jongste groepen gedijen daar goed op. In één van die vlugschriften waar mee hij vrijwel dagelijks thuiskomt, werd uiteengezet dat onze zoon volgend jaar de eerste beginselen van het rekenen en lezen bijgebracht krijgt in een klas met ver in de dertig kinderen. Tweederde daarvan bestaat uit jongens, van wiezo'n beetje de helft aan ADHD-gerelateerde verschijnselen vertoont, rekent mijn eega snel uit. Zij brengt onze na zaat dagelijks naar school en heeft haar ogen niet in haarzak zitten. ADHD staat voor Atten tion Deficit Hyperac tivity Disorder, oftewel Aandachts-Tekort- Stoornis met Hyperactiviteit. Makkelijker te onthouden is - volgens de internetsite adhd- .nl - Alle Dagen Heel Druk. Maar die bena ming klopt niet helemaal, nuanceren de des kundigen. Niet iedereen met ADHD is hyper actief of druk. En andersom komt ook voor. Onze zoon is druk, maar wij vinden dat hij geen ADHD heeft. Dat hebben alleen kinde ren van andere ouders. Om terug te keren naar een conservatief 'on derwijssysteem is een klas met ver in de der tig kinderen niet slecht om mee te beginnen, houd ik mijn vrouw voor. Al dat gedoe met meer onderwijzers en kleinere groepen, waar heeft dat ons nu helemaal gebracht? Lees er de 'Puinhopen van acht jaar paars' maar op na. De school van mijn zoon verwacht geen problemen met de groepssamenstelling, stond er in het vlugschrift. Zelf heb ik aan mijn lagere schooltijd weinig gedetailleerde herinneringen overgehouden, maar omdat ik van mijn zus heb begrepen dat er bij haar wel zo'n veertig kinderen in de klas zaten, zal het bij mij niet veel beter zijn geweest. En kijk eens hoe leuk ik heb leren schrijven! Lastig hoor, hoe slecht moeders zich daarmee laten geruststellen. Mijn echtgenote heeft in tussen al bij de huidige juf geïnformeerd of die aan de nieuwe juf wil doorgeven dat on ze nazaat zo ver mogelijk voorin de klas moet zitten. Het liefst naast een meisje, met van die vlechtjes. Die later iets in de kernfysi ca wil gaan doen. Maar helemaal gerust is ze er niet op. Deze week zag ik haar met meer dan gemiddelde belangstelling een kranten artikel lezen over ouders die hun kinderen helemaal niet meer naar school sturen. Die onderwijzen hun kroost zelf. „Dat kan als je een beroep doet op een uitzonderingsbepa ling van de leerplichtivet", leest ze voor. „In het buitenland wordt hier veel gebruik van gemaakt. De heren dragen er verplicht rokkostuum en hoed, de dames tonen er weelderige creaties en buitenissige hoofddeksels. Koningin Elizabeth is niet alleen verant woordelijk voor het evenement, ze is ook altijd enthousiast toeschouwer. Zodoen de beziet menig buitenstaander Royal Ascot, 's werelds beroemdste paarden- draverij, als een bijzonder sjiek en be schaafd gebeuren. Ten onrechte. Jeans en korte broek zijn op Ascot ver boden, en daar houdt de 29-jarige Ra chel Goode uit Gloucester zich aan. Ze draagt een enorme paarse hoed, een kort onderjurkje en een doorzichtige overgooier. Voor de fotograaf van dag blad The Sun trekt Rachel het spul om hoog en showt haar achterwerk. De volgende dag staat ze met haar blote billen in de krant. Rachel droeg name lijk geen slipje. De foto is heilig vergeleken bij het tafe reeltje dat The Sun vorig jaar met tele lens kiekte. Op het gras van het mid denterrein lag een dame op de rug met haar rok omhoog en de benen wijd. Bovenop haar lag een heer met de pan talon op de knieën. Diens bleke achter werk schitterde in de zon. Het was wel duidelijk wat ze deden. Een Schotsé moderedactrice schreef vorig jaar: „Wij Schotten worden bij speciale gelegenheden gewoon dron ken, zonder flauwekul. De Engelse klas senmaatschappij is pronkziek, tijdens speciale gelegenheden zijn de Engelsen geobsedeerd door pracht en praal, door kijken en bekeken worden. En aan het eind van de dag zijn ze net zo dron ken". Royal Ascot is die aloude Engelse klas senmaatschappij in het klein, maar in vol ornaat. Het jaarlijkse vierdaagse evenement, dat zaterdagavond werd af gesloten, trekt dagelijks meer dan vijf tigduizend bezoekers. Het is deze keer zonnig weer en rond het middaguur wordt tussen de auto's op de parkeer terreinen volop gepicknickt. Rieten manden, bloementjesjurken, hoeden, aardbeien met slagroom. Bijna een schilderij van Renoir. Op de auto's na dan. Eenmaal op het terrein is het op passen geblazen want daar krijgt men te doen met de etiquette. Op het gras van de Paddock aan de westkant van het hoofdterrein en in het vak genaamd Grandstand, is een net pak verplicht, maar hoeft men geen hoed te dragen. Tot het sjiekste deel, de Royal Enclosu re, kijkt men slechts toegang door bal lotage. Een hoed is verplicht voor dame en heer. Popzanger Rod Stewart weet er alles van. Hij is wel door de ballotage gekomen maar draagt geen hoed en mag er dus niet in. Het is hier om een uur in de middag, drie kwartier voor aanvang van de eer ste race, bomvol. Van 80-jarige gravin nen met rieten hoeden en een pauwen- veer, tot hoogheilige paradijsvogels met opgespoten lippen en borsten. Oude adel en nieuwe rijken dus. En hier en daar een patser, met de'vingers vol gouden ringen en een diamant in het oor. Ook dit jaar heeft laboratoriumon derzoek in opdracht van een krant aan getoond dat er in de toiletten coke ge snoven wordt. Bij de in totaal 115 bars en restaurants op Ascot stroomt de drank al volop. Trots meldt de organisatie dat er gedu rende het evenement zo'n 120.000 fles sen champagne worden verkocht (van 32 tot 98 euro per fles) 75000 flessen wijn, 12000 flessen Pimm's (25 procent alcohol) en 1761 vaten bier. Tegen half twee arriveert koningin Eli zabeth in een open rijtuig. De heren nemen de hoed af en de dames applau disseren beschaafd. Dan nemen de tienduizenden hun plaatsen in op de tribune, de koningin in de koninklijke loge, en de city-bankiers in een van de 288 skyboxen die voor duizenden gul den per persoon per dag te huur zijn. Tijd nu, om een treetje lager op de maatschappelijke ladder te gaan kijken. De toegang tot de Silver Ring, aan de andere kant van de baan, bedraagt slechts enkele tientjes. Hier komt het bier in plastic bekers en staat geen kreeft op het menu maar vette hambur gers. De mannen mogen hier evenmin een spijkerbroek dragen maar tatoeages zijn toegestaan en dat blijkt volop. Ook in de Silver Ring dragen veel vrouwen een hoed, maar het geheel heeft iets treurigs: hier zijn opvallend veel bleke en dikke sloven te bezichtigen, die in een zondagse C&A-jurk en met uitpui lende borsten een dag prinses proberen Ik reageer sceptisch. Ik hoor haar al |*0| maart tegen mijn zoon zeggen dat i moeten oefenen in schrijven. Hij ka (I dien niet meer dan zijn naam, waa nog geregeld de 'e' in de verkeerde h *®EI zet. Veel meer heeft ze nog niet berei vordert ook moeizaam. Na de hele i vakantie het alfabetlied van Bert en hebben gezongen, komt hij nu onge 'est de helft van de 26 letters. En op de i )a welke letter een woord als 'Lopenb '®n noemt hij nog steeds de 'o'. "jn£ Tot zover de zelfstudie. Ik vertrouw :lceri hij straks een bonkige juf krijgt, die eJ'zii naar de naam Heidi (Beierse impor1 "u. hem vanachter haar bureau met ee$00} hand corrigeert, als hij bij het klass ters en cijfers stampen even wegdro de wrat op haar kin waaruit twee groeien. Voorde rijen daarachter ge "c gewoon de liniaal. '8T" Het is afgelopen met de knuffelpedi ,v Dat kan mooi ook nog op het lijstje Ul' gen die Pim zo gewild zou hebben. Reageren?: column@dlckvanderplas.nl MAANDAG 24 JUNI 2O02 De familie Breukhoven heeft zelf ingegrepen om ervoor te zorgen dat niet Jody Bemal maar Va nessa mee mag doen aan de op names van een Amerikaanse single. Dat stelt Wouter Doole- weerd, manager van de jonge Delftse popzanger. Vanessa noemt die bewering onzin en benadrukt dat zij benaderd is om mee te werken aan Why oh why". Connie Breukhoven, beter be kend als Vanessa, gaat binnen kort een bijdrage leveren aan het nummer Why oh why". Dat is geschreven door de Neder lands/Amerikaanse producer Raffles van Exel, naar aanleiding van de WTC-ramp op 11 sep tember 2001. Van Exel zegt dat naast Vanessa ook internationa le sterren als Michael Jackson, diens broer Jermaine, Whitney Houston, 'NSync en Ricky Mar tin meedoen. Medio mei van dit jaar maakte Van Exel echter nog bekend dat hij Jody Bemal op het oog had om de Nederlandse inbreng op deze plaat te verzorgen. Tevens zou er een optreden in Amerika volgen, op 11 september, van al le deelnemende artiesten, onder wie Jody Bemal. Dat gaat alle- Entertainer Jody Bernal (midden) na afloop van een show in de Rot terdamse Ahoy vorig jaar. GPD/Rob Verhorst maal aan de Delftenaar voorbij, omdat Van Exel met Vanessa in zee gaat. „Raffles van Exel is uit eten ge gaan met de Breukhovens en vervolgens uitgenodigd voor het Flying Docters gala. Een goed verstaander heeft een half woord nodig om te weten wat daar is gebeurd", aldus Jody"s manager Dooleweerd. „Van Exel zegt nu dat Jody niet in het con cept past. Ja, het is ook volko men logisch dat Vanessa naast Michael Jackson staat te dansen in plaats van zo'n jonge knul als Jody", voegt hij er ironisch aan toe. Dooleweerd verblijft met Jody in het Turkse Bodrum voor een aantal optredens: „Ik heb bij aankomst in Turkije nog een te lefoontje gehad van Breukho ven, want hij zat er toch wel mee. Maar het is schandalig dat hij over de mg van een ander, in dit geval dus Jody, Vanessa naar voren schuift". Connie Breukhoven noemt dat 'onzin': „Dooleweerd heeft zelf geprobeerd Jody en Van Exel te koppelen en nul op het rekest gekregen. Ik vind het persoonlijk jammer dat Jody en ik niet sa men gaan. Maar Van Exel heeft toegelicht dat hij al genoeg ar tiesten had in Jody's genre. Hij wilde liever een zelfbewuste, dy namische vrouw". Manager Dooleweerd laat weten dat hij en Jody niet balen van het missen van de single-opna me. „Want ik denk dat het alle maal maar een luchtballon van Van Exel is. Wij hebben ook nooit naar buiten gebracht dat we naar Amerika zouden gaan, dat deed Van Exel. Wij wilden eerst de tickets op zak en alles zwart op wit, met de handteke ningen eronder. Die Van Exel probeert gewoon een bekende Nederlander te worden door met een paar bekende namen te goochelen. Dat zal Breukhoven ook nog wel merken, die gaat gi- ga op z'n kanus". Raffles van Exel was niet bereikbaar voor commentaar. GPD

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 2