LEIDEN REGIO Leiden Tuchtrechter pleit Leidse huisarts vrij Veel studenten in kamemood naar Bureau Rechtshulp 7es en schommel RB MIDDEN ien ZUID ALGEMEEN meente geeft geld voor :tere bekendheid Zorgnet diversiteit begint opleiding or ICT-ondememers Leidens oudste 107 'Verhalen van uitwonen en niet betalen zijn allemaal flauwekul' M I La-ecS Leidsch DagbladAKCHIEVEN vrijdag 7 JUNI 2002 P E 3V0Rp isserda, Grav KLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, bw) 1 de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt en a/ij aar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden oek, J stuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden, mmeli Fax; 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl 26 ju Hamtf J oordel 2 Poed mv/' |CRAS In buurthuis de Pancrat is het zondag om 13.15 uur Bin- e - 0 innendijks. De zaal van het buurthuis aan de Middelstegracht diprt om 12,00 uur °Pen- Woensdag 12 juni is er om 13.30 uur weer 3men j, maar dan uitsluitend voor 50-plussers. De zaal is dan om Bost luuropdi. r Leide CRAS In het Wandelcafé van vrijdag 14 juni is er een presenta- onden loor Angenies Posthumus over een voorjaarswandeling in de b.v. zo ence, langs GR 4 en 49. Deze tocht gaat van Manosque naar tzhof, i laphaël via het Lac de St-Crois en de Gorges du Verdon. Het n i nk ti idelcafé is open vanaf 20.00 uur in buurthuis De Pancrat aan Jiddelstegracht 85. Parkeren is er erg moeilijk. De toegangs- is 2,50 euro, voor NIVON-leden 2 euro. Meer informatie over KERKI wandelcafé bij de contactpersoon: Aat Smits, telefoon 5227079 hen/W; -mail: asmits.2.@hccnet.nl ss, die enomeKRAS De Wereldwinkel besteedt deze maand extra aandacht J.W, Dven [eestel Jis Zee m producten die iets met vervoer te maken hebben. Er is een assortiment van speelgoed en schaalmodellen van vervoers- 1 delen. Deze producten zijn afkomstig uit Afrika, Zuid-Amerika Iflë. Een aantal van de miniaturen is gemaakt van gerecycled en is afkomstig van een organisatie in Madagascar, die als doel tde levensomstandigheden van ambachtslieden te verbeteren afeetkanalen te vinden voor hun producten. In de Wereld - ;1 aan de Burgsteeg 12 zijn veel van deze modellen van gere- blik te vinden. itie 'An Oostbi iaat te 'oep hi KERI Idwold GEMEI indrecJ ^BURG Het vrouwenkoor Matilo is op zoek naar sopranen. Chili» k°or k°mt wekelijks bijeen om het uitgebreide repertoire van ode componisten te oefenen. Wie van zingen en van gezellig- houdt, kan eens op dinsdag van 13.45 tot 15.15 uur langs bij een repetitie. De kosten voor 15 lessen bedragen 35,74 eu- oor meer informatie: buurtcentrum Matilo, Zaanstraat 126, jon 5412515. EF0RI auwd. ng t lat. de n R. Hé en Ajj Lens jnhout Ï.C. Stf S. Ghi n der Zij ijn en B. L.B.Wi Paardek Kubad 51 jaar, :h. gew. J. -Eeken oekstra, met I. J. Smits, lenstra, ih. met. Gerril i/an Rooi 67 ji nan d.M. Pro idervee 1 CKL 854 ei Spoort recht,! geboeid is door het gedrag van vogels kan in september aan :FORM qjsus beginnen. In deze cursus wordt aandacht besteed aan Ervverpen als veren, de vogeltrek, de wintervoeding voor vogels cemssi iet huis, eenden, ganzen en zwanen, roofvogels en uilen. De ïnenaa K bestaat uit vijf theorieavonden op dinsdag van 19.45 tot veer 22.15 uur op 24 september, 15 en 29 oktober, 12 en 19 mber en vijf excursies in dezelfde periode. De kosten agen 45 euro, de cursus wordt gegeven in het Wellantcollege egstgeest. Opgave en informatie bij Dineke Kistemaker, bon 3612219. Een e-mailtje sturen kan ook: wey@wanadoo.nl het zomervakantie programma van de Leidse ijnsorganisatie Jeugddorp, dat van maandag 5 tot en met ag 16 augustus voor kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 mees ®rtlt gehouden, worden enthousiaste medewerkers gezocht, zorgenBen clle hef leuk en uitdagend vinden om met kinderen te n - Zorgnet Leiden, het in- atie- en adviespunt over en zorg, is te weinig be- bij de Leidse bevolking. J Nellé ie °P straat vraagt of men en A.C.I r en G.A i.MJ. Archidi wat Zorgnet is, dan hoor je vaak 'nee'", aldus zorgwet- v", der H. Buijing gisteren bij de :tig van het pand aan de Rijn, waar Zorgnet naar- verhuisd. gnet is te onbekend", zei ng. „En daar moet wat aan uren." Hij maakte bekend Je gemeente Zorgnet tien er rr,ol end euro schenkt voor een iar, man h metJ om he bekendheid het zorgpunt te vergroten, net helpt ouderen, lichame- gehandicapten en anderen Jan de juiste hulp te komen, is onderdeel van de Stich- Dienstverlening Leiden en is ook het aanmeldpunt voor het Regionaal Indicatie Orgaan voor verzorging en verpleging. Zorgnet is in 1995 opgericht om één loket te krijgen dat Leidena- ren helpt om aan de juiste zorg te komen. „Eén loket klinkt bu reaucratisch, onpersoonlijk en zelfs afwergnd", aldus bestuurs voorzitter J. Eijserman. „Maar dat is Zorgnet niet. Het is juist toegankelijk, open en behulp zaam." Zorgnet is enkele maan den geleden verhuisd van zorg voorziening Rondedans in Lei- den-Noord naar de Oude Rijn, omdat het pand te klein was. Door de ligging in het centrum hoopt Zorgnet op meer mensen die binnen komen wandelen. Volgens medewerkster M. Rijs- bergen is het sinds de verhui zing al drukker. •A. Ha land, m met A. 92 jaar,, aer, vrouf Wilfred Simons eh. met M. Ven ietC. jaar, A/. Verm D ik, 80 vrouw' gew. Nu ja en c m aal t en Ya: nalioui wiel en' ine dvJ. 3 Ibt ouch. lartners' r W.M. jaar M- ir G. W.J.C.: veen, w.i De Universiteit Leiden een startersopleiding voor :n die een eigen bedrijf beginnen in de informa- i communicatietechnolo- De opleiding duurt een half is voor mensen met mi- een HBO-opleiding die ■n eigen bedrijf hebben op- of dat van plan zijn. Nieu- deelnemers kunnen twee per jaar instromen. eICT-business in een diep gevallen, beginnen steeds ontslagen ICT'ers een ei- bedrijf. Het informatica-in- Ut LIACS van de universiteit fee mensen daarbij helpen, m oordelen van een eigen be- Z noemt woordvoerster Ellen T" der Paauw van het LIACS de pnschap over tijdsindeling' mogelijkheid om werk en gezin optimaal te combineren. De opleiding is voor een groot deel maatwerk. Alleen het schrijven van een onderne mingsplan is voor alle deelne mers verplichte kost. Andere as pecten van de opleiding zijn: business management, ICT, ju ridische aspecten en ondeme- mingsvaardigheden. De studen ten worden gecoacht door erva ren ondernemers. Ook biedt de universiteit de deelnemers sta geplaatsen en afstudeerprojec ten. Het Europees Sociaal Fonds wil vrouwen stimuleren om een ei gen bedrijf te beginnen in de ICT. Het heeft daarom een sub sidieregeling in het leven geroe pen, waarop vrouwelijke cursis ten een beroep kunnen doen. Volgens Van der Paauw ver goedt het Fonds 'een aanzienlijk deel' van de studiekosten. leiden - De oudste inwoonster van Leiden, Cornelia Maria Christina La- man-Sjardijn, heeft gisteren haar 107de verjaardag gevierd. Loco-bur gemeester Ron Hillebrand bracht haar, om het feest extra luister bij te zetten, een felicitatiebezoek in woonzorgcentrum Haagwijk. Mevrouw Sjardijn werd op 6 juni 1895 geboren in Leiderdorp. Na haar huwelijk in 1924 heeft ze met haar echtgenoot tot 1974 in Leiden gewoond. Ver volgens verhuisde ze naar de Alblasserwaard. Sinds 1987 woont ze in Haagwijk, waar ze het naar haar zeggen zeer naar haar zin heeft. Me vrouw Laman heeft drie kinderen, vijf kleinkinderen en verschillende achterkleinkinderen. Foto: Hielco Kuipers door Roelf Reinders leiden/den haag - Het regionaal medisch tuchtcollege in Den Haag heeft een klacht van een Leidse vrouw over de behande ling door een huisarts uit Leiden afgewezen. De vrouw klaagde dat de huisarts verschillende verzoeken om een huisbezoek naast zich neer heeft gelegd toen zij met zware hoofdpijn haar bed niet kon uitkomen. Ze bleek een hersentumor te heb ben. De Leidse voelde zich niet seri eus genomen omdat zij al eer der had aangegeven dat bij haar al de diagnose neurofibromato- se was vastgesteld. Een arts-as sistent, werkzaam bij de be klaagde arts, dacht echter aan spanningshoofdpijn. De arts zelf dacht dat ook en verwees haar door naar de fysiotherapeut. Nadat de vrouw met een taxi naar de huisarts was gereden, omdat de arts weigerde zelf te komen, mocht zij naar de neu roloog die bij haar een hersen tumor vaststelde. Toen bleek dat de vrouw de tuchtrechter inschakelde, heeft de huisarts haar zijn excuses aangeboden. Hij zegt dat zijn handelen mede is beïnvloed omdat hij destijds midden in een echtscheiding zat, dat hij oververmoeid was en zich ach teraf beter ziek had kunnen melden. Het tuchtcollege vindt dat de huisarts niks te verwijten valt Het vindt dat de diagnose span ningshoofdpijn en het advies van fysiotherapie te verantwoor den vallen, mede omdat neuro- fibromatose een zeer uitzonder lijke diagnose is. Van een huis arts kan volgens het college njet worden verwacht dat hij bij hoofdpijn onmiddellijk hier aan denkt, ook niet als een patiënt neurofibromatose al eens ter sprake heeft gebracht. Het college is wel 'minder ge lukkig met het feit dat de Leid se huisarts heeft geweigerd naar de vrouw te gaan kijken toen zij om visites belde. „Hij had toen alerter moeten zijn", aldus het medisch tuchtcollege, „gegeven haar bekendheid met neurofi bromatose en de op dat mo ment reeds langer aanwezige hoofdpijn." Maar omdat de arts later de vrouw wel naar een neuroloog heeft gestuurd, valt het handelen van de arts vol1 gens het tuchtcollege 'nog juist binnen de grens van het aan vaardbare'. door Wilfred Simons leiden - Gemiddeld eens per twee weken krijgt jurist T. van Hemert van het Bureau Rechts hulp wanhopige studenten op zijn spreekuur die uit hun ka mer worden gezet. Het aantal beroepen op hem is de afgelo pen jaren gegroeid. „Ik heb de indruk dat steeds meer particu liere eigenaren hun studenten huizen tot appartementen ver bouwen. Die verhuurders bie den studenten een tijdelijk con tract aan, totdat zij hun pand verkopen of verbouwen. Dat mag niet; huurcontracten kun je niet zomaar opzeggen." Het Bureau Rechtshulp maakt zich zorgen over de onfatsoen lijke wijze waarop sommige ka merverhuurders studenten uit hun huizen werken. Ze worden bang gemaakt en geïntimideerd. De eigenaren doen dat niet zelf, maar hebben daar zetbazen voor. „Officieel heten ze 'be heerders'", zegt Van Hemert. „Het is een schimmige wereld van zetbaasjes die gepokt en ge mazeld zijn in dat werk. Ik zeg altijd: 'laat je niet van je stoel praten', maar ik realiseer me dat dat gemakkelijker gezegd is dan gedaan. Het gaat om jonge mensen die niet altijd even weerbaar zijn." De waarde van monumentaal onroerend goed in de Leidse binnenstad is de afgelopen jaren enorm gestegen. Veel particulie re huiseigenaren, die hun pan den verhuurden aan studenten, incasseren nu hun winst. Zij verkopen hun huizen of verbou wen ze tot huur- of koopappar tementen. Als extra reden voor verkoop geeft Van Hemert op dat de hypotheekrente van een tweede pand niet langer aftrek baar is voor de belastingen. Verkoop vindt Van Hemert op zichzelf legitiem, maar hij ergert zich aan de manieren waarop eigenaren zich van hun huur ders ontdoen en aan het beeld dat zij van studenten creëren. Vooral uitspraken die makelaar B. van der Velden van Immo Rijnland vorige week in deze krant deed, zijn hem in het ver keerde keelgat geschoten. Die hekelde de 'slechte beta- lingsmoraal' van studenten en verweet hen dat zij studenten panden uitwonen. Bovendien zouden de verhuurders van de lage huren niet de veiligheids maatregelen kunnen bekostigen die de gemeente Leiden eist na de ramp in Volendam. Van Hemert noemt dat 'alle maal flauwekul'. „Slechts één procent van de studenten be taalt niet. Hooguit is hun beta lingsgedrag soms grillig." Ook zijn zij niet per definitie slechte bewoners. „Natuurlijk, een stu- dentenpand moet een beetje ro buust zijn. Maar het is niet waar dat studenten de panden uitwo nen. Het overgrote deel is keu rig. Verval is de schuld van de eigenaren zelf, die hun huizen moedwillig laten verkomme ren." Ook het argument dat huiseige naren veiligheidsmaatregelen niet uit de huurpenningen kun nen betalen, klopt volgens Van Hemert niet. „Particuliere huren zijn hoog! 200 euro is heel ge woon en 300 tot 350 euro kom ik tegen. Ik kan me niet voorstel len dat je daarvan geen onder houd kunt plegen." Van Hemert raadt studenten aan om de eigenaar met een brief op zijn plichten te wijzen. Daarvoor heeft hij standaardtek sten beschikbaar. Als dat niet helpt, kan hij alleen doorverwij zen naar een advocaat. „Dat is een bewerkelijke procedure. Vo rig jaar kreeg ik een studente op bezoek aan wie 10.000 gulden was aangeboden als ze de huur zou opzeggen. Ze vroeg of ze er op in moest gaan of naar een advocaat moest stappen. Ze had wel oren naar het geld. Toen heb ik tegen haar gezegd: nou, doe het maar." :h §w; en, kunnen organiseren en leiding kunnen geven aan groepen ook ineren- Voor een aantal taken worden vrijwilligers gezocht, n fom l0rbeeld activiteitenbegeleiders die deskundig zijn op sport- dgebied, op knutselgebied of op het gebied van speltheater. er is er behoefte aan mensen die leiding willen geven aan een ivan ongeveer 25 kinderen, maar ook aan 'manusjes van die overval inzetbaar zijn. Er zijn wel voorwaarden: een werker moet minimaal 18 jaar zijn of 17 jaar, maar dan moet el een pedagogische opleiding worden gevolgd. En een iwerker moet minstens één week kunnen meehelpen. Hier tegenover een onkostenvergoeding van 63,50 euro voor 40 iverken en een trainingsdag. Maar het belangrijkste is een [dig voldaan gevoel na een leuke ervaring en eventueel een aanvulling op de studie. Geïnteresseerden kunnen bellen of gaan bij het Steunpunt Vrijwilligerwerk (WAVeS), Breestraat Leiden, telefoon 5160477. Ik woonde als kind aan de rand van het stadje Bergen op Zoom. Aan de overkant van mijn straat begonnen de bosjes, de weilanden en de boom gaarden. Je kon er voetballen, schatbegraven, doktertje, verstoppertje en 'koiboike' spelen. Het was puur genieten. De appeltjes en de peren in die 'bongerds' waren bovendien verrukkelijk en gratis. Als de boer je maar niet zag. Waar was voor Leidse kinderen, zo net na de oor log, het einde van hun stad? In elk geval in de wijk Groenoord: de Musschenbroekstraat, Haarlem merweg, Hansenstraat. Daar lagen ook nog twee boerderij en. Van Zwetsloot en van Kui ters. Aan het einde van de Hansenstraat, iets voor de plek waar nu de koffietent staat, was de speeltuin 'Groenoord'. In die speeltuin stond een gro te schommel waar zo'n 6 tot 8 kinderen op konden zitten. Die schommel heette niet gewoon een schommel, maar een jes. Een schommel was maar voor één persoon bestemd, die jes voor meer. Hoe zag zo'n jes eruit? En hoe werkte ie? Hij bestond uit een vrij stevige en lange plank, van ongeveer 30 centimeter breed. Die was gemonteerd op twee verticale stangen. En die stan gen waren op hun beurt weer draaiend opgehangen aan een ijzeren staketsel dat in de grond was verankerd. Op die plank zat aan weerszijden een aantal T-vormige houdgrepen waaraan je je kon vasthouden. Het hele zaakje werd meestal in beweging gebracht door een van de knapen die geen plaats op de jes had weten te veroveren. Die plank bleef horizon taal en ging steeds hoger en niet van achteren naar voren, maar vanj links naar rechts. Had je eenmaal wat vaart, dan konden degenen die aan het uiteinde van de plank zaten de snelheid en de hoogte opvoeren door aan die verticale stangen te trekken. Om die plaatsen werd dan ook gevoch ten. Het was een bij velen geliefd toestel. Maar ook een gevreesd toestel. /Üs je een beetje bangig was uitgevallen, dan kon je d'r beter niet op gaan zitten. Want mocht je het bijna in je broek doen van angst en wilde je zo snel mogelijk van die schommel af, dan moest je wel die andere zeven kinderen ertoe weten te bewegen om te stoppen. Bij één kind medelijden wekken, dat gaat nog wel. Maar bij 7? Ik heb geen flauw idee waar het woord jes van daan komt. Een tijdje geleden schreef ik over de jetse. Daarmee werd iets groots aangeduid. Het zou kunnen zijn dat jes de verbastering is van jetse Maar omdat ik niet weet wat de oorsprong is van jetse, komen we nog niet veel verder. Overigens: schommelen op zo'n jes werd natuur lijk jesse genoemd. Bosaap Naast de speeltuin lag vroeger een landhuis met daaromheen een zeer grote tuin en een grote vij ver. Als ik het wel heb was het adres Haarlemmer weg nummer 48. In dit huis woonde ooit de be kende Leidse kunstschilder Floris Verster. {Verster is in mijn ogen een zeer ondergewaardeerd schil der. In het najaar komt er een tentoonstelling van zijn werken in de Lakenhal. Ik vind dat elke Leidenaar daar naar toe zou moeten gaan. En loop nu ook eens even het Museum in en bewonder het schitterende schilderij van Verster waarop een boomblad is afgebeeld. Ik kan er uren naar kijken!). Die tuin werd door de Leidse jeugd het bos genoemd. Ze speelde er vaak. In de winter schaatsten de kinderen op de vijver. Maar ja, als eigenaar van zo'n heerlijk huis en zo'n fraaie tuin ben je niet helemaal gelukkig met die wat lawaaierige rakkers die bovendien nog je struiken en planten verrinneweren. De ei genaar, ene Feitkamp, liet zijn ongenoegen dan ook duidelijk blijken. Hoewel hij kunstcriti cus was en een beschaafd en bedaard man, werd het hem soms toch te veel. Hij stormde dan woedend naar buiten. De jeugd bespeurde onraad en waarschuwde elkaar met de kreet 'daar komt de bosaap!' En zette het op een lopen. Ze waren niet echt bang voor deze man, die een nog al harig uiterlijk en een bos bezat. Meer ontzag hadden ze voor zijn hond, een dobermanpincher, die de onschuldige naam Wanda droeg. Maar ja, wat zegt een naam? Er moet ook nog een speeltuin 'Ons Eiland' zijn geweest, in de Zeeheldenbuurt. En een aan de Witte Singel, hoek Witte Rozenstraat, 'Hortus- zicht' genaamd. Heeft iemand daaraan nog herin neringen? Met dank aan Don Bavelaar, Theo Blansjaar, Fred de Groot, Hans Heemskerk, Dick van Kooten, Henk van der Reijden, Heieen Rijnardus, mevr. A. Boon en mevr. W. Stavleu. Hans Heestermans Reacties en tips voor deze rubriek kunt u sturen naar de redactie van deze krant, postbus 54, 2300 AB Leiden, onder vermelding van de ru brieksnaam 'Leids dialect'. E-mailen naar de au teur kan ook: heestermans@inl.nl uit de ANNO 1902 Zaterdag 7 Juni ALFEN - In de gisteren definitief opgerichte Ver- eenigingvan gemeente-ambtenaren in de Rijnstreek werd het reglement Vastgesteld. De heeren K.J.E. Koning, gemeente-secretaris van Alfen, A.J.H. Va- rossieau, ambtenaar ter secretarie van Aarlander- veen, en Van Tol, gemeente-ontvanger van Ter Aar, werden gekozen tot leden van het bestuur. Besloten werd aan het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bond van gemeente-ambtenaren te verzoeken een commissie te benoemen, waaraan zal worden opge dragen een rapport samen te stellen, houdende de door de gemeente-ambtenaren gewenschte wijzigin gen en aanvullingen van de gemeentewet, ter verbe teringvan hun financieeleen hun rechtspositie. GEMENGD NIEUWS - De rechtbank te Parijs heeft Zaterdag de handelaars, die meisjes opkochten voor het Engelsche leger in Zuid-Afrika, veroordeeld en wel Hayum tot 15 maanden en Beaucourt tot 10 maanden gevangenisstraf. ANNO 1977 LEIDEN - Rob Hasselbach (rechts) scoort één van de bijna 7000 goals, waarmee Ons Eiland beslag legde op het wereldrecord 'paalschieten'. Sary v.d. Mee berg en Nan Deegenaars kij ken toe. Foto: Archief Leidsch Dagblad Dinsdag 7 juni LEIDEN - Een ongelooflijke prestatie leverde het viertal Sary v.d. Meeberg, Paul v.d. Meeberg, Nan Deegenaars en Rob Hasselbach op het terrein van Ons Eiland aan de Brahmslaan. Van 's ochtends zes uur af hebben zij onafgebroken twaalf uur lang op zes meter afstand op twee korven staan schieten. Hun doel was het wereldrecord, dat op naam stond van het Gentse Rapid, scherper te stellen. Het vier tal, dat acht weken lang elke dag vijf uur zonder on derbreking heeft getraind, slaagde volledig in die opzet. Het bestaande record (6789) werd met 200 goals verbeterd. Het Ons Eiland-viertal werd goed verzorgd en mocht volgens de reglementen om het uur vijf minuten pauzeren (evenwel niet tegelijk). Na afloop klaagde Sary v.d. Meeberg alleen over pijn in haar benen. De geroutineerde Ons Eilandspeelster was trouwens veruit het productiefst (2137). Hasselbach (1973), Deegenaars (1478) en Paul v.d. Meeberg (1401) bleven hierbij ver achter. VOORSCHOTEN - Bij de bewoners van de Voorscho- tense Krimwijk bestaan nogal wat verstanden te gen het ontwerp-bestemmingsplamwrimwijk'. Op een hiervoor gisteravond gehouden hoorzitting lieten zij weten vooral gekant te zijn tegen de verkeersover last die bij realisatie van de huidige plannen volgens hen zou ontstaan. Het bestemmingsplan omvat onder meer de buiten plaats 'Groot Stadtwijk', waarin het voormalige kin dertehuis Nieuw Voordorp gelegen is. De tegenwoor dige eigenaar, bouwondernemer Fraanje uit Ridder kerk, wil daar een kantoorcomplex neerzetten en wacht nu op een bouwvergunning. De gemeente is daar niet op tegen maar heeft wel een aantal voor waarden gesteld. Zo mag de bouw niet ten koste gaan van het groen, zodat slechts laagbouw is toege staan en moet het hoofdgebouw gerestaureerd wor den. "Het kantoorgebouw", zo zei wethouder Eve- leens van Openbare Werken, "past helemaal in het beleid dat de gemeente voert en dat tot doel heeft arbeidsplaatsen te scheppen om zo het forensisme te kunnen verminderen". Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2.50 (voor een exemplaar van 13 57055 Ln.v. Dagbladuitgeverij Damlatc b.v. Postbus 507,2003 PA Haarlem, bij 18 in zwart wit) over te maken op onder vermelding van Leidsch id, ANNO d-d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15