Hewitt geeft niets cadeau SPORT 'Ik denk dat ik me nu echt Hollander voel' Krajicek treft het met Wimbledon-loting yIk had het geluk dat ik hoog op mijn henen sta' Ril tilova pakt ad weer op Zonneveld i3ngt contract root rijdt Masters >eg larlem ir Krabbe Ivan Sokolov gaat op jacht naar derde Nederlandse schaaktitel Favoriet na twee tiebreaks verder '"■iJrt FC Zwolle SCOREBORD Schalken overwint rugblessure DUIVENTIL woensdag 19 juni 2002 lavratilova in actie te- (na Panova. ers ie - Martina Navrati- jaar oud, maakte giste rentree in het enkel- trad op het gras van elli me aan tegen de Russi- in jana Panova (22 en de wereldranglijst) en 6-1 4-6 6-2. Navratilo- t. ïfcvende tennislegende lijk it jaar geen enkelpartij imi 1 gespeeld, werd tot \vi ree 'gedwongen' nadat eddenschap met haar psf ad verloren. Het is voor jdf in ruim dertig jaar dat t V w van 45 jaar oud een )e< I in de WTA-tour wint. hefcede ronde stuit Navra- geen echte comeback lij in, op de Slowaakse veijova, de nummer vier itsingslijst. 1 - NEC heeft de over- met verdediger Mike (21) met één jaar orei. Het contract met de je jker liep door tot einde 002-2003, maar de naren hebben de over- t opengebroken waar- iud-SJC'er tot einde 004 aan NEC verbon- a im 10 till et? 'eze s h De autocoureur Ste- 1oot uit Hillegom doet nil augustus mee asters, het officieuze mpioenschap Formule :ircuit in Zandvoort. (22) debuteert dit jaar 7~1 mule 3. Als coureur elgische JB Motor- t hij in het Duits kam- j111 ap. Veel coureurs die j Masters presteerden, ater de Formule 1. Dat mensen als Rubens j.' lo, los Verstappen flen 1993), David Coul- sr nnaar 1991) en Juan intoya. Vorig jaar won ïerTakuma Sato. Hij a een contract bij Jor- I Sp >ori 1 ha Laid ra^j éjrechts) in het shirt oral 8^ Hans van Weel Jei ans valled ïen. Coll* Bmtil Hosé vertrekt mst laarlem. De spits van te flfde sinds aprü bij de isieclub, die een sa- gsverband heeft met ampioen. Zijn con- jax loopt nog een jaar r Hosé heengaat is Pi I. Haarlem kan vol den wel beschikken 1 andere Ajax-huurlin- envelder Didi Lon- terspits Darl Douglas iger Serginho Greene. n vri'Je nvrbet akt »en door Mare Kok oegstgeest - Vijf keer nam hij als Bosniër deel aan het NK scha ken, tweemaal pakte Ivan Soko lov zelfs de Nederlandse titel. Vanaf morgen staat de 34-jarige grootmeester voor het eerst als Nederlands staatsburger aan de start „Ik was heel blij toen Fey- enoord de UEFA Cup won. Dus ik denk dat ik me nu echt Hol lander voel." Eén ding weet Ivan Sokolov ze ken dat het leven geen zekerhe den biedt In 1992, toen hij een toernooi in Barcelona speelde, brak in zijn geboorteland Joego slavië een burgeroorlog uit Sa rajevo, Sokolovs thuisbasis, werd tweeënhalf jaar lang ge bombardeerd. „Dag en nacht werd de stad beschoten. Terwijl mijn ouders daar waren, werd ik gedwongen ergens anders een nieuw leven op te bouwen." Joop Piket, vader van schaak grootmeester Jeroen Piket, re gelde voor de ontheemde Soko lov huisvesting in Nederland. Samen met Predrag Nikolic, een andere Bosnische topschaker, betrok Sokolov in 1993 een ap partement in Oegstgeest. „Puur toeval, Het enige wat ik wilde was een huis dicht bij het vlieg veld. Want als profschaker reis je veel." Jarenlang had Sokolov het ge voel dat hij heen-en-weer werd geslingerd tussen twee totaal verschillende culturen. Die van zijn geboorteland waar hij niet naar terug kon, en die van zijn nieuwe thuisland waar de men taliteit en manier van leven toch wel erg anders waren. Gevolg was dat hij vanaf 1994 weliswaar vijf keer deelnam aan het NK schaken, maar internationaal gezien bleef uitkomen voor het Bosnische team. Pas in 1996, vier jaar na het be gin van de oorlog, zag hij zijn ouders weer. „Tuurlijk heb ik nagedacht over een terugkeer naar Bosnië. Maar ik raakte in middels meer en meer gewend aan de Westerse levensstijl. Bo vendien had ik ondertussen mijn vrouw, met wie ik nu twee kinderen heb, leren kennen. Daarom ben ik in Nederland ge bleven. Al heb ik wel bijna tien jaar nodig gehad om de knoop door te haldcen om officieel Ne derlander te worden. Dat kan namelijk alleen als je je originele nationaliteit opgeeft. Met deze zware consequentie heb ik het zeer moeilijk gehad. Viktor Kortsjnoi (1977), Genna Sosonko (1978), Ivan Sokolov (1995 en '98) en Predrag Nikolic (1997 en '99) wonnen in het ver leden als niet-geboren Neder lander de nationale schaaktitel De KNSB maakte nimmer een probleem van het deelnemen van buitenlanders. Tot twee jaar geleden, toen de schaakbond bepaalde dat alleen spelers aan het NK mogen meedoen, die ook bereid zijn om uit te komen voor het Nederlands team. „Ik vind het zeer helder en logisch als de bond zou zeggen: aan het NK mogen alleen schakers met een Nederlandse nationaliteit meedoen. Daar heb ik vrede mee. Maar zeg dat dan. Draai niet om de hete brij heen door NK-deelname te koppelen aan het willen meespelen voor het Nederlands team. Dat is een goedkope poging om liberaal over te komen, maar ondertus sen wel het beoogde effect te krijgen om de in Nederland woonachtige buitenlanders bui ten het NK te houden." Sokolov, die in 2000 en 2001 van de NK's werd geweerd, is inmid dels officieel Nederlander. Dus mag hij voor het eerst in drie jaar weer acte de présence ge ven op het NK, dat tot volgend weekeinde in Leeuwarden wordt gehouden. Sokolov is met titelverdediger Loek van Wely de uitgesproken favoriet voor de hoofdprijs van 11.350 euro. Hoewel Jan Timman (ruzie met de bond over het ontbreken van startgeld en de introductie van dopingcontroles) en Jeroen Pi ket (gestopt met toemooi- schaak) niet van de partij zijn, verwacht Sokolov een 'interes sante competitie'. „Loekie en ik zijn de te kloppen schakers. Maar kijk naar het WK voetbal, waar de grote favoriet Frankrijk geen enkel doelpunt maakt. Sokolov, die op 19-jarige leeftijd door Gertjan van Geen rosmalen - Lleyton Hewitt is, naar buiten toe, een vlerk. De op papier beste tennisser ter wereld toont voor niets en niemand ont zag. Het heeft hem gebracht waar hij nu is. Dat hij geen ca deautjes weggeeft, bleek giste ren duidelijk. Hewitt is naar Ros malen gekomen om te winnen, net als vorig jaar. Hoe anders is te verklaren dat hij zich gisteren uitputte in de eerste ronde tegen de uitgeran geerde Michael Chang. De 21- jarige Australiër zweette zich een ongeluk en won na bijna twee uur in de bloedhitte na twee tiebreaks: 7-2 en 7-4. Hewitt won vorig jaar de gras- toemooien van Queen's en Ros malen, de twee opwarmertjes voor Wimbledon. Maar aan de Church Road kwam hij nooit verder dan de vierde ronde. De vraag drong zich gisteren dan ook op of het wel verstandig was wat hij allemaal deed. Vorige week was hij al winnaar op het toernooi met de beste grasba- nen ter wereld. Hij versloeg daar in de finale Tim Henman in drie sets. Hewitt stelde dat het vele spelen hem niet bovenmatig vermoeide en haalde zijn neder laag op Wimbledon vorig jaar aan. Hij verloor van de Frans man Nicolas Escudé. „Weet jij de uitslag nog en wat de score was toen ik in de Davis-Cupfi nale tegen hem speelde?", ri posteerde hij toen hem de vraag gesteld werd. „Het was exact ge lijk. En ik was tijdens de finale ook niet moe." Beide duels met Escudé gingen in vijf sets (6-4, 3-6, 6-3, 3-6, 4-6 en 6-4, 4-6, 3-6, 6-4,4-6) verloren. Hij wil er maar mee zeggen, dat hij zelf wel weet hoe hij zich moet voorbereiden op Wimble don. Londen leek voorbestemd als plaats waar het supertalent zijn eerste Grandslamtitel zou pakken. Ook in 2000 had hij zich immers op gras bewezen door op Queen's graskoning Pete Sampras in de finale te verslaan. Maar op Wimbledon wilde het niet luldcen. Twee jaar geleden ging het in de eerste ronde al mis tegen Gambill en vorig jaar was de vierde ronde dus zijn eindstation. En in plaats van op gras waren het de hardcourtbanen van de US Open, die hem zijn eerste grote titel brachten. Het was zijn laatste obstakel op weg naar de absolute nummer-éénpositie op de wereldranglijst. Dat hij ook nog de Tennis Masters Cup won, het officieuze WK, was een bevestiging van zijn kwaliteiten. Zijn status heeft hem niet veran derd. Hij was al keihard. „Ieder een verwacht veel van me. De druk hoort bij het werk als pro fessioneel sporter. Maar ik ga er niet anders mee om als toen ik nummer 9 of 22 was. Ik blijf mijn best doen en hard wer ken." Op basis van zijn positie is hij natuurlijk weer een van de favo rieten op het heilige gras. „Ik ben wel niet voorbij de vierde ronde geweest, maar ik heb een stuk meer zelfvertrouwen na de US Open. Het is zaak de tweede week te halen. Ik weet hoe ik de grote wedstrijden tegen de grote jongens moet spelen." Tegen Chang moest hij diep gaan. De inmiddels 30-jarige Amerikaan kon, na zijn opmer kelijk zege als 17-jarige op Ro land Garros, nimmer de belofte inlossen. Hij stond nog een tijd je tweede van de wereld, maar daar bleef het bij. Een vechter blijft hij. „Het is altijd zwaar om tegen hem te spelen", zei He witt. De omstandigheden speel den ook niet mee voor de man die dit jaar naast Queen's in San Jose en Indian Wells de beste was. „Het was een beetje lastig Lleyton Hewitt in zijn partij tegen Michael Chang: „Het was een beetje lastig acclimatiseren. Vorige week speelden we in de vrieskou en nu in deze hitte. Dat valt niet mee." Foto: ANP/Toussaint Kluiters acclimatiseren. Vorige week speelden we in de vrieskou en nu in deze hitte. Dat valt niet mee." Maar professioneel als hij is, overkomt hij eventuele proble men op wilskracht en karakter. Zijn instelling zorgt er ook voor dat er voor humor weinig ruim te is. Zijn reactie op berichten in de Australische media als zou hij verloofd zijn met vriendin Kirn Clijsters was buitengewoon venijnig. „99,9 Procent van wat er in de kranten staat is 'crap', vrij vertaald: rotzooi", zei Hewitt gisteren. Wat dat betreft rea geerde Clijsters na haar simpele zege op Andrea Glass, een stuk sympathieker. ,Ach, ze brengen dingen naar buiten die totaal niet waar zijn. We zijn inmiddels al twee keer verloofd en twee keer getrouwd. Het is wel steeds met dezelfde. Ik kan me er niet tegen wapenen, maar ik vind het wel grappig." ar li zang het nik T 'rainer Paul Krabbe een er direct als trainer volle, komend seizoen ju g in de eredivisie. titter Van Vliet be- •n d^S van za^en- maar isteren het besluit partijen de beste op- Zwolle en Krabbe et elkaar afgesproken irzaak van de breuk >001 :re mededelingen te „Hi )be ging ™ng jaai juli g bij FC Zwolle en eerste jaar als trai- 'etaald voetbal met oen in de eerste divi- door Gertjan van Geen rosmalen - Richard Krajicek heeft het niet slecht getroffen met zijn loting voor Wimbledon. De 30-jarige Muiderberger speelt in de eerste ronde tegen gravelspe- cialist Franco Squillari. Sjeng Schalken, door de organisatie als 19de geplaatst, neemt het op tegen Kristian Pless. In Squillari vindt Krajicek een speler te genover zich, die niet in vorm is en bo vendien het tennis op gras haat. Dit jaar kwam de 26-jarige Argentijn tot weinig aansprekende uitslagen. Hij zakte naar de 112de plaats op de wereldranglijst. Voor Krajicek, die maandag in Rosmalen na twintig maanden afwezigheid zijn rentree maakte met een nederlaag tegen Roger Federer, een te nemen horde. In een eventuele tweede ronde staat James Blake, als 29ste ingeschaald, voor zijn neus. Wmt hij die ook, dan volgt een duel tussen twee oud-kampioenen op het hei lige gras als Andre Agassi net zo ver komt. Voor Sjeng Schalken ligt de weg naar zijn beste prestatie op een Grandslamtoer- nooi open. Ondanks zijn 31ste plaats op de wereldranglijst staat de Limburger als 19de op de plaatsingslijst. Een ontmoe ting in de derde ronde met de Spanjaard Juan Carlos Ferrero staat gepland. De verliezend finalist op Roland Garros is weliswaar de mondiale nummer acht, maar op gras voelt ook deze Spanjaard zich niet thuis. Schalken kwam op een van de vier grote toernooien nooit verder dan de derde ronde. Juist op Wimbledon was hij er het dichtst bij. Eenmaal verloor hij van Jim Courier en eenmaal van Mark Philip- poussis. Beide keren na een marathon partij over vijf sets. Raemon Sluiter speelt als enige Neder lander tegen een geplaatste speler. Tom-, my Robredo is als 20ste ingeschaald. Vo rig jaar verloor de Rotterdammer in de eerste ronde van Roland Garros nog van de Spanjaard. Op gras kan Robredo ook uit de voeten gezien zijn plaats in de halve finale, vorig jaar in Rosmalen. In het vrouwentoernooi staat Miriam Oremans tegenover een qualifier. Seda Noorlander treft de Tsjechische Daja Be danova. PRIJSVRAGEN Lucky Day, dinsdag 18 juni 11-13-15-17-21-25-29-31-34-35-38-43-45- 48-50-53-59-60-66-77 (onder voorbehoud) Toto 13 2. 3, 3. 2,1, 2. 3. 3,1,1,1, 2, 2. (onder voor behoud) Vrouwen, hoofdklasse Pirates - Zwyndrecht 3-1, Sparks - Terrasv. 5 - 0, DSC '74 - O.Gezellen 2-4, HCAW - Twins 1-11. TENNIS BRIDGE Salsomaggiore (Ita). EK viertallen. Zesde ronde: Monaco - Nederland 16-14, ze vende ronde: Nederland - Italië 15-15, achtste ronde: Tsjechië - Nederland 16-14. Stand: 1 Italië 171, 2. IJsland 156, 3 Noor wegen 153, 4. Bulgarije 151, 5. Frankrijk 148, 9. Nederland 142. Rosmalen. 650.000 euro. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned/6) - Gol- mard (Fra) 6-4 6-4, Hewitt (Aus/1) - Chang (VSt) 7-6 7-6, Kohlmann (Dui) - Ivanov-Smo- lenski (Rus) 6-4 6-0, Robredo (Spa) - Lee (GBr) 7-6 3-6 6-2, Pioline (Fra) - Godwin (ZAf) 5-4 opgave Godwin, Heuberger (Zwi) - Muller (Lux) 6-2 3-6 7-6, Carlsen (Den) - Garcia (Arg) 4-6 6-2 6-4, Escudé (Fra/5) - Saretta (Bra) 7-6 7-6, Canas (Arg/3) - Knowle (Oos) 6-2 7-5. Mannen, dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Mac- phie (Ned/VSt) - Pala/Vizner (Tsj) 7-6 7-6, Adams/Olhovski (ZAf/Rus) - Groen/Sluiter (Ned) 6-1 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Hrdlickova (Tsj) - Ta- maela (Ned) 6-2 6-2, Clijsters (Bel/1) - Glass (Dui) 6-3 6-2, Maleeva (Bul/5) - Muller (Dui) 6-4 6-2, Serra Zanetti (lta/7) - Matevzic (Slv) 7-6 6-4, Mauresmo (Fra/3) - Montolio (Spa) 6- 3 7-5, Torrens Valero (Spa) - Martincova (Tsj) 6-4 6-3, Dannlidou (Gri) - Poetsjek (WRu) 7-6 6-0, Dubbel, eerste ronde Lamade/Maleeva (Dui/Bul) - Oremans/Rittner (Ned/Dui) 6-3 7- 6, Krizan/Srebotnik (Slv) - Mens/Sterk (Ned) 6- 4 6-2. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Mannen, eerste ronde: Wassen (Ned) - Ander sen (Noo) 6-7 7-5 4-0 opgave Andersen, Op der Heijde (Ned) - Layne (GBr) 6-4 7-6 Twee de ronde: Wassen (Ned) - Wayne Black (Zim/26) 6-4 7-5, Beek (Slw) - Op der Heijde (Ned) 6-1 6-2. Vrouwen, eerste ronde: McQuillan (Aus) - Boo- gert (Ned/14) 6-4 7-6. Tweede ronde: Van Exel (Ned) - Taylor (VSt/5) 6-3 6-2 Nottingham. Mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Björkman (Zwe) - Roddick (VSt/1) 7-5 7-5, Koubek (Oos/5) - Portas (Spa) 7-6 6-4, Pless (Den) - Hipfl 6-0 opgave, Vacek (Tsj) - Levy (Isr) 6-4 3-6 5-2 opgave, Larsson (Zwe) - Moodie (Zaf) 6-4 7-5, Kiefer (Dui) - Bryan (VSt) 6-0 7-6, Santoro (Fra/2) - Simoni (Bra) 6-1 6-4, Massu (Chl) - Mamnt (VSt) 7-5 6-2, Parmar (GBr) - Nieminen (Fin) 6-3 6-2. Eastbourne. Vrouwen, 615.000 euro. Eerste ronde: Navratilova (VSt) - Panova (Rus) 6-1 4-6 6-2, Myskina (Rus) - Schnyder (Zwi/7) 6-4 6-4, Schiavone (Ita) - Coetzer (ZAf) 4-6 6- 3 6-4, Shaughnessy (VSt/5) - Webb (Can) 6-7 7-6 7-6, Di Grande (Ita) - Koernikova (Rus) 6-7 6-3 6-1, Frazier (VSt) - Stevenson (VSt) 7-6 6- 2, Toeljaganova (0ez/6) - Smashnova (Isr) 6-3 6-7 6-1, Rubin (VSt) - Tanasugarn (Tha/8) 6-1 1-6 6-1, Serna (Spa) - Prakusya 6-3 6-3. WIELRENNEN Ronde van Catalonië. Tweede etappe, La Senia - Les Borges Blan- ques: 1. Hondo (Dui) 182,9 kilometer in 4 35.05. 2 Freire (Spa), 3. Tafi (Ita). 4 Ko- nisjev (Rus), 5. Tessier (Fra). 6. Bertolini (Ita) Algemeen klassement: 1 Hincapie (VSt) 5.09.41, 2. Heras (Spa). 3. Vandevelde (VSt). 4 Barry (Can), 5. Zarrabeitia (Spa) 0.03, 6. Hruska (Tsj). Ronde van Zwitserland. Proloog, Luzern-Luzern: 1. ZOIIe(Zwi) 5,7 kilo meter in 7.37 (44,901 km/u gemiddeld). 2 Di Grande (Ita) 0.05, 3. Dufaux (Zwi) 0 06, 4 Rebellin (Ita) 0.07, 5. Steinhauser (Dui), 6. Peschel (Dui) 0.10, 48. Van Bon 0.26, 57 Duijn 0.29, 64. Boven 0.31, 68 Kroon 0.33, 84. Koerts0.40, 106. Veneberg 0.47. Ivan Sokolov: „Loek van Wely en ik zijn de te kloppen schakers." Foto: GPD/Phil Nijhuis gold als de jongste grootmeester aller tijden, staat bekend om zijn enorme vechtersmentaliteit. Bo vendien verkeert hij momenteel in een bloedvorm, iets dat Loek van Wely niet kan zeggen. Zo versloeg Sokolov onlangs op het rapid-toemooi van Praag sterke grootmeesters als Michael Adams en Peter Leko. Ook de af gelopen weken was hij succes vol, toen de nieuwe Nederland se staatsburger even terug was in 'zijn' Bosnië. Zo won hij met zijn ploeg de nationale club competitie. „We hebben een sterke vereniging. We zijn al drie keer Europees kampioen gewor den." Maar nog belangrijker „Bovendien had ik de gelegen heid om mijn ouders weer te zien." rosmalen/gpd - Voor Sjeng Schalken leek de eerste ronde in Rosmalen tegen Jerome Gol- mard op een drama uit te lopen. De Limburger gleed bij 3-3 uit en blesseerde zijn rug. Na een korte behandeling kwam alles goed en klopte hij de Fransman met 6-4, 6-4. Nou ja, alles goed: na afloop kon Schalken niet zitten. Staande volgde de persconferentie. „Ik kan mijn schoenen nu niet uit doen", zei Schalken. Wat dat be treft was het een wonder dat hij nog won. „Voor mijn gevoel was ik eruit. Ik had het geluk dat ik altijd hoog op mijn benen sta, want buigen kan ik niet meer." Het idee dat er 'slechts' een wer vel verschoven was, hield hem gaande. „Ik heb gelijk Jan Naaktgeboren (zijn fysiothera peut red.) laten bellen. Die is in zijn auto gesprongen. Jan krijgt de boel wel weer recht en dan kan ik morgen gewoon weer spelen." Schalken heeft zijn vorm te pak ken. Na een miserabele eerste zes maanden van het jaar, be reikte hij vorige week de halve finale van Queen's met indruk wekkend tennis. Hewitt riep hem een halt toe. In Rosmalen vervolgt Schalken zijn reeks. Met een partij tegen Christophe Ro- chus in de tweede ronde, lonkt een kwartfinale tegen Roger Fe derer. Schalken overwoog even om op te geven na de ongelukkige glijpartij op het zachte gras van Rosmalen. Hij moest reiken om een forehand te slaan toen het in zijn rug schoot. Hoewel niet ongeschonden brak hij Golmard - zelf een breke- beentje met talloze blessures in zijn loopbaan - op 4-4 en deed hetzelfde in de tweede set bij 2- 2. Zonder zelf in de problemen te komen op zijn opslag, bracht hij de partij tot een goed einde. „Ik kon niet voluit serveren, moest variëren met de snelheid. Voor het publiek zag het er ook niet uit. Als ik een break achter was gekomen of de set had ver loren, was ik gestopt. Het was met het oog op Wimbledon niet verstandig om de boel te force ren. Maar ik geef niet 1,2,3 op. In mijn hele carrière heb ik maar twee keer vroegtijdig een partij"moeten beëindigen." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl Noordwijk speelt niet op 22 juli maar op woensdag 31 juli tegen Bayer Leverkusen. De Duitse ploeg verloor dit jaar de Cham- pions-Leaguefinale van Real Madrid. Zwemmer Nick Driebergen heeft afgelopen weekeinde acht gou den medailles gewonnen op het NK voor junioren. De 15- jarige Rijnsburger werd in Kampen uitgeroepen tot zwemmer van het toernooi. Milou Smits van De Zijl/LGB heeft in Kampen een bron zen medaille behaald. De pupillen van LZ 1886 hebben in Alphen aan den Rijn de Ne derlandse waterpolotitel gewonnen. De ploeg onder leiding van Marcel van Giezen en Ruud Wormgoor ldopte ZPB met 1-0. Orga nisator AZC werd vierde. Wielerprof Vincent van der Kooij is langer uit de roulatie dan ver wacht. De oud-Leiderdorper is na vier weken gips nog niet aan herstel toe. Deze week volgt een kijkoperatie. Aart Vierhouten, op voordracht van Robbie McEwen in de Tour- selectie gekozen, heeft zijn contract met Lotto met twee seizoenen verlengd. De Swiftrenner woont al enige tijd in het Belgische Oud Turnhout. Ook Jan van Velzen kwam tot overeenstemming met BankGiroloterij voor verlenging van zijn contract. Suzanne de Goede heeft na de baanzege in Alkmaar de leiding genomen in het Wielerrevueklassement. De Zoeterwoudse blijft maar scoren, want vorige week waren er ook tweede plaatsen bij het regio-kampioenschap tijdrijden en de Omloop van de Hoekse Waard. De jeugd van Swift was op de wielerbaan veel te sterk voor de concurrentie. De eerste vier plaatsen (Raymond Kreder, Wesley Kreder, Sander Kreder en Kelly Markus) waren allen voor Swiftren- ners. Peter Reitsma (Hillegom) is bij het NK moutainbike in Groesbeek 18de geworden bij de elite. Veteraan Robert de Jong uit Voorhout werd 23ste. Indeling zaalvoetbalcompetitie. In de eerste divisie A moet Bax uit Voorhout het opnemen tegen Oostelijke clubs als Aquaquick, Estudiantes, FC Utrecht, Jong Eagles, Inter Dako, Arnhem, Kro nenburg, Urk, WMC, Orient Plaza en Formido. Bax 2 zoekt het dichter bij huis met tegenstanders als Hovocubo, Koos Alberts, Maasstad, Paal 29, Real Volendam 2, Scagha, West Stars 2 en Zand voort. Indeling veldvoetbal West I (zaterdag). Vierde klasse E: Bloemen- daal, Geel Wit, DSC'74, HBC, RCH, SIZO, Spaamestad, SVIJ, THB, United, Velserbroek, Zandvoort. Vierde klasse D (zondag): Allian ce, BSM, Concordia H, De Brug, DSOV, DSS, EH^, Geel Wit, Hille gom, Ripperda, Schoten, United. FC Utrecht-speler Patrick Zwaanswijk is vorige week getrouwd met ex-wielrenster Door van der Linden uit Noordwijkerhout. Op 29 juni wordt op het strand van Katwijk een soccertoemooi gespeeld met Kozakken Boys, KBV, Elinkwijk, Nieuwenhoom, Quick Boys en Katwijk. Er wordt om 12.00 uur voor de eerste maal afgetrapt. De meisjes van basketbalvereniging Grasshoppers hebben in Noordwijk de Nederlandse titel behaald door in de finale Perik Jumpers met 74-66 te verslaan Rijnsburgse Boys heeft tijdens de algemene jaarvergadering af scheid genomen van secretaris Gerard van der Mey. Het nieuwe gemeenteraadslid wordt vervangen door Henk de Wolde. Piet Heemskerk werd benoemd tot lid van verdienste en Arie Durieux is gekozen tot vrijwilliger van het jaar. Royce Kortekaas uit Lisserbroek heeft zaterdag in Eindhoven een kwarttriatlon gewonnen. Zijn eindtijd was 1.45.21. Kortekaas won de laatste 21 dagen driemaal. Rogier Duijndam en Corine Zuijdweg (kustzeilvereniging Noord wijk) hebben met hun hobie 16 in de overall klasse op handicap een fraaie tweede plaats behaald. Koen Keijzer en Frank Brouwer (nacra inter) plaatste zich als 22ste. Voetbalclub Tonegido heeft in Veenendaal de Amstel Cup ge wonnen. De ploeg uit Voorburg speelde met 0-0 gelijk tegen Joure. Na een lange reeks van strafschoppen bleek Tonegido toch de sterkste.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21