Autoleasebranche hapert in kwakkelende economie Het Motorhuis )r iie Suzuki's zoeken weer het terrein op NJoy: genieten van vrolijk gekleurde Agila en Morgan in op Le Mans Gids voor tuning en styling NedCar krijgt Duitse baas ati komt met iwe GP-racer IA l E N D E R HUISMAN - MG neemt dit jaar im met twee wagens deel beroemde 24-uurs race Mans, <Jie volgend week- op het bekende circuit in ijk wordt verreden. De tonen zich zeer enthou- |ver het potentieel van de ilaEX257, waarmee ze deelnemen. ider Brits merk, Morgan, veer terug op Le Mans. irgan Motor Company actie met twee speciale ngen van de klassieke en 4/4 sportwagens. De ne is een eerbetoon aan 258, de Morgan Plus ie in 1962 op Le Mans de klasse won. Van beide Le Mans klassiekers' slechts veertig (genum- exemplaren gebouwd ormaal gebruik. Toen (advertentie) Katwijk Ambachtsweg 1 Tel. 071-402 32 00 www.motorhuis.nl Leiden Vondel laan 80 Tel. 071-5351800 Lisse Meer en Duin 50 Tel. 0252-412 150 door Peter Lodewijks Iemand schaft een auto aan, rijdt ermee en dat is dat. Er zijn echter ook autobe zitters die hun wa gen zelf met een kist gereedschap te lijf gaan. Om de kosten te drukken van reparatie en onderhoud, maar vaak ook om de au to er sneller uit te laten zien en/of sportiever te laten rijden. Om de lief hebber van sportie ve auto's bij te staan in deze mate rie, brengt het nu zes jaar bestaande Nederlandse tijdschrift GTi Tuning Design een handige gids op de markt: Tuning Styling2002. Daarin staan artikelen met aanschaftips en praktische aanwijzingen op een aantal terreinen. Bijvoor beeld over de montage van gro tere wielen, het 'verbouwen' van in- en exterieur, de aanschaf van audioapparatuur of een naviga tiesysteem, de montage van kuipstoelen of een sportstuur. En op het technische vlak over chiptuning, blueprinten en an dere bewerkingen om de motor tot betere prestaties te brengen. In het tweede gedeelte van het boek vindt de lezer vele nutti ge adressen (ook internet) en een evenementenagen da voor de reste rende maanden van dit jaar. Tuning Styling 2002 van uitgeverij De Koppe lenburg in Brummen heeft een handzaam A5-formaat en telt 258 pagina's in kleur. Het boek ligt vanaf vandaag bij de boe- ken- en tijdschriftenhandel en kost €9,95. born/anp - De Bomse autofa brikant NedCar krijgt met de Duitser Günter Butschek per 1 juli een nieuwe president-direc teur. Hij is de opvolger van de Belg Chris Dewulf, die zes jaar leiding gaf aan het bedrijf en de overstap maakt naar de Lim burgse industriebank LIOF. But schek (41) werkte voor het Duits-Amerikaanse concern DaimlerChrysler in Zuid-Afrika. Daar leidde hij de productie van de Mercedes E-klasse. NedCar maakt nu nog auto's voor Mitsubishi en Volvo, tot voor kort samen eigenaar van de fabriek. Vanaf 2004 zullen MCC (Smart), een volle dochter van DaimlerChrysler, en Mitsubishi de voormalige Daf-fabriek be stieren. DaimlerChrysler heeft eveneens een groot belang in het Japanse bedrijf. Beide pro ducenten zullen een nieuw, klein model gaan bouwen in Bom, een 4-deurs Smart. Vol gens NedCar zal de ervaring die Butschek in Zuid-Afrika opdeed daarbij goed van pas komen. Weg Wiel m - Motormerk Ducati sinds het debuut in het Ikampioenschap Super- eventien race-overwin- n en een wereldkampi- in de wacht gesleept, voor de fabriek om nu :p naar de macht te de 'gewone' Grand let het oog daarop sleute- :hnici momenteel aan de GP Racer die in het sei- 1003 moet debuteren. Het in de geweldenaar wordt nd door een vloeistofge- 4-cilinder met een in- van 989 cc en 220 pk. 102 jonale meeting [R/RS-club, fid Circuit, Lelystad, irs-club.nl (American Wheels, Heusden. nericanwheels.com latuurautobeurs, joedmuseum, Mechelen, 1011 3503 516. Irican Sunday, lduinplein, IJmuiden. |11243. mer Show, Blokker. 162 915. inada, Formule 1, imerweekend Ford lub Nederland, :en. 072 5023 603. itemat. Kever-weekend, 031 6532 722. g Heartbeat Corvette keicentrum Herenhof, a/d Rijn. 032 0234 780. verp Classico en Cabrio start en finish Antwerpen. 353 1970. Mans 24-uurs race, de la Sarthe, Le Mans, ijk. 0033 142 597 340. smans.org ionale Oldtimerdag 2002, gaan id- 032 0278 269- oetba! van het Wilde Westen, Healey Club, Reeuwijkse 071 5172 630. Ie is onhistorisch weekend, bben elder- 022 4541 28°- iok ea üstorischweekend.nl Suzuki Terreintreffen, tiegebied De Landsard, bbenvBven- 018 6607 707 rc clubraces (Park Zandvoort. apani 738- lan, iircuit-zandvoort.nl jflj, tish Autojumble, MG Car lolland, Waalwijk. 'Sportief, Midland-circuit 016 5503 554 gevers Ameril den. E sn zieo naar >s zodi :onoi i zal zij t'i in Nigi '^promotions.nl Europa, Formule 1, [JJrgring, Duitsland Continental TVR circuit Zolder, België. 71141/142 tvrcarclub.nl Iger Night Cruise, avond- ng voor Amerikaanse (19-23 uur), Loggerstraat, IJmuiden. 11243 of 025 5535 090. Diverse autoraces, t Park Zandvoort. 40750. Ie hi N tircuit-zandvoort.nl ÏAutoMania, Six Flags, 14, is in luizen. 016 5503 554. Kwï.vdbpromotions.nl tuurd Br. Weg vvïel. Postbus 507, 1 genen A Haarlem, of: specialeproduc- deVV» Mamiate.hdc.nl k, diel kliging onder verantwoording betreffende organisatie. De uit- niet verantwoordelijk voor af- 'gen of gewijzigde data. Voor de informatie: bel het vermelde te- lummer of ga naar het betref- rternetadres. - bunnik/gpd - Het aantal nieuwe lease-auto's is in het eerste kwar taal van dit jaar teruggelopen. Was vorig jaar nog één op de drie nieuw gekochte auto's een lease auto, in het eerste kwartaal van dit jaar was dat nog maar elke vierde auto. De autoleasemaatschappijen sloten als gevolg van de kwakke lende economie en de verslech terde arbeidsmarkt minder nieuwe contracten af. Groeide de branche in het eerste kwar taal van 2001 drie procent, dit jaar was dat in dezelfde periode nog een mager procentje. Over heel 2001 liet de leasebran che nog een gezonde groei zien. In totaal reden aan het eind van het jaar in Nederland naar schatting 790.000 leasevoertui gen rond, tegen 730.000 in 2000, blijkt uit de jaarcijfers van de Vereniging Nederlandse Auto leasemaatschappijen VNA. Bij de VNA zijn 98 autoleasemaat schappijen aangesloten die ge zamenlijk een marktaandeel van 85 procent vertegenwoordigen binnen de personenautolease en 70 procent van de bedrijfsau tolease. Samen beschikten zij vorig jaar over een wagenpark van ruim 588.000 voertuigen, waarvan ruim 466.000 perso nenwagens en ruim 108.000 be stelauto's. In de vrachtwagen- leasemarkt heeft VNA een rela tief gering aandeel. Nu de economie kwakkelt, zijn werkgevers minder royaal met het vergeven van lease-auto's als 'bonus' of secundaire arbeids voorwaarde. Een lease-auto kost al gauw tussen de 700 en 1000 euro per maand en dat is een bedrag dat veel bedrijven nu lie ver op zak houden. Voor het lagere personeel wer den minder contracten afgeslo ten of zelfs leaseauto's ingetrok ken. Het middenkader daaren tegen mocht de lease-auto (Ford Mondeo, Renault Laguna, Volkswagen Passat) in de mees te gevallen houden. VNA-woordvoerder R. Kuin zegt dat dit niet noodzakelijkerwijs betekent dat lager personeel meer afgeknepen wordt dan het management Volgens hem wachten veel bedrijven de intro ductie af van een aantal nieuwe goedkope automodellen (Ford Fiësta, Citroen C3). In de cate gorie grote middenklassers zijn die net achter de rug (Renault Laguna, Citroen C5) en zijn veel nieuwe contracten afgesloten. Nieuwe lease-auto's zijn voor bedrijven aantrekkelijker dan zogenoemde 'uitloopmodellen', omdat de restwaarde van recen te modellen een stuk hoger is. De restwaarde is een belangrijke component bij de bepaling van een contractprijs. Ook onzekerheid met betrek king tot het overheidsbeleid met betrekking tot zakelijk autorij den (fiscale bijtelling, kilometer heffing) stond volgens Kuin de groei van het leasewagenpark in de weg. Vorige week maakten de beoogde coalitiepartners CDA, LPF en WD bekend dat ze af zien van de door Paars bepleite kilometerheffing. door Peter Lodewijks heinenoord - Terreinrijden is populair, of beter gezegd, de aanschaf van een terreinwagen is po pulair. Want van het rijden in de blubber komt doorgaans weinig terecht Vierwielaangedreven auto's dienen vooral voor het doen van bood schappen en het naar school brengen van de kin deren, blijkt uit onderzoek. Slechts een op de twintig bezitters gebruikt zijn auto ook daadwer kelijk voor terreinrijden, waarvoor de wagens oor spronkelijk zijn ontworpen. Belangrijkste oorzaak is dat de mogelijkheden in Nederland zeer beperkt zijn. De liefhebbers van het terrein zijn doorgaans afhankelijk van speciaal georganiseerde evenementen. Zoals het traditio nele 'terreintreffen' van Suzuki, specialist op het gebied van de kleine terreinwagens. Over twee weken is het weer zover, dit keer in recreatiege bied De Landsard in Veldhoven, nabij Eindhoven. Het evenement staat open voor alle Suzuki-rijders die de fijne kneepjes van het rijden in het terrein willen ervaren. Daartoe heeft de importeur een twee kilometer lang zandparcours uitgezet en een zwaarder bostraject met plassen water. Maar ook mensen die geen vierwielaandrijver hebben kun nen op deze manier kennismaken met het terrein rijden. Professionals geven diverse demonstraties waarin de principes van het 4x4-rijden worden uitgelegd. Daarnaast valt er veel te genieten van de andere activiteiten die Suzuki heeft georgani seerd. Toegang is gratis. Op beide dagen (22 en 23 juni dus) is het evenement te bezoeken van 10 tot 16 uur. Meer informatie: Nimag, tel. 018 6607 707. CAMPING door Peter Lodewijks (advertentie) 100% service •meer dan 100 modellen topkwaliteit in tweewielers tweewielers b.v. tevöndaal 76 lekten TeL: 071-5131515 Sumatrastraat/hoek Willem de Zwijgedaan Leiden Tel.: 071-568 06 80 Een unieke 'file' van veertig, met de hand gebouwde Aston Mar tins gaat midden volgende maand zes dagen door Neder land rijden. De door de Aston Martin Owners Club georgani seerde toer start op zondag 14 juli in Rijssen (Ov). De route looptdoor oost- en midden-Ne derland en de finish is op 19 juli tnd 17 uur in Noordwijk aan Zee bij het nieuwe Palace Hotel. Er rijden zeldzame auto's mee als een International uit 1929, een Le Mans 1933, een Mark 2 uit 1934, een Ulster 1935 en een D84 GT met Bertone carrosserie uit 1961. Ook nieuwere Astons zijn van de partij, zoals de Zagato Volante uit 1990 en de 12-cilinder Vanquish 2002. Die laatste is overigens de nieuwe dienstai&.o i4lifc -Wc-I» - v van geheim agent 007, beter be kend als James Bond. Hij reed al eerder Aston Martin, te weten in de film Goldfinger uit 1964. Dat was een DB5 (foto), die voor de gelegenheid was voorzien van een nogal ongewone standaard uitrusting, waar 007 gretig ge bruik van maakte tijdens wilde achtervolgingen. Foto: Archief Camping: l'Hermitage Plaats: Le Pradet Streek: Var Land: Frankrijk Tel: 0033-494217819, meer info: www.campingfrance.com Stampvolle vierbaanswegen lei den de toerist dwars door de Zuid-Franse havenstad Toulon. Voorwaar geen gemakkelijke taak om hier met een caravan te rijden, want het is opletten geblazen op borden en links en rechts passerende en toeteren de auto's en vrachtwagens. Over deze autoweg begeeft zich dan ook al het vakantie- en werkverkeer richting Cóte d'Azur. In die chaos is het een prettig voorruitzicht dat het einde van de reis in zicht is. Een kilometer of negen buiten Toulon in het dorpje Le Pradet wacht cam ping l'Hermitage. De familie Al- tena uit Almere ontdekte deze stek via het internet. Het telefo nisch contact dat daarop volg de leerde dat l'Hermitage over zestig schaduwrijke plekken be schikt en op een paar minuten lopen van de Middellandse Zee ligt. Lijkt ideaal, maar ja ter plekke kan zoiets nog wel eens tegen vallen. En de reservering, zou die wel echt aangekomen zijn? Het is immers Frankrijk... Nee, dat laatste deel van de reis is niet helemaal zorgeloos voor de familie Altena. Vanuit Le Pradet wordt het laat ste stukje naar de camping af gelegd over een steil weggetje. De enthousiaste ontvangst met een glaasje rosé neemt die twij fels weg. De caravan mag wor den losgekoppeld en de cam pingbaas sleept hem met een golfkarretje naar een lommer rijk plekje. Heggen rond de ove rigens niet al te ruim bemeten stekken zorgen voor privacy. Om het op de volle camping in het hoogseizoen prettig te hou den voor de gasten worden ca ravans langer dan vijf meter dan niet toegelaten. Een camping echt voor de Fransen, zo is al snel duidelijk. Het 'buitenland' is slechts ver tegenwoordigd door een Deen se familie. De Altena's kunnen er niet mee zitten. Als de toilet- ten en douches maar schoon zijn. Nou, dat zijn ze, brand- sliedrecht - Opel kwam twee jaar geleden als eerste Europese autofabrikant met een heuse mini-ruimtewagen op de markt: de Agila. De kloon van de Suzu ki New Wagon R+ is vrijwel vol ledig door deze Japanse fabri kant ontwikkeld en Suzuki perst zelfs de plaatwerkdelen voor Opel. Dat gebeurt in de Hon gaarse fabriek waar de Wagon R wordt gebouwd. Vervolgens wordt het plaatwerk naar de Opel-fabriek in het Poolse Gli- wice gebracht, waar de Agila in elkaar wordt geschroefd. Beide auto's komen dus uit voormalige Oostblok-landen waar de productiekosten laag liggen. Daardoor kunnen de modellen relatief goedkoop worden aangeboden. De Agila, die goedkoper in de markt werd gezet dan haar Japanse zusje, bracht het in 2001 tot de best verkochte auto in het mini-seg ment. Momenteel moet de kleinste Opel de Renault Twingo en de Ford Ka voor zich dulden. Tijd voor actie dus, vindt Opel, en brengt de flexibele en ruime Agila onder de aandacht met wat bijzondere aanbiedingen. Zo is er sinds kort de Star Edi tion, een exclusieve telg in zwart/zilver uitgevoerd met chroomaccenten en een luxe in terieur. Deze tijdelijk leverbare 'ster' is te koop vanaf €11.495, met een milieusubsidie van 275. Verder is er nu een zogehe ten NJoy-uitvoering, een zeer luxe uitvoering van de Agila die zich onderscheidt door lichtme talen wielen en een tweekleurige carrosserie. Die kleuren zijn oranje en zilver, maar er komen ook andere combinaties. De Njoy is tevens voorzien van wat extra elektrische toevoegingen (raambediening, afstandsbe- diende centrale vergrendeling), bijzondere binnenbekleding, 'actieve' hoofdsteunen en twee airbags. De opvallende NJoy met 1.2 liter 75 pk 16-klepper is €4255 duur der dan de basis-Agila, dus van af €13.250. Ook voor deze uit voering geldt een milieusubsidie van €275. Overigens krijgen ook de Corsa- en Astra-reeks bin nenkort een NJoy-uitvoering. Middellandse Zee schoon zelfs. Ook de internetinformatie dat het strand op vijf minuten lo pen afstand ligt, blijkt niet over dreven. Sterker nog, na drie mi nuten dalen klotst de Middel landse Zee om de enkels bij een zand- en rotsenstrand. Voor de veiligheid is met drijvers een gebied voor zwemmers afgeba kend waarop toezicht wordt ge houden door een strandwacht. De Almeerders hoeven er niet lang over na te denken. Dit is een fantastische plek voor kam peerders die van een kleine camping houden, tegen de banden knallende jeu de bou- lesballen accepteren en het niet erg vinden om in de avonduren omringd te worden door Franse folklore, zoals karaokeavonden Ook zo'n kampeerparadijsje gevonden en geen bezwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is bevallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke informatie over ligging en voorzieningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, ta.v. Mirjam van Twisk, Postbus 15,1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon van €11,50. en gezamenlijke maaltijden aan lange tafels. „Goed en lekker", aldus de heer Altena. De camping heeft een kleine uitstekend geïsoleerde disco, een tafeltennistafel, een zwem bad met peuterbad en een be scheiden restaurantje, waar ook vers brood, frisdrank en ijsjes gehaald kunnen worden. Voor de kinderen worden onder Franse leiding activiteiten als kinderdisco en toneelspelen ge organiseerd. Kenmerken: Ligging: Op loopafstand van zee en strand, vlak terrein met een harde maar grassige bo dem, schaduwrijk. Sanitair: toereikend en schoon, Faciliteiten: Zwembad met peuterbad, zee en strand met mogelijkheden voor watersport, zwemmen en vissen op 400 meter, restaurantje, wasmachi ne, jeu de boulesbaan. Bijzonderheden: Kleinschalige typisch Franse camping, ver huur van huisjes, stacaravans en gezinstenten. Huisdieren zijn welkom. Prijs: Prijs per overnachting be draagt 23 euro voor een gezin met twee kinderen (ouder dan zeven jaar), auto, caravan en elektriciteit Route: Vanaf Toulon de auto route naar Monte Carlo. Eerste afslag na Toulon richting Le Pradet op het schiereilandje Cap Garonne. Vanaf het cen trum van Le Pradet verwijzen borden naar l'Hermitage. Af stand vanaf Utrecht naar Le mradetl 1290 kilometer.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 25