WK VOETBAL m Hiddink schrijft historie met Korea 'Een complot tegen ons land' Japanse supporters maar heel eventjes teleurgesteld Italianen tonen zich en masse slechte verhezers na uitschakeling op WK Superfitte gastploeg legt in verlenging ook opmerkelijk aanvallend Italië om Nooit meer interland voor Roy Keane 2002 Harde kritiek Vieira op Franse bondscoach Gevangefj ontsnap!» dankzij STANDEN woensdag 19 juni 200| Achtste finales. Daejeon. Zuid-Korea - Italië 2-1 (0-1) na verlenging. 18. Vieri 0-1. 88. Ki-Hy- eon 1-1,116. Jung-Hwan 2-1. Scheids rechter: Moreno (Ecuador). Toeschou wers: 36.000. Rode kaart: 104. Totti (Italië) twee keer geel. Gele kaart: Tae- Voung, Chong-Gug, Chun-Soo. Jin- Cheul (Zuid-Korea), Coco, Tommasi, Zanetti (Italië). Bijzonderheid: Buffon stopt in vijfde minuut strafschop Jung- Hwan. Miyagi. Japan - Turkije 0-1 (0-1). 12. Omit Davala 0-1. Scheidsrechter: Colli na (Ita). Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Toda (Japan), Alpay özalan, Er- gun Penbe, Hakan Sükür (Turkije). TOPSCORERS 1. Klose (Duitsland), Ronaldo (Brazilië) 5; 3. Tomasson (Denemarken), Rivaldo (Brazilië), Vieri (Italië) 4; 5. Raul (Spanje), Pauleta (Portugal), Bouba Di- op (Senegal), Wilmots (België), Morien- tes (Spanje), Robbie Keane (Ierland) 3; 10. Hierro (Spanje), Larsson (Zweden), Inamoto (Japan), Gómez (Costa Rica), Hasan Sas (Turkije), Cuevas (Paraguay), Borgetti (Mexico), Henri Camara (Sene gal), McBride, Donovan (Verenigde Sta ten), Omit Davala (Turkije), Jung-Hwan (Zuid-Korea) 2; 19. Fadiga, Diao (Sene gal), Morales, Forlan, Recoba, Rodri guez (Uruguay), Mboma, Eto'o (Ka meroen), Holland, Breen, Duff (Ierland) Ballack, Jancker, Linke, Schneider, Bierhoff, Bode. Neuville (Duitsland). Batistuta, Crespo (Argentinië), Fortune, Tebeho Mokoena, Nomvethe, McCarthy, Radebe (Zuid-Afrika), Santa Cruz, Arce, Campos (Paraguay). Campbell, Beek- ham, Heskey, Owen, Ferdinand (Enge land), Alexandersson, Anders Svensson (Zweden), Mendieta, Valeron (Spanje), Cimirolic, Acimovic (Slovenië), Ronal- dinho, Roberto Carlos, Edmilson, Junior (Brazilië), Korkmaz, Emre Belozoglu (Turkije), Blanco. Torrado (Mexico), Wright, Wanchope, Parks (Costa Rica), Walem, Sonck, Van der Heyden (België) Suzuki (Japan), Yoo. Ahn, Ji-Sung, Ki- Hyeon (Zuid-Korea). Karpin, Sitsjev, Besjastnik, Titov (Rusland), Beto (Por tugal), O'Brien, Mathis (Verenigde Sta ten), Aghahowa (Nigeria), Olic, Rapaic (Kroatië), Delgado, Mendez (Ecuador), Bouzaiane (Tunesië), Rui Costa (Portu gal), Rommedahl (Denemarken), Del Piero (Italië), Olisadebe, Zewlakow, Kryszalowicz (Polen) 1. Eigen doelpunten: Jorge Costa (Portu gal), Agoos (Verenigde Staten), Puyol (Spanje). RODE KAARTEN Acuha (Paraguay). Marquez (Mexico), Totti (Italië). GELE KAARTEN Schneider, Baumann, Ballack (Duits land), Cardozo (Paraguay), Mills (Enge land), Tofting (Denemarken), Coly, Thiaw (Senegal), Juanfran, Baraja, Hierro (Spanje), Blanco, Vidrio, Hernan dez, Garia Aspe, Carmona (Mexico), Mastroeni, Pope, Wolff, Berhalter, Friedel (Verenigde Staten). Roberto Car los (Brazilië). Variderhaeghe (België), Toda (Japan). Alpay özalan, Ergün Pen- be (Turkije), Tae-Young, Chong-Gug, Chun-Soo, Jin-Cheul (Zuid-Korea), Co co, Tommasi, Zanetti (Italië). door Hans Geleijnse rome - Dottore Raffaele Ranucci vertolkte na Italië's roemloze af tocht van het WK het gevoel van de natie. De Italiaanse chef de mission spuugde het bijna uit in de camera's van staatsomroep RAI. „We zijn bestolen. Dit is een complot tegen ons land. Vergeet niet, Korea is een mach tig land". De frustratie over de 'onver diende nederlaag' tegen voet baldwerg Zuid-Korea sprak ook uit de aftocht van de menigte die op het Romeinse Piazza del Popoio de wedstrijd op een groot tv-scherm had gevolgd. Waterflessen en bierblikken werden woedend weggesmeten, sommigen huilden van nijd. „Die scheidsrechter moeten ze levenslang opsluiten", schreeuwde een even heftig ge tatoeëerde als geëmotioneerde vrouw tegen haar vrienden. Het was toch al afzien geweest in de felle zon op het plein, met het kwik oplopend naar veertig graden. Scheidsrechter Byron Moreno uit Ecuador zorgde echter voor kookhitte door Ro me's voetbalgod Totti uit het veld te sturen en middenvelder Tomassi wegens buitenspel een goal te ontzeggen. Kreten van afschuw op het plein. Daarbui ten heerste oorverdovende rust. Rome was, net als de rest van het land, tot stilstand gekomen. Iedereen volgde het voetbal drama thuis of in de bar. Verhalen over het 'complot te gen Italië', waarover ook Trapa- tonni en de spelers vanuit Zuid- Korea repten, waren er ook na de groepswedstrijden tegen Mexico en vooral Kroatië. Bondsvoorzitter Carraro zei het openlijk, maar was daarvoor kennelijk zo krachtig op de vin gers getikt, dat hij gisteren voor de RAI-camera's niet verder kwam dan „het voetbal heeft hier vandaag verloren, u heeft zelf kunnen zien hoe". Dat het Italiaanse voetbal, waar stervende zwaan en partijdige scheidsrechter bekende feno menen zijn, in Korea een koekje van eigen deeg kreeg, werd niet beseft. Slechts een enkeling waagde het om de schuld van het WK-echec richting Azzurri te schuiven. „We hadden al die opgelegde kansen moeten be nutten, klaar uit", zei Frederico achter de toonbank van de Pin- ci-bar in de schaduw van het Vaticaan. Anders dan zijn op de man uit Ecuador scheldende cli entèle was hij niet vergeten dat dit Latijns-Amerikaanse land Italië een ronde verder had ge bracht door Kroatië te verslaan. „We speelden dit toernooi ge woonweg slecht en nu zijn we nog slechte verliezers ook", treurde hij. Volg het WK op de voet via de sms-service van deze krant. Rust- en eindstanden korte verslagen. Stuur de sms-tekst WK 104 naar het nummer 4777. (Tijdelijk) afmelden? WK UIT kosten 35 eurocent per sms seoul, dublin/dpa - Roy Keane mag nooit meer uitkomen voor het Ierse nationale elftal. Dat zei Brendon Menton, voorzittervan de Ierse voetbalbond FAI, giste ren in de krant Daily MaiL „Het elftal gaat verder zonder hem", aldus Menton. Enfant terrible Keane werd vlak voor het wereldkampioenschap voetbal in Zuid-Korea en Japan uit de ploeg gezet. De sterspeler van Manchester United had bondscoach Mick McCarthy be ledigd. Keane verklaarde daarna dat hij nooit meer onder McCar thy wilde voetballen. De Ierse bond verlengde maandag het contract van de trainer met twee jaar. Ierland werd in de achtste finales na strafschoppen uitge schakeld door Spanje. door Jaap van Essen daejeon - Oranje verloor in de WK-kwalificatie van Portugal. Ko rea won ervan. Nederland verloor de halve finale van het EK van Italië. Zuid-Korea won er gisteren van. Heeft Zuid-Korea betere voetballers dan Oranje? Natuur lijk niet. Zuid-Korea is momen teel echter wel een veel beter elf tal. Met dank aan Guus Hiddink. Jan Roelfs is feitelijk de perschef van Zuid-Korea en regelt verder ook het een en ander. Hij oogst te gisteren na afloop applaus van alle fans toen hij als een idi oot rondsprong, onderwijl zwaaiend met een Koreaanse vlag. Inspanningsfysioloog Ray mond Verheijen knuffelde de een na de andere speler. Presi dent Kim stond op het veld, net als bondsvoorzitter Chung. Ech ter iedereen was er, in die totale gekte. Guus Hiddink was tijdens alle vreugdetaferelen het minst in beeld. Maar hij verdient alle lof. In zeer korte tijd wist hij van Zuid-Korea een elftal te maken dat tegenstanders schrik inboe zemt. De Italiaanse trainer Gio vanni Trapattoni was bijvoor beeld doodsbang nadat hij had gezien hoe de Koreanen Portu gal kapot speelden. En dus deed Trap' iets heel vreemds. Hij be gon met maar liefst drie aanval lers. Vieri, Totti en Del Pierro hadden het onvoorstelbare ge noegen alledrie tegelijk te spe len. Je zou het kunnen uitleggen als een ongekend gedurfde zet van TrapattonL Je zou ook kun nen zeggen dat de bejaarde efi' zeer gelovige trainer volledig van zijn geloof (verdedigen is heilig) was gevallen. Eigenlijk was het een meester zet In alle voorgaande duels had het elftal van Hiddink het middenveld volledig in handen dankzij de excellerende kilome tervreters Kim en Yoo. Nu moest Kim Nam-Il echter achter Totti aanlopen en kregen de Italianen het middenveld in de schoot ge worpen. Na de zinderende slotfase en de geweldige verlenging vergeet een mens snel, maar eigenlijk was Italië gisteren lange tijd veel beter dan Korea. De Italianen waren zelfs heel erg goed. Ze vielen eindelijk eens aan! Nadat ze bovendien de strafschop van Ahn in de vijfde minuut hadden overleefd dankzij uitstekend keeperswerk van Buffon, dic teerden ze de wedstrijd. De tref fer van Vieri in de negentiende FIFA WORLD CUP Kp rea Japan minuut was volkomen terecht Pas na rust hervond Korea zich een beetje. Eindelijk slaagden de guerrilla-voetballers van Hid dink er in de Italianen vast te zetten en op te jagen. „In de eerste helft ging de achterhoede te ver naar achteren. Het veld werd veel te groot. Dat hebben we aangepast", aldus de trainer. Het ging inderdaad beter, maar niet goed genoeg. De tijd tikte weg, de Italianen namen hem weg met eindeloze vertragings tactieken. De Koreanen kregen eigenlijk helemaal geen kansen. Hiddink zal de Koreaanse uit drukking voor het Nederlandse 'de dood of de gladiolen' niet kennen, maar sinds gisteren kan hij wel uitleggen wat hij ermee bedoelt. Hij sloeg aan het wisse len en het enige kenmerk van al die vervangingen was dat hij ex tra aanvallers in het veld bracht Uiteindelijk stonden er vijf bij elkaar. Met succes., Italië had bij coun ters wat kansen gemist, maar duidelijk was in de slotfase dat de krachten bij de Azzurri weg vloeiden. Korea is inderdaad een superfit elftal. In de 88ste minuut viel er eindelijk eens een bal goed in het strafschopge bied. De wat versleten Panucci viel letterlijk om en Seol Ki-Hye- on, die voorheen zoveel kansen miste, schoot nu zomaar raak: 1-1. Daarna volgde de totale gekte. Aangezweept door hun min stens zo onvermoeibare fans ging Korea door, maar niet na dat Vieri voor volledig open doel een enorme kans had gemist Oorzaak vermoeidheid? In bles suretijd had ook Korea de zaak al af kunnen maken. Een gewel dige omhaal van Cha (de zoon van) werd door Buffon gepakt, parus/sid - De Franse voetballer Patrick Vieira heeft bondscoach Roger Lemerre hard bekritiseerd na de vroegtijdige uitschakeling van de titelverdediger op het WK „Lemerre kon deze op dracht niet aan", zei Vieira te gen de Franse sportkrant L'Equipe. „Dit was te veel voor hem". „Hij heeft zeker fouten SPELENDERWIJS KOREAANSE steden zijn lelijk. Niet gewoon lelijk, maar spuug lelijk. Dat is geen wonder, want Korea kampt met een nogal hevig ruimtegebrek. Het land is best groot, maar heeft ook heel veel bergen, waar het wat moeilijk en in ieder geval duur bouwen is. Er is wel vlak land te vinden, maar daarvan is eigenlijk ieder stukje al bezet. Als je door het land rijdt, zie je dat werkelijk ieder lapje bruik bare grond wordt gebruikt voor landbouw, vooral rijstvelden. Zelfs pal langs de spoorbaan zijn de taluds een beetje afge vlakt om op de zo gewonnen vierkante metertjes nog wat ge wassen te telen. De Koreaanse steden zijn groot en ook daar wordt werkelijk ie der stukje grond gebruikt. In dit geval om mensen te huisvesten. En dus staan niet alleen de mil joenensteden Seoul (twee mil joen inwoners) en Busan (vier miljoen) barstensvol enorme torenflats, maar zie je die kren gen in elk bewoond stukje Ko rea. Je ziet dus doorlopend to renflats oprijzen tussen de rijst velden. Aan de mensenpakhuizen is af te zien dat Zuid-Korea de laat ste vijftig jaar vooral bezig is ge weest met economische groei. Hoe het er allemaal uitziet deed er niet toe, als er maar wonin gen kwamen. En dus lijken de meeste steden op niets anders dan gigantische mensenpak huizen: dertig, veertig verdie pingen hoog, in eindeloze rijen achter elkaar. Iedereen kijkt doodleuk bij zijn overburen aan de voor- en achterzijde naar binnen. De volgende flat staat namelijk nooit meer dan een metertje of twintig verderop. De oude Bijlmermeer zou voor de meeste van de circa 47 miljoen Koreanen een rustiek en riant woonoord zijn. Een enorm contrast met alle le lijkheid van de steden is de schoonheid van de tien nieuwe stadions die in Korea zijn neer- Feestvreugde bij het Zuid-Koreaanse voetbalpubliek in het stadion van Daejeon na de overwinning van hun landgenoten op Italië. Foto: AP Seol schoot in het zijnet. In de verlenging drukte Korea door. Maar Italië bleef uitvallen plegen. Eén daarvan kostte Totti een rode kaart. Arbiter Moreno zag in een valpartij van hem een Schwalbe en trok geel, een kleur die Totti al eerder had gezien. In de 116e minuut kwam het mo ment van Ahn, die tot dan de slechtste Koreaan was geweest. Hij scoorde zomaar de 2-1, waardoor de (door Korea) ge vreesde strafschoppenserie uit bleef. Een typische treffer voor een spits die door Hiddink wel eens in stilte wordt vervloekt „Inderdaad, Bergkamp was in 1998 tegen Argentinië ook slecht. Ik liet hem staan, juist omdat hij dat ene moment kan hebben. En hij scoorde. Ik weet ook wel dat het achteraf heel wijs klinkt om zoiets te zeggen, maar ik liet bij PSV Romario ook vrijwel altijd staan", glunderde Hiddink. Voor de oude man Trapattoni waren de druiven gisteren erg zuur. Speelt hij eens aanvallend, is Italië over het geheel geno men beter, verliest hij toch. Voor hem was de scheidsrechter de enige schuldige. Hij vond (te recht) dat Totti geen rood ver diende, en dat het doelpunt van Tomassi niet wegens buitenspel afgekeurd had mogen worden. En daarin had hij gelijk. Korea verdiende de zege giste ren echter wel degelijk. Het elf tal zonder echte topspelers wil voetballen en aanvallen. Altijd en overal. In 1998 deed Oranje, met meer toppers, onder Hid dink dat ook. PSV wacht met smait op antwoord Hiddink Het aanhoudende succes van Zuid-Korea heeft PSV-voorzit- ter Harry van Raaij in een lastig parket gebracht. Van Raaij wacht met smart op een ant woord van Guus Hiddink op het aanbod om coach te wor den van PSV. De oefenmeester van Zuid-Korea heeft gezegd dat hij pas een beslissing neemt nadat de Koreanen uit geschakeld zijn. Van Raaij: „Ik heb de wedstrijd van Zuid-Korea tegen Italië daarom met gemengde gevoe lens bekeken. Door de over winning zijn wij in een moeilij ke positie terecht gekomen. Maar wij zullen alles doen om Hiddink naar PSV te krijgen". Van Raaij moet echter vrezen voor concurrentie. De ster van de Hiddink is snel rijzende. De kans is groot dat grote clubs, met veel meer geld, zich in de strijd gaan mengen. Hiddink is de enige gegadigde met wie Duidelijk is wel dat Martin Jol (RKQ en Frank Rijk aard alternatieven zijn. Er is volgens Van Raaij geen verband met de komst van Pim Verbeek. De huidige assis tent van Hiddink in Zuid-Ko rea wordt trainer van het twee de elftal in Eindhoven. gemaakt", meende de 25-jarige speler van Arsenal die niet al leen de keuzeheer als schuldige aanwees. „Lemerre is net zo ver antwoordelijk aan de uitschake ling als een ander. Je kan het pech noemen, zwakke concen tratie, slechte voorbereiding; maar wij hebben het gewoon verknoeid". gezet. Het ene is nog mooier dan het andere. Trouwens, niet alleen de voetbaltempels zijn mooi, ze liggen ook nog eens in prachtig aangelegde parken. Het hele WK laat tot dusverre zien dat Korea bezig is om aan een nieuw tijdperk te beginnen, na jaren van oorlog en decen nia van puur op efficiëntie ge richte economische opbouw. Alleen al door de geweldig mooie architectuur van de WK- stadions blijkt dat het land nu zover is dat men aan andere za ken kan gaan denken. En dat blijkt natuurlijk vooral wanneer Korea in een van die stadions speelt. Gisteren zaten ze er weer, 38.000 knotsgekke Korea nen, als één man achter hun elftal, allemaal in een rood shirt. Je ziet bijna niet meer hoe mooi de stadions zijn, zo mooi zijn die supporters. Daar kan het fanfare-legioen een puntje aan zuigen. De ArenA trouwens ook. Jaap van Essen door Peter van Nuijsenburg tokk> - Van bedruktheid was geen sprake, van neerslachtig heid evenmin, en van een de pressie kunnen we al helemaal niet spreken. Japan accepteerde de uitschakeling van de nationa le voetbaltrots door Turkije met een halve traan. Op de tribunes in Miyagi werd wat in de zak doeken gesnotterd, hier en daar werd wat weggepinkt en een en keling was zo aangedaan dat hij zijn tranen de vrije loop liet. Maar op het Hachiko-crossing, 's werelds drukte kruispunt en trefpunt van de voetbalminnen- de jeugd in de wijk Shibuya, vierde men de nederlaag. Goed, de uitgelatenheid was niet zo groot als na de gehoopte, maar eigenlijk niet verwachte kwalificatie voor de tweede ron de van afgelopen vrijdag. En er waren ook minder fans komen opdagen, al kon dat ook toege schreven worden aan de niet af latende regen. Maar de stem ming was oprecht, de sfeer niet geforceerd. Degenen die er wa ren, zongen, dansten en hosten alsof de Turkse ploeg op het vliegtuig naar huis moest. Ze scandeerden de namen van de helden, die Japan in twee weken hebben veranderd in een land dat voetbal bijna even serieus lijkt te nemen als de nationale sport, honkbal. Een standbeeld voor Philippe Ook na de uitschakeling was het feest in Japan. Foto: AP Troussier, de Franse coach die zijn zaakwaarnemer met deze prestatie naar de onderhande lingen met een gerenommeerde, bij voorkeur Franse club kan sturen, zit er niet in. Troussier is geen Hiddink, die alleen zijn paspoort voor een Koreaanse hoeft in te ruilen om in decem ber tot president te worden ver kozen. De Fransman heeft in de vier jaar die zijn regime heeft ge duurd met zijn noppen op zo veel lange tenen gestaan, dat de Japanse voetbalbond schijnt te denken het in de toekomst zon der buitenlandse trainer te moe ten doen. De kans dat voetbal honkbal daadwerkelijk van de eerste plaats verdringt, moet in dat ge val als te verwaarlozen worden beschouwd. Japan is op de goe de weg, maar blijft een ervaren buitenlandse gids nodig hebben om het doel, een plaats bij de gevestigde voetbalnaties, te be reiken, aldus het commentaar in een Japanse krant 'Er is geen Ja panse coach die dat kan'. Aan dit soort hogere bondspoli- tiek hadden Manko (zestien) en haar vriendinnen gisteren geen boodschap. Ze dartelden in hun blauwe shirtjes en zwaaiend met de nationale vlag voor de rijen ME-ers. De politie was met groot machtsvertoon uitgerukt om te voorkomen dat de jui chende bakvisjes en hun even brave vriendjes zich zouden ontpoppen tot plunderende hooligans. Via megafoons maanden ze tot kalmte, terwijl het afgezien van de decibellen nauwelijks rustiger kon. Came raploegen die hoopten dat de verslagenheid zich zou uiten in baldadigheid, konden alleen maar vrolijk gehos in beeld brengen. Hier was geen droom aan scherven gevallen of een sprookje uit gegaan. „Het is jammer, dat onze ploeg is uitgeschakeld", zei Mariko. „Maar nu gaan we voor Enge land juichen". Nu Ono, Nakata en co. haar en haar vriendinnen niet meer in vervoering kunnen brengen, mag David Beckham dat proberen. Zijn vrije trappen heeft hij daar niet eens voor no dig. „Hij is gewoon supercool", giechelde Mariko. De angst dat het enthousiasme voor het WK na de uitschakeling van Japan, net als tot vlak voor de aftrap weer op de spaarbran der gaat, lijkt ongegrond. Het toernooi is vooral voor de jeugd, de enige echte fans, een groot festijn. Niet alleen wordt de da gelijkse sleur doorbroken, het is ook de gelegenheid gebleken om zich, al is het maar voor een maand, te ontdoen van het keurslijf van regels en gedrags codes. Tot het laatste fluitsig naal van de finale, zondag 30 ju ni in Yokohama, willen ze, in het besef dat ze zoiets vermoedelijk niet meer zullen meemaken, ge nieten van de WK-sfeer. ia DE MOL jaar rren trad KUN je het je voorstellt me Korea tegen Turkije in ijjana le? Wie zoiets voor hetl de geopperd, was ogenblilt6-l een dwangbuis gezet, fjever. is wel degelijk mogelijk it ja zegt veel over dit toemi d ge waarin reputaties zo wt ree waard blijken te zijn. redd Nadat we in de groepsf ad v hoop mooie wedstrijdqtin r den gezien, zakte het wv« gelopen dagen een bee 1 in 1 Duitsland-Paraguay he rede sendoor zelfs de krant ege zen, dat overkomt mij 1 in, o Het fascinerende gevet lova sen Zuid-Korea en Itali aatsi gelukkig veel goed. Wa wedstrijd! Voor de Kort Z( dit een historische over ning. Niet alleen omda grote Italië hebben uitj keld, maar ook omdat; N beter hebben gedaan d m pan. Als het andersom weest, hadden de Kore ;™e als een grote schande fcer Nu zijn ze Japan in de ^02 chie voorbijgestreefd, tiare iets wat daar telt. 1 °P Maar pas op, hè, het is Dud- mannen van Guus nog gelopen. Ik acht het zei fijk dat ze de wereldtitt pakken. Waarom niet? 'OC ben andermaal bewezt m veel kwaliteit in huis h Bovendien zijn ze ongt q( fit en afgetraind. Kijk n 0Qt naar die koppies, de ju ,n deren steken eruit Hel tuurlijk geen toeval da m j slotfase op gelijke hooj men en in de verlengir slaan. Wat dat betreft 1 muj Hiddink en Pim Verbei ej groot compliment. A- Ook tactisch heeft Hid a 4 uitstekend gedaan. Jel zeggen dat de wissels 1 ate^ toepaste logisch warei me pakten wel goed uit. A |Q t coaches hebben tijden jgg wel eens een minder g [ma hand van wisselen geh Qt(y al ook omdat hun ingr lgr wijls behoudzuchtig zige] Neem Camacho bij Sp land. Bij een 1-0-voora wilde hij de deur in hel gooien. Daarom haaldf Morientes eraf. Toen ij later geblesseerd uit\ mooi met zijn handen] haar. Ook Trappatonifl Zuid-Korea de verleidi voor veiligheid te kie; weerstaan. Hij haalde 1 eruit, ofschoon de ItaJ dat moment heer en rj waren. Tot slot nog een opme over de arbitrage. In week stond die op eei veau, daama Zakte ht matisch. Maar ikmoi dat de Ecuadoriaansel rechter bij Zuid-Koreal mij uitstekend bevallf Moreno stond overal I en liet zich ook door 1 winterde Italianen gi ment intimideren. Je maar durven om na ten de bal op de stip En die tweede gele Totti was hard, maar! wel weer goed gezien] is hij - samen met Frisk - de voorn: daat om de finale te jakarta/sid - Maar li Indonesische gevang zijn maandag op hetêl" Sumatra dankzij het Traii er dj voetbal ontsnapt Ze maakten gebruik' onoplettendheid van wakers, die voor een c beeldscherm geboeii f WK-wedstrijd Brazili J?"1 zaten te kijken. De cipiers hadden df nog niet afgesloten, de gevangenen kans ;Pa tv-kijkers aan te valle overmeesteren. Ze 0 e den hun bewakers dt rza; en liepen zo de poor T_e 1 complex door. Zes tit 99 48 ontsnapten kond( J korte tijd van hun vn e( nieten, zij werden vret: reet weer opgepakt d oer politie. De overigen 2 voortvluchtig.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20