DUIN BOLLENSTREEK Meer zenders en keuze-tv it Bollenstreek )i OPRUIMING Zorg en Zekerheid zoekt oplossing voor Katwijker in België Museum AtlantikW a l pas volgend jaar opei 'Dollen tussen de bollen': gek maar wel erg gezellig DE VRIES RECYCUf Duo berooft Sassenheimer Voorhout wil één organisatie voor jongeren in drie dorpen fa Casema stopt met beperkt pakkel Hoera geslaagd! Cursussen en opleidingen *speciale actie* *speciale prijzen* Thailand Eva van Kampen Zaterdaghulp U zoekt vakantiewerkers?? 0906==9898 PAANAKKER CO 072 571 73 62 WIJ DOEN NIÉÉfl (071) 5 730 830 ■liVimjrl,l:LH sassenheim - Een 17-jarige Sas senheimer is in de nacht van vrijdag op zaterdag beroofd van zijn mobiele telefoon, porte monnee en discman. De jongen reed op het fietspad langs de Hoofdstraat. Ter hoogte van de voetbalvelden kwam hij twee mannen van ongeveer 20 jaar tegen. Een van hen trok de Sas senheimer van zijn fiets, de an der bedreigde hem met een mes. Hij moest in het gras gaan liggen terwijl hem zijn spullen werden afgenomen. Hierna werd zijn fiets op slot gedaan en in de sloot gegooid. Het tweetal vertrok vervolgens. voorhout - Er moet een over koepelende organisatie voor het jeugd- en jongerenwerk komen voor de gemeenten Voorhout, Sassenheim en Warmond. De nieuwe stichting moet zich gaan inzetten voor al het jeugd- en jongerenwerk in de drie plaat sen. Zij kan de belangen behartigen van alle bestaande jongerenor ganisaties bijvoorbeeld als over legpartner voor de gemeente. Zo luidt een advies van de afdeling welzijn van de gemeente Voor hout. De afdeling baseert zich op een rapport 'Jeugd- en Jon gerenwerk' dat recent is ver schenen. Het jeugd- en jongerenwerk in Voorhout kampt volgens het rapport vooral met accommo datieproblemen. De Jeugdraad, die zich richt op de jeugd onder 16 jaar, heeft vooral problemen met omwonenden die klagen over geluidsoverlast tijdens de disco's die worden georgani seerd. De ruimte is niet goed ge- isoleerd. Daardoor kan de Jeugdraad minder activiteiten organiseren. In het jongerencentrum Ex-Vo- to, dat zich richt op jongeren boven de 16 jaar, is ook de jon gerenwerker van de gemeente gehuisvest Zowel de Jeugdraad als Ex-Voto organiseren activi teiten voor de jongeren. Dat kan straks problemen opleveren als ze in eenzelfde gebouw worden ondergebracht. Voorhout denkt namelijk aan een nieuw jonge rencentrum op het zogeheten Van Diestterrein. De beide clubs wijzen erop dat ze volledig op vrijwilligers draaien. En die moeten wel het gevoel hebben dat ze een eigen ruimte hebben. Naast de accommodatieproble men zijn er ook organisatiepro blemen in het jeugdwerk. De ac tiviteiten worden niet goed op elkaar afgestemd waardoor er geen breder aanbod kan ont staan. Doordat Warmond en Sassenheim gelijksoortige pro blemen kennen, wil de afdeling welzijn een speciale stichting voor de drie dorpen. De nieuwe stichting moet zich bezighou den met het beheer van het geld, overleg met de gemeente en het afstemmen van de activi teiten van de verschillende clubs. Vanavond praat de Voorhoutse politiek over het voorstel. maandag 24 JUNI 2002 katwijk/leiden - Zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid gaat vandaag naarstig op zoek naar een oplossing voor de 92-jarige Katwijker die niet weg kan uit een Bel gisch ziekenhuis. Zorgmanager M. Luttik, die vrijdagmiddag van de situatie hoorde, treedt in overleg met de Leidse zieken huizen en het zorgkantoor. Ze hoopt snel een bed in een zieken- of verpleeghuis in Nederland te kunnen regelen. De hoogbejaarde Katwijker ligt in een ziekenhuis in Antwerpen, omdat hij met zijn gebroken heup nergens dichterbij te recht kon. Het LUMC vervoerde hem vo rige week naar het Belgische hospitaal, waar de Leidse ziekenhuizen sinds kort terecht kunnen in geval van nood. De operatie is goed verlopen, maar de man kan niet terug naar Nederland, omdat er nog steeds geen bed vrij is. Zijn familie is bezorgd, want de demente Katwijker is in de war is en eet nauwe lijks. Ze vrezen dat hij straks te veel ach teruit gaat om nog naar Nederland ver voerd te kunnen worden. Dagelijkse bel- rondes langs ziekenhuizen, de zorgverze keraar en de Belgische sociale dienst le verden tot nog toe niets op. „Behalve een groeiend van-het-kastje-naar-de-muur- gevoel", zegt kleindochter N. Rog. „Ie dereen schuift het probleem van terug keer naar elkaar door en ondertussen ligt die man daar maar." Kinderziektes Zorgmanager Luttik spreekt over 'spijtige kinderziektes' van de samenwerking tus sen de Leidse ziekenhuizen en hun Belgi sche collega's. De Katwijker is een van de eersten voor wie de noodmaatregel is uit gevoerd. „Het is de minst kwade oplos sing, die wij verkiezen boven een patiënt uren op een brancard te laten liggen ter wijl tachtig ziekenhuizen worden afge beld." Volgens haar is uitdrukkelijk gesproken over de terugkeer van patiënten toen de noodmaatregel werd bedacht. „Ik dacht dat we afspraken met verpleeghuizen in de regio hadden dat zij een bed vrijhou den, maar kennelijk is er in dit geval er gens iets misgegaan. We hebben hier met verschillende hele grote organisaties te maken. Ik duik er zo snel mogelijk in, ook om te voorkomen dat zulke situaties in de toekomst weer ontstaan." noordwijk/anp - Het Atlanti- kWall Museum in de bunkers in de NDordduinen van Noordwijk gaat dit jaar nog niet open. Oor zaak is een kapotte luchtverver ser ii; een van de bunkers, waar door uniek fotomateriaal niet kon worden opgeslagen. Het museum, een stelsel van elf bunkers, had begin mei moeten opengaan. Het museum zou al leen in de weekeinden geopend zijn. Omdat het museum vanwege de aanwezigheid van vleermuizen tot begin september open mag zijn, verwacht voorzitter V. Sal man van de Stichting Atlanti- kWall Museum dit jaar de deu ren van het museum niet meer te openen. „Ik moet een slag om de arm houden, maar ik denk niet dat we het dit jaar voor el- kaar krijgen. Dat is janu maar we willen voldoende ffii hebben om de zaak voor te reiden." De deuren van de fa iw kers zullen dit jaar alleen c gaan voor medewerkers, zich bezighouden met de richting van het museum. Noordwijk wordt door dezekn f genslag niet de eerste gemei *>e met een museum over de Ai iele tikWall, een door de Duit 311 tussen 1942 en 1945 aangek 011 verdedigingslinie van de No tie kaap in Noorwegen tot aai t j° Frans-Spaanse grens bij de( de van Biskaje. Die 'eer' is nut elijl gelegd voor Zoutelande land). Twee bunkers in de nen van Zoutelande veit vanaf 21 juni het verhaal vat Atlantikwall en de bevrij van Walcheren in 1944. Mooi weer, veel bezoekers en muziek van blaaskapellen in Noordwijkerhout. Foto: Henk Bouwman door Monique Witteman noordwijkerhout - „Franse beenham, je hoeft er niet voor naar Parijs te gaan. Bollies Beenham, daar kun je niet te genaan. Bollie is de naam", schalt het door de Noordwijker- houtse Havenstraat, dwars te gen de klanken in die Hofkapel Dun Blaouwun Beer uit Bler- cum vanuit het nabijgelegen po dium ten gehore brengt. De mollige broodjesverkoper Bollie prijst zingend zijn waar aan tij dens het Blaaskapellenfestival 'Dollen tussen de Bollen' dat gisteren in het centrum van het 'muzikale hart van de Bollen streek' werd gehouden. De geur van Bollies beenham vermengt zich met de geuren van bier, patat en hamburgers. Het publiek laat het zich sma ken, terwijl het staand of zittend op de geïmproviseerde terrasjes naar de muziek luistert. Op vijf podia, verspreid over de dorps kern, laten vijftien blaaskapellen van zich horen. Tien bands strij den om de eerste drie plaatsen in de wedstrijdklasse, vijf andere proberen zich te kwalificeren in de minder serieuze leutklasse. Een muziekjury beoordeelt de blaaskapellen op onder meer samenspel, balans, nuance, re pertoire en zuiverheid. De pu blieksjury kijkt ook nog naar de show van de blaaskapellen. „We hebben goede deelnemers dit jaar", vertelt Frank Timmers van de organisatie. „Met gevarieerde repertoires en de kapellen ko men uit alle windstreken van het land naar Noordwijker hout." De gastheer zelf is ook goed ver tegenwoordigd met De Keie toetsers, Nix Dus en De Stropers uit De Zilk. Besbassist Tim Wier- sema komt met zijn kapel Effe d'r Neffe uit het Brabantse Dru- nen. „In het begin, een jaar of wat geleden, speelden we niet altijd helemaal zuiver. Vandaar de naam Effe d'r Neffe, Brabants voor er net naast zitten. Nu ge beurt dat niet meer, is het eer der Never d'r Neffe. We treden door het hele land op. Maar we zijn zes stellen, dus allemaal met onze echtgenoten op pad. Dan is het niet zo erg om zo vaak weg te zijn." „Het muzikale gehalte is niet van alle bands even goed. Een echte muziekkenner loopt bij sommige bands weg", zegt een kritische Sassenheimer. Hij draagt een fluitje om zijn nek van de Culemborgse Pap (k)le pels. „De Papklepels vind ik wel erg goed. De Saxofonist was dit jaar muzikant van de dag op het blaaskapellenfestival in Groenlo in Twente. Daar moet je zijn als je van blaaskapellen houdt. En ze schenken er bier in echte gla zen." De Noordwijkerhoutse kapel Nix Dus maakt er een dolle boel van met hits als Pipo de Clown en Pippie Langkous. Zelfs lig gend blazen ze door. Ook blaas kapel Valse Loch uit Beltrum, winnaar van het festival, zorgt voor een hilarische show en moedigt het publiek aan mee te doen. De kapel begint rustig met het hippielied California Drea ming, maar laat halverwege de toeschouwers de sirtaki dansen. Ondertussen wordt een roodha rige vrouw op het podium uitge nodigd, de bandleden wijzen naar haar en spelen 'meisjes met rode haren'. De vrouw neemt zelf de bekkens ter hand en speelt een deuntje mee. „Er zijn er bij die helemaal gek zijn", luidt het lachende com mentaar van een toeschouwer op het festival. „Maar het is wel erg gezellig." bollenstreek - De televisiekijkers in Bollenstreek krijgen de keuze over een basis- en een standaard pakket. Bij een standaardpakket krijgen de kijkers meer zenders maar daarvoor moeten ze iets meergaan betalen. Hët basispak ket biedt 17 zenders, het stan daardpakket 34. Welke zenders er in depaketten komen, wil Case- ma nog niet zeggen. Volgens een woordvoerder worden de abon nees binnenkort op de hoogte gesteld van de wijzigingen. Het goedkopere beperkte pakket gaat verdwijnen. Kabelmaat schappij Casema en de betrok ken gemeenten hebben daar over jo goed als overeenstem ming bereikt. Wel moeten alle gemeenteraden nog hun fiat ge ven. Casema is al lange tijd in ge sprek met zowel de aanbieders van televisieprogramma's als met de gemeenten. De kabelaar is ervan overtuigd dat ze een breder pakket moet gaan bieden om de concurrentie te kunnen blijven volhouden met onder meer de schotelantennes, die in hoog tempo kleiner, goedkoper en haidzamer worden en vrij wel evenveel ontvangstmogelijk- heden bieden als de kabel. Casena biedt naast televisie en radio op dit moment ook al in ternet via de kabel aan. In de toekomst wordt het kabelabon- nemeat de basis, waar bovenop de klaiten ook andere diensten kunnen afnemen. Concurrent UPC biedt bijvoorbeeld ook te lefoon via de kabel aan. Casema wil da: ook gaan doen. De tv-kijker in de Bollenst kan per 1 oktober kiezen ui twee pakketten. Beide pakki bevatten ook 32 FM-zem Daarnaast kunnen de kif mits ze over een digitale tel sie beschikken, ook nog kit voor bepaalde themapakke via keuzetelevisie. Katwijket Valkenburgers beschikken ruim een half jaar over diei gelijkheid en er wordt vol| een Casema-woordvoerder delijk' gebruikt van genu Rijnsburgers krijgen ook ke |;en tv, maar de werkzaamheden |^j, het kabelnet zijn daar nog helemaal afgerond. De invloed van de program m raad voor de Bollenstreek w m( beperkt. Casema wil naar ,cc uniform aanbod in alle reg 5rer waarbij overigens wel overlegd met de programm den. Maar wil de Bollen zenders die niet in het daardpakket zitten, dan a de abonnees daar voor moeten betalen. Het standaardpakket gaat p oktober 11,22 euro kosten, basispakket 8,10 euro maand. Het beperkte f met alleen Nederlands zenders gaat verdwijnen. Hi volgens Casema technisch wel onmogelijk om drie pal mei ten te blijven aanbieden ge de huidige belasting van hei 'aai belnet en de invoering vanl en zetelevisie die ook een aan jatj op de capaciteit van het doet. Het tarief gaat het komende r'jv op 1 juli met 0,40 euro maand omhoog. Rij (advertentie) Felicitaties Plaats op zaterdag voor 5,- een Sprinter voor alle geslaagden. Stuur de SPECIALE coupon op of bel, fax of mail ons! Hollandse Dagblad Combinatie Postbus 2 1800 AA Alkmaar Tel. 072-519 68 68 Fax. 072 - 519 68 69. E-mail: sprinters@hdc.nl Mededelingen Voor meer informatie of opgave kunt u contact opnemen met: Jacqueline 072-519 6881 Marieke 072-519 6888 Anita 072-519 6884 PILSLIKSTERS (vanaf 18 jaar) gevraagd voor onderzoek. Recent zijn er weer berichten verschenen dat een nieuwe anticonceptiepil, YASMIN genaamd, meer trombose geeft dan andere pillen. Wij willen dit nagaan met een bloedtest Wij zoeken vrouwen die een van de volgende pillen slikken: Yasmin, Cilest, Microgynon-30, Meliane, Steredil-30, Diane-35, Minulet, Marvelon, Mercilon, Lovette, Femodeen, Harmonet Neem contact op met W. Planje, secretaresse van dr. F. Helmerhorst, per email (W.Planje@LUMC.nl), per telefoon (071-5262871). U krijgt een afspraak met een van de onderzoeksters die u nadere ir.rormatie geven. Oproepen en reünies wohnehafter, moechte Frau bitten, seine Schrift "Die Heilwirkung des Sauerkrauts" zu übersetzen. WALTER TIETJEN INFO: 023-5346615 Technisch personeel gevraagd Gevr. per 1 september ervaren monteur die het leuk vindt om in een klein team aan klassieke auto's te werken. Brabo Rolls Royce Bentley, Amoudstraat 17, Hillegom. Tel. 0252 - 52 78 75. Winkel personeel gevraagd gezocht voor het assisteren in onze ijzerwarenwinkel op de Nieuwe Rijn. Interesse? Bel met J. van Ginkel, telefoon: 071 - 514 31 76. Divers personeel gevraagd Wil ook jij graag model zijn in b.v de reclame/mode of alleen figureren in films of voor TV. Dit is je kans! MODELLENBURO INTERFACES KOMT VOOR AUDITIES WOE. 26 JUNI LANGS IN T GOLDEN TULIP HOTEL (t.o. het station) Schipholweg 3 te Leiden. Kom voor info insch';. (en later op afspr. gratis fotoreportag e] tussen 18.30 en 21.30 uur langs. Infolijn 0900 2020321 (0,99 p.m.). Vakantiewerk De manier om met ze in contact te treden is om een Sprinter te plaatsen in uw dagblad i.c.m. uw weekblad. U krijgt op uw plaatsing vanaf heden 25% korting. Tevens is het mogelijk om 3=2 en 5=3 te plaatsen i.c.m. de korting. Bel 072 - 519 68 68 of fax 072 - 519 68 69 e-mailsprinters@hdc.nl Bedrijfsonroerend goed T.h.a. HAARLEM, Ind. terrein Waarderpolder, BEDRIJFSRUIMTE, ca 200 m2, overheaddeur 6m.. 4 parkeerplaatsen, beveiligd terrein. Voor vele doeleinden geschikt. Info: 06 - 53 99 99 25. Tuinbenodigdheden Laat uw GRASMACHINE nu SLIJPEN, ook heg- en gras- scharen, kettingzagen etc. Ook voor onderdelen en alles voor uw tuin. W.P Hartwijk en Zonen, Nieuwe Beestenmarkt 7-11 te Leiden. Tel. 071 - 512.66.27 Zaken en transacties Uw bedrijf in de problemen? Wij bieden de oplossing. Bel Stichting SBM. Tel 0524 - 534 311. BEDRIJFSKREDIETEN op maat. Bel Stichting SBM Tel.: 0524-534 311. Verhuizingen en inboedels ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B.V. Telefoon: 071 - 522 59 99. Tevens pianotransport Internet: www.janvanduuren.nl Onroerendgoed gevraagd TE KOOP GEVRAAGD: verhuurde appartementen, flats, (eengezins-)woningen, winkels en bedrijfsruimten. Eventuele afwikkeling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan: Metterwoon Vastgoed B.V. Tel070-3544300, fax 070-3525124 Escort service De leukste dames discr. bij u thuis: Your Choise 071-4080712 of 4022919 Erotieklijnen Zomerse dagenGedachten op één lijn.. 0906-9850 Doe eens geken bel me snel! (50 ec/pm) Sex-Campers in Nederland waar je lekker kunt wippen! Hete prosties, effe vlug 'n massage, 69, grieks. pm45ec 0906 - 0955 Ook zo toe aan heerlijke ontspanning! 0906-9688 Bel me! (50 ec/pm) Bijna GRATIS! 20 ecpm, echt live! 0906- 1970. De lekkerste meiden! NO nonsense LIVE-SEXÜ 0.5 epm)Binnen 3min KOMEN. Secret Phone Company! De 1e afluisterlijn van Nederland! 0906-9722. 45ecpm Sex op SBS Dit 701. LESBI-TIENERS (18j.) willen dat je meedoet. Live er heet. Ze hebben hun panty rog aan 0906-50.50.125 prn70ec. WOLKY J.J. LUMBERJACK Fine quality-shoes accessories since 1993 ill since 1903 Maarsmansteeg 12 Leiden PAUL GREEN MARIF-S CAMEL Z3 k NIEUW VENNEP - ALKMAM - HEERHUG0I ÓÓK ARCHIEFVERNIETIGING' dj www.devriesrecycling n ac riste 3 loer uitvaartzorg met historie Ad Sanctos Eenvouf Soek uitvaartverzorgin verenigd in uitvaartcentrum 't Leidse Hujf r Gitstraat 1, Morskwartier, Leiden Rouwappartementen met 24-uurs toegankelijkheid Ontvangstgelegenheid voor grotere gezelschappen Op 3 min. afstand van begraafplaats en crematorium Rh# Ruime parkeergelegenheid en bereikbaar met openbaar' Tevens uitvaartcentra aan: Levendaal 103 te Leiden Van Geerstraat 2a te LeÜ fees Pieter de Hooghstraat 3 te Hazerswoude-Dorp U kunt ons dag en nacht bereiken

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 10