BUITENLAND Israël blijft op Westoever 9 J Staakt-het-vuren in Kashmir lijkt niet langer onmogelijk EU-top zwakt plan voor terugkeer illegalen af FBI: Las Vegas bedreigd 'Red Ken' in het nauw door dronken gevecht Ierland mag neutraal blijven binnen Europa «3 er ziet toerist i r baviaan aan "Sk iërs Marokko ennen plan ia verbiedt Economist ijnen doden %r Abu Sayyaf i jaar cel voor risthe tv-baas nag weer nl aankopen Euro-applaus maar geen lied bij vertrek Kok Argentijnse nachtmerrie als gezelschapsspelletje KINDERPRET-AGENDA m 935 -•HE NIEK k>ek Een fatale vergissing jachtpartij in Namibië wee Duitsers het leven Een jachtopziener zag ;-jarige Duitse toerist aan en baviaan en schoot rood. De 68-jarige schut- bi Duitser die zich twee lieden in Namibië had ge il, pleegde zelfmoord toen ichter kwam dat hij een had gedood. Bavianen 9 rzaakten tijdens hun 11T DChten naar voedsel veel list voor het hotel waar de le toerist verbleef. De Opziener probeerde de ba- pplaag in opdracht van ptel in te dammen. tori Huys raafpl of" =reike Drie gearresteerde Sau- Marokko ontkennen an plan waren een aan legen op NAVO-oor- ïpen in de Straat van r. Dat heeft hun advo- eren gezeg. Twee van :hten hebben bekend geweest van Osama '•ns netwerk al-Qaeda Ie Russische bezetting (anistan. Het drietal ige maand in Casa- resteerd. Zij worden lid te zijn van een'zo- Ie slapende cel van al- zaterdag 22 JUNI 2002 la r landen van nqpaslïjst af 17 i - Hongarije, Israël, Liba- j^2a ïi Saint Kitts en Nevis zijn zwarte lijst gehaald van die het witwassen van MFI$et hard 8enoeg aanPak" Rusland staat nog wel op t, maar maakt wel voor- g met wetgeving tegen spraktijken. Dit heeft de het internationaal orgaan t witwassen aanpakt, be- emaakt. Op de zwarte lijst aog de Cookeilanden, lica, Egypte, Grenada, nala, Indonesië, de leilanden, Myanmar, le Filipijnen en Saint it en de Grenadines. - De Chinese autoritei- jben het jongste num- m het gezaghebbende ijdschrift The Economist ulschappen gehaald. In het een 18 pagina's lang aarin wordt gepleit voor jolitieke hervormingen :ommunistische land. jeveer 2.500 abonnees hun exemplaar wel ge- fia de post. Maar de ruim iderd tijdschriften be- voor kiosken in hotels en s die regelmatig worden It door buitenlanders, door de censuur verwij- a - Het Filipijnse leger isteren een van de meest te leiders van de extre- he moslimbeweging Abu Abu Sabaya, gedood, iwe^d ook door de VS i omdat hij verantwoor ds voor de ontvoering riiAmerikanen. Volgens latuitte een marinepa- e oor de kust van het ijb schiereiland Zambo- ipjen speedboot vol re- I. He zouden zijn gaan enToen de regerings- ïn erugschoten, raakte ïrtwg van de rebellen lek. iban, die door kogels iraat, sprong overboord, tij niet meer gezien. ido Het ex-hoofd van de Wëlevisie is gisteren detd tot tien jaar cel we- ijnol bij de dood van 1 tunedewerkers bij een -bcnbardement in 1999. lentshof in Belgrado dd dat Dragoljub Mi- cc openbare veiligheid had gebracht door na n;jn personeel in veilig- ïtengen tijdens de •anvallen op Joegosla- ir uzelf o ilaovic zou zijn perso- of schrij eben opgedragen het tv- „I w)nder geen beding te erook niet tijdens de aiementen. Het Lagerhuis i) van het Russische par- m Heeft gisteren een grote le richting van een vrije nor landbouwgrond ge- iDe afgevaardigden i in eerste lezing in met die de koop en verkoop door Russische onder- iogelijk maakt. Dat is eerst sinds de commu- revolutievan 1917. iders mogen volgens itel alleen grond gaan De Doema moet nog over de wet stemmen. jeruzalem/anp-dpa-rtr-afp - De Israëlische strijdkrachten maken zich op voor een langdurige be zetting van de autonome Pales tijnse gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Het gaat om de steden die ook bezet waren tij dens de grote militaire operatie die eind maart begon en tot in april duurde. Het veiligheidskabinet van pre mier Sharon besloot gisteren opnieuw een grote militaire door onze correspondent Mare Peeperkorn sevilla - Met een warm en klate rend applaus hebben de EU- premiers gisteren afscheid ge nomen van hun collega Wïm Kok. Geen cadeaus, dat is nu eenmaal niet gebruikelijk in de ze kringen. En ook geen 'be dankt en vaarwel-lied'. „Het is niet zo'n gezelschap van zan gers", aldus Kok. Wel is er een kort dankwoord van de Spaanse premier Aznar als fungerend EU-voozitter. Kok, vermoeid en met kleine oogjes, hoort het welwillend aan. Erg veel behoefte om iets terug te zeggen heeft hij niet. „Er moest nog de hele dag vergaderd wor den. Dan kun je maar beter aan de slag gaan." Het vertrek van een prominente collega uit hun midden is geen van de EU-leiders vreemd. Kok; „Ik heb ze allemaal zien gaan: Major, Kohl, Mitterand, Dehae- ne, noem maar op. Aan allen heb ik nog steeds warme herin neringen, ze hebben hun 'foot print' achtergelaten. Ik hoop dat dat dat ook een beetje voor mij zal gelden." Hoogtepunt in zijn Europese carrière is de invoering van de euro geweest. Met recht een his torische gebeurtenis voor de deelnemende landen, waaraan de premier zijn steentje heeft bijgedragen. Dieptepunten zijn er ook geweest, beaamt Kok. „De crisisnacht tijdens de EU- top in Amsterdam of de eindelo ze ruzie over de benoeming van Duisenberg tot president van de Europese Centrale Bank." Maar juist deze harde aanvarin gen hebben Koks vertrouwen in Europa gesterkt. „Steeds op nieuw overwon de EU de crisis situaties. Soms trad er enige stagnatie op, soms moesten een stapje terug, maai' daarna was het altijd weer 'vooruit'. Ik ben een onverwoestbaar optimist over Europa. De EU krijg je niet stuk." Kok maakte maar liefst 31 euro toppen mee tussen die van Kor- fu in 1994 en die van gisteren in Sevilla, eerst nog als minister van financiën en vice-premier en later twee regeerperiodes lang als eerste minister. operatie op touw te zetten waar bij in de Palestijnse steden op de Westelijke Jordaanoever 'zo lang als nodig1 acties tegen het terrorisme worden gehouden. Het besluit is een reactie op de reeks zelfmoordaanslagen in Is raël die de afgelopen dagen meer dan dertig mensen het le ven hebben gekost. Het gaat een stap verder dan de aankondi ging van woensdag dat de Israë lische strijdkrachten steeds meer Palestijns gebied zouden gaan bezetten naarmate er meer aanslagen zouden worden ge pleegd. Volgens de Israëlische krant Ha'aretz is het besluit een com promis tussen Sharons voorstel om 'voor een zeer lange perio de' in de Palestijnse steden te blijven en de opvatting van mi nister Ben-Eliezer van defensie dat de militaire operatie slechts zo lang moet duren als nodig is om resultaat te boeken. Bij de Israëlische militaire acties in Palestijns gebied zijn gisteren zeker tien Palestijnen gedood. In Jenin kwamen drie Palestijnse kinderen en een volwassene om toen Israëlische militairen gra naten op een markt afvuurden. De slachtoffers waren kennelijk in de overtuiging dat het uit gaansverbod was opgeheven. De Israëlische legerleiding zei dat de beschieting mogelijk een vergissing was. Volgens Palestijnse bronnen hebben Israëlische militairen Hoewel een grote demonstratie door anti-globalisten pas gisteravond na het vertrek van de EU-leiders plaatsvond, was er in het totaal afge grendelde Sevilla eerder op de dag toch wel iets van protest te bespeuren. 'Antiglobaliseer uzelf, staat er op deze muur te lezen. Foto: Reuters/Marcelo del Pozo door onze correspondent Hetty van Rooij sevilla - Illegalen komen moei lijker binnen in de Europese Unie. Verscherpte controle aan de buitengrenzen, harde afspra ken over de toelating van asiel zoekers en een strikt immigra tiebeleid moeten de toestroom een halt toeroepen. Maar ont wikkelingslanden die niet bereid zijn hun eigen illegalen terug te nemen, hoeven niet bang te zijn dat ze minder geld krijgen. Een omstreden Spaans-Brits plan om onwillige ontwikke lingslanden te straffen, is giste ren door de Europese leiders in Sevilla aanzienlijk afgezwakt. Premier Kok sprak van 'een stok achter de deur die we hopelijk nooit hoeven te gebruiken'. In de praktijk zal dat ook nooit ge beuren, voorspelt een diplo maat, al is het maar omdat Frankrijk geen ruzie wil met zijn voormalige koloniën. De EU-leiders willen in de han delsakkoorden met Derde-We reldlanden speciale bepalingen opnemen over de migratie naar Europa. Als een land zijn eigen grenzen goed controleert en zonder morren accepteert dat Europa illegalen naar huis stuurt, kan het rekenen op geld en techni sche bijstand. Zo niet, dan ris keert het een plaats op een 'zwarte lijst'. De EU kan zo'n land een boete opleggen, maar daar moeten wel alle vijftien lid staten mee instemmen. Voor Kok is het vooral van be lang dat uitgeprocedeerde asiel zoekers, die al lang in Nederland zijn, dankzij de 'terugkeerak- koorden' snel naar huis kunnen. De Europese leiders schepen hun ministers van justitie met een berg werk op. Binnen anderhalf jaar moet er overeenstemming zijn over de vraag wie precies een 'asielzoe ker' is, aan welke eisen de toela tingsprocedure voor asielzoe kers moet voldoen en hoe illega le immigranten behandeld wor den. Betere uitwisseling van gege vens, een computergestuurd vi sa-informatiesysteem en nauwe samenwerking van politiedien sten, inclusief gezamenlijke controles en patrouilles, moeten leiden tot een betere bewaking van de Europese buitengrenzen. Een Europese grenspolitie is een plan voor de heel verre toe komst. Alle EU-landen blijven vooralsnog verantwoordelijk voor wat er op hun eigen grond gebied gebeurt. „Er gaan geen bevoegdheden naar Brussel", aldus staatssecretaris Benschop. door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - Terwijl miljoenen Argentijnen de dupe zijn van het bevriezen van hun banktegoe den en velen dagelijks met helse pannenconcerten protesteren, heeft een 24-jarige toneelregis seur van de nood een deugd ge maakt. Hij bracht een gezel schapsspel boordevol zwarte humor op markt, waarin de spe lers het opnemen tegen de kwaadwillige Argentijnse staat en de bankiers. Ook toneelregisseur Guillermo Montes zag vorig jaar december al zijn geld in beslag genomen worden. Door de maatregel raakte Montes zijn werkkapitaal kwijt. Brodeloos gaf hij zich noodgedwongen over aan favo riete tijdverdrijf; gezelschaps spelletjes spelen. Daaruit werd het lumineuze idee geboren er zelf één te bedenken en wel eentje dat de Argentijnse nacht merrie weerspiegelt. De invalshoek van El Corralito - de term die de Argentijnen ge bruiken voor hun 'omheinde' geld - is de financiële ellende van miljoenen Argentijnen. De winnaar is degene die tot het eind van het jaar weet te overle ven van 5.000 nietige peso's en ook nog over voldoende midde len beschikt om kerstinkopen te doen. Daartoe moeten de spelers aller lei obstakels overwinnen, zoals de enorme devaluatie van de peso, corrupte belastingambte naren en andere kopzorgen van sociale, financiële en economi sche aard. Om hun 'gestolen' geld uit de corralito (omheining) te halen, dienen spelers aan te pappen met corrupte politici en rechters. De eerste vijfduizend exemplaren van het spel zijn als zoete broodjes over de toon bank gegaan. Door deze opste ker zit in elk geval Montes iets ruimer in zijn geld. washington/afp-rtr - De Ame rikaanse federale recherche FBI is een onderzoek begonnen naar een mogelijke aanslag op Las Vegas op 4 juli. De tip kwam van een van geboorte Libanese man die toevallig een in het Ara bisch gevoerde mobiel telefoon gesprek opving waarin hierover werd gesproken. Op 15 juni hoorde zakenman Michael Hamdan op zijn gsm een onbekende man zeggen: „Wij zijn hier in de stad van de corruptie, de stad van de prosti- ongelovigen en zij praten over vrijheid. Wij zullen ze raken op de dag van de vrijheid." Op 4 ju li wordt in de VS onafhankelijk heidsdag gevierd. Volgens Ham dan reageerde aan de andere kant van de lijn iemand met een korte bevestiging. Intussen waarschuwt de FBI op nieuw voor mogelijke terroristi sche aanslagen in de VS of tegen Amerikaanse belangen in het buitenland. Ditmaal gaat het om een aanval met tankwagens. Volgens de FBI is een exact doel door onze correspondent Harald Doornbos new delhi - In Kashmir gaan de dagelijkse moorden ondanks de verminderde spanning tussen In dia en Pakistan gewoon door. Al is er misschien een lichtpuntje. Want als iemand zijn buik vol heeft van de oorlog in Kashmir, dan is het wel de moslim-premier van het Indiase gedeelte, Farooq Abdullah. En ook de Hurriyet Conferentie, de belangrijkste overkoepelende organisatie van legale moslim organisaties in het Indiase ge deelte van Kashmir die strijden voor aansluiting van India's Kashmir bij Pakistan, heeft een staakt-het-vuren voorgesteld. Afgelopen weekeinde probeerde een militante moslimgroep op nieuw Abdullah te vermoorden. Al vier keer eerder mislukten aanslagen op zijn leven. Zijn au to is beschoten, zijn huis onder vuur genomen, bommen ont ploften bij hem in de buurt. Moslim-militanten kunnen zijn bloed wel drinken. Zij vinden Abdullah de grootste verrader die er rond loopt. Ab dullah is als moslim namelijk trouw aan India. Deze keer schoten militanten twee grana ten op hem af terwijl hij een ge bouw opende nabij de hoofd stad Srinagar. De eerste granaat ontplofte niet, de tweede explo deerde net ver genoeg bij hem vandaan. De situatie in Kashmir, India's enige deelstaat met een bevol king die in meerderheid moslim is, lijkt even hopeloos als die van Abdullah, die in de volksmond 'de man met de vier, vijf, zes le vens' wordt genoemd. Jaren van separatistisch geweld hebben in het betwiste gebied al 60.000 le vens gekost, in meerderheid on schuldige burgers die terechtko men in het spervuur tussen mi litanten en Indiase militairen. Radicale moslim-militanten zijn twaalf jaar geleden vanuit het Pakistaanse gedeelte van Kashmir begonnen met het in filtreren in het door India be stuurde gebied. Hier zijn ze, met steun van Pakistan, een bloedige campagne van aanslagen en schietpartijen begonnen. In een serie van bijna dagelijkse aan vallen, die nauwelijks onder doen voor Palestijns of al-Qaeda terrorisme, vermoordden de mi litanten niet alleen Indiase sol daten, maar ook hindoe-burgers en moslims. Onlangs leidde het conflict in Kashmir er weer toe dat India en Pakistan op het randje ston den van een volledig oorlog. In dia vindt namelijk dat Pakistan onmiddellijk moet ophouden met het actief steunen van de moslim-militanten in Kashmir. Beide landen bezitten kernwa pens, dus zelfs met een atoom oorlog werd rekening gehouden. Veel Westerse ambassades trok ken direct al hun personeel te rug uit angst voor een conflict. Voor toeristen geldt er nog altijd een negatief reisadvies naar In dia of Pakistan. Maar nu gloort er weer een klein gisteren in het dorp Wadi Birkin ongeveer vierhonderd Palestijn se mannen tussen de 15 en 50 jaar opgepakt en hen naar een militaire basis meegenomen. In Nablus, ook op de Westoever, zijn tientallen mannen opgepakt bij razzia's. Het leger was ook actief in Tulkarem, Hebron, Qalqilya, Betunia en Bethlehem. Volgens Palestijnse bronnen hebben joodse kolonisten bij Nablus een Palestijn doodge schoten. door onze correspondent Harm Harkema londen - Een burgemeester kan zich geen dronken vechtpartij veroorloven. Toch is dat precies waar de Londense burgervader Ken Livingstone (55) van wordt beschuldigd. De politie stelt een onderzoek in en Livingstones politieke leven bungelt aan een zijden draadje. De kwestie vindt zijn oorsprong op een feestje, begin deze maand. Livingstone, die het een en ander had gedronken, werd razend op zijn 36-jarige, zwan gere vriendin toen zij een sigaret opstak. Andere feestgangers dienden tussenbeiden te komen en wisten de schuimbekkende burgemeester uiteindelijk op straat te werken. Die bleef echter in alle staten en begon op de deur te beuken. Een van de verschillende gasten die hem daar probeerde te kal meren was Robin Hedges, een kunstredacteur van het Londen se dagblad Evening Standard. Maar Hedges kreeg een duw of een klap van Livingstone, strui kelde over het muurtje van de verhoogde voordeur en viel vier meter diep het soutterain in. Dit is althans de versie van Hed ges, zoals die eergisteren door zijn eigen krant werd gepubli ceerd en waardoor Livingstone in grote moeilijkheden is geko men. Het slachtoffer, dat be wusteloos met de ambulance moest worden afgevoerd, zit nog steeds gewond thuis. Waarom het een paar weken heeft geduurd voordat Hedges dit verhaal naar buiten heeft ge bracht? Omdat het een feestje van vrienden onder elkaar was geweest, en Hedges onder druk van de vrienden aanvankelijk meehielp de burgemeester uit de wind te houden. Via andere gasten had de Evening Standard echter wel gehoord dat er 'iets' was geweest met de burgemees ter, en dat leidde tot een stroom berichtjes in de krant. De druk op Livingstone werd zó groot, dat hij eerder deze week de aanval koos. De kwaadaardi ge suggesties aan zijn adres sloegen nergens op, zei hij, en kwamen louter voort uit pogin gen van de krant om hem zwart te maken. Toen is er iets ge knapt bij Hedges, die nimmer een blijk van medeleven van Li vingstone kreeg. Dus kwam hij kwam met zijn potentieel dode lijke verklaring. Maar straatvechter Livingstone beschuldigt Hedges er nu van dat die liegt om zijn eigen krant te gerieven. De politie gaat de boel nu onderzoeken en de raad van Londen eist opheldering. De raad kan de burgemeester niet ontslaan. Wel zou hij ge schorst kunnen worden. De ooit marxistische 'Red Ken' Livingstone is een oudgediende. In de jaren tachtig voerde hij als voorzitter van de Londense ge meenteraad zó heftig oppositie tegen de toenmalige regering van Margaret Thatcher, dat de premier besloot de gemeente op te heffen. Pas drie jaar geleden werd het stadbestuur hersteld. Livingstone - lid van Labour - fungeerde toen als luis in de pels van Tony Blair, door zich tegen diens zin te kandideren voor het burgemeesterschap, en uiteindelijk glansrijk te winnen van de officiële Labourkandi- daat. sevilla - Ierland hoeft binnen de Europese Unie niet deel te ne men aan militaire operaties van de toekomstige EU-vredes macht. De Europese regerings leiders ondertekenden gisteren op de EU-top in Sevilla een ver klaring waarin de Ierse neutrali teit officieel is vastgelegd. Deze verklaring is van groot be lang voor een tweede Iers refe rendum over het Verdrag van Nice. Vorig jaar stemde een klei ne meerderheid van 53,8 pro cent tegen het verdrag, waarin de oprichting van een EU-reser- j vernacht voor vredesoperaties is 1 opgenomen. Een deel van de Ierse tegenstan ders vaai Nice vindt deze EU- macht een aanslag op de Ierse neutraliteit. Ierland is bijvoor beeld ook geen NAVO-lid. In stemming met het Verdrag van Nice in een tweede referendum is van het grootste belang voor j de hele Europese Unie. Zonder Ierse goedkeuring kan de uit- breiding van de Europese Unie niet doorgaan. o re acre atiepark de waarbeek in hengelo Het gezelligste familiepark van Oost Nederland voor jong en oud. Onbeperkt gebruik van 20 attracties voor een lage all in pnjs. Tel. 074 - 250 40 40 www.waarbeek.nl beetje hoop op vrede. De Hur riyet Conferentie van Indiase moslims heeft een staakt-het- vuren voorgesteld. Deze koers wijziging was pas mogelijk na de arrestatie van een van haar radi cale leiders. Shah Geelani, hoofd van de Conferentie en fervept voorstander van zelfmoordcom mando's, werd vorige week door de Indiërs gevangen gezet op beschuldiging van het steunen van terroristische activiteiten. De overgebleven leden van de Hurriyet Conferentie willen nu naar Pakistan reizen om de ille gale militante organisaties die daar hun bases hebben ervan te overtuigen te stoppen met de gewapende strijd. Door deze ommezwaai geven de moslims in Kashmir in feite hun aspira ties op om onderdeel te worden van het moslimbuurland Pakis tan. Volgens de organisatie moet er nu maar eens 'binnen India ge zocht worden naar een oplos sing van het probleem Kashmir'. Dit is precies wat de Indiase au toriteiten willen horen. Kashmir is nu eenmaal deel van India, zegt New Delhi. Er kan best worden gesproken over een aparte status voor Kashmir bin nen India, maar voor het ver schuiven van grenzen voelen de Indiërs helemaal niets. Voor premier Abdullah, de man van de vele levens, komt het al lemaal te laat. Hij wil het risico niet nemen dat een volgende aanslag wel lukt. Abdullah meldt ontslag te willen nemen omdat hij naar eigen zeggen 'doodziek is van die vuile politiek in Kashmir.' o attractiepark slagharen in slagharen Dit jaar is de hoofdstraat, met haar winkels en restaurants, omgetoverd tot een "Mainstreet" uit het Wilde Westen. Tel. 0523 - 68 30 00 www.attractiepark-slagharen.nl o apenheul in apeldoorn Honderden apen los in het bos; een aantal zelfs vrij tussen de bezoekers! Take a walk on the wild site Tel. 055 - 357 57 57 www.apenheul.nl o burgers zoo in arnhem Een reis om de wereld in één dag! Bezoek de Bush, Ocean. Desert en de Safari. Burgers' Ocean: een tocht onder water. Tel. 026 - 442 45 34/445 03 73 www.burgerszoo.nl o dierenpark amersfoort in amersfoort Nieuw in Dierenpark Amersfoort de twee bedreigde Perzische Panters King en Kiara. Kom je ze een keer bezoeken? Tel. 033 - 422 71 00 www.amersfoort-zoo.nl Ode zaanse schans in zaandam De woon-werkbuurt aan de Zaan met groene houten huizen, molens uit de 17e en 18e eeuw, diverse musea en ambachten. Tel. 075 - 616 82 18 www.zaanseschans.nl qartis in amsterdam Beleef nu 2 hectare meer Artis! Ervaar de Afrikaanse dieren op de Savanne, de Bomeokas, de impulsante waterval en het speeteiland. Tel. 020 - 523 34 00 www.artis.nl o canal bike canal bus in amsterdam Bekijk Amsterdam vanaf de waterfiets óf vaar met de Canal Bus via 3 routes met 11 haltes langs alle attracties en musea. Tel. 020 - 623 98 86 www.canal.nl Omadame tussauds in Amsterdam Laatje verrassen in het vernieuwde Madame Tussaud's. Bekijk Maxima van dichtbij of raak Nicolas Cage even aan. Tel. 020 - 522 10 10 www.madame-tussauds.com recreatiepark linnaeushof in bennebroek Nieuw in Linnaeushof! Een gigantisch waterklimtoestel dat voor een spetterend waterspektakel zorgt! Tel. 023 - 584 76 24 www.linnaeushof.nl o familiepark drievliet in den haag Van achtbaan tot wildwaterbaan, van filmkoepeltheater tot carrousel. Je vindt het allemaal in Familiepark Drievliet. Tel. 070 - 399 93 05 www.drievliet.nl madurodam in den haag Heel Holland in één stad! Alles waar Nederland beroemd om is vind je op schaal 1 25 nagebouwd tot in het kleinste detail. Tel. 070 - 416 24 00 www.madurodam.nl space expo in noordwijk Ontdek uw eigen huis gefotografeerd vanuit de ruimte in Space Expo in Noordwijk. Tel. 0900 - 87 65 43 21 www.space-expo.nl 0 de efteling in kaat1heuvel De Efteling trakteert op de nieuwe attractie PandaDroom én op de Wonderlijke Efteling Show met magiër Hans Klok. Tel. 0416 - 27 35 35 www.efteling.nl ©safari beek se bergen in h1lvarenbeek Beleef een spannende Safari in het grootste dierenpark v Nederland! Dit kan wandelend, per bus of per boot. Tel. 0900 - 233 57 32 (40 ctpm) www.beeksebergen.nl 0 attractiepark toverland in ievenum Elke dag geopend! Beleef een betoverende dag in het NIEUWSTE overdekte pretpark van Nederland! Tel. 077 - 467 70 50 www.toveriand.nl ©labyrint drielandenpunt in vaals Verras uzelf met 'n dagje Drielandenpunt. Met het spannendste Labyrint, speeltuin en veel meer plezier en avontuur! Tel. 043 - 30 65 200 www.drielandenpunt.nl Meer tips? Haal de gratis attractie-wegenkaart bij alle VW's, Shell, GWK en de Postkantoren

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 5