SPORT ss Dave de Heiden heeft nu een gouden paar Zee Duin kan Lugthart geen mooi afscheid geven L/.A.M. 1 4?aSKS unicu"1 an der Reep klaar voor NK wielrennen atja Nossik is Linda Verhoeve opnieuw de baas Prijzen voetbalgala LD TENNIS CIRCUIT 2002 MASTERS www.liaminfo.nl Sporters 3» ^aa» Tfnw maandag 24 juni 2002 3V_UUÏ iaan de la Beij pakt titel bij De Munnik even Naei (eter Klein vert serdi agea 5 Het LD Tennis Circuit amper twee weken jong g vate toernooien zijn al door lver. n dezelfde speelster ge- laillei luizen. ioren laauwi trohml Inge n (A24 Jan: 5.43, Z&PCi en) 1.' 0,73. PSV) 2 De DC .43; 25.66 3 Va- ;Pl® I »n. Bij De Munnik kon Verhoeve een tweede zege van de aan het 'Leidse' le Wc eniggekeerde Katja Nossik -sWq oorkonten. Waren er in nog drie sets voor nodig, ïalepl »n grond greep de Leider- RQ| 1 de hoofdprijs in de zoge- an (z categorie 3 (voorheen BI) cusw esets. Plee^eelnemersveld van De k gaat bij de vrouwen als :"s fa de sterkste de annalen e een lijstje kandidaten 'gele afsluitende LD Masters jaar opstelt, zal er zeker ar He n de acht kwartfinalisten les vi 1 Munnik op plaatsen. Be- iderd Nossik en Verhoeve heb ber l ok de halve Analistes In- jenpf fan der Plas en Bionda rop en twee speelsters uit tste acht, Ingrid Kruit en ra van der Gugten, veel in de nationale A-toer- opgedaan. Met haar asse-ervaringen bij Dek- nnis beschikt Nossik toch at beetje extra, dat de la de competitie spelende id<|rrentie niet heeft, dstrijdspeelster maakte de onkelijk uit het Wit-Russi- pens (Aünsk afkomstige Nossik langdurige knieblessure jaren geleden haar ren- het open BI-toernooi Munnik. De 'onbekende' overduidelijke winnares in, maakte snel naam. De 6 slechts een doorgangs- >or de A-status en moge- 1 rentree m het kostbare tionale vrouwentennis, iar besluit nadrukkelijk een maatschappelijke an te kiezen, was het te- idstan luidelijk, dat zeker het Di op eigen De Munnik- een prooi van Nossik zou l Van der Plas ging in de finale in straight sets on- Verhoeve kreeg in de fi de eerste set geen kans, ileef in de tweede set tot ld bij. eindstrijd kwam ras de !rm( ae op gang wie Nossik dit i:i. 5 1 zou kunnen stoppen. j6ew 1 bekende 'Leidse' namen lge bij De Munnik alleen Boers. De Hazerswoud- A2i met Unicum naar de msse lasse promoveerde, ver- lemooien buiten haar ei- gio te spelen. De gewenste Jurriaan de la Beij kende alleen in de halve finale tegen Jan-Jaap Overgaauw wat problemen. Foto: Mark Lamers zwaardere tegenstand heeft Boers nog niet ontmoet. Inmid dels won ze de categorie 3 toer nooien in Bergschenhoek en gisteren in Nieuwerkerk aan de IJssel en is ze een belangrijk kandidate voor deelname aan de Masters van het Rotterdamse circuit. Bij de mannen categorie 3 werd Jurriaan de la Beij de onbetwiste winnaar. De voormalige speler van TEAN had het alleen in de halve finale tegen Jan-Jaap Overgaauw wat lastiger. De strijd bij de beste vier werd pas over drie reeksen in zijn voor deel beslecht. De overige partij en vergden twee sets. Niels Ra- vensbergen bleef in de eindstrijd in de eerste doorgang tot in de tiebreak bij. In de tweede set moest de Valkenburger, die bij Zee Duin speelt, zich met 6-2 gewonnen geven. Ook in de categorie 4 en 5 (de oude B2 en Cl) werd bij de mannen de pikorde niet aange tast Julian Vandenbussche won na het Open Kampioenschap van de Bollenstreek ook De Munnik en net als in Lisse moest Walter de Roode genoe gen nemen met de tweede stek. De beide finalisten hadden in de halve finales overigens wel drie sets nodig voor thuisspeler Joa chim Jagel en Unicummer Je roen Visser. In '5' veroverde Menno van de Bor zijn tweede hoofdprijs op rij. Wim van Veen haalde maar drie games minder binnen. Bij de vrouwen liet Krista San ders in de categorie '4' (voor heen B2) zien, dat haar naam tussen de beste acht speelsters in de categorie '3' niet geheel uit de lucht kwam vallen. De TEAN- speelster stond in de slotronde van haar eigen sterkte drie games af aan Sonja Korenhof. Een categorie eronder kon zus Anouk Sanders de opmars van Sharon van Putten niet afstop pen. Het 12-jarige lid van de bondsselectie won de finale in twee sets. In de halve finale was ze na drie sets tegen Saskia Glu- vers door het oog van de naald gekropen. Sassenheim Twee categorie 3 toernooien in een week is binnen de Leidse re gio te veel van het goede. Sas senheim koos voor haar open toernooi dan ook alleen voor een enkelspel '3'. Xander Hertz- mann bleef de enige ongeslagen speler. De Lissenaar klopte in de eindstrijd Dermis van Dijk in twee sets. Bij de vrouwen ging de titel naar Martine Grieks - poor, die na drie sets de pas 12- jarige Marlot Meddens naar de tweede positie verwees. De Ana liste in '3' was in haar eigen speelsterkte, de '5' (Cl) wel de sterkste. Anouk Kits ging na twee close sets ten onder. Bij de mannen categorie 5 zegevierde Peter van der Spek na drie reek sen over Rutger Goudriaan. Ron Dl PC) 28 nt Dg Punnik Leiderdorp HE3 1 91 finales: N. Ravensbergen (1) - ic i J. de la Beij - JJ. Over- 25,3 6 6-4 6-2. Finale: De la Bei) - Ben 7-6 6-2. DE3 (BI), halve fi- fossik (l)-l. v.d. Plas (4) 6-4 6- 8,30; PU H z'°"der°P (6)7-56- SV (Vi 1.41. K. Nossik - Verhoeve 6-1 7-5. halve finales: J. Vandenbussche gel 6-4 3-6 6-2; W. de Roode - 4-6 6-4 6-2. Finale: Vandenbus- Roode 6-3 6-2. DE4 (B2), halve Korenhof (1) - L. Castel 6-3 6- Wers (2) - C. Manuputty 6-1 6-4. Sanders - Korenhof 6-2 6-1. ale: M. Rasenberg/J. Weerheim elzen/T. v.d. Voort 7-6 3-6 7-6. halve finales: M. v.d. Bor - T. 6-2 6-3; W. van Veen - S. Brug- '6-0. Finale: V.d. Bor - W. van 6-4. DE5 (Cl) halve finales: S. jdeKMl) - S. Gluvers 3-6 7-5 6-2; A. S. Draulans 6-4 6-4. Finale: S. i-A. Sanders 7-6 6-2. HE6 (C2) ales: T. Driessen - L.J. Baks 6-1 n Hinsbergh - G. Noya 4-6 6-3 ï:Van Hinsbergh -T. Driessen 1- DE6 (C2), halve finales: J. Ko- Jhlenbeck 6-3 7-6; E. Tijssen - 1-6 6-2 6-0. Finale: Tijssen - ■6 6-0 6-4. HD5-6, finale: J. Do- nittenaar - J. van Rossum/E. urg 6-1 6-3. 5+. finale: N. Dofferhoff/B. Log- Steloo/A. Wesseling 2-6 5-2 op- -6 35+, finale: M. Leunissen/E. ndt - K. Teljeur/A. Vermeulen 2- GD5-6, finale: A. Roodhorst/H. )ames - A. F. van Haver 6-2 6-4. I> halve finales: R. v.d. Meer - R. 46-3, S. Strijk - B. Manc 6-1 6- V.d. Meer - Strijk 1-6 6-4 7-6. .halve finales: T. Verra - S. v.d. 1 Koning - C. Waal 6-4 7-5. Fi- ing- Verra 6-4 7-5. HD7, finale: Md/E. Smid - M. Beek/M. Visser 3-6 6-2 6-3. DD7, finale: L. Heijnis/J. Rijksen - K. van Ark/J. v.d. Brink 6-4 6-3. HD7 35+, finale: H. Schreuder/J. Teske - H. Louwers/J.W de Voogt 2-6 6-2 7-5. DD7 35+, finale: E. Klaveren/E. de Lange - M.L. Bloemendaal/I. Timmerije 6-4 7-5. GD7 35+, finale: M.L. Bloemendaal/B. Siera - L. P. van Veelen 6-2 6-4. STV Open, Sassenheim HE3 (BI), halve fi nales: X. Hertzmann - J. Herruer 6-2 6-2; D. van Dijk - P. van Hal 6-0 6-4 Finale: Hertzmann - D. van Dijk 7-5 6-2. DE3 (BI), poule-finale: M. Griekspoor - M. Meddens 4-6 6-1 6-1. HE5-6 (C1-C2), halve finales: P v.d. Spek - J. Herweijer w.o.; R. Goudriaan - A. Broekhof 7-5 3-6 6-3. Finale: V.d. Spek - Goudriaan 6-7 7-6 6-2. DE5-6 (C1-C2) halve finales: A. Kits - M. ten Holter 6-1 6- 1; M. Meddens - E. Bontje 6-3 6-2. Fina le: Meddens - Kits 7-5 6-4, HD5-6, poule: J. Janssen/J. Rinzema. DD5, finale: M Krijger/M. Meddens - A. Kits/W. Wallaart 6-1 6-3. GD5, finale: A. Kits/E. Koot - C. van Bladel/J. Rinzema 6-2 6-4. HE5-6 35+, finale: N. van Elderen - J. van Delft 6-3 6-0 HD5-6 35+, finale: F. v.d. Berg/N. van Elderen - H. Heemskerk/A. van Luijk 6-1 6-2. HE7 (Dl), halve finales: A. de Ridder - R. Tetteroo 6-1 6-0; D. Kolmus - B. Heems kerk 7-5 6-2. Finale: Kolmus - De Ridder 6-3 6-4. DE7 (Dl), halve finales: Ch. Schouten - L. Bastianen 6-3 6-0; M. Seij- en ten Horn - M. Seijener 6-4 6-4 Finale: Seijen ten Horn - Schouten 7-6 4-6 6-3. HD7, finale: C. Kroon/B. Roest - Herwijen- /De Baan 6-0 6-1 DD7, finale: M. Sijene- r/E. van Eijk - M. Broersen/C. Schouten 6- 2 2-6 6-4. GD7, finale: N. Kaart/B Plug - E. Bontje/B. van Herwijnen 6-2 7-5. HE7 (Dl) 35+. finale: R Jonkheer - P. Lommerse 6-3 6-4. HD7 35+, finale: P. van Biezen/T. Lamboo- D. Korbee/H. Sen- den 6-2 4-6 6-2. Zevenhoven Open HD5, poule: I J. Vos/N. Zijdervliet. HD6 35+: C. Kok/B. v.d. Rassel - A. van Putte- n/E. Ross 6-4 6-7 6-3. DD6 35+. finale: A Kok/W. v.d. Kooij - T. van Est/E. Rekers 6- 0 6-2. GD6 35+, finale: N. vd Broek/B. Buijks- M Koenders/E. de Vries 7-6 6-1. HE7 35+, finale: J. Garrelfs - L. Santos 6- 0 6-0. HD7, finale: J. Garrelfs/A. Kooij - B. S. Koop 6-4 6-4 HD7 35+, finale: N. van Belt/T. Rijnbeek - J. Luyven/C. San ders 6-4 6-4 DD7, poule: 1 A. A. Bos man. DD7 35+, finale: A. Bader/1, ten Vel de - T. de Bruin/A. Graafland 7-5 1-6 6-3. GD7, poule: 1 T van Luyk/M. Hoekstra GD7 35+, finale: D. Graveland/N. v.d. Hammen - J. van Pol/L. de Boer 6-4 6-1. Univé Open 30+ dubbels, Rijpwetering HD5, finale: I. van Klink/D. v.d. Weijden - R. Kuipers/M. Verhaar 6-2 2-6 6-2. DD5, poule-finale: E. v.d. PoelFT. van Ruiten - S. Evers/D. v.d. Geest 3-6 7-5 6-2. GD5, poule: 1. A. Bouwmeester/D. Loos. HD6, finale: R. Hoogenboom/P. van Rijn - Uit handen van Jack Honsbeek (links, winnaar van vorig jaar) ontvangt Dave de Heiden de gouden schoen. „Ik hoop dat het een linker is, dan heb ik precies een paar." Foto: Dick Hogewoning door Lornan Leefmans leiden- Dave de Heiden is de eer ste speler die voor de tweede keer is uitgeroepen tot Leids voetballer van het jaar. De keeper van UVS ontving zaterdagavond opnieuw de gouden schoen, die hij in 1999 ook al verdiende. De Heiden werd verkozen boven Jack Honsbeek, de winnaar van vorig jaar en Martijn Kijk in de Vegte van WSB. „Ik had dit eigenlijk niet ver wacht, want ik had al een keer gewonnen", aldus de blij verras te De Heiden. „Daar staat tegen over dat ik een beter seizoen achter de rug heb dan toen ik de eerste keer won." Of hij de te rechte winnaar was, daar kon de doelman niet over oordelen. De prestaties van voetballer en kee per laten zich sowieso lastig ver gelijken en hij had zijn voorma lige ploeggenoten bij UVS, Honsbeek en Kijk in de Vegte, niet of nauwelijks in actie ge zien. In de zeven edities van het Leidse voetbalgala stond de in middels 28-jarige De Heiden al vier keer op het podium en waarschijnlijk was het zaterdag de laatste keer omdat hij plan nen heeft naar Zoeterwoude te Voetballer van het jaar: 1. Dave de Heiden (UVS), 2. Jack Honsbeek (Ter Leede) en Martijn Kijk in de Vegte (WSB) Talent van het jaar. 1. Zev Davidson (UVS), 2. Ro bin Ravensbergen (Rooden- burg) en Raymond van Es (UVS). Voetballer van het jaar (3de, 4de, 5de klasse): 1. Remco Visser (Oegstgeest), 2. Boudewijn Kamphues (Lug- dunum za.) en Roberto Boom (Leidsche Boys). Club van het jaar: Leidsche Boys Trainer van het jaar. 1. Marcel Groenendijk (Leid sche Boys), 2. Per Crispijn (UDWS) en Eelco Fielemon (De Sleutels). Vrijwilliger van het jaar: 1. Echtpaar Roling (Docos), 2. Frans de Jong (UVS) en Peter Ramaker (Leidsche Boys). verhuizen. „Ik weet niet precies wat het reglement daarover zegt, maar ik zou er volgend jaar weer dolgraag bij zijn." De twee verliezers hadden op hun beurt De Heiden wel een aantal maal zien schitteren. Het duo had er geen enkele moeite mee hun meerdere in de keeper te erkennen. „Hij is al jaren on omstreden de beste keeper van Leiden", bewierookte Kijk in de Vegte de man met rugnummer 1. Zev Davidson viel ook voor de tweede keer in de prijzen. De speler van UVS werd evenals vo rig jaar aangewezen als het grootste talent van Leiden. Oud- UVS'er Remco Visser, die deze zomer Oegstgeest verruilt voor Quick Boys werd verkozen tot de beste speler in de lagere klas sen, een nieuwe categorie op het gala dat met tweehonderd aanwezigen was uitverkocht. Dê organisatie, in handen van Wim van Duivenbode en onder steund door De Sleutels, is daar om vastbesloten over twaalf maanden een achtste editie van evenement in de Antoniuszalen te houden. Behalve UVS werd ook Leidsche Boys veelvuldig in de bloemen gezet. De vereniging die voor het eerst in haar bestaan pro moveerde naar de vierde klasse werd gekozen tot club van het jaar en coach Marcel Groenen dijk werd uitgeroepen tot de beste trainer van het afgelopen seizoen. J. v.d Meer/Sj van Veen 6-1 6-3. GD6, fi nale: I. van Scheppingen/J. v.d. Meer 6-1 6-3. HD7, finale: A. v.d. Meer/A. Volwater - R. Boeff/J. van Egmond 7-5 7-5. DD7, finale: R. Peer/H. v.d. Zwet - S. Arbouw/E. Klink 6-4 7-5. GD7, finale: I Schouten/R. de Mooij - A. v.d. berg/J. de Jong 4-6 6-1 6- 1. 19de Kuifhof 30+ toernooi, MVKV Katwijk HD6, finale: P. Kraan/C. Parlevliet - C. Bosman/H. Koele 4-6 6-2 6-1 DD6, fina le: E. Noppen/C. van Schie - A. Hage naars/P. Neuteboom 6-2 6-4. GD6, finale: C. R. Kraan - G. Bouma/G. Kortenoever 3-6 6-2 6-2. HD7, finale: A J. de Beste - N. Groot/H. Salman 3-6 6-4 6-4. DD7, finale: A. van Duyvenbode/M. Kleen-G. Koretenover/W. van Zuilen 6-4 7-6. GD7, finale: E. Da- vis/L. Schalk - S. van Eijk-De Lange/H. v.d. Ham 6-3 6-4. door Peter Klein tennis - Kansen op een beter re sultaat waren volop aanwezig. De 4-0 nederlaag van het man- nenteam van Zee Duin in de halve finales van de play-offs van de eredivisie tegen gastheer en regerend titelhouder Halfweg Spijkenisse liet echter aan dui delijkheid niets te wensen over. „Bij deze score kun je alleen vaststellen, dat we niet sterk ge noeg waren of misschien wel zijn", stelde aanvoerder Jan- Willem Lugthart na afloop heel eerlijk „Kansen waren er inder daad in alle vier de enkelspelen, maar we hebben ze domweg niet gegrepen." Guido van den Broek opende in Spijkenisse de dag van de ge miste kansen. Na een povere start en verlies van de eerste set met 4-6, kwam hij in de tweede doorgang met 5-2 voor. Tegen stander Lennart Kaptein, condi tioneel al aardig gesloopt, bun delde de krachten om een derde set te voorkomen. Van den Broek ging, ondanks ook nog een 5-2 voorsprong in de tie break toch de boot in. Jeroen Boogmans redde het ver volgens met 4-7 in de tiebreak van de derde reeks niet tegen voormalig topper Roger War- menhoven. Vooraf zou voor een dergelijke nipte nederlaag gete kend zijn, Zee Duin stond wel 2-0 achter. Mark Fleischeuer had tegen Ed dy Schol voor een prettige ver rassing kunnen zorgen. De smaakmaker van de voorbije twee jaren kon een 4-2 voor sprong in de derde set niet om buigen in winst en capituleerde met 5-7. Bij Marco Visser stond in de derde reeks zelfs een 4-0 voor sprong op het scorebord. Tegen invaller Ordaan van der Werff - Halfweg miste de geblesseerde kopman Wouter Standaart en de in Duitsland spelende Ralph Kok - werd het met 4-6 alsnog verlies. De beslissing was gevallen. Cap tain Lugthart hoefde in het dub belspel niet meer in actie te ko men. De Katwijker kon daar door niet spelend afscheid ne men van zijn team. „Ik ben in middels 38 jaar en vind dat jon geren mijn plek in de eredivisie moeten overnemen. Mijn kinde ren willen ^ïij ook vaker thuis zien. Jammer, dat ik geen mooi slot aan mijn loopbaan heb kunnen geven. Ik kijk echter met plezier op erg veel tennisjaren terug." Lugthart veroverde in zijn loopbaan liefst zes dis- trictstitels, een Mastertitel in het LD Tennis Circuit en in 2000 met Zee Duin de nationale ti tel voor mannenteams. 10 juni t/m 8 september 40 open toernooien 7 categorieën voor toernooi kalender en circuit regels 071 - 535 63 62 - 24* v www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl KNLTB district Leiden WWIJK {J^ARTNERS^/ Verzekeringen, hypotheken en pensioenen Mercedes-Benz be™der Tang wint brons bij nationale titelstrijd Gerben van der Reep heeft vooravond van het Nederlands ;chap een indrukwekkende it hs °P ^jn erelijst bijgeschreven. -jarige Hillegomer finishte zaterdag j erde in de Dr. Foots Race. Deze edstrijd over 167 kilometer met finish in Lierop maakt onderdeel de landelijke competitie voor nateurs (renners onder 23 jaar), de 21ste editie vormden zich in zijn deda 2Cht e™C oien runs >lachi b w' ieningsfase enkele waaiers. Daar- het deelnemersveld flink uit- vai ;n b Een grote groep van zo'n zestig s bleef echter lange tijd bijeen. Se- ontsnappingen waren er niet. Pas ide drie plaatselijke ronden van 15 J eter viel de beslissende slag. Der- oureurs ontsprongen de dans, on- 1 je Van der Reep. ^gerszoon uit Hillegom was één van dingen. „Er zaten drie jongens van ko bij, twee van Hunter en twee ni els. Dan weet je eigenlijk al hoe laat ^-"fDat wordt in de finale om de beurt demarreren." Van der Reep kreeg gelijk en moest uit zonderlijk veel werk verzetten. „Die gas ten van Hunter wilden wel zelf demarre ren, maar geen vluchters terughalen. Dat heb ik constant gedaan, zelfs in de laatste kilometer. Op die manier word je lang zaam gesloopt." Op het moment dat Van der Reep de laatste ontsnapte collega achterhaalde, werd hij door enkele concurrenten voor bijgereden. Pas op tweehonderd meter voor de finishlijn hervond de troef van de Van Vliet/Gazelle-ploeg zijn topsnelheid. Alleen winnaar Kor Steenbergen (Bert Story-Piels), Peter Möhlmann (Rabobank espoirs) en Mathieu Heijboer (Tegeltoko) waren niet meer te kloppen. Na afloop reisde Van der Reep door naar Duitsland voor 'Rund urn Jülich'. „We zouden eerst een koers in Frankrijk rijden, maar die werd afgelast", aldus de neo-amateur, die aanstaand weekeinde het Nederlands kampioenschap op de weg rijdt. „Gelukkig konden we daar te recht. Ik heb er gewoon veel kilometers gemaakt. Tot aan Olympia's Tour was ik net niet goed genoeg. Zaterdag kreeg ik de overtuiging dat het weer loopt en in Duitsland werd dat gevoel bevestigd. Ik verwacht dat ik op het NK in de finale mee kan." Zaterdag waren in Brakel al de nationale titels bij de sportklasse A en bij de drie mastersklassen te verdienen. Ronald van der Tang baarde opzien door in het veld masters 30-39 brons te veroveren. De 35- jarige Voorhouter moest alleen Peter van Leeuwen en Edwin Raats voor zich dul den. Gisteren kwam hij als zesde over de meet in de Ronde van Ouderkerk aan de Amstel, waar de Leidse nieuweling Bob van Winden als zevende eindigde. Ook Johan Goes, inwoner van Noorden, bahaalde brons op het NK. Hij bij de masters 50+. Hillegommer Ton van Eijk kwam als zevende binnen in het peloton masters 40-49. Zijn dorpsgenoot Wouter de Groot stond op het podium in War- menhuizen. In het criterium over 50 kilo meter werd de junior knap tweede. Her win van der Maat reed zaterdag de Ron de van Hardenberg. De sportklasse B- renner uit Alphen aan den Rijn reikte in het slotakkoord tot de vijfde plaats. De regionale coureurs die eergisteren af reisden naar Rijsoord voor de Draai rond de Kraai kwamen niet of nauwelijks in actie. Tijdens het eerste criterium van de dag deed zich een ongeluk met dodelijke afloop voor. Er waren nog geen tien ron den gereden, toen Marcel Valkenburg (Nieuwegein) onwel werd en tegen een lantaarnpaal reed. C. Kortlever van het organiserende GRC Jan van Arckel: „Hij is nog gereanimeerd op het parcours en vervolgens per trau mahelikopter naar het Dijkzicht Zieken huis afgevoerd. Voordat hij daar aan kwam, is hij overleden." Voorzitter Hans van Mastrigt van Wieier- comité Rijsoord: „We hebben uiteraard de hele boel stilgelegd en afgelast. Ik ben hier kapot van, iedereen is hier kapot

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19