De Blaeij dreigt met opstappen RIJN VEENSTREEK Unieke woonarhbiance in vitaal dorpshart Stadhuis Alphen krijgt herkenbare gastvrouwen en gastheren Geen gelijkvloerse oversteek over Zegerbaa Hazerswouds stel verzot op zuurstokkleurige Cadillai ADE LEEUW Gemeente wijst verzoek van 179 bewoners af Bomen bij fusie peuterspeelzalen Bezoek Franssen op 16 augustus Op de fiets naar molenviergang Alphense sloten onder de loep 'Oldtimers hebben zo veel meer karakter' Heemraden beraden zich op hun positie bij waterschap De Oude Rijnstromen Sun City blijft voorlopi in Alphense woonwijk Gemeente kan bedrijf niet wegkrijge 5! Schoof: Avifauna is veilif Hoogmade Dorpscentrum 39 luxe, exclusieve appartementen in Hoogmade: IN FOR M AT IECENTRUM Voor meer informatie over Kom Hoogmade Dorpscentrum" kunt u terecht bij net Informatiecentrum. Vissersweg 2 te Hoogmade, Van 8 tot 22 juni a.s. zijn de openingstijden: maandag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur zaterdag: 10.00-14.00 uur Zie voor projectinformatie www.deleeuw.nl Prijzen en condilies: 478.000,--/ 762.000,-- vrije verkoop 341.000,-- 477.000,-- vrije verkoop 223.000,-- 340.000,-- inschrijving Inschrijvingscriteria zijn te verkrijgen bij liet informatiecentrum. JOS JANSEN b Ontwikkeling en realisatie: Informatie en verkoop: Zuidweg 11 C - Postbus 25 2375 ZC Rijpwctering Postbus 19 2350 AA Leiderdorp alphen aan den run - De gemeente Alphen aan den Rijn wil het de bezoekers in het nieuwe stadhuis straks zo aangenaam mogelijk maken. Gastvrouwen en ook -heren helpen om iedereen in het vermoedelijk drukbezochte gebouw naar de juiste plek te loodsen. Maar hun taak reikt verder. „Een goede gast vrouw of gastheer is voorkomend, attent, moet beleefd zijn en heeft verstand van zaken", staat op het verlanglijstje van de gemeente. Deze me dewerkers moeten ook bedrijfskleding dragen om de herkenbaarheid te vergroten. „De taak is niet beperkt tot het verstrekking van informatie op verzoek en verwijzing van bezoekers naar lo ketten of afdelingen", zo stellen burgemeester en wethouders. „Het is ook iedereen beleefd te woord staan en het observeren van bezoekers die zich niet direct melden aan de ontvangstba lie. Een gastvrouw of -heer mag ook weer niet te opdringerig zijn." alphen aan den rijn - Er komt geen gelijkvloerse oversteek over de Zegerbaan ter hoogte van de Holterberg. Burgemeester en wethouders van Alphen lieten dat in een brief weten aan de 179 bewoners die daarom vroe gen. Het college vindt de tunnel die voor fietsers en voetgangers onder de Zegerbaan wordt aan gelegd uit het oogpunt van ver keersveiligheid voorlopig vol doende. De gelijkvloerse oversteek zou de Ridderbuurt met de Holter berg en het fietspad ten zuiden van de Zegerbaan verbinden. Daarmee zou een uitbreiding van het fietspadennet aan de noordzijde van Alphen tot stand komen. Voor zo'n oversteek moet de ge luidswal doorbroken worden. Ook dat is in de ogen van het college een reden om niet op het verzoek van de bewoners in te gaan. B en W voeren verder aan dat de verkeersonveiligheid - zeker het gevoel daarover - in de Bergenwijk en Horstenwijk toeneemt als daar meer fietsers doorheen komen. Momenteel zijn de werkzaam- h( heden voor het busbane ject op de N207 in volle Onderdeel daarvan is de van een fiets- en voetgai ,uv tunnel onder de Herenwi ue, hoogte van de Ridderbuuil jjd gens de provincie Zuid-H( |je is dat de duurzaamste opli up op het gebied van verkei ht ligheid. De gemeente dei visie. Eik :or alkemade - Om de fusie van de peuterspeelzalen De Mammoef uit Roelofarendsveen en De ï%uterhof uit Rijpwetering te vieren, plant oud-wethouder Dick Nagtegaal van Alkemade op zaterdag 29 juni een boom. Hij doet dat, met behulp van één van de peuters, om 16.00 uur op het Peuterplein aan het Pastoor Onelplein in Roelof arendsveen. Om de samenwer- Igjig tussen de twee vestigingen van de stichting Peuterhaven Alkemade te beklinken, krijgt Qok De Peuterhof een boom mee naar Rijpwetering. hoogmade - Jan Franssen, de commissaris van de koningin van de provincie Zuid-Holland, komt op vrijdag 16 augustus naar Hoogmade. Een dag voor de officiële 'geboortedatum' van het 750-jarige dorp brengt hij een informeel bezoek aan de Klankbordgroep Hoogmade. Voorzitter Toïna Beuving wilde de datum van het onderhoud niet prijsgeven, maar Franssen liet via een woordvoerder wel weten op welke dag hij komt. Franssen sloeg het dorp eerder dit jaar bij zijn werkbezoek aan de gemeente Jacobswoude over, omdat de rondrit door de andere dorpen uitliep. alphen aan den rijn - De his- torische vereniging Alphen aan den Rijn houdt op zaterdag 15 augustus een gecombineerde fiets- en wandeltocht langs de vermaarde molenviergang in Aarlanderveen. Een bezichti ging van een molen en uitleg over agrarisch natuurbeheer maken deel uit van het pro gramma. De tocht begint om 10.00 uur bij de hoofdingang van park Rijnstroom in de Raadhuisstraat in Alphen aan den Rijn. De kosten (inclusief consumptie) bedragen 5 euro (kinderen 3 euro). Goede wan delschoenen rijn een vereiste. Aanmeldingen bij het VW: 0172-495600. alphen aan den rijn - De Al- phense vereniging voor natuur- en milieueducatie IVN organi seert zondag 16 juni een doe- excursie in de wijk Kerk en Za- nen. Deelnemers gaan in de sloten aldaar waterplanten en waterdieren bekijken. De lief hebbers moeten een schepnet, een wit bakje en een lepel mee nemen. De excursie begint om 14.00 uur in het Europapark, op de hoek van de Alphense Wete ring en de Afrikalaan. Deelna me is gratis. vrijdag 7 JUNI 2002 F (advertentie) hazerswoude-dorp - „Kijk eens naar die prachtige vormen", zegt Ton Rijnbeek (50) terwijl hij één van zijn favorieten streelt. „Zo zie je ze tegenwoordig niet veel meer." Een Cadillac uit 1958 heeft al zijn aandacht. Het is slechts één van de elf klassieke Ameri kaanse auto's die de boomkwe ker en zijn echtgenote Carla (44) de afgelopen jaren hebben verza meld. De klassiekers staan ge woonlijk in de showroom op het terrein van hun boomkwekerij in Hazerswoude-Dorp, maar mor gen rijden Ton en Carla met ruim honderd andere verzamelaars voor de vijfde keer de 'Oldtimer Kikkerrit'. Wie de showroom van Ton en Carla Rijnbeek binnenloopt, waant zich in de tijd van Rock and Roll. Zuurstokkleurige Ca dillacs, blinkend chroom en muziek van Buddy Holly uit een jukebox. „Ik heb die muziek van een oude kennis gekregen. Toen ik een jaar of zeven was, kwam ik vaak bij hem over de vloer om naar zijn singles te luisteren", zegt Ton in het cafeetje dat hij samen met vrienden in de showroom heeft gebouwd. Twintig jaar geleden kocht Ton rijn eerste oldtimer. „Dat ging raar. Ik had net een splinter nieuwe auto gekocht. Toevallig zat ik vlak daarna een keer in een oude Ford Thunderbird. Die auto had zoveel meer karak ter. Geen massaproductie, geen plastic. Ik heb toen gelijk aange boden mijn nieuwe auto te rui len voor de oude Ford", zegt hij lachend. De ruil ging niet door en daarom ging Ton op zoek naar een andere klassieker. Aanvankelijk kocht hij alleen Cadillacs uit de jaren vijftig. La ter volgden ook enkele modellen van voor de Tweede Wereldoor log. „Dit is een bijzondere", legt Ton uit bij een auto die in een gangsterfilm over Al Capone door Marieta Kroft leiderdorp- Een secretaris-direc teur De Blaeij van het waterschap De Oude Rijnstromen die dreigt met opstappen. Drie van de zes heemraden die zich beraden op hun positie en een onderne mingsraad die woedend is omdat hij te laat om advies is gevraagd. De conflicten in het waterschaps huis in Leiderdorp laaiden giste ren tijdens een bijeenkomst van de verenigde vergadering hoog op. Vorig jaar bleek al na een onder zoek door het bureau DynaVl- sion dat het schort aan de com municatie binnen het water schap. Er is sprake van vriend jespolitiek en secretaris-direc teur De Blaeij is te dominant en zou niet met dijkgraaf Panman kunnen opschieten, concludeer de het bureau onder andere. Het algemeen bestuur besloot vervolgens tot een aantal maat regelen die tot een cultuurom slag moet leiden. Het water schapsbestuur is echter ontevre den over de voortgang en be sloot externe adviseurs J. Oos ters (burgemeester van Bergam bacht) en organisatiedeskundige E. Oudendijk te raadplegen. De twee adviseerden vervolgens dat de taken van De Blaeij zou den moeten worden beperkt tot de begeleiding van het ftisiepro- ces tussen vier waterschappen in het noorden van Zuid-Hol land. Hij zou zich niet meer met de begeleiding van het perso neel mogen bezighouden. Een interim-directeur zou de cul tuuromslag binnen de organisa tie moeten brengen. Negentien hoofdingelanden stemden gisteren voor en elf te gen de komst van de externe man of vrouw. Omdat de OR nog niet om een advies was ge vraagd, neemt de verenigde ver- Secretaris-directeur De Blaeij van het Waterschap De Oude Rijnstromen: „Ik heb weinig zin in een pretpakket." Archieffoto: Henk Bouwman gadering op 2 juli een definitief besluit. De 61-jarige De Blaeij is niet blij met de komst van een interim- directeur. Hij heeft het gevoel dat zijn takenpakket wordt uit gehold. „Ik heb een aantal prin cipes, normen en waarden en die neemt niemand mij af', houdt hij zich nog op de vlakte. Of hij inderdaad opstapt als het definitieve besluit van de ver enigde vergadering op 2 juli luidt dat hij zich alleen nog maar met de fusie kan bezig houden, wil hij nog niet zeggen. „Dat hangt helemaal van mijn functie af. Ik heb weinig zin in een pretpakket.'" Net als De Blaeij rijn ook de heemraden Vink, A. de Jong en Verweij tegen de komst van een interim-directeur. Het gaat hier bij om drie van de zes heemra den, waardoor er binnen het da gelijks bestuur een patstelling is ontstaan. Het drietal beraadt zich ook op rijn eigen positie. De ondernemingsraad heeft nog geen standpunt ingenomen. „We wachten de formele advies aanvraag af', zegt waarnemend voorzitter Van der Veen. „Wat ons het meest dwars zit, is dat wij niet eerder om een advies rijn gevraagd. Ik vraag me af in hoeverre ons advies nu nog zin heeft, nu de verenigde vergade ring al een voorgenomen besluit heeft genomen." alphen aan den rijn - SlUl City blijft voorlopig gevestigd aan de Europalaan in Alphen aan den Rijn. Het bedrijf, dat erotische vormen van dienstverlening aanbiedt, heeft tijdens een ge sprek met het gemeentebestuur niet aangegeven te willen ver trekken uit de woonwijk. „In elk geval heeft de eigenares niet te kennen gegeven op zoek te rijn naar een andere plek", zegt bur gemeester Nico Schoof. „Wij hebben wel uitgelegd dat ze in dat geval moet uitkijken naar een plek op een bedrijfsterrein of in het buitengebied." Omwonenden zien het bedrijf vanwege vermeende overlast liever vandaag dan morgen uit hun woonwijk vertrekken dat er erotische vormen dienstverlening (Thaise m 110 ge) aanbiedt. Maar Sun ns heeft zich volgens de gemieel volkomen legaal gevestigd '5t de Europalaan. Het bedrijf!,n dan ook pas weg als het ni bestemmingsplan over vesia van bordelen en sekshuis 1 is. En dat is pas eind volE P' jaar het geval, zegt Schoof. Het gesprek kwam er vol hem op initiatief van Sun „Ik heb gezegd dat ze ku uitkijken naar een andere Maar ik kan ze niet dwingerL, het gesprek bleek niet dat verhuisplannen hebben" Schoof. Plan "Kom Hoogmade Dorpscentrum" legt de basis voor een levendig en gezellig dorpscentrum, midden in het Groene Hart van Holland. Het wordt gerealiseerd rondom een nieuw te creëren centraal dorpsplein. Naast winkels en horeca verrijzen hier 39 luxe. exclusieve appartementen met eronder een stallinggarage voor 68 parkeerplaatsen. Het water en de oever van De Does vormen een integraal onderdeel van het plan, met name door de aanleg van een parkachtig waterplein van ca. 650 nr, een aantal privé-ligplaatsen en een passantensteiger. Hoogmade legt hiermee de kiem voor een vitaal nieuw dorpshart. Glorieus wonen in het Groene hart Het nieuwe dorpshart van Hoogmade wordt een gezellige ontmoetingsplek voor bewoners en bezoekers. Door de concentratie van appartementen en voorzieningen rondom het centrale dorpsplein ontstaat een aantrekkelijk woon- en verblijfsgebicd. Het plan telt 39 luxe apparte menten in een groot aantal uitvoeringen, variërend in grootte van 97 tot 272 nr, met bijna allemaal uitzicht op De Does. Hoogmade ligt in het Groene Hart, midden in het Zuid-Hollandse plassengebied, centraal in de Randstad. Hier glorieert Holland op z'n mooist. 's Zomers is Hoogmade een bekende aanlegplaats voor onder meer zeilboten, rondvaartboten, kano's, plezierbootjes enzovoorts, 's Winters is het dorp een bekend koek- en -zopiepunt voor de schaatsers die de molentochten rijden. Ook is het een gewild trefpunt van Gets- en wandel routes. Het nieuwe dorpshart verzekert Hoogmade van een bloeiende toekomst en een heerlijke plek om te wonen. door Wim van Wanrooy alphen aan den run - BeZOe- kers van Avifauna kunnen zich met een gerust hart door en om het vogelpark in Alphen aan den Rijn bewegen. Na een grondige controle, waar eigenaar Martin van der Valk mede om verzocht had, heeft de gemeente alle panden veilig verklaard. De lo kale overheid ontdekte geen ernstige gebreken of publieks- onveilige situaties. Het onderzoek is gedaan naar aanleiding van de gebeurtenis sen in Tiel, waar bij een andere vestiging van Van der Valk een parkeerdek instortte. De contro le in Alphen had in maart plaats. Wel schiet het Alphense vogel park, wegrestaurant en motel op een aantal minder ernstige pun ten tekort. Zo was het aantal op geslagen koolzuurgasflessen in de kelders van een aantal pan den te groot. Ook moet Van der Valk de lozing van afvalwater aan de huidige normen aai sen. Een aantal gebruiksve ningen bleek niet com ir Maar volgens burgemeesti co Schoof rijn de meeste kementen direct verholpeuDd De gemeente stelde met Va Valk een actieplan op. °Lé mei heeft een eerste coi plaatsgevonden. Daaruit *1 dat er met alle uit te vi werkzaamheden reeds b DE nen is. De gemeente kijkt 1 3. opnieuw of alles volgens d |e en regels aangepast is. q Ook het ministerie van heeft een inspectieronde het vogelpark gemaakt in 0 «s ging van bezoeken aan all dere vestigingen van Van a£ Valk. Daarbij rijn het vogel ,m het wegrestaurant en heti s\ extra onder de loep geno n De uitkomsten van dat 0 z0( zoek verschijnen in een raj De gemeente Alphen heeft j van nog geen uitsluitsel )r(j gen. £d aat Ton Rijnbeek bij zijn verzameling Cadillacs, die morgen tijdens de Oldtimer Kikkerrit de weg opgaan. „Ik hoop wel dat de mensen dan rr e' hun ogen kijken en niet met hun handen." Foto: Hielco Kuipers niet zou misstaan. „Deze is ge bouwd in de crisistijd in de ja ren dertig. Van dit model rijn er heel weinig gebouwd. Het was in die tijd een ontzettend dure auto, dus alleen heel rijke men sen konden die betalen." Carla Rijnbeek mengt zich in het gesprek. Zij deelt de passie voor oldtimers met haar man. „In de Verenigde Staten zijn registers waarin alle eigenaren van een auto staan vermeld. Een soort van stamboom. Dat willen wij voor onze auto's ook nog een keer uitzoeken." Van één auto is de eigenaar al wel bekend. Het is een Cadillac uit 1947, waar de toenmalige Mexicaanse ambas sadeur in gereden heeft. Carla kocht de auto twee jaar geleden in Califomië. Het stel koopt al leen auto's die in goede staat verkeren en dus ging Carla naar de Verenigde Staten om de auto te keuren. Sleutelen kunnen Ton en Carla niet. Het onder houd aan de auto's doet hun vriend Sjaak Bontekoe, die ooit automonteur is geweest. De Rijnbeken moeten echter wel het een en ander laten om de verzameling te bekostigen. Zo gaan rij, afgezien van Carla's reis naar de Verenigde Staten, nooit op vakantie. „Ik denk trouwens dat ik ook best zonder die auto's kan leven", zegt Ton opeens nuchter. Zijn vrouw be twijfelt dat. „We hebben in de loop der jaren door onze hobby zoveel leuke mensen leren ken nen. We zien elkaar bij toertoch ten en op verzamelaarsbeurzen. Dat is altijd hartstikke gezellig. Ik zou niet meer zonder kun nen. En jij volgens mij ook niet", zegt Carla terwijl ze haar echtge noot glunderend aankijkt. Een paar jaar geleden organi seerden Ton en Carla voor be vriende liefhebbers van oldti mers een rijtoer door de kikker- rijke polders van het Groene Hart. Zij doopten de rit daarom de 'Oldtimer Kikkerrit'. Dit jaar rijden ze de rondrit voor de vijf de keer. Vanwege het lustri nerl hebben ze het groots aangt tan Meer dan honderd klassiel itue to's verzamelen zich morgi Ier I om 08.00 uur op het erf vai oor boomkwekerij aan de Loeti iacl in Hazerswoude-Dorp. Vai mt maakt de stoet een honder oe lometer lange toer door de oor geving. Tegen 15.00 uur ho luit ze een défilé over het buss! Ie a van Connexxion in Boskoo irov het terrein staan ook oude >eet sen, tractoren, motors en b isie fietsen. Die trekken ongetv em veel bekijks. Ton Rijnbeek taai seling bezorgd: „Ik hoop v. five de mensen dan met hun o| kijken en niet met hun han Ion

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16