SPORT 'X-man' nu wel bestand tegen druk 'Ik moet weer met beide voeten op aarde terugkeren' Simoni houdt Saeco uit de Tour de France ier terug ennisbaan R9 Xavier Malisse komt maar net tekort Voetbalclubs akkoord met harde aanpak vandalisme As in beeld DO Den Haag legt Rafaël «r drie jaar vast Jonge Fransman Mathieu na indrukwekkende serie overwinningen gestuit door routinier Agassi Balkom niet, 'erer dubieus hlegg twee geschorst SCOREBORD k Rafter vier jaar geleden |e in Rosmalen. Foto; AP - Patrick Rafter (29) wil eren in het toptennis. In rvat hij in Sydney de trai- ïet coach Tony Roche. In er/november wil de Au- zijn rentree maken in de our. Zijn hoofddoel is de lian Open in januari. Dat in Newcombe, de voor- captain van het Australi- laviscupteam, gisteren in Rafter nam in december verloren Davis-Cupfinale Frankrijk afscheid van het In de laatste jaren werd laagd door blessures aan der en elleboog. dinsdag 4 JUNI Z002 PRIJSVRAGEN Lucky Day, maandag 3 juni 10-23-25-28-33-47-48-49-50-53-54-55-57- 66-68-69-70-73-76-77. (onder voorbehoud) BILJARTEN Monte Carlo. Crystal Kelly-toemooi drieban den. Tweede ronde: Jaspers (Ned) - Ceulemans (Bel) 50-37 (1,851-1,370), Burgman (Ned) - Van Kuyk (Ned) 50-38 (1,282-0,974), Blom- dahl (Zwe) - Caudron (Bel) 50-50 (1,851- 1,851), Sayginer (Tur) - Nelin (Den) 50-30 (1,470-0,882). PAARDENSPORT Alkmaar, 3 juni Eerste koers, 2060 m: 1. Oherald (R. de Vlie ger) 1.19,5, 2. Otanaskeh Naomi, 3. Nancy Wielinga. Toto: winnend 5,20; plaats 1,60 1,60 1,40; Duo 11,70; trio 36,00. Tweede koers, 2060 m: 1. Niget Kingly (F. Handelaar) 1.21,2, 2. Jacky Catharina, 3. Pas- sione Yoly. Niet gestart: Monica Robel. Toto: winnend 14,40; plaats 1,90 2,50 18,0; Duo 90,60; trio 208,70; dubbel winnend 76,60. Derde koers, 2060 m: 1. Polaris G (A. Suyker- buyk) 1.22,8, 2. Pay Lucky Lady, 3. Post's Ge taway. Niet gestart: Rising Sun. Toto: winnend 5,00; plaats 1,50 1,90 4,40; Duo 25,00; trio 270,80. Vierde koers, 2060 m: 1. Navarro Hanover (R de Vlieger) 1.20,5, 2. Nadinedu Puits, 3. Nir- wana.Toto: winnend 1,70; plaats 1,10 1,40 1,20; Duo 2,80; trio 6,10. Vijfde koers, 2060 m: 1. Orka (T. Kooyman) I.21,1, 2. Only you Boszorg, 3. OJ Jack. Toto: winnend 7,60; plaats 1,20 1,10 1,20; Duo II,70; trio 31,70. Zesde koers, 2060 m: 1. Parisienne DB (S. Wagenaar) 1.19,6, 2. Nippon Express, 3 Nearly Jewel. Niet gestart: President Wish. To to: winnend 2,00; plaats 1,10 1,40 1,30; Duo 9,90; trio 31,20. Zevende koers, 2060 m: 1. Expensive H.T. (G Hendrickx) 1.18,3, 2. Nancy Cartouche, 3. Marianne Dragon. Toto: winnend 5,00; plaats 1,30 1,20 1,10; Duo 16,30; trio 25,40. Achtste koers, 2060 m: 1. Pull the Trigger (J. de Leeuw) 1.20,0, 2. Radetsky's Wish, 3. Op donder B.Toto: winnend 4,60; plaats 2,00 1,70 2,80; Duo 18,80; trio 147,60. Negende koers, 2060 m: 1 Pearl Ricardo (R. de Vlieger) 1.19,2, 2. Prow Vryenesse, 3. Pay me Back. Niet gestart: Super Can Read. Toto: winnend 3,00; plaats 1,30 1,70 1,50; Duo 10,90; trio 44,80 Tiende koers, 2060 m: 1 Omonny Seven (C. Hetteling jr.) 1.19,7, 2. Mirna Buitenzorg, 3. Only Ricardo 4. Laamira Randalis. Toto: win nend 1,40; plaats 1,60 2,90 2,30; Duo 12,30; kwartet 107,30. Totalisatoromzet: 67.429,50. SCHAKEN Varna. EK vrouwen. Zevende ronde, belangrijkste uitslagen: Jacko- va (Tsj) - Peng (Ned) 1/2-1/2, Schuurman (Ned) - Makka (Gri) 1-0, Bosboom (Ned) - Mul ler (Fra) 1/2-1/2, Kosintseva (Rus - Stefanova (Bul) 0-1, Kovalevskaja (Rus) - Marie (Joe) 0- 1, Galliamova (Rus) - Gaponenko (Oek) 1/2- 1/2, Khoertsidze (Geo) - Alexandrova (Oek) 1/2-1/2, Zjoekova (Rus) - Dworakowska (Pol) 1/2-1/2. Stand: 1. Stefanova 6,5, 2. Maric 5,5, 3. o.a. Galliamova, Kovafevskaja, Kosintseva 5, 34. o.a. Peng, Schuurman 4, 67. o.a. Bosboom 3. Moskou. Grandprixtoernooi. Kwartfinales: Kasparov (Rus) - Grisjoek (Rus) 1,5-0,5, Khalifman (Rus) - Barejev (Rus) 1,5- 0,5, Beljavski (Slo) - Smirnin (Isr) 1,5-0,5, Radjabov (Aze) - Ivantsjoek (Oek) 3-2. Halve finales: Kasparov - Khalifman, Beljavski - Radjabov. TENNIS Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Safin (Rus/2) - Di Pas- quale (Fra) 3-6 6-4 6-3 6-2, Agassi (VSt/4) - Mathieu (Fra) 4-6 3-6 6-3 6-3 6-3, Grosjean (Fra/10) - Malisse (Bel) 6-2 7-5 6-3, Ferrero (Spa/11) - Gaudio (Arg/31) 6-7 6-1 6-7 6-2 6- Mannen, dubbel, kwartfinales: Haarhuis/Kafel- nikov (Ned/Rus) Bjorkman/Woodbridge (Zwe/Aus/6) 1-6 7-6 5-5 gestaakt wegens in vallende duisternis. Vrouwen dubbel, derde ronde: Ruano-Pascual- /Suarez (Spa/Arg/2) - Vis/Fusai (Ned/Fra/16) 6- 16-0. Gemengd dubbel, tweede ronde: Vis/Hill (Ne- d/Aus) - Testud/Tarango (Fra/VSt) 6-2 1-6 6-1 Meisjes, tweede ronde: Ivanovic (Joe) - Bauer (Ned/9) 6-3 1-6 6-2, Strycova (Tsj/4) - Tamae- la (Ned) 7-5 6-2. Dubbel, eerste ronde: Bauer- /Tamaela - Bergot/Parmentier (Fra) 6-7 6-3 8- 6, Hsieh/Koetsnetsova (Tai/Rus) Van Boe- kel/Falcon (Ned/VSt) 6-2 6-0. Jongens dubbel, eerste ronde: Koning/Van der Valk (Ned) - Bremond/Petit (Fra) 6-2 6-3. VOLLEYBAL Ancona. Zeslandentoernooi. Italië - Nederland 3-1 (25-21 29-31 25-21 25-20), Brazilië - Verenigde Staten 3-0 (25- 13 25-19 25-14). WIELRENNEN Ronde van Duitsland. Eerste etappe, Wiesbaden-Tauberbischofs- heim: 1. Zabel (Dui) 197,5 km in 5.12.41, 2. O'Grady (Aus), 3. Commesso (Ita), 4 Rieben- bauer (Oos), 5. Poitschke (Dui). 6. Bossou (Ita). Algemeen klassement: 1. Zabel 5 12.32, 2 O'Grady 0.04, 3. Commesso 0.06, 4. Aoger (Fra) 0.08, 5. Diaz Justo (Spa), 6 Teutenberg (Dui) 0.09, 7 Baldato (Ita). UCI-ranglijst. 1 Zabel (Dui) 2549 punten, 2 Bettini (Ita) 2113, 3. Armstrong (VSt) 1929, 4 Dekker (Ned) 1770, 5. Ullrich (Dui) 1620, 6 SeVilla (Spa) 1487, 21. Boogerd 980, 40. Voskamp 781,96. Kemna 448 parijs/gpd - De naam Paul Henry Mathieu zal na deze aflevering van Roland Garros niet snel vergeten worden. De 20-jarige Fransman, toe gelaten met een wildcard, stal vele harten in Parijs. Bijna ook beroofde hij André Agassi van een plaats' in dè kwartfinales. Bij een voor sprong van twee sets en een vroege break in de derde was Mathieu dicht bij een sensatie. Maar de door de wol geverfde Agassi ontsnap te door aan het eind van de wedstrijd zijn bes te tennis te spelen: 4-6,3-6, 6-3, 6-3, 6-3. Mathieu won twee jaar geleden het jeugdtoer- nooi in Parijs en was zes jaar geleden de beste tijdens de Orange Bowl, het officieuze WK voor de jeugd. Hij beleefde een droomweek aan de Avenue de la Porte d Auteuil. De num mer 107 van de wereld werkte zich op indruk wekkende wijze langs achtereenvolgens Way ne Ferreira, Fabrice Santoro en Jiri Novak. Stuk voor stuk spelers die hun sporen in de tenniswereld ruim verdiend hebben. Het zag er lang naar uit dat Agassi zijn volgen de scalp zou worden. Mathieu, ook al opgeleid aan de tennisacademie van Nick Bollettieri in Florida, raasde als een wervelwind over de baan en sleepte alles op zijn weg mee, Agassi incluis. Dat hij zijn break in de derde set ver speelde, was niet opvallend. Agassi kreeg het eindelijk voor elkaar zijn niveau omhoog te krikken. De Amerikaan was er veel aan gelegen het ritme van zijn opponent met een regen van dropshotktë óntregëléri. Mathieu bevond zich het grootste gedeelte van de wedstrijd ver achter de baseline en met zijn korte ballen dwong Agassi hem naar voren te rennen. Hij verhoogde daarmee de druk en die tactiek werkte. Het was daarom knap dat de Fransman in de vijfde set weer een voorsprong van meer dan een game kon pakken. Op 3-1 kreeg hij zelfs twee breakpoints voor een ge ruststellende voorsprong. De break bleef ech ter uit, waarna Mathieu van de laatste 23 pun ten er zelf nog maar vier kon scoren. „Ik dacht dat ik kon winnen", zei Mathieu. „Het probleem was alleen dat Agassi aan de andere kant van het net stond. Hij is gewend aan dit soort situaties. Hij pakte de punten als het nodig was." Vorig jaar was Mathieu nog te bewonderen op het challengertoemooi van Scheveningen, waar hij de finale verloor van Raemon Sluiter. Volgende week speelt hij weer 'gewoon' een challenger. Het zal een hele omschakeling zijn, gezien de ambiance op het volgepakte court central gisteren. „Ik moet weer met beide voe ten op aarde terugkeren", aldus Mathieu. Ook voor een andere Franse wildcard, Amaiicl diPasquale, w&fd justeren een onwaarschijnlij ke reeks beëindigd. Marat Safin won (3-6, 6-4, 6-3, 6-2), maar niet nadat hij weer eens een paar rackets kapot had geslagen. DiPasquaJe, voormalig wereldkampioen bij de jeugd én lange tijd uit de roulatie met een knieblessure, kon de heethoofd uit Rusland in de derde en vierde set niet meer bijbenen. zeist/anp - De clubs uit het be taalde voetbal zijn het gisteren in Zeist tijdens de algemene ver gadering eens geworden over een reglementswijziging die het mogelijk maakt strenger te straf fen bij wanordelijkheden. Ook bij rellen die het wedstrijdver loop niet direct beïnvloeden kan de voetbalbond in de toekomst weer hard optreden. Directeur betaald voetbal Henk Kesler noemde het bekerduel tussen Ajax en FC Utrecht 2 als voorbeeld van een wedstrijd die ernstig werd ontsierd door rel len zonder dat het mogelijk was passende straffen uit te spreken. „De aanklager kon in dat geval slechts een boete opleggen om dat er geen sprake was van een onderbreking of staking van het duel." Met de reglementswijzi ging, waarmee de clubs una niem akkoord gingen, is het complete arsenaal aan straffen weer toepasbaar. „Dus wedstrij den zonder publiek of het in mindering brengen van punten. Al zullen we dat laatste slechts in extreme gevallen gebruiken." Het aantal wanordelijkheden steeg, zo meldde Kesler, het af gelopen seizoen ten opzichte van het voetbaljaar ervoor van 80 naar 132. Kesler en Pieter Bouw, voorzit ter van de raad van toezicht van de KNVB, dringen bij justitie nogmaals op een strakker beleid aan. „Er is continu overleg", al dus Kesler. „We zouden graag zien dat stadionverboden ge koppeld worden aan meldings plicht. Laat de harde kem elders bivakkeren, desnoods met een tv-scherm." Tekort De afdeling betaald voetbal van de KNVB kampt in de begroting voor het komende voetbalsei zoen met een tekort van een kleine miljoen euro. Na aan wending van de reserves resteert een negatief saldo van 311.000 euro. De clubs, sommige we gens tekorten nog in onzeker heid over het verkrijgen van een licentie, keurden het huishoud boekje van de voetbalbond des ondanks goed. Het tekort komt onder meer door het wegvallen van drie sponsors (Philips, Weekbladpers en KPN) en het missen van het WK door het Ne derlands elftal. Ook het Master- plan, dat het totale jeugdvoetbal in Nederland naar een hoger plan moet tillen, hakt in de be groting. Het is een jaarlijkse kos tenpost van ongeveer 800.000 euro. y van As (rechts). van Hoogdalem iaag - Na het aantrekken laniil Rijaard, Arjan van en Gijs Cales is ADO [aag nog op zoek naar een entailer en een verdediger, jdjdie laatste positie geldt q jyvan As als optie. Het iet van de Leidenaar bij tëjoopt af en wordt niet ver- qL De dertigjarige Van As n(jl al tien jaar betaald voet en MW (vier jaar) en de oe*je zes jaar bij NAC. De ipper speelde het afgelo- ïizoen nauwelijks vanwe- blessure. Van As is sinds fit. 1|rdam - Ajax heeft Nando fj voor drie jaar vastgelegd jen optie voor nog twee pucnen. De spits (18) geldt i>mP groot talent en was vorig •n topscorer van de Al tig treffers in 23 duels. :eg bekendheid door zijn ;oals in de halve finale ia e de beker met Ajax 2 te- _m Utrecht. Rafaël ont- n te op zijn tiende zijn land L 2 a en vroeg asiel aan in nei land. Het Openbaar Mi- 0is ie onderzoekt nog steeds fj. x in overtreding was door 3' ikaan op te stellen in het lt e. Volgens de Arbeidsin- ;t e moet dat als werk wor- jjc. eschouwd en asielzoekers )mi i in Nederland niet wer- Ijh afaël heeft wel sinds kort 1 pngolees paspoort. door Gertjan van Geen parijs - In de schaduw van de sterren Kim Clijsters en Justine Henin gedijt Xavier Malisse het best. Het grootste tennistalent dat België ooit gekend heeft, evenaarde op Roland Garros zijn beste prestatie op een Grand Slam. Gisteren kwam hij net te kort tegen Sebastien Grosjean (2- 6,5-7,3-6), die op zijn beurt de Franse hoop op een eindzege le vend hield. Maar de tijd van Ma lisse komt nog wel. De Belgische ogen zijn, hele maal sinds vorig jaar, op de meiden gericht. Malisse - het klinkt Waals, maar hij is een echte Vlaming uit Kortrijk - is ei genlijk al drie keer afgeschreven. Het enfant terrible ldom net zo vaak uit een dal, als hij erin viel. Het gebeurt wel vaker met spe lers, van wie de verwachtingen te hoog gespannen zijn. In een van zijn eerste wedstrijden als professional bracht Malisse de grote Pete Sampras tot aan de rand van de afgrond. Prompt stonden de bladen vol met ver halen over een nieuw superta lent, dat het zieltogende Belgi sche tennis een impuls zou gaan geven. De benen van Malisse waren echter niet stevig genoeg om de weelde te dragen. De tempera mentvolle X-man, zo genoemd door Nick Bollettieri aan wiens tennisacademie hij werd opge leid, liet de meest onwaarschijn lijke zeges volgen door onbegrij pelijke nederlagen. Hij reed pro vocerend in dure auto's en jojo de op en neer op de wereld ranglijst. Hij haalde zich de woede van de Belgen op de hals toen hij de avond voor de Davis- Cupontmoeting met Frankrijk flink de bloemetjes buiten zette. De grootste klap liep hij op toen hij verliefd werd op Jennifer Ca priati. De 'bitch' (citaat Malisse) gebruikte hem als voetveeg en hittingpartner, maar de enige partner die hij na een tijdje wel een paar meppen wilde geven, was Capriati zelf. Het deed zijn eigen carrière logi scherwijze geen goed. „Mijn re latie met Jennifer Capriati was een vergissing. Ik zat al in de put en zij heeft me er dieper in ge duwd. Ik moest altijd voor haar klaarstaan. Ik kon geen eigen le ven meer leiden, ik mocht zelfs niet meer tennissen. De belang rijkste stap was breken met haar", zei hij over die periode in een Belgische krant. De tijd dat hij anderen zijn leven liet bepalen, is voorbij. De 21-ja rige brokkenpiloot van weleer is een stuntvlieger geworden, ook al bundelt hij zijn wilde haardos nog steeds in een paardestaart- je. Malisse - formidabele fore hand, meer dan degelijke back hand - is een van de young guns, die het tennis van de ko mende jaren een smoel gaan ge ven. „Hewitt en Safin zijn des tijds beter omgegaan met de druk die op hun schouders lag", zei Malisse vorig jaar. „Nu kijk ik alleen nog maar naar mezelf en Xavier Malisse verloor in drie sets van Sebastien Grosjean. „Maar de uitslag komt niet overeen met het spel op de baan. Foto: EPA luister niet naar wat anderen zeggen." In Parijs waren er afgelopen week opvallend veel jonge hel den, die een grote diepe indruk achterlieten. De Argentijnen Na- lbandian, Gaudio en Coria zijn begin 20. Andy Roddick is nog pas 19 en zelfs de gevestigde na men Safin, Hewitt en Ferrero hebben net stemrecht. Malisse - beste ranking 27, nu 38ste van de wereld - gaat rap richting de top twintig, nu hij zijn driftbui en onder controle lijkt te heb ben. Hij dankt de metamorfose aan zijn nieuwe coach Dean Goldfi- ne,tevens de vertrouwensman van Todd 'gentleman' Martin. Malisse steekt veel op van diens instelling op de baan. Mentaal breekt hij niet meer. Tegen Gro sjean gedroeg hij zich gisteren voorbeeldig. De enkele discus sies die hij met de scheidsrech ter had, schaarde hij niet onder uitbarstingen. „Er waaide een papiertje op de baan en een lijn rechter viel over zijn stoel. Nor maal volgt dan een let, maar nu niet. Daar moest ik even over babbelen. Maar het was niet ne gatief." Ook nadat hij een 5-2 voor sprong in de tweede set had weggegeven, bleef Malisse kalm tijdens zijn debuut op het court Philippe Chatrier. „Ik heb mijn kansen gehad. Het was de eerste keer dat ik hier stond en het voelde reusachtig aan. Ik moest wennen, maar dat heeft met er varing te maken", zei Malisse na afloop. „Maar de uitslag komt niet overeen met het spel op de baan", zo wees hij naar de ge flatteerde eindstand. Grosjean voelt als Franse kop man de druk op zijn schouders. Hij kan de eerste Fransman sinds Yannick Noah in 1983 worden, die de hoofdprijs in ei gen land grijpt. Voor Malisse ligt de druk lager. Het kan nooit lang duren voordat hij de pres tatie van landgenoot Filip De- wulf - halve finales Roland Gar ros in 1997 - evenaart of verbe tert. „Op de US Open was ik fysiek niet in orde en kwam ik in de vierde ronde. Hier was het fysiek en mentaal op orde. Misschien is er een beetje ontgoocheling, omdat ik nu verloren heb, maar ik heb zeker een stap vooruit ge maakt." Van Xavier Malisse gaan we on getwijfeld nog veel meer horen. door Ad Pertijs parijs - Saeco is haar wildcard voor de Tour de France kwijt. De Italiaanse ploeg is niet langer welkom in de grootste ronde omdat kopman Gilberto Simoni de afgelopen maanden twee keer is betrapt op het gebruik van doping: cocaïne. Hem wacht een schorsing en een strafrechtelijke vervolging door de Italiaanse justitie. Tour-directeur Jean-Marie Le- blanc wees ook direct een ver vanger aan: Jean Delatour, de enige Franse ploeg van naam die nog ontbrak op de deelne merslijst. De beslissing van de 'Société' wekte gisteren links en rechts verbazing. De Fransen kondigden weliswaar drie jaar geleden aan iedere ploeg met een dopinggeur te zullen weren, maar Saeco is niet het enige team met een onlangs betrapte renner in de gelederen. „Rekbaar als elastiek", noemde de vertegenwoordiger van de profploegen, Walter Godefroot, de argumentatie van de Tour. De vraag waarom Saeco wel wordt geweerd en het Mapei van Garzelli (onlangs betrapt op probenecide) niet, zei directielid John Lelangue eenvoudig te kunnen beantwoorden. „Saeco had van ons een wildcard gekre- hoger in, dan wat Delatour in huis heeft. Maar goed, Delatour is Frans en dan komt toch weer de vraag bovendrijven: willen ze een Tour de France, of een Tour voor de Fransen." Lelangue zegt dat Delatour is gekozen op basis van jongste geleverde resultaten. „Van Di Luca (die niet in actie kwam in de Giro, red.) hebben we weinig vernomen. Jean Delatour heeft met Brochard echter goede re sultaten behaald in de Midi Li bre." Dat Brochard ooit een van de epo-zondaars was in de Tour van 1998, is hem allang verge ven. In Duitsland vraagt men zich af waarom Coast niet als vervanger is aangewezen. Lelangue: „Van Casero (die met knieproblemen sukkelde, red.) hebben we alle lang tijd niets meer gehoord. Evenals van Zülle. Escartin was de enige klassementsrenner in de Giro, maar om de ploeg al leen daarom te selecteren, zou ook niet juist geweest te zijn." De Tour-directie selecteerde voornamelijk op wat men ver nam uit de internationale kran ten. Cipollini en zijn Acqua Sappone kregen daarom ook geen invitatie. „We lazen overal dat Cipollini niet meer wilde. Dan nodig je hem dus ook niet uit." dat udei iemi te Patrick van Balkom :ekt zaterdag bij de Gou- >ike in Leiden. De sprin- ïoeift een blessure aan de cus. Hij mist daardoor jrde rste optreden van het ;n e e 4x100 meter-estafette- in d dat zich wil plaatsen voor ht opese atletiekkampioen- ij h( jen in augustus. Bonds- iie Wiger Thunnissen be- hee ivt Leiden daarom niet rekt ds serieuze poging om de niet te halen. „Daarvoor n we Van Balkom nodig, •oorèn het nu meer als trai- yedstrijd." Ook de start 1-Po phenaar Martijn Ungerer 'nfo len is onzeker. Hij wordt hel gd door een griepvirus ft last van de hamstrings. op ard#oz Op de eerste dag t congres van de intema- skifederatie FIS in le zf1 >ord ;k opoz 'n Slovenië is Johan ,ev< Sg gisteren voor twee jaar zie ,rsL De Duitser met ultÏJs paspoort reageerde po- Salt Lake City na de ische 50 kilometer skilo- 'evo '1 Mühlegg werden spo- ntern aranesp, verwant aan peddopingmiddel epo, len. gen op basis van de kwaliteiten van Simoni. Hij zou mogelijk Armstrong kunnen uitdagen. Nu Simoni tweemaal betrapt is en de Tour niet kan rijden, vervalt hun recht op deelname. Mapei is een ander verhaal. Die ploeg heeft zich als team gekwalifi ceerd op basis van de UCI-re- glementen." De Tour zegt daarmee niet naar willekeur te handelen. In het verleden drongen de ploegen aan op een meer door de UCI gestuurd selectiebeleid. De zes tien door het reglement aange wezen teams staan volgens de Fransen nog altijd buiten kijf. De directie meent echter dat ze het recht heeft de zes wildcards Gilberto Simo ni wordt ver dacht van do- pinggebruik. Foto: EPA naar eigen inzicht te verdelen. Lelangue: „Die zijn bedoeld, om sterke individuele renners, los van de lage ranking van hun ploeg, de kans te geven de Tour te rijden." Godefroot vraagt zich dan ech ter af waarom Saeco niet wordt toegelaten op basis van de kwa liteiten van Di Luca. „Die sla ik

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21