SPORT De populairste, maar niet de beste Drie Amerikaansen en Fernandez bij laatste vier Schaakfederatie morrelt aan akkooi Van den Burgh naar EK triatlon Krajicek wellicht actief in Rosmalen Cornelissen op straat door dope Import-Fran^aise Pierce krijgt er flink van langs in kwartfinale tegen Serena Williams DUIVENTIL Op de fiets met schouderbreuk Alaves nieuwe club Abelardo Feyenoorders naar Excelsior Onzekere zomer voor Akerboom SCOREBORD woensdag 5 JUNI 2002 DA Casper van den Burgh werd op 26 mei in Nieuwkoop Neder lands kampioen op de halve tri atlon. Archieffoto: Mark Lamers nieuwegein - Leidenaar Casper van den Burgh is een van de zes Nederlandse triatleten die zijn geselecteerd voor de EK triatlon olympische afstand, op 6 juli in het Hongaarse Gyor. Behalve Van den Burgh gaan Raymond Lotz, Huib Rost, Eric van der Linden, Sander Berk en Andre Laven naar Hongarije. Bij de vrouwen verschijnen Ingrid van Lubek en Silvia Pepels aan de start van de olympische af stand: 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter hardlopen. rosmalen - Richard Krajicek traint deze week op de grasba- nen van het Autotron in Ros malen. Mocht die test goed uit pakken, dan overweegt de Mui- derberger een rentree in het in ternationale tenniscircuit tij dens het Ordina Open (17-23 juni) in Rosmalen. Ook deelna me aan het toernooi van Wim bledon is dan niet uitgesloten. De tennisser kampt met een hardnekkige blessure aan de el leboog, maar hij lijkt nu goed deels hersteld. wiJCHEN - Wielrenner Björn Cornelissen is door zijn ploeg Aza-VvZ met onmiddellijke in gang ontslagen omdat hij is be trapt op het gebruik van nand- rolon. Dat is gebeurd bij een controle op 9 maart tijdens de Guldensporen Tweedaagse. De renner wijt zijn 'positieve plas' aan het gebruik van een ver vuild voedingssupplement. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da B tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl door Gertjan van Geen parus - Tien dagen lang schoten superlatieven tekort op Roland Garros wanneer het Mary Pierce betrof. De import-Fran^aise wan delde simpeltjes richting kwartfi nale op het Grand Slam, dat ze in 2000 won. Maar het werd giste ren een kansloze affaire op court Suzanne Lenglen tegen Serena Williams, die zo veel fitter en sneller was: 6-1,6-1 in 49 minu ten. De Williams-zussen deden het trouwens sowieso goed. Ook Venus maakte korte metten met haar tegenstandster, Monica Se les: 6-4, 6-3. Pierce, 27 inmiddels, kreeg in haar vorige tennisleven de bij naam 'The Body". De Frangaise van Canadese afkomst, kleedde zich charmant en kreeg een schare mannelijke fans, die het om tennis niet te doen was. In een mum van tijd sloeg ze zich naar de wereldtop. Ze stond ooit derde op de wereldranglijst Grandslamzeges in Australië, haar eerste, en Parijs, haar laat ste, waren een mooie kroon op die carrière. Vooral die op Ro land Garros twee jaar geleden, maakte haar leven compleet. Pierce, woonachtig in de Ver enigde Staten, werd voor die tijd nooit echt geaccepteerd door het Franse publiek. Haar Frans met Amerikaanse tongval deed het volk huiveren. Maar toen ze als eerste vrouw met de Franse nationaliteit sinds Fran^oise Durr in 1967 de coupe Suzanne Lenglen kreeg, werd Pierce door toute la France in de armen ge sloten. Slim als ze is, zei ze dit jaar dat ze thuis was gekomen op het moment dat ze aan de Boulevard d'Auteuil door de poort liep. „Dit is mijn favoriete toernooi." Op Roland Garros maakte ze haar rentree na twee jaar van el lende. Blessures aan rug, enkels en schouder hadden haar lang weerhouden van serieuze com petitie. In 2001 was ze niet in staat haar titel te verdedigen. Begin dit jaar ging ook nog eens haar relatie met sterhonkballer Robbie Alomar uit Het was, kortom, een zwarte periode in haar leven. En dat voor iemand jeugd had gekend, met een tiran van een vader. Jim Pierce was een tennisvader uit de hel. Hij werd meerdere malen van ten nisparken verwijderd, omdat hij stennis had lopen schoppen. Ze brak met hem, maar nu zien ze elkaar af en toe weer en traint mooie Mary met hem. Daar houdt ze het bij. „Hij wil weer een echte vader-dochterrelatie", zei ze daarover. „Maar voor mij hoeft dat niet meer." Pierce, afgezakt naar de 132ste plaats op de wereldranglijst, kreeg dit jaar een wildcard om haar titel, een jaar later, te ko men verdedigen. Maar eigenlijk was dat een pnmogelijke opga ve. Dit jaar won Pierce slechts zeven van haar vijfden officiële partijen. Drie weken geleden nog liet Jennifer Capriati in de achtste finales van het toernooi in Rome zien hoe het met Pierce gesteld was. Ze sloeg haar met 6-0, 6-0 weg. Toch was haar terugkeer voor 'eigen' publiek veelbelovend. Om de nieuwe Mary te tonen waren de lange in paardenstaart verpakte blonde manen inge ruild voor een korte coupe en trok ze een nieuw doorschij nend pakje aan. Wat niet veran derd was, waren haar manier tjes: veel en lang aan haar en kleding plukken en met rechte rug en neus in de lucht over de baan schrijden. Het publiek vond het prachtig. Ook gister middag werd ze hartstochtelijk toegejuicht en klonk het na elk punt: 'Marie, Marie'. Uitgespro ken op zijn Frans inderdaad. Simpele zeges op Selyutina (twee keer 7-5), Torrens Valero (6-3, 6-1), Kapros(6-3, 6-0) en Farina Elia (6-1, 6-2) verbloem den haar werkelijke plaats in de tenniswereld. Niet te verhullen namelijk was het enorme aantal extra kilo's aan benen, buik en billen. Pierce, al niet de snelste van het circuit, werd er nog tra ger van. Haar body spotte met alle sportwetten. Pierce dreef op haar eerste service, haar bij vla gen nog steeds fantastische groundstrokes en het gegeven dat het vrouwentennis in de breedte nog altijd lang niet zo veel voorstelt als het mannen- tennis. Mary Pierce hield het nog geen vijftig minuten vol tegen Serena Williams. Foto: EPA die niet bepaald een plezierige In de kwartfinale bleek dat dat niet genoeg was om in Parijs de beste te zijn. Serena Williams degradeerde Pierce tot figurant, van wie de ranking overeen kwam met de geboden tegen stand. Het was schrijnend te zijn hoe Pierce niet meer in de hoe ken kwam en voortdurend ver keerd voor de bal stond. Pierce rent niet naar ballen, in alles probeert ze de gratie van een dame te behouden. Tevreden nam ze dan ook de publieksprijs in ontvangst voor aardigste en meest zichzelf gebleven speel ster. „Ik ben nog niet op het ni veau van twee jaar geleden. Ik had gehoopt het hier beter te doen en zeker niet verwacht de kwartfinale te bereiken", zei ze. „Maar die prijs betekent heel veel voor me. Het is fijn dat ik geapprecieerd word door het publiek." Tyler Hamilton werd afgelopen zondag gehuldigd wegens zijn tweede plaats in de Giro. Foto: AP milaan - De Amerikaanse wiel renner Tyler Hamilton blijkt in de Ronde van Italië twee weken met een gebroken schouder te hebben gefietst. Hij liep die blessure op bij een val in de vijfde etappe. „Ik voelde wel pijn in mijn schouder, maar ik heb me bewust niet laten on derzoeken omdat ik bang was de koers te moeten verlaten", verklaarde Hamilton. Omdat er sprake is van een gunstige breuk is een operatie niet no dig. Hamilton, die tweede werd in de Giro, gaat ervan uit dat hij start in de Tour de France. viTORiA - Verdediger Abelardo van Barcelona vertrekt naar Alaves. De Spaanse internatio nal speelde de afgelopen negen seizoenen voor Barcelona. De 32-jarige verdediger past echter niet in de plannen van trainer Louis van Gaal. Rotterdam - Excelsior kan ko mend seizoen zo goed als zeker beschikken over de Feyenoor ders Saïd Boutahar en René van Dieren. Hun overgang is op en kele details na rond. Midden velder Boutahar, ook uitverko ren voor Jong Oranje, maakte afgelopen competitie deel uit van de selectie van Bert van Marwijk. Van Dieren was uitge leend aan het gedegradeerde Fortuna Sittard. Ook verdediger Stgve Olfers blijft nog een jaar op Woudestein. parus/gpd - Jennifer Capriati, nummer 1 van de wereld. Venus en Serena Wil liams, 2 en 3. Leuke namen voor de halve finale van Roland Garros. En dan, Clarisa Fernandez, de mondiale nummer 87. In een Argentijns onderonsje met Paola Su- arez eiste zij het vierde ticket op. Kans op een finaleplaats: nul komma nul. Hoewel, dat dacht iedereen vooraf gaand aan het duel met Kim Clijsters in de derde ronde ook. Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden dat de Belgische nummer vier van de plaastingslijst met 6- 4, 6-0 werd afgedroogd. Voor Fernandez, ze tennist pas vijf jaar en wordt in augustus 21, blijft de droom voortduren.. Tegen Suarez was ze twee sets lang de onderliggende partij. In de tiebreak vari de tweede set kreeg ze hulp van de arbitrage. Twee dubieuze calls vielen in haar voordeel uit. Toen de tie break voorbij was, was het met de wed strijd ook gebeurd: 2-6,7-6, 6-1. Jennifer Capriati had eveneens drie sets nodig om zich van Jelena Dokic te ont doen: 6-4, 4-6, 6-1. De Amerikaanse treft in de halve finale landgenote Serena Wil liams. Zus Venus, na Roland Garros, offi cieel 's werelds beste, ontdeed zich van Monica Seles. De kwartfinale had hoog staand tennis moeten leveren, maar daarvoor was Williams gisteren eenvou dig te sterk: 6-4,6-3. De kans op een geheel Spaanse finale bij de mannen - net als in 1998, toen Moya won van Corretja - blijft groot. Albert Costa won in een marathonpartij van de Argentijn Guillermo Canas: 7-5, 3-6, 6-7, 6-4, 6-0. Costa stond in de vierde set nog met 4-2 achter. De doodvermoeide Ca nas, spelend met maagproblemen, stort te daarna volledig in. In de derde ronde (Moya) stond hij 4 uur en 28 minuten op de baan en in de vierde (Hewitt) 4 uur en 14 minuten. In de partij tegen Costa bleef hij, mede door de snelle laatste set, net binnen de vier uur. De partij tussen Alex Corretja en Andrei Pavel leek op een recordduur af te steve nen. Na 16 minuten maakte Pavel 1-0. Het vervolg ging sneller, maar het kwam niet tot een einde. Na drie uur en twaalf minuten, tegen het einde van de derde set, brak de stoelarbiter het duel wegens invallende duisternis af. Corretja, vorig jaar finalist, toonde zich aan het eind van de eerste twee sets steeds nipt de betere (7-6 en 7-5) en stond in de derde met 5-4 achter. FC Kranenburg begroet 23 nieuwe spelers. Patrick Pe- trici van Quick Boys is daar één van. Het Haagse JAC verwel komt Leidenaar Peter Kruit, die de laatste jaren eveneens voor Quick Boys uitkwam. Met hem is ook Zier Tebbenhoff (ODB) bij JAC een nieuw gezicht Za terdaghoofdklasser Schevenin- gen versterkt zich met Stephan van 't Hart (ADO Den Haag), Ricardo van der Heijden (Del- tasport), Steven Kenepa (UVS), Cor Roeleveld (Quick) en Hans Tellier (was gestopt). Vertrok ken: Ron Cramer (gestopt), Ke vin van der Geest (RKC), Jeffrey Rutten (Tonegido), Niels Schuurman (Wilhelmus), Albert Spaans (Quick), Jeffrey van Oostrom (FC Kranenburg) en Mario Lopez de Brito (FC Kra nenburg) Trainer Mar ten Glotzbach is per direct opgestapt bij het Haagse Quick. Er was de trainer meer verster king beloofd. Nu was er een kleine leeg loop. Drie spelers vroe gen over schrijving naar ASC Nog enkele overschrijvin gen: Armando Luxenburg (FC Lisse) gaat spelen voor VSV. UVS krijgt van Tel star de jonge Rahou erbij. Richard Oulgout verruilt UDWS voor RVC/Rijs- wijk en Guus Toumé gaat van Blauw Zwart naar PEC Den Haag. Edwin Vurens (FC Ser- vette) is terug bij zijn oude club RKAW en Mike Schmidt (De Sleutels) duikt op bij VCS Ge rard Güds, nieuw bij Lugdu- num, is geslaagd voor het di ploma oefenmeester trainer- /coach 1. Frank van der Kroft, tussentijds vertrokken bij Lei den, wordt de nieuwe jeugd trainer bij Quick Boys Het vrouwenteam van UVS heeft door een 3-2 overwinning op MW27 de KNVB districtsbeker gewonnen. Tamara Schaafstra scoorde alle Leidse doelpunten. Bij de meisjes ging de beker naar SJZ. De club uit Zoeter- woude won met 4-1 van Nieu- werkerk Gisteren is in Rotter dam het Europese kampioen schap voor politieteams begon nen. In het Nederlands team acteert Alex Redel van Rijns- burgse Boys Teylingen heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de jaarvergadering geeft Sjaak Langeslag de hamer over aan Ron Bleijswijk. Bij Teylingen hangt Paul Haver zijn voetbal schoenen aan de wilgen De nog jonge wielrenster Esther Kortekaas (Voorhout) rijdt met Miranda Vierling Duin op 7 juli een werelc wedstrijd op de baan i sanne Wielrenner Vinci k der Kooij is na vier wekf gips kwijt. Van der Kooijf tijdens het NK eind juf rentree te maken Deni Weel won de Ronde a selersdijk. Sebastian werd bij junioren zesdd Maassen wordt volgend a ploegleider bij de profplij Rabo. Over enkele wekenj de bank bekend dat zij c orenploeg gaat afstoten I KNWU Gisteren heeft terpoloploeg van Vivaxi de Sportprijs van de gei Oegstgeest gekregen, ninginnedag was het teJ in de gelegenheid de ontvangst te nemen indelin Peter Kruit Archieffoto: Hielco Kuipers men mende weekeinde deel aan de eindronde NK waterpolo Een eei en een vijfde plaats op nale ranglijst was het van Lara Louwerse tiji internationaal floret jei nooi in Den Haag Op[ neemt de Noordwijkse afscheid van Job de (voorzitter ijsclub) en Honsbeek (voorzitter t^ deling). De receptie b( 16.00 uur en vindt plaat clubgebouw aan de De mannen van hanc Warmunda zijn door overwinning op MSV gt veerd naar de derdf (veldcompetitié). De cli op 16 juni om 10.00 nieuw clubgebouw in sj Overbos in Warmond wijn United kon zich 6-4 zege over Bestdc de degradatiestreep uit The Homets (Noordwij! hielp de Leidenaars eei door met 6-4 te DVW Game Masters teams Geen Flauw Id( Ramses Sjaffies spelen mend seizoen in de ej van het district Bol k/Rijnland. Ze bemacht de play-offs genoeg pi zich te handhaven. door Loman Leefmans noordwuk - Hij heeft bij Fortu na Sittard nog een doorlopend contract tot 2005. Toch be schouwt Noordwijker Marcel Akerboom zichzelf werkloos en is hij driftig op zoek naar een nieuwe werkgever. „Ik zou deze zomer lekker aan de kust van mijn vakantie genieten, maar de onzekerheid spookt toch door je achterhoofd", aldus de 20-jarige verdediger. Door de degradatie van de Lim burgse club en het afketsen van een samenwerking met MVV en Roda JC moet Fortuna de broek riem stevig aanhalen. Op vier spelers na werd voor de com plete selectie ontslag aange vraagd. De vier, onder wie Aker boom, mogen blijven voor een verlaagd jaarsalaris dat ongeveer uitkomt op 54.000 euro. „Daar ben ik niet op ingegaan en dus is er ook voor mij ontslag aange vraagd. De procedure loopt nog bij de KNVB, maar ik ga er niet vanuit dat ik volgend seizoen nog voor Fortuna uitkom." Hoewel bijna alle clubs in het betaalde voetbal hun selecties inkrimpen, is Akerboom niet bang dat hij binnenkort bij een hoofdklasser uit de Duin- en Bollenstreek moet aankloppen. Hij is jong, transfervrij en op zijn cv staan onder meer dat hij zijn jeugdopleiding bij Ajax genoot en dat hij speelde voor jong Oranje. „Ik heb zelfs nog hoop op een eredivisieclub. Dat wordt moei lijk, maar er moet in ieder geval een club uit de eerste divisie te vinden zijn. Mijn zaakwaarne mer Roger Linse is druk op zoek. Ik zit te wachten op het verlos- d moskou/ANP - Het akkoord in de schaakwe reld is amper een maand oud of het wordt alweer bijgesteld. De wereldschaakfederatie FIDE heeft een voorstel gelanceerd dat af wijkt van de afspraken die begin mei in Praag werden overeengekomen. In Praag kwamen de grootmeesters en FIDE overeen het WK klassiek, de bakermat van het schaken, in ere te herstellen. Er kwam een formule op tafel waarin werd toege werkt naar één wereldkampioen. Daarin zou de huidige FIDE-wereldkampioen Po- nomariov een match spelen tegen Kasparov en de huidige 'wilde' wereldkampioen Kramnik tegen een uitdager, de winnaar van het schaaktoernooi in Dortmund. De win naars van beide matches zouden daarna een tweekamp spelen om de officiële we reldtitel. Van die formule wil de FIDE af. De schaak federatie geeft de voorkeur aan een toernooi met Kramnik, Kasparov en Ponomariov in mei/juni 2003. De drie spelen vier keer te gen elkaar, waarna de nummers een en twee direct daarna een match over acht par tijen spelen om de wereldtitel. Tweekamp In juli 2003 wordt begonnen met de nieuwe cyclus om de wereldtitel die in mei 2005 zal uitmonden in een tweekamp. De eerste sta ge omvat een kwalificatietoernooi met 96 spelers volgens het KO-systeem. De eerste zes gaan over naar de volgende ronde in ok tober 2003. Daarin komen tien schakers in actie: de zes plus Anand, Ivantsjoek, de win naar van Dortmund 2003 en de nummer drie van het toernooi met Kramnik, Kaspa rov en Ponomariov. De tien spelen één KO-ronde over vier par tijen. De vijf winnaars zijn zeker van deelne ming aan de derde fase in mei 2004. Bij de vijf komt de nummer twee van het van Kramnik, Kasparov en Ponom: zes spelen één KO-ronde over zes De drie winnaars plus de wereldki uit het driemanstoemooi vormen d vier en spelen de halve finales in 2004. Die gaat over acht partijen. De spelen in mei 2005 een tweekamj wereldtitel. Die match zal bestaan helften. De eerste helft bestaat uit tijen met rapid tiebreak bij gelijke s1 tweede helft uit tien partijen met e I twee klassieke partijen als verlen volgd door rapid tiebreak. In alle fases van het WK wordt het systeem met twee uur bedenktijd p gehanteerd. Bij gelijke stand zal de 1^ break met 25 minuten per speler en conden voor elke zet de beslissing forceren. eyc 'UC PRIJSVRAGEN Lucky Day, dinsdag 4 juni 02-05-06-14-15-20-25-26-30-38-42- 45-46-52-54-56-62-69-78-79. (onder voorbehoud) BILJARTEN Marcel Akerboom: „Ik ga er niet vanuit dat ik volgend seizoen nog voor Fortuna uitkom." Archieffoto: Dick Hogewoning sende telefoontje." Anders ligt het voor zijn (oud-) teamgenoot Dennis Krijgsman (29) uit Alphen aan den Rijn. De voormalige aanvaller van ARC, Vitesse en Sparta wil het liefst zijn contract, dat nog een jaar doorloopt, bij Fortuna uitdie nen. „Ik heb bij de vakbond WCS geïnformeerd en het is nog maar de vraag of de KNVB, net als indertijd bij FC Den Bosch, zo'n collectieve ontslag aanvraag accepteert. Gebeurt dat niet dan blijf ik in Sittard, al is het nog onduidelijk hoe de club de financiën op orde krijgt. Mocht de ontslagaanvraag wor den goedgekeurd, dan pas ga ik uitzien na een andere club. Te rug naar de amateurs? Ik hoop het niet Ik voel me jong genoeg om nog een paar jaar betaald voetbal te spelen." Monaco. Crystal Kelly invitatietoernooi, driebanden. Derde ronde: Caudron (Bel) - Burgman (Ned) 50-25 (18 beurten), Raymond Ceu- lemans (Bel) - Van Kuyk (Ned) 50-46 (21), Jaspers (Ned) - Nelin (Den) 50-18 (10), Sayginer (Tur) - Blomdahl (Zwe) 50-36 (30). Stand: 1. Jaspers 3-6 (toernooi moyenne 2,631/hoogste serie 18), 2. Sayginer 3-6 (1,704/13), 3. Caudron 3-5 (2,173/15), 4. Van Kuyk 3-2 (1,654/11), 5. Ceule- mans 3-2 (1,555/11), 6. Burgman 3-2 (1,272/7), 7. Blomdahl (Zwe) 3-1 (1,564/8), 8. Nelin (Den) 3-0 (1,191/7). SCHAKEN Varna. EK vrouwen, belangrijkste resulta ten achtste ronde: Peng (Ned) - Lajno (Oek) 1-0, Pëhtz (Dui) - Schuurman 0-1, Makka (Gri) - Bosboom- Lanchava (Ned) 0-1, Stefanova (Bul) - Ma rie (Joe) 1-0, Zjoekova (Oek) - Galliamova (Rus) 1/2-1/2, Aleksandrova (Oek) - Kova- levskaja (Rus) 0-1, Peptan (Roe) - Hunt (Eng) 1-0, Gaponenko (Oek) - Choertsidze (Geo) 0-1, Dworakowska (Pol) - Graboezo- va (Rus) 1/2-1/2, Metveeva (Rus) - Mkrtsi- an (Arm) 1/2-1/2, Arachamia-Grant (Geo) - Tatjana Kosintseva (Rus) 1-0. Stand aan kop: 1. Stefanova 7 1/2, 2. Ko- valevskaja, Choertsidze, Peptan, Aracha mia-Grant 6; 19. Peng, Schuurman 5, 48. Bosboom-Lanchava 4. Moskou. Grand Prix, halve finales: Khalifman (Rus) - Kasparov (Rus) 1 1/2-2 1/2, Beljavski (Slv) - Radiabov (Aze) 2-3. Finale: Kasparov - Raajabov; om derde plaats: Khalifman - Beljavski. TENNIS Parijs. Open Franse, Roland Garros, 12 miljoen euro: Vrouwen, kwartfinales: Capriati (VSt/1) - Dokic (Joe/7) 6-4 4-6 6-1, Venus Williams (VSt/2) - Seles (VSt/6) 6-4 6-3, Serena Williams (VSt/3) - Pierce (Fra) 6-1 6-1, Fernandez (Arg) - Suarez (Spa) 2-6 7-6 6- 1. Mannen, kwartfinales: Costa (Spa/20) - Canas (Arg/15) 7-5 3-6 6-7 6-4 6-0, Cor retja (Spa/18) - Pavel (Roe/22) 7-6 7-5 4- 5 afgebroken wegens invallende duister nis. Mannen, dubbelspel, kwartfinale: Haar- huis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Björkman- /Woodsbridge (Zwe/Aus/6) 1-6 7-6 8-6. Meisjes, dubbelspel, tweede ronde: Bauer- /Tamaela (Ned) - Liu/Miseviciute (VSt/Let) 6-4 6-2. Jongens, dubbelspel, tweede ronde: Ko ning/Van der Valk (Ned) - Lemke/Zverev (Dui) 6-4 6-1. VOLLEYBAL Montreux. Volley Masters, vrouwen, eerste dag. Groep B: China - Nederland 3-2 (25-21 30-32 25-18 20-2515-7). Groep A: Italië - Japan 3-0 (25-20 25-23 25-17), Rusland - Brazilië 3-2 (25-23 23- 25 20-25 25-1815-11). WIELRENNEN Ronde van Duitsland. Tweede etappe, Tauberbischofsheim-Pfor- zheim: 1. Zabel (Dui) 186,6 in 4.44.45, 2. Pollack (Dui), 3. O'Grady (Aus), 4.Rie- benbauer (Oos), 5. Commesso (Ita), 6. Glomser (Oos). Algemeen klassement: 1. Zabel 9.57.04, 2. O'Grady 0.11, 3. Auge 0.18, 4. Com messo 0.19, 5. Baldato (Ita) 0.21, 6. Diaz Justo (Spa). 's-Heerenberg. Criterium vrouwen (60 km): 1. Grimberg (Almelo), 2. Zijlaard-Van Moorsel (Rotterdam), 3. Hassink (Zieu- went). ZWEMMEN lit rol, It5( Rome. Mare Nostrum Tour, twe« Mannen, 100 vrij: 1. lies (Alg) Popov (Rus) 49,88, 3. Fröla JC 49,97. 400 vrij: 1. Bren a 3.49,98, 2. Coman (Roe) 3.51,gr leri (Ita) 3.54,54. 100 rug: (Hon) 55,65, 2. Krayzelburg 0 3. Walker (VSt) 56,39. 200 scl mornikov (Rus) 2.11,81, 2. Ruil 2.15,83,2. Sato (Jap) 2.15,8'' der: 1. Esposito (Fra) 1.56,37, (Oek) 1.57,45, 3. Drymor 1.59,85. 200 wissel: 1. Bo 2.01,95, 2. Kerekjarto (Hon) Badita (Roe) 2.03,43. Vrouwen, 50 vrij: 1. Henry (Au! (Dui) 25,52, 3. Moravcova (Sljgr. 200 vrij: 1. Moravcova 1.59,51 (Vst) 1.59,59, 3. Klotsjr 1.59,90. 800 vrij: 8.40,05, 2. Kiel (VSt) (Jap) 8.43,06. 200 rug: 1. (Rus) 2.11,94, 2. Stoney (Auj 3. Maracineanu (Fra) 2.1 school: 1. Igelström (Zwe) 1.11 wal (VSt) 1.10,59, 3. Liu (VSI 100 vlinder: 1. Jedrzejczak (P( Coffee (Aus) 1.00,85, 1.01,10. 400 wissel: 1 4.51,21, 2. massari (Ita) 4.54| rishita (Jap) 4.54,57.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22