GESPREK VAN DE DAG Drie Vlaamse 'Blubjes' in een warm Een lijf vol tatoeages: mooi en stoer Christelijke datingsite: alternatief voor de kroeg? Het trucje van K3: Lachend zingen in de studio klinkt vrolijker Help MkT MENSELIJK Voor christenen die moeilijk een partner kunnen vinden bij de plaatselijke kerk of tijdens een christelijke vakantiereis, biedt internet uitkomst. Het digitale ontmoetingsplein voor christe lijke singles werkt: één huwelijk is al gesloten, vier andere brui loften staan in de steigers. En dat binnen een half jaar. „Christenen gaan niet zo snel naar de kroeg om daar iemand op te pikken", zegt Chris Algra, mede-initiatiefnemer van de site crosspoint.net. „Nieuwe vrien den maken via internet is hele maal van deze tijd", verklaart Algra het succes. .Alleen zijn christenen wat secuurder met het kiezen van een relatie. De partner moet meestal van chris telijke huize zijn." De makers van de site passen een strenge controle toe. Nieu we leden moeten een waslijst aan vragen invullen en mogen een persoonlijk essay schrijven. Trudy Kerkhof (31) nam eind november vorig jaar een proef abonnement op de site. „Ik was op zoek naar een leuke man. Ik kom niet graag in kroegen. En de jongens die ik ontmoette op christelijke reizen waren wat saai, niet echt iets voor mij. Al surfend op het internet kwam ik bij de datingsite terecht." Trudy liet een profiel achter en kreeg al binnen enkele dagen een tiental reacties. En daar rolde de ware uit: de 36-jarige Emiel. Eind dit jaar gaan ze trouwen. „Dat is inderdaad erg snel, ja. Maar mijn familie reageerde erg positief. In het begin vonden mijn vriendinnen mij hartstikke gek. Dat snap ik niet. Een leuke man klopt echt niet plotseling op je deur." Wat de dominee er van vindt, weet de Harderwijkse tandartsassistente nog niet. „We moeten het hem nog vertellen." Inmiddels hebben zich bijna duizend mensen aangemeld van verschillende gezindten, hoewel katholieken zich amper aanmel den. Een kwart van de deelne mers geeft geen kerkelijke ge zindte op maar 'kijkt over de kerkmuren heen'. GPD Walt Disney Co. gaat wereldwijd de boer op met de veiligheid in zijn amusementsparken; van etenswaren tot de technische ap paratuur bij achtbanen. Het con cern openbaart alle voorzorgs maatregelen aan het publiek via borden, mededelingen of an derszins. Bovendien is er een nieuwe topfunctie gecreëerd: di recteur veiligheid. De nieuwe openheid staat haaks op het beeld van de magische wereld die Walt Disney met zijn thema parken wil oproepen. Volgens veiligheidsdirecteur Hale liggen de terreuraanslagen hieraan ten grondslag. Maar net als eige naars van andere PRETPARKEN staat ook Disney bloot aan kritiek na enkele ongelukken in de Ver enigde Staten die veel aandacht kregen van de media. VISSAUS en GITAARSNAREN doen wonderen. Door de typisch Vietnamese saus gaan de tralies roesten, waarna het een koud kunstje is ze met een snaar door te vijlen. Zesentwintig drugsverslaafden zijn zo ontsnapt uit een kliniek in Vietnam. Aanleiding voor de ontsnapping was het besluit van het stadsbestuur van Ho Chi Minh Stad de behandeling van de verslaafden te verlengen tot een mini mum van twee jaar. Vietnam probeert heroïneverslaving tegen te gaan door alle verslaafden verplicht te laten be handelen in afkickcentra. Vorig jaar groeide het aantal verslaafden met tien procent naar 103.000. Zestien van de ontsnapten zijn door bewakers van de kliniek in de kraag gevat. Het afkickcentrum heeft de familie van de overige tien verzocht hen terug te sturen. Tot hun eigen verbazing werd een stukje KAUW GOM twee inbrekers fataal. De rechtbank veroordeelde de 19- en 20-jarige man nen woensdag tot zestien maanden cel op grond van dna-materiaal dat op de kauwgom gevonden was. Deze hadden de dieven achtergelaten op kijkgaat jes van enkele voordeuren van geplunderde wonin gen. Het tweetal stond te recht voor een serie inbra ken in Emmen, Assen, Hoogeveen en Meppel. De mannen, afkomstig uit Drachten en Duiven, hiel den tijdens de zitting vol niet in deze twee plaatsen te zijn geweest. Dna-onder- zoek wees echter uit dat het slijm van de kauwgom overeen kwam met het pro fiel van de inbrekers. i De concerten in de paleistuinen van BUCKINGHAM PA LACE in Londen zijn zo goed bevallen dat ze er mogelijk ieder jaar komen. Ter gele genheid van de vijf tigste verjaardag van de troonsbestijging van koningin Eliza beth II zijn er de af gelopen dagen twee concerten gehouden voor telkens 12.000 genodigden. De op brengst gaat naar het goede doel. Het Brit se dagblad The Ti mes heeft donderdag gemeld dat vooraanstaande leden van het koninklijk huis ieder jaar de tuin van Buckingham Palace willen openstellen voor muziekfestijnen. Het zou gaan om de periode augustus en september als de ko ninklijke familie in Schotland met vakantie is. Hollywood is dan de hoofd stad van de filmindustrie, een echte stad is het ech ter niet. Op 5 november kan dat veranderen als de inwoners van HOLLYWOOD en de rest van Los Angeles in een referendum uitma ken of Hollywood stads rechten krijgt. Hollywood kan uiteindelijk een aparte stad worden met 184.000 inwoners, aldus The Los Angeles Times donderdag. De kiesgerechtigden vellen ook een oordeel over de af scheiding van San Fernan do Valley, bekend om zijn lucratieve porno-industrie. Hollywood en 'The Valley' herbergen zo'n 40 procent van de 3,7 miljoen inwo ners van Los Angeles. De mogelijke afscheiding van Hollywood zal overigens in de eerstkomende twintig jaar niet definitief zijn. Om het verlies aan belasting gelden te compenseren zal de stad Hollywood zo'n 20 miljoen dollar per jaar aan de oude moederstad moe ten afstaan. Hollywood sloot zich in 1903 aan bij Los Angeles om zo de toe gang te krijgen tot water bronnen. Toeristen die in GRIEKENLAND een BROMFIETS huren, lopen het meeste risico om een ongeval te krijgen tijdens hun vakantie. De bromfietsers zijn vaker betrokken bij on gelukken dan andere weggebruikers. Volgens het Griekse ministerie van volksgezondheid zijn de huurbromfietsen slecht onderhouden en geven verhuurders bijna nooit een helm mee. Verder zijn de straten op bijna alle eilanden slecht onderhouden en hebben de inwoners een slechte rijstijl. De toeristen dragen zelf ook bij aan de onveilig heid aangezien ze vaak alcohol gebruiken. Bij meer dan de helft van alle verkeersongevallen zijn bromfietsen be trokken. De politie zal deze zomer dan ook strengere con troles uitvoeren. ZATERDAG 8 JUNI 2002 Lekker weer, ideaal om je tatoeage te showen aan het strand, zou je denken. Het showen gebeurde wel, onlangs in Breda. Maar de tweeduizend bezoekers van de Needle Art Convention deden het in de schaduw van het sportcen trum, onder de rook van het casino in Breda. Onophoudelijk bespieden ogen deze middag mijn lichaam. "Waar zit zijn tat too nou', zie je ze denken. M'n ber mudabroek showt mijn kuiten in volle glorie, maar geen plaatje te zien. En op de ontblote armen staat alleen de stempel 'betaald', die ik bij de kassa kreeg. 'Deze doet geen pijn', voegde de man van de veiligheid er nog lachend aan toe. Gelukkig niet. Mij niet gezien. De ande re bezoekers kunnen zoeken wat ze willen, maar ook onder mijn mouwloze hemdje is geen tatoeage te vinden. Ooit had ik wel plannen, vond ik zo'n plaatje best mooi en stoer. Ik wist ook precies welke ik zou willen. Het logo van rock groep Pearl Jam op m'n linkerboven arm. Maar deze middag weet ik al snel weer waarom de plannen daarvoor diep in de vrieskist verstopt zitten. In de grote sportzaal moet de rockmu ziek van de coverband het afleggen te gen het niet aflatende gezoem van de tatoeëermachines. In Ideine stands zit ten de artiesten, vaak zonder t-shirt en altijd met een lijf vol tatoeages, te wer ken aan nieuwe creaties. Hun klanten liggen op een massagetafel, zitten in een tandarts- of tuinstoel of hangen in een andersoortige installatie. Lachen doen ze geen van allen. Zelfs bij de stoersten verkrimpt het gelaat regelma tig als de naalden in hun huid trillen. Verdraaid ja, dat was het wat me van een tattoo weerhield: de pijn, waarvan ik altijd had gedacht dat die erg mee viel. „Je moet echt heel zeker weten dat je het wilt", vertelt Janneke uit Geleen ten overvloede. Haar vriend Michel heeft het zwaar op de behandelstoel. Eigen lijk was hij met zijn vriendin meege gaan omdat die een tatoeage wilde. Maar hij zag zelf een pracht van een af beelding en ging op de stoel zitten. „Die gasten komen uit Engeland, dus het was nu of nooit", zegt hij even later. „Dus liet ik het gisteren meteen doen. Maar ik was niet tevreden over een paar lijntjes, daarom ben ik nu terugge komen om het bij te laten werken. En dan doet het écht pijn, omdat je zit te werken op een verse schaafwond." Maar, toegegeven, het resultaat is fraai. Zoals er genoeg mooie plaatjes zijn te zien. En genoeg lelijke. En genoeg bi zarre. In alle soorten en maten lopen ze rond: de twijfelaars die nog niet aan hun eerste tatoeage toe zijn, tot een man waarvan zelfs zijn hoofd onder de verf zit, plus nog eens elf piercings. Waarvan dan weer geen enkele door zijn oor. „Je ziet veel vreemde dingen in dit vak, ik kijk nergens meer van op", weet John Baas, die piercings verzorgt bij Tattoo Jan in Rotterdam. „Het is echt een leuk, gemêleerd publiek hier. Goe de organisatie ook, niet zo rokerig en Tijdens de Needle Art Convention in Breda en piercings. Foto: GPD/Cor Viveen zo. Het kan echt uitgroeien tot een in ternationaal evenement, met nog bete re kunstenaars, ook uit het buiten land." Ten overvloede maakt hij me nog at tent op het hoogtepunt van de dag: de takelshow, waarbij iemand via ringen door zijn huid de lucht in gaat. Maar wordt druk gewerkt aan nieuwe het gezoem van de tatoeëemaalden5 toch wel het laatste dat ik vandaagl hebben, ik houd het voor gezien. Ei °1 ondertussen zoeken de ogen nog rd steeds naar de tattoo op mijn lijf. se ces, zou ik zeggen. sti pi Bas Timmers Een speelfilm over De Wereld van K3 ging niet door en de Belgische minister van cultuur, Bert Anciaux, moest zich ervoor verantwoorden. De meidengroep dendert desondanks vrolijk door. Begin dit jaar ver pletterden Karen (bijna 27), Kathleen (bijna 24) Kristel (26) in het televisieprogramma Tien voor Taal de Nederlandse ploeg, in maart volgde een succesvol optreden in een Belgische musicalproduc tie en deze zomer doen ze opvallend vaak winge west Nederland aan. „Bent U de meester?", vraagt Kathleen Aerts ('het blondje), „Bent U echt de meester?" Adjunct-directeur Edwin Borger van openbare ba sisschool De Wilgenhoek kan er niet onderuit: „Jaaah, ik ben echt de meester." „Is hij lief, jongens en meisjes?", vraagt Kristel Verbeke ('het zwartje'). „Jaaaah", brult de met ruim 200 kinderen afgela den gymzaal. „Echt?", controleert Karen Damen ('de roodhari ge'). Edwin ('de kale') kleurt tot ver voorbij zijn oorspronkelijke kruin. „Hij is wel lief ook, en zelfs een beetje mooi", sug gereert Kathleen. Edwin wordt gered door de gong voordat hij tien tellen neergaat. Het alerte publiek grijpt in: „Hij is wèl getrouwd, hoor!" Welkom in de wondere wereld van Kathleen, Kris tel en Karen, oftewel K3. Drie Vlaamse meiden van midden twintig die bij de jongste jeugd een euforie losslaan die elke beschrijving tart. Hen be leven is als het openslaan van een stripboek waar van alle plaatjes in beweging komen. Ze zijn dank zij hun zonnige verschijning, hun levenslustig po sitivisme en hun kindvriendelijkheid populairder dan Suske en Wiske, minder belegen dan Gert Samson en stellig veel minder bedacht dan Ka bouter Plop. Het drietal, steevast in zuurstok roze, knalgele en bijtend groene kleurtjes getooid, is - ze zingen er over - in staat te toveren. Dankzij twee leerlin- getjes die de Nederlandse K3-wedstrijd voor scholen wonnen, zwemmen de drie Vlaamse Blubjes (ze zongen onder meer Blub, ik ben een visje) rond in Oj een warm bad. In dit geval een florerende basisschool ii Haarlem-Noord gesitu eerd in een stadsdeel dat zo'n fleurig verzet je wel kan gebrui ken. En prompt kan er een dag niet worden lesgegeven en staat het onderwijs in de school een week lang in het teken van dat ene, slechts drie nummers tellende showtje. Playback of niet, voor de kids is het een evenement dat ze jaren met zich mee dragen. De Vlaamse krant De Morgen (een flink stuk kriti scher dan de Volkskrant hier) becijferde eind vorig jaar dat er in Vlaanderen ongeveer 350.000 gezin nen zijn met kinderen tussen de 2 en 13 jaar. Het is precies de op- lage van de cd-langspelers. In Neder- land lopen de verkopen van hits als Toveren, Alle kleuren, Tele-Romeo en inmiddels ook in de hon derdduizenden. De K3-liedjes hebben dan ook de gelikte puntig heid van een goede zak patat. Ze worden geschre ven door drie door de wol geverfde muzikanten: Alain Vandeputte, Miguel Weiss en Peter Gillis, die veel meer pop durven toe te voegen dan ooit bij Kinderen voor Kinderen mocht. Hun jongste me lodietje, Feest, lijkt wel wat op Dancing in the streets in de uitvoering van Mick Jagger David Bowie. Het gelijkt sprekend op de producties van Stock, Aitken Waterman aan het eind van de ja ren tachtig. Na twee keer meeveren zing je elk liedje mee. Aah, zoal wat die drie deden met Kylie Mino- gue", knikt Kathleen die in gesprek met een vol wassene onmiddellijk haar Kwik-, Kwek- en Kwakstemmetje laat varen. „Je herkent het on middellijk. Dat hebben wij ook met onze gasten. Het is soms zo dat we denken: maar dat kennen we toch al? Het zijn heel zingbare dingen." „Wij hebben toch wel veel invloed op wat we doen als K3", zegt Karen. „Met onze manager, Niels William (echte naam: William Vaessen) be spreken we alles wat Alain, Miguel en Peter, de drie mensen van Topstudio, voor ons schrijven. Ze kennen inmiddels onze goesting (=smaak) wel perfect." Kristel: „Laatst schreven ze een melodietje dat sprekend leek op (het trio zingt opeens uit volle borst) Drin king rum and Coca Cola. Dat vonden we geen j( drieën leuk en dat doen we dan ook niet. Wei len er ook wel eens een zinnetje uit." Kathleen: „Voor de nieuwe cd, die we aan hel ken zijn, brainstormen we waarover onze teks zouden kunnen gaan. Dat geven we dan door 1 onze drie mannen." K Kristel: „Dat ik vegetarisch ben en dat Karen t - beetje je m' en jou (erg dwaas) is. Kortom, dat dereen erg anders kan zijn dan de ander." Karen: „Of dat mama's en papa's ook wel een ejj naar school zouden moeten. Op onze nieuwe :n zou ook wel eens een liedje kunnen komen te je staan dat niet zo vrolijk is als anders. Een droe z nummerke. Kinderen kennen ook verdriet, ja laas mag ik nog niet verklappen waar dat zoal ,1 gaat. Maar we hebben ook al eerder over de p 1(s van een afscheid gezongen." ,u Karen: „Het is juist dat we heel verschillende Lt| stemmen hebben. We doen er niet veel aan 01 se te laten mengen. Het gebeurt vanzelf, automa va| tisch Iedereen zingt op haar manier, maar san n als we live zingen, is het gewoon K3. Mensen L ons kennen, zeggen dat ook telkens: 'Het klop je jullie'." Kathleen: „We hebben wel een paar trucjes, 0 ?r in de studio. Zo proberen we af en toe echt ra een lach te zingen. Als je lachend zingt, klinkt veel vrolijker." Kristel: „We denken veel na over wat we di y Hoe noemde ge nou onze pakjes met eei H bloot buikje? Onze werkkleding?" K3 pn 't uit. ,,'t Zijn onze overalls, niet? Haha. Karen: „Het zijn cheerleaderpakjes." Kristel: „Pas op, he? We willen gewoo "m met pompoenetjes een dansje makei U£ -«B Het is niet zo ondeugend als 't er uil )rJ ziet." John Oomkes United Photos De Boer/Cynthia van Dijke „Blijft u even aan de lijn, dan vraag ik het hier evenzei een aardig meisje, „jongens wie zat er op Joost Prinsen?" Na enig heen en weer bellen kwam ik erachter dat mijn ziekte inderdaad de wereld in was geholpen door een persmevrouw van het park. Ik ben daarna nog gebeld door allerlei bekenden die mij beterschap wensten. Toch lullig om via de televisie ziek gemeld te worden terwijl je je kiplekker voelt. Ik zat daar nog wat over te mokken toen de Troskompas op mijn deurmat viel. Ik ben wel niet geabonneerd op dat blad maar er stond een interview met mij in CJoost Prinsen De Goedmoedige Bullebak'). Dus hadden ze me een nummer opgestuurd. Netjes van die mensen. Een prima interview trouwens, dus geen kwaad woord. Maar wat lees ik in een begeleidende column? 'Surf naar www.troskompas.nl, klik op Vragen aan sterren en stel uw persoonlijke vraag aan Joost Prinsen. De leuk ste vragen leggen we aan hem voor en de antivoorden komen op de site te staan'. Gelooft u me, ik wist nergens iets van. Vragen op internet beantwoorden!Als ze veel vragen, moet ik op allerlei on zin ingaan ("Wat doet u liever: theater of tv?'), en vragen ze niks dan ben ik kennelijk niet interessant genoeg om iets aan te vragen. Ik verlies hoe dan ook. Daar zou ik natuurlijk nooit mee akkoord zijn gegaan. Wat doen ze toch met me? Vanavond nog werd ik gebeld door een mevrouw van het Historisch Nieuwsblad. Of ze me een foto mocht sturen. Daar moest ik dan een commentaar bij schrijven. Een half A-viertje was genoeg. Nu heb ik ooit een gratis abon nement op dat blad gekregen, dus ik stemde toe. Toen zei die mevrou w: „Kijk, ik vraag bij dezelfde foto ook com mentaar aan Chazia Mourali. En van haar tekst en de uwe maak ik dan één geheel.Ik zei: „Dan lijkt het net of u ons samen geïnterviewd hebt.Dat had ik juist gezien volgens die mevrouw. Ik zei nog wanhopig dat ik Chazia Mourali nog nooit in levende lijve gezien had. En ik dacht bij mezelf dat er weer allerlei zaken buiten mij om op papier zouden komen. Ik heb maar netjes bedankt voor dat Historisch Nieuwsblad. Wat doen ze deze week toch allemaal met me. Wat ge beurt er achter mijn rug? Heb ik deze column eigenlijk wel zelfgeschreven? Wat doen ze toch met me? Allerlei dingen gebeuren buiten me om deze week. Een dag of tien geleden werd ik gebeld door de directeur van een pretpark, een oude vriend van me. Hij zegt: „Joost luister, aanstaande zaterdag begint een muzikaal week end in ons park. We eindigen zondag met een con cert waarbij alle kinderen muziek kunnen maken. Jij staat geboekt als dirigent. Helaas zijn we vergeten om jou tijdig hiervoor te vragen. Misverstand sorry. Ik vertelde hem dat ik dat weekend buitenslands was. Geeft niet", zei de directeur, „ik zal meedelen dat je afivezig bent door een organisatiefout onzer zijds. Veel succes", zei ik. De maandag daarna ging de telefoon op mijn vakan tieadres. Een bezorgde buurvrouw aan de lijn: „Hoe is het er nou mee? Voel je je al weer wat beter?" Ik vroeg wat ze bedoelde. Zij zegt: „Ik hoorde op RTL-Boulevard dat je een concert zou dirigeren maar dat het niet door ging omdat je ziek was.Ik belde de pretparkdirecteur. Die veinsde van niets te weten. Hij hield het op een foutje van zijn afdeling publiciteit. Ik belde naar RTL-Boule- vard en vroeg hoe ze er toch bij kwamen dat ik ziek was. „Onze overalls? Nee, cheerleaderpakjes!" Foto: K3 in werkkleding: Karen, Kathleen en Kristel

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 2