snel vertref van krakei RIJN VEENSTREEK Bouwkeet Hazerswoude blijft nog twee jaar Rechter ei eer parkeerplaatsen nodig bij Herenhof 'Ik vind het jammer voor die honderd kinderen' Allround ziet toekomst somberd Alphens filiaal bouwbedrijf open Winkelcentrum Atlas viert lustrum Promotiefolder Hoogmade Vergunning Rijkswaterstaat is inmiddels verstreken Winkeliers dringen aan op snelle uitbreiding I"' Feestweek Rijpweteriti Oprichter Marja de Groot heeft begrip voor bestuursbesluit Middelgrote gemeenten willen erkenn£ Bestuur Veense sportvereniging stapt op I alphen aan den run - Bouwbe drijf Van der Linden uit Sint Mi chielsgestel opent op 20 juni een kantoor in Alphen aan den Rijn. De vestiging in Alphen wordt de uitvalsbasis voor haar bouwactiviteiten in de Rand stad. Het Brabantse bedrijf nam in mei vorig jaar een deel van het bedrijf van de failliete Al- phense aannemer Gesman over. De feestelijke opening wordt verricht door de Alphen- se wethouder Wienbelt. alphen aan den rijn - Het win kelcentrum Atlas in Kerk en Za- nen bestaat vijf jaar. Reden voor de winkeliers om een fees telijk programma op touw te zetten. Zaterdag is er de hele dag wat te doen. Een wedstrijd tompouces eten vormt om 15 uur een hoogtepunje. Er is een spektakelshow met onder an dere optredens van de clown Selma, een poppenkasttheater Kiekeboe en de elastieke danser mr. Flexible. Als rode draad loopt een stempelactie met als hoofdprijs een verzorgd pret parkweekend. De prijsuitrei king heeft zaterdagmorgen 22 juni om 11 uur plaats. hoog made - De klankbord groep Hoogmade verspreidt binnenkort de promotiefolder 'Welkom in Hoogmade, de moeite waard om gezien te worden'. De folder die gisteren van de pers is gekomen, komt te liggen bij de VW's van Al phen en Leiden, het HSL-info- centrum in Leiderdorp, restau rant De Kromme Does en de Noord Aa. Recreanten kunnen er informatie in vinden over de plaatselijke bezienswaardighe den en de ondernemers. Ook staan er een wandel- en fiets route in. De folder kon worden bekostigd uit een gift van 3000 euro van het Julianawelzijns- '"nds. dinsdag 4 JUNI 2002 tan door Marieta Kroft hazerswoude - De bouwkeet van Rijkswaterstaat op de hoek van rijksweg 11 en de Gemene- weg in Hazerswoude blijft nog ongeveer twee jaar staan. Ook de bergen puin moeten de pas santen voorlopig nog dulden, al dus projectleider Vermeulen van Rijkswaterstaat. „We hebben een vergunning van de gemeente Rijnwoude voor ons onderkomen voor vijf jaar en een verlenging van nog eens vijf jaar", zegt Vermeulen. „Die verstrijkt dit jaar. Daaraan plakken we stiekem nog een jaartje vast, stel ik me zo voor. Maar dat regelen de bazen." De Rijnwoudse CDA-ffactie vroeg vorige week tijdens de raadsvergadering wanneer de ontsierende bouwketen en de bergen puin weggaan. Wethou der Uljee bevestigde dat de ver gunningen intussen zijn verlo pen en beloofde in overleg met Rijkswaterstaat te treden. Volgens Vermeulen is het direc- tieverblijf, zoals hij de kantoren noemt, nog steeds nodig. „Hier vandaan volgen we de recon structie van de Rijndijk tussen Zoeterwoude en Alphen aan den Rijn en de aanleg van rijks weg 11 tussen Alphen en Bode graven. Het is belangrijk dat we van dichtbij de ontwikkelingen kunnen blijven volgen. We kun nen zo gemakkelijker vragen van burgers over de werkzaam heden beantwoorden. Hiervan daan controleren we bovendien het werk van de aannemers en doen we de administratie." In het directieverblijf werken negen mensen. Vijf ambtenaren van Rijkswaterstaat houden zich bezig met rijksweg 11 Alphen- Bodegraven en drie met de Rijn dijk tussen Alphen en Zoeter woude. De negende zorgt voor de koffie en de telefoon. opg fcWa an i Hei linl •Ale: lang' jsokl Projectleider Vermeulen van Rijkswaterstaat geeft toe dat de bergen puin op de hoek van Rijksweg 11 en de Cemeneweg geen gezicht zijn. „Maar ik neem aan dat iedereen er met honderd kilometer per uur voorbij scheurt." Foto: Henk Bouwman Vermeulen geeft toe dat de ber gen puin geen gezicht zijn. „Maar ik neem aan dat iedereen er met honderd kilometer per uur voorbij scheurt. Het alterna tief voor de tijdelijke berging is de Rijndijk zelf. Maar dat is ook geen gezicht. Het is dus kiezen tussen twee kwaden." Het gaat hier om puin dat vrijkomt bij het werk aan de Rijndijk. Het puin wordt vermalen en onder andere gebruikt als fundering voor de rotondes die op de Rijn dijk komen. De reconstructie van de Rijndijk duurt nog tot november volgend jaar. Vermeulen verwacht die planning wel te kunnen halen. Sommige werkzaamheden lig gen achter en sommige voor op het schema. Rijksweg 11 (Al phen-Bodegraven) moet in mei 2004 in gebruik worden geno men. Daarna begint de recon structie van de huidige Nil tus sen Alphen en Bodegraven. „Maar alleen voor dat project la ten we het directieverblijf hier in Hazerswoude niet staan", aldus Vermeulen. Of de gemeente Rijnwoude de extra twee jaar nog gedoogt, hangt af van het overleg tussen wethouder Uljee en Rijkswater staat. door Marieta Kroft hazerswoude-dorp - De vier Zoetermeerse krakers moeten binnen een week de boerderij van Cor Schaap in Hazerwoude- Dorp verlaten. Dat heeft de rech ter gisteren uitgesproken. Als de vier niet vrijwillig vertrekken, mag Schaap de politie inschake len. Het vonnis geldt een jaar. Dat wil zeggen dat als de boerde rij binnen een jaar opnieuw wordt gekraakt, de eigenaar de politie onmiddellijk mag inscha kelen om het pand te ontruimen. Projectontwikkelaar Schaap eis te donderdag in een kort geding dat de krakers zijn boerderij die ze onlangs de naam 'Het Zwarte Schaap' gaven, moesten verla ten. Het viertal besloot kort daarvoor echter de strijd met ei genaar op te geven. Ze waren bang dat als ze het kort geding zouden verliezen, ze moesten opdraaien voor de kosten van de advocaat van Schaap. De kra kers gaven aan iets anders in de omgeving te zoeken en binnen enkele weken te vertrekken. Schaap liet desondanks het kort geding doorgaan en met succes, zo bleek gisteren. Nu de krakers het kort geding hebben verloren, zijn ze ook veroordeeld tot de kosten van het geding. Die zijn begroot op 712 euro. Volgens Schaap zijn de krakers daarmee niet klaar. „Ik heb nog een veel hogere re kening voor ze liggen, voor alle kosten die ik heb moeten ma- door Wim van Wanrooy alphen aan den rijn - De win keliers van winkelcentrum de Herenhof dringen aan op^eên snelle uitbreiding van het aantal irkeerplaatsen. Zij vinden dat ird nodig, omdat de huidige irkeervakken steeds vaker te einig uitkomst bieden. Als ge- jplg daarvan nemen bezoekers ^ïun toevlucht tot de woonwijk pndom het winkelcentrum. parkeeruitbreiding in de richting van de winkels aan de Concert- en Ouvertureweg is volgens de Herenhof-ondeme- mers de beste oplossing om de problemen op te lossen. Woordvoerder Wim Haasbeek geeft er de voorkeur aan daar de sloot weg te halen. „Dat is niet alleen goedkoop, maar ook ge makkelijk. Die oplossing levert veertig tot zestig extra parkeer plaatsen op. Nadeel is wel weer dat het dan ineens om betaald parkeren gaat, terwijl de huidige parkeermogelijkheden bij de Herenhof tot nu toe gratis zijn. Daarmee blijft het de vraag of de woonwijk na de uitbreiding par keeroverlast bespaard blijft. Want zodra er moet worden be taald, kiest een automobilist toch eerst voor een plek waar hij dat niet hoeft te doen." Gesprekken over een oplossing zijn al twee jaar gaande. Zowel Herenhof-eigenaar Spoorweg Pensioenfonds als de gemeente hebben nog geen knoop door gehakt. De winkeliers willen als er geen initiatieven komen, nu eventueel zelf parkeergelegen heid scheppen. Cl000-eigenaar Ten Brink heeft de mogelijkheid geopperd om op het plein bij de Oude Herenweg een parkeerdek te verwezenlijken. Maar Haas beek heeft daarover zo zijn be denkingen. „Het is niet onze eerste opltie. Allereerst moet je kijken hoe dat planologisch is in te passen. Ten tweede loop je de kans dat zo'n dek weer een hangplek voor jongeren wordt." Het is bovendien een kostbare investering. Maar het is wel een optie en de tijd dat er iets ge beurt dringt, beseft ook Haas beek. „Ik schat dat zo'n 150 mensen die boven de winkels wonen hier hun auto parkeren. Verder zetten degenen die van de interliner gebruik maken ook hun auto hier neer. Dat gaat al lemaal ten koste van de parkeer- capaciteit. We hebben nog geen pasklare oplossing." Plannen voor uitbreiding met een parkeerdek liggen bij de ge meente. „Maar niemand doet iets", zegt Haasbeek. De winke liers voelen zich daarom achter- „Ik denk dat de gemeente ons als een wijkwinkelcentrum ziet en als zodanig behandelt. Het stadshart komt voor hen op de eerste plaats. Een verdere ont wikkeling van de Herenhof kan die plannen wel eens voor een deel doorkruisen. Gewoon om dat de aantrekkingskracht toe neemt." Maar er lijkt nu toch schot in de kwestie te komen. De briefwis seling tussen eigenaar Spoorweg Pensioenfonds en de winkeliers heeft inmiddels geresulteerd in een afspraak voor een gesprek op 17 juli. De winkeliers van de Concert en Ouvertureweg zien de plan nen van hun Herenhof-collega's met spanning tegemoet. Ook zij zijn gebaat bij een verbinding van hun zaken met het winkel centrum. Zij willen hun omgeving een be tere uitstraling geven. Zowel het gebrek aan parkeergelegenheid als de plek bevalt hen steeds minder goed. Alphen praat met winkeliers alphen aan den rijn - De ge meente is van plan deze week nog contact op te nemen met de winkeliers van De Heren hof. Dat zegt gemeente woordvoerder Dieuwke de di^ daarmee reageert op de pairkeerproblematiek. Volgens haar liggen er geen plannen op het bureau van de ambtenaren. „Ik weet wei dat er klachten zijn binnen gekomen van bewoners en Cl000 omtrent parkeerover last. Momenteel loopt op ge zag van Spoorweg Pensioen fonds een onderzoek van een ingenieursbureau. De resul taten kennen we nog niet." itje letb djaa ken. Hoe hoog dat bejijkp weet ik nog niet. Maar leekt moeite waard om er e\jvia nog een proces voor te v£ ge De projectontwikkelaar 'dubbel gevoel' aan de ui te hebben overgej „Enerzijds ben ik blij kSa weggaan. Anderzijds baf van dat ik een kapitaal ^gf ten heb moeten maken eruit te krijgen. Hier spou niets mee op, alleen mag wij bezorgen mij via de pjeide nog een slechte naam." in c Zodra de boerderij leegzom Schaap die slopen. Het Inge van de Bond Heemschijitsh onderzoeken of de boeren ei monumentale status koeto gen, noemt hij 'mosterfep maaltijd'. „Ik ben lid vanen i schut en onderschrijf 4 de idealen. Maar het is nijBar om nog op dat ondeijale] wachten", zegt Schaap. (we dien komt er een bijna fen e gebouw voor terug. De bmi ristieke elementen uit do aa ge boerderij verwerk ikjn bi de nieuwe." In ri Schaap zegt in onderhjer1 te zijn met gegadigdenbel een agrarisch bedrijf wiWt ploiteren. Het gebied étse de bebouwing heeft eemge sche bestemming. gei Schaap er het liefst appatie h ten had willen bouwen, I en daarvoor bij de gemeen woude geen toestemmiij De krakers waren van1 niet voor commentaar baar. fO Rijpwetering - Rijpwetering staat deze week bol van festivi teiten. Het centrum van de ac tiviteiten is Het Dorpshuis aan de Pastoor van de Plaatstraat. Zo staat vanavond om 20 uur klaverjassen op het program ma. Toneelvereniging Maskerade houdt morgen om 20.30 uur een voorstelling en donderdag wordt om 20 uur een concert gegeven door de muzikanten van Nomero. Vrijdag kunnen de senioren van 14-17 uur bin go spelen. De Alkemadese brandweer houdt 's avonds een oefening waarbij Het lbs1 »rv€ Dorpshuis wordt 'ontruiiefft Zaterdag staat traditiegben de hele dag in het tekeyc een braderie en veel |ger activiteiten. De markt eer om 8 uur tegelijk met toer wedstrijd. Als de heng^op opgeborgen, beginnen lek uur de jeugdspelen dierorc uur duren, 's Middagserk elk uur het rad van forto b van 13 tot 14 Uur tre<iru< North Hill Country Eén. op. Om 14.30 uur ga spectaculaire buikscb= van start Een optreden' band Basta van 16 tot sluit de feestweek af. roelofarendsveen - „JllffioUW, juffrouw, er ligt alweer een ten nisbal op de tribune, roept één van de 'Allrounders' met een ondeugend gezicht Het is dui delijk dat het zevenjarige man netje niet eens geprobeerd heeft zijn tennispartner aan de over zijde van het net te bereiken. De tennisballen zo hoog mogelijk en zo ver mogelijk slaan is veel interessanter, maar 'juffrouw' Marja de Groot is gewend aan de ondeugende streken van haar pupillen. Ze geeft dan ook tien jaar les bij sportvereniging Allround in sporthal De Twee sprong in Roelofarendsveen. De Groot was ruim tien jaar ge- léden de oprichter van Allround. Het wel en wee van de vereni ging ligt haar dan ook na aan net hart. „Het zou toch zonde zijn als ruim honderd kinderen een an dere sport moeten kiezen, om dat wij geen nieuw bestuur kun nen vinden", zegt ze tussen het lësgeven door. „Kinderen leren hier plezier te krijgen in het be wegen. Ze weten vaak nog hele- ftiaal niet welke sport zij leuk Vinden en welke bij hen past Jïier kunnen ze alle takken van sport, zoals voetbal, basketbal en atletiek, uitproberen om zich na een aantal jaar bij een andere sportvereniging aan te sluiten. Ze bouwen een conditie op en léren om te winnen en te verlie pen." De tennisles ligt de kinderen duidelijk minder goed. Er vlie gen ongeveer evenveel ballen op de tribunes van de sporthal als over het net. Om de concentra tie niet te laten verslappen wor- Alphen aan den Rijn - Middel grote gemeenten, zoals Alphen aan den Rijn, willen een belang rijkere rol spelen bij de oplos sing van maatschappelijke pro blemen in Nederland. Vertegen woordigers van 35 middelgrote gemeenten boden hiertoe de missionair minister Van Boxtel van grotesteden- en integratie beleid gisteren een petitie aan. Volgens woordvoerder Boekho ven hebben de kleinere ge meenten nog de schaal om pro blemen effectief en efficiënt op te lossen. De Graaff, die als vorige week gestopte gemeentesecretaris de honneurs van Alphen waarnam: „De middelgrote gemeenten doen hun uiterste best om geza menlijk een goede positie bij de landelijke overheid te verwer ven. Je moet jezelf op de kaart zetten, dus het was de moeite waard. Zeker omdat in de och tenduren ook de grote steden al bij Van Boxtel op bezoek waren geweest. Onze problemen lijken op elkaar. Zij krijgen het geld dat ze nodig hebben, maar wij niet." De 35 gemeenten vinden hun positie des te belangrijker nu de burger bij de laatste verkiezin gen een afstraffing heeft gege ven aan de bestaandejgej en politieke cultuur. „fcej ben nog de menselijke gr, zegt burgemeester Ba van Zeist „Wij kunnen ringen met onze slag aanpak overbrengen ïrie grote steden. Zij kuni6n ons leren." &n Volgens woordvoerder bor ven, burgemeester vafer2 willen de gemeenten nnei extra geld vragen aan fetii we kabinet. rots „Dat doet iedereen al. \ift d willen we alleen meer ejtde van onze positie ejler kracht." n k] fvei Jeugdige leden van Allround merken hoe moeilijk tennissen is. Foto: Henk Bouwman den de spelen razendsnel afge wisseld. Van tennis tot stretchen tot tikkertje, 'juf Marja laat de gele clubtenues flink zweten. Dat ze het lesgeven gaat missen, blijkt wanneer ze met enige spijt in haar stem zegt dat ze begrip heeft voor het besluit van het bestuur. „Persoonlijk vind ik het jammer voor de kinderen en de vereni ging, maar het bestuur heeft de afgelopen jaren zoveel werk ver zet en als er dan zo weinig res pons komt, is dat het een teleur stelling. Ik begrijp heel goed dat ze het na zoveel jaren welletjes vinden. Wel hoop ik dat het nieuwe bestuur uit gemotiveer de mensen bestaat." Om er strijdlustig aan toe te voegen: „Ik zie de vereniging liever strij dend ten onder gaan, dan lang zaam doodbloeden." roelofarendsveen - Het voltalli ge bestuur van sportvereniging Allround in Alkemade heeft zijn functie vacant gesteld. Het be stuur handelt de lopende zaken nog af, maar vindt dat er in ok tober een nieuw bestuur voor de vereniging moet zijn. .Anders vrees ik dat ruim honderd kin deren en twintig volwassenen een nieuwe sportclub moeten zoeken", zegt secretaris Sandra de Jong. Het bestuur van Allround is niet van plan om verder te gaan als de bestuursfuncties niet worden vervuld. De Jong: „Voorzitter Ada van Schie, penningmeester Monic Oomen, pr-functionaris Ellen van de Willüc en ik vervul len al meer dan vijf jaar de be stuursfuncties. We merken dat het steeds meer moeite kost om zaken te regelen, activiteiten te organiseren en onze leden te mobiliseren. Op ledenvergade ringen komt bijvoorbeeld nooit iemand opdagen. Dit gaat ons allemaal een beetje tegenstaan." Voorzitter Van Schie voegt er aan toe dat Allround 'haar lang zaam leeg zuigt'. „Normaal ge sproken krijg je van vrijwilligers werk een goed gevoel. Het ver stevigt de sociale contacten en het verenigingsgevoel, maar bij Allround heb ik dit gevoel niet meer. Vandaar dat wij alle be stuursfuncties vacant hebben gesteld op de Vrijwilligers Vaca turebank Alkemade, al maak ik niet de illusie dat hier reacties op komen." Allround heeft een jeugdafde ling met ruim honderd leden tussen de zes en veertien jaar. Kinderen maken bij Allround kennis met verschillende spor ten en bouwen een conditie op. Naast een jeugdafdeling heeft de sportvereniging ook een af deling conditietraining voor zo'n twintig volwassenen. On der de volwassenen is er de laat ste jaren echter maar weinig nieuwe aanwas. „Onze jeugdaf- es r \Ac jan deling zit eigenlijk elk vol, maar volwassene^ steeds vaker conditieöins volgen in de sportsch^01 zij veel minder gebonden aan vaste tijden", zegt #ap De Jong. Pr e Het bestuur heeft onfr.j volwassen leden al actiéko: bestuursleden geworve zonder resultaat. „We hak' eigenlijk op de ouders <nic jeugd, maar die zijn ov#va gemeen niet erg betreen' de vereniging, omdat bij competitie hebben. Bij p1* den komen ouders alfa kijken, bij trainingen, van ons, veel minden- voorzitter Van Schie. O^al grond van haar hart e^de te voegen: „Ik hoop écrfj®i round kan doorgaan, int ben net ons tienjarig met een groot circus pig kinderen gevierd. Misset dit meteen ook ons laai leum."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16