De voorspelling komt eindelijk uit SPORT Kijk in de Vegte, De Heiden en Honsbeek genomineerd Sprint staat centraal bij de Gouden Spike R9 Williams Williams staan maandag één en twee Pappa Pavel maalt niet om nederlaag Armstrong: Franse justitie slecht verliezer vrijdag 7 JUNI 2002 gen idia Poll kondigde gisteren Jat ze in beroep gaat tegen schorsing. Foto: AP J remkampioene 's ir jaar geschorst votfpr ïenta et Kleine legleider - Piet Kleine is komend ^atsseizoen ploegleider bij i Hij heeft een contract leen jaar getekend. Daarna It Yep Kramer de 50-jarige wereldkampioen allround et marathonteam van geld- ter Dick Scheringa op. die vorig jaar zijn actie- latscarrière als A-rijder digde, heeft als coach van behalve Kramer ook nog fckSchmitz, Peter de Vries jndres Landman onder zijn jde. Het marathonseizoen pit in oktober. inghal in Ktermeer termeer - De eerste curling- Nederland is vanmid- officieel geopend. De hal is erdeel van de PWA Silver- ie, dat de komende vijfjaar nationale trainingscentrum tor de olympische sporten [ttrack, kunstschaatsen en ing. Het nieuwe sportcom- bestaat uit een 250-meter latsbaan, een hal voor on- rneer ijshockey, shorttrack unstschaatsen, de curling- en een evenementenhal. J. t het' jers, voorzitter van de Ne- en andse Curlingbond, ver- ht dat het ledental van zijn er di d zal verdubbelen naar 400. sport zit in de lift. We wil- irbij zijn tijdens de winter- laar ti ai van 2006 in Turijn." dan elka tekent bij inchester City ichester - De Franse aan- Nicolas Anelka heeft een ni ract getekend bij Manches- meei ;ity. De 23-jarige speler >ndei it van Paris Saint Germain n vooAlain Toure bewandelt :eldf ingekeerde weg. Hij keert be Manchester terug naar Anelka, niet geselecteerd het Franse WK-team, voet- 'vriji Ie in het verleden voor Real Ind, Arsenal en Liverpool, gedi 2 ZOl bijl ededter naar DSB num - Schaatsploeg DSB n da! t Jeroen Otter en Sijtje van eui Lende aangetrokken als huis we trainers. Otter neemt •tern en met Kosta Poltavets de rage menploeg onder zijn hoe- ileislfVan der Lende gaat de vrou- 50 et trainen. Amersfoorter Ot- extra omt uit de shorttrackwe- t het .Hij was onder meer coach vand de Amerikaanse shorttrac- niel Vorig jaar december stap- ij op als hoofd wedstrijd- rt bij de KNSB. Daarna ging r van lan de slag bij het Belgische Huh npisch Comité. n der Lende en m n Geel in J ectie AZ eter cs oif' 'leeg urc/alkniaar - Martin van ïr zo 1(41), directeur voetbalza- latii bij Willem H, stapt over diflj [AZ. Hij gaat in Alkmaar :urei ier Henk van Stee bijstaan, a gel duo wordt gezamenlijk ver- vini voordelijk voor het tech- enu h beleid. „Er is begrip voor tde i motief dat ik toe ben aan nieuwe uitdaging", aldus "ing lud-voetballer, die behalve Villem II ook nog voor Ajax, Enoord en Roda JC speelde. star slaat bod p^dernemers af roor staal en-zuid - Een groep van >id." ien plaatselijke onderne- s heeft geprobeerd eigenaar npvt orden van de betaalde die ibaltak van Stormvogels Tel- i-ba Zij brachten een paar p sti nden geleden een bod uit 1-55 miljoen euro op 51 e re £nt van de aandelen van de sta| Telstar 1963, in ruil voor pap idige zeggenschap over de rapp 'ak. Het bestuur ging niet iegf 'et voorstel in omdat het 'niet-onderhandelbaar' nen en omdat binnen vijftien H moest worden gerea- door Loman Leefmans leiden - Martijn Kijk in de Vegte (WSB), Jack Honsbeek (Ter Leede) en Dave de Heiden (UVS) zijn genomineerd voor Leids Voetballer van het Jaar 2001-2002. De keuze van de jury wordt op zaterdag 22 juni bekend gemaakt tij dens het zevende voetbalgala in de Antonius- zalen. Verdediger Kijk in de Vegte, die bij zijn Noord- wijkerhoutse club een buitengewoon goed sei zoen draaide in de eerste klasse, moet opbok sen tegen twee eerdere winnaars. Linksback Honsbeek won vorig jaar en keeper De Heiden in 1999. Ook bij de genomineerden voor het Talent van het Jaar is de winnaar van twaalf maanden geleden er opnieuw bij. UVS'er Zev Davidson neemt het op tegen ploeggenoot Raymond van Es en Robin Ravensbergen, de eerste Roodenburger die in het zevenjarig be staan van het Leidse voetbalgala een voor dracht in de wacht sleept. Tijdens de feestavond worden ook in andere categorieën prijzen uitgedeeld, onder meer voor de beste vrijwilliger en voor de vereniging die zowel prestatief als organisatorisch van zich deed spreken. Over dat laatste onderdeel was vorig jaar com motie omdat volgens de organisatie van het voetbalgala geen enkele club aan de eisen vol deed. De Sleutels was de laatste vereniging die won, in 2000. Voorzitter Dick Barnhoom maakt sinds dit jaar deel uit van de organisatie. Voor het eerst is er een trofee voor de beste voetballer uit de lagere (3de, 4de en 5de) klas sen. De drie voorgedragen spelers zijn alledrie topscorer bij hun club. Het gaat om Roberto Boom (Leidsche Boys), Boudewijn Kamphues (Lugdunum za.) en Remco Visser (w Oegst- Voor de kwalificatie Trainer van het Jaar ko men Per Crispijn (UDWS), Marcel Groenendijk (Leidsche Boys) en Eelco Fielemon (De Sleu tels) in aanmerking. De jury wordt gevormd door organisator Wim van Duivenbode en de sportredactie van het Leidsch Dagblad. Oud-prof Hennie de Romijn wordt tijdens het uitverkochte gala geëerd voor zijn verdiensten voor het Leidse voetbaL Eerdere Voetballers van het Jaan Kees van Tongeren (1996), Marco Akerboom ('97), Arthur van Orssagen ('98) Dave de Heiden ('99), Barry Dubbeldeman (2000), Jack Honsbeek ('01). pi;anne - De olympische "esei -pkampioene Claudia Poll is 1< ens doping voor vier jaar b horst. Poll, die tijdens At- 1996 goud won op de 200 vrij, werd in februari tij- een training getest. In de je van de Costaricaanse zijn Ji ren van nandrolon gevon- door Gertjan van Geen parijs - De meeste luchtbellen van Richard Williams mogen dan zijn doorgeprikt, aanstaande maandag staan zijn dochters Ve nus en Serena op de eerste twee plaatsen van de wereldranglijst. Precies zoals hij jaren geleden voorspelde. Ze spelen morgen ook nog eens de finale tegen el kaar in Parijs. Voor Venus kon na de derde ronde in Parijs al niets meer mis gaan. Serena zorgde er gisteren op Roland Garros persoonlijk voor dat ze de nieuwe nummer twee wordt. Ze versloeg de hui dige lijstaanvoerster Jennifer Ca priati in de halve finale (3-6, 7-6 (2), 6-2). Venus zorgde met een simpele zege (6-1, 6-4) op Clari- sa Fernandez, de verrassing van het toernooi, dat de twee zusjes elkaar voor de tweede keer in de geschiedenis in een Grandslam- finale bevechten. De eerste keer was in de laatste editie van de US Open, septem ber vorig jaar. Het liep uit op een lichte teleurstelling. Venus won in twee sets, evenals een jaar ervoor in de halve finale van Wimbledon. Op kleinere toer nooien stonden ze nog eens drie keer tegenover elkaar. Van die ontmoetingen won Serena er twee. Richard is er zelf niet bij in Pa rijs. Hij en de moeder van de twee, Oracene, leven in onmin met elkaar. Ze zijn gescheiden en naar verluidt duldt Oracene haar ex niet in de buurt. Morgen zullen er dan ook geen beelden te zien van een uitzinnige vader Williams, die met borden als 'Welcome to the Williams show" staat te zwaaien. Dat deed hij in het verleden wel, maar dan op de kleinere toernooien. Bij de zusterstrijd op Grand Slams is hij er toch al niet. Te zenuwachtig, is de verklaring. Er werd lacherig gedaan om de rare fratsen van Richard. Hij ver telde verhalen als zou hij hen op de wereld hebben gezet om pro fessioneel tennissters te worden, nadat hij op televisie een tennis- Serena Williams (links) won gisteren van Jennifer Capriati, haar zus Venus (rechts) versloeg Clarisa Fernandez. Morgen ontmoeten de zussen elkaar in de finale. Foto's: Reuters ster een cheque van 35.000 dol lar had zien ontvangen voor een toernooizege. Dat leek hem een erg makkelijke manier om geld te verdienen. Het was een mooie anekdote, ware het niet dat de twee nog drie oudere zussen hebben, die in dezelfde theorie makkelijk tot toppers te kneden waren geweest. Toen Venus en Serena tien en negen waren, vertelde hij de New York Times, dat zij miljoe nencontracten hadden afgeslo ten. De krant drukte het verzon nen verhaal af op de voorpagi na. Richard deed later zoge naamd een bod op het Rocke feller Centre in New York en hij zou de landingsrechten voor vliegtuigen in India bezitten. Het bleek allemaal onzin, ont hulde de Amerikaanse journalist L. Jon Wertheim in zijn boek 'Venus Envy'. Wertheim kwam met meer, pijnlijke, onthullingen over Ri chard. Uit een eerder huwelijk had hij nog eens twee dochters en drie zonen. Twee ervan zitten voor zware vergrijpen in de ge vangenis. Zijn eerste ex-vrouw leeft nog steeds onder de ar moedegrens, maar Richard keek nooit meer naar haar of zijn an dere kinderen om. Ook niet nu hij een vermogend man is. Richard bleek 'full of shit', zoals de Amerikanen plegen te zeg gen, maar in een ding kreeg hij gelijk. Toen Venus (nu 22) en Serena (20) hun entree in het WTA-circuit maakten, zei hij dat zijn dochters het internationale vrouwentennis gingen domine ren. Zij zouden vele Grandslam- finales uitvechten en op een dag de ranglijst met zijn tweeën aan voeren. Hij had ze zelf opgeleid. De self made tennistrainer vormde zijn talentrijke dochters in het getto van Compton, Los Angeles op bikkelharde wijze tot topspeel- sters. Venus en Serena deden de rest en gisteren kwam de lang gekoesterde Williams-wens uit. Ook al probeerde Capriati het historische feit nog te bagatelli seren door te stellen dat het nooit was voorgekomen als Martina Hingis en Lindsay Da venport niet door langdurige blessures geveld waren geweest. Het was klinkklare onzin uit de mond van een slecht verliezer. Serena lachte om de kritiek van haar onttroonde landgenote. Morgen wint de Williams-fami lie haar zesde Grand Slam. Sere na staat 4-1 achter op haar ou dere zus. „Ik wil meer", zei de jongste. „Zoals ik ook meer wil dan nummer 2 zijn. Daar heb ik nooit van gedroomd." parus/gpd - Nimmer zat een verliezer van een kwartfinale op Roland Garros er zo vrolijk bij als Andrei Pavel gisteren. De 28- jarige Roemeen had in de voort zetting van zijn afgebroken par tij tegen Alex Corretja drie games op rij verloren en was uitgeschakeld: 7-6 7-5 7-5. Maar hij was een dag eerder vader ge worden, had bij elkaar veertien uur in de auto gezeten om bij de geboorte van Marius te zijn en gaf logischerwijs niet om wat er zich op de tennisbaan had afge speeld. „Ik vind het zelfs niet een klein beetje jammer dat ik verloren heb", zei Pavel. Pavel kon terugkomen om de kwartfinale uit te spelen, omdat het de hele woensdag regende en zijn partij daardoor een dag was uitgesteld. Maar de hele on derneming was natuurlijk gek kenwerk geweest, 's Ochtends kreeg Pavel de inval dat zijn vrouw wel eens die dag zou kunnen bevallen. Simone Pavel was twee weken later pas uitge rekend, maar Andrei volgde zijn instinct en ving om één uur 's middags de reis met vriend en fysiotherapeut Jan Velthaus naar Dissen aan. Terecht, naar later zou blijken. Opstoppingen vanwege onge lukken en het slechte weer brachten hem alleen te laat in het ziekenhuis. Pavel bleef twee uur bij zijn nieuwgeborene en scheurde met zijn fysiothera peut weer terug naar Parijs, waar zijn partij woensdag van wege de regen niet afgespeeld kon worden. In de auto sliep hij een uurtje en na aankomst om kwart over vijf 's ochtends, kwa men daar nog twee uurtjes bij op een bank in de spelersloun ge. Om elf uur bleek hij niet ge noeg uitgerust om zijn 5-4 voor sprong in de derde set tot setwinst te promoveren. „Ik wil de terugkomen om die partij uit te spelen, maar ik was te moe. Toch: ik moest het proberen. Misschien was Corretja wel ze nuwachtig. Het was geen gek kenwerk. Niemand kon me te genhouden om heen en weer te rijden. Misschien mijn eigen vrouw als ik al in de halve finale had gestaan, maar verder niet." leiden - De Leidse organisatie van de Gouden Spike atletiek wedstrijden heeft ervoor geko zen om dit jaar nadruk te leggen op de sprintnummers. Het hoofdprogramma van de wed strijd begint morgen om 13.15 met een poging van de nationa le estafetteploeg om zich te plaatsen voor het EK in Mün- chen over twee maanden. Net als de geblesseerde Patrick van Balkom moet thuisfavoriét Mar tijn Ungerer (ziek geweest) op sportpark de Leidse Hout langs de kant toekijken. Bondscoach Wigert Thunnissen heeft in plaats van het tweetal de Antilliaan Caimin Douglas geselecteerd en de Groninger Timothy Beck die afgelopen winter nog een uitstapje maakte naar de olympisch bobslee. Troy Douglas en Virgil Spier comple teren het estafettekwartet. Om dat de atletiekunie grote plan nen heeft met de estafetteploeg, vliegt er op Nederlandse kosten een snelle Engelse estafette ploeg over naar Nederland. Caimin Douglas ging vorig jaar nog voor de Nederlandse Antil len naar de WK in Edmonton. Hij is met 10,23 op de 100 meter ranglijstaanvoerder 2002, maar mag pas vanaf oktober voor Ne derland uitkomen. „Hij heeft natuurlijk wel een Nederlands paspoort", aldus Thunissen. „Een Nederlands record zou dus ook legaal zijn." De KNAU zal ook een eventuele EK-limiet (lichttijd 39,40, 0,11 meer dan het record) erkennen. De ingevlogen buitenlanders starten ook op de individuele 100 of 200 meter. De snels ten zijn de jonge Dwayne Grant en Tyrone Edgar, vorig jaar en het jaar ervoor met de Engelse ploeg Europees- en wereldjeugdkam- pioen 4x100 meter. Edgar liep daarbij dit jaar al 10,28 (en vorig jaar met wind in de rug 10,17, twee honderdsten van een se conde sneller dan het Neder lands record van Troy Douglas). Als sparringpartners voor de Nederlandse vrouwensprint be taalde Leiden Atletiek verder de komst van het Engelse talent Li sa Miller. Voor diverse Nederlandse atle ten staat de Gouden Spike als vierde en voorlaatste wedstrijd van het Nationaal Baancircuit in het teken van kwalificatie voor de Europese kampioenschap pen. De atletiekunie maakte woensdag bekend dat atleten als gerona/anp - Lance Armstrong begrijpt niet waarom de Franse justitie het onderzoek naar ver meend dopegebruik binnen zijn ploeg US Postal niet afsluit. Procureur Francois Franchy meldde zaterdag in de Franse krant Le Monde dat er geen bewijs is gevonden voor overtreding van de Fran se dopingwetgeving. „En nog willen ze de zaak niet sluiten en mijn naam zuiveren. Het is bela chelijk", aldus Armstrong in een schriftelijke ver klaring. Het onderzoek tegen de Amerikaanse wie lerploeg loopt al sinds november 2000. De Amerikaan heeft het gehad met de Franse on derzoekers. „Ik begrijp nog steeds niet waarom het twee jaar heeft moeten duren om te bevesti gen wat ik meteen na het instellen van het onder zoek heb gezegd. De onderzoekers zullen niets vinden, want er is niets. Wat moet ik nog doen? In Le Monde verklaart Franchy dat de analyse geen enkel bewijs heeft opgeleverd en dat er geen re den is voor nader onderzoek. En toch wordt de zaak niet gesloten. Ze willen mijn naam niet zui veren. Ik vind dit belachelijk. Armstrong zegt verder schriftelijk contact te heb ben gezocht met de onderzoekers maar nooit ant woord te hebben gekregen. „Het is voor Frankrijk, voor de Tour en alle wielerfans onverteerbaar dat deze zaak ook boven de komende Tour blijft han gen. Bij Olympische Spelen duurt het normaal niet langer dan twee dagen voordat stalen worden onderzocht, de onderzoekers hebben nu al twee jaar de tijd gehad. Om onduidelijke redenen wei gert de Franse justitie haar verlies toe te geven." SPORTAGENDA Troy Douglas is morgen te zien in Leiden. Foto: ANP/Olaf Kraak Rutger Smith (kogelstoten/dis cuswerpen) 250 euro kunnen verdienen als ze in Leiden (al dan niet opnieuw) voldoen aan de EK-richtprestaties. Onder hen zijn twee atleten die eerder de hoofdprijs van de Gouden Spike (en de bijbehorende pre mie van 700 euro) wonnen: polsstokhoogspringer Laurens Looije en hordenloper Robin Korving. Na de afmeldingen van Erika van de Bilt (voetblessure) en Martijn Ungerer (virusinfectie gehad) is de regionale inbreng bij de Gouden Spike dit jaar ge ring. Kamiel Maase (winnaar in 1999) kiest voor een race vol gende week in Duitsland op de 5000 meter die in Leiden niet op het programma staat. De orga niserende vereniging denkt wel podiumplaatsen te kunnen sco ren op de 400 meter (met Roel van Ree) en het kogelslingeren (Ronald Gram). Het kogelslingeren van de Gou den Spike begint zaterdag om 10.30 uur, het loopprogramma en de andere onderdelen om 13.00 uur. SCOREBORD Leiden: Gouden Spike (za. 13.00). Leiden: Leiden Marathon (zo. 12.00). Groningen: NK veteranen (zo) BASKETBAL Spakenburg: Final Four meisjes met Grasshop pers (vr-za) OVERGANGSKLASSE: Ajax L- Hercules HONKBAL TWEEDE KLASSE: Alphians-Orioles PAARDENSPORT Hoogkarspel: Kortebaandraverij (za) TENNIS gemengde competitie HOOFDKLASSE 2: Dekker Tennis - Edese TC (op 26/5 afgebroken bij 5-0) EERSTE KLASSE 3: Enter IT/TC Alkmaar - Unicum TWÉEDE KLASSE 4: Brederode - Unicum 2. Merlenhove 2 - Forescate, Hillegomse TC - Delftse TB. 8: Zee Duin - Sint Pancras DERDE KLASSE 8: Merenwijk - Be Quick-G. 13: LTC Lisse - TV Nieuw Vennep, Unicum 3 - Dekker Tennis 2. Merenwi|k 2 - TEAN VIERDE KLASSE 26: TV Bennebroek De Munnik. OLTC - TV Boskoop. Festina 4 - Zee Duin 2 27: De Boekhorst - HLTC VIJFDE KLASSE 48: LTC Lisse 6 - Evergreen, Qravel 2 - Schiebroek 5. Oranje TC 5 - Dekker Tennis 4, Nieuwe Sloot - OLTC 3. 51: Vreden- burgh - LTC Lisse 4, Sassenheimse TV - Metse laars 4 54: Forescate 2 - Zoeterwoudse TC mannen EREDIVISIE: Waalrackets - Zee Duin HOOFDKLASSE 2: TEAN - Vredenburgh. Dek ker Tennis- LTV Zaandam EERSTE KLASSE 2: Roomburg - De Gouw TWEEDE KLASSE 1: Unicum - Roomburg 2, Hillegomse TC - Schager TC. 7: Skmlo 2 - De Munnik DERDE KLASSE 10: CCO/TTO - TV Boskoop, Leidse Hout - Tenniphil. 11: Zee Duin 2 - TEAN 2, Dekker Tennis 2 - Forescate. Lange- land - Unicum 2. 12: LTC Leusden - OLTC. Nieuwe Sloot - Ad Astra. 13: Amstelland - Me renwijk, Roomburg 3 - LTC Lisse Lisse: Tenniscircuit tot 16 juni SCHOONSPRINGEN Alphen aan den Rijn: De Hoorn, NK schooin springen voor teams (zo. 12.00) TWEEDE KLASSE: Alphians-Robur VIERDE KLASSE: Bgges-Volle Bak (12.00) E: Alphian Br*es-V. WIELRENNEN Groot Ammers: Omloop van de Alblassrerwaafd (za) Maassluis: Criterium (zo) PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 6 juni 02-03-05-06-08-10-13-23-24-46-48-50-53- 54-55-58-74-76-79-80. (onder voorbehoud) BILJARTEN -1 Kalisz (Pol). EK snooker. Mannen. Achtste finales: McGlinchey (Nle) - Stolk (Ned) 5-3, Taylor (Eng) - Oenema (Ned) 5-1. Vrouwen. Kwartfinales: McMahon (Ier) - Lo-a- Tjong (Ned) 4-3. Monaco. Crystal Kelly invitatietoernooi, drie banden. Vierde ronde: Van Kuyk (Ned) - Nelin (Den) 50-22 (29 beurten), Caudron (Bel) - Ceule- mans (Bel) 50-34 (24), Jaspers (Ned) - Blom- dahl (Zwe) 50-36 (18), Burgman (Ned) - Say- giner (Tur) 50-35 (25). SCHAKEN Varna. EK vrouwen. Tiende en voorlaatste ronde, belangrijkste uit slagen: Peng (Ned) - Tatjana Kosintseva (Rus) 1-0, Alexandrova (Oek) - Schuurman (Ned) 1/2-1/2, Bosboom (Ned) - Zlatanova (Bul) 1-0, Stefanova (Bul) - Galliamova (Rus) 1/2-1/2, Prudnikova (Joe) - Kovalevskaja (Rus) 1/2-1/2, Nadesja Kosintseva (Rus) - Mrktchian (Arm) 0- 1, Peptan (Roe) - Khurtsidze (Geo) 1-0, Mat- veeva (Rus) - Nepeina (Fra) 1-0, Arakhamia (Geo) - Jackova (Tsj) 1-0, Ciuksyte (Lit) - Zjoekova (Oek) 0-1, Sedina (Ita) - Graboezova (Rus) 1-0 Stand: 1. Stefanova 8,5 punt, 2. Kovalevskaja, Mrktchian 7,5, 4. Peng, Galliamova, Prudniko va, Peptan. Arakhamia, Zjoekova, Sedina 7. TENNIS Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Safin (Rus/2) - Grosjean (Fra/10) 6-3 6-2 6-2, Ferrero (Spa/11) - Agassi (VSt/4) 6-3 5-7 7-5 6-3, Corretja (Spa/18) - Pavel (Roe/22) 7-6 7-5 7-5. Indeling halve finales: Costa - Corretja, Ferrero - Safin. Vrouwen, halve finales: Venus Williams (VSt/2) - Fernandez (Arg) 6-1 6-4, Serena Williams (VSt/3) - Capriati (VSt/1) 3-6 7-6 6-2. Mannen dubbel, halve finales: Haarhuis/Kafel- nikov (Ned/Rus) - Bhupati/Mirnyi (lna/WRu/3) 6-7 7-5 6-2, Knowles/Nestor (Bah/Can/2) - Ci- bulec/Paes (Tsj/lna/14) 7-6 7-5. Vrouwen dubbel, kwartfinales: Raymond/Stu- bbs (VSt/Aus/1) - Asagoe/Musgrave (Jap/Aus) 6-0 6-2, Sugiyama/Fujiwara (Jap/15) - Mandu- la/Wartusch (Hon/Oos) 6-0 2-6 6-4, Arendt/Huber (VSt/ZAf/9) - Grande/Schnyder (Ita/Zwi) 6-4 7-6, Suarez/Ruano-Pascual (Arg- /Spa/2) - Testud/Vinci (Fra/lta/6) 6-3 6-4. Gemengd dubbel, kwartfinales: Srebotnik/Bob 8ryan (Slw/VSt) - Vis/Hill (Ned/Aus) 6-2 6-3. Jongens dubbel, kwartfinales: Balasz/Przysiez- ny (Hon/Pol) - Koning/Van der Valk (Ned) 6-3 4-6 12-10. Fürth (Dui). Challenger, 55.000 euro. Eerste ronde: Kempes (Ned) - Phua (Dui) 6-4 5-7 6-4, Giner (Spa) - Van Lottum (Ned) 2-6 6-4 6-4. Prostejor (Tsj). Challenger, 55.000 euro. Eerste roride: Verkerk (Ned) - Mamut (VSt/6) 6- 1 4-1 opgave Mamiit. Eredivisie gemengd, derde speelronde. Popeye - Leimonias 1-5, Hilverheide - Top- spinners 4-2, Amstelpark - ELTV 3-3, De Ma nege - Groenekan 1-5. VOLLEYBAL Montreux. Volley Masters, vrouwen, derde dag. Groep B: Cuba - Verenigde Staten 3-1 (25-13 17-25 25-17 25-10). Nederland en China rustdag. Stand: 1. China 2-4 (6-2), 2. Neder land 2-3 (5-3), 3. Cuba 2-3 (3-4), 4. Veren.g- de Staten 2-2(1-6). Groep A: Rusland - Japan 3-0 (25-23 25-14 25-20). Italiê-Braziliê 3-0 (25-17 25-19 25- 18). Stand: 1. Rusland 3-6 (9-4), 2. Italië 3-5 (8-3), 3. Brazilië 2-2 (2-6), 4. Japan 2-2 (0-6) WIELRENNEN Ronde van Duitsland. Vierde etappe. Schwenningen-Bad Dürrheim (individuele tijdrit): 1 Rich (Dui) 37,6 km in 46.23, 2. Steinhauser (Dui) 0.12, 3 Peschel (Dui) 0.21, 4 Bodrogi (Hon) 0.29, 5. Gonza lez de Galdeano (Spa) 0.32, 6. Zülle (Zwi) 0.43. Algemeen klassement: 1Gonzalez de Galdea no 15.57.00, 2. Garmendia (Spa) 0.13. 3. Steinhauser 0.33,4. Zulle 0.38, 5 Voigt (Dui) .6. Jaksche (Dui) 0.51. Bicicletta Vasca. Tweede etappe, Usurbil-Zeanuri: 1 OetsjakOv (Oek) 171 km in 4.31.08, 2. Zarrabeit.a (Spa) 3 Pospyeyev (Oek) 0.04, 4. Gomez Gozalo (Spa) 0.09, 5. Elrninger (Zwi) 0.15, 6. Gentil. (Ita). 9. Wielinga. Algemeen klassement: 1 Zarrabeitia 8.37 57. 2 Pospyeyev 0 04, 3. Gomez Gozalo 0 09, 4 Elrninger 0.15, 5. Gentili. 6. David Etxebarria (Spa). 7 Wielinga

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21