ECONOMIE KPNQwest vraagt hulp van KPN Reclame komt straks ook uit de spiegel Beeldschermhandel nekt beurscafé Welk geld nemen we mee op vakantie jjch staking de zuivel iSlJizo Nobel neemt iiits bedrijf over tties dreigen Brink's »g bij I üi itbodes krijgen j procent erbij erkloosheid alt in de VS len bij HMG inig hoger nen weg bij ndesbank Dolfinarium in Harderwijk weer verkocht Nuon komt met 'eerste hulp voor woningen' EIGEN BEURS 23 Miljoen nodig voor netwerk ECONOMIE WIJZER Tijd voor ruimhartige overheid zaterdag 8 JUNI 2002 jten - De melklevering in Ierland kan maandag ver dord raken door stakingen in jc Ucfabi'ieken. De vakbonden qq y Bondgenoten en CNV Be- 51 venbond hebben besloten vanaf de nacht van zondag maandag toch te staken, ïleiding is een conflict over nieuwe CAO. De CNV Be- venbond wilde aanvankelijk [emmen met het loonbod de werkgever. De CNV-on- landelaars zijn gisteren ter teruggefloten door hun >n. Bij de Nederlandse melk- rieken is in 1992 voor het Rolst grootschalig gestaakt. BQ ;rc him - Akzo Nobel heeft gro- ons deels de activiteiten overge- nen van de Duitse distribu- at van verf Wümeg. De han- van het bedrijf in de zuide- e deelstaten Baden-Würt- ïberg en Beieren komt in den van het chemiecon- a. Akzo Nobel zegt niet hoe- geld met de overname is ïoeid. De 350 werknemers over naar Akzo. t bo EN: V< ERf 3t bi| 40 iten - Waardetransporteur JD%k's heeft met de vakbonden Bedrijvenbond en FNV O99|dgenoten een voorlopig ak- jïjclrd bereikt over een nieuwe J). FNV Bondgenoten weet iniet zeker of zij ook ak- jrd gaan met het CAO-bod de geldvervoerder. Daar- ris de stakingsdreiging nog helemaal van de baan. '90%ndag neemt de bond een 3V 'luit. Het gisteren bereikte Coiford voorziet in een CAO een looptijd van een jaar QT rbij de lonen per 1 april met procent omhoog gaan. )p maast neemt Brink's een al vernieuwingen van de t b iioenregeling voor zijn re- pafng- irmeer - De vakbonden en Post hebben gisteren als- een CAO weten af te slui- De 65.000 werknemers jtbodes, callcentermede- ;ers en koeriers) krijgen tf deze maand 3,5 procent 35ir loon. Daarnaast wordt de ad-f tuitkering van 3 procent ïalig verhoogd tot 4 pro- Ook krijgen de werkne- 5fjs een uitkering van 0,3 pro- n Ba, met een minimum van 64 pref. De CAO is met terugwer- le kracht op 1 mei ingegaan eldt voor een jaar. De on- landelingen verkeerden |s eind april in een impasse, iren werd alsnog opvallend een akkoord bereikt. hington - De werkgelegen- lin de Verenigde Staten is |ei toegenomen. Exclusief grarische sector nam het il banen met 41.000 toe in (elijking met april, terwijl de loosheid daalde van 6 pro- naar 5,8 procent van de epsbevolking. Dit heeft het rikaanse ministerie van ar- gisteren bekendgemaakt, anengroei, die in doorsnee eenkwam met de verwach- in, is de grootste toename s februari. Ook daalde de rikaanse werkloosheid het eerst sinds die maand, ijl een lichte stijging tot 6,1 ent was" verwacht. rsum - Vanwege de tegen- nde resultaten, krijgen nemers van de Holland ia Group (HMG) de ko- de tijd minder salarisver- ng dan veel andere bedrij- De werknemers krijgen irocent in 21 maanden, ijl het landelijk gemiddelde usver op 3,25 procent per ligt. De bonden hebben be- gekozen voor het maken Ben pas op de plaats om ite te geven voor herstruc- ing. Wel zijn incidentele >edingen voor sommige (en werknemers verhoogd. Ikfurt - De Bundesbank, tntrale bank van Duitsland, fiOO banen schrappen en in triode tot 2007 56 regionale tóngen sluiten. De bank Inu nog 15.651 mensen in et. In december doken de phten op dat de centrale [het met minder mensen tgaan doen. De bank zegt Ie maatregel gedwongen te pooi de aanhoudende con- jatie bij de commerciële ten en door de toenemen- ütomatisering. Een deel de banen zal verdwijnen vervroegde pensioenering [oor mensen elders te laten door Hans Gertsen den haag - Je staat op het toilet van een vliegveld of in een dis cotheek je haar te kammen en plotseling verschijnt er onderin de spiegel een reclamebood schap. Frank de Koste ziet het al helemaal voor zich. De Haagse ondernemer heeft de afgelopen drie jaar gewerkt aan de ontwik keling van de 'media mirror', een interactieve spiegel die vol gens hem niets minder is dan een revolutie op markering-ge bied. „Je kunt er eindeloos veel toepassingen voor verzinnen." De 'interactieve spiegel' in het kantoor van Frank de Koste ver schilt op het eerste oog weinig van een klassieke spiegel. Totdat de geestelijke vader van de 'me dia mirror' er voor gaat staan. Enige seconden later verschij nen er onderin de spiegel bewe gende beelden en teksten. Na enkele tientallen seconden is de clip voorbij en verandert de in teractieve spiegel weer in een normale. „Mooi hè?", zegt De Koste. „Het ziet er heel simpel uit, maar er zit een enorme hoop werk in." Vele duizenden uren heeft De Koste gewerkt om het idee dat hij in 1999 kreeg te ontwikkelen tot een goed werkend prototype dat binnenkort op grote schaal geproduceerd gaat worden. „We zijn nu in gesprek met grote be drijven die geïnteresseerd zijn in de spiegel." De Koste kwam op het idee van de interactieve spiegel te ont wikkelen toen hij in een vakblad las dat bedrijven die veel adver teren vaak niet tevreden zijn over de rekeningen die ze krij gen van reclamebureaus. Die zouden weinig of niets te maken hebben met het succes van de campagnes. „Bedrijven die ad verteren, willen het liefst afreke nen op basis van het resultaat van een campagne. Dan is de vraag hoe vaak een boodschap echt wordt gezien cruciaal", legt de 41-jarige Hagenaar uit. Al denkende kwam hij uit op het idee van de interactieve spiegel; een halftransparante spiegel waarin reclameboodschappen verschijnen. „Iedereen kijkt een aantal keren per dag in de spie gel. Als je op zo'n moment een verrassende boodschap krijgt te zien, heeft dat grote invloed. Dat blijft je bij." De apparatuur ach ter de spiegel meet hoe vaak een boodschap is gezien. Als een campagne niet voldoende aan slaat, kan die op stel en sprong worden aangepast. De interactieve spiegel is vol gens de uitvinder dan ook meer Frank de Koste werpt een blik in de inter-actieve spiegel waarop een reclameboodschap wordt geprojecteerd. Foto: GPD/Harmen de Jong dan een spiegel met een kastje vol techniek er achter. „Het is een business-concept; een com binatie van hardware en soft ware die door ons zelf ontwik keld is. We hebben er wereld wijd patent op." "We' is iFlexi- ons, het bedrijf dat De Kóste in middels met een paar partners heeft opgezet. Het 'interactieve' van de spiegel zit hem in de mogelijkheid om bijvoorbeeld via de mobiele te lefoon te reageren op de bood schap die op de spiegel ver schijnt. „Een vrouw die op de damestoiletten van Schiphol een parfum-aanbieding op de spiegel ziet verschijnen, kan een nummer bellen en ter plekke de streepjescode van haar favoriete parfum downloaden. Vervol gens kan ze op het scherm van haar telefoon zien waar de dichtstbijzijnde winkel is." Het is maar een van de vele toe passingen die De Koste ziet voor zijn uitvinding. „In een disco theek zouden bezoekers hun ei gen foto en hun telefoonnum mer op de spiegel kunnen laten projecteren. Wie een bepaalde man of vrouw leuk vindt, kan die persoon bellen of sms-en. Handelaren volgen tijdens hun lunchpauze het voetballen in het Beurscafé. Foto: GPD/Phil Nijhuis door Miranda Megens Amsterdam - Af en toe drinkt een verdwaalde toerist er een kopje koffie, maar doorgaans is het Beurscafé het domein van beurshandelaren. Deze middag hangen zo'n vijftien optiehan delaren in de kleine zitstoeltjes om het WK voetbal te volgen. Niemand heeft aandacht voor de drie monitoren met koersen en als er een goal wordt ge maakt lijkt het net of de beurs- vloer even niet bestaat. Vroeger' werden hier de sterke verhalen verteld en de foutjes van overdag bijgelegd. Maar het Beurscafé loopt leeg sinds de aandelenhandel en optiehandel steeds meer via beeldschermen verloopt. Handelaren verlaten het beursgebouw en doen hun werk voortaan van achter de beeldschermen in de kantoren in Amsterdam zuidoost. Nu de optiebeurs ook fasegewijs over stapt naar handel via het beeld scherm, daalt het aantal hande laren dat na werktijd een pilsje gaat pakken in het Beurscafé ge staag. Vanwege de afnemende klandizie sluit het Beurscafé vol gende maand zijn deuren. Buiten, bij de ingang van Euro- next, hangt een handelaar tegen de muur. Net als zijn vele colle ga's rookt hij zijn middagsiga retje. „Ik wist helemaal niet dat het Beurscafé dicht gaat", zegt hij verbaasd. „Maar ik kom er ook nooit. Wij gaan altijd naar een ander café. Het is hier so wieso een aflopende zaak nu de handel van de vloer verdwijnt. De beurs lijkt tegenwoordig meer op een graftombe." Een woordvoerder van de beurs vindt het jammer dat het Beurs café dicht gaat. „Het bepaalt toch ook het beeld dat bij de beurs hoort", zegt hij. „Maar te gelijkertijd is het onontkoom baar. Wij zijn de laatste grote optiebeurs in Europa die van vloer naar scherm overstapt." Het huidige beurscafé werd ge opend in 1998, toen de optie- en effectenbeurs in één gebouw bij elkaar kwamen. Toen liepen meer dan duizend handelaren in het gebouw. Nu zijn het er nog maar twee- a driehonderd. Het huidige contract van het Beurscafé loopt in juli af. De huidige uitbater besloot het niet te verlengen omdat er steeds minder mensen komen. De beurs wil het café als ontvangst ruimte voor gasten gaan gebrui ken. De spiegel wordt in zo'n situatie een 'dating-machine'; een hele nieuwe manier om mensen te ontmoeten." Maar vinden mensen het niet heel irritant als ze op een mo ment van 'persoonlijke zorg' in eens gestoord worden door een reclameboodschap? De Koste denkt van niet. „Dat hebben we laten onderzoeken door ge- dragskundigen en een consu mentenpanel. De conclusie was dat mensen het accepteren, mits de boodschap niet te groot wordt. Daarom beperken we de ruimte die de boodschap krijgt tot een blok onderin de spiegel ter grootte van een normaal beeldscherm." De geestelijke vader van de in teractieve spiegel denkt dat zijn vinding vooral door 'jong-vol wassen consumenten' (young adult consumers, ofwel yac's in marketing-jargon) heel makke lijk geaccepteerd zal worden. „Dat is de generatie die opge groeid is met video-clips en voor wie sms-berichten sturen een dagelijkse bezigheid is." En de 'yac's' zijn ook een van de meest gewilde doelgroepen voor ad verteerders. De Koste is er dan ook van overtuigd dat zijn be drijf een swingende toekomst heeft. harderwijk/gpd - Het Dolfinari um in Harderwijk heeft op nieuw een nieuwe eigenaar, het Franse Compagnie des Alps (CDA). De nieuwe eigenaar be heert een groot aantal skivakan tieoorden in de Franse, Italiaan se en Zwitserse Alpen. Het be drijf is vervlochten met de Ca nadese skigigant Intrawest. CDA slaat zijn vleugels de laatste tijd uit naar andere activiteiten. De vorige eigenaar van het Dol finarium was het Franse Grévin et Compagnie. Grevin is ook ei genaar van pretpark Pare Asterix bij Parijs en kocht in september 2001 het Dolfinarium in één koop met Avonturenpark Hel- lendoom. Beide Nederlandse parken waren toen eigendom van Leisureplan uit Harderwijk Wat de overname door Com pagnie des Alpes voor het Dolfi narium betekent is onduidelijk Het Dolfinarium zegt binnen enkele dagen met gegevens naar buiten te komen. amsterdam/zeist/anp - Verze keraar Achmea en nutsbedrijf Nuon komen met een 'eerste hulp voor het huis'. Een geza menlijk dochterbedrijf, Achmea Nuon Woonservice, gaat een 24- uurs dienst aanbieden bij plot selinge problemen in en rond de woning. Te denken valt aan een kapotte cv-ketel of een gespron gen waterleiding. De partners werken met eigen bedrijven en ondernemingen van buiten de concerns die daarvoor worden geselecteerd. Volgens een woordvoerster van Nuon gaat het servicepakket zes euro per maand kosten. Nuon volgt met de nieuwe dienst in het spoor van concur rent Essent, dat vorig jaar april 'Inhome' lanceerde. Jaarlijks vieren we met z'n allen maar liefst 11,5 miljoen vakanties in het buitenland. Frankrijk is al jaren veruit favoriet, gevolgd door Spanje en Duitsland. Door de invoering van de euro, zullen de vakantievoorbereidingen dit jaar een stuk eenvoudiger zijn. En geld opnemen in het buitenland waarschijnlijk straks een stuk goedkoper. Tenminste, als je in de eurozone blijft. Geld opnemen met je bankpas uit een geldautomaat in een van de landen binnen de eurozone kost geld: zo'n 1,80 euro tot 2,25 euro per keer. Dat verschilt per bank. Dit zal per 1 juli dit jaar waarschijnlijk veranderen. Vol gens een besluit van de Europe se Unie mag geld opnemen uit een automaat in een ander eu roland namelijk niet duurder zijn dan geld opnemen in eigen land. Aangezien geld opnemen in ons land gratis is, zou geld opnemen in de andere eurolan den voor ons ook gratis moeten zijn. De banken, die vrezen ver lies te lijden op het betalingsver keer, zijn daar echter niet zo over te spreken. Het is nog on duidelijk wat de banken zullen gaan doen: gratis pinnen in het buitenland, toch een klein tarief heffen, of kosten voor het pinnen in Nederland invoeren. De Consumenten bond geeft aan de banken goed in de gaten te houden en zal actie onderne men als de banken bijvoorbeeld tarie ven zouden heffen voor geld opnemen in Nederland. Nu eurocheques en girobetaalkaarten niet meer bestaan, blijft er nog maar een beperkt aantal midde len over om in het buitenland geld mee op te nemen of mee te betalen. Contant geld blijft na tuurlijk onmisbaar. Waar de reis ook naartoe gaat, neem nooit te veel mee. Contant geld is bij ver lies of diefstal meestal niet ge dekt via de reisverzekering. Geld wisselen in Nederland voor va kantiebestemmingen buiten het eurogebied is duurder dan geld opnemen uit de geldautomaat ter plaatse. Wie ver weg gaat en minder gangbare valuta nodig Brenda van Dam heeft, doet er ver standig aan deze tij dig te bestellen. Voor een aantal be stemmingen in bij voorbeeld Oost-eu ropa en in Marokko is het vaak wél ver standig om een noodvoorraadje eu ro's of dollars mee te nemen. Daar zijn geldautomaten of banken die travel- Iers cheques wisse len immers niet al tijd in de buurt. In steeds meer lan den kunnen we geld opnemen met de betaalpas, zowel bij geldauto maten van banken als van post kantoren. Als het 'maestro' vig net op de automaat zichtbaar is, weet je dat je daar terecht kunt. Buiten de eurozone worden er voor elk opname kosten in reke ning gebracht. In een aantal winkels, restaurants, hotels en benzinestations is het boven dien mogelijk om direct met de betaalpas te betalen. Voor beta lingen met de betaalpas moet - ook in de eurozone - betaald worden. De kosten variëren van 11 tot 15 eurocent per keer. Creditcards zijn vrijwel overal ter wereld gemakkelijk voor gro tere en onverwachte uitgaven. Of je in een winkel of andere ge legenheid met je creditcard te recht kunt, is te zien aan het 'mastercard' logo (of dat van een andere maatschappij) op de ruiten. De creditcard kan ook gebruikt worden voor geldopna mes bij balies van banken of de geldautomaat. Maar dat is rela tief duur: ten minste 4,50 euro per opname. Een creditcard kan tot slot ook van pas komen als er borg betaald moet worden bij het huren van een auto of het reserveren van bijvoorbeeld the aterkaartjes. Travellers cheques zijn het meest geaccepteerde betaalmid del ter wereld. Ze zijn boven dien 100 procent gedekt tegen verlies en diefstal en worden dan meestal binnen 24 uur ver vangen. Travellers cheques zijn in verschillende valuta verkrijg baar en kunnen verzilverd wor den voor contant geld bij vrijwel alle banken, wisselkantoren en veel postkantoren. Met cheques in de valuta van het land kan vaak direct afgerekend worden. Ze zijn in verhouding duur, om dat niet alleen bij de aankoop maar ook bij het verzilveren Als er iets misgaat Bel bij verlies of diefstal van een bankpas onmiddellijk de Bankpassenmeldcentrale. Voor bankpashouders is het gratis nummer 0800 0313; vanuit het buitenland: +31 (0) 30 283 53 72. Giropashouders kunnen bellen met 31 (0)58 212 60 00. Wanneer een creditcard ver loren of gestolen is geraakt, moet men met de creditcard organisatie bellen. Waar kun je ook alweer te recht met de euro? Het ezels bruggetje DING FLOF BIPS helpt de landen in de eurozo ne te onthouden. Het staat voor Duitsland, Ierland, Ne derland, Griekenland, Fin land, Luxemburg, Oostenrijk, Frankrijk, België, Italië, Por tugal en Spanje. kosten in rekening gebracht worden. hoofddorp/anp - KPNQwest wil dat grootaandeelhouder KPN een achterstallige schuld van 23 mil joen euro betaalt. De curatoren van het failliete bedrijf onderhan delen daarover met KPN. Als KPN voor maandag over de brug komt, is er een gerede kans dat KPNQwest zijn datanetwerk tot eind juli kan openhouden. Dat heeft de woordvoerder van de curatoren gisteren gezegd. KPN is met het Amerikaanse Qwest grootaandeelhouder in de exploitant van glasvezelnet werken. KPN heeft een belang van 40 procent, Qwest een aan deel van 49 procent. Met de te- rugbetalingseis van 23 miljoen euro heeft het eerder gepresen teerde noodplan voor leveran ciers en klanten ook op KPN be trekking. KPN was gistermiddag niet beschikbaar voor commen taar. Inmiddels zegt KPNQwest 'een aantal miljoenen euro's' te heb ben ontvangen van klanten. In het noodplan vraagt het failliete bedrijf klanten hun rekeningen over de maand mei en juni di rect te betalen. „Voor de maand juni komt dat gedeeltelijk neer op een voorschot", verklaarde de zegsman. Maandag nabeurs bekijken de curatoren of er voldoende geld is overgemaakt om het netwerk overeind te houden. Is dat niet het geval, dan krijgen de klanten die nu betalen hun bijdrage te rug. De curatoren hebben die garantie gegeven. Klanten die hun rekening maandag niet hebben betaald, worden afge sloten. Van leveranciers wordt verwacht dat ze nog meer geduld hebben met de inning van hun rekenin gen bij KPNQwest zelf. Onder de leveranciers zijn vooral de ener giebedrijven van cruciaal be lang. Het glasvezelnetwerk is af hankelijk van de stroomvoorzie ning. KPNQwest hoopt leveranciers rustig te houden met het argu ment dat een draaiend netwerk beter is te verkopen. Hierdoor neemt de kans toe dat hun uit staande schulden worden afge lost. Als het noodplan slaagt, hebben klanten van KPNQwest nog even tijd om een andere leve rancier te vinden. Concurrenten verdringen zich inmiddels om klanten onderdak te bieden. KPN heeft zijn grote klanten met Europese netwerken onderge bracht bij Colt Telecom, zo maakte het Britse telecomcon- cem vrijdag bekend. Vorige week gaf KPN Colt Telecom al opdracht een Europees netwerk voor KPN's internationale tele foon- en dataverkeer op te leve- Terwijl de onderhandelaars de rituele handelingen verrichten om tot een regeerakkoord te ko men, zien we steeds meer don kere wolken boven de Neder landse economie. Jarenlang is het goed gegaan. Velen van ons weten niet beter. Het econo misch weer dreigt nu echt om te slaan. Alleen lijken de onder handelaars zich daar geen re kenschap van te geven. Een veeg teken is de ongekend snelle daling in het consumentenver trouwen. We zitten nu op het niveau van 1992. Dat was een slecht jaar eco nomisch gesproken dus gaven de con sumenten aan dat ze weinig zin had den grote aanko pen te doen. Dat geven ze nu ook aan. Wij economen verbazen ons daar enigszins over. Zo erg is het toch ook weer niet gesteld met de Nederland se economie om zo pessimistisch te zijn. De belangrijkste oorzaak is waarschijnlijk de ommekeer in de huizenmarkt. Veel van ons hebben de afgelopen jaren flink geconsumeerd om te profiteren van de waardestijging van hun huis. Verdubbelt het huis in waarde, dan kan die verbouwing gemakkelijk gefinancierd wor den met een lening. En ach, doe die nieuwe auto ook maar. Die hausse is voorbij. Dus stellen consumenten hun grote aanko pen uit. Een ander veeg teken is de da lende dollar. De beurzen wor den er nerveus van. De aande lenkoersen gaan van de weer omstuit flink omlaag. De reden is dat veel Nederlandse bedrij ven, en dan vooral pensioen fondsen, banken en verzeke raars, maar ook Ahold en Philips grote belangen hebben in de VS. Gaat de dollar omlaag, dan da len al hun Amerikaanse papie ren in waarde. En dat drukt de winst. Zoals ik al lang beweer op deze plek, de Amerikaanse eco nomie is labiel. Ze oogt goed, maar dat is alleen omdat ze zwaar leunt op de bereidheid van buitenlandse financiers om de Amerikaanse consumptie drift te financieren. Amerikanen leven momenteel op de pof. Dat kan allemaal wanneer het goed gaat, maar bij de minste gering ste inzinking kan het goed fout gaan. De beurzen zijn daar dui delijk ook bevreesd voor. Enige compensatie voor deze slechte voortekens is het gema tigd positieve nieuws uit euro land. Terwijl de groei in Neder land op nul staat, geven de grote Europese economieën weer eni ge tekens van leven. Werkloos heidscijfers in de buurlanden verbeteren en de groei trekt aan. ARJO KLAMER hoogleraar economie Erasmus Universiteit Sterk is de opleving niet, maar de mineurstemming neemt af. De vraag is alleen hoe belangrijk dat alles is voor de Nederlandse economie. Per slot van rekening ging het hier opmerkelijk goed terwijl het slecht ging met de andere Europese economieën. Nog steeds lijkt de Amerikaanse economie belangrijker te zijn voor ons wel en wee. En dat on danks de Europese integratie. Het is mede dankzij de Europe se integratie dat de onderhande laars beproefde middelen om in te grijpen ontbe ren. Een verlaging van de rente - om mensen te bewe gen weer meer te gaan lenen - zit er niet in want daar gaat de Europese Centrale Bank over. De over heidsuitgaven verhogen kan ook niet echt omdat de regering zich moet houden aan de begrotingsnor men. Datzelfde geldt voor belas tingverlagingen. Kijk, als het slecht gaat met de economie wil je als overheid kunnen stimule ren. En dat kan het nieuwe kabi net niet. Nu wil ze dat ook niet. Althans dat geven de flarden informatie die uit de onderhandelingen naar buiten komen, aan. Sterker nog. men wil bezuinigen. En dat wil vooral Zalm, de man die de afgelopen acht jaar de hand op de knip heeft gehouden met alle gevolgen voor de gezondheids zorg, onderwijs en veiligheid van dien. Van die aanpak wil hij als onderhandelaar natuurlijk niet afwijken. Dus horen we ste vige taal. Er moet flink bezui nigd worden. Alweer. En terug gave van het kwartje van Kok gaat niet want dat kost te veel geld. Een geftoten overheidsbe groting is het doel. Met deze flinke taal geven de onderhandelaars te kennen, zich geen rekenschap te geven van de nieuwe ontwikkelingen. Nu bezuinigen kan het verkeer de signaal geven. Wat denkt u dat studenten gaan doen wan neer ze horen dat hun masters (het vierde studiejaar) niet meer gefinancierd wordt omdat de overheid zo nodig moet bezui nigen? Welke onrust gaan de nieuwe acties geven? Een gesloten overheidsbegro ting hoeft echt niet. En het hoeft helemaal niet wanneer de eco nomie hapert zoals nu. Overdre ven zuinigheid is in deze tijden ongepast. Dit is een tijd voor nieuwe initiatieven, en voor ste vige investeringen in de gezond heidszorg en vooral ook in het onderwijs. Want sterk onderwijs staat aan de basis van een duur zame gezonde economie.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 9